Šilutėje vėl rinkosi kraštiečiai

Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos sukviesti jau penktą kartą į Šilutę sugužėjo iš čia kilę kraštiečiai. Organizatoriai pasistengė, kad į namus iš viso pasaulio sugrįžę šilutiškiai nenuobodžiautų, atvykusieji taip pat turėjo ką parodyti gimtojo miesto gyventojams.

Pasiskirstę į komandas pagal įteiktų skarelių spalvą, kraštiečiai dalyvavo turnyre „Pažink Šilutę kitaip...“.

Pasiskirstę į komandas pagal įteiktų skarelių spalvą, kraštiečiai dalyvavo turnyre „Pažink Šilutę kitaip…“.

Pirmoji kraštiečių sueiga įvyko 1988 metais. Tai buvo dar kita epocha, kita santvarka ir kitokia Lietuva. Net nuotraukos tuos laikus primenančiuose stenduose kitokios – blankios, nespalvotos. Vis dėlto misija išliko ta pati – padėti susitikti, vienyti Šilutėje likusius ir išvykusius kraštiečius. Pirmoje sueigoje dalyvavo 25 išeiviai iš šio krašto. 2011 metais, minint Šilutės 500 gimtadienį, jų buvo net 87, o šiemet – apie pusšimtį.
Beje, ir 2011 metais, ir dabar renginio organizatoriams gerokai trukdė lietus, nors pasak vedėjo Mariaus Budraičio, Pamario žmonių lietus neturėtų gąsdinti.
„Susitikome pamatyti vienas kitą, pabendrauti. Šilutė – senas miestas, čia daug gerų žmonių, o visi geri žmonės sugrįžta į namus. Svarbiausia, kad laikote save šilutiškiais, kad atsiliepiate į kvietimą, kurį jau penktą kartą siunčia bibliotekos kolektyvas“, – kalbėjo kraštiečius sveikindamas Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.
Kad yra šilutiškiai, sueigos „Šviesos parsinešti, gera padaryti…“ dalyviams teko prisiminti labai greitai. Pasiskirstę į komandas pagal įteiktų skarelių spalvą svečiai dalyvavo turnyre „Pažink Šilutę kitaip…“. Žinomi Šilutės žmonės buvo paruošę klausimų su 4 atsakymų variantais. Turnyro dalyviams teko pasirinkti teisingus.
Nugalėtojams įteikti puodeliai su sueigos rėmėjų UAB „Šilutės vandenys“ simbolika. Pertraukų metu dainomis apie marių kraštą renginio dalyvius linksmino grupė „Karčema“. Svečius iš įvairių pusių stebėjo ne tik žurnalistų, bet ir bibliotekos darbuotojų objektyvai, mat išvykstant kiekvienam buvo įteiktas diskas su renginio metu padarytomis fotografijomis.

UAB „Šilutės vandenys“ direktorius Alfredas Markvaldas teikia prizus viktorinos nugalėtojams dailininkei Romai Auškalnytei ir aktoriui Juozui Budraičiui.

UAB „Šilutės vandenys“ direktorius Alfredas Markvaldas teikia prizus viktorinos nugalėtojams dailininkei Romai Auškalnytei ir aktoriui Juozui Budraičiui.

Pamiklinę smegenis, kraštiečiai dalyvavo kelių parodų atidaryme. Viena iš jų – vainutiškės anglų kalbos filologės Violetos Harvey fotografijų paroda apie Portugaliją, kur moteris gyvena jau 10 metų. Paroda spėjo apkeliauti visą Lietuvą, pabuvojo ir jos gimtajame Vainute, tačiau Šilutėje eksponuojama pirmą kartą.
Viešnia prisipažino, kad fotografija – jos mėgstamiausias laisvalaikio užsiėmimas, padedantis perteikti šalies, kurioje dabar gyvena, gamtos, miestų ir žmonių grožį. Pasak jos, Portugalija – tai sodas, augantis ir žaliuojantis šalia vandenyno. Daugeliui mintyse ši šalis siejasi su Porto vynu, alyvuogėmis, žuvies skoniu ir kvapu. Nors esama tame tiesos, anot V. Harvey, patys portugalai labiau mėgstą mėsą. Viešnia pasakojo, kad portugalų kalba gana panaši į ispanų ir šių tautų atstovai gali nesunkiai susikalbėti. Viena iš portugalų kalbos ypatybių – žodžių pabaigoje dažnai tariama raidė „š“.
Šalimais esančioje menėje savo grafiką ir instaliaciją pristatė šiuo metu Suomijoje gyvenanti Roma Auškalnytė. Iš Armalėnų kaimo kilusi ir Vydūno gimnaziją baigusi R. Auškalnytė studijavo dailę Helsinkyje, o dabar ten gyvena. Į Šilutę ji atvežė šiuolaikinio meno pavyzdžių – dvi litografijas ir instaliaciją.

Vainutiškė anglų kalbos filologė Violeta Harvey atidarė fotografijų parodą apie Portugaliją, kurioje gyvena jau 10 metų.

Vainutiškė anglų kalbos filologė Violeta Harvey atidarė fotografijų parodą apie Portugaliją, kurioje gyvena jau 10 metų.

Autorė pasakojo, kad sukurti instaliaciją paskatino stovyklavimas vienoje Suomijos saloje, kur vakarais būdavo išjungiamas apšvietimas ir aplinką nušviesdavo tik klaidžiojantis švyturio spindulys. Dar vienoje bibliotekos salėje surengta Vilniuje gyvenančio Manto Maziliausko kūrybos veiksmo paroda „Svečių kambarys arba nemirtingumas. Tapyba“.
Po pažintinės išvykos į Nemuno deltos regioninį parką, kitą dieną svečiai pasiskirstė į grupeles ir dalyvavo susitikimuose atskirose erdvėse.

Vaidotas VILKAS

V. Harvey fotografijose užfiksuoti Portugalijos vaizdai.

V. Harvey fotografijose užfiksuoti Portugalijos vaizdai.

Į penktąją kraštiečių sueigą „Šviesos parnešti, gera padaryti...“ atvyko apie pusšimtis šilutiškių iš įvairių Lietuvos ir pasaulio kampelių.

Į penktąją kraštiečių sueigą „Šviesos parnešti, gera padaryti…“ atvyko apie pusšimtis šilutiškių iš įvairių Lietuvos ir pasaulio kampelių.

Savo grafiką ir instaliaciją bibliotekoje pristatė šiuo metu Suomijoje gyvenanti Roma Auškalnytė.

Savo grafiką ir instaliaciją bibliotekoje pristatė šiuo metu Suomijoje gyvenanti Roma Auškalnytė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip sumažinti paskolos mėnesio įmoką?

Paskola geromis sąlygomis yra labai svarbi. Vienas iš būdų sumažinti paskolos išlaidas yra pereiti prie paskolos su pigesnėmis palūkanomis. Kaip aš galiu sumažinti savo paskolas? Yra dviejų tipų paskolos: su užstatu (kai skolinatės naudodami turtą, pavyzdžiui, namą kaip užstatą), neužtikrinta (kai tarp jūsų ir skolintojo yra sudaryta oficiali sutartis). Asmeninė paskola yra be užstato, o tai reiškia, kad jūsų namams negresia pavojus. Tai gana nebrangi paskola, kurią grąžinate per nustatytą terminą (paprastai nuo vienerių iki septynerių metų) reguliariai mokėdami mėnesinius

Kokios įmonės gali gauti ES paramą?

Visi Europos piliečiai ir daugelis kitų pasaulio šalių tiesiogiai arba netiesiogiai gauna naudos iš ES biudžeto. Ji padeda milijonams studentų, tūkstančiams mokslininkų ir daugeliui miestų, regionų ir ne pelno organizacijų. Visi ES piliečiai gali kreiptis dėl ES finansavimo, tai apima ir ES įsisteigusias įmones. ES parama turi keletą skirtingų finansavimo programų, dėl kurių galite kreiptis, atsižvelgdami į jūsų verslo ar projekto pobūdį. Finansavimo galimybių taip pat galima gauti per programas, kurias tiesiogiai įgyvendins valstybės narės, pavyzdžiui, atkūrimo ir atsparumo priemonė

Kodėl verta rinkti roletus langams uždengti?

Daugelis žmonių nekreipia daug dėmesio į langų uždengimą ir dažnai pasirenka bet kokias žaliuzes ar roletus, kurios yra jų namuose. Jie praranda galimybę pakeisti savo erdvę, sukurti reikiamą funkcionalumą ir sukurti norimą išvaizdą. Taip yra todėl, kad puikiai parinkti roletai gali papildyti jūsų namų dizainą ir suteikti stilių. Alternatyva tradicinėms langų užuolaidoms yra langų roletai, tinkantys bet kurioje erdvėje. Jie yra ne tik praktiškas būdas padidinti kambario privatumą, bet ir puikus būdas valdyti šviesą ir temperatūrą. Protingai parinktos langų žaliuzės

Baldų furnitūra: kodėl lankstai tokie svarbūs?

Šiandien baldai neįsivaizduojami be furnitūros. Tai gali būti, pavyzdžiui, lankstai ir jų komponentai, kurie užtikrina gaminio funkcionalumą. Ar spintelė yra spintelė, jei jos durelės  tinkamai nesivarsto? Būtent durelių lankstai, spintelių lankstai bei panaši baldų furnitūra garantuoja baldo panaudojimo kokybę ir patvarumą.  Kaip išsirinkti tinkamus lankstus? Pagal tvirtinimo būdą ir vietą lankstai gali šiek tiek skirtis. Priklausomai nuo durelių atidarymo ir baldo konstrukcinių ypatumų, lankstai baldams būna įvairūs ir atitinka skirtingą atidarymo kampą. Taigi, standartinis kampas yra 105–110 laipsnių, o specialaus

Taip pat skaitykite