Šilutėje vėl rinkosi kraštiečiai

Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos sukviesti jau penktą kartą į Šilutę sugužėjo iš čia kilę kraštiečiai. Organizatoriai pasistengė, kad į namus iš viso pasaulio sugrįžę šilutiškiai nenuobodžiautų, atvykusieji taip pat turėjo ką parodyti gimtojo miesto gyventojams.

Pasiskirstę į komandas pagal įteiktų skarelių spalvą, kraštiečiai dalyvavo turnyre „Pažink Šilutę kitaip...“.

Pasiskirstę į komandas pagal įteiktų skarelių spalvą, kraštiečiai dalyvavo turnyre „Pažink Šilutę kitaip…“.

Pirmoji kraštiečių sueiga įvyko 1988 metais. Tai buvo dar kita epocha, kita santvarka ir kitokia Lietuva. Net nuotraukos tuos laikus primenančiuose stenduose kitokios – blankios, nespalvotos. Vis dėlto misija išliko ta pati – padėti susitikti, vienyti Šilutėje likusius ir išvykusius kraštiečius. Pirmoje sueigoje dalyvavo 25 išeiviai iš šio krašto. 2011 metais, minint Šilutės 500 gimtadienį, jų buvo net 87, o šiemet – apie pusšimtį.
Beje, ir 2011 metais, ir dabar renginio organizatoriams gerokai trukdė lietus, nors pasak vedėjo Mariaus Budraičio, Pamario žmonių lietus neturėtų gąsdinti.
„Susitikome pamatyti vienas kitą, pabendrauti. Šilutė – senas miestas, čia daug gerų žmonių, o visi geri žmonės sugrįžta į namus. Svarbiausia, kad laikote save šilutiškiais, kad atsiliepiate į kvietimą, kurį jau penktą kartą siunčia bibliotekos kolektyvas“, – kalbėjo kraštiečius sveikindamas Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.
Kad yra šilutiškiai, sueigos „Šviesos parsinešti, gera padaryti…“ dalyviams teko prisiminti labai greitai. Pasiskirstę į komandas pagal įteiktų skarelių spalvą svečiai dalyvavo turnyre „Pažink Šilutę kitaip…“. Žinomi Šilutės žmonės buvo paruošę klausimų su 4 atsakymų variantais. Turnyro dalyviams teko pasirinkti teisingus.
Nugalėtojams įteikti puodeliai su sueigos rėmėjų UAB „Šilutės vandenys“ simbolika. Pertraukų metu dainomis apie marių kraštą renginio dalyvius linksmino grupė „Karčema“. Svečius iš įvairių pusių stebėjo ne tik žurnalistų, bet ir bibliotekos darbuotojų objektyvai, mat išvykstant kiekvienam buvo įteiktas diskas su renginio metu padarytomis fotografijomis.

UAB „Šilutės vandenys“ direktorius Alfredas Markvaldas teikia prizus viktorinos nugalėtojams dailininkei Romai Auškalnytei ir aktoriui Juozui Budraičiui.

UAB „Šilutės vandenys“ direktorius Alfredas Markvaldas teikia prizus viktorinos nugalėtojams dailininkei Romai Auškalnytei ir aktoriui Juozui Budraičiui.

Pamiklinę smegenis, kraštiečiai dalyvavo kelių parodų atidaryme. Viena iš jų – vainutiškės anglų kalbos filologės Violetos Harvey fotografijų paroda apie Portugaliją, kur moteris gyvena jau 10 metų. Paroda spėjo apkeliauti visą Lietuvą, pabuvojo ir jos gimtajame Vainute, tačiau Šilutėje eksponuojama pirmą kartą.
Viešnia prisipažino, kad fotografija – jos mėgstamiausias laisvalaikio užsiėmimas, padedantis perteikti šalies, kurioje dabar gyvena, gamtos, miestų ir žmonių grožį. Pasak jos, Portugalija – tai sodas, augantis ir žaliuojantis šalia vandenyno. Daugeliui mintyse ši šalis siejasi su Porto vynu, alyvuogėmis, žuvies skoniu ir kvapu. Nors esama tame tiesos, anot V. Harvey, patys portugalai labiau mėgstą mėsą. Viešnia pasakojo, kad portugalų kalba gana panaši į ispanų ir šių tautų atstovai gali nesunkiai susikalbėti. Viena iš portugalų kalbos ypatybių – žodžių pabaigoje dažnai tariama raidė „š“.
Šalimais esančioje menėje savo grafiką ir instaliaciją pristatė šiuo metu Suomijoje gyvenanti Roma Auškalnytė. Iš Armalėnų kaimo kilusi ir Vydūno gimnaziją baigusi R. Auškalnytė studijavo dailę Helsinkyje, o dabar ten gyvena. Į Šilutę ji atvežė šiuolaikinio meno pavyzdžių – dvi litografijas ir instaliaciją.

Vainutiškė anglų kalbos filologė Violeta Harvey atidarė fotografijų parodą apie Portugaliją, kurioje gyvena jau 10 metų.

Vainutiškė anglų kalbos filologė Violeta Harvey atidarė fotografijų parodą apie Portugaliją, kurioje gyvena jau 10 metų.

Autorė pasakojo, kad sukurti instaliaciją paskatino stovyklavimas vienoje Suomijos saloje, kur vakarais būdavo išjungiamas apšvietimas ir aplinką nušviesdavo tik klaidžiojantis švyturio spindulys. Dar vienoje bibliotekos salėje surengta Vilniuje gyvenančio Manto Maziliausko kūrybos veiksmo paroda „Svečių kambarys arba nemirtingumas. Tapyba“.
Po pažintinės išvykos į Nemuno deltos regioninį parką, kitą dieną svečiai pasiskirstė į grupeles ir dalyvavo susitikimuose atskirose erdvėse.

Vaidotas VILKAS

V. Harvey fotografijose užfiksuoti Portugalijos vaizdai.

V. Harvey fotografijose užfiksuoti Portugalijos vaizdai.

Į penktąją kraštiečių sueigą „Šviesos parnešti, gera padaryti...“ atvyko apie pusšimtis šilutiškių iš įvairių Lietuvos ir pasaulio kampelių.

Į penktąją kraštiečių sueigą „Šviesos parnešti, gera padaryti…“ atvyko apie pusšimtis šilutiškių iš įvairių Lietuvos ir pasaulio kampelių.

Savo grafiką ir instaliaciją bibliotekoje pristatė šiuo metu Suomijoje gyvenanti Roma Auškalnytė.

Savo grafiką ir instaliaciją bibliotekoje pristatė šiuo metu Suomijoje gyvenanti Roma Auškalnytė.

Hits: 65

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite