Šilutėje vėl rinkosi kraštiečiai

Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos sukviesti jau penktą kartą į Šilutę sugužėjo iš čia kilę kraštiečiai. Organizatoriai pasistengė, kad į namus iš viso pasaulio sugrįžę šilutiškiai nenuobodžiautų, atvykusieji taip pat turėjo ką parodyti gimtojo miesto gyventojams.

Pasiskirstę į komandas pagal įteiktų skarelių spalvą, kraštiečiai dalyvavo turnyre „Pažink Šilutę kitaip...“.

Pasiskirstę į komandas pagal įteiktų skarelių spalvą, kraštiečiai dalyvavo turnyre „Pažink Šilutę kitaip…“.

Pirmoji kraštiečių sueiga įvyko 1988 metais. Tai buvo dar kita epocha, kita santvarka ir kitokia Lietuva. Net nuotraukos tuos laikus primenančiuose stenduose kitokios – blankios, nespalvotos. Vis dėlto misija išliko ta pati – padėti susitikti, vienyti Šilutėje likusius ir išvykusius kraštiečius. Pirmoje sueigoje dalyvavo 25 išeiviai iš šio krašto. 2011 metais, minint Šilutės 500 gimtadienį, jų buvo net 87, o šiemet – apie pusšimtį.
Beje, ir 2011 metais, ir dabar renginio organizatoriams gerokai trukdė lietus, nors pasak vedėjo Mariaus Budraičio, Pamario žmonių lietus neturėtų gąsdinti.
„Susitikome pamatyti vienas kitą, pabendrauti. Šilutė – senas miestas, čia daug gerų žmonių, o visi geri žmonės sugrįžta į namus. Svarbiausia, kad laikote save šilutiškiais, kad atsiliepiate į kvietimą, kurį jau penktą kartą siunčia bibliotekos kolektyvas“, – kalbėjo kraštiečius sveikindamas Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.
Kad yra šilutiškiai, sueigos „Šviesos parsinešti, gera padaryti…“ dalyviams teko prisiminti labai greitai. Pasiskirstę į komandas pagal įteiktų skarelių spalvą svečiai dalyvavo turnyre „Pažink Šilutę kitaip…“. Žinomi Šilutės žmonės buvo paruošę klausimų su 4 atsakymų variantais. Turnyro dalyviams teko pasirinkti teisingus.
Nugalėtojams įteikti puodeliai su sueigos rėmėjų UAB „Šilutės vandenys“ simbolika. Pertraukų metu dainomis apie marių kraštą renginio dalyvius linksmino grupė „Karčema“. Svečius iš įvairių pusių stebėjo ne tik žurnalistų, bet ir bibliotekos darbuotojų objektyvai, mat išvykstant kiekvienam buvo įteiktas diskas su renginio metu padarytomis fotografijomis.

UAB „Šilutės vandenys“ direktorius Alfredas Markvaldas teikia prizus viktorinos nugalėtojams dailininkei Romai Auškalnytei ir aktoriui Juozui Budraičiui.

UAB „Šilutės vandenys“ direktorius Alfredas Markvaldas teikia prizus viktorinos nugalėtojams dailininkei Romai Auškalnytei ir aktoriui Juozui Budraičiui.

Pamiklinę smegenis, kraštiečiai dalyvavo kelių parodų atidaryme. Viena iš jų – vainutiškės anglų kalbos filologės Violetos Harvey fotografijų paroda apie Portugaliją, kur moteris gyvena jau 10 metų. Paroda spėjo apkeliauti visą Lietuvą, pabuvojo ir jos gimtajame Vainute, tačiau Šilutėje eksponuojama pirmą kartą.
Viešnia prisipažino, kad fotografija – jos mėgstamiausias laisvalaikio užsiėmimas, padedantis perteikti šalies, kurioje dabar gyvena, gamtos, miestų ir žmonių grožį. Pasak jos, Portugalija – tai sodas, augantis ir žaliuojantis šalia vandenyno. Daugeliui mintyse ši šalis siejasi su Porto vynu, alyvuogėmis, žuvies skoniu ir kvapu. Nors esama tame tiesos, anot V. Harvey, patys portugalai labiau mėgstą mėsą. Viešnia pasakojo, kad portugalų kalba gana panaši į ispanų ir šių tautų atstovai gali nesunkiai susikalbėti. Viena iš portugalų kalbos ypatybių – žodžių pabaigoje dažnai tariama raidė „š“.
Šalimais esančioje menėje savo grafiką ir instaliaciją pristatė šiuo metu Suomijoje gyvenanti Roma Auškalnytė. Iš Armalėnų kaimo kilusi ir Vydūno gimnaziją baigusi R. Auškalnytė studijavo dailę Helsinkyje, o dabar ten gyvena. Į Šilutę ji atvežė šiuolaikinio meno pavyzdžių – dvi litografijas ir instaliaciją.

Vainutiškė anglų kalbos filologė Violeta Harvey atidarė fotografijų parodą apie Portugaliją, kurioje gyvena jau 10 metų.

Vainutiškė anglų kalbos filologė Violeta Harvey atidarė fotografijų parodą apie Portugaliją, kurioje gyvena jau 10 metų.

Autorė pasakojo, kad sukurti instaliaciją paskatino stovyklavimas vienoje Suomijos saloje, kur vakarais būdavo išjungiamas apšvietimas ir aplinką nušviesdavo tik klaidžiojantis švyturio spindulys. Dar vienoje bibliotekos salėje surengta Vilniuje gyvenančio Manto Maziliausko kūrybos veiksmo paroda „Svečių kambarys arba nemirtingumas. Tapyba“.
Po pažintinės išvykos į Nemuno deltos regioninį parką, kitą dieną svečiai pasiskirstė į grupeles ir dalyvavo susitikimuose atskirose erdvėse.

Vaidotas VILKAS

V. Harvey fotografijose užfiksuoti Portugalijos vaizdai.

V. Harvey fotografijose užfiksuoti Portugalijos vaizdai.

Į penktąją kraštiečių sueigą „Šviesos parnešti, gera padaryti...“ atvyko apie pusšimtis šilutiškių iš įvairių Lietuvos ir pasaulio kampelių.

Į penktąją kraštiečių sueigą „Šviesos parnešti, gera padaryti…“ atvyko apie pusšimtis šilutiškių iš įvairių Lietuvos ir pasaulio kampelių.

Savo grafiką ir instaliaciją bibliotekoje pristatė šiuo metu Suomijoje gyvenanti Roma Auškalnytė.

Savo grafiką ir instaliaciją bibliotekoje pristatė šiuo metu Suomijoje gyvenanti Roma Auškalnytė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kiekvienas per metus išmetame apie 140 kg maisto

Per metus Lietuvoje prarandama 393,8 tūkst. tonų maisto. Vienam Lietuvos gyventojui per šį laiką tenka apie 141 kg iššvaistyto maisto. Daugiausia – net 86 kg – jis išmeta namuose.   Rugsėjo 29 d. jau trečią kartą minima Tarptautinė informavimo apie maisto švaistymą diena, kurios tikslas – atkreipti visuomenės ir verslo dėmesį į maisto švaistymo ir atliekų problemą. Maisto švaistymo mastai Lietuvoje paaiškėjo mokslininkams 2021 m. atlikus tyrimą „Maisto švaistymo ir maisto praradimų visoje maisto tiekimo grandinėje lygio ir  priežasčių nustatymas

Mirtys, apie kurių priežastis policija visuomenės neinformuoja

Tauragės apskrities VPK praneša apie aptiktus dviejų moterų kūnus. Rugsėjo 28 d. per pietus namuose Sokaičių k., Vilkyškių sen., Pagėgių sav., rastas moters, gim. 1960 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas 62 metų moters mirties priežasčiai nustatyti. Rugsėjo 28 d. pavakare namuose Laisvės al., Šilutėje, rastas moters, gim. 1963 m., kūnas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas 59 metų moters mirties priežasčiai nustatyti. Per 28 rugsėjo dienas policija pranešė apie Šilutės rajone aptiktus 7 mirusių asmenų kūnus: 3 moterų ir

Lengvųjų automobilių žibintų remontas

Šiuolaikiniuose automobiliuose yra daugybė žibintų ir šviesos šaltinių, kiekvienas iš jų atlieka tam tikrą funkciją. Tai gali būti signalizavimas kitiems eismo dalyviams apie planuojamą arba atliekamą veiksmą kelyje, aplinkos matomumo didinimas arba užtikrinimas, jog pati transporto priemonė yra matoma kitiems. Pastarąją funkciją atlieka dienos šviesos žibintai, kurie pagal kelių eismo taisykles privalo būti įjungti transporto priemonėse, nepriklausomai nuo paros laiko ar matomumo kelyje. Toks sprendimas yra priimtas, nes automobilis su įjungtais žibintais yra gerokai labiau pastebimas, nei važiuojantis be jų

„Mizon“ kosmetika – giliai maitinanti ir drėkinanti kosmetikos linija

Nuo pat pradžių Mizon prekės ženklas orientuojasi į tik natūralių ingredientų naudojimą. Pasitelkus inovatyvių technologijų pavyko sukurti visiškai saugią kosmetiką. Joje nėra parabenų, dažiklių, SLS ir kitų kenksmingų medžiagų, kurios gali dirginti odą ar sukelti alergines reakcijas. Tai ne visi šios kosmetikos privalumai. Visų Mizon produktų formulė labai lengva, bet kartu ir itin efektyvi. Galima naudoti visų tipų odai – normaliai, riebiai, jautriai, sausai, suglebusiai ir brandžiai. Prekės ženklas sukūrė specialią „10 žingsnių“ programą, kuri leidžia išnaudoti visas jo kosmetikos

Taip pat skaitykite