Šilutėje vėl rinkosi kraštiečiai

Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos sukviesti jau penktą kartą į Šilutę sugužėjo iš čia kilę kraštiečiai. Organizatoriai pasistengė, kad į namus iš viso pasaulio sugrįžę šilutiškiai nenuobodžiautų, atvykusieji taip pat turėjo ką parodyti gimtojo miesto gyventojams.

Pasiskirstę į komandas pagal įteiktų skarelių spalvą, kraštiečiai dalyvavo turnyre „Pažink Šilutę kitaip...“.

Pasiskirstę į komandas pagal įteiktų skarelių spalvą, kraštiečiai dalyvavo turnyre „Pažink Šilutę kitaip…“.

Pirmoji kraštiečių sueiga įvyko 1988 metais. Tai buvo dar kita epocha, kita santvarka ir kitokia Lietuva. Net nuotraukos tuos laikus primenančiuose stenduose kitokios – blankios, nespalvotos. Vis dėlto misija išliko ta pati – padėti susitikti, vienyti Šilutėje likusius ir išvykusius kraštiečius. Pirmoje sueigoje dalyvavo 25 išeiviai iš šio krašto. 2011 metais, minint Šilutės 500 gimtadienį, jų buvo net 87, o šiemet – apie pusšimtį.
Beje, ir 2011 metais, ir dabar renginio organizatoriams gerokai trukdė lietus, nors pasak vedėjo Mariaus Budraičio, Pamario žmonių lietus neturėtų gąsdinti.
„Susitikome pamatyti vienas kitą, pabendrauti. Šilutė – senas miestas, čia daug gerų žmonių, o visi geri žmonės sugrįžta į namus. Svarbiausia, kad laikote save šilutiškiais, kad atsiliepiate į kvietimą, kurį jau penktą kartą siunčia bibliotekos kolektyvas“, – kalbėjo kraštiečius sveikindamas Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.
Kad yra šilutiškiai, sueigos „Šviesos parsinešti, gera padaryti…“ dalyviams teko prisiminti labai greitai. Pasiskirstę į komandas pagal įteiktų skarelių spalvą svečiai dalyvavo turnyre „Pažink Šilutę kitaip…“. Žinomi Šilutės žmonės buvo paruošę klausimų su 4 atsakymų variantais. Turnyro dalyviams teko pasirinkti teisingus.
Nugalėtojams įteikti puodeliai su sueigos rėmėjų UAB „Šilutės vandenys“ simbolika. Pertraukų metu dainomis apie marių kraštą renginio dalyvius linksmino grupė „Karčema“. Svečius iš įvairių pusių stebėjo ne tik žurnalistų, bet ir bibliotekos darbuotojų objektyvai, mat išvykstant kiekvienam buvo įteiktas diskas su renginio metu padarytomis fotografijomis.

UAB „Šilutės vandenys“ direktorius Alfredas Markvaldas teikia prizus viktorinos nugalėtojams dailininkei Romai Auškalnytei ir aktoriui Juozui Budraičiui.

UAB „Šilutės vandenys“ direktorius Alfredas Markvaldas teikia prizus viktorinos nugalėtojams dailininkei Romai Auškalnytei ir aktoriui Juozui Budraičiui.

Pamiklinę smegenis, kraštiečiai dalyvavo kelių parodų atidaryme. Viena iš jų – vainutiškės anglų kalbos filologės Violetos Harvey fotografijų paroda apie Portugaliją, kur moteris gyvena jau 10 metų. Paroda spėjo apkeliauti visą Lietuvą, pabuvojo ir jos gimtajame Vainute, tačiau Šilutėje eksponuojama pirmą kartą.
Viešnia prisipažino, kad fotografija – jos mėgstamiausias laisvalaikio užsiėmimas, padedantis perteikti šalies, kurioje dabar gyvena, gamtos, miestų ir žmonių grožį. Pasak jos, Portugalija – tai sodas, augantis ir žaliuojantis šalia vandenyno. Daugeliui mintyse ši šalis siejasi su Porto vynu, alyvuogėmis, žuvies skoniu ir kvapu. Nors esama tame tiesos, anot V. Harvey, patys portugalai labiau mėgstą mėsą. Viešnia pasakojo, kad portugalų kalba gana panaši į ispanų ir šių tautų atstovai gali nesunkiai susikalbėti. Viena iš portugalų kalbos ypatybių – žodžių pabaigoje dažnai tariama raidė „š“.
Šalimais esančioje menėje savo grafiką ir instaliaciją pristatė šiuo metu Suomijoje gyvenanti Roma Auškalnytė. Iš Armalėnų kaimo kilusi ir Vydūno gimnaziją baigusi R. Auškalnytė studijavo dailę Helsinkyje, o dabar ten gyvena. Į Šilutę ji atvežė šiuolaikinio meno pavyzdžių – dvi litografijas ir instaliaciją.

Vainutiškė anglų kalbos filologė Violeta Harvey atidarė fotografijų parodą apie Portugaliją, kurioje gyvena jau 10 metų.

Vainutiškė anglų kalbos filologė Violeta Harvey atidarė fotografijų parodą apie Portugaliją, kurioje gyvena jau 10 metų.

Autorė pasakojo, kad sukurti instaliaciją paskatino stovyklavimas vienoje Suomijos saloje, kur vakarais būdavo išjungiamas apšvietimas ir aplinką nušviesdavo tik klaidžiojantis švyturio spindulys. Dar vienoje bibliotekos salėje surengta Vilniuje gyvenančio Manto Maziliausko kūrybos veiksmo paroda „Svečių kambarys arba nemirtingumas. Tapyba“.
Po pažintinės išvykos į Nemuno deltos regioninį parką, kitą dieną svečiai pasiskirstė į grupeles ir dalyvavo susitikimuose atskirose erdvėse.

Vaidotas VILKAS

V. Harvey fotografijose užfiksuoti Portugalijos vaizdai.

V. Harvey fotografijose užfiksuoti Portugalijos vaizdai.

Į penktąją kraštiečių sueigą „Šviesos parnešti, gera padaryti...“ atvyko apie pusšimtis šilutiškių iš įvairių Lietuvos ir pasaulio kampelių.

Į penktąją kraštiečių sueigą „Šviesos parnešti, gera padaryti…“ atvyko apie pusšimtis šilutiškių iš įvairių Lietuvos ir pasaulio kampelių.

Savo grafiką ir instaliaciją bibliotekoje pristatė šiuo metu Suomijoje gyvenanti Roma Auškalnytė.

Savo grafiką ir instaliaciją bibliotekoje pristatė šiuo metu Suomijoje gyvenanti Roma Auškalnytė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Muziejų naktis Bitėnuose

Šeštadienį, gegužės 14 d., Bitėnus apgobė Tarptautinė muziejų naktis. Nepaisant žvarbos, Martyno Jankaus muziejuje susirinko nemažas būrys svečių. Jaukiai įsitaisę muziejaus edukacinio centro antrame aukšte, žiūrovai stebėjo paruoštą Martyno Jankaus muziejaus programą.   Vakaras prasidėjo grafikės Gražinos Didelytės spalvotų piešinių parodos pristatymu iš ciklo „Dainavo klodai“ ir „Brangiausios vietos“. Pristatyme dalyvavo menininkės kūrybinių teisių paveldėtojas, jos darbų skleidėjas ir atminimo puoselėtojas prof. Vygandas Čaplikas, kartu su parodos kuratore Vida Korn. Šioje parodoje eksponuojami menininkės darbai sukurti jai apsigyvenus Dzūkijoje, Rūdnelės

Įgyvendintas iš ES Socialinio fondo finansuojamas socialinės gerovės projektas      

Asociacija Šilutės Soroptimos klubas ir partneriai Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras bei Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šilutės Viltis“ įgyvendino Europos Socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Socialinę gerovę kuriame drauge“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0433. Projekto tikslas-ugdyti savipagalbos ir socialinius įgūdžius socialinę atskirtį patiriantiems Šilutės gyventojams, kartu ugdant bendruomeniškumą ir savanorystę.  Šiam tikslui pasiekti suorganizuoti 108 užsiėmimai asmenims su negalia, jų šeimų nariams, vyresnio amžiaus Šilutės miesto gyventojams. Įgyvendinant projektą vyko įvadinis seminaras, 5 bendrųjų įgūdžių mokymai, 61 seminaras-praktikumas, 40 lavinamųjų užsiėmimų,

Tarp piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojų – ir ketvirtokė iš Žemaičių Naumiesčio

Paskelbti piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: viena iš jų – Ugnė Barakauskaitė, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė. Paaiškėjo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos surengto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: Šakių „Varpo“ mokyklos penktos klasės mokinė Austėja Pužauskaitė, Alytaus r. Butrimonių gimnazijos septintos klasės mokinys Grantas Grudzinskas, Tauragės „Versmės“ gimnazijos pirmos gimnazinės klasės mokinė Kamilė Savickaitė, Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė Ugnė Barakauskaitė, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos aštuntokė Marija Šmakotinaitė ir Visagino edukacijų centro

Kas yra debesijos ekosistema ir ką turėtumėte apie ją žinoti?

Ko gero, daugelis verslininkų, jei patys nesinaudoja debesų kompiuterija (angl. cloud computing), arba kitaip debesija, tai bent yra apie ją girdėję. Šis IT sprendimas leidžia greitai prisitaikyti ir patenkinti nuolat kintančius įmonės poreikius. Debesų kompiuterija įgalina kurti naujoviškesnius ir dinamiškesnius darbo būdus, kurie skatina verslo augimą ir suteikia konkurencinį pranašumą. Taigi šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie tai, kas yra debesijos ekosistema, kaip ji veikia ir kokiais privalumais pasižymi. Debesijos ekosistema – kas tai? Debesijos ekosistema yra sudėtinga ir dinamiška tarpusavyje

Taip pat skaitykite