Šilutėje vėl rinkosi kraštiečiai

Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos sukviesti jau penktą kartą į Šilutę sugužėjo iš čia kilę kraštiečiai. Organizatoriai pasistengė, kad į namus iš viso pasaulio sugrįžę šilutiškiai nenuobodžiautų, atvykusieji taip pat turėjo ką parodyti gimtojo miesto gyventojams.

Pasiskirstę į komandas pagal įteiktų skarelių spalvą, kraštiečiai dalyvavo turnyre „Pažink Šilutę kitaip...“.

Pasiskirstę į komandas pagal įteiktų skarelių spalvą, kraštiečiai dalyvavo turnyre „Pažink Šilutę kitaip…“.

Pirmoji kraštiečių sueiga įvyko 1988 metais. Tai buvo dar kita epocha, kita santvarka ir kitokia Lietuva. Net nuotraukos tuos laikus primenančiuose stenduose kitokios – blankios, nespalvotos. Vis dėlto misija išliko ta pati – padėti susitikti, vienyti Šilutėje likusius ir išvykusius kraštiečius. Pirmoje sueigoje dalyvavo 25 išeiviai iš šio krašto. 2011 metais, minint Šilutės 500 gimtadienį, jų buvo net 87, o šiemet – apie pusšimtį.
Beje, ir 2011 metais, ir dabar renginio organizatoriams gerokai trukdė lietus, nors pasak vedėjo Mariaus Budraičio, Pamario žmonių lietus neturėtų gąsdinti.
„Susitikome pamatyti vienas kitą, pabendrauti. Šilutė – senas miestas, čia daug gerų žmonių, o visi geri žmonės sugrįžta į namus. Svarbiausia, kad laikote save šilutiškiais, kad atsiliepiate į kvietimą, kurį jau penktą kartą siunčia bibliotekos kolektyvas“, – kalbėjo kraštiečius sveikindamas Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.
Kad yra šilutiškiai, sueigos „Šviesos parsinešti, gera padaryti…“ dalyviams teko prisiminti labai greitai. Pasiskirstę į komandas pagal įteiktų skarelių spalvą svečiai dalyvavo turnyre „Pažink Šilutę kitaip…“. Žinomi Šilutės žmonės buvo paruošę klausimų su 4 atsakymų variantais. Turnyro dalyviams teko pasirinkti teisingus.
Nugalėtojams įteikti puodeliai su sueigos rėmėjų UAB „Šilutės vandenys“ simbolika. Pertraukų metu dainomis apie marių kraštą renginio dalyvius linksmino grupė „Karčema“. Svečius iš įvairių pusių stebėjo ne tik žurnalistų, bet ir bibliotekos darbuotojų objektyvai, mat išvykstant kiekvienam buvo įteiktas diskas su renginio metu padarytomis fotografijomis.

UAB „Šilutės vandenys“ direktorius Alfredas Markvaldas teikia prizus viktorinos nugalėtojams dailininkei Romai Auškalnytei ir aktoriui Juozui Budraičiui.

UAB „Šilutės vandenys“ direktorius Alfredas Markvaldas teikia prizus viktorinos nugalėtojams dailininkei Romai Auškalnytei ir aktoriui Juozui Budraičiui.

Pamiklinę smegenis, kraštiečiai dalyvavo kelių parodų atidaryme. Viena iš jų – vainutiškės anglų kalbos filologės Violetos Harvey fotografijų paroda apie Portugaliją, kur moteris gyvena jau 10 metų. Paroda spėjo apkeliauti visą Lietuvą, pabuvojo ir jos gimtajame Vainute, tačiau Šilutėje eksponuojama pirmą kartą.
Viešnia prisipažino, kad fotografija – jos mėgstamiausias laisvalaikio užsiėmimas, padedantis perteikti šalies, kurioje dabar gyvena, gamtos, miestų ir žmonių grožį. Pasak jos, Portugalija – tai sodas, augantis ir žaliuojantis šalia vandenyno. Daugeliui mintyse ši šalis siejasi su Porto vynu, alyvuogėmis, žuvies skoniu ir kvapu. Nors esama tame tiesos, anot V. Harvey, patys portugalai labiau mėgstą mėsą. Viešnia pasakojo, kad portugalų kalba gana panaši į ispanų ir šių tautų atstovai gali nesunkiai susikalbėti. Viena iš portugalų kalbos ypatybių – žodžių pabaigoje dažnai tariama raidė „š“.
Šalimais esančioje menėje savo grafiką ir instaliaciją pristatė šiuo metu Suomijoje gyvenanti Roma Auškalnytė. Iš Armalėnų kaimo kilusi ir Vydūno gimnaziją baigusi R. Auškalnytė studijavo dailę Helsinkyje, o dabar ten gyvena. Į Šilutę ji atvežė šiuolaikinio meno pavyzdžių – dvi litografijas ir instaliaciją.

Vainutiškė anglų kalbos filologė Violeta Harvey atidarė fotografijų parodą apie Portugaliją, kurioje gyvena jau 10 metų.

Vainutiškė anglų kalbos filologė Violeta Harvey atidarė fotografijų parodą apie Portugaliją, kurioje gyvena jau 10 metų.

Autorė pasakojo, kad sukurti instaliaciją paskatino stovyklavimas vienoje Suomijos saloje, kur vakarais būdavo išjungiamas apšvietimas ir aplinką nušviesdavo tik klaidžiojantis švyturio spindulys. Dar vienoje bibliotekos salėje surengta Vilniuje gyvenančio Manto Maziliausko kūrybos veiksmo paroda „Svečių kambarys arba nemirtingumas. Tapyba“.
Po pažintinės išvykos į Nemuno deltos regioninį parką, kitą dieną svečiai pasiskirstė į grupeles ir dalyvavo susitikimuose atskirose erdvėse.

Vaidotas VILKAS

V. Harvey fotografijose užfiksuoti Portugalijos vaizdai.

V. Harvey fotografijose užfiksuoti Portugalijos vaizdai.

Į penktąją kraštiečių sueigą „Šviesos parnešti, gera padaryti...“ atvyko apie pusšimtis šilutiškių iš įvairių Lietuvos ir pasaulio kampelių.

Į penktąją kraštiečių sueigą „Šviesos parnešti, gera padaryti…“ atvyko apie pusšimtis šilutiškių iš įvairių Lietuvos ir pasaulio kampelių.

Savo grafiką ir instaliaciją bibliotekoje pristatė šiuo metu Suomijoje gyvenanti Roma Auškalnytė.

Savo grafiką ir instaliaciją bibliotekoje pristatė šiuo metu Suomijoje gyvenanti Roma Auškalnytė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite