Šilutėje „užauginta“ knygų eglė

Bibliotekininkai liko sujaudinti Šilutės rajono žmonių dosnumu, geranoriškai dalyvaujančių akcijoje „Knygų Kalėdos“. Atsidėkodami už dosnumą iš geradarių dovanotų knygų „užaugino“ Kalėdų eglę.

Bibliotekininkai „užaugino“ knygų eglę.

Šiemet ketvirtą kartą šalyje vyksta Prezidentės Dalios Grybauskaitės paskelbta akcija „Knygų Kalėdos“. Prasidėjusi lapkričio 10 d., akcija tęsis iki ateinančių metų sausio 6-os.
Akcijos organizatoriai kviečia geros valios žmones dovanoti bibliotekoms naujų lietuvių autorių grožinės literatūros darbų arba pastaraisiais metais pasirodžiusių istorinių knygų.
F. Bajoraičio viešoji biblioteka akcijoje dalyvauja ketvirtą kartą. Antrą kartą į akciją pakvietė Šilutės r. savivaldybės vadovus, verslininkus, politikus. Jau pernai bibliotekininkai liko maloniai nustebinti ir sujaudinti krašto žmonių dosnumo. Šiemet tas dosnumas pranoko visus bibliotekininkų lūkesčius. Akcijai dar neįpusėjus, bibliotekos lentynas pasipildė 668 knygos, kurių vertė – per 16 tūkst. Lt.
Bibliotekininkai dovanojusius knygų pakvietė į padėkos vakarą. Dosnius knygų namų svečius priėmė kultūrinėje palėpėje, prie eglės, kurios tikriausia nerastume nė vienuose namuose. Eglę, kaip gerumo simbolį, „užaugino“ iš Šilutės verslininkų, politikų, pedagogų ir kitų geros valios žmonių padovanotų knygų. Žvakių šviesoje pleveno kalėdiniai akcentai, susirinkusieji dalijosi artėjančių švenčių laukimo nuotaikomis.
Kultūrinėje palėpėje buvo net ankšta, tačiau jauku – kaip namuose… Padėkos vakaro vedėjas Marijus Budraitis skaitė savo kūrybos eilių – skambėjo himnai meilei ir lietuviškai raidei. Marijus Budraitis yra sukūręs eilėraščių, kai kiekvienas žodis prasideda iš tos pačios raidės ir nė karto nepasikartoja. Įdomu buvo klausytis, pavyzdžiui, eilėraščio, kurio visi žodžiai prasideda raide ž.
Eilėraštis surimuotas iš 59 žodžių, prasidedančių ž raide.

Duoklė Ž raidei

Žudantis žmogaus žiaurumas,
Žūsta žiemą žiogo žiovulys.
Žydinčių žagarvyšnių žavumas,
Žingeidus žarijoms židinys.

Žodžių žemumų žibintais,
Žingsniais žadinta žolė,
Žalčio žvyno žaluma žaisminga,
Žalvarinė žiobrio žiaunose žvaigždė.

Žaibo žirklės žiemkenčius žegnoja,
Žarsto žemuoges žilvyčio žvirbliai,
Žirgas žąslais žiedlapius žvejoja,
Žioplinėja žemaūgiai žilagalviai žirniai.

Žemsiurbė žiaumoja žvyro žievę.
Žmona žaizdoto žynio – žaliaakė,
Žaidžianti žemėlapio žinojime žuvienė,
Ženklinta, žieduota žemės žvakė.

Valanda netruko prabėgti klausantis pučiamųjų instrumentų ansamblio „Pamario brass“ (vadovas G. Raila) atliekamų melodijų, gurkšnojant raudoną vyną. Vakaro metu ekrane sukosi vaizdai – akimirkos iš bibliotekininkų vizito pas Šilutės verslininkus.
„Mūsų iškilieji, niekas gražiau neatspindi žmogaus gerumo, kaip dovana, kurią žmogus jaučia širdimi“, – sujaudinta šilutiškių dosnumo kalbėjo F. Bajoraičio viešosios bibliotekos direktorė Dalia Užpelkienė.

Bibliotekininkės džiaugėsi, kad akcijai įsibėgėjus bibliotekų knygų lentynos jau pasipildė 668 knygomis.

Ji neslėpė, kad prašyti ne sau yra lengviau, o ypač, kai prašymas sulaukia pritarimo. Vizitai pas rajono vadovus, verslininkus paliko tik džiugių įspūdžių. Dėkojo, kad Šilutėje netrūksta geradarių, kad žmonės yra atviri ir geranoriški.
Atsidėkodami bibliotekininkai savo geradariams įteikė po Šilutės r. F. Bajoraičio viešosios bibliotekos ženkliuką, pridurdami, kad nors tai ir ne Nobelio ženklai, tačiau nuoširdi dovana knygas aukojusiems „Knygų riteriams“.

Laima PUTRIUVIENĖ

Padėkos vakaro dalyviai klausėsi eilių ir muzikos.

Hits: 104

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Kintų mokykloje istorijos moko dr. Rubenas Bukavickas

Gera žinia Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu interneto svetainėje pasidžiaugė šios mokyklos vadovė Asta Gužauskienė. Istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas gavo mokslų daktaro laipsnį. Direktorė Asta Gužauskienė rašo: „Kad darbuotojai kelia kvalifikaciją mokymuose, kursuose, seminaruose, daugumai visuomenės tai yra žinoma ir gana įprasta. Bet priimti sprendimą studijuoti – iššūkis! Kintų mokykloje mėgstami iššūkiai – kasmet studijuoja vidutiniškai po penkis darbuotojus: vieni siekia profesijos ar papildomos profesijos, persikvalifikavimo, kiti – pedagogikos studijų ar net mokslinio laipsnio! Šiuo metu mokykloje dirba 47 darbuotojai,

COVID-19 Šilutės rajone: per parą nustatyti 5 nauji atvejai, sergančiųjų – 398, paskiepyti per 7 tūkst. gyventojų

Praėjusią parą, trečiadienį, Lietuvoje patvirtinta 1344 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 14 žmonių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Šilutės rajone – 5 nauji atvejai.  Balandžio 22 d. duomenimis, Šilutės rajone šiuo metu iš viso sergančiųjų koronavirusu – 398 asmenys, o mirusiųjų nuo COVID-19 – 63. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 2 797 Šilutės r. savivaldybės gyventojai. Iš jų pasveiko 2 253 asmenys. Žinoma, jog iš viso Šilutės r. savivaldybėje paskiepyti 7 056 asmenys. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 950

Balandžio 22-oji – Pasaulinė žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkūriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir

Taip pat skaitykite