Šilutėje „užauginta“ knygų eglė

Bibliotekininkai liko sujaudinti Šilutės rajono žmonių dosnumu, geranoriškai dalyvaujančių akcijoje „Knygų Kalėdos“. Atsidėkodami už dosnumą iš geradarių dovanotų knygų „užaugino“ Kalėdų eglę.

Bibliotekininkai „užaugino“ knygų eglę.

Šiemet ketvirtą kartą šalyje vyksta Prezidentės Dalios Grybauskaitės paskelbta akcija „Knygų Kalėdos“. Prasidėjusi lapkričio 10 d., akcija tęsis iki ateinančių metų sausio 6-os.
Akcijos organizatoriai kviečia geros valios žmones dovanoti bibliotekoms naujų lietuvių autorių grožinės literatūros darbų arba pastaraisiais metais pasirodžiusių istorinių knygų.
F. Bajoraičio viešoji biblioteka akcijoje dalyvauja ketvirtą kartą. Antrą kartą į akciją pakvietė Šilutės r. savivaldybės vadovus, verslininkus, politikus. Jau pernai bibliotekininkai liko maloniai nustebinti ir sujaudinti krašto žmonių dosnumo. Šiemet tas dosnumas pranoko visus bibliotekininkų lūkesčius. Akcijai dar neįpusėjus, bibliotekos lentynas pasipildė 668 knygos, kurių vertė – per 16 tūkst. Lt.
Bibliotekininkai dovanojusius knygų pakvietė į padėkos vakarą. Dosnius knygų namų svečius priėmė kultūrinėje palėpėje, prie eglės, kurios tikriausia nerastume nė vienuose namuose. Eglę, kaip gerumo simbolį, „užaugino“ iš Šilutės verslininkų, politikų, pedagogų ir kitų geros valios žmonių padovanotų knygų. Žvakių šviesoje pleveno kalėdiniai akcentai, susirinkusieji dalijosi artėjančių švenčių laukimo nuotaikomis.
Kultūrinėje palėpėje buvo net ankšta, tačiau jauku – kaip namuose… Padėkos vakaro vedėjas Marijus Budraitis skaitė savo kūrybos eilių – skambėjo himnai meilei ir lietuviškai raidei. Marijus Budraitis yra sukūręs eilėraščių, kai kiekvienas žodis prasideda iš tos pačios raidės ir nė karto nepasikartoja. Įdomu buvo klausytis, pavyzdžiui, eilėraščio, kurio visi žodžiai prasideda raide ž.
Eilėraštis surimuotas iš 59 žodžių, prasidedančių ž raide.

Duoklė Ž raidei

Žudantis žmogaus žiaurumas,
Žūsta žiemą žiogo žiovulys.
Žydinčių žagarvyšnių žavumas,
Žingeidus žarijoms židinys.

Žodžių žemumų žibintais,
Žingsniais žadinta žolė,
Žalčio žvyno žaluma žaisminga,
Žalvarinė žiobrio žiaunose žvaigždė.

Žaibo žirklės žiemkenčius žegnoja,
Žarsto žemuoges žilvyčio žvirbliai,
Žirgas žąslais žiedlapius žvejoja,
Žioplinėja žemaūgiai žilagalviai žirniai.

Žemsiurbė žiaumoja žvyro žievę.
Žmona žaizdoto žynio – žaliaakė,
Žaidžianti žemėlapio žinojime žuvienė,
Ženklinta, žieduota žemės žvakė.

Valanda netruko prabėgti klausantis pučiamųjų instrumentų ansamblio „Pamario brass“ (vadovas G. Raila) atliekamų melodijų, gurkšnojant raudoną vyną. Vakaro metu ekrane sukosi vaizdai – akimirkos iš bibliotekininkų vizito pas Šilutės verslininkus.
„Mūsų iškilieji, niekas gražiau neatspindi žmogaus gerumo, kaip dovana, kurią žmogus jaučia širdimi“, – sujaudinta šilutiškių dosnumo kalbėjo F. Bajoraičio viešosios bibliotekos direktorė Dalia Užpelkienė.

Bibliotekininkės džiaugėsi, kad akcijai įsibėgėjus bibliotekų knygų lentynos jau pasipildė 668 knygomis.

Ji neslėpė, kad prašyti ne sau yra lengviau, o ypač, kai prašymas sulaukia pritarimo. Vizitai pas rajono vadovus, verslininkus paliko tik džiugių įspūdžių. Dėkojo, kad Šilutėje netrūksta geradarių, kad žmonės yra atviri ir geranoriški.
Atsidėkodami bibliotekininkai savo geradariams įteikė po Šilutės r. F. Bajoraičio viešosios bibliotekos ženkliuką, pridurdami, kad nors tai ir ne Nobelio ženklai, tačiau nuoširdi dovana knygas aukojusiems „Knygų riteriams“.

Laima PUTRIUVIENĖ

Padėkos vakaro dalyviai klausėsi eilių ir muzikos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite