Šilutėje „užauginta“ knygų eglė

Bibliotekininkai liko sujaudinti Šilutės rajono žmonių dosnumu, geranoriškai dalyvaujančių akcijoje „Knygų Kalėdos“. Atsidėkodami už dosnumą iš geradarių dovanotų knygų „užaugino“ Kalėdų eglę.

Bibliotekininkai „užaugino“ knygų eglę.

Šiemet ketvirtą kartą šalyje vyksta Prezidentės Dalios Grybauskaitės paskelbta akcija „Knygų Kalėdos“. Prasidėjusi lapkričio 10 d., akcija tęsis iki ateinančių metų sausio 6-os.
Akcijos organizatoriai kviečia geros valios žmones dovanoti bibliotekoms naujų lietuvių autorių grožinės literatūros darbų arba pastaraisiais metais pasirodžiusių istorinių knygų.
F. Bajoraičio viešoji biblioteka akcijoje dalyvauja ketvirtą kartą. Antrą kartą į akciją pakvietė Šilutės r. savivaldybės vadovus, verslininkus, politikus. Jau pernai bibliotekininkai liko maloniai nustebinti ir sujaudinti krašto žmonių dosnumo. Šiemet tas dosnumas pranoko visus bibliotekininkų lūkesčius. Akcijai dar neįpusėjus, bibliotekos lentynas pasipildė 668 knygos, kurių vertė – per 16 tūkst. Lt.
Bibliotekininkai dovanojusius knygų pakvietė į padėkos vakarą. Dosnius knygų namų svečius priėmė kultūrinėje palėpėje, prie eglės, kurios tikriausia nerastume nė vienuose namuose. Eglę, kaip gerumo simbolį, „užaugino“ iš Šilutės verslininkų, politikų, pedagogų ir kitų geros valios žmonių padovanotų knygų. Žvakių šviesoje pleveno kalėdiniai akcentai, susirinkusieji dalijosi artėjančių švenčių laukimo nuotaikomis.
Kultūrinėje palėpėje buvo net ankšta, tačiau jauku – kaip namuose… Padėkos vakaro vedėjas Marijus Budraitis skaitė savo kūrybos eilių – skambėjo himnai meilei ir lietuviškai raidei. Marijus Budraitis yra sukūręs eilėraščių, kai kiekvienas žodis prasideda iš tos pačios raidės ir nė karto nepasikartoja. Įdomu buvo klausytis, pavyzdžiui, eilėraščio, kurio visi žodžiai prasideda raide ž.
Eilėraštis surimuotas iš 59 žodžių, prasidedančių ž raide.

Duoklė Ž raidei

Žudantis žmogaus žiaurumas,
Žūsta žiemą žiogo žiovulys.
Žydinčių žagarvyšnių žavumas,
Žingeidus žarijoms židinys.

Žodžių žemumų žibintais,
Žingsniais žadinta žolė,
Žalčio žvyno žaluma žaisminga,
Žalvarinė žiobrio žiaunose žvaigždė.

Žaibo žirklės žiemkenčius žegnoja,
Žarsto žemuoges žilvyčio žvirbliai,
Žirgas žąslais žiedlapius žvejoja,
Žioplinėja žemaūgiai žilagalviai žirniai.

Žemsiurbė žiaumoja žvyro žievę.
Žmona žaizdoto žynio – žaliaakė,
Žaidžianti žemėlapio žinojime žuvienė,
Ženklinta, žieduota žemės žvakė.

Valanda netruko prabėgti klausantis pučiamųjų instrumentų ansamblio „Pamario brass“ (vadovas G. Raila) atliekamų melodijų, gurkšnojant raudoną vyną. Vakaro metu ekrane sukosi vaizdai – akimirkos iš bibliotekininkų vizito pas Šilutės verslininkus.
„Mūsų iškilieji, niekas gražiau neatspindi žmogaus gerumo, kaip dovana, kurią žmogus jaučia širdimi“, – sujaudinta šilutiškių dosnumo kalbėjo F. Bajoraičio viešosios bibliotekos direktorė Dalia Užpelkienė.

Bibliotekininkės džiaugėsi, kad akcijai įsibėgėjus bibliotekų knygų lentynos jau pasipildė 668 knygomis.

Ji neslėpė, kad prašyti ne sau yra lengviau, o ypač, kai prašymas sulaukia pritarimo. Vizitai pas rajono vadovus, verslininkus paliko tik džiugių įspūdžių. Dėkojo, kad Šilutėje netrūksta geradarių, kad žmonės yra atviri ir geranoriški.
Atsidėkodami bibliotekininkai savo geradariams įteikė po Šilutės r. F. Bajoraičio viešosios bibliotekos ženkliuką, pridurdami, kad nors tai ir ne Nobelio ženklai, tačiau nuoširdi dovana knygas aukojusiems „Knygų riteriams“.

Laima PUTRIUVIENĖ

Padėkos vakaro dalyviai klausėsi eilių ir muzikos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Augintinių ženklinimo ABC: kam, kaip ir kodėl to reikia?

Bela, Luna, Simba, Pūkis, Pupa, Maja, Rikis, Tobis, Murkis, Puma, Nika, Arčis, Gučis – populiariausi kačių ir šunų, registruotų Gyvūnų augintinių registre, vardai. Jūsų augintinio vardas taip pat gali būti populiariausiųjų sąraše, jei paženklinsite ir registruosite jį Gyvūnų augintinių registre. Primename, kaip tai padaryti ir kodėl svarbu paženklinti savo augintinius. Gyvūno ženklinimas mikroschema – tai neskausminga ir daug laiko netrunkanti procedūra. Ją atlieka veterinaras arba ženklintojas, registruojantis kates, šunis ir šeškus ir turintis mokymo baigimo pažymėjimą bei teisę prisijungti prie

Vasario mėnesį policija tikrins

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja apie vasario mėnesio policijos prevencines priemones. Vasario 1-2 d. bus tikrinamas privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimas, vasario 5-7 d. – transporto priemonių, įskaitant dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumas, apsvaigimas nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų , vasario 9-11 d. ir vasario 27-28 d. – vairuotojų nesustojimas prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal Kelių eismo taisykles. Vasario 13-19 d. bus sustiprinta krovininių automobilių ir autobusų

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Taip pat skaitykite