Šilutėje „užauginta“ knygų eglė

Bibliotekininkai liko sujaudinti Šilutės rajono žmonių dosnumu, geranoriškai dalyvaujančių akcijoje „Knygų Kalėdos“. Atsidėkodami už dosnumą iš geradarių dovanotų knygų „užaugino“ Kalėdų eglę.

Bibliotekininkai „užaugino“ knygų eglę.

Šiemet ketvirtą kartą šalyje vyksta Prezidentės Dalios Grybauskaitės paskelbta akcija „Knygų Kalėdos“. Prasidėjusi lapkričio 10 d., akcija tęsis iki ateinančių metų sausio 6-os.
Akcijos organizatoriai kviečia geros valios žmones dovanoti bibliotekoms naujų lietuvių autorių grožinės literatūros darbų arba pastaraisiais metais pasirodžiusių istorinių knygų.
F. Bajoraičio viešoji biblioteka akcijoje dalyvauja ketvirtą kartą. Antrą kartą į akciją pakvietė Šilutės r. savivaldybės vadovus, verslininkus, politikus. Jau pernai bibliotekininkai liko maloniai nustebinti ir sujaudinti krašto žmonių dosnumo. Šiemet tas dosnumas pranoko visus bibliotekininkų lūkesčius. Akcijai dar neįpusėjus, bibliotekos lentynas pasipildė 668 knygos, kurių vertė – per 16 tūkst. Lt.
Bibliotekininkai dovanojusius knygų pakvietė į padėkos vakarą. Dosnius knygų namų svečius priėmė kultūrinėje palėpėje, prie eglės, kurios tikriausia nerastume nė vienuose namuose. Eglę, kaip gerumo simbolį, „užaugino“ iš Šilutės verslininkų, politikų, pedagogų ir kitų geros valios žmonių padovanotų knygų. Žvakių šviesoje pleveno kalėdiniai akcentai, susirinkusieji dalijosi artėjančių švenčių laukimo nuotaikomis.
Kultūrinėje palėpėje buvo net ankšta, tačiau jauku – kaip namuose… Padėkos vakaro vedėjas Marijus Budraitis skaitė savo kūrybos eilių – skambėjo himnai meilei ir lietuviškai raidei. Marijus Budraitis yra sukūręs eilėraščių, kai kiekvienas žodis prasideda iš tos pačios raidės ir nė karto nepasikartoja. Įdomu buvo klausytis, pavyzdžiui, eilėraščio, kurio visi žodžiai prasideda raide ž.
Eilėraštis surimuotas iš 59 žodžių, prasidedančių ž raide.

Duoklė Ž raidei

Žudantis žmogaus žiaurumas,
Žūsta žiemą žiogo žiovulys.
Žydinčių žagarvyšnių žavumas,
Žingeidus žarijoms židinys.

Žodžių žemumų žibintais,
Žingsniais žadinta žolė,
Žalčio žvyno žaluma žaisminga,
Žalvarinė žiobrio žiaunose žvaigždė.

Žaibo žirklės žiemkenčius žegnoja,
Žarsto žemuoges žilvyčio žvirbliai,
Žirgas žąslais žiedlapius žvejoja,
Žioplinėja žemaūgiai žilagalviai žirniai.

Žemsiurbė žiaumoja žvyro žievę.
Žmona žaizdoto žynio – žaliaakė,
Žaidžianti žemėlapio žinojime žuvienė,
Ženklinta, žieduota žemės žvakė.

Valanda netruko prabėgti klausantis pučiamųjų instrumentų ansamblio „Pamario brass“ (vadovas G. Raila) atliekamų melodijų, gurkšnojant raudoną vyną. Vakaro metu ekrane sukosi vaizdai – akimirkos iš bibliotekininkų vizito pas Šilutės verslininkus.
„Mūsų iškilieji, niekas gražiau neatspindi žmogaus gerumo, kaip dovana, kurią žmogus jaučia širdimi“, – sujaudinta šilutiškių dosnumo kalbėjo F. Bajoraičio viešosios bibliotekos direktorė Dalia Užpelkienė.

Bibliotekininkės džiaugėsi, kad akcijai įsibėgėjus bibliotekų knygų lentynos jau pasipildė 668 knygomis.

Ji neslėpė, kad prašyti ne sau yra lengviau, o ypač, kai prašymas sulaukia pritarimo. Vizitai pas rajono vadovus, verslininkus paliko tik džiugių įspūdžių. Dėkojo, kad Šilutėje netrūksta geradarių, kad žmonės yra atviri ir geranoriški.
Atsidėkodami bibliotekininkai savo geradariams įteikė po Šilutės r. F. Bajoraičio viešosios bibliotekos ženkliuką, pridurdami, kad nors tai ir ne Nobelio ženklai, tačiau nuoširdi dovana knygas aukojusiems „Knygų riteriams“.

Laima PUTRIUVIENĖ

Padėkos vakaro dalyviai klausėsi eilių ir muzikos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ir šią savaitę sinoptikai žada lietaus, o šilumos – iki 25 laipsnių

Ši savaitė ir Šilutės krašte prasidėjo vis su lietumi, netrūko saulės ir vėjo. Tačiau karščių jau nebėra. Pirmadienį, rugpjūčio 2 d., itin drėgnus orus atnešęs ciklonas po truputį keliavo šiaurinių platumų link. Buvo ir lietaus, tačiau negausiai, o šilumos irgi netrūko. Rugpjūčio 3-ios, antradienio, naktį vietomis trumpas lietus, kai kur galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, pajūryje – šiaurės vakarų 7-12 m/s, pajūryje gūsiai 15-17 m/s. Žemiausia temperatūra 10-15, pajūryje 16-18 laipsnių. Dieną daug kur trumpas lietus, vietomis su perkūnija. Vėjas

Jau pradeda žydėti rykštenės: skinkite negailėdami

Pievos ir patvoriai jau geltonuoja – pradeda žydėti rykštenės. Jos mėgstamos dėl ryškios spalvos, be to, ilgai laikosi pamerktos. Aplinkosaugininkai ragina šį invazinį augalą skinti kad ir glėbiais – taip sumažinsime jo paplitimą. Tačiau įspėja nuvytusių žiedynų nemesti kur pakliuvo, tik į kompostavimo įrenginius ar žaliųjų atliekų aikšteles, kad nepaplistų sėklos. Į Lietuvos invazinių rūšių sąrašą šiuo metu įtrauktos trys rykštenių rūšys: kanadinė rykštenė, aukštoji rykštenė ir didžioji (vėlyvoji) rykštenė.Jos pradeda žydėti apie vasaros vidurį, o baigia rudenį. Visos jos

Pagerbkite tikrą Mokytoją – teikite kandidatūras „Metų mokytojo“ premijai gauti

Šilutės rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą įsteigti „Metų mokytojo“ nominaciją. Galbūt nėra svarbiausia dovana, piniginė premija. Svarbiausia, kad krašto bendruomenei suteikta proga iš geriausių mokytojų pasiūlyti kandidatūras ir švęsti, džiaugtis per iškilmes, kai bus pagerbiamas „Metų mokytojas“. Savivaldybė, kviesdama teikti kandidatūras, interneto svetainėje tikina neabejojanti, kad jūsų mokykloje yra tas išskirtinis – pilietiškas, inovatyvus, jaunąją kartą įkvėpti gebantis, kolegas motyvuojantis ir bendruomenę buriantis Mokytojas. Jei taip – kviečiame jį nominuoti, užpildant nustatytos formos rekomendaciją, kartu pateikiant kandidato sutikimą dėl asmens

Pratęsiamas išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminas nedidelių saulės elektrinių įsigijimui

Lietuvos Respublikos energetikos ministerija, siekdama užtikrinti sklandų išlaidų kompensavimo, nedidelių, iki 10 KW galios saulės elektrinių įsigijimui iš elektrinių parkų procesą, pratęsė išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminą dviem mėnesiams iki 2021 metų rugsėjo 30 d. Įgyvendinimo terminas pratęstas pareiškėjams 2020 m. liepos mėn. teikusiems paraiškas kompensacinei išmokai pagal priemonę „AIE namų ūkiams (įsigijimas iš elektrinių parkų)“ gauti. Sprendimas buvo priimtas, atsižvelgiant į gausų pateiktų paraiškų skaičių ir karantino metu sulėtėjusį reikalingų dokumentų tvarkymo procesą, neigiamą COVID-19 pandemijos poveikį elektrinių parkų

Taip pat skaitykite