Šilutėje „užauginta“ knygų eglė

Bibliotekininkai liko sujaudinti Šilutės rajono žmonių dosnumu, geranoriškai dalyvaujančių akcijoje „Knygų Kalėdos“. Atsidėkodami už dosnumą iš geradarių dovanotų knygų „užaugino“ Kalėdų eglę.

Bibliotekininkai „užaugino“ knygų eglę.

Šiemet ketvirtą kartą šalyje vyksta Prezidentės Dalios Grybauskaitės paskelbta akcija „Knygų Kalėdos“. Prasidėjusi lapkričio 10 d., akcija tęsis iki ateinančių metų sausio 6-os.
Akcijos organizatoriai kviečia geros valios žmones dovanoti bibliotekoms naujų lietuvių autorių grožinės literatūros darbų arba pastaraisiais metais pasirodžiusių istorinių knygų.
F. Bajoraičio viešoji biblioteka akcijoje dalyvauja ketvirtą kartą. Antrą kartą į akciją pakvietė Šilutės r. savivaldybės vadovus, verslininkus, politikus. Jau pernai bibliotekininkai liko maloniai nustebinti ir sujaudinti krašto žmonių dosnumo. Šiemet tas dosnumas pranoko visus bibliotekininkų lūkesčius. Akcijai dar neįpusėjus, bibliotekos lentynas pasipildė 668 knygos, kurių vertė – per 16 tūkst. Lt.
Bibliotekininkai dovanojusius knygų pakvietė į padėkos vakarą. Dosnius knygų namų svečius priėmė kultūrinėje palėpėje, prie eglės, kurios tikriausia nerastume nė vienuose namuose. Eglę, kaip gerumo simbolį, „užaugino“ iš Šilutės verslininkų, politikų, pedagogų ir kitų geros valios žmonių padovanotų knygų. Žvakių šviesoje pleveno kalėdiniai akcentai, susirinkusieji dalijosi artėjančių švenčių laukimo nuotaikomis.
Kultūrinėje palėpėje buvo net ankšta, tačiau jauku – kaip namuose… Padėkos vakaro vedėjas Marijus Budraitis skaitė savo kūrybos eilių – skambėjo himnai meilei ir lietuviškai raidei. Marijus Budraitis yra sukūręs eilėraščių, kai kiekvienas žodis prasideda iš tos pačios raidės ir nė karto nepasikartoja. Įdomu buvo klausytis, pavyzdžiui, eilėraščio, kurio visi žodžiai prasideda raide ž.
Eilėraštis surimuotas iš 59 žodžių, prasidedančių ž raide.

Duoklė Ž raidei

Žudantis žmogaus žiaurumas,
Žūsta žiemą žiogo žiovulys.
Žydinčių žagarvyšnių žavumas,
Žingeidus žarijoms židinys.

Žodžių žemumų žibintais,
Žingsniais žadinta žolė,
Žalčio žvyno žaluma žaisminga,
Žalvarinė žiobrio žiaunose žvaigždė.

Žaibo žirklės žiemkenčius žegnoja,
Žarsto žemuoges žilvyčio žvirbliai,
Žirgas žąslais žiedlapius žvejoja,
Žioplinėja žemaūgiai žilagalviai žirniai.

Žemsiurbė žiaumoja žvyro žievę.
Žmona žaizdoto žynio – žaliaakė,
Žaidžianti žemėlapio žinojime žuvienė,
Ženklinta, žieduota žemės žvakė.

Valanda netruko prabėgti klausantis pučiamųjų instrumentų ansamblio „Pamario brass“ (vadovas G. Raila) atliekamų melodijų, gurkšnojant raudoną vyną. Vakaro metu ekrane sukosi vaizdai – akimirkos iš bibliotekininkų vizito pas Šilutės verslininkus.
„Mūsų iškilieji, niekas gražiau neatspindi žmogaus gerumo, kaip dovana, kurią žmogus jaučia širdimi“, – sujaudinta šilutiškių dosnumo kalbėjo F. Bajoraičio viešosios bibliotekos direktorė Dalia Užpelkienė.

Bibliotekininkės džiaugėsi, kad akcijai įsibėgėjus bibliotekų knygų lentynos jau pasipildė 668 knygomis.

Ji neslėpė, kad prašyti ne sau yra lengviau, o ypač, kai prašymas sulaukia pritarimo. Vizitai pas rajono vadovus, verslininkus paliko tik džiugių įspūdžių. Dėkojo, kad Šilutėje netrūksta geradarių, kad žmonės yra atviri ir geranoriški.
Atsidėkodami bibliotekininkai savo geradariams įteikė po Šilutės r. F. Bajoraičio viešosios bibliotekos ženkliuką, pridurdami, kad nors tai ir ne Nobelio ženklai, tačiau nuoširdi dovana knygas aukojusiems „Knygų riteriams“.

Laima PUTRIUVIENĖ

Padėkos vakaro dalyviai klausėsi eilių ir muzikos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite