Šilutėje baigia atnaujinti magistralinį šilumos tiekimo vamzdyną

UAB „Šilutės šilumos tinklai“ vyksta kompleksinis įrangos atnaujinimas. Neseniai sumontuotas energiją padedantis taupyti ekonomaizeris, pradėjo veikti dar vienas biokuru kūrenamas katilas, o šiemet iki spalio 1 dienos bus baigta Šilutės magistralinio vamzdyno renovacija, kuri įgyvendinama keliais etapais. Visi šie teigiami pokyčiai vyksta dalyvaujant Europos Sąjungos 2007-2013 metų struktūrinių fondų paramos programose. Ir dabar, įgyvendinant projektą „Šilumos tiekimo tinklų renovacijos Šilutės mieste III etapas“, iš numatytų investuoti 4,78 milijono litų 2 milijonai bus gauti iš ES struktūrinių fondų.

Magistralinio vamzdyno renovacijos darbus numatoma baigti iki spalio 1 dienos.

UAB „Šilutės šilumos tinklai“ eksploatuojamų centralizuotos šilumos tiekimo sistemos tinklų didelė dalis vamzdynų yra seni, susidėvėję, per juos patiriama didelių šilumos nuostolių, visa ši sistema nebėra pakankamai patikima ir saugi. Siekiant išspręsti minėtas problemas Šilutės šilumos tinklų bendrovė inicijavo šilumos tiekimo trasų modernizavimo projektą, tačiau vien nuosavomis ar skolintomis lėšomis įmonė negalėjo jo įgyvendinti.
Dabar remiant ES struktūriniams fondams, vamzdžiai keičiami keliais etapais. Projekto tikslas – sumažinti šilumos perdavimo techninius nuostolius, kuro ir kitas sąnaudas šilumos tiekimui, aplinkos taršą bei padidinti centralizuotos šilumos tiekimo sistemos patikimumą, saugumą ir efektyvumą Šilutės mieste. Projekto metu numatoma senus trasų vamzdynus pakeisti naujais, pramoniniu būdu izoliuotais vamzdžiais, kurie klojami bekanaliniu būdu. Šilumos trasų rekonstrukcija leis padidinti šilumos tiekimo efektyvumą ir užtikrinti patikimą šilumos tiekimą Šilutės miesto vartotojams, kartu dalinai amortizuojant šilumos kainų kilimą, net ir didėjant kuro kainoms. Sėkmingas šio projekto įdiegimas prisidės prie supančios aplinkos kokybės gerinimo ir gamtinių išteklių taupymo. Projekto metu planuojama renovuoti 2883 m vamzdynų. Leidimas pradėti darbus gautas balandžio 19 dieną, numatyta darbų pabaiga – spalio 1 diena.
Pasak Šilutės šilumos tinklų direktoriaus Algio Šaulio, darbų numatoma atlikti kiek daugiau, negu numatyta ES 2007-2013 m. struktūrinių fondų remiamame projekte, tad įmonei reikės investuoti savų lėšų. Direktoriaus manymu, dabar pasitaikė gera proga pabaigti viso magistralinio šilumos tiekimo vamzdyno renovaciją, tad reikia tuo pasinaudoti, kad nebereikėtų dar kartą atkasinėti trasų. Šiame etape bus pakeisti vamzdžiai Šilutės Jaunimo, Melioratorių, Laisvės alėjose ir Knygnešių, Birutės bei Kęstučio gatvėse.
Leidimas pradėti darbus gautas 2014 m. balandžio 19 dieną, numatyta darbų pabaiga – 2014 m. spalio 1 diena. Šiuo metu darbai vykdomi 2 savaitėmis aplenkiant grafiką. Tai savotiškas apsidraudimas. Stengiamasi padaryti daugiau, kol geri orai, nes gali būti, kad jiems subjurus kurį laiką darbus teks pristabdyti.

Prieš pusšimtį metų pakloti senieji vamzdžiai nebeatitinka nei patikimumo, nei ekonominių reikalavimų.

Patiems seniausiems vamzdžiams jau pusšimtis metų. Senoji stiklo vados izoliacija daug kur pažeista. Kadangi Šilutės rajone būna potvynių ir daug kur aukštas gruntinis vanduo, pasitaiko, kad vamzdžius apsemia. Susiliesdamas su vamzdžiais vanduo pridaro nuotolių. Pavyzdžiui, apsėmus vamzdyną, į katilinę iš trasos sugrįžtantis vanduo būna 12 – 15 laipsnių vėsesnis nei paprastai ir jo šildymui tenka sunaudoti daugiau kuro. Patys vamzdžiai surūdiję ir vieną dieną gali prakiurti.
Naujieji vamzdžiai geriau izoliuoti, todėl šiluminės energijos nuostoliai sudaro apie 11 procentų – tai dvigubai mažiau negu senuosiuose vamzdžiuose. Nauji vamzdžiai, kaip ir senieji, bus sujungiami virinant. Siūlė dengiama šilumos ir hidroizoliaciniais sluoksniais. Jau baigėsi tie laikai, kai keičiant vamzdynus reikėjo perkasinėti gatves. Renovuojant vamzdyną nauji vamzdžiai bus prakišami tiesiog po važiuojamąja danga. Pasak A. Šaulio, nauji vamzdžiai turėtų patikimai tarnauti mažiausiai 30 metų. „Po Paryžiaus gatvėmis panašūs vamzdžiai pakloti prieš 50 metų ir dar tebėra“, – sakė A. Šaulys.
Prieš renovacijos pradžią buvo atlikti skaičiavimai siekiant nustatyti, kokio skersmens turi būti naujieji vamzdžiai. Jeigu jų skersmuo pernelyg didelis, reikia daug laiko ir energijos sąnaudų, kol karštas vanduo pasiekia vartotoją. Jeigu vamzdžiai per siauri, kai kurių vartotojų šiluma visai nepasieks. Naujųjų vamzdžių skersmuo – iki 300 milimetrų, senųjų buvo iki 530 milimetrų skersmens.
Paklaustas, ką numatoma daryti toliau, A. Šaulys sakė, kad baigus keisti magistralinį vamzdyną daugiau dėmesio bus skiriama katilinėms ir trasoms kaimo vietovėse. „Darbų visuomet bus, bet dabar, įsigijus naują katilą ir ekonomaizerį bei renovavus magistralines trasas, atsinaujinimo intensyvumas kiek sumažės. Reikia įsisavinti įgytą techniką, vėl sukaupti lėšų naujoms investicijoms“, – kalbėjo Šilutės šilumos tinklų direktorius Algis Šaulys.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite