Šilumos apskaitos kainos sukėlė abejonių

Šilutės r. savivaldybės tarybos sprendimas Dėl UAB „Šilutės šilumos tinklų“ karšto vandens apskaitos prietaisų aptarnavimo mokesčio nustatymo Tarybos posėdyje buvo priimtas be opozicijos palaikymo. Jai nauji kaštai pasirodė nepateisinamai dideli.

Dabar paplitusius tokius mechaninius karšto vandens apskaitos prietaisus per dvejus metus numatoma pakeisti modernesniais, nors juos aptarnauti kainuos brangiau.

Dabar paplitusius tokius mechaninius karšto vandens apskaitos prietaisus per dvejus metus numatoma pakeisti modernesniais, nors juos aptarnauti kainuos brangiau.

Tarybos posėdyje svarstant Šilutės šilumos tinklų bendrovės karšto vandens apskaitos prietaisų aptarnavimo mokesti, kai kuriems Tarybos nariams kilo abejonių dėl padidėjusių kainų. Iki šiol galiojusiame Tarybos sprendime buvo numatytas minėtųjų prietaisų aptarnavimo mokestis 0,63 € per mėnesį už vieną karšto vandens apskaitos prietaisą (be PVM). Per dvejus metus numatoma sumontuoti Šilutėje per 3000 naujų karšto vandens apskaitos prietaisų, kurių duomenis bus galima nuskaityti nuotoliniu būdu. Tokių prietaisų aptarnavimo mokestis padidėja iki 0,96 € per mėnesį (be PVM, įskaičiuojant 5 proc. bendrovės pelną).
Pasak Šilumos tinklų bendrovės direktoriaus Algio Šaulio, nauji apskaitos prietaisai suteiks daug patogumų. Dvejus metus, kol bus montuojami prietaisai, prireiks 4 darbuotojų, kurie gaus 425 € atlyginimą. Prietaisus sumontavus, bereikės vieno darbuotojo, mat atkris būtinybė vaikščioti po butus ir tikrinti skaitiklių rodmenis.
Aiškinamajame rašte pateikta medžiaga ir Šilumos tinklų bendrovės direktoriaus argumentai kai kurių Tarybos narių neįtikino. Dėl naujų kainų suabejojo Povilas Tunaitis ir Raimundas Ambrozaitis. „Šis klausimas buvo svarstomas UAB „Šilutės šilumos tinklai“ stebėtojų taryboje du kartus. Pirmą kartą pateiktas mokestis buvo bene 3 kartus didesnis už galiojantį. Pateikti skaičiai stebėtojų neįtikino, o bendrovės atstovai nesugebėjo atsakyti į pateiktus klausimus. Tuomet nutarta patikslinti skaičiavimus ir pateikus antrą kartą mokestis jau buvo mažesnis, nors skaičiuota pagal tą pačią metodiką. Bendrovė skaičiuoja mokesčius žiūrėdama tik savo interesų, neleisdama pasirinkti karšto vandens apskaitos prietaisų – mechaninių ar su nuotoliniu nuskaitymu. Visi kaštai perkeliami vartotojui su paskaičiuotu 5 procentų pelnu. Tokiam sprendimo projektui nepritariu“, – kalbėjo Tarybos narys R. Ambrozaitis.
Tarybos narys Algirdas Gečas patvirtino, kad tokia esanti ir visų opozicijos atstovų nuomonė. Meras Vytautas Laurinaitis atkreipė dėmesį, kad pasiūlymą atidėti šį svarstymą derėjo pateikti posėdžio pradžioje, o dabar beliko tik balsuoti. Projektą savo balsais patvirtino 14 Tarybos narių, 7 balsavo prieš, o trys susilaikė.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Rusniškis Saulius Bukantas – per plauką nuo „Auksinės Krivūlės“ riterio apdovanojimo

Šiandien, spalio 19 d., Vilniuje šešioliktą kartą šalies savivaldybėms bus teikiami svarbiausi metų apdovanojimai – „Auksinės Krivūlės“ statulėlės ir trims savivaldai nusipelniusiems asmenims – „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklai. Esame informavę, kad Šilutės r. savivaldybės taryba pasiūlė „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklu apdovanoti Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininką Saulių Bukantą. Iškilmių dieną paaiškėjo, kad apdovanoti šiuo ženklu buvo pasiūlyta 14 veiklių, aktyvių ir savo darbais išsiskyrusių asmenų. S. Bukanto kandidatūrą palaikė 7 Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos nariai, tad vos vienas balsas nulėmė,

Taip pat skaitykite