Šilumos apskaitos kainos sukėlė abejonių

Šilutės r. savivaldybės tarybos sprendimas Dėl UAB „Šilutės šilumos tinklų“ karšto vandens apskaitos prietaisų aptarnavimo mokesčio nustatymo Tarybos posėdyje buvo priimtas be opozicijos palaikymo. Jai nauji kaštai pasirodė nepateisinamai dideli.

Dabar paplitusius tokius mechaninius karšto vandens apskaitos prietaisus per dvejus metus numatoma pakeisti modernesniais, nors juos aptarnauti kainuos brangiau.

Dabar paplitusius tokius mechaninius karšto vandens apskaitos prietaisus per dvejus metus numatoma pakeisti modernesniais, nors juos aptarnauti kainuos brangiau.

Tarybos posėdyje svarstant Šilutės šilumos tinklų bendrovės karšto vandens apskaitos prietaisų aptarnavimo mokesti, kai kuriems Tarybos nariams kilo abejonių dėl padidėjusių kainų. Iki šiol galiojusiame Tarybos sprendime buvo numatytas minėtųjų prietaisų aptarnavimo mokestis 0,63 € per mėnesį už vieną karšto vandens apskaitos prietaisą (be PVM). Per dvejus metus numatoma sumontuoti Šilutėje per 3000 naujų karšto vandens apskaitos prietaisų, kurių duomenis bus galima nuskaityti nuotoliniu būdu. Tokių prietaisų aptarnavimo mokestis padidėja iki 0,96 € per mėnesį (be PVM, įskaičiuojant 5 proc. bendrovės pelną).
Pasak Šilumos tinklų bendrovės direktoriaus Algio Šaulio, nauji apskaitos prietaisai suteiks daug patogumų. Dvejus metus, kol bus montuojami prietaisai, prireiks 4 darbuotojų, kurie gaus 425 € atlyginimą. Prietaisus sumontavus, bereikės vieno darbuotojo, mat atkris būtinybė vaikščioti po butus ir tikrinti skaitiklių rodmenis.
Aiškinamajame rašte pateikta medžiaga ir Šilumos tinklų bendrovės direktoriaus argumentai kai kurių Tarybos narių neįtikino. Dėl naujų kainų suabejojo Povilas Tunaitis ir Raimundas Ambrozaitis. „Šis klausimas buvo svarstomas UAB „Šilutės šilumos tinklai“ stebėtojų taryboje du kartus. Pirmą kartą pateiktas mokestis buvo bene 3 kartus didesnis už galiojantį. Pateikti skaičiai stebėtojų neįtikino, o bendrovės atstovai nesugebėjo atsakyti į pateiktus klausimus. Tuomet nutarta patikslinti skaičiavimus ir pateikus antrą kartą mokestis jau buvo mažesnis, nors skaičiuota pagal tą pačią metodiką. Bendrovė skaičiuoja mokesčius žiūrėdama tik savo interesų, neleisdama pasirinkti karšto vandens apskaitos prietaisų – mechaninių ar su nuotoliniu nuskaitymu. Visi kaštai perkeliami vartotojui su paskaičiuotu 5 procentų pelnu. Tokiam sprendimo projektui nepritariu“, – kalbėjo Tarybos narys R. Ambrozaitis.
Tarybos narys Algirdas Gečas patvirtino, kad tokia esanti ir visų opozicijos atstovų nuomonė. Meras Vytautas Laurinaitis atkreipė dėmesį, kad pasiūlymą atidėti šį svarstymą derėjo pateikti posėdžio pradžioje, o dabar beliko tik balsuoti. Projektą savo balsais patvirtino 14 Tarybos narių, 7 balsavo prieš, o trys susilaikė.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ilgą laiką „bėga“ nosis? Vaistininkė įvardija dažniausias mūsų klaidas gydantis slogą

Sloga – iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip paprastas peršalimo simptomas. Visgi jis gali greitai apsunkinti kasdienę mūsų rutiną. „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė pastebi, kad norintys kuo greičiau pasijusti geriau neretu atveju griebiasi neteisingo slogos gydymo. Vaistininkė apžvelgia, kokias klaidas dažniausiai darome savarankiškai gydydami slogą, bei pataria. Sloga – tai organizmo kova su virusu Sloga – vienas iš pirmųjų ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų – įvardija „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė. Ji pasakoja, kad sloga gali pasireikšti jau pirmosiomis infekcijos

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite