Šilgaliuose pradėtas kaimo švenčių sezonas

„Kur stos du, trys – viską padarys“, taip byloja lietuvių liaudies patarlė. Stojo Šilgalių kaimo bendruomenė, Nemuno žirgyno darbuotojai, Pagėgių savivaldybės kultūros centro darbuotojai ir surengė Šilgaliuose Jurgines. Ne vien žemę iš po žiemos budino, kartu pradėjo kaimo švenčių, lauko renginių sezoną Pagėgių savivaldybėje. O juk pavasario šventė Jurginės – apeigų, papročių kupina šventė!

Šilgališkiai Jurgines šventė kieme prie Nemuno žirgyno.

 

Kumeliuko vardynos
Nuo pusiaudienio į Šilgalius išėjo „kiaušiniautojai“ – Pagėgių savivaldybės kultūros centro Šilgalių folkloro ansamblis „Kamana“. Šias vaikštynes „Kamana“ rengia jau daug metų, todėl šilgališkiai pataupo kiaušinių – bendruomenės šeimininkės sučirškino dvi kupinas pintines.
Ritualai ir apeigos su kiaušiniais tuo nesibaigė. Stoniškių seniūnas Ričardas Bartkevičius ir „Kamanos“ ansamblio dalyvis šilgališkis Robertas Maziliauskas padėjo du margučius ant kelio, kuriuo simboliškai į ganiavą buvo vedami žirgai. Pasak tradicijų puoselėtojų, jei žirgas kiaušinio neužmins – laukia geri metai, o jei užmins – lauk negandų. Šilgalių žirgai eiklūs, tačiau margučiai išliko sveiki.
Antra, neatsiejama šio renginio užduotis – išrinkti vardą vėliausiai pasaulį išvydusiam kumeliukui. Į kiemą buvo išvesta kumelė su dviejų savaičių kumeliuku. Vardas turi būti parenkamas atsižvelgiant į kumeliuko spalvą ir charakterį. Šiais metais buvo pasiūlyti 37 vardai. Vardo rinkimo konkursą kasmet patikėta organizuoti ilgametei žirgyno darbuotojai Ramunei Jasienei. Galutinį sprendimą dėl kumeliuko vardo priėmė komisija: žirgyno vedėja Lina Karnauskienė, kultūros centro direktorė Svetlana Jašinskienė ir seniūnas Ričardas Bartkevičius. Komisijos sprendimu, atsižvelgiant į vardo rinkimo taisykles, naujagimis pavadintas Veliūru. Šį vardą pasiūlė Šilutės folkloro ansamblio ,,Verdainė“ jaunieji dalyviai. Jiems Šilgalių bendruomenės pirmininkė Kristina Dvarvytienė įteikė saldų prizą. Šilutiškiai džiaugėsi, kad turės „savo“ kumeliuką ir gal kada nors atvažiuos juo pajodinėti.

Kumeliukui vardą išrinkti padėjo komisija: žirgyno vedėja Lina Karnauskienė, kultūros centro direktorė Svetlana Jašinskienė ir seniūnas Ričardas Bartkevičius.

Iškepė 180 kiaušinių
Ir prieš, ir po tradicinių apeigų sklido dainos, skambėjo muzika, mat į svečius buvo atvykę Šilutės r. Degučių folkloro ansamblis „Pilutė“ (vad. Adma Baltutienė), Šilutės kultūros ir pramogų centro folkloro ansamblis „Verdainė“ (vad. Regina Jokubaitytė), Jurbarko krašto Mažosios Lietuvos kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Smalinė“ (vad. Valdas Žemaitis) ir šeimininkai: Stoniškių pagrindinės mokyklos mokiniai, Šilgalių daugiafunkcio centro mokinių teatras „Vėjas“ (vad. Jūratė Daugėlienė), folkloro ansamblis „Kamana“ (vad. Aksavera Mikšienė) ir jaunasis pasakotojas Augustas Reikertas.
Buvo daug muzikos, dainų, pasakojimų ir ne ką mažiau padėkų. Šilgalių bendruomenės pirmininkė Kristina Dvarvytienė, pagerbdama arkliaganius, žirgyno vadovei įteikė vaisingumo simbolį sūrį, dėkojo kultūros centrui, bendruomenės šeimininkėms ir aktyviems nariams už įdėtą darbą. Šilgališkiai Valdas Zaremba, Robertas Maziliauskas, Marius Paleckis, Vygantas Jurkutaitis pagamino apie trisdešimt inkilėlių. 25 inkilėliai buvo įkelti į medžius Šilgalių parke, o likusius per Jurginių šventę įteikė aktyviausiems bendruomenės nariams.
Už gražią iniciatyvą kultūros centras dėkojo bendruomenei, atvykusiems dainorėliams ir muzikantams. Na, o žirgyno vadovė padėkojo savo šauniesiems arkliaganiams, juk padėkos žodžių niekuomet nebūna per daug. Kiaušinienė buvo iškepta iš šilgališkių dovanotų 180 kiaušinių.

Pagėgių kultūros centras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite