Šilgaliuose pradėtas kaimo švenčių sezonas

„Kur stos du, trys – viską padarys“, taip byloja lietuvių liaudies patarlė. Stojo Šilgalių kaimo bendruomenė, Nemuno žirgyno darbuotojai, Pagėgių savivaldybės kultūros centro darbuotojai ir surengė Šilgaliuose Jurgines. Ne vien žemę iš po žiemos budino, kartu pradėjo kaimo švenčių, lauko renginių sezoną Pagėgių savivaldybėje. O juk pavasario šventė Jurginės – apeigų, papročių kupina šventė!

Šilgališkiai Jurgines šventė kieme prie Nemuno žirgyno.

 

Kumeliuko vardynos
Nuo pusiaudienio į Šilgalius išėjo „kiaušiniautojai“ – Pagėgių savivaldybės kultūros centro Šilgalių folkloro ansamblis „Kamana“. Šias vaikštynes „Kamana“ rengia jau daug metų, todėl šilgališkiai pataupo kiaušinių – bendruomenės šeimininkės sučirškino dvi kupinas pintines.
Ritualai ir apeigos su kiaušiniais tuo nesibaigė. Stoniškių seniūnas Ričardas Bartkevičius ir „Kamanos“ ansamblio dalyvis šilgališkis Robertas Maziliauskas padėjo du margučius ant kelio, kuriuo simboliškai į ganiavą buvo vedami žirgai. Pasak tradicijų puoselėtojų, jei žirgas kiaušinio neužmins – laukia geri metai, o jei užmins – lauk negandų. Šilgalių žirgai eiklūs, tačiau margučiai išliko sveiki.
Antra, neatsiejama šio renginio užduotis – išrinkti vardą vėliausiai pasaulį išvydusiam kumeliukui. Į kiemą buvo išvesta kumelė su dviejų savaičių kumeliuku. Vardas turi būti parenkamas atsižvelgiant į kumeliuko spalvą ir charakterį. Šiais metais buvo pasiūlyti 37 vardai. Vardo rinkimo konkursą kasmet patikėta organizuoti ilgametei žirgyno darbuotojai Ramunei Jasienei. Galutinį sprendimą dėl kumeliuko vardo priėmė komisija: žirgyno vedėja Lina Karnauskienė, kultūros centro direktorė Svetlana Jašinskienė ir seniūnas Ričardas Bartkevičius. Komisijos sprendimu, atsižvelgiant į vardo rinkimo taisykles, naujagimis pavadintas Veliūru. Šį vardą pasiūlė Šilutės folkloro ansamblio ,,Verdainė“ jaunieji dalyviai. Jiems Šilgalių bendruomenės pirmininkė Kristina Dvarvytienė įteikė saldų prizą. Šilutiškiai džiaugėsi, kad turės „savo“ kumeliuką ir gal kada nors atvažiuos juo pajodinėti.

Kumeliukui vardą išrinkti padėjo komisija: žirgyno vedėja Lina Karnauskienė, kultūros centro direktorė Svetlana Jašinskienė ir seniūnas Ričardas Bartkevičius.

Iškepė 180 kiaušinių
Ir prieš, ir po tradicinių apeigų sklido dainos, skambėjo muzika, mat į svečius buvo atvykę Šilutės r. Degučių folkloro ansamblis „Pilutė“ (vad. Adma Baltutienė), Šilutės kultūros ir pramogų centro folkloro ansamblis „Verdainė“ (vad. Regina Jokubaitytė), Jurbarko krašto Mažosios Lietuvos kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Smalinė“ (vad. Valdas Žemaitis) ir šeimininkai: Stoniškių pagrindinės mokyklos mokiniai, Šilgalių daugiafunkcio centro mokinių teatras „Vėjas“ (vad. Jūratė Daugėlienė), folkloro ansamblis „Kamana“ (vad. Aksavera Mikšienė) ir jaunasis pasakotojas Augustas Reikertas.
Buvo daug muzikos, dainų, pasakojimų ir ne ką mažiau padėkų. Šilgalių bendruomenės pirmininkė Kristina Dvarvytienė, pagerbdama arkliaganius, žirgyno vadovei įteikė vaisingumo simbolį sūrį, dėkojo kultūros centrui, bendruomenės šeimininkėms ir aktyviems nariams už įdėtą darbą. Šilgališkiai Valdas Zaremba, Robertas Maziliauskas, Marius Paleckis, Vygantas Jurkutaitis pagamino apie trisdešimt inkilėlių. 25 inkilėliai buvo įkelti į medžius Šilgalių parke, o likusius per Jurginių šventę įteikė aktyviausiems bendruomenės nariams.
Už gražią iniciatyvą kultūros centras dėkojo bendruomenei, atvykusiems dainorėliams ir muzikantams. Na, o žirgyno vadovė padėkojo savo šauniesiems arkliaganiams, juk padėkos žodžių niekuomet nebūna per daug. Kiaušinienė buvo iškepta iš šilgališkių dovanotų 180 kiaušinių.

Pagėgių kultūros centras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Sutikta Birutės Morkevičienės knyga „Saulės taku“

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje kovo 28-osios pavakarę įvyko susitikimas su Šilutės trečiojo amžiaus universiteto literatų sambūrio „Vėdrynas“ literate, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos nare Birute Morkevičiene, pristatyta jos nauja knyga „Saulės taku“. Šilutėje gyvenanti literatė yra išleidusi keturias autorines knygas, devynių knygų redaktorė,  penkių – bendraautorė. B. Morkevičienė publikuoja straipsnius rajono spaudoje, eilėraščius – laikraštyje „Gintaro gimtinė“. Renka medžiagą ir teikia rajono laikraščio „Šilokarčema“ literatų sambūrio „Vėdrynas“ pasiūlytam priedui „Žodžio šviesoje“. Susitikimo metu autorės poeziją skaitė Šilutės pirmosios gimnazijos moksleiviai.

Momentiniai mokėjimai bus vykdomi ir Velykų laikotarpiu

Lietuvos bankas primena, kad šventiniu laikotarpiu dėl momentinių mokėjimų teikiamų galimybių didžioji dauguma mokėjimo paslaugomis besinaudojančių klientų galės pervesti pinigus į sąskaitą kitame banke ar elektroninių pinigų įstaigoje (EPĮ) per kelias sekundes. Įprastus pavedimus atliekantys klientai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jie nebus vykdomi Didįjį penktadienį, šventinį savaitgalį ir antrąją šv. Velykų dieną, t. y. kovo 29-balandžio 1 dienomis. Momentiniai mokėjimai gavėjams kitose finansų įstaigose bus atliekami kaip įprastai – 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Juos

Lankantiems gražiausias Lietuvos vietas – nuostabius vaizdus atveriantys apžvalgos bokštai

Lietuvoje – daugiau nei 30 kvapą gniaužiančias panoramas atveriančių apžvalgos bokštų, kurie kartu su kitais gamtoje esančiais turistiniais objektais nuolat patenka tarp populiariausių keliautojų pasirinkimų, rodo kasmet atliekami vietinio turizmo tyrimai. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ kartu su turizmo informacijos centrais ir Valstybine saugomų teritorijų tarnyba parengė rekomenduojamų aplankyti apžvalgos bokštų, apžvalgos ratų, platformų, bokštelių ir kitų statinių sąrašą. Pasiryžę įkopti į visus 36, pasieksite daugiau nei 600 m aukštį, prilygstantį dviem Eifelio bokštams, pastatytiems vienas ant kito.

Netrukus žengsime į vasaros laiką − kodėl šis metas itin pavojingas vairuotojams?

Įvairūs tyrimai ir gyventojų apklausos rodo, kad du kartus per metus persukinėti laikrodžio rodykles iš žiemos į vasaros laiką ir atvirkščiai daugeliui žmonių nėra priimtina. Apie laiko sukiojimo poveikį žmogaus sveikatai kalbama nuolat, nes tai turi poveikio mūsų fizinei ir psichinei savijautai, išauga kritinių ligų rizika, mažėja darbingumas. Tačiau yra dar viena priežastis, dėl kurios laiko pasukimas dukart metuose tampa mirtinai pavojingu gyvybei. Artūro Juodeikio, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktoriaus, komentaras Laiko keitimas paveikia ne tik žmogaus sveikatą ir savijautą,

Taip pat skaitykite