Šiemet lietuviškos daržovės daug brangesnės

Naumiestiškis Antanas sakė turguje parduodantis tik tai, kas nuo šeimos liko.

Permaininga šių metų vasara, prasti orai skurdino ne tik Lietuvos ūkininkus, bet ir daržovių augintojus. Šiemet daržininkystės sektoriaus situacija prastoka, nes menkesnis šiųmetis derlius. Daržovių augintojai priversti didinti kainas. To neneigia ir Šilutės turguje sutikti prekeiviai. Anot jų, šiemet jų prekės brangesnės.

Daržovės pabrango
Šilutės turguje daržovėmis prekiaujanti Jovita Leonora Stalnionienė šeštadienį miestelėnams siūlė savo užaugintų agurkų, pomidorų, česnakų, svogūnų, turėjo bruknių, aviečių, gėlių. „Auginame viską, ką patys valgome. Turime prie namų žemės, tad kas lieka nešame į turgų“, – sakė moteris. Ji džiaugiasi turinti nuolatinių pirkėjų, jos neaplenkia pensininkai.
J. L. Stalnionienė neslėpė, kad atsiradus eurui kainos ūgtelėjo, tačiau ji prekiauja tokiomis pat kainomis, kaip ir kiti Šilutės turgaus prekeiviai. Moteris vardijo ant jos prekystalio išdėliotų daržovių kainas: svogūnų kilogramas – pusė euro, česnako galva – 30 centų, spanguolių litras – 3 €, bruknių – 2 €, agurkų ir pomidorų – po 1 €.
Prekybininkė pripažino, kad rudeniop daržovės brangesnės, mat čia jau paskutinės. Vasarą kai kurių daržovių kaina buvo gerokai mažesnė. Pavyzdžiui, pomidorų kilogramas tekainavo 30 ct, jų užderėjo tiek, kad neturėjo kur dėti…
„Mes pomidorus pardavinėjome, vaikams davėme, teko net vištoms lesinti…“, – atviravo moteris.
Išaugo ir sąnaudos
Šilutiškė prekybininkė pasakojo, kad tenka įvertinti ir savo darbą, ir kitas sąnaudas. Pasak jos, šiemet kainos didesnės, bet per karščius daržoves ir laistyti teko daugiau nei įprastai. „Mes pumpuojame vandenį iš šulinio, todėl nemažai kainuoja elektra. Vandens daug reikėjo. Jei lyja lietus, paliekame puodus po latakais, tada daržoves laistome lietaus vandeniu“, – pasakojo prekybininkė, pridurdama, kad lietaus vanduo daug geresnis nei šulinio.
Moteris atviravo, kad reikia mokėti mokesčius, tai irgi atsiliepia daržovių kainai. Moteris į turgų važiuoja dviračiu, nes mašina būtų brangiau – tada važinėti į turgų gal net neapsimokėtų…
Anot moters, turguje per pusdienį uždirbtus pinigus iškart ir išleidžianti: „Ką užsidirbau, tą išleidžiu parduotuvėje – pinigėlių kaip nebūta. Namie turiu šuniuką, jį irgi reikia maitinti…“
Turgaus prekeivė tikino, kad kainos dabar ir parduotuvėse esą didesnės.

Jovita Leonora sakė, kad šiemet labai gausiai užderėjo pomidorų, tad vasarą ir jų kaina sumenko.

Eurais brangiau
Su tuo sutinka ir kiti Šilutės turgavietėje triūsiantys pardavėjai. Antanas Marcinkevičius šeštadieniais į Šilutės turgavietę vyksta iš Žemaičių Naumiesčio. Pensininkas taip pat pardavinėja savo užaugintas daržoves, kurios lieka pačių nesuvalgytos. „Užsiauginame visko, ko reikia šeimai, kas lieka, tą parduodame. Su žmona prekiauti į turgų vykstame labai retai, nes neturime tiek daug ko ir parduoti“, – kalbėjo naumiestiškis.
Vyras sakė pardavinėjantis obuolius po 60 ct už kilogramą, bulves – po 15-25 ct, avietes – po eurą. Nors ir kuklus jo prekystalis, tačiau pirkimu vyras nesiskundė, tiesa, turgaus prekyba priklauso ir nuo oro.
Žmogus taip pat neneigė, kad kainos šiemet gerokai didesnės. Pasak jo, kitur turguose kainos dar didesnės. Neva ten bulvių kilogramas kainuoja net 35 ct. „Nėra buvę tokių kainų! Kad ir dabar: 60 centų už obuolių kilogramą, juk perskaičiavus būtų beveik du litai… Kur tai matyta!“, – piktinosi turgaus prekeivis.
Perkančiųjų nedaug
Kartais ir trečiadieniais Šilutės turguje prekiaujanti J. L. Stalnionienė sakė, kad žmonės perka labai įvairiai – savaitės viduryje perkančiųjų beveik nebūna, o jei dar prastas oras. Tada turguje sėdi vien prekybininkai, pirkėjų nė kvapo.
Turgaus prekiautojai pastebėjo, kad pirkėjų pagausėja, kai išmokamos pensijos ar socialinės išmokos. Anot J. L. Stalnionienės, šiuo metu perkančiųjų nedaug, mat daug pinigų žmonės išleidę vaikams į mokyklą išleisti. Atėjusieji į turgų visi nori gauti prekę kuo pigiau.
Anot A. Marcinkevičiaus, anksčiau turguje net praeiti būdavę sunku. Nors dabar perkančiųjų minių nebelikę, vyras sakė savo daržoves vis tiek išparduodantis. „Trečiadieniais turgus tuščias, todėl prekiauju tik šeštadieniais“, – dėstė prekybininkas.
Kam rūpi kaina, kam – skonis
Turguje sutikti šilutiškiai tvirtino, kad kainos tikrai daug didesnės negu praėjusiais metais. Štai Dalia Žemaitaitienė pastebėjo, kad ankščiau prekybos centruose daržovės kainuodavo gerokai brangiau nei turguje. Tiesa, moteris sakė turguje mažai perkanti daržovių, nes visko užsiaugina pati. Tačiau jei jos turguje ir brangiau kainuotų nei prekybos centre, vis tiek mieliau pirktų turguje. „Čia tiek agurkas, tiek pomidoras daug skanesnis nei iš parduotuvės…“
Ponia Liūnė sakė turguje perkanti dažnai, tačiau tik tada, jei kainos yra mažesnės negu prekybos centruose. Anot jos, įvedus eurą, pabrango ne tik daržovės, bet ir visos kitos prekės. Ji įsitikinusi, kad turguje kainos net didesnės negu kai kuriuose prekybos centruose.
„Aš perku tiek turguje, tiek parduotuvėje, tačiau ieškau, kur pigiau“, – kalbėjo moteris. Ji ir netvirtino, kad lietuviškos daržovės skanesnės. „Prieš pirkdama prekę žiūriu į jos kaina, – jei pigiau, tai ir perku“, – prisipažino pašnekovė.

Viktorija ŠIMKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite