Šiemet lietuviškos daržovės daug brangesnės

Naumiestiškis Antanas sakė turguje parduodantis tik tai, kas nuo šeimos liko.

Permaininga šių metų vasara, prasti orai skurdino ne tik Lietuvos ūkininkus, bet ir daržovių augintojus. Šiemet daržininkystės sektoriaus situacija prastoka, nes menkesnis šiųmetis derlius. Daržovių augintojai priversti didinti kainas. To neneigia ir Šilutės turguje sutikti prekeiviai. Anot jų, šiemet jų prekės brangesnės.

Daržovės pabrango
Šilutės turguje daržovėmis prekiaujanti Jovita Leonora Stalnionienė šeštadienį miestelėnams siūlė savo užaugintų agurkų, pomidorų, česnakų, svogūnų, turėjo bruknių, aviečių, gėlių. „Auginame viską, ką patys valgome. Turime prie namų žemės, tad kas lieka nešame į turgų“, – sakė moteris. Ji džiaugiasi turinti nuolatinių pirkėjų, jos neaplenkia pensininkai.
J. L. Stalnionienė neslėpė, kad atsiradus eurui kainos ūgtelėjo, tačiau ji prekiauja tokiomis pat kainomis, kaip ir kiti Šilutės turgaus prekeiviai. Moteris vardijo ant jos prekystalio išdėliotų daržovių kainas: svogūnų kilogramas – pusė euro, česnako galva – 30 centų, spanguolių litras – 3 €, bruknių – 2 €, agurkų ir pomidorų – po 1 €.
Prekybininkė pripažino, kad rudeniop daržovės brangesnės, mat čia jau paskutinės. Vasarą kai kurių daržovių kaina buvo gerokai mažesnė. Pavyzdžiui, pomidorų kilogramas tekainavo 30 ct, jų užderėjo tiek, kad neturėjo kur dėti…
„Mes pomidorus pardavinėjome, vaikams davėme, teko net vištoms lesinti…“, – atviravo moteris.
Išaugo ir sąnaudos
Šilutiškė prekybininkė pasakojo, kad tenka įvertinti ir savo darbą, ir kitas sąnaudas. Pasak jos, šiemet kainos didesnės, bet per karščius daržoves ir laistyti teko daugiau nei įprastai. „Mes pumpuojame vandenį iš šulinio, todėl nemažai kainuoja elektra. Vandens daug reikėjo. Jei lyja lietus, paliekame puodus po latakais, tada daržoves laistome lietaus vandeniu“, – pasakojo prekybininkė, pridurdama, kad lietaus vanduo daug geresnis nei šulinio.
Moteris atviravo, kad reikia mokėti mokesčius, tai irgi atsiliepia daržovių kainai. Moteris į turgų važiuoja dviračiu, nes mašina būtų brangiau – tada važinėti į turgų gal net neapsimokėtų…
Anot moters, turguje per pusdienį uždirbtus pinigus iškart ir išleidžianti: „Ką užsidirbau, tą išleidžiu parduotuvėje – pinigėlių kaip nebūta. Namie turiu šuniuką, jį irgi reikia maitinti…“
Turgaus prekeivė tikino, kad kainos dabar ir parduotuvėse esą didesnės.

Jovita Leonora sakė, kad šiemet labai gausiai užderėjo pomidorų, tad vasarą ir jų kaina sumenko.

Eurais brangiau
Su tuo sutinka ir kiti Šilutės turgavietėje triūsiantys pardavėjai. Antanas Marcinkevičius šeštadieniais į Šilutės turgavietę vyksta iš Žemaičių Naumiesčio. Pensininkas taip pat pardavinėja savo užaugintas daržoves, kurios lieka pačių nesuvalgytos. „Užsiauginame visko, ko reikia šeimai, kas lieka, tą parduodame. Su žmona prekiauti į turgų vykstame labai retai, nes neturime tiek daug ko ir parduoti“, – kalbėjo naumiestiškis.
Vyras sakė pardavinėjantis obuolius po 60 ct už kilogramą, bulves – po 15-25 ct, avietes – po eurą. Nors ir kuklus jo prekystalis, tačiau pirkimu vyras nesiskundė, tiesa, turgaus prekyba priklauso ir nuo oro.
Žmogus taip pat neneigė, kad kainos šiemet gerokai didesnės. Pasak jo, kitur turguose kainos dar didesnės. Neva ten bulvių kilogramas kainuoja net 35 ct. „Nėra buvę tokių kainų! Kad ir dabar: 60 centų už obuolių kilogramą, juk perskaičiavus būtų beveik du litai… Kur tai matyta!“, – piktinosi turgaus prekeivis.
Perkančiųjų nedaug
Kartais ir trečiadieniais Šilutės turguje prekiaujanti J. L. Stalnionienė sakė, kad žmonės perka labai įvairiai – savaitės viduryje perkančiųjų beveik nebūna, o jei dar prastas oras. Tada turguje sėdi vien prekybininkai, pirkėjų nė kvapo.
Turgaus prekiautojai pastebėjo, kad pirkėjų pagausėja, kai išmokamos pensijos ar socialinės išmokos. Anot J. L. Stalnionienės, šiuo metu perkančiųjų nedaug, mat daug pinigų žmonės išleidę vaikams į mokyklą išleisti. Atėjusieji į turgų visi nori gauti prekę kuo pigiau.
Anot A. Marcinkevičiaus, anksčiau turguje net praeiti būdavę sunku. Nors dabar perkančiųjų minių nebelikę, vyras sakė savo daržoves vis tiek išparduodantis. „Trečiadieniais turgus tuščias, todėl prekiauju tik šeštadieniais“, – dėstė prekybininkas.
Kam rūpi kaina, kam – skonis
Turguje sutikti šilutiškiai tvirtino, kad kainos tikrai daug didesnės negu praėjusiais metais. Štai Dalia Žemaitaitienė pastebėjo, kad ankščiau prekybos centruose daržovės kainuodavo gerokai brangiau nei turguje. Tiesa, moteris sakė turguje mažai perkanti daržovių, nes visko užsiaugina pati. Tačiau jei jos turguje ir brangiau kainuotų nei prekybos centre, vis tiek mieliau pirktų turguje. „Čia tiek agurkas, tiek pomidoras daug skanesnis nei iš parduotuvės…“
Ponia Liūnė sakė turguje perkanti dažnai, tačiau tik tada, jei kainos yra mažesnės negu prekybos centruose. Anot jos, įvedus eurą, pabrango ne tik daržovės, bet ir visos kitos prekės. Ji įsitikinusi, kad turguje kainos net didesnės negu kai kuriuose prekybos centruose.
„Aš perku tiek turguje, tiek parduotuvėje, tačiau ieškau, kur pigiau“, – kalbėjo moteris. Ji ir netvirtino, kad lietuviškos daržovės skanesnės. „Prieš pirkdama prekę žiūriu į jos kaina, – jei pigiau, tai ir perku“, – prisipažino pašnekovė.

Viktorija ŠIMKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Užuolaidų audiniai. Kaip išsirinkti geriausią?

Kuriant jaukų namų dizainą ir ieškant geriausio sprendimo Jus pasitiks patys įvairiausi užuolaidų audiniai, labai didelė spalvų ir raštų įvairovė. Svarbu nepasimesti visoje šioje gausoje ir išsirinkti tai, kas tiktų labiausiai. Užuolaidų pasirinkimas iš tiesų yra labai kruopštus ir daug atidumo reikalaujantis darbas, kurį geriausia patikėti savo srities dizaineriams. Jeigu neturite pakankamai patirties ir įžvalgos tam, kad išsirinktumėte užuolaidų audinius patys, arba tiesiog norėtumėte rasti dar geresnį sprendimą, naudinga pasikonsultuoti su specialistais. Skaitydami toliau atrasite daugybę užuolaidų pasirinkimų patiems įvairiausiems

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Taip pat skaitykite