Šiemet lietuviškos daržovės daug brangesnės

Naumiestiškis Antanas sakė turguje parduodantis tik tai, kas nuo šeimos liko.

Permaininga šių metų vasara, prasti orai skurdino ne tik Lietuvos ūkininkus, bet ir daržovių augintojus. Šiemet daržininkystės sektoriaus situacija prastoka, nes menkesnis šiųmetis derlius. Daržovių augintojai priversti didinti kainas. To neneigia ir Šilutės turguje sutikti prekeiviai. Anot jų, šiemet jų prekės brangesnės.

Daržovės pabrango
Šilutės turguje daržovėmis prekiaujanti Jovita Leonora Stalnionienė šeštadienį miestelėnams siūlė savo užaugintų agurkų, pomidorų, česnakų, svogūnų, turėjo bruknių, aviečių, gėlių. „Auginame viską, ką patys valgome. Turime prie namų žemės, tad kas lieka nešame į turgų“, – sakė moteris. Ji džiaugiasi turinti nuolatinių pirkėjų, jos neaplenkia pensininkai.
J. L. Stalnionienė neslėpė, kad atsiradus eurui kainos ūgtelėjo, tačiau ji prekiauja tokiomis pat kainomis, kaip ir kiti Šilutės turgaus prekeiviai. Moteris vardijo ant jos prekystalio išdėliotų daržovių kainas: svogūnų kilogramas – pusė euro, česnako galva – 30 centų, spanguolių litras – 3 €, bruknių – 2 €, agurkų ir pomidorų – po 1 €.
Prekybininkė pripažino, kad rudeniop daržovės brangesnės, mat čia jau paskutinės. Vasarą kai kurių daržovių kaina buvo gerokai mažesnė. Pavyzdžiui, pomidorų kilogramas tekainavo 30 ct, jų užderėjo tiek, kad neturėjo kur dėti…
„Mes pomidorus pardavinėjome, vaikams davėme, teko net vištoms lesinti…“, – atviravo moteris.
Išaugo ir sąnaudos
Šilutiškė prekybininkė pasakojo, kad tenka įvertinti ir savo darbą, ir kitas sąnaudas. Pasak jos, šiemet kainos didesnės, bet per karščius daržoves ir laistyti teko daugiau nei įprastai. „Mes pumpuojame vandenį iš šulinio, todėl nemažai kainuoja elektra. Vandens daug reikėjo. Jei lyja lietus, paliekame puodus po latakais, tada daržoves laistome lietaus vandeniu“, – pasakojo prekybininkė, pridurdama, kad lietaus vanduo daug geresnis nei šulinio.
Moteris atviravo, kad reikia mokėti mokesčius, tai irgi atsiliepia daržovių kainai. Moteris į turgų važiuoja dviračiu, nes mašina būtų brangiau – tada važinėti į turgų gal net neapsimokėtų…
Anot moters, turguje per pusdienį uždirbtus pinigus iškart ir išleidžianti: „Ką užsidirbau, tą išleidžiu parduotuvėje – pinigėlių kaip nebūta. Namie turiu šuniuką, jį irgi reikia maitinti…“
Turgaus prekeivė tikino, kad kainos dabar ir parduotuvėse esą didesnės.

Jovita Leonora sakė, kad šiemet labai gausiai užderėjo pomidorų, tad vasarą ir jų kaina sumenko.

Eurais brangiau
Su tuo sutinka ir kiti Šilutės turgavietėje triūsiantys pardavėjai. Antanas Marcinkevičius šeštadieniais į Šilutės turgavietę vyksta iš Žemaičių Naumiesčio. Pensininkas taip pat pardavinėja savo užaugintas daržoves, kurios lieka pačių nesuvalgytos. „Užsiauginame visko, ko reikia šeimai, kas lieka, tą parduodame. Su žmona prekiauti į turgų vykstame labai retai, nes neturime tiek daug ko ir parduoti“, – kalbėjo naumiestiškis.
Vyras sakė pardavinėjantis obuolius po 60 ct už kilogramą, bulves – po 15-25 ct, avietes – po eurą. Nors ir kuklus jo prekystalis, tačiau pirkimu vyras nesiskundė, tiesa, turgaus prekyba priklauso ir nuo oro.
Žmogus taip pat neneigė, kad kainos šiemet gerokai didesnės. Pasak jo, kitur turguose kainos dar didesnės. Neva ten bulvių kilogramas kainuoja net 35 ct. „Nėra buvę tokių kainų! Kad ir dabar: 60 centų už obuolių kilogramą, juk perskaičiavus būtų beveik du litai… Kur tai matyta!“, – piktinosi turgaus prekeivis.
Perkančiųjų nedaug
Kartais ir trečiadieniais Šilutės turguje prekiaujanti J. L. Stalnionienė sakė, kad žmonės perka labai įvairiai – savaitės viduryje perkančiųjų beveik nebūna, o jei dar prastas oras. Tada turguje sėdi vien prekybininkai, pirkėjų nė kvapo.
Turgaus prekiautojai pastebėjo, kad pirkėjų pagausėja, kai išmokamos pensijos ar socialinės išmokos. Anot J. L. Stalnionienės, šiuo metu perkančiųjų nedaug, mat daug pinigų žmonės išleidę vaikams į mokyklą išleisti. Atėjusieji į turgų visi nori gauti prekę kuo pigiau.
Anot A. Marcinkevičiaus, anksčiau turguje net praeiti būdavę sunku. Nors dabar perkančiųjų minių nebelikę, vyras sakė savo daržoves vis tiek išparduodantis. „Trečiadieniais turgus tuščias, todėl prekiauju tik šeštadieniais“, – dėstė prekybininkas.
Kam rūpi kaina, kam – skonis
Turguje sutikti šilutiškiai tvirtino, kad kainos tikrai daug didesnės negu praėjusiais metais. Štai Dalia Žemaitaitienė pastebėjo, kad ankščiau prekybos centruose daržovės kainuodavo gerokai brangiau nei turguje. Tiesa, moteris sakė turguje mažai perkanti daržovių, nes visko užsiaugina pati. Tačiau jei jos turguje ir brangiau kainuotų nei prekybos centre, vis tiek mieliau pirktų turguje. „Čia tiek agurkas, tiek pomidoras daug skanesnis nei iš parduotuvės…“
Ponia Liūnė sakė turguje perkanti dažnai, tačiau tik tada, jei kainos yra mažesnės negu prekybos centruose. Anot jos, įvedus eurą, pabrango ne tik daržovės, bet ir visos kitos prekės. Ji įsitikinusi, kad turguje kainos net didesnės negu kai kuriuose prekybos centruose.
„Aš perku tiek turguje, tiek parduotuvėje, tačiau ieškau, kur pigiau“, – kalbėjo moteris. Ji ir netvirtino, kad lietuviškos daržovės skanesnės. „Prieš pirkdama prekę žiūriu į jos kaina, – jei pigiau, tai ir perku“, – prisipažino pašnekovė.

Viktorija ŠIMKUTĖ

Hits: 72

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Kintų mokykloje istorijos moko dr. Rubenas Bukavickas

Gera žinia Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu interneto svetainėje pasidžiaugė šios mokyklos vadovė Asta Gužauskienė. Istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas gavo mokslų daktaro laipsnį. Direktorė Asta Gužauskienė rašo: „Kad darbuotojai kelia kvalifikaciją mokymuose, kursuose, seminaruose, daugumai visuomenės tai yra žinoma ir gana įprasta. Bet priimti sprendimą studijuoti – iššūkis! Kintų mokykloje mėgstami iššūkiai – kasmet studijuoja vidutiniškai po penkis darbuotojus: vieni siekia profesijos ar papildomos profesijos, persikvalifikavimo, kiti – pedagogikos studijų ar net mokslinio laipsnio! Šiuo metu mokykloje dirba 47 darbuotojai,

COVID-19 Šilutės rajone: per parą nustatyti 5 nauji atvejai, sergančiųjų – 398, paskiepyti per 7 tūkst. gyventojų

Praėjusią parą, trečiadienį, Lietuvoje patvirtinta 1344 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 14 žmonių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Šilutės rajone – 5 nauji atvejai.  Balandžio 22 d. duomenimis, Šilutės rajone šiuo metu iš viso sergančiųjų koronavirusu – 398 asmenys, o mirusiųjų nuo COVID-19 – 63. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 2 797 Šilutės r. savivaldybės gyventojai. Iš jų pasveiko 2 253 asmenys. Žinoma, jog iš viso Šilutės r. savivaldybėje paskiepyti 7 056 asmenys. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 950

Balandžio 22-oji – Pasaulinė žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkūriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir

Taip pat skaitykite