Ši pramoga atitrauks vaikus nuo telefono, suartins šeimą, paskatins atsikratyti neigiamų įpročių ir padės įgyti naujų įgūdžių. Išbandykite dabar!

Dienos keičiasi, bet istorija išlieka ta pati? Nesvarbu ar tai pirmadienio rytas, kai ruošiatės į mokyklą, ar ketvirtadienio popietė, kai metas daryti namų darbus ar šeštadienio vakaras, kai šeima pagaliau turi progą turiningai praleisti laiką kartu. Vaikas, kaip ir kiekvieną mielą dieną, prilipęs prie telefono ekrano…

Besaikis ir kasdienis telefono naudojimas nepalieka vaikui laiko sportui ar knygų skaitymui. Dar daugiau: dėl to suprastėja miegas, sumažėja pasitikėjimas savimi, sunku ilgam sutelkti dėmesį.

Kad ir kokia prasta situacija bebūtų, nereikia nusiminti. Yra puikus būdas, kaip lengvai atitraukti vaikus nuo telefono ir tuo pačiu ištaisyti jo padarytą žalą. Ši veikla gali atnešti naujų žinių, linksmybių ir išskirtinės naudos. Tai yra kartingų pramogos vaikams!

Kartingai – labai maloni pramoga

Kartingų pramoga – ypač daug privalumų turintis užsiėmimas vaikams. O kas gi gali būti geriau nei gebėjimų ugdymas linksmai leidžiant laiką?

Kiekvienas vaikas, norintis išbandyti šį išskirtinį užsiėmimą, yra laukiamas Kartlando vidaus kartodromuose, kuriuose galima rasti net patiems mažiausiems entuziastams tinkančių kartingų. Sulaukę 4 metų amžiaus ir siekdami 110 centimetrų ūgį vaikai jau gali sėsti į kartingą ir savarankiškai važiuoti trasoje.

Specialūs kartingai mažiesiems leidžia lengvai pasiekti pedalus ir yra itin saugūs. Prie vaiko saugumo važiuojant trasoje prisideda ir šalmas, kaklo apsauga bei atitvarai, kurie amortizuoja ir sugeria kiekvieną smūgį. Ne tik šios priemonės apsaugo mažąjį vairuotoją, bet ir trasoje esantys puikūs, rūpestingi ir atsakingai į savo darbą žiūrintys instruktoriai. Instruktoriai yra svarbiausi pagalbininkai, nes jie padeda kiekvienam pradedančiajam žengti pirmus žingsnius kartingo link.

Pirmiausia vaikus jie detaliai ir aiškiai supažindina su kartingo valdymu ir trasoje galiojančiomis taisyklėmis. Vėliau moko kartingo vairavimo technikos ir nurodo geriausią trasos įveikimo trajektoriją. Mažieji vairuotojai pirmą kartą trasoje gali važiuoti vieni, be kitų kartingų, kurie galėtų sutrukdyti ar užkliudyti naujoką. Tokiu būdu vaikai jaučiasi saugiai, ramiai ir drąsiai, mat nelieka baimės, kad kas nors netikėtai į juos atsitrenks. Tik pradėjus važiuoti instruktoriai prilaiko kartingą su virve, kol vaikas visiškai apsipranta ir pakankamai gerai įvaldo kartingą.

Na, o kai vaikas pagaliau pats vienas apvažiuoja visą pilną trasos ratą, prasideda linksmybės, kurios padeda vystyti ypatingus įgūdžius ir gebėjimus.

Kokie gi tie gebėjimai ir kokią naudą gali duoti tokia išskirtinė pramoga?

Vairavimo įgūdžiai

Važinėjimas kartingais yra vienas iš saugiausių ir lengviausių būdų išmokyti vaiką pradinių vairavimo įgūdžių. Kartingo vairavimo metu išmokstama valdyti transporto priemonę, skirti greičio ir stabdžio pedalus bei saugoti save ir kitus kelyje.

Kritinio mąstymo ir greitos reakcijos lavinimas

Kartingų sportas yra nuostabus būdas vaikams lavinti gebėjimą greitai spręsti problemas ir ugdyti kritinį mąstymą. Šis sportas skatina greitai reaguoti, mąstyti ir skubiai imtis veiksmų, jeigu trasoje atsiranda bet kokia kliūtis ar galimybė aplenkti varžovą lenktynių metu. Trumpai tariant, galima sakyti, kad važinėjimas kartingais yra puiki proto formavimo sporto šaka jaunuoliams.

Išmoko kantrybės, atkaklumo ir atsakomybės

Kartingų pramoga padeda vaikams išmokti kantrybės, atkaklumo ir atsakomybės. Vaikai kantriai mokosi ir lavinasi, kad taptų gerais lenktynininkais. Jie atkakliai siekia geriausio rezultato ir savo užsibrėžtų tikslų, mat supranta, kad už savo pasiekimus ir veiksmus yra atsakingi jie patys.

Dėmesio sutelkimas

Vairuojant kartingą dėmesio sutelkimas yra ypač svarbi savybė, be kurios nebus ir gerų rezultatų. Į kartingą įsėdę vaikai žino, kad negali blaškytis, nuleisti akių nuo trasos ir padaryti klaidų, kurios gali pakenkti jų rezultatui. Jiems nelieka nieko kita, tik stipriai sutelkti dėmesį ir kaip įmanoma labiau susikaupti. Šis išlavintas gebėjimas puikiai tarnaus kasdieniame vaiko gyvenime, ypač mokantis ar ruošiant namų darbus.

Turiningas laikas su šeima

Ir pats didžiausias kartingų pramogos privalumas – ji skirta visai šeimai!

Ši veikla leidžia vaikams ir jų tėvams sukurti puikų ir stiprų tarpusavio ryšį, nes vaiko mylimoje veikloje gali dalyvauti kiekvienas šeimos narys. O vaikams lenktyniavimas  su tėvais, broliais ar seserimis padaro šį sportą neapsakomai įdomų ir linksmą. Kartingai padeda dalintis geromis emocijomis drauge!

Štai kiek daug naudos kartingų pramoga suteiks vaikams, ją tikrai verta išbandyti. Telefonai bus pamiršti, šeima suartės, o vaikas atsikratys neigiamų įpročių ir išsiugdys be galo daug teigiamų savybių bei įgūdžių.

„Kartlando“ kartodromuose šią veiklą galite išbandyti bet kada. Kartodromai yra įsikūrę viduje po stogu, tad joks oras nebaisus. Mažesniems nei ketverių metų vaikams yra galimybė važiuoti dviviečiu kartingu su savo tėvais. O jeigu norite, kad jūsų vaikas nuolatos tobulėtų kartingų sporte, jis gali lankyti „Kartlando“ mokyklą. Joje profesionalūs treneriai padės pasiekti geriausių rezultatų trasoje ir kuo geriau išlavinti visus prieš tai išvardintus įgūdžius.

pr2023/74

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia. Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų. Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą. Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų):

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Įsivyravus sausrai, miškuose didėja gaisrų pavojus

Nusistovėję sausi orai kelia didelį gaisrų pavojų miškuose.  Birželio 5 d. šalies ugniagesiams teko kelis kartus talkinti Valstybinių miškų urėdijos priešgaisrinėms pajėgoms, gesinant miškuose įsiplieskusius gaisrus. Birželio 5  d. vidudienį, Varėnos rajone, Marcinkonių seniūnijoje, Daržinėlių kaime esančiame miške šėlo ugnis – degė medžiai ir miško paklotė. Gaisras nusiaubė 1,4 ha plotą. Tą pačią dieną, vidurdienį, ugniagesiai skubėjo gesinti ir Kretingos rajone, Rūdaičių kaime esančio Joskaudų miško. Atvykus ugniagesiams, jau degė miško paklotė ir jaunuolynas. Beje, atliekant gesinimo darbus buvo rasti

Ekspertas pataria, kaip apsaugoti senjorus nuo sukčių internete: vien pokalbio neužtenka

Vyresni nei 60 m. nuo kibernetinių atakų nukentėję žmonės per metus patyrė 966 mln. dolerių nuostolių. Tuo tarpu nukentėjusieji iki 20 m. – 71 mln. Tokie duomenys paskelbti 2020 m. JAV Federalinio tyrimų biuro internetinių nusikaltimų ataskaitoje. Panašios tendencijos pastebimos ir Lietuvoje Donatas Drakickas, „Tele2“ produkto vadovas, sako, kad nors su vyresniais šeimos nariais reikia kalbėti apie virtualioje erdvėje tykančias grėsmes, tačiau vien to nepakanka. Būtina diegti ir papildomas priemones, kurios saugotų juos nuo sukčių. „Internetiniai sukčiai stengiasi apgauti įvairių

Taip pat skaitykite