Seniūnaitės Birutės džiaugsmai ir rūpesčiai

Žemaičių Naumiesčio seniūnas Jonas Budreckas džiaugiasi veikliais savo pagalbininkais – seniūnaičiais, kurie geriausiai žino seniūnijos kaimų gyventojų džiaugsmus ir rūpesčius. Viena iš tokių seniūno J. Budrecko pagalbininkių – seniūnaitė Birutė Žymančienė, jau šeštus metus aukojanti savo laiką ir jėgas šiam visuomeniniam darbui Kadagiškių seniūnaitijoje.

Kadagiškių seniūnaitė Birutė Žymančienė šiemet įrengtoje vaikų žaidimų aikštelėje.

Seniūnaitės pagalbininkai
Birutė neslepia, kad yra žmonių, manančių: „Seniūnaitei reikia – tegul ir daro“. Girdi, ne mano daržas, ne mano pupos… Gerai, kad tokių tik vienas kitas, supratingųjų daugiau.
Seniūnaitijų gyventojų paramos prireikia, kai Žemaičių Naumiestis švenčia Dagotuves. Vasaros darbų ir rajono seniūnijų švenčių maratoną užbaigianti naumiestiškių šventė ypač populiari, į ją suvažiuoja ne tik iš Šilutės rajono, bet ir iš visos Lietuvos. Išskirtinis savo istorija ir geografine vieta Žemaičių Naumiesčio miestelis svečius sutinka ypač svetingai. Šventės organizatoriai pakviečia seniūnaitijas įrengti savo kiemelius.
Birutei į talką mielai stoja Gražina ir Arvydas Straukai, Danutė Lileikienė, Rūta Birbalienė, Danutė ir Algis Bielskiai, Virginija Bačiulienė, Juozas ir Virginija Žalpiai, Virginija Tamašauskienė, Jadvyga ir Bronius Jauniai, Gražina ir Antanas Šilinskai.
„Reikia išmonės įruošti, išpuošti kiemelį, prigalvoti kuo pavaišinti užsukusius svečius. Vienais metais virėm sriubą, kitąmet – košę, o šiemet kepėm pyragus, juos pardavę surinkom lėšų sergančiai mergaitei“, – pasakojo Birutė. Šių metų Dagotuvių šventės kiemelyje šeimininkavusi Birutė ir džiaugėsi, ir nerimavo. Šventiniai rūpesčiai užklupo kartu su ką tik pasaulį išvydusiu anūkėliu Vainiumi. Šventei ruoštis talkinusi dukra Rasa taip pat netrukus turėjo sulaukti antragimio Martyno. Pyragus kepti į talką atskubėjo Gražina Straukienė, Jadvyga Jaunienė, Gražina Šilinskienė, Birutės dukra Rasa, marti Dovilė, sūnus Tomas ir anūkėlės Fausta su Benita. Lėšų vaišėms skyrė sūnus Tomas.

Kadagiškių seniūnaitijai priklauso Kadagiškių, Rimženčių, Venckų kaimai, kuriuose įregistruota apie 300 gyventojų. Iš jų nemažai išvyko laimės ieškoti svetur. Rimženčių kaimo gyventojai labiau norėtų priklausyti Gardamo seniūnijai, mat jiems Gardamas arčiau.

Kadagiškius telkia ne vien džiaugsmai
Kadagiškių seniūnaitija, kaip ir pernai, bus pasirengusi rinktis liepos 6 dieną ir giedoti valstybės himną. Neapsakomas, tik širdimi juntamas bendruomeniškumas apima kiekvieną, iškilmingai traukiantį „Tautišką giesmę“. Sugiedoję niekas neskubėjo į namus – sugužėję į kaimynės Rūtos Birbalienės kiemą traukė lietuviškas dainas, pavakarojo.
Didelį susitelkimą jautė ir tada, kai neprašytas svečias – gaisras – įsisuko į Marytės ir Stasio Ramanauskų namus. Pirmoji į pagalbą atskubėjo seniūnaitė Birutė ir Virginija Tamašauskienė. Seniūnaitė paramos nukentėjusiems kreipėsi ir sulaukė iš Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio. Šio kaimo gyventojas Vytautas Lileikis aplankė kaimynus ir rinko aukas padegėliams. Gerumo namų moterys kepė blynus ir juos pardavinėjo turgavietėje, o surinktas lėšas atidavė Ramanauskams.
Suaugusi su Žemaičių Naumiesčiu
Birutei Žymančienei pažįstamas bemaž kiekvienas gyventojas, mat ji ir pati gimė, augo Žemaičių Naumiesčio miestelyje. Ir žiedus sumainė su buvusiu klasės draugu Albinu. Baigusi mokyklą išvažiavo mokytis į Kauno maisto pramonės technikumą, sukūrė šeimą, gimė Dukra Rasa, sūnus Tomas. Likimas lėmė sugrįžti į gimtuosius namus. Kiek padirbėjusi Šilutėje, gavo darbą Žemaičių Naumiestyje. Buvo pirmoji darbuotoja ką tik pastatytame vaikų darželyje.
Dėl savo sprendimų Birutė nesigaili, sako, dažnai girdinti, kad gera ten, kur mūsų nėra, bet savo namuose ir sienos padeda…
Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio direktoriaus pavaduotoja dirbanti Birutė Žymančienė džiaugiasi gražia draugyste su miškininkais. Kasmet prieš Kalėdas, kaip gerasis Kalėdų Senelis, į mokyklą-darželį atvyksta su eglaitėmis miškininkas Tomas Ūselis. Šiemet jis dar padovanojo ir paukšteliams lesyklėlę, knygą apie sparnuočius ir, žinoma, saldainių. Vaikams buvo didelė šventė. Daugybę iškylančių ūkinių reikalų tvarkyti padeda rūpestingas seniūnas Jonas Budreckas, Tarybos narys Antanas Kubaitis.
Šiemet mokyklos- darželio teritorijoje įrengta vaikų žaidimų aikštelė. Džiaugsmas ne tikšios įstaigos, bet ir visiems miestelio mažyliams. Birutė džiaugiasi, kad Žemaičių Naumiesčio bendruomenės paakinta parengė projektą, kurį pateikę asociacijai „Lamatos žemė“ gavo finansavimą vaikų žaidimų aikštelei įrengti.
Birutės šeimoje užaugo du vaikai. Dukra Rasa, baigusi Klaipėdos universitetą, su savo šeima gyvena Klaipėdoje, dirba Klaipėdos kolegijoje, augina dešimtmetę dukrelę Benitą ir dviejų mėnesių sūnų Martyną.
Sūnus Tomas baigė Gedimino technikos universitetą ir su šeima sugrįžo į gimtuosius namus, pas tėvus. Rekonstravęs ūkinį pastatą, ten įsirengė gyvenamuosius kambarius, pirtelę. Tokios patirties jau buvo sukaupęs – tebestudijuodamas universitete turėjo įkūręs įmonę, kartu su bendraminčiu įrenginėjo pastatus. Vienas iš stambiausių užsakymų buvo įrenti prekybos centrą „Panorama“. Tėviškėje Tomas perėmė savo senelio Leono Overlingo verslą ir jį tęsia. Grūdų sandėlis, kuriame šeimininkavo Leonas Overlingas, turėjo gerą vardą sovietmečiu ir vėliau, kai jį privatizavo. Čia pradėjęs šeimininkauti Tomas sandėlį modernizavo: pastatė naujų įrenginių, diegia naujas technologijas.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 90

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pandemija – ne kliūtis vestuvėms, bet nuotaika – lyg per karą 

Pasaulyje siaučianti pandemija ir dėl jos gruodžio viduryje sugriežtintas karantinas sujaukė įsimylėjėlių planus, bet noras tuoktis niekur nedingo. Tai rodo ir naujausi Statistikos departamento duomenys apie įvykusias santuokas. Karantino režimu dirbantys civilinės metrikacijos skyriai jų praėjusį kovą įregistravo 541. Santuokų skaičius, palyginti su 2020 m. kovu, Lietuvoje beveik nesumažėjo. Tuomet jų buvo įregistruota panašiai – 520. Tiesa, pernai kovą jau irgi siautė pandemija ir galiojo karantinas. Per antrosios koronaviruso infekcijos bangos piką – sausio mėnesį – Lietuvoje susituokė 329 poros. Tačiau

Dvi Savivaldybės įmonės pernai dirbo nuostolingai, viena – pelningai

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetuose svarsto trijų Savivaldybės uždarųjų akcinių bendrovių praėjusių metų veiklos ataskaitas. Savivaldybei pavaldžios šios įmonės: Šilutės šilumos tinklų, „Šilutės vandenų“ ir Šilutės autobusų parko. UAB „Šilutės vandenys“, direktorius – Alfredas Markvaldas, pernai dirbo pelningai: gauta 79,9 tūkst. Eur pelno. Dėl karantino nuotoliniu būdu dirbo daug švietimo, kultūros, kitų įstaigų, buvo uždarytų viešbučių, kavinių, restoranų ir kt., tad lyg ir normalu būtų manyti, kad vandens reikėjo mažiau. Kita vertus, gyventojai dirbo nuotoliniu būdu iš namų, iš

Geriausia dovana mokyklai – knygos

Šilutės rajone mokyklas baigusieji, pasirinkusieji savo gyvenimo ir jau nemažai juo nuėjusieji, pasiekusieji ne tik mintyse saugo šviesų savosios mokyklos paveikslą. Jie ir jų sutuoktiniai kartais į savo mokyklą sugrįžta su dovanomis. Štai į Vainuto gimnazijos istoriją su dėkingumu įrašyti Nijolė ir Valdas Petrauskai. Nijolė 1961 m. baigė tuometinę Vainuto vidurinę mokyklą, ji dirba redaktore. Jos vyras Valdas – vertėjas, verčia knygas iš anglų, prancūzų, italų, lenkų, ispanų, švedų, portugalų kalbų. V. Petrausko vertimo žanrai: proza, drama, poezija. Vertėjas gimė

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8. Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža

Taip pat skaitykite