Seniūnaitės Birutės džiaugsmai ir rūpesčiai

Žemaičių Naumiesčio seniūnas Jonas Budreckas džiaugiasi veikliais savo pagalbininkais – seniūnaičiais, kurie geriausiai žino seniūnijos kaimų gyventojų džiaugsmus ir rūpesčius. Viena iš tokių seniūno J. Budrecko pagalbininkių – seniūnaitė Birutė Žymančienė, jau šeštus metus aukojanti savo laiką ir jėgas šiam visuomeniniam darbui Kadagiškių seniūnaitijoje.

Kadagiškių seniūnaitė Birutė Žymančienė šiemet įrengtoje vaikų žaidimų aikštelėje.

Seniūnaitės pagalbininkai
Birutė neslepia, kad yra žmonių, manančių: „Seniūnaitei reikia – tegul ir daro“. Girdi, ne mano daržas, ne mano pupos… Gerai, kad tokių tik vienas kitas, supratingųjų daugiau.
Seniūnaitijų gyventojų paramos prireikia, kai Žemaičių Naumiestis švenčia Dagotuves. Vasaros darbų ir rajono seniūnijų švenčių maratoną užbaigianti naumiestiškių šventė ypač populiari, į ją suvažiuoja ne tik iš Šilutės rajono, bet ir iš visos Lietuvos. Išskirtinis savo istorija ir geografine vieta Žemaičių Naumiesčio miestelis svečius sutinka ypač svetingai. Šventės organizatoriai pakviečia seniūnaitijas įrengti savo kiemelius.
Birutei į talką mielai stoja Gražina ir Arvydas Straukai, Danutė Lileikienė, Rūta Birbalienė, Danutė ir Algis Bielskiai, Virginija Bačiulienė, Juozas ir Virginija Žalpiai, Virginija Tamašauskienė, Jadvyga ir Bronius Jauniai, Gražina ir Antanas Šilinskai.
„Reikia išmonės įruošti, išpuošti kiemelį, prigalvoti kuo pavaišinti užsukusius svečius. Vienais metais virėm sriubą, kitąmet – košę, o šiemet kepėm pyragus, juos pardavę surinkom lėšų sergančiai mergaitei“, – pasakojo Birutė. Šių metų Dagotuvių šventės kiemelyje šeimininkavusi Birutė ir džiaugėsi, ir nerimavo. Šventiniai rūpesčiai užklupo kartu su ką tik pasaulį išvydusiu anūkėliu Vainiumi. Šventei ruoštis talkinusi dukra Rasa taip pat netrukus turėjo sulaukti antragimio Martyno. Pyragus kepti į talką atskubėjo Gražina Straukienė, Jadvyga Jaunienė, Gražina Šilinskienė, Birutės dukra Rasa, marti Dovilė, sūnus Tomas ir anūkėlės Fausta su Benita. Lėšų vaišėms skyrė sūnus Tomas.

Kadagiškių seniūnaitijai priklauso Kadagiškių, Rimženčių, Venckų kaimai, kuriuose įregistruota apie 300 gyventojų. Iš jų nemažai išvyko laimės ieškoti svetur. Rimženčių kaimo gyventojai labiau norėtų priklausyti Gardamo seniūnijai, mat jiems Gardamas arčiau.

Kadagiškius telkia ne vien džiaugsmai
Kadagiškių seniūnaitija, kaip ir pernai, bus pasirengusi rinktis liepos 6 dieną ir giedoti valstybės himną. Neapsakomas, tik širdimi juntamas bendruomeniškumas apima kiekvieną, iškilmingai traukiantį „Tautišką giesmę“. Sugiedoję niekas neskubėjo į namus – sugužėję į kaimynės Rūtos Birbalienės kiemą traukė lietuviškas dainas, pavakarojo.
Didelį susitelkimą jautė ir tada, kai neprašytas svečias – gaisras – įsisuko į Marytės ir Stasio Ramanauskų namus. Pirmoji į pagalbą atskubėjo seniūnaitė Birutė ir Virginija Tamašauskienė. Seniūnaitė paramos nukentėjusiems kreipėsi ir sulaukė iš Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio. Šio kaimo gyventojas Vytautas Lileikis aplankė kaimynus ir rinko aukas padegėliams. Gerumo namų moterys kepė blynus ir juos pardavinėjo turgavietėje, o surinktas lėšas atidavė Ramanauskams.
Suaugusi su Žemaičių Naumiesčiu
Birutei Žymančienei pažįstamas bemaž kiekvienas gyventojas, mat ji ir pati gimė, augo Žemaičių Naumiesčio miestelyje. Ir žiedus sumainė su buvusiu klasės draugu Albinu. Baigusi mokyklą išvažiavo mokytis į Kauno maisto pramonės technikumą, sukūrė šeimą, gimė Dukra Rasa, sūnus Tomas. Likimas lėmė sugrįžti į gimtuosius namus. Kiek padirbėjusi Šilutėje, gavo darbą Žemaičių Naumiestyje. Buvo pirmoji darbuotoja ką tik pastatytame vaikų darželyje.
Dėl savo sprendimų Birutė nesigaili, sako, dažnai girdinti, kad gera ten, kur mūsų nėra, bet savo namuose ir sienos padeda…
Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio direktoriaus pavaduotoja dirbanti Birutė Žymančienė džiaugiasi gražia draugyste su miškininkais. Kasmet prieš Kalėdas, kaip gerasis Kalėdų Senelis, į mokyklą-darželį atvyksta su eglaitėmis miškininkas Tomas Ūselis. Šiemet jis dar padovanojo ir paukšteliams lesyklėlę, knygą apie sparnuočius ir, žinoma, saldainių. Vaikams buvo didelė šventė. Daugybę iškylančių ūkinių reikalų tvarkyti padeda rūpestingas seniūnas Jonas Budreckas, Tarybos narys Antanas Kubaitis.
Šiemet mokyklos- darželio teritorijoje įrengta vaikų žaidimų aikštelė. Džiaugsmas ne tikšios įstaigos, bet ir visiems miestelio mažyliams. Birutė džiaugiasi, kad Žemaičių Naumiesčio bendruomenės paakinta parengė projektą, kurį pateikę asociacijai „Lamatos žemė“ gavo finansavimą vaikų žaidimų aikštelei įrengti.
Birutės šeimoje užaugo du vaikai. Dukra Rasa, baigusi Klaipėdos universitetą, su savo šeima gyvena Klaipėdoje, dirba Klaipėdos kolegijoje, augina dešimtmetę dukrelę Benitą ir dviejų mėnesių sūnų Martyną.
Sūnus Tomas baigė Gedimino technikos universitetą ir su šeima sugrįžo į gimtuosius namus, pas tėvus. Rekonstravęs ūkinį pastatą, ten įsirengė gyvenamuosius kambarius, pirtelę. Tokios patirties jau buvo sukaupęs – tebestudijuodamas universitete turėjo įkūręs įmonę, kartu su bendraminčiu įrenginėjo pastatus. Vienas iš stambiausių užsakymų buvo įrenti prekybos centrą „Panorama“. Tėviškėje Tomas perėmė savo senelio Leono Overlingo verslą ir jį tęsia. Grūdų sandėlis, kuriame šeimininkavo Leonas Overlingas, turėjo gerą vardą sovietmečiu ir vėliau, kai jį privatizavo. Čia pradėjęs šeimininkauti Tomas sandėlį modernizavo: pastatė naujų įrenginių, diegia naujas technologijas.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite