Seniūnaitės Birutės džiaugsmai ir rūpesčiai

Žemaičių Naumiesčio seniūnas Jonas Budreckas džiaugiasi veikliais savo pagalbininkais – seniūnaičiais, kurie geriausiai žino seniūnijos kaimų gyventojų džiaugsmus ir rūpesčius. Viena iš tokių seniūno J. Budrecko pagalbininkių – seniūnaitė Birutė Žymančienė, jau šeštus metus aukojanti savo laiką ir jėgas šiam visuomeniniam darbui Kadagiškių seniūnaitijoje.

Kadagiškių seniūnaitė Birutė Žymančienė šiemet įrengtoje vaikų žaidimų aikštelėje.

Seniūnaitės pagalbininkai
Birutė neslepia, kad yra žmonių, manančių: „Seniūnaitei reikia – tegul ir daro“. Girdi, ne mano daržas, ne mano pupos… Gerai, kad tokių tik vienas kitas, supratingųjų daugiau.
Seniūnaitijų gyventojų paramos prireikia, kai Žemaičių Naumiestis švenčia Dagotuves. Vasaros darbų ir rajono seniūnijų švenčių maratoną užbaigianti naumiestiškių šventė ypač populiari, į ją suvažiuoja ne tik iš Šilutės rajono, bet ir iš visos Lietuvos. Išskirtinis savo istorija ir geografine vieta Žemaičių Naumiesčio miestelis svečius sutinka ypač svetingai. Šventės organizatoriai pakviečia seniūnaitijas įrengti savo kiemelius.
Birutei į talką mielai stoja Gražina ir Arvydas Straukai, Danutė Lileikienė, Rūta Birbalienė, Danutė ir Algis Bielskiai, Virginija Bačiulienė, Juozas ir Virginija Žalpiai, Virginija Tamašauskienė, Jadvyga ir Bronius Jauniai, Gražina ir Antanas Šilinskai.
„Reikia išmonės įruošti, išpuošti kiemelį, prigalvoti kuo pavaišinti užsukusius svečius. Vienais metais virėm sriubą, kitąmet – košę, o šiemet kepėm pyragus, juos pardavę surinkom lėšų sergančiai mergaitei“, – pasakojo Birutė. Šių metų Dagotuvių šventės kiemelyje šeimininkavusi Birutė ir džiaugėsi, ir nerimavo. Šventiniai rūpesčiai užklupo kartu su ką tik pasaulį išvydusiu anūkėliu Vainiumi. Šventei ruoštis talkinusi dukra Rasa taip pat netrukus turėjo sulaukti antragimio Martyno. Pyragus kepti į talką atskubėjo Gražina Straukienė, Jadvyga Jaunienė, Gražina Šilinskienė, Birutės dukra Rasa, marti Dovilė, sūnus Tomas ir anūkėlės Fausta su Benita. Lėšų vaišėms skyrė sūnus Tomas.

Kadagiškių seniūnaitijai priklauso Kadagiškių, Rimženčių, Venckų kaimai, kuriuose įregistruota apie 300 gyventojų. Iš jų nemažai išvyko laimės ieškoti svetur. Rimženčių kaimo gyventojai labiau norėtų priklausyti Gardamo seniūnijai, mat jiems Gardamas arčiau.

Kadagiškius telkia ne vien džiaugsmai
Kadagiškių seniūnaitija, kaip ir pernai, bus pasirengusi rinktis liepos 6 dieną ir giedoti valstybės himną. Neapsakomas, tik širdimi juntamas bendruomeniškumas apima kiekvieną, iškilmingai traukiantį „Tautišką giesmę“. Sugiedoję niekas neskubėjo į namus – sugužėję į kaimynės Rūtos Birbalienės kiemą traukė lietuviškas dainas, pavakarojo.
Didelį susitelkimą jautė ir tada, kai neprašytas svečias – gaisras – įsisuko į Marytės ir Stasio Ramanauskų namus. Pirmoji į pagalbą atskubėjo seniūnaitė Birutė ir Virginija Tamašauskienė. Seniūnaitė paramos nukentėjusiems kreipėsi ir sulaukė iš Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio. Šio kaimo gyventojas Vytautas Lileikis aplankė kaimynus ir rinko aukas padegėliams. Gerumo namų moterys kepė blynus ir juos pardavinėjo turgavietėje, o surinktas lėšas atidavė Ramanauskams.
Suaugusi su Žemaičių Naumiesčiu
Birutei Žymančienei pažįstamas bemaž kiekvienas gyventojas, mat ji ir pati gimė, augo Žemaičių Naumiesčio miestelyje. Ir žiedus sumainė su buvusiu klasės draugu Albinu. Baigusi mokyklą išvažiavo mokytis į Kauno maisto pramonės technikumą, sukūrė šeimą, gimė Dukra Rasa, sūnus Tomas. Likimas lėmė sugrįžti į gimtuosius namus. Kiek padirbėjusi Šilutėje, gavo darbą Žemaičių Naumiestyje. Buvo pirmoji darbuotoja ką tik pastatytame vaikų darželyje.
Dėl savo sprendimų Birutė nesigaili, sako, dažnai girdinti, kad gera ten, kur mūsų nėra, bet savo namuose ir sienos padeda…
Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio direktoriaus pavaduotoja dirbanti Birutė Žymančienė džiaugiasi gražia draugyste su miškininkais. Kasmet prieš Kalėdas, kaip gerasis Kalėdų Senelis, į mokyklą-darželį atvyksta su eglaitėmis miškininkas Tomas Ūselis. Šiemet jis dar padovanojo ir paukšteliams lesyklėlę, knygą apie sparnuočius ir, žinoma, saldainių. Vaikams buvo didelė šventė. Daugybę iškylančių ūkinių reikalų tvarkyti padeda rūpestingas seniūnas Jonas Budreckas, Tarybos narys Antanas Kubaitis.
Šiemet mokyklos- darželio teritorijoje įrengta vaikų žaidimų aikštelė. Džiaugsmas ne tikšios įstaigos, bet ir visiems miestelio mažyliams. Birutė džiaugiasi, kad Žemaičių Naumiesčio bendruomenės paakinta parengė projektą, kurį pateikę asociacijai „Lamatos žemė“ gavo finansavimą vaikų žaidimų aikštelei įrengti.
Birutės šeimoje užaugo du vaikai. Dukra Rasa, baigusi Klaipėdos universitetą, su savo šeima gyvena Klaipėdoje, dirba Klaipėdos kolegijoje, augina dešimtmetę dukrelę Benitą ir dviejų mėnesių sūnų Martyną.
Sūnus Tomas baigė Gedimino technikos universitetą ir su šeima sugrįžo į gimtuosius namus, pas tėvus. Rekonstravęs ūkinį pastatą, ten įsirengė gyvenamuosius kambarius, pirtelę. Tokios patirties jau buvo sukaupęs – tebestudijuodamas universitete turėjo įkūręs įmonę, kartu su bendraminčiu įrenginėjo pastatus. Vienas iš stambiausių užsakymų buvo įrenti prekybos centrą „Panorama“. Tėviškėje Tomas perėmė savo senelio Leono Overlingo verslą ir jį tęsia. Grūdų sandėlis, kuriame šeimininkavo Leonas Overlingas, turėjo gerą vardą sovietmečiu ir vėliau, kai jį privatizavo. Čia pradėjęs šeimininkauti Tomas sandėlį modernizavo: pastatė naujų įrenginių, diegia naujas technologijas.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tvarus garderobas: kaip jį susikurti kiekvienam?

Žodis „tvarumas“ jums vis dar asocijuojasi su vėjo jėgainėmis ar elektriniais automobiliais? Be reikalo. Aplinkos tausojimu galima užsiimti ir vaikščiojant po prekybos centrą bei ieškant naujų marškinėlių ar renkantis suknelę. To savo klientus moko socialinio verslo įmonės įkūrėja, Copie prekės ženklo steigėja ir draugiško aplinkai garderobo kūrėja Gerūta Navickaitė. Ji pataria, kaip elgtis kuo atsakingiau ir padaryti kuo mažesnį poveikį aplinkai, kurioje gyvename. Mada – tvarumo ir ekologijos problema Norint pagaminti vienerius džinsus pramonininkai sunaudoja apie 8000 litrų vandens nuo

Šią savaitę sugrįš ir 29 laipsnių karščiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šios savaitės orus: po lietaus sugrįžta šiluma ir net karščiai. Sinoptikai prognozavo, kad šiandien, pirmadienį, tankesnių debesų kaupėsi vakarinėje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje, čia ir palijo. Temperatūra įdienojus pakils iki 19-22, šalies pietryčiuose 23-24 laipsnių. Rugpjūčio 9 d., antradienį, naktį debesys sklaidysis, bet kai kur šiaurės vakariniuose rajonuose trumpai palis. Paryčiais vietomis matomumą mažins nusidriekęs rūkas. Temperatūra kris iki 9-14, pajūryje bus 15-16 laipsnių. Antradienio dieną debesų vis dar bus nemažai, vietomis iš jų sulauksime

Vagystė Rusnėje: nuostoliai siekia 6,5 tūkstančio

Policija informuoja apie rugpjūčio 5-8 d. užfiksuotus įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugpjūčio 4-5 d. Ilgbrastės k., Švėkšnos sen.,  iš moteriai, gim. 1951 m., priklausančio garažo buvo pavogta žoliapjovė, benzininis pjūklas, grąžtas, akumuliatoriaus krautuvas ir du akumuliatoriniai suktuvai. Nuostolis 1000 eurų. Rugpjūčio 6 d. naktį Ramučių k., Gardamo sen., neblaivus (2,16 prom.) vyras, gim. 1996 m., vairuodamas automobilį BM, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė jo, ir atsitrenkė griovyje į pakelės medį. Vairuotojas ir neblaivus (1,97 prom.) keleivis, gim. 1996 m.,

NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape Lietuvos himnas nesuskambo

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi visą savaitgalį trukęs ralio kroso festivalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato dalyviai  Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių (NEZ) ralio kroso čempionato dalyviai. Priešingai nei šeštadienį, sekmadienio lenktynėse lietuviai liko varžovų iš Latvijos ir Estijos šešėlyje. Sekmadienį prie starto antrame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape stojo beveik keturios dešimtys dalyvių, kurie varžėsi penkiose klasėse. „NEZ Touring Car“ įskaitoje susigrūmė du estai, suomis ir latvis. Po dramatiško finalo

Taip pat skaitykite