Seniūnaitės Birutės džiaugsmai ir rūpesčiai

Žemaičių Naumiesčio seniūnas Jonas Budreckas džiaugiasi veikliais savo pagalbininkais – seniūnaičiais, kurie geriausiai žino seniūnijos kaimų gyventojų džiaugsmus ir rūpesčius. Viena iš tokių seniūno J. Budrecko pagalbininkių – seniūnaitė Birutė Žymančienė, jau šeštus metus aukojanti savo laiką ir jėgas šiam visuomeniniam darbui Kadagiškių seniūnaitijoje.

Kadagiškių seniūnaitė Birutė Žymančienė šiemet įrengtoje vaikų žaidimų aikštelėje.

Seniūnaitės pagalbininkai
Birutė neslepia, kad yra žmonių, manančių: „Seniūnaitei reikia – tegul ir daro“. Girdi, ne mano daržas, ne mano pupos… Gerai, kad tokių tik vienas kitas, supratingųjų daugiau.
Seniūnaitijų gyventojų paramos prireikia, kai Žemaičių Naumiestis švenčia Dagotuves. Vasaros darbų ir rajono seniūnijų švenčių maratoną užbaigianti naumiestiškių šventė ypač populiari, į ją suvažiuoja ne tik iš Šilutės rajono, bet ir iš visos Lietuvos. Išskirtinis savo istorija ir geografine vieta Žemaičių Naumiesčio miestelis svečius sutinka ypač svetingai. Šventės organizatoriai pakviečia seniūnaitijas įrengti savo kiemelius.
Birutei į talką mielai stoja Gražina ir Arvydas Straukai, Danutė Lileikienė, Rūta Birbalienė, Danutė ir Algis Bielskiai, Virginija Bačiulienė, Juozas ir Virginija Žalpiai, Virginija Tamašauskienė, Jadvyga ir Bronius Jauniai, Gražina ir Antanas Šilinskai.
„Reikia išmonės įruošti, išpuošti kiemelį, prigalvoti kuo pavaišinti užsukusius svečius. Vienais metais virėm sriubą, kitąmet – košę, o šiemet kepėm pyragus, juos pardavę surinkom lėšų sergančiai mergaitei“, – pasakojo Birutė. Šių metų Dagotuvių šventės kiemelyje šeimininkavusi Birutė ir džiaugėsi, ir nerimavo. Šventiniai rūpesčiai užklupo kartu su ką tik pasaulį išvydusiu anūkėliu Vainiumi. Šventei ruoštis talkinusi dukra Rasa taip pat netrukus turėjo sulaukti antragimio Martyno. Pyragus kepti į talką atskubėjo Gražina Straukienė, Jadvyga Jaunienė, Gražina Šilinskienė, Birutės dukra Rasa, marti Dovilė, sūnus Tomas ir anūkėlės Fausta su Benita. Lėšų vaišėms skyrė sūnus Tomas.

Kadagiškių seniūnaitijai priklauso Kadagiškių, Rimženčių, Venckų kaimai, kuriuose įregistruota apie 300 gyventojų. Iš jų nemažai išvyko laimės ieškoti svetur. Rimženčių kaimo gyventojai labiau norėtų priklausyti Gardamo seniūnijai, mat jiems Gardamas arčiau.

Kadagiškius telkia ne vien džiaugsmai
Kadagiškių seniūnaitija, kaip ir pernai, bus pasirengusi rinktis liepos 6 dieną ir giedoti valstybės himną. Neapsakomas, tik širdimi juntamas bendruomeniškumas apima kiekvieną, iškilmingai traukiantį „Tautišką giesmę“. Sugiedoję niekas neskubėjo į namus – sugužėję į kaimynės Rūtos Birbalienės kiemą traukė lietuviškas dainas, pavakarojo.
Didelį susitelkimą jautė ir tada, kai neprašytas svečias – gaisras – įsisuko į Marytės ir Stasio Ramanauskų namus. Pirmoji į pagalbą atskubėjo seniūnaitė Birutė ir Virginija Tamašauskienė. Seniūnaitė paramos nukentėjusiems kreipėsi ir sulaukė iš Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio. Šio kaimo gyventojas Vytautas Lileikis aplankė kaimynus ir rinko aukas padegėliams. Gerumo namų moterys kepė blynus ir juos pardavinėjo turgavietėje, o surinktas lėšas atidavė Ramanauskams.
Suaugusi su Žemaičių Naumiesčiu
Birutei Žymančienei pažįstamas bemaž kiekvienas gyventojas, mat ji ir pati gimė, augo Žemaičių Naumiesčio miestelyje. Ir žiedus sumainė su buvusiu klasės draugu Albinu. Baigusi mokyklą išvažiavo mokytis į Kauno maisto pramonės technikumą, sukūrė šeimą, gimė Dukra Rasa, sūnus Tomas. Likimas lėmė sugrįžti į gimtuosius namus. Kiek padirbėjusi Šilutėje, gavo darbą Žemaičių Naumiestyje. Buvo pirmoji darbuotoja ką tik pastatytame vaikų darželyje.
Dėl savo sprendimų Birutė nesigaili, sako, dažnai girdinti, kad gera ten, kur mūsų nėra, bet savo namuose ir sienos padeda…
Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio direktoriaus pavaduotoja dirbanti Birutė Žymančienė džiaugiasi gražia draugyste su miškininkais. Kasmet prieš Kalėdas, kaip gerasis Kalėdų Senelis, į mokyklą-darželį atvyksta su eglaitėmis miškininkas Tomas Ūselis. Šiemet jis dar padovanojo ir paukšteliams lesyklėlę, knygą apie sparnuočius ir, žinoma, saldainių. Vaikams buvo didelė šventė. Daugybę iškylančių ūkinių reikalų tvarkyti padeda rūpestingas seniūnas Jonas Budreckas, Tarybos narys Antanas Kubaitis.
Šiemet mokyklos- darželio teritorijoje įrengta vaikų žaidimų aikštelė. Džiaugsmas ne tikšios įstaigos, bet ir visiems miestelio mažyliams. Birutė džiaugiasi, kad Žemaičių Naumiesčio bendruomenės paakinta parengė projektą, kurį pateikę asociacijai „Lamatos žemė“ gavo finansavimą vaikų žaidimų aikštelei įrengti.
Birutės šeimoje užaugo du vaikai. Dukra Rasa, baigusi Klaipėdos universitetą, su savo šeima gyvena Klaipėdoje, dirba Klaipėdos kolegijoje, augina dešimtmetę dukrelę Benitą ir dviejų mėnesių sūnų Martyną.
Sūnus Tomas baigė Gedimino technikos universitetą ir su šeima sugrįžo į gimtuosius namus, pas tėvus. Rekonstravęs ūkinį pastatą, ten įsirengė gyvenamuosius kambarius, pirtelę. Tokios patirties jau buvo sukaupęs – tebestudijuodamas universitete turėjo įkūręs įmonę, kartu su bendraminčiu įrenginėjo pastatus. Vienas iš stambiausių užsakymų buvo įrenti prekybos centrą „Panorama“. Tėviškėje Tomas perėmė savo senelio Leono Overlingo verslą ir jį tęsia. Grūdų sandėlis, kuriame šeimininkavo Leonas Overlingas, turėjo gerą vardą sovietmečiu ir vėliau, kai jį privatizavo. Čia pradėjęs šeimininkauti Tomas sandėlį modernizavo: pastatė naujų įrenginių, diegia naujas technologijas.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite