Seimo narys vyko į Rusnę

Kovo 23 d., pirmadienį, į Šilutę atvykęs Seimo narys Artūras Skardžius iki pietų savo biure priiminėjo interesantus, po pietų bendravo su Savivaldybės vadovais, surengė spaudos konferenciją ir vyko į Rusnę, kur susitiko su Rusnės specialiosios mokyklos vadovais, darbuotojais, vėliau apžiūrėjo mažųjų laivų prieplaukos Pakalnės upės senvagėje statybas.

Seimo narys A. Skardžius savo biure dar kartą išklausė gyventojus, kurie nerimauja, ar bus asfaltuojama 1,9 km kelio atkarpa per Tarvydų kaimą. Lėšų bus skirta jau šiais metais, nes ši kelio atkarpa sąraše įrašyta pirmoji. Galbūt rastųsi lėšų ir kelio Tarvydai – Šilutė atkarpos tvarkymo projektui parengti. Šis kelias per Tarvydus yra respublikinės reikšmės, todėl asfaltavimu gali rūpintis ne Šilutės r. savivaldybė, bet Automobilių kelių direkcija.
Į Seimo narį pagalbos kreipėsi šilutiškis, vis netenkantis vertingo turto, tačiau policija jam neva nepadedanti. Seimo narys situaciją telefonu aptarė su Šilutės policijos komisariato viršininku Sigitu Mikutavičiumi. Pareigūnas pažadėjo išklausyti šį Šilutės gyventoją, taip pat išsiaiškinti, ar situacija yra tokia, kaip ją vertina miestelėnas.
Šilutiškės Giedrė Mikšienė ir Loreta Šeperienė prašė A. Skardžiaus įsigilinti į situaciją Rusnėje – specialiosios mokyklos bazėje planuojama steigti Jūrų kadetų mokyklą, o ten ugdomi vaikai būtų perkelti į Šilutę. Ar nepateks vaikai į blogesnes sąlygas, ar nebus nuskriausti? Būtent tokia tema buvo planuota numačius tądien Seimo nario apsilankymą Rusnės specialiojoje mokykloje.
Nori tik gerų sąlygų vaikams
Į Rusnę Seimo narį palydėjo Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, mero pavaduotojas, atsakingas už investicijas, Algirdas Balčytis. Verta priminti, kad, sunerimę dėl Rusnės specialiojoje mokykloje ugdomų vaikų gerovės, pagalbos į Seimo narį A. Skardžių, rajono Tarybos narius jau kreipėsi minimos Rusnės mokyklos bendruomenė.
Jeigu Krašto apsaugos, Švietimo ir mokslo ministerijos kartu su Savivaldybe galutinai sutartų Rusnės specialiosios mokyklos bazėje steigti Jūrų kadetų mokyklą, naudos būtų ir Rusnės pagrindinei mokyklai, kurioje labai mažėja mokinių ir klostosi liūdnas ateities scenarijus.
Tačiau pirmiausia reikia lėšų tokiems reikalams. Siūloma, į suremontuotus „Žibų“ mokyklos 3-4 aukštus perkelti tris įstaigas iš Liepų g. 16, Šilutėje, esančio pastato, jį suremontuoti, sutvarkyti ir pritaikyti neįgaliems vaikams, kurie būtų čia perkelti iš Rusnės specialiosios mokyklos.
Seimo narys, kalbėdamasis su Rusnės specialiosios mokyklos direktoriumi Romualdu Blechertu, pavaduotoja ugdymui Diana Paviloniene ir kitais bendruomenės nariais, priminė, kad šių metų valstybės biudžete lėšų tam nėra ir vargu ar galima jų tikėtis. Tad Jūrų kadetų mokyklos kūrimas ir su tuo sietini būtini finansiniai reikalai gali būt planuojami 2016 ar 2017 metais. Diskusijos dalyviai sutarė, kad Jūrų kadetų mokykla Rusnėje būtų naudinga šio miestelio gyvenimui, tačiau čia ugdomi vaikai Šilutėje turi būti perkelti į ne blogesnes sąlygas.
Po pokalbio apžiūrėta Rusnės specialioji mokykla, bendrabutis, pabendrauta su ugdytinius globojančiais darbuotojais.
Prieplaukos statyba
Seimo narys domėjosi, kaip Rusnėje vyksta žvejams skirtos mažųjų laivų prieplaukos statyba. Anot mero pavaduotojo A. Balčyčio, Pakalnės upės senvagės teritorijoje verda darbas – „Šilutės polderių“ bendrovės darbininkai, technika juda sparčiai. Statybvietės plotas ir darbų mastas labiau panašūs į didoko uosto statybą. A. Balčytis neslėpė, kad europinis beveik 5 milijonų Lt finansavimas šiai prieplaukai įrengti gautas rūpinantis Seimo nariui A. Skardžiui. Rudenį tikimasi iškilmių, kai uostas jau priims rusniškių žvejų laivus. Kai netrukus čia prasidės betonavimo darbai, planuojama įbetonuoti kapsulę ir į iškilmes suvadinti ne tik rusniškius, bet ir visus tuos, kurie rūpinosi, kad Rusnė turėtų šią prieplauką.
Apžiūrėjęs prieplaukos statybos darbus, A. Skardžius liko patenkintas – prieplaukos rusniškiams labai reikia. Juk čia – unikali Lietuvos sala, paukščių karalystė. Grįžtant į Šilutę, A. Skardžius vis stebėjosi, kokia gausybė sparnuočių sutūpė užliejamose pievose.

„Pamario“ inf.

8 komentarai

 • gerbemieji

  nu ir ko tylit dėl estakados, kai pinigų atsirado prieplaukai,o ta prieplauka skiriama daugiau buožėms.

 • vietinis

  o kam ta estakada,kaip kitaip lesas isplausi?

 • Nepatenkintam

  Uostas Rusnėje – ačiū ir gerai. Juk ten nieko ir neturite. Rusnė neturi net pašiūrės, kur kavos išgerti galima būtų. Bet jau žmonių bjaurumas – vandens apsupti gyvena, laivaų turi, o matai jiems uosto nereikia. kada visiems įtiksi? Sakai ponams tas uostas, bet kad kažin iš kur ten ponų gausit… Iš viso toj Rusnėj nieko nereikia. Sėdėkit apkirmiję ir apkiautėję ir rypaukit tos estakados. Jau nusibodot. Tokia unikali ta Rusnės sala, tai bent jau uostelį normalų turėsit.

 • Niurgzliam

  taRusne tai merdinti ir baisi. dar turistu nori. ko ten vaziuot Bet vienam ir uosto nereikia. kaimas

 • Ačiū

  geriausia kai niekas nieko nediba tai ir priekaistu nebuna. Bet kai žmogus stengiasi ir kelia ta rusne, rados ir nepatenkintu. ačiu pasakytu už pagalba. Nesuprantu as tu rusniskiu. O kur ten toj rusnej buožes. Skurdžiu tai pilna o va buoziu tai nemačiau.

 • Seimūnui

  Nereikia stengtis dėl nedėkingų ir piktų žmonių.

 • Taigi

  Girdėjau kad sitas seimo narys padėjo ir gauti milijonus litų Šojaus dvarui užbaigti, ir sporto salę Vydūno gimnazijai stato, čia irgi jo rupestis. O dar spauda tyli, kad dvi sporto aikšteles europietiškas pastatys prie Šilutės pirmos gimnazijos ir Naujakurių kvartale Šilutėje, Vienos kaina per 100 tūkst. Lt. Štai ir pagalba ir rūpinimasis sportu, jaunimu, vaikais. dar pridėkime uostelį Rusnėje. neblogas šitas Seimo narys. Tiesa, pradėta projektuoti sporto centras Šilutėje irgi jo rūpesčiu gauta lėšų. Gal ir ne viską paminėjau. Gerai kai Seimo narys rūpinasi, nes mes čia jį išrinkome, Turėjome ir kitokių Seimo narių, kurie tik kalbėjo, bet nieko savo kraštui nepadare.

 • Baugu

  Tiesia žmogus ranką, dirba, bus uostas, o jam šit paukšt per tą ranką. Jau ir dėkui sakyt nebemokat. begedžiai. Man nerūpi, kas pasirūpino, bet kad Rusne turės uosta faina ir gerai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite