Seimo narys vyko į Rusnę

Kovo 23 d., pirmadienį, į Šilutę atvykęs Seimo narys Artūras Skardžius iki pietų savo biure priiminėjo interesantus, po pietų bendravo su Savivaldybės vadovais, surengė spaudos konferenciją ir vyko į Rusnę, kur susitiko su Rusnės specialiosios mokyklos vadovais, darbuotojais, vėliau apžiūrėjo mažųjų laivų prieplaukos Pakalnės upės senvagėje statybas.

Seimo narys A. Skardžius savo biure dar kartą išklausė gyventojus, kurie nerimauja, ar bus asfaltuojama 1,9 km kelio atkarpa per Tarvydų kaimą. Lėšų bus skirta jau šiais metais, nes ši kelio atkarpa sąraše įrašyta pirmoji. Galbūt rastųsi lėšų ir kelio Tarvydai – Šilutė atkarpos tvarkymo projektui parengti. Šis kelias per Tarvydus yra respublikinės reikšmės, todėl asfaltavimu gali rūpintis ne Šilutės r. savivaldybė, bet Automobilių kelių direkcija.
Į Seimo narį pagalbos kreipėsi šilutiškis, vis netenkantis vertingo turto, tačiau policija jam neva nepadedanti. Seimo narys situaciją telefonu aptarė su Šilutės policijos komisariato viršininku Sigitu Mikutavičiumi. Pareigūnas pažadėjo išklausyti šį Šilutės gyventoją, taip pat išsiaiškinti, ar situacija yra tokia, kaip ją vertina miestelėnas.
Šilutiškės Giedrė Mikšienė ir Loreta Šeperienė prašė A. Skardžiaus įsigilinti į situaciją Rusnėje – specialiosios mokyklos bazėje planuojama steigti Jūrų kadetų mokyklą, o ten ugdomi vaikai būtų perkelti į Šilutę. Ar nepateks vaikai į blogesnes sąlygas, ar nebus nuskriausti? Būtent tokia tema buvo planuota numačius tądien Seimo nario apsilankymą Rusnės specialiojoje mokykloje.
Nori tik gerų sąlygų vaikams
Į Rusnę Seimo narį palydėjo Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, mero pavaduotojas, atsakingas už investicijas, Algirdas Balčytis. Verta priminti, kad, sunerimę dėl Rusnės specialiojoje mokykloje ugdomų vaikų gerovės, pagalbos į Seimo narį A. Skardžių, rajono Tarybos narius jau kreipėsi minimos Rusnės mokyklos bendruomenė.
Jeigu Krašto apsaugos, Švietimo ir mokslo ministerijos kartu su Savivaldybe galutinai sutartų Rusnės specialiosios mokyklos bazėje steigti Jūrų kadetų mokyklą, naudos būtų ir Rusnės pagrindinei mokyklai, kurioje labai mažėja mokinių ir klostosi liūdnas ateities scenarijus.
Tačiau pirmiausia reikia lėšų tokiems reikalams. Siūloma, į suremontuotus „Žibų“ mokyklos 3-4 aukštus perkelti tris įstaigas iš Liepų g. 16, Šilutėje, esančio pastato, jį suremontuoti, sutvarkyti ir pritaikyti neįgaliems vaikams, kurie būtų čia perkelti iš Rusnės specialiosios mokyklos.
Seimo narys, kalbėdamasis su Rusnės specialiosios mokyklos direktoriumi Romualdu Blechertu, pavaduotoja ugdymui Diana Paviloniene ir kitais bendruomenės nariais, priminė, kad šių metų valstybės biudžete lėšų tam nėra ir vargu ar galima jų tikėtis. Tad Jūrų kadetų mokyklos kūrimas ir su tuo sietini būtini finansiniai reikalai gali būt planuojami 2016 ar 2017 metais. Diskusijos dalyviai sutarė, kad Jūrų kadetų mokykla Rusnėje būtų naudinga šio miestelio gyvenimui, tačiau čia ugdomi vaikai Šilutėje turi būti perkelti į ne blogesnes sąlygas.
Po pokalbio apžiūrėta Rusnės specialioji mokykla, bendrabutis, pabendrauta su ugdytinius globojančiais darbuotojais.
Prieplaukos statyba
Seimo narys domėjosi, kaip Rusnėje vyksta žvejams skirtos mažųjų laivų prieplaukos statyba. Anot mero pavaduotojo A. Balčyčio, Pakalnės upės senvagės teritorijoje verda darbas – „Šilutės polderių“ bendrovės darbininkai, technika juda sparčiai. Statybvietės plotas ir darbų mastas labiau panašūs į didoko uosto statybą. A. Balčytis neslėpė, kad europinis beveik 5 milijonų Lt finansavimas šiai prieplaukai įrengti gautas rūpinantis Seimo nariui A. Skardžiui. Rudenį tikimasi iškilmių, kai uostas jau priims rusniškių žvejų laivus. Kai netrukus čia prasidės betonavimo darbai, planuojama įbetonuoti kapsulę ir į iškilmes suvadinti ne tik rusniškius, bet ir visus tuos, kurie rūpinosi, kad Rusnė turėtų šią prieplauką.
Apžiūrėjęs prieplaukos statybos darbus, A. Skardžius liko patenkintas – prieplaukos rusniškiams labai reikia. Juk čia – unikali Lietuvos sala, paukščių karalystė. Grįžtant į Šilutę, A. Skardžius vis stebėjosi, kokia gausybė sparnuočių sutūpė užliejamose pievose.

„Pamario“ inf.

8 komentarai

 • gerbemieji

  nu ir ko tylit dėl estakados, kai pinigų atsirado prieplaukai,o ta prieplauka skiriama daugiau buožėms.

 • vietinis

  o kam ta estakada,kaip kitaip lesas isplausi?

 • Nepatenkintam

  Uostas Rusnėje – ačiū ir gerai. Juk ten nieko ir neturite. Rusnė neturi net pašiūrės, kur kavos išgerti galima būtų. Bet jau žmonių bjaurumas – vandens apsupti gyvena, laivaų turi, o matai jiems uosto nereikia. kada visiems įtiksi? Sakai ponams tas uostas, bet kad kažin iš kur ten ponų gausit… Iš viso toj Rusnėj nieko nereikia. Sėdėkit apkirmiję ir apkiautėję ir rypaukit tos estakados. Jau nusibodot. Tokia unikali ta Rusnės sala, tai bent jau uostelį normalų turėsit.

 • Niurgzliam

  taRusne tai merdinti ir baisi. dar turistu nori. ko ten vaziuot Bet vienam ir uosto nereikia. kaimas

 • Ačiū

  geriausia kai niekas nieko nediba tai ir priekaistu nebuna. Bet kai žmogus stengiasi ir kelia ta rusne, rados ir nepatenkintu. ačiu pasakytu už pagalba. Nesuprantu as tu rusniskiu. O kur ten toj rusnej buožes. Skurdžiu tai pilna o va buoziu tai nemačiau.

 • Seimūnui

  Nereikia stengtis dėl nedėkingų ir piktų žmonių.

 • Taigi

  Girdėjau kad sitas seimo narys padėjo ir gauti milijonus litų Šojaus dvarui užbaigti, ir sporto salę Vydūno gimnazijai stato, čia irgi jo rupestis. O dar spauda tyli, kad dvi sporto aikšteles europietiškas pastatys prie Šilutės pirmos gimnazijos ir Naujakurių kvartale Šilutėje, Vienos kaina per 100 tūkst. Lt. Štai ir pagalba ir rūpinimasis sportu, jaunimu, vaikais. dar pridėkime uostelį Rusnėje. neblogas šitas Seimo narys. Tiesa, pradėta projektuoti sporto centras Šilutėje irgi jo rūpesčiu gauta lėšų. Gal ir ne viską paminėjau. Gerai kai Seimo narys rūpinasi, nes mes čia jį išrinkome, Turėjome ir kitokių Seimo narių, kurie tik kalbėjo, bet nieko savo kraštui nepadare.

 • Baugu

  Tiesia žmogus ranką, dirba, bus uostas, o jam šit paukšt per tą ranką. Jau ir dėkui sakyt nebemokat. begedžiai. Man nerūpi, kas pasirūpino, bet kad Rusne turės uosta faina ir gerai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Muziejų naktis Bitėnuose

Šeštadienį, gegužės 14 d., Bitėnus apgobė Tarptautinė muziejų naktis. Nepaisant žvarbos, Martyno Jankaus muziejuje susirinko nemažas būrys svečių. Jaukiai įsitaisę muziejaus edukacinio centro antrame aukšte, žiūrovai stebėjo paruoštą Martyno Jankaus muziejaus programą.   Vakaras prasidėjo grafikės Gražinos Didelytės spalvotų piešinių parodos pristatymu iš ciklo „Dainavo klodai“ ir „Brangiausios vietos“. Pristatyme dalyvavo menininkės kūrybinių teisių paveldėtojas, jos darbų skleidėjas ir atminimo puoselėtojas prof. Vygandas Čaplikas, kartu su parodos kuratore Vida Korn. Šioje parodoje eksponuojami menininkės darbai sukurti jai apsigyvenus Dzūkijoje, Rūdnelės

Įgyvendintas iš ES Socialinio fondo finansuojamas socialinės gerovės projektas      

Asociacija Šilutės Soroptimos klubas ir partneriai Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras bei Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šilutės Viltis“ įgyvendino Europos Socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Socialinę gerovę kuriame drauge“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0433. Projekto tikslas-ugdyti savipagalbos ir socialinius įgūdžius socialinę atskirtį patiriantiems Šilutės gyventojams, kartu ugdant bendruomeniškumą ir savanorystę.  Šiam tikslui pasiekti suorganizuoti 108 užsiėmimai asmenims su negalia, jų šeimų nariams, vyresnio amžiaus Šilutės miesto gyventojams. Įgyvendinant projektą vyko įvadinis seminaras, 5 bendrųjų įgūdžių mokymai, 61 seminaras-praktikumas, 40 lavinamųjų užsiėmimų,

Tarp piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojų – ir ketvirtokė iš Žemaičių Naumiesčio

Paskelbti piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: viena iš jų – Ugnė Barakauskaitė, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė. Paaiškėjo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos surengto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: Šakių „Varpo“ mokyklos penktos klasės mokinė Austėja Pužauskaitė, Alytaus r. Butrimonių gimnazijos septintos klasės mokinys Grantas Grudzinskas, Tauragės „Versmės“ gimnazijos pirmos gimnazinės klasės mokinė Kamilė Savickaitė, Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė Ugnė Barakauskaitė, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos aštuntokė Marija Šmakotinaitė ir Visagino edukacijų centro

Kas yra debesijos ekosistema ir ką turėtumėte apie ją žinoti?

Ko gero, daugelis verslininkų, jei patys nesinaudoja debesų kompiuterija (angl. cloud computing), arba kitaip debesija, tai bent yra apie ją girdėję. Šis IT sprendimas leidžia greitai prisitaikyti ir patenkinti nuolat kintančius įmonės poreikius. Debesų kompiuterija įgalina kurti naujoviškesnius ir dinamiškesnius darbo būdus, kurie skatina verslo augimą ir suteikia konkurencinį pranašumą. Taigi šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie tai, kas yra debesijos ekosistema, kaip ji veikia ir kokiais privalumais pasižymi. Debesijos ekosistema – kas tai? Debesijos ekosistema yra sudėtinga ir dinamiška tarpusavyje

Taip pat skaitykite