Savivaldybės taryba svarstys kai kurių rajono mokyklų likimą

2012-2015 m. bendrojo ugdymo mokyklų tinklo planas buvo patvirtintas dar 2012 metų vasarį. Ketvirtadienį rajono politikai svarstys kai kurių rajono mokyklų likimą. Šilutės rajono savivaldybės švietimo skyriaus vedėjos Birutės Tekorienės paklausėme, kodėl teikiama svarstyti nauja plano redakcija, kokių pasikeitimų galima laukti?

 

Birutė Tekorienė „Pamariui“ atsakė: „Daugiausia neramumų kėlė Kintų vidurinės mokyklos pertvarka. Mokykla nebeatitinka vidurinei mokyklai keliamų reikalavimų. Pirmiausia reikia turėti 11-12 klasių komplektus, šiose klasėse turėtų būti bent po 15 mokinių.
Kintų vidurinėje mokykloje mokinių skaičius nėra stabilus, nežinia, kiek kuriais metais jų bebus šioje mokykloje. Štai 2013-2014 mokslo metus pradėjo 15 vienuoliktokų, šiandien jų tėra 12, o dvyliktokų – nė vieno. Jaudina, kad pagal dabartinius skaičiavimus mokykloje yra 16 dešimtokų, tačiau čia lankyti ir 11-ą klasę žada tik 11 mokinių. Mokykloje netrūksta aštuntokų (21) ir devintokų (24), tačiau ar visi jie liks mokytis Kintuose, priklauso nuo jų pačių. Galbūt jie rinksis kitas mokyklas?
Kaip skęstantys už šiaudo stvėrėmės pakeitus mokyklų tinklo kūrimo taisykles, kurios numato, kad vidurinio ugdymo programą įgyvendinančios mokyklos 11-12 klasės gali būti kurios nors gimnazijos skyriumi. Tai aptarėme su Kintų vidurinės mokyklos bendruomene. Nuo šių metų rugsėjo 1 d. Kintų vidurinė taptų pagrindine mokykla, o 11-12 klasės būtų Šilutės pirmosios gimnazijos skyrius.
Mokinių trūksta Pašyšių pagrindinėje, kurią pirminiame plane buvo siūlyta prijungti prie Juknaičių pagrindinės jau nuo ateinančio rugsėjo. Čia I-III klasėse mokosi po 5 mokinius. Šiek tiek daugiau yra vyresniųjų klasėse, tačiau vis tiek tik po 9-10 vaikų, septintą ir aštuntą lanko po 12, 11 – dešimtą, o devintokų iš viso nėra.
Mokinio krepšelio metodika jiems yra palanki, pagal bendrą mokinių skaičių jie gana gerai išgyvena, tačiau ketvirtokams atėjus į penktą klasę, jau numatoma pradinukų jungtinių klasių. Norintys, kad jų vaikai gautų pakankamai geras žinias, tėvai jungtinių klasių nenorės. Siūloma, kad nuo 2015 m. rugsėjo pirmosios Pašyšių pagrindinė taptų Juknaičių pagrindinės mokyklos skyriumi. Galutinį sprendimą priims Savivaldybės politikai.
Skaudžiausia situacija – Traksėdžiuose. Susitikime su mokyklos bendruomenės atstovais nustebino tėvai, kurie norėtų, kad Traksėdžiuose būtų mokykla, tačiau savo vaikus mokytis leidžia į Šilutės mokyklas. Mokinių skaičius klasėse gana skirtingas: 11 pirmokų, 8 antrokai, 19 trečiokų, 10 ketvirtokų, 12 penktokų, 17 šeštokų, 10 septintokų, 15 aštuntokų. 9 dešimtokai ir … nė vieno devintoko.
Mūsų siūlymą priimti sprendimą nulėmė gauti duomenys apie Traksėdžių gyvenamosios vietovės moksleivių pasirinktas mokyklas. Pasirodo, net 61 mokinys mokosi kurioje nors Šilutės miesto mokykloje. Manau, kad tam tikrus žingsnius turėtų daryti pati mokyklos bendruomenė, eiti į šeimas, kurios turi mokyklinio amžiaus vaikų, įrodinėti, kodėl jie turėtų rinktis Traksėdžių pagrindinę mokyklą.
Beje, ši mokykla sutvarkyta, šilta, graži, gera salė, mokiniai maitinami, tvarkingi koridoriai, tvirti ryšiai su rėmėjais. Traksėdžių mokykla turėtų būti perpildyta, net miesto mokiniai galėtų rinktis šią atokią nuo miesto triukšmo mokymo įstaigą. Mokyklos bendruomenei tikrai yra apie ką pamąstyti.
Galbūt situacija pasikeis priėmus tokį sprendimą: pirmų-aštuntų klasių mokinių keliones numatoma kompensuoti tik iki artimiausios mokyklos pagal gyvenamąją vietą. Belieka tikėtis, kad toks politikų sprendimas padės apsispręsti daugeliui traksėdiškių savo vaikus leisti ne į miesto mokykla, bet į esančią pašonėje“.

Užrašė Laima Putriuvienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Neteisėtu praturtėjimu kaltinami sutuoktiniai pravers teismo duris

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kurį Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai perdavė teismui. Baudžiamojoje byloje sutuoktinių pora iš Pagėgių savivaldybės kaltinama neteisėtu praturtėjimu. Skaičiuojama, kad 40-metis K. K. ir 38 metų K. Ž. K. turėjo turto, kuriam įsigyti per kelerius metus panaudojo beveik 300 tūkst. eurų neteisėtų pajamų. Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį organizavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Dalia Mackevičienė. Tyrimą atliko Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės

Vasario 1 d. prasidėjo žiemos priėmimas į profesines mokyklas

Vasario 1 d. prasideda 2023 m. pagrindinio priėmimo į profesinio mokymo įstaigas žiemos etapas. Stojančiųjų prašymai mokytis LAMA BPO informacinėje sistemoje bus priimami iki vasario 12 d. Prašymus teikti gali ir jau įgijusieji išsilavinimą ar profesinę kvalifikaciją, ir jos dar neturintieji. „Šiuo metu darbo rinkoje labiausiai pasigendama inžinerijos ir informacinių technologijų sričių specialistų, taip pat didėja darbuotojų poreikis statybos, gamybos sektoriuose. Norėdami užpildyti šią spragą, skatiname kuo didesnį profesinio mokymo prieinamumą ir atvirumą, planuojame investicijas į profesinio mokymo programų atnaujinimą.

Taip pat skaitykite