Savivaldybės taryba svarstys kai kurių rajono mokyklų likimą

2012-2015 m. bendrojo ugdymo mokyklų tinklo planas buvo patvirtintas dar 2012 metų vasarį. Ketvirtadienį rajono politikai svarstys kai kurių rajono mokyklų likimą. Šilutės rajono savivaldybės švietimo skyriaus vedėjos Birutės Tekorienės paklausėme, kodėl teikiama svarstyti nauja plano redakcija, kokių pasikeitimų galima laukti?

 

Birutė Tekorienė „Pamariui“ atsakė: „Daugiausia neramumų kėlė Kintų vidurinės mokyklos pertvarka. Mokykla nebeatitinka vidurinei mokyklai keliamų reikalavimų. Pirmiausia reikia turėti 11-12 klasių komplektus, šiose klasėse turėtų būti bent po 15 mokinių.
Kintų vidurinėje mokykloje mokinių skaičius nėra stabilus, nežinia, kiek kuriais metais jų bebus šioje mokykloje. Štai 2013-2014 mokslo metus pradėjo 15 vienuoliktokų, šiandien jų tėra 12, o dvyliktokų – nė vieno. Jaudina, kad pagal dabartinius skaičiavimus mokykloje yra 16 dešimtokų, tačiau čia lankyti ir 11-ą klasę žada tik 11 mokinių. Mokykloje netrūksta aštuntokų (21) ir devintokų (24), tačiau ar visi jie liks mokytis Kintuose, priklauso nuo jų pačių. Galbūt jie rinksis kitas mokyklas?
Kaip skęstantys už šiaudo stvėrėmės pakeitus mokyklų tinklo kūrimo taisykles, kurios numato, kad vidurinio ugdymo programą įgyvendinančios mokyklos 11-12 klasės gali būti kurios nors gimnazijos skyriumi. Tai aptarėme su Kintų vidurinės mokyklos bendruomene. Nuo šių metų rugsėjo 1 d. Kintų vidurinė taptų pagrindine mokykla, o 11-12 klasės būtų Šilutės pirmosios gimnazijos skyrius.
Mokinių trūksta Pašyšių pagrindinėje, kurią pirminiame plane buvo siūlyta prijungti prie Juknaičių pagrindinės jau nuo ateinančio rugsėjo. Čia I-III klasėse mokosi po 5 mokinius. Šiek tiek daugiau yra vyresniųjų klasėse, tačiau vis tiek tik po 9-10 vaikų, septintą ir aštuntą lanko po 12, 11 – dešimtą, o devintokų iš viso nėra.
Mokinio krepšelio metodika jiems yra palanki, pagal bendrą mokinių skaičių jie gana gerai išgyvena, tačiau ketvirtokams atėjus į penktą klasę, jau numatoma pradinukų jungtinių klasių. Norintys, kad jų vaikai gautų pakankamai geras žinias, tėvai jungtinių klasių nenorės. Siūloma, kad nuo 2015 m. rugsėjo pirmosios Pašyšių pagrindinė taptų Juknaičių pagrindinės mokyklos skyriumi. Galutinį sprendimą priims Savivaldybės politikai.
Skaudžiausia situacija – Traksėdžiuose. Susitikime su mokyklos bendruomenės atstovais nustebino tėvai, kurie norėtų, kad Traksėdžiuose būtų mokykla, tačiau savo vaikus mokytis leidžia į Šilutės mokyklas. Mokinių skaičius klasėse gana skirtingas: 11 pirmokų, 8 antrokai, 19 trečiokų, 10 ketvirtokų, 12 penktokų, 17 šeštokų, 10 septintokų, 15 aštuntokų. 9 dešimtokai ir … nė vieno devintoko.
Mūsų siūlymą priimti sprendimą nulėmė gauti duomenys apie Traksėdžių gyvenamosios vietovės moksleivių pasirinktas mokyklas. Pasirodo, net 61 mokinys mokosi kurioje nors Šilutės miesto mokykloje. Manau, kad tam tikrus žingsnius turėtų daryti pati mokyklos bendruomenė, eiti į šeimas, kurios turi mokyklinio amžiaus vaikų, įrodinėti, kodėl jie turėtų rinktis Traksėdžių pagrindinę mokyklą.
Beje, ši mokykla sutvarkyta, šilta, graži, gera salė, mokiniai maitinami, tvarkingi koridoriai, tvirti ryšiai su rėmėjais. Traksėdžių mokykla turėtų būti perpildyta, net miesto mokiniai galėtų rinktis šią atokią nuo miesto triukšmo mokymo įstaigą. Mokyklos bendruomenei tikrai yra apie ką pamąstyti.
Galbūt situacija pasikeis priėmus tokį sprendimą: pirmų-aštuntų klasių mokinių keliones numatoma kompensuoti tik iki artimiausios mokyklos pagal gyvenamąją vietą. Belieka tikėtis, kad toks politikų sprendimas padės apsispręsti daugeliui traksėdiškių savo vaikus leisti ne į miesto mokykla, bet į esančią pašonėje“.

Užrašė Laima Putriuvienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Darbas sau – vis dažnesnis lietuvių pasirinkimas. Kalbamės su verslininku Dariumi

Darbas gyvenime užima labai svarbią vietą, kadangi kasdien bent jau 8 valandas, o kartais ir daugiau praleidžiame atlikdami tam tikrus procesus. Natūralu, jog norisi rasti tokį darbą, kuris ne tik finansiškai, tačiau ir moraliai patenkintų lūkesčius. Apie tai kalbamės su sąskaita123.lt idėjos generatoriumi Dariumi, kuris kasdien susiduria su dirbti sau pradedančiais žmonėmis. Kodėl lietuviai vis dažniau renkasi darbą sau? Žinoma, kiekvienas žmogus atsakytų vis kitaip ir tai yra visiškai natūralu. Tačiau mano aplinkoje dažniausiai darbą sau sąlygojo noras dirbti laisvesnėmis

Nauji ribojimai dėl plintančio COVID-19. Suvaržymų bus didelių

Rugpjūčio 4 d. posėdžiavusi Vyriausybė apsisprendė griežtinti reikalavimus, susijusius su vėl sparčiai plintančiu COVID-19. Vieni reikalavimai jau įsigalios kitą savaitę, kiti suplanuoti nuo rugsėjo 13 d. Duota laiko apsispręsti prieš skiepus nusiteikusiems ar skiepijimąsi atidėliojantiems gyventojams.   Trečiadienį Vyriausybė sutarė dėl galimybių paso prievolės norint naudotis įvairiomis veiklomis, o šį sprendimą priims kitą savaitę. Be galimybių paso netrukus nebus galima naudotis veiklomis ar paslaugomis uždarose erdvėse, išskyrus numatytas išimtis: nebūtų galimybės eiti į teatrą, į kino teatrą, netrukus be galimybių

Šilutės ligoninėje draudžiamas pacientų lankymas

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Šilutės rajone bei siekiant išvengti naujų COVID-19 ligos užsikrėtimo atvejų, nuo rugpjūčio 4 d. Šilutės ligoninėje draudžiama lankyti pacientus.   Pacientų lankymas draudžiamas, išskyrus gydančio gydytojo leidimu terminalės sveikatos būklės pacientų (kraštutinai sunkios) ir pacientų iki 14 metų lankymą. Rugpjūčio 3 d. duomenimis, per parą Šilutės rajone užregistruoti 7 nauji COVID-19 ligos atvejai. Iš viso šiuo metu rajone serga 58 asmenys.  Daugiau apie epidemiologinę situaciją šalyje: https://koronastop.lrv.lt/lt/statistika-lietuvoje Šilutės ligoninės inf.

Lietuviai per metus išgeria milijonus butelių giros

Lietuvių taip mėgstamą girą galima pavadinti vienu seniausių bei brandžiausias tradicijas turinčių nacionalinių gėrimų. Savo populiarumo gira neprarado iki šiol – vien pernai lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ iš viso pardavė virš 4 milijonų pastarosios butelių bei skardinių. Sustatę juos šalia vienas kito, turėtume atstumą nuo Vilniaus iki Klaipėdos… Geriausia – natūralus saldumas Tiems, kurie rūpinasi savo mityba ir nori šiuo gėrimu vasara gaivintis kuo dažniau, „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė primena apie giros naudą organizmui. Ją užtikrinti, pasak

Taip pat skaitykite