Savivaldybės taryba svarstys kai kurių rajono mokyklų likimą

2012-2015 m. bendrojo ugdymo mokyklų tinklo planas buvo patvirtintas dar 2012 metų vasarį. Ketvirtadienį rajono politikai svarstys kai kurių rajono mokyklų likimą. Šilutės rajono savivaldybės švietimo skyriaus vedėjos Birutės Tekorienės paklausėme, kodėl teikiama svarstyti nauja plano redakcija, kokių pasikeitimų galima laukti?

 

Birutė Tekorienė „Pamariui“ atsakė: „Daugiausia neramumų kėlė Kintų vidurinės mokyklos pertvarka. Mokykla nebeatitinka vidurinei mokyklai keliamų reikalavimų. Pirmiausia reikia turėti 11-12 klasių komplektus, šiose klasėse turėtų būti bent po 15 mokinių.
Kintų vidurinėje mokykloje mokinių skaičius nėra stabilus, nežinia, kiek kuriais metais jų bebus šioje mokykloje. Štai 2013-2014 mokslo metus pradėjo 15 vienuoliktokų, šiandien jų tėra 12, o dvyliktokų – nė vieno. Jaudina, kad pagal dabartinius skaičiavimus mokykloje yra 16 dešimtokų, tačiau čia lankyti ir 11-ą klasę žada tik 11 mokinių. Mokykloje netrūksta aštuntokų (21) ir devintokų (24), tačiau ar visi jie liks mokytis Kintuose, priklauso nuo jų pačių. Galbūt jie rinksis kitas mokyklas?
Kaip skęstantys už šiaudo stvėrėmės pakeitus mokyklų tinklo kūrimo taisykles, kurios numato, kad vidurinio ugdymo programą įgyvendinančios mokyklos 11-12 klasės gali būti kurios nors gimnazijos skyriumi. Tai aptarėme su Kintų vidurinės mokyklos bendruomene. Nuo šių metų rugsėjo 1 d. Kintų vidurinė taptų pagrindine mokykla, o 11-12 klasės būtų Šilutės pirmosios gimnazijos skyrius.
Mokinių trūksta Pašyšių pagrindinėje, kurią pirminiame plane buvo siūlyta prijungti prie Juknaičių pagrindinės jau nuo ateinančio rugsėjo. Čia I-III klasėse mokosi po 5 mokinius. Šiek tiek daugiau yra vyresniųjų klasėse, tačiau vis tiek tik po 9-10 vaikų, septintą ir aštuntą lanko po 12, 11 – dešimtą, o devintokų iš viso nėra.
Mokinio krepšelio metodika jiems yra palanki, pagal bendrą mokinių skaičių jie gana gerai išgyvena, tačiau ketvirtokams atėjus į penktą klasę, jau numatoma pradinukų jungtinių klasių. Norintys, kad jų vaikai gautų pakankamai geras žinias, tėvai jungtinių klasių nenorės. Siūloma, kad nuo 2015 m. rugsėjo pirmosios Pašyšių pagrindinė taptų Juknaičių pagrindinės mokyklos skyriumi. Galutinį sprendimą priims Savivaldybės politikai.
Skaudžiausia situacija – Traksėdžiuose. Susitikime su mokyklos bendruomenės atstovais nustebino tėvai, kurie norėtų, kad Traksėdžiuose būtų mokykla, tačiau savo vaikus mokytis leidžia į Šilutės mokyklas. Mokinių skaičius klasėse gana skirtingas: 11 pirmokų, 8 antrokai, 19 trečiokų, 10 ketvirtokų, 12 penktokų, 17 šeštokų, 10 septintokų, 15 aštuntokų. 9 dešimtokai ir … nė vieno devintoko.
Mūsų siūlymą priimti sprendimą nulėmė gauti duomenys apie Traksėdžių gyvenamosios vietovės moksleivių pasirinktas mokyklas. Pasirodo, net 61 mokinys mokosi kurioje nors Šilutės miesto mokykloje. Manau, kad tam tikrus žingsnius turėtų daryti pati mokyklos bendruomenė, eiti į šeimas, kurios turi mokyklinio amžiaus vaikų, įrodinėti, kodėl jie turėtų rinktis Traksėdžių pagrindinę mokyklą.
Beje, ši mokykla sutvarkyta, šilta, graži, gera salė, mokiniai maitinami, tvarkingi koridoriai, tvirti ryšiai su rėmėjais. Traksėdžių mokykla turėtų būti perpildyta, net miesto mokiniai galėtų rinktis šią atokią nuo miesto triukšmo mokymo įstaigą. Mokyklos bendruomenei tikrai yra apie ką pamąstyti.
Galbūt situacija pasikeis priėmus tokį sprendimą: pirmų-aštuntų klasių mokinių keliones numatoma kompensuoti tik iki artimiausios mokyklos pagal gyvenamąją vietą. Belieka tikėtis, kad toks politikų sprendimas padės apsispręsti daugeliui traksėdiškių savo vaikus leisti ne į miesto mokykla, bet į esančią pašonėje“.

Užrašė Laima Putriuvienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau keliauja į Šilutės H. Šojaus muziejų

Laba diena, turime džiugią žinią! Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau ruošia roges ir elnius kelionei į Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Kalėdų senelis visų – mažų ir didelių draugų lauks gruodžio 11 ir 18 d. nuo 10:00 iki 16:00 val., o pagalbininkė Kalėdų Senelio rezidenciją aprodys gruodžio 10 ir 16 d. nuo 10.00 iki 16.00 val. Visus pasitiksime su dovanėlėmis ir šventine nuotaika, o susitikimo akimirkos bus įamžintos nuotrauka. Įėjimo kaina 5 eurai. Išsami informacija tel. 8 682 29145, 8

Švėkšnoje kuriama „Stebuklinga kalėdinė žydinti pieva“

Švėkšnos seniūnijos gyventojai, jauni ir brandaus amžiaus, ruošiasi artėjančioms didžiosioms metų šventėms – Kalėdinės eglės įžiebimui tradicinėje miestelio vietoje šalia šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios. Ir ne tik… Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasakojo, kad eglė būsianti karkasinė, kaip jau įprasta, ne žaliaskarė: „Prisidedame prie medžių išsaugojimo…“ Eglę planuojama įžiebti gruodžio 16 d. 16.30 val. Puošimo darbai prasidės gruodžio 8 d. „Jeigu COVID-19 neplis, jeigu šiek tiek nurimusi banga nepakils, ruošiamės švęsti prie eglės. Susirenka žmonės. Savaitę iki eglės įžiebimo švėkšniškiai puoš

Šilutėje duris atvers paramos valgykla

Šia gera žinia pasidalino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Tik prieš keliolika metų Šilutėje nepasiturintys gyventojai gaudavo talonus ir eidavo pavalgyti nemokamų pietų į „Šilutės baldų“ valgyklą. Vėliau tokios paramos nebuvo, o artėjant Kalėdų šventėms Savivaldybė kviečia į paramos valgyklos atidarymą. Tilps 20 žmonių Iš A. Šimelionio išgirdome prašymą neviešinti šios valgyklos atidarymo datos, nes ten pavalgyti būsią tik 20 vietų, jeigu susirinktų gausiai, būtų nesmagu palikti žmones už durų. Valgyklos atidarymo renginys planuojamas lapkričio pabaigoje. 

Taip pat skaitykite