Šaškėmis geriausiai žaidė ūkininkas

Šilutės rajono asmeninėse šaškių pirmenybėse netrūko ne tik netikėtų rezultatų – iš čempiono sosto išverstas pernykštis nugalėtojas Benediktas Bagočius. Čempionu tapo Domas Girčius, ūkininkas iš Stemplių (Švėkšnos sen.), antrą vietą netikėtai visiems užėmė 90-metis šilutiškis Aloyzas Tubutis, trečias liko rusniškis Voitiechas Deniušas.

Šilutės rajono asmeninėse šaškių pirmenybėse čempionu tapo ūkininkas iš Stemplių Domas Girčius.

Dvylika pajėgiausiųjų šaškininkų žaidė vasario 27-28 d. Varžybos vyko VšĮ „Šilutės sportas“ fojė (Gluosnių g. 13 B), kur Šilutės šaškių-šachmatų klubo nariai ir renkasi. Teisę dalyvauti turėjo šeši geriausi pernykščio čempionato dalyviai, o dar šeši šaškių mėgėjai šią teisę pelnė pusfinalio varžybose. Žaista ratų sistema. Varžybų teisėjo pareigas ėjo Algirdas Dulinskas. Anot jo, tai buvo didelių staigmenų čempionatas.
Daugkartinis rajono čempionas, geriausiai „pasikaustęs“ šaškių žaidimo teorijoje, kandidatas į meistrus B. Bagočius antrą pirmenybių dieną pralaimėjo net tris partijas, nors startavo labai užtikrintai: 4 partijas laimėjo, dvi baigė lygiosiomis. B. Bagočius įveikė būsimą čempioną, atkaklųjį D. Girčių, nugalėjo klubo rinktinės narį V. Deniušą. Atrodė, likę susitikimai su mažiau pajėgiais konkurentais jam tebus lengvas pasivaikščiojimas pergalių alėja. Bet taip neatsitiko. B. Bagočius kluptelėjo prieš tuos varžovus, kuriuos anksčiau dažniausiai nugalėdavo: pralaimėjo solidaus amžiaus veteranams A. Tubučiui, Vytautui Valainiui (Stoniškiai), Irenai Grauslienei (Vilkyčiai). Surinkęs 13 taškų iš 22 galimų, B. Bagočius nusprūdo į 5-ą vietą. Ketvirta liko I. Grauslienė – 14 taškų. Beje, I. Grauslienė šiemet Lietuvos moterų čempionate užėmė 5-ą vietą.
Labai didelę staigmeną pateikė 90-metis šilutiškis Aloyzas Tubutis. Veteranas, buvęs siuvėjas laimėjo 7 partijas, dvi baigė lygiosiomis, dvi pralaimėjo. Pelnęs 16 taškų, A. Tubutis užėmė antrą vietą. Taigi, amžius ne kliūtis žaisti šaškėmis ar šachmatais. Pasak A. Dulinsko, Aloyzas prie šaškių lentos nevargina savęs ilgais svarstymais, kokį ėjimą daryti, nes daug ką žino mintinai, o neretai padeda išsiugdyta žaidėjo intuicija. Žinoma, itin džiaugėsi išspaudęs pergalę prieš B. Bagočių. Trečią vietą užėmė rusniškis V. Deniušas. Jo kraitis – 15 taškų. O rajono čempiono vardą iškovojo „kuolo“ statymo partijos specialistas Domas Girčius, surinkęs 16 taškų. Domas laimėjo 6 partijas, 4 partijas baigė lygiosiomis, 1-ą pralaimėjo.
5-6 vietas, suteikiančias teisę kitąmet žaisti rajono asmeninių pirmenybių finale, užėmė B. Bagočius ir Šilutės šaškių-šachmatų klubo vadovas R. Šimanauskas. Pastarasis surinko 11 tšk. 7-12 vietas užėmė: A. Varaška – 11 tšk., V. Valainis – 10 tšk., A. Vismantas – 9 tšk., J. Petrošius – 7 tšk., A. Bružinskas – 5 tšk., P. Lidžius – 5 tšk.
Čempionas Domas Girčius ir prizininkai A. Tubutis, V. Deniušas apdovanoti VšĮ „Šilutės sportas“ diplomais ir taurėmis.
Ko pasigendame šaškininkų varžybose? Jaunų veidų. Kaip sudominti vaikus, paauglius šaškėmis-šachmatais, ne vien šilutiškių klubo problema. Galbūt pirmas žingsnelis – organizuoti tokias varžybas tarp rajono moksleivių.