Ryškėja Vydūno gimnazijos sporto salės kontūrai

Liepos 10 d. į Šilutę atvykęs Seimo narys Artūras Skardžius jau trečią kartą išskirtinį dėmesį parodė statomai Vydūno gimnazijos sporto salei. Iš Valstybės investicijų programos skirtoji lėšų dalis (650 tūkst. eurų) jau panaudota – „Žibų“ bendrovės statybininkai iškėlė mūro sienas, yra ir metalinės konstrukcijos. Naujosios sporto salės kontūrai jau aiškūs. Užbaigti salę ir sutvarkyti teritoriją planuota per trejus metus. Gal pavyktų bent salę užbaigti jau kitų metų rugsėjo 1-ąją?

Grindų dar nėra…
Vydūno gimnazijos direktorė Marina Stirbienė susirinkusiems priminė, kad gimnazija atšventė 20-metį, o sporto salės vis nebuvo. „Esame dėkingi visiems, kurie rūpinosi ir rūpinasi šia statyba“, – kalbėjo direktorė, priminusi gerus gimnazijos veiklos rezultatus ir didelį norą kuo greičiau turėti sporto salę.
Investicijomis į sporto salės statybą rūpinęsis Seimo narys A. Skardžius neturėjo priekaištų UAB „Žibai“ statybininkams, jų darbu buvo patenkintas ir mero pavaduotojas Algirdas Balčytis, nuolat užsukąs į šią statybvietę. UAB „Žibai“ direktorius Steponas Kazlauskas kalbėjo, kad su savivaldos rinkimais susijusių pavienių asmenų išsakyta kritika, neva salės grindų danga būsianti netinkama, esąs tik politikavimas: „Čia dar tik smėlis, nėra jokių salės grindų. Kol kas rūpi, kaip „aprengti“ objektą žiemai, todėl kritikai tegul mažiau politikuoja ir dirba savo darbą“.
Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis susirinkusiems priminė, kad bendra šio objekto vertė sudaro 1,8 mln. eurų. Tad sporto salei užbaigti ir aplinkui ją esančios gimnazijos teritorijai sutvarkyti dar reikėtų per milijoną eurų. Kadangi rudeniop Seimas pradės nagrinėti kitų metų biudžetą, visiems rūpi, kiek lėšų pavyks gauti. A. Skardžius atsakė, kad dėl to jau tarėsi Švietimo ir mokslo, Finansų ministerijose. S. Kazlauskas patikino, kad, gavus lėšų, statybininkai salę užbaigtų gerokai anksčiau negu numatyta projekte. O jame numatyta, kad salė bus pastatyta ir aplinka sutvarkyta per trejus metus – 2015-2017 m.
S. Kazlauskas kalbėjo, kad salės projektas parengtas 2007 metais, tad Savivaldybė, būdama darbų užsakovė, turėtų atkreipti dėmesį į dabartiniams reikalavimams neatitinkančias izoliacines medžiagas. Jeigu norima gero apšiltinimo, dera šiek tiek pakoreguoti projektą. Salės grindų danga, kuri kažkam jau užkliuvo kaip netinkama, anot S. Kazlausko, būsianti tinkama ir šiuolaikiška. A. Skardžius Savivaldybės vadovams patarė pasidomėti kitose Lietuvos vietovėse pastatytomis panašiomis salėmis ir, jeigu yra būtinybė, koreguoti projektą.
Viskas priklausys nuo to, kiek ir kada bus gauta lėšų iš Valstybės investicijų programos. A. Skardžius priminė, kad tuo jau rūpinasi ir pasidžiaugė, jog statybininkai įsipareigoja neapleisti statinio, pasirūpins stogu, užsandarins metalo konstrukcijų sienas. Tad lietūs ir sniegas per žiemą neturėtų pridaryti žalos.
Nusistebėjo
Kultūros ir sporto departamentas, tarpininkaujant Seimo nariui A. Skardžiui, už daugiau negu 200 tūkst. Lt įrengs Šilutėje dvi europietiškas ir šiuolaikiškas sporto aikšteles. Prie Šilutės pirmosios gimnazijos už beveik 20 tūkst. eurų Savivaldybės parengė aikštelės pagrindą ir apšvietimą. Aikštelė bus aptverta, čia bus galima žaisti krepšinį, tinklinį, tenisą ir kt. Bus suoliukai. Kita tokia pati aikštelė rasis Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos aikštyne. Ir čia jau juoduoja iškastos žemės plotas. Anksčiau kalbėta, kad aikštelė bus Naujakurių kvartalo parke. A. Skardžius ramiai sutiko sprendimą, kad aikštelė rengiama prie M. Jankaus mokyklos, esą Naujakuriuose tokią bus galima įrengti kitąmet.
Seimo narys išsakė kritikos Savivaldybės sporto tarybai, kuri greita nurodinėti, kas ir kur turėtų būti, kai jau parūpinta pinigų. Nei Sporto tarybos primininkas (anksčiau šias pareigas ėjo mero pavaduotojas Algirdas Gečas), nei visa sporto taryba nėra susitikę su Seimo nariu, neaptarė sporto bazių plėtros ir tam reikalingų investicijų, nepateikė nė vieno prašymo, nė vieno pageidavimo nei žodžiu, nei raštu.
„Per trejus metus nė karto su manimi nepabendravo, nesirūpino nei gimnazijos sporto sale, nei sporto aikštelėmis – man nesuprantamas toks elgesys. O kai susitariau dėl investicijų, tada pasigirdo: „Ko čia Seimo narys kišasi…“ – stebėjosi A. Skardžius. A. Balčytis pridėjo: „Kai gauti pinigai, bepigu rodyti iniciatyvą…“
Prašymą įrengti universalią sporto aikštelę A. Skardžiui yra pateikusi Šilutės pirmosios gimnazijos direktorė Laima Spirgienė, aikštelės taip pat prašė Naujakurių kvartalo bendruomenė. Belieka manyti, kad ir Savivaldybės biudžetinių įstaigų vadovai, bendruomenės nežino Sporto tarybos planų.
Po pokalbio prie Vydūno gimnazijos statomos sporto salės A. Skardžius su Savivaldybės vadovais A. Balčyčiu ir S. Šepučiu vyko apžiūrėti būsimųjų sporto aikštelių vietų prie Pirmosios gimnazijos ir M. Jankaus pagrindinės mokyklos.

S. Rimaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite