Ryškėja Vydūno gimnazijos sporto salės kontūrai

Liepos 10 d. į Šilutę atvykęs Seimo narys Artūras Skardžius jau trečią kartą išskirtinį dėmesį parodė statomai Vydūno gimnazijos sporto salei. Iš Valstybės investicijų programos skirtoji lėšų dalis (650 tūkst. eurų) jau panaudota – „Žibų“ bendrovės statybininkai iškėlė mūro sienas, yra ir metalinės konstrukcijos. Naujosios sporto salės kontūrai jau aiškūs. Užbaigti salę ir sutvarkyti teritoriją planuota per trejus metus. Gal pavyktų bent salę užbaigti jau kitų metų rugsėjo 1-ąją?

Grindų dar nėra…
Vydūno gimnazijos direktorė Marina Stirbienė susirinkusiems priminė, kad gimnazija atšventė 20-metį, o sporto salės vis nebuvo. „Esame dėkingi visiems, kurie rūpinosi ir rūpinasi šia statyba“, – kalbėjo direktorė, priminusi gerus gimnazijos veiklos rezultatus ir didelį norą kuo greičiau turėti sporto salę.
Investicijomis į sporto salės statybą rūpinęsis Seimo narys A. Skardžius neturėjo priekaištų UAB „Žibai“ statybininkams, jų darbu buvo patenkintas ir mero pavaduotojas Algirdas Balčytis, nuolat užsukąs į šią statybvietę. UAB „Žibai“ direktorius Steponas Kazlauskas kalbėjo, kad su savivaldos rinkimais susijusių pavienių asmenų išsakyta kritika, neva salės grindų danga būsianti netinkama, esąs tik politikavimas: „Čia dar tik smėlis, nėra jokių salės grindų. Kol kas rūpi, kaip „aprengti“ objektą žiemai, todėl kritikai tegul mažiau politikuoja ir dirba savo darbą“.
Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis susirinkusiems priminė, kad bendra šio objekto vertė sudaro 1,8 mln. eurų. Tad sporto salei užbaigti ir aplinkui ją esančios gimnazijos teritorijai sutvarkyti dar reikėtų per milijoną eurų. Kadangi rudeniop Seimas pradės nagrinėti kitų metų biudžetą, visiems rūpi, kiek lėšų pavyks gauti. A. Skardžius atsakė, kad dėl to jau tarėsi Švietimo ir mokslo, Finansų ministerijose. S. Kazlauskas patikino, kad, gavus lėšų, statybininkai salę užbaigtų gerokai anksčiau negu numatyta projekte. O jame numatyta, kad salė bus pastatyta ir aplinka sutvarkyta per trejus metus – 2015-2017 m.
S. Kazlauskas kalbėjo, kad salės projektas parengtas 2007 metais, tad Savivaldybė, būdama darbų užsakovė, turėtų atkreipti dėmesį į dabartiniams reikalavimams neatitinkančias izoliacines medžiagas. Jeigu norima gero apšiltinimo, dera šiek tiek pakoreguoti projektą. Salės grindų danga, kuri kažkam jau užkliuvo kaip netinkama, anot S. Kazlausko, būsianti tinkama ir šiuolaikiška. A. Skardžius Savivaldybės vadovams patarė pasidomėti kitose Lietuvos vietovėse pastatytomis panašiomis salėmis ir, jeigu yra būtinybė, koreguoti projektą.
Viskas priklausys nuo to, kiek ir kada bus gauta lėšų iš Valstybės investicijų programos. A. Skardžius priminė, kad tuo jau rūpinasi ir pasidžiaugė, jog statybininkai įsipareigoja neapleisti statinio, pasirūpins stogu, užsandarins metalo konstrukcijų sienas. Tad lietūs ir sniegas per žiemą neturėtų pridaryti žalos.
Nusistebėjo
Kultūros ir sporto departamentas, tarpininkaujant Seimo nariui A. Skardžiui, už daugiau negu 200 tūkst. Lt įrengs Šilutėje dvi europietiškas ir šiuolaikiškas sporto aikšteles. Prie Šilutės pirmosios gimnazijos už beveik 20 tūkst. eurų Savivaldybės parengė aikštelės pagrindą ir apšvietimą. Aikštelė bus aptverta, čia bus galima žaisti krepšinį, tinklinį, tenisą ir kt. Bus suoliukai. Kita tokia pati aikštelė rasis Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos aikštyne. Ir čia jau juoduoja iškastos žemės plotas. Anksčiau kalbėta, kad aikštelė bus Naujakurių kvartalo parke. A. Skardžius ramiai sutiko sprendimą, kad aikštelė rengiama prie M. Jankaus mokyklos, esą Naujakuriuose tokią bus galima įrengti kitąmet.
Seimo narys išsakė kritikos Savivaldybės sporto tarybai, kuri greita nurodinėti, kas ir kur turėtų būti, kai jau parūpinta pinigų. Nei Sporto tarybos primininkas (anksčiau šias pareigas ėjo mero pavaduotojas Algirdas Gečas), nei visa sporto taryba nėra susitikę su Seimo nariu, neaptarė sporto bazių plėtros ir tam reikalingų investicijų, nepateikė nė vieno prašymo, nė vieno pageidavimo nei žodžiu, nei raštu.
„Per trejus metus nė karto su manimi nepabendravo, nesirūpino nei gimnazijos sporto sale, nei sporto aikštelėmis – man nesuprantamas toks elgesys. O kai susitariau dėl investicijų, tada pasigirdo: „Ko čia Seimo narys kišasi…“ – stebėjosi A. Skardžius. A. Balčytis pridėjo: „Kai gauti pinigai, bepigu rodyti iniciatyvą…“
Prašymą įrengti universalią sporto aikštelę A. Skardžiui yra pateikusi Šilutės pirmosios gimnazijos direktorė Laima Spirgienė, aikštelės taip pat prašė Naujakurių kvartalo bendruomenė. Belieka manyti, kad ir Savivaldybės biudžetinių įstaigų vadovai, bendruomenės nežino Sporto tarybos planų.
Po pokalbio prie Vydūno gimnazijos statomos sporto salės A. Skardžius su Savivaldybės vadovais A. Balčyčiu ir S. Šepučiu vyko apžiūrėti būsimųjų sporto aikštelių vietų prie Pirmosios gimnazijos ir M. Jankaus pagrindinės mokyklos.

S. Rimaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite