Ryškėja Vydūno gimnazijos sporto salės kontūrai

Liepos 10 d. į Šilutę atvykęs Seimo narys Artūras Skardžius jau trečią kartą išskirtinį dėmesį parodė statomai Vydūno gimnazijos sporto salei. Iš Valstybės investicijų programos skirtoji lėšų dalis (650 tūkst. eurų) jau panaudota – „Žibų“ bendrovės statybininkai iškėlė mūro sienas, yra ir metalinės konstrukcijos. Naujosios sporto salės kontūrai jau aiškūs. Užbaigti salę ir sutvarkyti teritoriją planuota per trejus metus. Gal pavyktų bent salę užbaigti jau kitų metų rugsėjo 1-ąją?

Grindų dar nėra…
Vydūno gimnazijos direktorė Marina Stirbienė susirinkusiems priminė, kad gimnazija atšventė 20-metį, o sporto salės vis nebuvo. „Esame dėkingi visiems, kurie rūpinosi ir rūpinasi šia statyba“, – kalbėjo direktorė, priminusi gerus gimnazijos veiklos rezultatus ir didelį norą kuo greičiau turėti sporto salę.
Investicijomis į sporto salės statybą rūpinęsis Seimo narys A. Skardžius neturėjo priekaištų UAB „Žibai“ statybininkams, jų darbu buvo patenkintas ir mero pavaduotojas Algirdas Balčytis, nuolat užsukąs į šią statybvietę. UAB „Žibai“ direktorius Steponas Kazlauskas kalbėjo, kad su savivaldos rinkimais susijusių pavienių asmenų išsakyta kritika, neva salės grindų danga būsianti netinkama, esąs tik politikavimas: „Čia dar tik smėlis, nėra jokių salės grindų. Kol kas rūpi, kaip „aprengti“ objektą žiemai, todėl kritikai tegul mažiau politikuoja ir dirba savo darbą“.
Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis susirinkusiems priminė, kad bendra šio objekto vertė sudaro 1,8 mln. eurų. Tad sporto salei užbaigti ir aplinkui ją esančios gimnazijos teritorijai sutvarkyti dar reikėtų per milijoną eurų. Kadangi rudeniop Seimas pradės nagrinėti kitų metų biudžetą, visiems rūpi, kiek lėšų pavyks gauti. A. Skardžius atsakė, kad dėl to jau tarėsi Švietimo ir mokslo, Finansų ministerijose. S. Kazlauskas patikino, kad, gavus lėšų, statybininkai salę užbaigtų gerokai anksčiau negu numatyta projekte. O jame numatyta, kad salė bus pastatyta ir aplinka sutvarkyta per trejus metus – 2015-2017 m.
S. Kazlauskas kalbėjo, kad salės projektas parengtas 2007 metais, tad Savivaldybė, būdama darbų užsakovė, turėtų atkreipti dėmesį į dabartiniams reikalavimams neatitinkančias izoliacines medžiagas. Jeigu norima gero apšiltinimo, dera šiek tiek pakoreguoti projektą. Salės grindų danga, kuri kažkam jau užkliuvo kaip netinkama, anot S. Kazlausko, būsianti tinkama ir šiuolaikiška. A. Skardžius Savivaldybės vadovams patarė pasidomėti kitose Lietuvos vietovėse pastatytomis panašiomis salėmis ir, jeigu yra būtinybė, koreguoti projektą.
Viskas priklausys nuo to, kiek ir kada bus gauta lėšų iš Valstybės investicijų programos. A. Skardžius priminė, kad tuo jau rūpinasi ir pasidžiaugė, jog statybininkai įsipareigoja neapleisti statinio, pasirūpins stogu, užsandarins metalo konstrukcijų sienas. Tad lietūs ir sniegas per žiemą neturėtų pridaryti žalos.
Nusistebėjo
Kultūros ir sporto departamentas, tarpininkaujant Seimo nariui A. Skardžiui, už daugiau negu 200 tūkst. Lt įrengs Šilutėje dvi europietiškas ir šiuolaikiškas sporto aikšteles. Prie Šilutės pirmosios gimnazijos už beveik 20 tūkst. eurų Savivaldybės parengė aikštelės pagrindą ir apšvietimą. Aikštelė bus aptverta, čia bus galima žaisti krepšinį, tinklinį, tenisą ir kt. Bus suoliukai. Kita tokia pati aikštelė rasis Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos aikštyne. Ir čia jau juoduoja iškastos žemės plotas. Anksčiau kalbėta, kad aikštelė bus Naujakurių kvartalo parke. A. Skardžius ramiai sutiko sprendimą, kad aikštelė rengiama prie M. Jankaus mokyklos, esą Naujakuriuose tokią bus galima įrengti kitąmet.
Seimo narys išsakė kritikos Savivaldybės sporto tarybai, kuri greita nurodinėti, kas ir kur turėtų būti, kai jau parūpinta pinigų. Nei Sporto tarybos primininkas (anksčiau šias pareigas ėjo mero pavaduotojas Algirdas Gečas), nei visa sporto taryba nėra susitikę su Seimo nariu, neaptarė sporto bazių plėtros ir tam reikalingų investicijų, nepateikė nė vieno prašymo, nė vieno pageidavimo nei žodžiu, nei raštu.
„Per trejus metus nė karto su manimi nepabendravo, nesirūpino nei gimnazijos sporto sale, nei sporto aikštelėmis – man nesuprantamas toks elgesys. O kai susitariau dėl investicijų, tada pasigirdo: „Ko čia Seimo narys kišasi…“ – stebėjosi A. Skardžius. A. Balčytis pridėjo: „Kai gauti pinigai, bepigu rodyti iniciatyvą…“
Prašymą įrengti universalią sporto aikštelę A. Skardžiui yra pateikusi Šilutės pirmosios gimnazijos direktorė Laima Spirgienė, aikštelės taip pat prašė Naujakurių kvartalo bendruomenė. Belieka manyti, kad ir Savivaldybės biudžetinių įstaigų vadovai, bendruomenės nežino Sporto tarybos planų.
Po pokalbio prie Vydūno gimnazijos statomos sporto salės A. Skardžius su Savivaldybės vadovais A. Balčyčiu ir S. Šepučiu vyko apžiūrėti būsimųjų sporto aikštelių vietų prie Pirmosios gimnazijos ir M. Jankaus pagrindinės mokyklos.

S. Rimaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilgalių bibliotekoje – muzikos ir meno vakaronė „Vasarėlė kviečia susitikti…“

Parodos autorė nėra profesionali fotografė. Fotografuoti mėgstančiai Irenai Dapkuvienei visuomet patiko stebėti gamtą, todėl  ilgainiui ji nusprendė įamžinti patikusias akimirkas. Ypač patinka fotografuoti spontaniškai, be didesnio pasiruošimo. Kaip pasakojo parodos autorė, pradžioje sunkiai sekėsi įvaldyti fotoaparato subtilybes, tačiau, įdėjus nemažai pastangų, fotografuoti pavyksta vis geriau ir lengviau. Taip pat renginio dalyviai galėjo susipažinti  su ankstesniais p. Irenos fotografijos darbais, kurie prieš metus taipogi buvo eksponuoti Šilgalių bibliotekoje ir skirti Tėvo dienai paminėti. Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė padėkojo parodos autorei Irenai Dapkuvienei

Vasara kvepiančios uogos

Vasara neįsivaizduojama be saulės, vandens, ledų ir šviežių uogų bei vaisių. Jau pačioje šiltojo sezono pradžioje naujojo derliaus uogos pasiekė parduotuves, o jų populiarumą rodo ir parduodami kiekiai, kurie vasarąženkliai padidėja. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šviežios uogos sulaukia didelio susidomėjimo ir jų paklausa išauga. „Jau sezono pradžioje pirkėjams siūlome platų šviežių uogų asortimentą. Gyventojai itin būna pasiilgę braškių, tačiau matome ir kitų šviežių uogų, pavyzdžiui, trešnių ar šilauogių paklausą. Iš esmės šviežių uogų paklausa, palyginus

Lietuvos paštas: modernizavus siuntų skirstymą išryškėjo gyventojų adresų problema

Praėjus kiek daugiau nei trims mėnesiams nuo Lietuvos pašto perėjimo prie automatizuoto skirstymo, išryškėjo netinkamų gyventojų adresų problemos mastas – oficialiose valstybės duomenų bazėse daugiau nei 100 tūkst. nepilnų adresų (pavyzdžiui, nurodyta tik gyvenvietė be gatvės ir namo numerio), todėl laiškai ir siuntos šiais adresais gavėjų nepasiekia. Lietuvos paštas ėmėsi laikinų priemonių šiai problemai sumažinti, tačiau ilgalaikiam sprendimui būtinas atsakingų institucijų įsitraukimas. „Nepilnų adresų problema egzistavo jau seniai, tačiau perėjus prie modernios išmanaus skirstymo sistemos išryškėjo tikrasis šios problemos mastas.

5 atsakymai apie vienišo asmens išmoką: ką reikia žinoti

Jau nuo liepos 1 dienos bus skiriama 28 eurų dydžio vienišo asmens išmoka. Planuojama, kad prašymą jai gauti bus galima pateikti ne tik internetu asmeninėje paskyroje ar atvykus į teritorinį „Sodros“, bet ir telefonu.   KAS GALI GAUTI IŠMOKĄ NUO 2021 M. LIEPOS 1 d.? Tokią teisę turi vieniši asmenys, gaunantys: •    šalpos senatvės pensiją, •    šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų), •    šalpos kompensaciją, jeigu ją gauna senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo ar netekęs 60 proc. ir

Taip pat skaitykite