Rusniškių šventė prasidėjo bažnyčioje

Belikus 12 dienų iki Kalėdų, šv. Liucijos arba Šviesos dieną, eglutę įžiebė rusniškiai. Šventė prasidėjo bažnyčioje. Šeimomis – tėvai, vaikai, seneliai – skubėjo į bažnyčią, savo širdyse nešdamiesi artėjančių švenčių laukimą.

Mažiausius salos gyventojus pradžiugino dovana, kurią jie išsitraukė iš didelio raudono kalėdinio maišo. Šias dovanėles mažiesiems padovanojo Švedijos humanitarinės organizacijos „Pagalba Lietuvai: Tikėjimas,Viltis, Meilė“ atstovas Tadas Girčius.
„Įžiebkime kuo daugiau šviesos akyse, širdyse, sielose“, – kvietė šventės vedėja Dalia Kubilienė. Šaltoje bažnyčioje netrukus tapo šilta nuo atvirumo, bendrystės, palinkėjimų savo artimiesiems, kaimynams.
Kalėdine giesme ir linkėjimais lietuvininkų tarme pradžiugino folkloro ansamblis „Ramytė“ (vadovė Giedrė Pocienė). Adventinių giesmių pagiedojo Rusnės folkloro kolektyvas „Sklada“ (vadovė D. Kubilienė), Šilutės kamerinis choras „Vox Libri“ (vadovė Rasa Lašaitė). Susirinkusiuosius pasveikino ir ramybės palinkėjo kunigas Valdas Miliauskas. Visų rusniškių vardu asmeninį jubiliejų švenčiantį kunigą V. Miliauską pasveikino seniūnė Dalia Drobnienė. Dievo palaimos savo ganytojui linkėjo parapijiečiai.
Pasiklausius kalėdinių giesmių, buvo įžiebtas Rusnės angelas ir kalėdinė salos eglutė. Eglutė – išskirtinė, pasak rusniškių, – mažiausia Lietuvoje. Pusantro metro aukščio eglaitę, šį pavasarį dovanotą Kęstučio Laukevičiaus, pasodino parke priešais bažnyčią. Papuošė burbulais ir elektrinėmis girliandomis.
Pas mažuosius rusniškius su trimis maišais dovanų karučiuose atkeliavo ir Kalėdų Senelis: „Mano elniai, pamatę Rusnėje žaliuojančią žolę, nubėgo pasiganyti, taigi man teko skolintis karučius“, – teisinosi Kalėdų Senelis. Prie eglutės negalėjusius ateiti vaikus Kalėdų Senelio dovanos pasieks jų namuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau keliauja į Šilutės H. Šojaus muziejų

Laba diena, turime džiugią žinią! Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau ruošia roges ir elnius kelionei į Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Kalėdų senelis visų – mažų ir didelių draugų lauks gruodžio 11 ir 18 d. nuo 10:00 iki 16:00 val., o pagalbininkė Kalėdų Senelio rezidenciją aprodys gruodžio 10 ir 16 d. nuo 10.00 iki 16.00 val. Visus pasitiksime su dovanėlėmis ir šventine nuotaika, o susitikimo akimirkos bus įamžintos nuotrauka. Įėjimo kaina 5 eurai. Išsami informacija tel. 8 682 29145, 8

Švėkšnoje kuriama „Stebuklinga kalėdinė žydinti pieva“

Švėkšnos seniūnijos gyventojai, jauni ir brandaus amžiaus, ruošiasi artėjančioms didžiosioms metų šventėms – Kalėdinės eglės įžiebimui tradicinėje miestelio vietoje šalia šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios. Ir ne tik… Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasakojo, kad eglė būsianti karkasinė, kaip jau įprasta, ne žaliaskarė: „Prisidedame prie medžių išsaugojimo…“ Eglę planuojama įžiebti gruodžio 16 d. 16.30 val. Puošimo darbai prasidės gruodžio 8 d. „Jeigu COVID-19 neplis, jeigu šiek tiek nurimusi banga nepakils, ruošiamės švęsti prie eglės. Susirenka žmonės. Savaitę iki eglės įžiebimo švėkšniškiai puoš

Šilutėje duris atvers paramos valgykla

Šia gera žinia pasidalino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Tik prieš keliolika metų Šilutėje nepasiturintys gyventojai gaudavo talonus ir eidavo pavalgyti nemokamų pietų į „Šilutės baldų“ valgyklą. Vėliau tokios paramos nebuvo, o artėjant Kalėdų šventėms Savivaldybė kviečia į paramos valgyklos atidarymą. Tilps 20 žmonių Iš A. Šimelionio išgirdome prašymą neviešinti šios valgyklos atidarymo datos, nes ten pavalgyti būsią tik 20 vietų, jeigu susirinktų gausiai, būtų nesmagu palikti žmones už durų. Valgyklos atidarymo renginys planuojamas lapkričio pabaigoje. 

Taip pat skaitykite