Rusniškiai šventes pasitinka globojami angelų

Vargu ar kas pamena, kad Rusnės bažnyčioje būtų susirinkę tiek daug žmonių, kiek jų čia buvo aną advento vakarą, kai rusniškiai rinkosi į Eglutės įžiebimo šventę. Tarp garbaus ir vidutinio amžiaus žmonių ypač daug šurmuliavo vaikų ir jaunimo.

Verslininkams už gerus darbus padovanota kalėdinių eglučių.

Verslininkams už gerus darbus padovanota kalėdinių eglučių.

Šurmulio nekėlė tik patys mažiausi, dar nė vienerių metų neturintys rusniškiai. 8 mėnesių Rusnę Lukošaitytę mama atsivežė sportiniu vežimėliu. Kitąmet mažoji Rusnė atkeliaus jau mokėdama vaikščioti, o gal ir tarti pirmuosius žodžius. Viena iš jauniausių šventės dalyvių – dviejų mėnesių Uršulė Miliauskaitė ramiai miegojo vaikiškame vežimėlyje. Miegančiųjų vežiojamose lovelėse buvo ir daugiau. Štai trijų mėnesių Rytis, įsuptas į šiltą paklotą, keliavo nuo mamos Anželos ant tėvo Eugenijaus rankų. Greta nerimavo vyresnieji Ryčio broliai.
Ramiai išbūti negalėjo ir kiti šventėje dalyvavę vaikai. Nenuščiuvo ir tada, kai jiems pasaką sekė Šilutės kamerinio dramos teatro aktoriai. Nenuščiuvo, mat į maldos namus atzvimbusi Musė Zūzė prisipažino negalinti užmigti žiemos miegu, tad kvietė pasiausti ir vaikus…
Mažieji rusniškiai linksminosi, o sėkmingai mėtę Kalėdų Senelio pirštinę į simbolinį krepšinio krepšį gavo dovanų.
Šventės dalyvius sveikinęs Rusnės parapijos kunigas Valdas Miliauskas pastebėjo, kad tokį rudenišką vakarą, kai gamtoje nesimato žiemos ženklų, taip gausiai susirinkti į Eglutės įžiebimo šventę gali tik didžiausi optimistai. Laukiantiems Kalėdų priminė Kristaus gimimo stebuklą ir pakvietė maldai.
Rusnėje tradiciškai baigiantis metams pasidžiaugiama gerais darbais ir žmonėmis, skubėjusiais tuos darbus daryti. Seniūnė Dalia Drobnienė ir Salos etnokultūros ir informacijos centro vadovė Birutė Servienė teikė kalėdines dovanėles visiems žmonėms, kurie negailėdami savo asmeninio laiko skubėjo į talkas, savo darbais, iniciatyvomis gražino Rusnės salą.
Šventėje padėkota: UAB „Šilutės polderiai“ už Pakalnės upės mažųjų žvejybinių laivų uosto statybą, UAB „Žibai“ už kultūros namų statybą, UAB „Stamela“ už promenados ir skulptūros statybą. Įmonių vadovams ir darbų vykdytojams dovanota po rusniškių išaugintą eglutę.
Kalėdinės dovanėlės įteiktos 76 Rusnės salos ikimokyklinio amžiaus ir pradinių klasių mokiniams.
Lydimi Kalėdų Senelio, rusniškiai išskubėjo įžiebti eglutę skverelyje prie bažnyčios. Rusnę apgaubė Kalėdų dvasia. Apie artėjantį Kalėdų stebuklą trimituoja daugybė imitacinių angelų, išrikiuotų Angelų alėjoje, raudonomis girliandų šviesomis šviečiančių ant bažnyčios, seniūnijos bei Salos etnokultūros ir informacijos pastatų sienų.

Ant seniausios Klaipėdos krašte evangelikų liuteronų bažnyčios sienos sužibo Angelas.

Ant seniausios Klaipėdos krašte evangelikų liuteronų bažnyčios sienos sužibo Angelas.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite