Rusniškiai šventes pasitinka globojami angelų

Vargu ar kas pamena, kad Rusnės bažnyčioje būtų susirinkę tiek daug žmonių, kiek jų čia buvo aną advento vakarą, kai rusniškiai rinkosi į Eglutės įžiebimo šventę. Tarp garbaus ir vidutinio amžiaus žmonių ypač daug šurmuliavo vaikų ir jaunimo.

Verslininkams už gerus darbus padovanota kalėdinių eglučių.

Verslininkams už gerus darbus padovanota kalėdinių eglučių.

Šurmulio nekėlė tik patys mažiausi, dar nė vienerių metų neturintys rusniškiai. 8 mėnesių Rusnę Lukošaitytę mama atsivežė sportiniu vežimėliu. Kitąmet mažoji Rusnė atkeliaus jau mokėdama vaikščioti, o gal ir tarti pirmuosius žodžius. Viena iš jauniausių šventės dalyvių – dviejų mėnesių Uršulė Miliauskaitė ramiai miegojo vaikiškame vežimėlyje. Miegančiųjų vežiojamose lovelėse buvo ir daugiau. Štai trijų mėnesių Rytis, įsuptas į šiltą paklotą, keliavo nuo mamos Anželos ant tėvo Eugenijaus rankų. Greta nerimavo vyresnieji Ryčio broliai.
Ramiai išbūti negalėjo ir kiti šventėje dalyvavę vaikai. Nenuščiuvo ir tada, kai jiems pasaką sekė Šilutės kamerinio dramos teatro aktoriai. Nenuščiuvo, mat į maldos namus atzvimbusi Musė Zūzė prisipažino negalinti užmigti žiemos miegu, tad kvietė pasiausti ir vaikus…
Mažieji rusniškiai linksminosi, o sėkmingai mėtę Kalėdų Senelio pirštinę į simbolinį krepšinio krepšį gavo dovanų.
Šventės dalyvius sveikinęs Rusnės parapijos kunigas Valdas Miliauskas pastebėjo, kad tokį rudenišką vakarą, kai gamtoje nesimato žiemos ženklų, taip gausiai susirinkti į Eglutės įžiebimo šventę gali tik didžiausi optimistai. Laukiantiems Kalėdų priminė Kristaus gimimo stebuklą ir pakvietė maldai.
Rusnėje tradiciškai baigiantis metams pasidžiaugiama gerais darbais ir žmonėmis, skubėjusiais tuos darbus daryti. Seniūnė Dalia Drobnienė ir Salos etnokultūros ir informacijos centro vadovė Birutė Servienė teikė kalėdines dovanėles visiems žmonėms, kurie negailėdami savo asmeninio laiko skubėjo į talkas, savo darbais, iniciatyvomis gražino Rusnės salą.
Šventėje padėkota: UAB „Šilutės polderiai“ už Pakalnės upės mažųjų žvejybinių laivų uosto statybą, UAB „Žibai“ už kultūros namų statybą, UAB „Stamela“ už promenados ir skulptūros statybą. Įmonių vadovams ir darbų vykdytojams dovanota po rusniškių išaugintą eglutę.
Kalėdinės dovanėlės įteiktos 76 Rusnės salos ikimokyklinio amžiaus ir pradinių klasių mokiniams.
Lydimi Kalėdų Senelio, rusniškiai išskubėjo įžiebti eglutę skverelyje prie bažnyčios. Rusnę apgaubė Kalėdų dvasia. Apie artėjantį Kalėdų stebuklą trimituoja daugybė imitacinių angelų, išrikiuotų Angelų alėjoje, raudonomis girliandų šviesomis šviečiančių ant bažnyčios, seniūnijos bei Salos etnokultūros ir informacijos pastatų sienų.

Ant seniausios Klaipėdos krašte evangelikų liuteronų bažnyčios sienos sužibo Angelas.

Ant seniausios Klaipėdos krašte evangelikų liuteronų bažnyčios sienos sužibo Angelas.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite