Rusniškiai šventes pasitinka globojami angelų

Vargu ar kas pamena, kad Rusnės bažnyčioje būtų susirinkę tiek daug žmonių, kiek jų čia buvo aną advento vakarą, kai rusniškiai rinkosi į Eglutės įžiebimo šventę. Tarp garbaus ir vidutinio amžiaus žmonių ypač daug šurmuliavo vaikų ir jaunimo.

Verslininkams už gerus darbus padovanota kalėdinių eglučių.

Verslininkams už gerus darbus padovanota kalėdinių eglučių.

Šurmulio nekėlė tik patys mažiausi, dar nė vienerių metų neturintys rusniškiai. 8 mėnesių Rusnę Lukošaitytę mama atsivežė sportiniu vežimėliu. Kitąmet mažoji Rusnė atkeliaus jau mokėdama vaikščioti, o gal ir tarti pirmuosius žodžius. Viena iš jauniausių šventės dalyvių – dviejų mėnesių Uršulė Miliauskaitė ramiai miegojo vaikiškame vežimėlyje. Miegančiųjų vežiojamose lovelėse buvo ir daugiau. Štai trijų mėnesių Rytis, įsuptas į šiltą paklotą, keliavo nuo mamos Anželos ant tėvo Eugenijaus rankų. Greta nerimavo vyresnieji Ryčio broliai.
Ramiai išbūti negalėjo ir kiti šventėje dalyvavę vaikai. Nenuščiuvo ir tada, kai jiems pasaką sekė Šilutės kamerinio dramos teatro aktoriai. Nenuščiuvo, mat į maldos namus atzvimbusi Musė Zūzė prisipažino negalinti užmigti žiemos miegu, tad kvietė pasiausti ir vaikus…
Mažieji rusniškiai linksminosi, o sėkmingai mėtę Kalėdų Senelio pirštinę į simbolinį krepšinio krepšį gavo dovanų.
Šventės dalyvius sveikinęs Rusnės parapijos kunigas Valdas Miliauskas pastebėjo, kad tokį rudenišką vakarą, kai gamtoje nesimato žiemos ženklų, taip gausiai susirinkti į Eglutės įžiebimo šventę gali tik didžiausi optimistai. Laukiantiems Kalėdų priminė Kristaus gimimo stebuklą ir pakvietė maldai.
Rusnėje tradiciškai baigiantis metams pasidžiaugiama gerais darbais ir žmonėmis, skubėjusiais tuos darbus daryti. Seniūnė Dalia Drobnienė ir Salos etnokultūros ir informacijos centro vadovė Birutė Servienė teikė kalėdines dovanėles visiems žmonėms, kurie negailėdami savo asmeninio laiko skubėjo į talkas, savo darbais, iniciatyvomis gražino Rusnės salą.
Šventėje padėkota: UAB „Šilutės polderiai“ už Pakalnės upės mažųjų žvejybinių laivų uosto statybą, UAB „Žibai“ už kultūros namų statybą, UAB „Stamela“ už promenados ir skulptūros statybą. Įmonių vadovams ir darbų vykdytojams dovanota po rusniškių išaugintą eglutę.
Kalėdinės dovanėlės įteiktos 76 Rusnės salos ikimokyklinio amžiaus ir pradinių klasių mokiniams.
Lydimi Kalėdų Senelio, rusniškiai išskubėjo įžiebti eglutę skverelyje prie bažnyčios. Rusnę apgaubė Kalėdų dvasia. Apie artėjantį Kalėdų stebuklą trimituoja daugybė imitacinių angelų, išrikiuotų Angelų alėjoje, raudonomis girliandų šviesomis šviečiančių ant bažnyčios, seniūnijos bei Salos etnokultūros ir informacijos pastatų sienų.

Ant seniausios Klaipėdos krašte evangelikų liuteronų bažnyčios sienos sužibo Angelas.

Ant seniausios Klaipėdos krašte evangelikų liuteronų bažnyčios sienos sužibo Angelas.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite