Ruošiasi tvarkyti Šilutę supančius miškus

LR aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas Šilutės savivaldybei atsiuntė raštą, kad patvirtintas 2014-2023 m. Šilutės miesto vidinės miškotvarkos projektas. Tai leis geriau tvarkyti ir pritaikyti miesto gyventojų poreikiams Šilutę supančius miškus.

Plotai, kuriuose miškotvarkos projektas bus įgyvendinamas Šilutės mieste.

 

Pasak Šilutės r. savivaldybės gamtosaugininko Remigijaus Rimkaus, mūsų Savivaldybė yra viena iš pirmųjų, kuriai patvirtintas miesto vidinės miškotvarkos projektas. Kitos savivaldybės tokius dar tik rengia ir nuo mūsiškių atsilieka keliais metais. Pagal šį projektą miškai bus tvarkomi 2014-2023 metais. Miškų sklypų inventorizacija atlikta 2014 m., naudojant vietovės fotografijas iš oro. Taip pat atliktas antžeminis miškų įvertinimas. Svarbiausias tikslas šioje teritorijoje yra miškų naudojimo rekreacinėms reikmėms intensyvinimas.
Bendras inventorizuotas miesto miškų plotas aprėpia 63,1 ha. Jis suskirstytas į tris kvartalus, kurių vidutinis plotas – 20,8 ha. Įgyvendinat projektą bus tvarkomi ne tik Šilutės miesto, bet ir Pagrynių, Traksėdžių, Naujakurių mikrorajono miškai. Tvarkomos teritorijos plotai dar bus tikslinami, nes Aplinkos ministerija yra užsakiusi koordinacinius matavimus.
Įgyvendinant projektą, numatytos dvi pagrindinės priemonės – kraštovaizdžio formavimas ir rekreacinės infrastruktūros kūrimas. Kraštovaizdžio formavimo kirtimai numatyti 34,1 ha plote. Bus taikomas kompleksinio kraštovaizdžio formavimo miško kirtimų būdas. Kraštovaizdžio formavimo kirtimais iškertamas medienos tūris turėtų neviršyti numatytos maksimalios 450 kub. metrų ribos. Kuriant rekreacinę struktūrą, Šilutės miesto miškuose numatoma įrengti tris rekreacinius takus, kurių ilgis 6,320 km, poilsiavietę, 2 vaikų žaidimų aikšteles, 7 sporto įrenginių aikšteles, 19 atokvėpio vietų, 18 užtvarų. Galutiniai rekreacinių takų išdėstymo sprendiniai bus numatyti techniniame projekte.
Įgyvendinus miškotvarkos projekto sprendinius ir pagal juos parengtą techninį projektą, Šilutės miesto miškuose bus įrengti nauji rekreaciniai objektai, paįvairinantys rekreacinių miškų kraštovaizdį, savitumą. Projekto realizavimas leis įgyvendinti socialinius tikslus, gerinti aplinkos kraštovaizdžio kokybę, didinti miško visuomeninę estetinę vertę, plėtoti miškų rekreacinę infrastruktūrą.
Kiek lėšų reikės projektui įgyvendinti, kol kas nepaskaičiuota, nes dar nėra techninio projekto. Pasak R. Rimkaus, lėšos bus numatytos Specialiojoje aplinkos apsaugos rėmimo programoje, tikimasi Europos Sąjungos fondų paramos.
Kalbėdamas apie projekto įgyvendimimą, R. Rimkus sakė, kad sudėtingiausia bus Traksėdžių kaimo miške. Ten reikės nugriauti savavališkai suręstas pašiūres. Metams bėgant žmonės su niekuo nederindami miškeliuose prisistatė garažų ir sandėliukų. Dabar jų turės nebelikti.
Šilutės miškų urėdijos vyriausiasis miškininkas Viktoras Aužbikavičius sakė, kad jų urėdija padės savivaldybei vertinti miškus ir pasiruošti kirtimams, tačiau šiaip su Savivaldybės valdomais miškais jie nedaug bendro teturi. Anksčiau su urėdija buvo derinami medžių kirtimai šioje teritorijoje, dabar tuo užsiima Valstybinė miškų tarnyba, kuri aktyviai dalyvaus įgyvendinant šį projektą.
Viktoras Aužbikavičius užsiminė, kad miškotvarkos projektą rengia ir Šilutės urėdija. Tik savivaldybės projektas daugiausiai susijęs su rekreacija, o miškininkų – su ūkine veikla.

Vaidotas VILKAS

Hits: 50

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite