Ruošiasi tvarkyti Šilutę supančius miškus

LR aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas Šilutės savivaldybei atsiuntė raštą, kad patvirtintas 2014-2023 m. Šilutės miesto vidinės miškotvarkos projektas. Tai leis geriau tvarkyti ir pritaikyti miesto gyventojų poreikiams Šilutę supančius miškus.

Plotai, kuriuose miškotvarkos projektas bus įgyvendinamas Šilutės mieste.

 

Pasak Šilutės r. savivaldybės gamtosaugininko Remigijaus Rimkaus, mūsų Savivaldybė yra viena iš pirmųjų, kuriai patvirtintas miesto vidinės miškotvarkos projektas. Kitos savivaldybės tokius dar tik rengia ir nuo mūsiškių atsilieka keliais metais. Pagal šį projektą miškai bus tvarkomi 2014-2023 metais. Miškų sklypų inventorizacija atlikta 2014 m., naudojant vietovės fotografijas iš oro. Taip pat atliktas antžeminis miškų įvertinimas. Svarbiausias tikslas šioje teritorijoje yra miškų naudojimo rekreacinėms reikmėms intensyvinimas.
Bendras inventorizuotas miesto miškų plotas aprėpia 63,1 ha. Jis suskirstytas į tris kvartalus, kurių vidutinis plotas – 20,8 ha. Įgyvendinat projektą bus tvarkomi ne tik Šilutės miesto, bet ir Pagrynių, Traksėdžių, Naujakurių mikrorajono miškai. Tvarkomos teritorijos plotai dar bus tikslinami, nes Aplinkos ministerija yra užsakiusi koordinacinius matavimus.
Įgyvendinant projektą, numatytos dvi pagrindinės priemonės – kraštovaizdžio formavimas ir rekreacinės infrastruktūros kūrimas. Kraštovaizdžio formavimo kirtimai numatyti 34,1 ha plote. Bus taikomas kompleksinio kraštovaizdžio formavimo miško kirtimų būdas. Kraštovaizdžio formavimo kirtimais iškertamas medienos tūris turėtų neviršyti numatytos maksimalios 450 kub. metrų ribos. Kuriant rekreacinę struktūrą, Šilutės miesto miškuose numatoma įrengti tris rekreacinius takus, kurių ilgis 6,320 km, poilsiavietę, 2 vaikų žaidimų aikšteles, 7 sporto įrenginių aikšteles, 19 atokvėpio vietų, 18 užtvarų. Galutiniai rekreacinių takų išdėstymo sprendiniai bus numatyti techniniame projekte.
Įgyvendinus miškotvarkos projekto sprendinius ir pagal juos parengtą techninį projektą, Šilutės miesto miškuose bus įrengti nauji rekreaciniai objektai, paįvairinantys rekreacinių miškų kraštovaizdį, savitumą. Projekto realizavimas leis įgyvendinti socialinius tikslus, gerinti aplinkos kraštovaizdžio kokybę, didinti miško visuomeninę estetinę vertę, plėtoti miškų rekreacinę infrastruktūrą.
Kiek lėšų reikės projektui įgyvendinti, kol kas nepaskaičiuota, nes dar nėra techninio projekto. Pasak R. Rimkaus, lėšos bus numatytos Specialiojoje aplinkos apsaugos rėmimo programoje, tikimasi Europos Sąjungos fondų paramos.
Kalbėdamas apie projekto įgyvendimimą, R. Rimkus sakė, kad sudėtingiausia bus Traksėdžių kaimo miške. Ten reikės nugriauti savavališkai suręstas pašiūres. Metams bėgant žmonės su niekuo nederindami miškeliuose prisistatė garažų ir sandėliukų. Dabar jų turės nebelikti.
Šilutės miškų urėdijos vyriausiasis miškininkas Viktoras Aužbikavičius sakė, kad jų urėdija padės savivaldybei vertinti miškus ir pasiruošti kirtimams, tačiau šiaip su Savivaldybės valdomais miškais jie nedaug bendro teturi. Anksčiau su urėdija buvo derinami medžių kirtimai šioje teritorijoje, dabar tuo užsiima Valstybinė miškų tarnyba, kuri aktyviai dalyvaus įgyvendinant šį projektą.
Viktoras Aužbikavičius užsiminė, kad miškotvarkos projektą rengia ir Šilutės urėdija. Tik savivaldybės projektas daugiausiai susijęs su rekreacija, o miškininkų – su ūkine veikla.

Vaidotas VILKAS

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite