Ruošiant automobilį pavasariui nepakanka vien pakeisti padangas…

Po žiemos tinkamai nesutvarkytas automobilis gali kelti pavojų tiek pačiam vairuotojui, tiek kitiems eismo dalyviams, todėl techninės priežiūros nereikėtų apleisti. Ekspertai rekomenduoja nesusitelkti tik į padangų keitimą ir ratų geometrijos korekciją – po žiemos dėmesio reikia ir kėbului, ir net valytuvams.

Pasak „Audi“ ir „Volkswagen“ servisų specialistų, pavasarinis padangų keitimas yra tinkamas metas patikrinti važiuoklę, nes žiemą ir pavasarį temperatūrai svyruojant apie nulį, keliuose atsiranda duobių, kurios tampa dažna važiuoklės ir automobilio pakabos pažeidimų priežastimi. Taip pat svarbu patikrinti ratų geometriją ir prireikus ją sureguliuoti, kad padangos dėvėtųsi tolygiai bei pailgėtų jų protektoriaus gyvavimo laikas.

„Tinkamu laiku pasikeitę padangas prisidėsite prie savo ir kitų saugumo kelyje. Žieminių padangų gumos mišinys yra minkštesnis nei vasarinių padangų. Todėl atšilus jos dėvisi gerokai greičiau, greičiau praranda sukibimą su kelio danga, sumažėja automobilio stabilumas ir pailgėja stabdymo kelias. Važinėjant su žieminėmis padangomis vasarą išauga degalų sąnaudos. Padangų amžius taip pat yra svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti, nes su laiku keičiasi ir jų savybės“, – aiškina jie.

Automobilio plovimas

Ekspertų teigimu, prasidedant pavasariui, labai svarbu kruopščiai nuplauti automobilį, kad būtų atsikratyta nešvarumų, kurie ilgainiui gali gadinti automobilį.

„Vairuotojai dažnai mano, kad lyjant nereikia plauti automobilio. Iš tikrųjų lietus nuplauna tik didžiausią purvą ir dulkes. Po lietaus ant automobilio lieka pigmentų ir smulkių rūdžių dalelių, kurios gadina dažus ir spartina korozijos procesą. Be to, plovykloje nuo automobilio nuplaunami įprastai sunkiai nuvalomi nešvarumai, pvz., paukščių išmatos ir druskos. Ne mažiau svarbu pasirūpinti ratų arkomis, kuriose nuo stabdžių kaladėlių kylančios dulkės gali pažeisti automobilio dažus“, – atkreipia dėmesį jie.

Papildomas valymas nepakenks ir automobilio salonui: žiemą ir pavasarį su avalyne į saloną patekusi druska ir kiti nešvarumai susigeria į tekstilinius grindų kilimėlius, taip lieka pėdsakai, kuriuos ilgainiui išvalyti darosi vis sunkiau. Kartais šių įsisenėjusių žymių apskritai nebepavyksta pašalinti.

Salono filtras ir valytuvai

„Audi“ ir „Volkswagen“ servisų atstovai sako, kad po rudens ir žiemos sezono svarbu patikrinti salono filtrą ir įvertinti, ar jo nereikėtų pakeisti. Tada jis ir toliau veiksmingai sulaikytų dulkes, o į saloną patektų šviežio oro.

„Taip pat vertėtų įsitikinti, kokia priekinio stiklo valytuvų būklė, kadangi jie po rudens ir žiemos laikotarpio dažnai būna labiau susidėvėję. Nusidėvėję priekinio stiklo valytuvai gali subraižyti priekinį stiklą. Tai apsunkina matomumą vairuotojui ir kelia riziką jo saugumui, ypač saulėtu oru. Svarbu nepamiršti žieminį langų skystį pakeisti vasariniu, nes pavasarį ir vasarą ant priekinio stiklo atsirandančių vabzdžių liekanų žieminis skystis nenuplauna“, – akcentuoja jie.

Oro kondicionavimo ir aušinimo sistema

Oro kondicionavimo sistemos problemos dažnai kyla ne dėl per dažno, o dėl per reto jos naudojimo. Dažnai per žiemą oro kondicionavimo sistemoje cirkuliuojančio šaltnešio (freono) kiekis šiek tiek sumažėja. Atėjus pavasariui reikėtų, kad jį patikrintų serviso meistras.

„Aušinimo sistemos būklė yra svarbi bet kuriuo metų laiku. Tačiau ji dar aktualesnė atėjus šiltesniems orams, kai lauko oras nebe taip vėsina variklį. Jei automobiliu važinėjama tik trumpus atstumus, šalto oro sąlygomis variklis dažnai nepasiekia reikiamos darbinės temperatūros. Vairuotojas gali ir nesuprasti, kad automobilio aušinimo sistema veikia netinkamai. Tuo tarpu šiltesniu oru vairuotojai yra mažiau atidūs, o dėl sugedusios aušinimo sistemos variklis gali gana greitai perkaisti. Todėl pirmiausia reikia patikrinti aušinimo skysčio lygį ir įsitikinti, kad nėra nuotėkio“, – pažymi ekspertai.

Ragina neignoruoti problemų

Anot „Audi“ ir „Volkswagen“ servisų atstovų, net ir paprasčiausios problemos ignoravimas ilgainiui gali sukelti rūpesčių. Pavyzdžiui, laiku nepakeitus alyvos ar filtro, galima smarkiai sugadinti variklį arba sutrumpinti jo eksploatavimo laiką.

„Siekiant išvengti gedimų, reikia laikytis nurodytų techninės transporto priemonės priežiūros intervalų, o iškilus problemai – kuo greičiau kreiptis į specialistą. Jei transporto priemonės gamintojas yra nustatęs terminą, iki kada reikia pakeisti kokią nors dalį arba atlikti tam tikrą procedūrą, svarbu jo paisyti. Laikas iki kito techninio aptarnavimo dažniausiai priklauso nuo automobilio amžiaus ir ridos. Pavyzdžiui, skysčiai ir alyvos laikui bėgant taip pat praranda reikiamas savybes – ne tik nuvažiavus tam tikrą kilometrų skaičių“, – tvirtina pašnekovai.

Jie priduria, kad atliekant techninę priežiūrą, dažnai pasitaiko, kad mechanikai randa gedimų, kurių vairuotojai nepastebi. Tuomet techninės priežiūros konsultantai informuoja klientą apie remonto darbus, kuriuos reikėtų atlikti artimiausiu metu, kad būtų išvengta didesnės žalos.

„Pastebėjome, kad techninę priežiūrą pavyzdingiau užtikrina naujų automobilių savininkai ir didmiesčių gyventojai. Techninės priežiūros darbai apima filtrų keitimą, stogo ventiliacijos mechanizmo valymą, stogo ventiliacijos nutekėjimo angų apžiūrą ir valymą, pakabos, stabdžių būklės tikrinimą ir daugelį kitų dalykų“, – vardija ekspertai.

Inga Vaitkevičiūtė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nepasiturintiems šalies gyventojams – maisto produktai ir higienos priemonės

Birželio mėnesį nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks šiais metais jau trečioji parama maisto produktais. Paramą gaus kiek daugiau nei 205 tūkst. sunkiau besiverčiančių žmonių. Parama nepasiturintiems gyventojams šiemet dar bus dalijama ir rugpjūčio, spalio bei gruodžio mėnesiais. Kartu su birželio ir gruodžio mėnesių maisto produktais gyventojai sulauks ir paramos higienos priemonėmis. „Maisto dalijimas yra viena iš valstybės teikiamos paramos formų, kuri padeda nepasiturintiems ar sunkumų patiriantiems žmonėms. Valstybės teikiama parama visada pasiekia tuos, kam pagalbos reikia labiausiai“, – sako socialinės apsaugos

Kuo svarbūs mineraliniai papildai galvijams?

Mineralinės medžiagos karvių organizme užtikrina fiziologines reakcijas ir apykaitos procesus. Šios medžiagos  dalyvauja įvairiose biocheminėse reakcijose, įeina į kai kurių fermentų sudėtį. Jos įtakoja gyvulių produktyvumą, augimo intensyvumą bei reprodukcines funkcijas. Pagrindinis mikroelementų šaltinis atrajotojams – augalinės kilmės pašarai Mikroelementų kiekį pašaruose ir gyvulio organizme lemia daug veiksnių: dirvožemis, aplinkos sąlygos, pašarų ruošimo ir konservavimo būdas, antagonistiniai mineraliniai elementai, skirtingų pašarų santykis racione. Cheminiai elementai, būtini organizmui egzistuoti, vadinami biogeniniais elementais. Atsižvelgiant į keletą kriterijų, jie skirstomi į makro- ir

Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia. Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų. Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą. Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų):

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Taip pat skaitykite