Rugsėjo pirmosios permainos M. Jankaus pagrindinėje mokykloje

Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos kiemas dūzgė kaip bičių avilys. Po vasaros atostogų mokiniai rinkosi paūgėję, nugairintais vėjų ir saulės veidais, pasiilgę klasės draugų. Šiemet M. Jankaus mokykla pasitiko 680 mokinių.
Ši rugsėjo pirmoji mokyklos istorijos puslapiuose bus įrašyta didelėmis raidėmis – po 23 metų pertraukos mokykla vėl atvėrė duris pradinukams.

Rugsėjo pirmosios skambutis pakvietė į klases.

Sveikino mokyklos vadovas, svečiai
Išaugusią mokyklos bendruomenę pirmasis pasveikino mokyklos direktorius Audrius Astasevičius. Ypač gausus šiemet pradinukų būrys – 237, penktokų – 90, iš viso M. Jankaus mokykloje mokysis 680 mokinių.
Mokyklos vadovas tikisi, kad penktokai, mokykloje būdavę mažiausi, nuo šiol jaus pareigą bei atsakomybę rūpintis mažesniais pradinukais. Išreiškė viltį, kad ant pasirinkimo slenksčio stovintys aštuntokai ir toliau liks čia mokytis, o dešimtokams palinkėjo sėkmingų egzaminų.
Pasak mokyklos vadovo, šiais mokslo metais daug dėmesio bus skiriama pamokoms, kad namų darbus ruošiantiems mokiniams būtų lengviau, net žaismingiau. Taip pat šiais mokslo metais bus plėtojamas neformalusis ugdymas, mokiniai galės rinktis būrelius pagal pomėgius.
Rugsėjo pirmosios džiaugsmai nesvetimi Savivaldybės merui, pedagogui, Vytautui Laurinaičiui. Stovintiems prie naujų darbų slenksčio, atvertusiems naują mokyklos istorijos puslapį rajono vadovas linkėjo turiningo mokymosi, pradinukams – kuo greičiau adaptuotis mokykloje, jų mokytojams – įsilieti į pedagogų kolektyvą. Tarybos narys Raimundas Ambrozaitis dėl nebaigtų darbų mokyklos korpuse, kuriame turi įsikurti pradinukai, pastebėjo, kad statybininkams kaip kokiems studentams prieš egzaminą pritrūko vienos nakties…

M. Jankaus pagrindinės mokyklos vadovas Audrius Astasevičius.

Pirmasis skambutis
Prieš nuskambant pirmajam skambučiui, šventės dalyviams koncertavo mokiniai. Vasaros nostalgija dvelkė jaunosios saksofonininkės Monikos Montvydaitės, akordeonininkės Gretos Lozoraitytės, mokyklos šokėjų, merginų vokalinio ansamblio atliekami kūriniai.
„Įvesdami jus, pirmokai, į mokyklą, kiek galėdami stengsimės, kad jums čia būtų gera“, – patikino dešimtokai, savo delnuose spausdami pirmokų delnus. Į mokyklą kaip upė plaukė mokiniai, mokytojai, mokinius atlydėję artimieji…
Pirmokė Vytautė sakė dar nemokanti skaityti, rašyti, mokykloje labiausiai norinti išmokti piešti. Septynmečiai draugai Augustė ir Rokas pirmąją klasę lankė Pamario pagrindinės mokyklos pradinių klasių skyriuje (Lietuvininkų g. 38). Dabar pas savo mokytoją Snieguolę Diekantienę atskubėjo į Martyno Jankaus pagrindinę mokyklą. Puikiai praleidę vasarą, vaikai sakė jau pasiilgę mokyklos. Antrokas Dominykas tikisi, kad šiemet, kaip ir pernai, mokslo metai bus kupini naujų žinių. Pernai įsimintiniausias jam buvo spalis, mat tada geriausiai sekėsi matematika…
M. Jankaus pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia Šiaudvytienė įsitikinusi, kad pagausėjusi mokyklos bendruomenė bus draugiška. Nors pradinukai ir mokysis atskirame korpuse, tačiau mokyklą lanko jų broliai, sesės, kiemo draugai, tad, per pertraukas norės su jais susitikti. D. Šiaudvytienė ypač džiaugiasi dešimtokais, kurie susirinkę dar rugsėjo pirmosios išvakarėse patikino esą pasiryžę globoti pradinukus.
Pradines klases kuruojanti direktoriaus pavaduotoja Danguolė Norkuvienė sakė, kad 237 Pamario pagrindinės mokyklos pradinių klasių skyriaus mokiniai perkelti į M. Jankaus pagrindinę mokyklą.
Statybininkai dar nespėjo užbaigti tvarkyti vieno aukšto, todėl pirmosiomis mokslo dienomis pradinukai įsikūrė salėje arba kabinetuose, kuriuose dar nevyksta užsiėmimai. Pasak mokyklos vadovo, pradinukams sąlygos mokytis bus puikios, tačiau pirmosiomis dienomis teks pasitelkti kantrybę, visai mokyklos bendruomenei būti draugiškesniems.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite