Rugsėjo pirmosios permainos M. Jankaus pagrindinėje mokykloje

Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos kiemas dūzgė kaip bičių avilys. Po vasaros atostogų mokiniai rinkosi paūgėję, nugairintais vėjų ir saulės veidais, pasiilgę klasės draugų. Šiemet M. Jankaus mokykla pasitiko 680 mokinių.
Ši rugsėjo pirmoji mokyklos istorijos puslapiuose bus įrašyta didelėmis raidėmis – po 23 metų pertraukos mokykla vėl atvėrė duris pradinukams.

Rugsėjo pirmosios skambutis pakvietė į klases.

Sveikino mokyklos vadovas, svečiai
Išaugusią mokyklos bendruomenę pirmasis pasveikino mokyklos direktorius Audrius Astasevičius. Ypač gausus šiemet pradinukų būrys – 237, penktokų – 90, iš viso M. Jankaus mokykloje mokysis 680 mokinių.
Mokyklos vadovas tikisi, kad penktokai, mokykloje būdavę mažiausi, nuo šiol jaus pareigą bei atsakomybę rūpintis mažesniais pradinukais. Išreiškė viltį, kad ant pasirinkimo slenksčio stovintys aštuntokai ir toliau liks čia mokytis, o dešimtokams palinkėjo sėkmingų egzaminų.
Pasak mokyklos vadovo, šiais mokslo metais daug dėmesio bus skiriama pamokoms, kad namų darbus ruošiantiems mokiniams būtų lengviau, net žaismingiau. Taip pat šiais mokslo metais bus plėtojamas neformalusis ugdymas, mokiniai galės rinktis būrelius pagal pomėgius.
Rugsėjo pirmosios džiaugsmai nesvetimi Savivaldybės merui, pedagogui, Vytautui Laurinaičiui. Stovintiems prie naujų darbų slenksčio, atvertusiems naują mokyklos istorijos puslapį rajono vadovas linkėjo turiningo mokymosi, pradinukams – kuo greičiau adaptuotis mokykloje, jų mokytojams – įsilieti į pedagogų kolektyvą. Tarybos narys Raimundas Ambrozaitis dėl nebaigtų darbų mokyklos korpuse, kuriame turi įsikurti pradinukai, pastebėjo, kad statybininkams kaip kokiems studentams prieš egzaminą pritrūko vienos nakties…

M. Jankaus pagrindinės mokyklos vadovas Audrius Astasevičius.

Pirmasis skambutis
Prieš nuskambant pirmajam skambučiui, šventės dalyviams koncertavo mokiniai. Vasaros nostalgija dvelkė jaunosios saksofonininkės Monikos Montvydaitės, akordeonininkės Gretos Lozoraitytės, mokyklos šokėjų, merginų vokalinio ansamblio atliekami kūriniai.
„Įvesdami jus, pirmokai, į mokyklą, kiek galėdami stengsimės, kad jums čia būtų gera“, – patikino dešimtokai, savo delnuose spausdami pirmokų delnus. Į mokyklą kaip upė plaukė mokiniai, mokytojai, mokinius atlydėję artimieji…
Pirmokė Vytautė sakė dar nemokanti skaityti, rašyti, mokykloje labiausiai norinti išmokti piešti. Septynmečiai draugai Augustė ir Rokas pirmąją klasę lankė Pamario pagrindinės mokyklos pradinių klasių skyriuje (Lietuvininkų g. 38). Dabar pas savo mokytoją Snieguolę Diekantienę atskubėjo į Martyno Jankaus pagrindinę mokyklą. Puikiai praleidę vasarą, vaikai sakė jau pasiilgę mokyklos. Antrokas Dominykas tikisi, kad šiemet, kaip ir pernai, mokslo metai bus kupini naujų žinių. Pernai įsimintiniausias jam buvo spalis, mat tada geriausiai sekėsi matematika…
M. Jankaus pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia Šiaudvytienė įsitikinusi, kad pagausėjusi mokyklos bendruomenė bus draugiška. Nors pradinukai ir mokysis atskirame korpuse, tačiau mokyklą lanko jų broliai, sesės, kiemo draugai, tad, per pertraukas norės su jais susitikti. D. Šiaudvytienė ypač džiaugiasi dešimtokais, kurie susirinkę dar rugsėjo pirmosios išvakarėse patikino esą pasiryžę globoti pradinukus.
Pradines klases kuruojanti direktoriaus pavaduotoja Danguolė Norkuvienė sakė, kad 237 Pamario pagrindinės mokyklos pradinių klasių skyriaus mokiniai perkelti į M. Jankaus pagrindinę mokyklą.
Statybininkai dar nespėjo užbaigti tvarkyti vieno aukšto, todėl pirmosiomis mokslo dienomis pradinukai įsikūrė salėje arba kabinetuose, kuriuose dar nevyksta užsiėmimai. Pasak mokyklos vadovo, pradinukams sąlygos mokytis bus puikios, tačiau pirmosiomis dienomis teks pasitelkti kantrybę, visai mokyklos bendruomenei būti draugiškesniems.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite