Rudeninio arimo konkurso nugalėtojai

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Šilutės skyriuje aptarti kasmetinio rudeninio arimo konkurso rezultatai ir apdovanoti jo nugalėtojai. Pirmąją vietą iškovojęs Artūras Eidėnas dalyvaus geriausių šalies artojų šventėje Kėdainiuose.

Iš kairės: rudeninio arimo konkurso rezultatų vertintojai ir nugalėtojai: LŪS Šilutės sk. pirmininkas Kęstutis Andrijauskas, LŽŪKT Šilutės sk. vadovė Ina Kuzmienė, antrąją vietą užėmęs Vytautas Miklovis, konkurso nugalėtojas Artūras Eidėnas, trečios vietos laimėtojas Tomas Skurdelis, Kaimo reikalų skyriaus specialistas Darius Lidžius, šio skyriaus vedėjas Povilas Budvytis.

Iš kairės: rudeninio arimo konkurso rezultatų vertintojai ir nugalėtojai: LŪS Šilutės sk. pirmininkas Kęstutis Andrijauskas, LŽŪKT Šilutės sk. vadovė Ina Kuzmienė, antrąją vietą užėmęs Vytautas Miklovis, konkurso nugalėtojas Artūras Eidėnas, trečios vietos laimėtojas Tomas Skurdelis, Kaimo reikalų skyriaus specialistas Darius Lidžius, šio skyriaus vedėjas Povilas Budvytis.

Kasmetiniame geriausių artojų konkurse mūsų rajone dalyvavo 8 artojai iš Saugų, Žemaičių Naumiesčio, Vainuto, Gardamo ir kitų seniūnijų. Komisija, kurios sudėtyje buvo Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Šilutės skyriaus vadovė Ina Kuzmienė, Lietuvos ūkininkų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas Kęstutis Andrijauskas ir Kaimo reikalų skyriaus specialistas Darius Lidžius, vertino artojų darbą. Be to, jie tam tikrose vietose, tam tikru kampu nufotografavo arimų vagas ir išsiuntė nuotraukas vertinti ir ekspertams.
Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad mūsų rajone trečią vietą užėmė Tomas Skurdelis iš Degučių (Žemaičių Naumiesčio sen.). Prieš konkursą jis dalyvavo Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Šilutės rajono biuro surengtoje arimo pamokoje. Tobulinti arimo įgūdžių ūkininkai rinkosi į ilgamečio biuro kliento Kazio Bardauskio ūkio lauką Stremenių kaime (Usėnų sen.). Antroji vieta atiteko Vytautui Mikloviui iš Žemaičių Naumiesčio. Jo arimas savo kokybe labai nedaug skyrėsi nuo pirmosios vietos laimėtojo Artūro Eidėno iš Gardamo.
Šiemetinio konkurso nugalėtojo Artūro Eidėno arimas gerai įvertintas ne tik mūsų rajone, bet ir šalies mastu. Pasak Kaimo reikalų skyriaus vedėjo Povilo Buvyčio, Artūras pateko į geriausių šalies artojų dešimtuką. Jis pakviestas į Lietuvos artojų pagerbimo šventę, kuri lapkričio 24 d. vyks Kėdainiuose.
Šis ūkininkas arimo varžybose dalyvauja jau ne pirmą kartą. Ir pernai jis būtų galėjęs atstovauti mūsų rajonui respublikinėse artojų varžybose, tik per vasaros darbus nespėjo paruošti varžyboms savo technikos. A. Eidėnas turi mišrų ūkį, Gardamo seniūnijoje dirba 65 ha žemės, augina avižų, kvietrugių, žirnių ir kitų javų. Vagas verčia trijų korpusų vartomu plūgu.
Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite