Rinkimai Šilutės rajone: šuolio į aukštį rungtyje nugalėjo gydytojas Darijus Pundžius

Darijus Pundžius

Apžvelgiame savivaldybių tarybų rinkimų Šilutės rajone staigmenas, šuolių į aukštį kandidatų sąrašuose rezultatus ir reitingavimo svarbą.

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidatų į Šilutės rajono savivaldybės tarybą sąraše Šilutės ligoninės gydytojas D. Pundžius buvo įrašytas paskutinis, penkiasdešimtas.

Rinkėjai, pasinaudodami reitingavimo teise, balsavimo biuletenio apačioje į 5 langelius rašė numerius kandidatų, kuriems skyrė pirmumo balsų, todėl po rinkimų pasikeitė kandidatų vieta sąraše. D. Pundžius iš 50-os vietos pakilo į penktą, išankstiniais duomenimis, tampa savivaldybės Tarybos nariu. Tiksliau – sugrįžta dirbti į rajono valdžią, nes Tarybos nariu yra buvęs ir anksčiau.

Rinkėjai buvo reiklūs

Rinkimuose Šilutės rajone dalyvavo 9 partijos ar sąjungos. Visų kandidatų sąrašų pirmoji vieta buvo skirta kandidatams į rajono merus. Ir po rinkėjų skirtų pirmumo balsų 8 partijų lyderiai sąrašuose liko pirmieji, išskyrus Valstiečių ir žaliųjų sąjungą. Šiame sąraše vietoj kandidato į merus R. Kuncaičio į pirmąją vietą pakilo A. S. Nausėda. Ši sąjunga, taip pat Darbo partija ir Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai) rinkimuose sulaukė menko rinkėjų palaikymo ir rajono Taryboje atstovų neturės.

Tad 25 mandatai teks 6 partijų ar sąjungų paminėtiems atstovams. Dar bus išrinktas meras. Antrajame mero rinkimų ture kovo 19 d. varžysis Vytautas Laurinaitis ir Žygimantas Kurlianskas.

Jeigu meru būtų išrinktas Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovas V. Laurinaitis, į savivaldybės Tarybą pagal sąrašą galėtų ateiti Andrius Jurkus.

Jeigu mero rinkimų antrąjį turą laimėtų Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Ž. Kurlianskas, į savivaldybės Tarybą sugrįžtų jo tėvas Arūnas Kurlianskas, kuris ne taip seniai pasitraukė iš Tarybos, sustabdė narystę partijoje, atsiprašė rinkėjų, nes buvo policijos sulaikytas vairavęs neblaivus.

Iš rajone esančių 33 712 rinkėjų balsuoti atvyko 16 605,  tai yra 49,26 proc.

Aukštyn, žemyn…

Tokių staigmenų po rinkimų sulaukė daugelis kandidatų. 10 mandatų laimėjusi Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ po rinkimų išvydo, kad rinkėjų skirti pirmumo balsai pakeitė kandidatų vietas sąraše: po V. Laurinaičio sąraše – V. Stoškus, kuris iš 5 vietos pakilo į antrą, E. Padimanskas – iš 9 – į septintą, per 1-2 vietas žemiau atsidūrė S. Kazlauskas, A. Pupšys, A. Urbonienė, L. Uselienė, sąraše smuktelėjo V. Kamarauskas, toje pačioje 8-oje vietoje liko R. Stonkus. Visi šie dabartiniai savivaldybės Tarybos nariai neprilygo vėl į rajono valdžią sugrįžusio D. Pundžiaus šuoliui kandidatų sąraše…

Socialdemokratai laimėjo 6 mandatus. Pirmą kartą į vietos valdžią ėję du verslininkai pasirodė gerai:  UAB „Sveikatos darna“ direktorius K. Vaičiūnas iš 7 vietos sąraše pakilo į antrą po pirmoje vietoje likusio T. Budrikio, V. Gečas, UAB „Pamario veterinarija“ direktorius, – iš 6 vietos – į penktą. Dabartiniai savivaldybės Tarybos nariai A. Martinkus ir S. Majus per vieną vietą smuktelėjo žemyn, A. Gečas liko turėtoje ketvirtoje vietoje. S. Šeputis iš 50 vietos pakilo į 14-tą, A. Bekeris – iš 49 – į 12, S. Strakšys – iš 46 – į 27.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąrašo viršuje  rinkėjai nieko nepakeitė: 4 laimėti mandatai tenka Ž. Kurlianskui, S. Tamašauskienei, Z. Merliūnui, Z. Jauniui, visiems dabartiniams savivaldybės Tarybos nariams. Tačiau šuolių į aukštį yra ir čia: U. Nogaitis iš 43 vietos pakilo į 15-tą, L. Zdanevičienė – iš 31 – į 10, M. Gruzdienė – iš 42 – į 19.

Du mandatus gauna partija „Laisvė ir teisingumas“, jie tenka D. Žebelienei ir E. Jurjonui, po rinkimų likusiems kandidatų sąrašo viršuje, abu ir dabar yra rajono valdžioje. Tačiau gautieji pirmumo balsai lėmė, kad M. Kainovaitis iš 10 vietos pakilo į 4,  V. Kainovaitis – iš 11 – į 5, I. Riterienė – iš 12 – į 9, J. Jurjonas – iš 46 – į 12, A. Kalvaitienė – iš 20 – į 15.

Regionų partija gauna 2 mandatus, vienas tenka L. Jagintavičienei, dabartinei savivaldybės Tarybos narei, kitas – rajono valdžioje nebuvusiam kineziterapeutui, VšĮ „Sveikatos kalviai“ direktoriui D. Kairiui, kuris sąraše iš trečios vietos pakilo į antrą ir aplenkė D. Rudienę. E. Viknaitienė kandidatų sąraše iš 26 vietos pakilo į 8, G. Rudienė – iš 29 – į 11, A. Žaldokienė – iš 49 – į 21.

Liberalų sąjūdis laimėjo 1 mandatą, jis tenka dabartinei savivaldybės Tarybos narei D. Plikšnienei. Kandidatų sąraše jos sutuoktinis R. Plikšnys iš 11 vietos pakilo į 5, S. Zdanevičius – iš 5 – į 3, E. Vitkauskas – iš 21 – į 9, R. Endzinaitė – iš 20 – į 14.

Belieka pasakyti, jog tokia rinkėjų valia.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Ką svarbu žinoti apie Volvo raktų gamybą?

volvo raktai

Volvo raktų pririšimas prie imobilaizerio yra būtina procedūra norint pasirūpinti papildomu raktu arba nauju, kai visi pametami. Taip yra dėl to, jog jau keliasdešimt metų Volvo savo automobiliuose naudoja imobilaizerį – elektroninę sistemą, kuri blokuoja automobilio užvedimą neturint pririšto rakto. Taigi, ką daryti jeigu visi raktai pasimetė arba reikia pagaminti atsarginį? Volvo raktų gamyba, kai visi raktai pamesti Itin populiarus gamintojas Lietuvoje, pasiteisinęs dėl savo patvarumo, komforto ir pravažumo. Lietuvoje iki šiol galima rasti nemažai jau trečią dešimtmetį skaičiuojančių V70,

Saugus paspirtukininkas kelyje. Pasak draudikų, ši misija vis dar neįmanoma

Elektriniu paspirtuku važinėja kas penktas mūsų šalies gyventojas, tačiau vos 3 proc. paspirtukininkų į gatves išrieda užsidėję šalmą. Kol teisinio reglamentavimo dėl šios apsaugos priemonės dėvėjimo Lietuvoje nėra, draudikai ir vasarą ragina paspirtukų vairuotojus į kelią leistis tik užsidėjus šalmą.   Nedėvi šalmo Tyrimo duomenimis, 79 proc. Lietuvos žmonių niekada nevažinėja elektriniais paspirtukais. Šia transporto priemone nesinaudoja 84 proc. moterų ir 74 proc. vyrų. Pastebėtina, kad elektriniai paspirtukai populiariausi tarp 16-19 metų jaunuolių, taip pat 20-34 m. amžiaus grupėje. Apklausa

Sulaikyti neblaivūs vairuotojai

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Birželio 10 d. po pietų gyvenamojo namo kieme Barvų k., Saugų sen., neblaivus (3,82 prom.) vyras, gim. 1990 m., vairavo automobilį ,,Volkswagen Sharan“. Vyras sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 10 d. popietę Švėkšnoje sustabdytas automobilis ,,Audi“, kurį vairavo neblaivus (1,68 prom.) vyras, gim. 1997 m. Jis buvo sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 10 d. per pietus Barvų k., Saugų sen., sustabdytas automobilis ,,Audi A4“, kurį vairavo neblaivi (3,25 prom.) moteris, gim. 1995

Apdovanoti gabiausi ir talentingiausi Šilutės krašto mokiniai ir jų mokytojai

Birželio 11 d. Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, vicemerai Daiva Žebelienė ir Tomas Budrikis, administracijos direktorius Andrius Jurkus padėkos raštais ir dovanų čekiais apdovanojo mokinius už aukštus asmeninius akademinius pasiekimus ir aktyvią veiklą. Pagerbti ir mokiniai, laimėję prizines vietas tarptautiniuose ir šalies konkursuose, olimpiadose. Iš viso apdovanota net 40 jaunųjų pamariškių. Iškilmingos ceremonijos metu padėkos raštai įteikti ir šiuos talentus ugdantiems pedagogams.   Apdovanojimai šiais metais skirti šiems mokiniams ir jų mokytojams: Aironui Eglinskui, Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos

Taip pat skaitykite