Rinkimai Šilutės rajone: šuolio į aukštį rungtyje nugalėjo gydytojas Darijus Pundžius

Darijus Pundžius

Apžvelgiame savivaldybių tarybų rinkimų Šilutės rajone staigmenas, šuolių į aukštį kandidatų sąrašuose rezultatus ir reitingavimo svarbą.

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidatų į Šilutės rajono savivaldybės tarybą sąraše Šilutės ligoninės gydytojas D. Pundžius buvo įrašytas paskutinis, penkiasdešimtas.

Rinkėjai, pasinaudodami reitingavimo teise, balsavimo biuletenio apačioje į 5 langelius rašė numerius kandidatų, kuriems skyrė pirmumo balsų, todėl po rinkimų pasikeitė kandidatų vieta sąraše. D. Pundžius iš 50-os vietos pakilo į penktą, išankstiniais duomenimis, tampa savivaldybės Tarybos nariu. Tiksliau – sugrįžta dirbti į rajono valdžią, nes Tarybos nariu yra buvęs ir anksčiau.

Rinkėjai buvo reiklūs

Rinkimuose Šilutės rajone dalyvavo 9 partijos ar sąjungos. Visų kandidatų sąrašų pirmoji vieta buvo skirta kandidatams į rajono merus. Ir po rinkėjų skirtų pirmumo balsų 8 partijų lyderiai sąrašuose liko pirmieji, išskyrus Valstiečių ir žaliųjų sąjungą. Šiame sąraše vietoj kandidato į merus R. Kuncaičio į pirmąją vietą pakilo A. S. Nausėda. Ši sąjunga, taip pat Darbo partija ir Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai) rinkimuose sulaukė menko rinkėjų palaikymo ir rajono Taryboje atstovų neturės.

Tad 25 mandatai teks 6 partijų ar sąjungų paminėtiems atstovams. Dar bus išrinktas meras. Antrajame mero rinkimų ture kovo 19 d. varžysis Vytautas Laurinaitis ir Žygimantas Kurlianskas.

Jeigu meru būtų išrinktas Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovas V. Laurinaitis, į savivaldybės Tarybą pagal sąrašą galėtų ateiti Andrius Jurkus.

Jeigu mero rinkimų antrąjį turą laimėtų Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Ž. Kurlianskas, į savivaldybės Tarybą sugrįžtų jo tėvas Arūnas Kurlianskas, kuris ne taip seniai pasitraukė iš Tarybos, sustabdė narystę partijoje, atsiprašė rinkėjų, nes buvo policijos sulaikytas vairavęs neblaivus.

Iš rajone esančių 33 712 rinkėjų balsuoti atvyko 16 605,  tai yra 49,26 proc.

Aukštyn, žemyn…

Tokių staigmenų po rinkimų sulaukė daugelis kandidatų. 10 mandatų laimėjusi Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ po rinkimų išvydo, kad rinkėjų skirti pirmumo balsai pakeitė kandidatų vietas sąraše: po V. Laurinaičio sąraše – V. Stoškus, kuris iš 5 vietos pakilo į antrą, E. Padimanskas – iš 9 – į septintą, per 1-2 vietas žemiau atsidūrė S. Kazlauskas, A. Pupšys, A. Urbonienė, L. Uselienė, sąraše smuktelėjo V. Kamarauskas, toje pačioje 8-oje vietoje liko R. Stonkus. Visi šie dabartiniai savivaldybės Tarybos nariai neprilygo vėl į rajono valdžią sugrįžusio D. Pundžiaus šuoliui kandidatų sąraše…

Socialdemokratai laimėjo 6 mandatus. Pirmą kartą į vietos valdžią ėję du verslininkai pasirodė gerai:  UAB „Sveikatos darna“ direktorius K. Vaičiūnas iš 7 vietos sąraše pakilo į antrą po pirmoje vietoje likusio T. Budrikio, V. Gečas, UAB „Pamario veterinarija“ direktorius, – iš 6 vietos – į penktą. Dabartiniai savivaldybės Tarybos nariai A. Martinkus ir S. Majus per vieną vietą smuktelėjo žemyn, A. Gečas liko turėtoje ketvirtoje vietoje. S. Šeputis iš 50 vietos pakilo į 14-tą, A. Bekeris – iš 49 – į 12, S. Strakšys – iš 46 – į 27.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąrašo viršuje  rinkėjai nieko nepakeitė: 4 laimėti mandatai tenka Ž. Kurlianskui, S. Tamašauskienei, Z. Merliūnui, Z. Jauniui, visiems dabartiniams savivaldybės Tarybos nariams. Tačiau šuolių į aukštį yra ir čia: U. Nogaitis iš 43 vietos pakilo į 15-tą, L. Zdanevičienė – iš 31 – į 10, M. Gruzdienė – iš 42 – į 19.

Du mandatus gauna partija „Laisvė ir teisingumas“, jie tenka D. Žebelienei ir E. Jurjonui, po rinkimų likusiems kandidatų sąrašo viršuje, abu ir dabar yra rajono valdžioje. Tačiau gautieji pirmumo balsai lėmė, kad M. Kainovaitis iš 10 vietos pakilo į 4,  V. Kainovaitis – iš 11 – į 5, I. Riterienė – iš 12 – į 9, J. Jurjonas – iš 46 – į 12, A. Kalvaitienė – iš 20 – į 15.

Regionų partija gauna 2 mandatus, vienas tenka L. Jagintavičienei, dabartinei savivaldybės Tarybos narei, kitas – rajono valdžioje nebuvusiam kineziterapeutui, VšĮ „Sveikatos kalviai“ direktoriui D. Kairiui, kuris sąraše iš trečios vietos pakilo į antrą ir aplenkė D. Rudienę. E. Viknaitienė kandidatų sąraše iš 26 vietos pakilo į 8, G. Rudienė – iš 29 – į 11, A. Žaldokienė – iš 49 – į 21.

Liberalų sąjūdis laimėjo 1 mandatą, jis tenka dabartinei savivaldybės Tarybos narei D. Plikšnienei. Kandidatų sąraše jos sutuoktinis R. Plikšnys iš 11 vietos pakilo į 5, S. Zdanevičius – iš 5 – į 3, E. Vitkauskas – iš 21 – į 9, R. Endzinaitė – iš 20 – į 14.

Belieka pasakyti, jog tokia rinkėjų valia.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ką svarbu žinoti prieš perkant elektrinius traktorius vaikams?

Elektriniai traktoriai yra populiariausia pramoginė priemonė vaikams, kuri gali suteikti jiems daug linksmybių ir pramogų. Tačiau, prieš perkant elektrinį traktorių vaikams, svarbu žinoti keletą dalykų, kad užtikrintumėte vaiko saugumą ir jis su juo smagiai jaustųsi. Čia jums pateiksime keletą patarimų, kaip juos išsirinkti, kad vaikiški traktoriai būtų šauni pramoga visai šeimai. Pirma, svarbu žinoti, kad visi elektriniai traktoriai yra skirti įvairių amžiaus grupių vaikams. Prieš perkant traktorių, reikia susipažinti su gamintojo teikiamomis rekomendacijomis, koks traktorius jam tinkamas. Taip nesukelsite pavojingos

Kodėl verta investuoti į kokybiškas plaukų kirpimo mašinėles?

Jei turite noro ir poreikio įsigyti profesionalią kirpimo mašinėlę, tačiau neturite pakankamai žinių pasirinkti ir suprasti, kuo šiuolaikinės mašinos skiriasi viena nuo kitos, mes padėsime rasti techninius skirtumus ir pasirinkti paprastą, ir pelningą pirkinį. Šiandien pasitelkus tinklaraščius ir internetą madinga rūpintis savimi namuose. Štai kodėl matome, kaip įvairūs profesionalūs prietaisai migruoja iš grožio salonų naudojimui į namus. Kirpimo mašinėlės jau nustojo būti prietaisu vien profesionalams. Pasaulio inžinieriai ir dizaineriai kasmet tobulina įrenginį, kad šis populiarus prietaisas būtų patogesnis ir saugesnis

Lietuvos bankas siūlo atsisakyti 1 ir 2 euro centų monetų. Kaip apvalintų kainas?

Lietuvos bankas (LB) siūlo atsisakyti 1 euro cento ir 2 euro centų monetų. Anot banko duomenų, nuo euro įvedimo Lietuvos gyventojai kas metus pameta apie trečdalį milijono tokių monetų. Pamestų cento monetų bendra vertė nuo euro įvedimo siekia 2,4 mln. eurų. Pasak Lietuvos banko Politikos, emisijos ir kontrolės skyriaus vyriausiosios specialistės Editos Lisinskaitės, šioms monetoms pakeisti ir tvarkyti Lietuvos valstybė kasmet išleidžia pusę milijono eurų. „Valstybė kasmet išleidžia po pusę milijono eurų šių monetų (kurių didžiąją dalį pametame) kaldinimui ir

Kaip sekėsi rinkimuose Klaipėdos regiono merams?

Klaipėdos regiono plėtros taryboje bus permainų. Joje dirbs ir buvusių, ir naujų merų, tarybų narių, o veikla prasidės patvirtinus galutinius rinkimų rezultatus. Žinoma, ir naujosioms politikų taryboms apsisprendus, ką jos deleguos į Regiono plėtros tarybą. Klaipėdos regiono plėtros taryboje svarstomi šių savivaldybių reikalai: Klaipėdos ir Palangos miestų, Klaipėdos, Šilutės, Kretingos, Skuodo r., Neringos savivaldybių. Ilgas kelias per kopas Šis meras eina 50-uosius metus. Jis – iš anapus marių. Buvo žvejys-motoristas, kasininkas-inspektorius, miško darbininkas. Nuo 2013 metų – meras. Baigęs Klaipėdos

Taip pat skaitykite