Rinkėjams patiektos partijų politinės mišrainės

Žvilgtelkime į pagrindinių šalies politinių partijų kandidatų į Seimą paviešintus sąrašus ir pasidomėkime, kiek juose yra Šilutės krašto atstovų. Kol kas žinomi 6 partijų atstovai, kurie 32-ojoje Šilutės rinkimų apygardoje varžysis dėl Seimo nario mandato.

Keturių partijų komandas į Seimą ves ne šių partijų lyderiai. Gudruoliai? Saugo turimą šiltą kėdę? Paliekame spręsti rinkėjams, tačiau kyla logiškas klausimas: kodėl partijos lyderis neveda saviškių komandos net į parlamentinės Lietuvos Respublikos svarbiausią valdžios grandį – Seimą?
Politologai neslepia: partijos labai nepopuliarios, akivaizdi lyderių stoka, įprastu reiškiniu laikomas partijų keitimas, nors tai turėtų liudyti, kad žmogus nepatikimas, į aukščiausią Lietuvos valdžią – Seimą – siekia patekti teismo kaltais pripažinti asmenys, įsivėlusieji į korupcijos skandalus.
Gal tikrasis Lietuvos elitas, tinkantis į valdžią, emigravo arba tiesiog neina į korupcijos šešėliais apipintą valdžią, kuria nepasitikima?
Partijų krizė – akivaizdi. Net keturių dabar Seime atstovaujamų partijų pirmininkai nėra kandidatų sąrašuose pirmieji numeriai.

Darbiečių politinis vyniotinis
Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis, turintis įspūdingas pajamas garantuojančią Europos Parlamento nario mandatą, nebus net darbiečių kandidatų sąraše! Tačiau neslepia, kad vykdomojoje valdžioje po rinkimų sutiktų dalyvauti. Žodžiu, padirbėti ministru jis neatsisakytų… Tiesa, darbiečių vedliu šis politikas tapo pasitraukęs iš partijos Tvarka ir teisingumas.
Pirmasis darbiečių sąraše – Kęstutis Daukšys, toliau: Artūras Paulauskas, Vytautas Gapšys. Čia verta stabtelėti. Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ byloje kaltu pripažintas ir nubaustas V. Gapšys traukiasi iš Seimo – generalinis prokuroras kreipėsi į Seimą, prašydamas panaikinti šįkart kyšininkavimu įtariamo V. Gapšio teisinę neliečiamybę. Sudaryta Seimo komisija. V. Gapšys palieka Seimą, tad teisinės neliečiamybės naikinimo procedūros, kai paaiškėja daug nenaudingos informacijos, gali išvengti. Vis tiek kandidatuoja į Seimą darbiečių sąraše, jis yra Seimo pirmininko pavaduotojas, Darbo partijos pirmasis vicepirmininkas ir vadovauja darbiečių rinkimų štabui! V. Gapšys sąraše – trečias.
Darbo partija saviškius vertina keistokai: Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė sąraše įrašyta septinta, buvęs Seimo vadovas Vydas Gedvilas – 8-u, ministrai Algimanta Pabedinskienė, Audronė Pitrėnienė ir Šarūnas Birutis teužima 23-25 vietas.
Šilutėje Seimo nario mandato sieks Aloyzas Ignašius, kuris kandidatų sąraše yra 79. Šios partijos Šilutės skyriaus pirmininko Sauliaus Stankevičiaus sąraše nėra.

Tvarką ir teisingumą gelbėja R. Žemaitaitis ir K. Komskis
Kadangi partijos Tvarka ir teisingumas lyderis europarlamentaras Rolandas Paksas negali dalyvauti Seimo rinkimuose, jos kandidatų sąraše pirmas – Remigijus Žemaitaitis, rinkimų štabo vadovas, į Seimą išrinktas buvusioje Šilutės – Šilalės apygardoje. Antras – Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis, į Seimą patekęs pagal partijos sąrašą, tačiau dabar kandidatuosiąs Šilutės rinkimų apygardoje ir sieksiąs čia laimėti Seimo nario mandatą. Toliau sąraše – Rimas Andrikis, Petras Gražulis. Šilutės rajone tvarkiečiams vadovaujančio mero Vytauto Laurinaičio kandidatų sąraše nėra.

Liberalų sąjūdžio komanda
Kyšininkavimo ir panašių skandalų sukrėstą LR Liberalų sąjūdį į Seimo rinkimus veda buvęs europarlamentaras, dabar Seimo narys klaipėdietis Eugenijus Gentvilas. Nors partijos vairą iš pasitraukusio Eligijaus Masiulio perėmė Vilniaus meras Remigijus Šimašius, jo net nėra kandidatų sąraše… Antras sąraše – Virgilijus Alekna, olimpinis čempionas, toliau – Vitalijus Gailius, Viktorija Čmilytė-Nielsen. Šaštas – Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys Simonas Gentvilas. 76-as – šilutiškis Audrius Endzinas, Šilutės – Pagėgių apygardoje dvi kadencijas tiesiogiai buvęs išrinktas Seimo nariu. 96-as – šilutiškis Algirdas Gečas, buvęs Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) narys, perbėgęs į Liberalų sąjūdį, kuris pamalonino kitą kelią pasirinkusį vietinės reikšmės politiką galimybe tiesiogiai siekti Seimo nario mandato Šilutės rinkimų apygardoje.
Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininko Raimundo Ambrozaičio kandidatų sąraše nėra.

Valstiečius gelbės buvęs socialdemokratas?
Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatų į Seimą sąraše Nr. 1 – nepartinis Saulius Skvernelis, šios partijos lyderis Ramūnas Karbauskis – antras. Trečia – Rima Baškienė, toliau – Eugenijus Jovaiša, Aurelijus Veryga. Šilutės skyriaus pirmininkas Virgilijus Pozingis tiesiogiai Seimo nario mandato nesiekia, jis neįtrauktas net į kandidatų sąrašą, pora valstiečių Savivaldybės taryboje irgi stokoja parako kandidatuoti į Seimą. Tad gelbėjimo ratą valstiečiams metė ir keršto antausį socialdemokratams skėlė neilgai socialdemokratu ištvėręs ir iš pastarųjų gretų pabėgęs Alfredas Stasys Nausėda.
Staiga peršokęs iš raudonų batų į žalius, A. S. Nausėda tapo valstiečių kandidatu į Seimą vienmandatėje Šilutės rinkimų apygardoje. Mat socialdemokratai nesiteikė įrašyti A. S. Nausėdos net į partijos kandidatų sąrašą, kuriame 81-as yra mero pavaduotojas Algirdas Balčytis. 23 vietą socialdemokratų sąraše gavo Seimo narys Artūras Skardžius, kuris ir vėl varžysis dėl teisės Šilutės rajone būti tiesiogiai išrinktas Seimo nariu.
Socialdemokratų partijos kandidatų būrį į Seimą veda šios partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius, antras sąraše – Algirdas Sysas, toliau Rasa Budbergytė, Juozas Olekas.
Ir socialdemokratų sąraše nėra Šilutės skyriaus pirmininko Sigito Šepučio.

Apie konservatorius ir dar vienus liberalus
Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų sąrašo Nr. 1 – šios partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis. Antra – Irena Degutienė, toliau – Andrius Kubilius, Ingrida Šimonytė, Agnė Bilotaitė. 62-a sąraše – šilutiškė Sandra Tamašauskienė, šios partijos Šilutės skyriaus pirmininkė, kuri taip pat Šilutės apygardoje sieks tiesiogiai laimėti Seimo nario mandatą.
Artūras Zuokas, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) pirmininkas, šios partijos kandidatų sąraše įrašytas pirmas. Antra – Aldona Šventickienė, toliau – Algis Čaplikas, Žilvinas Šilgalis, 7 – Agnė Zuokienė, 17 – Arvydas Jakas, šios partijos Šilutės skyriaus pirmininkas, kuris dėl Seimo nario mandato rungsis ir vienmandatėje Šilutės apygardoje.
Ši informacija nėra galutinė. Galimos naujienos, pakeitimai ir staigmenos. Apie tai „Pamarys“ informuos vėliau.

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Darius Nicius

Saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarka vyksta pagal numatytą planą. Įsteigtos naujos Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos ir patvirtinti jų nuostatai, organizacinės struktūros ir šių direkcijų pareigybių sąrašai. Jau įvyko Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijų vadovų atrankos. Nauji vadovai Nuo 2022 m. liepos 1 d. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Adrija Gasiliauskienė, Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Paulius Čeponas, o Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai – Darius Nicius. „Nors spręstinų klausimų vis dar yra, bet

Konteinerių pervežimas. Ką reikia žinoti apie šią paslaugą?

Logistika mūsų ekonominiame gyvenime turi labai didelę reikšmę. Jeigu ne jos teikiamos paslaugos, negalėtų būti vystomi prekybiniai santykiai ne tik tarp atskirų įmonių, bet ir valstybių. Ypač daug šioje srityje pasitarnauja krovinių gabenimas konteineriais, kuris reikalauja išskirtinės atsakomybės už saugų prekių pristatymą i reikiamą vietą. Kada prireikia konteinerio kroviniams pervežti? Jūrinis konteineris, kaip labai patogi tara, yra naudojamas tada, kai reikia pergabenti didelius krovinių kiekius iš vieno sandėlio į kitą. Kadangi ne visada įmanoma prekes pervežti vien jūriniu transportu, nes

Iššūkis – aplankykite šią vasarą 35 parkus

Gegužės 24 d. paminėta Europos parkų diena. Šiais metais juos vienijanti organizacija „Europarc“ kviečia pasvarstyti, kas mes būtume be gamtos, nuo kurios priklauso mūsų fizinė ir dvasinė sveikata. Persijunk! Gamta mus aprūpina maistu ir oru, kuriuo kvėpuojame. Gaila, bet žmogaus ir gamtos ryšys šiandien yra praradęs pusiausvyrą. Todėl 2022 m. šūkis ragina: „Mes esame gamta – permąstyk, perkurk, persijunk“. Tai geriausia daryti būnant gamtoje – kviečiame lankyti Lietuvos parkus: ir tuos, kuriuose jau buvote ne kartą, ir tuos, kurių dar

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Taip pat skaitykite