Ričardas Bartkevičius nebedirba Stoniškių seniūnu

Pagėgių savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininko konkursą laimėjo iš Stoniškių seniūno pareigų pasitraukęs Ričardas Bartkevičius – jis jau naujame darbe. Stoniškių seniūno pareigas laikinai eina Gintautas Stančaitis. Naują seniūną Stoniškiai turės įvykus konkursui.

Ričardas Bartkevičius – pirmas iš kairės.

Ričardas Bartkevičius – pirmas iš kairės.

Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė Dainora Butvydienė nustebo išgirdusi klausimą, kodėl iš seniūnų išėjo R. Bartkevičius. „Žmogus dalyvavo konkurse, jį laimėjo, nori būti gana savarankiškos įstaigos vadovu, juo jau ir dirba. Kas čia neįprasto?“ – telefonu sakė D. Butvydienė apie kelis metus seniūnu dirbusio R. Bartkevičiaus sprendimą.
Sekmadienį „Rusnės festivalyje“ sutiktas buvęs seniūnas buvo nekalbus: „Kaip sakoma, be komentarų…“ Galbūt tai ir sukėlė įtarimų?
Pagėgių kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Danutė Bardauskienė, gyvenanti Stoniškiuose, apie seniūno išėjimą kalbą pradėjo tolima praeitimi. Daug vyrų vadovavo Stoniškiams, visi, kaip ir medžiai, buvę vis kitokie. Danutė pradėjo dirbti būtent Stoniškiuose. Pirmasis apylinkės pirmininkas, kaip juos tuo metu vadino, buvo Juozas Balandis, kurį pakeitė Viktoras Mišeikis, dirbęs trumpai. Po jo dirbo istorikas pedagogas Robertas Maziliauskas, kurį pakeitė Stanislovas Bagdonas. Po šio atėjo Ričardas Bartkevičius.
„Apie kiekvieną galiu pasakyti daug gerų žodžių. Dirbo, stengėsi, kiekvienas buvo vis kitoks, nes žmonės kaip medžiai – vienodų nebūna…“ – sakė D. Bardauskienė, savo gyvenimą susiejusi su kultūra, organizavusi ir Stoniškiuose bei visoje seniūnijoje ne vieną šventę ar renginį. Tad su seniūnais teko susidurti, tartis, bendrauti.
Anot moters, seniūno požiūris į kultūrą priklauso ne tik nuo jo išsilavinimo, bet ir nuo to, ar pats dalyvauja meno kolektyve, lanko repeticijas, yra pajutęs, kaip nelengva pasirodyti žiūrovams.
Štai Natkiškių seniūnė Vilyta Sirtautienė esą prisipažinusi, jog nebūtų supratusi kultūros darbuotojų, nebūtų įsivaizdavusi, kiek jie įdeda triūso, jeigu pati nedalyvautų „Vaivorykštės“ kaimo kapeloje, nedainuotų, nevaidintų.
R. Bartkevičiaus požiūris į kultūrą buvęs sudėtingas ir keistas. „Darau pauzę…“ – sakė D. Bardauskienė, netrukus ramiai paaiškinusi, kad seniūnas vieno žmogaus patarimo neimdavęs į galvą, jeigu jau vieningą nuomonę išsakydavęs būrys, sutikdavęs. Kultūros žmonės, kai organizuoja seniūnijos vasaros šventę, Žąsų turgų, kitas šventes, skuba, bėga, nėra kada ilgai diskutuoti, o su seniūnu A. Bartkevičium laiko prireikdavo.
R. Bartkevičius mokėjo bendrauti su gyventojais, daug kam padėdavo, nuramindavo, pečius paglostydavo. Tik seniūnas nevaldo pinigų, menkos jo galimybės padėti. Taisyti, tvarkyti keliai, nes seniūnas dabar tas geras, kuris yra šeimininkiškas.
Pagėgių krašto kultūros darbuotojai matė nemažai valdžių, seniūnų. Anot D. Bardauskienės, iš Stoniškių seniūnų išskirtų Stanislovą Bagdoną. Tuomet išgražėjo sodybos, visur buvo daug gėlių, žmonės tvarkėsi, o S. Bagdonas labai mokėjo pakalbinti žmogų, suprato kultūrą, švietimo reikalus ir t. t.
Kiti atsiliepimai
Pagėgių seniūnas Dainius Maciukevičius telefonu sakė, kad Stoniškių seniūnas Ričardas Bartkevičius šias pareigas užėmęs anksčiau už jį. Kai D. Maciukevičius pradėjo dirbti Pagėgių seniūnu, R. Bartkevičius jau dirbo Stoniškiuose. Tai seniūnu bus išbuvęs gal kokius šešerius metus. Visi penki Pagėgių savivaldybės seniūnai, anot D. Mačiukevičiaus, yra paprasti, draugiški. Turi seniūnų seniūnę – tai Lumpėnų seniūnė Danguolė Mikelienė, kuri prireikus atstovauja seniūnams. Pasak D. Maciukevičiaus seniūnų būti esą įdomu: vieną dieną kalbi apie šiukšles, kitą – šventėje. Šiandiena – tokia, o kas bus rytoj, nė vienas nežino. Daug netikėtumų, būna sunkių akimirkų. Stoniškių pagrindinės mokyklos direktorė Jūratė Mažutienė patikino, kad su seniūnu gerai sutarė, bendravo, sulaukdavo jo mokykloje, kalbėdavosi nuėjusi į seniūniją ar sutikusi kaime.
„Mes gyvename ne dideliame mieste, mes čia vieni kitus gerai pažįstame, remiame, tariamės, kuo galime, tuo padedame“, – sakė J. Mažutienė, kuri gyvena ne Stoniškiuose, o į direktorės pareigas atėjo 2013 m. rugsėjį, kai R. Bartkevičius jau buvo seniūnu. Užsukdavęs seniūnas pasveikinti mokytojų, nuvykdavęs į Šilgalius, kur yra mokyklos skyrius.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite