Ričardas Bartkevičius nebedirba Stoniškių seniūnu

Pagėgių savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininko konkursą laimėjo iš Stoniškių seniūno pareigų pasitraukęs Ričardas Bartkevičius – jis jau naujame darbe. Stoniškių seniūno pareigas laikinai eina Gintautas Stančaitis. Naują seniūną Stoniškiai turės įvykus konkursui.

Ričardas Bartkevičius – pirmas iš kairės.

Ričardas Bartkevičius – pirmas iš kairės.

Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė Dainora Butvydienė nustebo išgirdusi klausimą, kodėl iš seniūnų išėjo R. Bartkevičius. „Žmogus dalyvavo konkurse, jį laimėjo, nori būti gana savarankiškos įstaigos vadovu, juo jau ir dirba. Kas čia neįprasto?“ – telefonu sakė D. Butvydienė apie kelis metus seniūnu dirbusio R. Bartkevičiaus sprendimą.
Sekmadienį „Rusnės festivalyje“ sutiktas buvęs seniūnas buvo nekalbus: „Kaip sakoma, be komentarų…“ Galbūt tai ir sukėlė įtarimų?
Pagėgių kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Danutė Bardauskienė, gyvenanti Stoniškiuose, apie seniūno išėjimą kalbą pradėjo tolima praeitimi. Daug vyrų vadovavo Stoniškiams, visi, kaip ir medžiai, buvę vis kitokie. Danutė pradėjo dirbti būtent Stoniškiuose. Pirmasis apylinkės pirmininkas, kaip juos tuo metu vadino, buvo Juozas Balandis, kurį pakeitė Viktoras Mišeikis, dirbęs trumpai. Po jo dirbo istorikas pedagogas Robertas Maziliauskas, kurį pakeitė Stanislovas Bagdonas. Po šio atėjo Ričardas Bartkevičius.
„Apie kiekvieną galiu pasakyti daug gerų žodžių. Dirbo, stengėsi, kiekvienas buvo vis kitoks, nes žmonės kaip medžiai – vienodų nebūna…“ – sakė D. Bardauskienė, savo gyvenimą susiejusi su kultūra, organizavusi ir Stoniškiuose bei visoje seniūnijoje ne vieną šventę ar renginį. Tad su seniūnais teko susidurti, tartis, bendrauti.
Anot moters, seniūno požiūris į kultūrą priklauso ne tik nuo jo išsilavinimo, bet ir nuo to, ar pats dalyvauja meno kolektyve, lanko repeticijas, yra pajutęs, kaip nelengva pasirodyti žiūrovams.
Štai Natkiškių seniūnė Vilyta Sirtautienė esą prisipažinusi, jog nebūtų supratusi kultūros darbuotojų, nebūtų įsivaizdavusi, kiek jie įdeda triūso, jeigu pati nedalyvautų „Vaivorykštės“ kaimo kapeloje, nedainuotų, nevaidintų.
R. Bartkevičiaus požiūris į kultūrą buvęs sudėtingas ir keistas. „Darau pauzę…“ – sakė D. Bardauskienė, netrukus ramiai paaiškinusi, kad seniūnas vieno žmogaus patarimo neimdavęs į galvą, jeigu jau vieningą nuomonę išsakydavęs būrys, sutikdavęs. Kultūros žmonės, kai organizuoja seniūnijos vasaros šventę, Žąsų turgų, kitas šventes, skuba, bėga, nėra kada ilgai diskutuoti, o su seniūnu A. Bartkevičium laiko prireikdavo.
R. Bartkevičius mokėjo bendrauti su gyventojais, daug kam padėdavo, nuramindavo, pečius paglostydavo. Tik seniūnas nevaldo pinigų, menkos jo galimybės padėti. Taisyti, tvarkyti keliai, nes seniūnas dabar tas geras, kuris yra šeimininkiškas.
Pagėgių krašto kultūros darbuotojai matė nemažai valdžių, seniūnų. Anot D. Bardauskienės, iš Stoniškių seniūnų išskirtų Stanislovą Bagdoną. Tuomet išgražėjo sodybos, visur buvo daug gėlių, žmonės tvarkėsi, o S. Bagdonas labai mokėjo pakalbinti žmogų, suprato kultūrą, švietimo reikalus ir t. t.
Kiti atsiliepimai
Pagėgių seniūnas Dainius Maciukevičius telefonu sakė, kad Stoniškių seniūnas Ričardas Bartkevičius šias pareigas užėmęs anksčiau už jį. Kai D. Maciukevičius pradėjo dirbti Pagėgių seniūnu, R. Bartkevičius jau dirbo Stoniškiuose. Tai seniūnu bus išbuvęs gal kokius šešerius metus. Visi penki Pagėgių savivaldybės seniūnai, anot D. Mačiukevičiaus, yra paprasti, draugiški. Turi seniūnų seniūnę – tai Lumpėnų seniūnė Danguolė Mikelienė, kuri prireikus atstovauja seniūnams. Pasak D. Maciukevičiaus seniūnų būti esą įdomu: vieną dieną kalbi apie šiukšles, kitą – šventėje. Šiandiena – tokia, o kas bus rytoj, nė vienas nežino. Daug netikėtumų, būna sunkių akimirkų. Stoniškių pagrindinės mokyklos direktorė Jūratė Mažutienė patikino, kad su seniūnu gerai sutarė, bendravo, sulaukdavo jo mokykloje, kalbėdavosi nuėjusi į seniūniją ar sutikusi kaime.
„Mes gyvename ne dideliame mieste, mes čia vieni kitus gerai pažįstame, remiame, tariamės, kuo galime, tuo padedame“, – sakė J. Mažutienė, kuri gyvena ne Stoniškiuose, o į direktorės pareigas atėjo 2013 m. rugsėjį, kai R. Bartkevičius jau buvo seniūnu. Užsukdavęs seniūnas pasveikinti mokytojų, nuvykdavęs į Šilgalius, kur yra mokyklos skyrius.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Moksleivius kviečia dalyvauti konkurse „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“

28-ąjį kartą skelbiamas konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“. Kviečiami dalyvauti 9–12 klasių ir gimnazijų 1–4 klasių mokiniai. Konkurso tikslas – puoselėti moksleivių pilietiškumą, skatinti juos domėtis dabarties krašto saugumu ir gynybos aktualijomis, Lietuvos valstybės ir Lietuvos kariuomenės istorija. Jaunimas turi galimybių susipažinti su šiuolaikine Lietuvos kariuomene ir visa krašto apsaugos sistema. Konkursą organizuoja Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenė, padeda Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Kauno technologijos universitetas. Trimis etapais vyksiančio konkurso premijų fondas – 1800 Eur, kurį

Policijai vos spėjus pagirti…

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Praėjusį savaitgalį reidų metu nesulaikius nė vieno neblaivaus vairuotojo, šią savaitę jų vėl yra. Kovo 18-20 d. Tauragės apskr. VPK aptarnaujamoje teritorijoje buvo stabdomos visos transporto priemonės ir tikrinamas vairuotojų blaivumas. Patikrinta 441 transporto priemonė (Tauragėje – 115, Šilalėje – 122, Pagėgių sav. – 94, Šilutėje – 74). Pažeidimų nenustatyta. Kovo 21-os vakare Saugose sustabdytas automobilis „Ford Focus“, kurį vairavo neblaivi (1,67 prom.) moteris, gim. 1992 m. Kovo 20 d. po pietų

Kviečia registruotis norinčius prekiauti šilutės miesto šventėje

2023 m. gegužės 27 d. vyks Šilutės miesto šventė. Organizatoriai kviečia tautodailininkus, liaudies meistrus, prekybininkus iki 2023 m. gegužės 19 d. registruotis norinčius prekiauti šventės metu. Registraciją tvarko Ramutė Girskienė, Šilutės seniūnijos žemėtvarkos inžinierė, tel. 8 441 62 124, 8 699 20 567, el. p. ramute.girskiene@silute.lt 2021-12-16 Šilutės r. savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T1-861 nustatytas naujas vietinės rinkliavos už leidimo prekiauti (teikti paslaugas) viešose vietose išdavimą dydis – 2,00 Eur/kv. m. Prieš atlikdami mokėjimą susisiekite su atsakingu darbuotoju ir pasitikslinkite galimus prekybos vietų dydžius. Rekvizitai:

Lietuvos bankas išleido monetą „Kartu su Ukraina“

Lietuvos bankas į apyvartą kovo 16 d. išleido proginę 2 eurų monetą „Kartu su Ukraina“. Didžioji už monetas gautų lėšų dalis (išskyrus nominalą ir pridėtinės vertės mokestį) bus skirta Ukrainai padėti. Kiekvieno, perkančio monetą, pagalba – 10 Eur, bendra monetos kaina – 14,52 Eur. Pagalbos lėšos bus pervestos į Ukrainos nacionalinio banko atidarytą sąskaitą humanitarinei pagalbai rinkti. Šią monetą – tiek numizmatinėje pakuotėje, tiek ritinėliais – galima nusipirkti Lietuvos banko el. parduotuvėje monetos.lb.lt ir Lietuvos banko kasose Vilniuje ir Kaune.

Taip pat skaitykite