Ričardas Bartkevičius nebedirba Stoniškių seniūnu

Pagėgių savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininko konkursą laimėjo iš Stoniškių seniūno pareigų pasitraukęs Ričardas Bartkevičius – jis jau naujame darbe. Stoniškių seniūno pareigas laikinai eina Gintautas Stančaitis. Naują seniūną Stoniškiai turės įvykus konkursui.

Ričardas Bartkevičius – pirmas iš kairės.

Ričardas Bartkevičius – pirmas iš kairės.

Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė Dainora Butvydienė nustebo išgirdusi klausimą, kodėl iš seniūnų išėjo R. Bartkevičius. „Žmogus dalyvavo konkurse, jį laimėjo, nori būti gana savarankiškos įstaigos vadovu, juo jau ir dirba. Kas čia neįprasto?“ – telefonu sakė D. Butvydienė apie kelis metus seniūnu dirbusio R. Bartkevičiaus sprendimą.
Sekmadienį „Rusnės festivalyje“ sutiktas buvęs seniūnas buvo nekalbus: „Kaip sakoma, be komentarų…“ Galbūt tai ir sukėlė įtarimų?
Pagėgių kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Danutė Bardauskienė, gyvenanti Stoniškiuose, apie seniūno išėjimą kalbą pradėjo tolima praeitimi. Daug vyrų vadovavo Stoniškiams, visi, kaip ir medžiai, buvę vis kitokie. Danutė pradėjo dirbti būtent Stoniškiuose. Pirmasis apylinkės pirmininkas, kaip juos tuo metu vadino, buvo Juozas Balandis, kurį pakeitė Viktoras Mišeikis, dirbęs trumpai. Po jo dirbo istorikas pedagogas Robertas Maziliauskas, kurį pakeitė Stanislovas Bagdonas. Po šio atėjo Ričardas Bartkevičius.
„Apie kiekvieną galiu pasakyti daug gerų žodžių. Dirbo, stengėsi, kiekvienas buvo vis kitoks, nes žmonės kaip medžiai – vienodų nebūna…“ – sakė D. Bardauskienė, savo gyvenimą susiejusi su kultūra, organizavusi ir Stoniškiuose bei visoje seniūnijoje ne vieną šventę ar renginį. Tad su seniūnais teko susidurti, tartis, bendrauti.
Anot moters, seniūno požiūris į kultūrą priklauso ne tik nuo jo išsilavinimo, bet ir nuo to, ar pats dalyvauja meno kolektyve, lanko repeticijas, yra pajutęs, kaip nelengva pasirodyti žiūrovams.
Štai Natkiškių seniūnė Vilyta Sirtautienė esą prisipažinusi, jog nebūtų supratusi kultūros darbuotojų, nebūtų įsivaizdavusi, kiek jie įdeda triūso, jeigu pati nedalyvautų „Vaivorykštės“ kaimo kapeloje, nedainuotų, nevaidintų.
R. Bartkevičiaus požiūris į kultūrą buvęs sudėtingas ir keistas. „Darau pauzę…“ – sakė D. Bardauskienė, netrukus ramiai paaiškinusi, kad seniūnas vieno žmogaus patarimo neimdavęs į galvą, jeigu jau vieningą nuomonę išsakydavęs būrys, sutikdavęs. Kultūros žmonės, kai organizuoja seniūnijos vasaros šventę, Žąsų turgų, kitas šventes, skuba, bėga, nėra kada ilgai diskutuoti, o su seniūnu A. Bartkevičium laiko prireikdavo.
R. Bartkevičius mokėjo bendrauti su gyventojais, daug kam padėdavo, nuramindavo, pečius paglostydavo. Tik seniūnas nevaldo pinigų, menkos jo galimybės padėti. Taisyti, tvarkyti keliai, nes seniūnas dabar tas geras, kuris yra šeimininkiškas.
Pagėgių krašto kultūros darbuotojai matė nemažai valdžių, seniūnų. Anot D. Bardauskienės, iš Stoniškių seniūnų išskirtų Stanislovą Bagdoną. Tuomet išgražėjo sodybos, visur buvo daug gėlių, žmonės tvarkėsi, o S. Bagdonas labai mokėjo pakalbinti žmogų, suprato kultūrą, švietimo reikalus ir t. t.
Kiti atsiliepimai
Pagėgių seniūnas Dainius Maciukevičius telefonu sakė, kad Stoniškių seniūnas Ričardas Bartkevičius šias pareigas užėmęs anksčiau už jį. Kai D. Maciukevičius pradėjo dirbti Pagėgių seniūnu, R. Bartkevičius jau dirbo Stoniškiuose. Tai seniūnu bus išbuvęs gal kokius šešerius metus. Visi penki Pagėgių savivaldybės seniūnai, anot D. Mačiukevičiaus, yra paprasti, draugiški. Turi seniūnų seniūnę – tai Lumpėnų seniūnė Danguolė Mikelienė, kuri prireikus atstovauja seniūnams. Pasak D. Maciukevičiaus seniūnų būti esą įdomu: vieną dieną kalbi apie šiukšles, kitą – šventėje. Šiandiena – tokia, o kas bus rytoj, nė vienas nežino. Daug netikėtumų, būna sunkių akimirkų. Stoniškių pagrindinės mokyklos direktorė Jūratė Mažutienė patikino, kad su seniūnu gerai sutarė, bendravo, sulaukdavo jo mokykloje, kalbėdavosi nuėjusi į seniūniją ar sutikusi kaime.
„Mes gyvename ne dideliame mieste, mes čia vieni kitus gerai pažįstame, remiame, tariamės, kuo galime, tuo padedame“, – sakė J. Mažutienė, kuri gyvena ne Stoniškiuose, o į direktorės pareigas atėjo 2013 m. rugsėjį, kai R. Bartkevičius jau buvo seniūnu. Užsukdavęs seniūnas pasveikinti mokytojų, nuvykdavęs į Šilgalius, kur yra mokyklos skyrius.

Stasė SKUTULIENĖ

Hits: 159

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite