„Regitra“ pradeda registruoti iš užsienio įvežtus automobilius

Vyriausybei planuojant pratęsti karantiną, „Regitroje“ ieškoma būdų, kaip verslui ir gyventojams užtikrinti iš užsienio įvežtų transporto priemonių registravimo paslaugą. Todėl priimtas sprendimas nuo šiandien, kovo 25 d., didžiųjų šalies miestų  „Regitros“ padaliniuose aptarnauti klientus. Dokumentus reikės pateikti iš anksto elektroniniu paštu, tuomet bus susitarta dėl konkretaus vizito laiko ir vietos.

Paskelbus visuotinį karantiną, „Regitros“ paslaugos buvo pradėtos teikti nuotoliniu būdu. Dalį savo paslaugų įmonė jau ne pirmus metus teikia skaitmeniniais kanalais. Pavyzdžiui, didžioji dalis klientų užsisakyti vairuotojo pažymėjimą, taip pat įregistruoti Lietuvoje jau eksploatuotą transporto priemonę gali tiesiog internetu www.regitra.lt. Tuo tarpu kalbant apie iš užsienio įvežtas transporto priemones – jų  registracija galima tik padalinyje. To priežastis – saugumas. Darbuotojai turi patikrinti, ar automobilio duomenys sutampa su dokumentuose nurodyta informacija, taip pat įvertina VIN autentiškumą ir kt.

Tačiau Vyriausybei planuojant pratęsti karantiną ir matant klientų poreikį įregistruoti iš užsienio įvežtas transporto priemones, „Regitra“ sudarė galimybę fiziniams ir juridiniams asmenims jas įregistruoti nuo pirmadienio iki penktadienio šiuose miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Alytuje. Pastebėtina, kad nuolatinei registracijai gali būti įregistruojamos ir tos transporto priemonės, kurioms buvo išduoti laikinieji (tranzitiniai) numerio ženklai.

Kaip vyks registracijos procesas?

Paslaugos bus teikiamos tais atvejais, kai transporto priemonei reikalingas tapatumo sutikrinimas. Kitaip tariant, bus galima įregistruoti Lietuvoje dar neregistruotas transporto priemones.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad dar prieš atvykstant į padalinį klientas turi elektroniniu paštu atsiųsti visus registracijai reikalingus dokumentus. Darbuotojui juos įvertinus, bus atsiųsta išankstinė sąskaita. Klientui apmokėjus už paslaugas, „Regitros“ darbuotojas informuos apie vizito laiką ir vietą. Būtina pastebėti, kad atvykstant reikia turėti elektroniniu paštu gautą užsakymo numerį, visų registracijai reikalingų dokumentų originalus, o procedūros metu turi dalyvauti tas asmuo, kuris teikia prašymą.

Toks principas leis užtikrinti tinkamą srautų reguliavimą ir laiko tarpus patalpų vėdinimui bei dezinfekcijai. Atkreipiame dėmesį, kad klientai bus aptarnaujami tik tapatumo sutikrinimui skirtose vietose, o ne klientų aptarnavimo salėse. Bus imtasi ir kitų apsaugos priemonių, kad būtų maksimaliai išvengta žmonių fizinio kontakto. Pavyzdžiui, klientų bus prašoma prieš tapatumo sutikrinimo procedūrą atidaryti visas automobilio dureles, o dokumentus palikti ant sėdynės.

„Regitra“ kviečia būti atsakingais ir nesant būtinybei šių paslaugų gavimą atidėti vėlesniam laikotarpiui, kai pasibaigs karantinas.

Kaip ir kokius dokumentus pateikti?

Norint įregistruoti iš užsienio įvežtą transporto priemonę, asmuo pirmiausia turi užpildyti prašymą, kurį galima rasti ČIA. Prašymą reikia pasirašyti el. parašu ir kartu su juo el. paštu prasymai@regitra.lt atsiųsti visus registracijai reikalingus dokumentus (jų kopijas):

 

  • asmens dokumentą;
  • įgaliojimą, jei yra atstovaujamas kitas asmuo;
  • pirkimo–pardavimo sutartį ar kitą įsigijimą patvirtinantį dokumentą;
  • kilmės dokumentą;
  • atitikties įvertinimo dokumentą (jei transporto priemonė įvežta iš trečiųjų šalių);
  • muitinės procedūrų atlikimą patvirtinantį dokumentą (jei transporto priemonė įvežta iš Norvegijos, Šveicarijos, Islandijos, Lichtenšteino ar trečiųjų šalių);
  • galiojančios techninės apžiūros kortelę;
  • galiojančio privalomojo civilinės atsakomybės draudimo dokumentus.

SVARBU:

1. Elektroniniu paštu siunčiamo dokumentų rinkinio dydis neturi viršyti 40 MB.

2. Atkreipiame dėmesį, kad šiuo laikotarpiu yra galimybė priskirti tik eilės tvarka išduodamus numerio ženklus. Norint savo transporto priemonei priskirti rezervuotus arba saugomus numerio ženklus, kviečiame dėl paslaugos suteikimo kreiptis pasibaigus karantinui.

Primename, kad praėjusią savaitę buvo pradėtos registruoti Lietuvos vežėjų transporto priemonės, kurios yra susijusios su būtinųjų funkcijų įgyvendinimu, t. y., prekių judėjimu. Vežėjai yra aptarnaujami kita prioritetine tvarka, kuomet „Regitros“ darbuotojai vyksta į sutartą vietą.

Taip pat jau nuo praėjusios savaitės pradžios naujų automobilių gamintojų atstovai, kurie yra sudarę sutartis su „Regitra“, gali įregistruoti naujas transporto priemones.

„Regitros“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Policijos reidai: Šilutėje – 24 pažeidėjai

Tauragės apskrities VPK skelbia iš anksto suplanuotų ir paskelbtų policijos reidų rezultatus. Šilutėje – situacija prasčiausia. Policijos pareigūnai kovo 11-17 dienomis surengtų reidų metu tikrino vairuotojų veiklas, nesusijusias su vairavimu: naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos, privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimą. Nustatyti 46 pažeidimai (Tauragė – 17, Šilutė – 24, Pagėgiai – 2, Šilalė – 3). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Primename, kad nuo kovo 19 d.

Pempės diena: jau stebimi šių paukščių tuoktuvių šokiai

Kovo 19 d. laikoma Pempės diena – bundančios gamtos ir atšilimo simboliu. Šiais metais Lietuvos ornitologų draugijos stebėtojai paprastąją pempę pastebėjo jau vasario pradžioje. Šylant klimatui ir orams vis anksčiau galima pastebėti daugiau pavasario šauklių, kurie pranašauja pasibaigusią žiemą. Pempės – įprasti pievų paukščiai Paprastoji pempė (Vanellus vanellus) – gan gerai žmonėms pažįstamas paukštis, išsiskiriantis savo išvaizda ir balsu. Tai atviro kraštovaizdžio paukštis, perėjimui renkasi gan įvairias vietas: pradedant atviromis pelkių plynėmis, šlapių durpynų plotais ir baigiant derlingomis įvairaus drėgnumo

Šiais metais daugiamečių pievų atkurti nereikės

Europos Komisijai priėmus deleguotojo reglamento papildymą, susijusį su pirmuoju geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) standartu, Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) reikalavimą dėl daugiamečių pievų atkūrimo pripažįsta netekusiu galios. Visiems žemės ūkio veiklos subjektams iki kovo 20 d. bus išsiųsti pranešimai apie daugiamečių pievų atkūrimo procedūros netaikymą. Europos Komisija priėmė papildytą deleguotąjį reglamentą, kurio vienas iš papildymų valstybėms narėms suteikia galimybę netaikyti reikalavimo atkurti daugiametes pievas, jeigu plotas, kuris turi būti pertvarkytas į daugiametes pievas arba kuriame turi būti įkurtos daugiametės

Žydų gelbėtojos – vienuolės iš Švėkšnos

Kovo 15-ąją paminėta Lietuvos žydų gelbėtojų diena. 1966 m. kovo 15 d. Vilniaus universiteto bibliotekininkė Ona Šimaitė tapo pirmąja lietuve, kuriai buvo suteiktas garbingas Pasaulio Tautų Teisuolės vardas už žydų gelbėjimą Antrojo pasaulinio karo metu. Žydų gelbėtojai – asmenys, Antrojo pasaulinio karo metu įvairiais būdais gelbėję žydus nuo sunaikinimo. Manoma, jog išgelbėti vieną gyvybę prireikdavo bent 5-10 žmonių. Už žydų gelbėjimą grėsė įvairios bausmės. Jeigu išduotas žydus slėpęs asmuo aiškindavo, kad tai darė dėl pinigų, jam buvo skiriami trys mėnesiai

Taip pat skaitykite