„Regitra“ pradeda registruoti iš užsienio įvežtus automobilius

Vyriausybei planuojant pratęsti karantiną, „Regitroje“ ieškoma būdų, kaip verslui ir gyventojams užtikrinti iš užsienio įvežtų transporto priemonių registravimo paslaugą. Todėl priimtas sprendimas nuo šiandien, kovo 25 d., didžiųjų šalies miestų  „Regitros“ padaliniuose aptarnauti klientus. Dokumentus reikės pateikti iš anksto elektroniniu paštu, tuomet bus susitarta dėl konkretaus vizito laiko ir vietos.

Paskelbus visuotinį karantiną, „Regitros“ paslaugos buvo pradėtos teikti nuotoliniu būdu. Dalį savo paslaugų įmonė jau ne pirmus metus teikia skaitmeniniais kanalais. Pavyzdžiui, didžioji dalis klientų užsisakyti vairuotojo pažymėjimą, taip pat įregistruoti Lietuvoje jau eksploatuotą transporto priemonę gali tiesiog internetu www.regitra.lt. Tuo tarpu kalbant apie iš užsienio įvežtas transporto priemones – jų  registracija galima tik padalinyje. To priežastis – saugumas. Darbuotojai turi patikrinti, ar automobilio duomenys sutampa su dokumentuose nurodyta informacija, taip pat įvertina VIN autentiškumą ir kt.

Tačiau Vyriausybei planuojant pratęsti karantiną ir matant klientų poreikį įregistruoti iš užsienio įvežtas transporto priemones, „Regitra“ sudarė galimybę fiziniams ir juridiniams asmenims jas įregistruoti nuo pirmadienio iki penktadienio šiuose miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Alytuje. Pastebėtina, kad nuolatinei registracijai gali būti įregistruojamos ir tos transporto priemonės, kurioms buvo išduoti laikinieji (tranzitiniai) numerio ženklai.

Kaip vyks registracijos procesas?

Paslaugos bus teikiamos tais atvejais, kai transporto priemonei reikalingas tapatumo sutikrinimas. Kitaip tariant, bus galima įregistruoti Lietuvoje dar neregistruotas transporto priemones.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad dar prieš atvykstant į padalinį klientas turi elektroniniu paštu atsiųsti visus registracijai reikalingus dokumentus. Darbuotojui juos įvertinus, bus atsiųsta išankstinė sąskaita. Klientui apmokėjus už paslaugas, „Regitros“ darbuotojas informuos apie vizito laiką ir vietą. Būtina pastebėti, kad atvykstant reikia turėti elektroniniu paštu gautą užsakymo numerį, visų registracijai reikalingų dokumentų originalus, o procedūros metu turi dalyvauti tas asmuo, kuris teikia prašymą.

Toks principas leis užtikrinti tinkamą srautų reguliavimą ir laiko tarpus patalpų vėdinimui bei dezinfekcijai. Atkreipiame dėmesį, kad klientai bus aptarnaujami tik tapatumo sutikrinimui skirtose vietose, o ne klientų aptarnavimo salėse. Bus imtasi ir kitų apsaugos priemonių, kad būtų maksimaliai išvengta žmonių fizinio kontakto. Pavyzdžiui, klientų bus prašoma prieš tapatumo sutikrinimo procedūrą atidaryti visas automobilio dureles, o dokumentus palikti ant sėdynės.

„Regitra“ kviečia būti atsakingais ir nesant būtinybei šių paslaugų gavimą atidėti vėlesniam laikotarpiui, kai pasibaigs karantinas.

Kaip ir kokius dokumentus pateikti?

Norint įregistruoti iš užsienio įvežtą transporto priemonę, asmuo pirmiausia turi užpildyti prašymą, kurį galima rasti ČIA. Prašymą reikia pasirašyti el. parašu ir kartu su juo el. paštu prasymai@regitra.lt atsiųsti visus registracijai reikalingus dokumentus (jų kopijas):

 

  • asmens dokumentą;
  • įgaliojimą, jei yra atstovaujamas kitas asmuo;
  • pirkimo–pardavimo sutartį ar kitą įsigijimą patvirtinantį dokumentą;
  • kilmės dokumentą;
  • atitikties įvertinimo dokumentą (jei transporto priemonė įvežta iš trečiųjų šalių);
  • muitinės procedūrų atlikimą patvirtinantį dokumentą (jei transporto priemonė įvežta iš Norvegijos, Šveicarijos, Islandijos, Lichtenšteino ar trečiųjų šalių);
  • galiojančios techninės apžiūros kortelę;
  • galiojančio privalomojo civilinės atsakomybės draudimo dokumentus.

SVARBU:

1. Elektroniniu paštu siunčiamo dokumentų rinkinio dydis neturi viršyti 40 MB.

2. Atkreipiame dėmesį, kad šiuo laikotarpiu yra galimybė priskirti tik eilės tvarka išduodamus numerio ženklus. Norint savo transporto priemonei priskirti rezervuotus arba saugomus numerio ženklus, kviečiame dėl paslaugos suteikimo kreiptis pasibaigus karantinui.

Primename, kad praėjusią savaitę buvo pradėtos registruoti Lietuvos vežėjų transporto priemonės, kurios yra susijusios su būtinųjų funkcijų įgyvendinimu, t. y., prekių judėjimu. Vežėjai yra aptarnaujami kita prioritetine tvarka, kuomet „Regitros“ darbuotojai vyksta į sutartą vietą.

Taip pat jau nuo praėjusios savaitės pradžios naujų automobilių gamintojų atstovai, kurie yra sudarę sutartis su „Regitra“, gali įregistruoti naujas transporto priemones.

„Regitros“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jei pavyksta skaitytoją įtraukti į išgalvotą pasaulį…

Tikriausiai būtų sunku rasti žmogų, kuris per savo gyvenimą nebūtų perskaitęs bent vienos knygos. Su kiekvienu perskaitytu kūriniu žmogus įgauna išminties ir patirties, o širdis prisipildo gerumo…  Ir gana dažnai norima pasinerti į daugiau to paties rašytojo knygų, norima pakalbėti gyvai su autoriumi, išgirsti jo minčių. Deja, rašytojai po kaimiškąsias vietoves keliauja retokai… Stoniškiuose – rašytoja Irena Buivydaitė-Kupčinskienė Bet Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialui labai pasisekė: jau iš anksto žinota, kad į Vydūno viešąją biblioteką balandžio mėnesį atvyks

Ar mes esame pilietiški? Einame į priekį, bet pusiaukelės dar nepasiekėme

Gegužės 14-ąją – Pilietinio pasipriešinimo dieną – bus pirmąkart nacionaliniu mastu organizuojamas Pilietiškumo egzaminas. Jo metu tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantys piliečiai bus kviečiami prisijungti ir išbandyti savo žinias pilietiškumo, visuotinės gynybos klausimais. Egzaminui artėjant – pokalbis egzamino – pilietiškumo – tema su VU TSPMI profesore Aine Ramonaite. Mokslininkė teigia – per pastaruosius 20 metų Lietuvos visuomenė pilietiškumo prasme nuėjo ilgą kelią, tačiau pusiaukelės vis dar nepasiekė. Daugelį metų tyrinėjate pilietinę visuomenę, pilietinę galią. Kaip apibūdintumėte, koks yra tas „pilietiškas

Bibliotekos nurašytas knygas galės atiduoti tiems, kam jos reikalingos

Bibliotekos, prieš atiduodamos perdirbti nurašytas knygas, galės neatlygintinai perduoti jas fizinių ar juridinių asmenų nuosavybėn. Seimas priėmė tokią galimybę suteikiančias Kultūros ministerijos parengtas Bibliotekų įstatymo pataisas. Ši nuostata netaikoma senų, retų ir ypač vertingų knygų bei rankraščių fondui ir nacionaliniam publikuotų dokumentų archyviniam fondui. Šiuo metu rengiama ir kultūros ministro įsakymu bus patvirtinta pripažintų nereikalingomis arba netinkamomis naudoti bibliotekų fondo nurašytų knygų neatlygintino perdavimo fizinių ir juridinių asmenų nuosavybėn tvarka, kurioje numatoma detaliai reglamentuoti perdavimo procesą, perdavimo būdus ir taikomus

Policijos pareigūnai fiksuoja chuliganiškus vairavimus

Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas, už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra, kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos. Nuo balandžio 22 d. iki balandžio 24 d. policijos pareigūnai užfiksavo 16 chuliganiško vairavimo atvejų (Šilutėje – 7, Tauragėje – 8 ir Pagėgiuose – 1). Pažeidėjams surašyti protokolai. Primename, kad nuo balandžio 26d. iki 28 d. bus vykdoma

Taip pat skaitykite