Receptas Picos dienai artėjant: visą būrį pamaitinsite už 15 Eur

Ketvirtadienį, vasario 9-ąją, minėsime Tarptautinę picos dieną. Tądien daugelis jos gerbėjų būtent ją užsisakys kavinėje ar į namus. Tačiau sostinės picerijose maža pica gali kainuoti ir 10 eurų, taigi, norint pamaitinti visą šeimą ar draugų kompaniją susidaro nemenka suma. Norintys sutaupyti gali ją išsikepti namuose –  skaičiuojama, kad ruošiant didesnį kiekį, naminė pica su kumpiu žmogui kainuoja apie 3 eurus.

Picą kepti namuose – paprasta ir taupu

Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad pica yra vienas populiariausių patiekalų, paplitusių visame pasaulyje, kurią verta pabandyti išsikepti namuose.

„Naminės picos yra itin gardžios, ypač, jei jų padą gaminate patys. Visgi, daugelis prisibijo tuo užsiimti, nes įsivaizduoja, kad reikia specialių krosnių ar įrankių. Iš tikrųjų iškepti skanų ir minkštą picos padą galima ir paprasčiausioje orkaitėje. Šį patiekalą pasigaminti nėra sudėtinga ir yra itin patogu dalintis“, – pasakoja V. Juodkazienė.

Pasak jos, picos tešlą pasigaminti galima per 15 minučių. Tiesa, V. Juodkazienė pažymi, kad tešlai reikia laiko iškilti. Tam reikėtų papildomai nusimatyti nuo pusvalandžio iki 2 valandų. Žinoma, jeigu laiko ar kantrybės neturite – galite naudoti ir šaldytą tešlą.

Dar vienas picos gaminimo privalumas – jos padą pasigaminti galima iš bene kiekvienuose namuose randamų ingredientų. Tešlai pagaminti tereikia miltų, vandens, sausų mielių, šlakelio aliejaus ir žiupsnio druskos.

„O toliau galite pasitelkti fantaziją: naudoti pačius įvairiausius padažus, sūrius, daržoves, mėgstamus mėsos produktus, grybus. Net ir tada, kai šaldytuve bei spintelėse tuščia, naminę picą su mocarela ir kumpiu namuose pagaminsite neišleidę nė 15 eurų, o pamaitinsite –  maždaug 6 žmones“, – sakė V. Juodkazienė.

Kaip paruošti naminę picą?

V. Juodkazienė dalijasi receptu, kurį rekomenduoja išbandyti per Tarptautinę picos dieną.

Pradedame nuo pado:

Picos padui pagaminti reikės:  400 ml vandens,  800 g miltų, žiupsnio druskos, žiupsnio cukraus, 10 g sausų mielių ir šlakelio alyvuogių aliejaus. Sumaišę tokią tešlą, turėtumėte pamaitinti apie 6 žmones.

Gaminimo eiga:

Cukrų ir sausas mieles suberkite į šiltą vandenį ir maišykite, kol ištirps. Tuomet kitame dubenyje sumaišykite miltus, druską, supilkite alyvuogių aliejų, vandenį su cukrumi bei mielėmis ir minkykite tešlą rankomis apie 15 minučių. Po to, uždenkite ją ir leiskite mielėms atlikti savo darbą. Kai tešla iškils maždaug dvigubai, ją dar kartą paminkykite, padalinkite į 4 lygias dalis, kiekvieną jų suformuokite į kamuoliuką, vėl uždenkite ir palikite dar 15–20 minučių. Tuomet iš kiekvieno kamuoliuko rankomis suformuokite apvalius picų padus ir išdėliokite juos ant kepimo popieriumi išklotos skardos.

Priedų įvairovė:

Ką toliau dėsite ant picos – priklauso nuo jūsų fantazijos ir mėgstamų produktų. Naudoti galima parmezaną, rikotą, pekorino ar kitus mėgstamus sūrius, keptos vištienos likučius, stiklainiuke likusias alyvuoges, artišokus, pomidorus – kitas mėgstamas daržoves bei žalumynus. Viską, ką randate šaldytuve.

Pačiai paprasčiausiai picai pasigaminti reikės pomidorų padažo, kelių rutuliukų mocarelos sūrio bei mėgstamo kumpio. Iškočiotą picos tešlą patepkite padažu, tuomet dėkite plėšytą mocarelą, o ant viršaus – kumpį. Iki 300 laipsnių įkaitintoje orkaitėje tokia pica iškeps vos per 3–4 minutes, jeigu picą kepsite 250 laipsnių temperatūroje – prireiks 5 minučių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Šiuolaikinių miško namelių privalumai ir patogumai atostogoms

Birštonas, esantis šalia Nemuno upės vingio, yra viena iš populiariausių atostogų vietų Lietuvoje, garsėjanti savo natūralia grožiu ir gydomosiomis mineralinių šaltinių savybėmis. Naturcamp.lt Birštone siūlo unikalią galimybę mėgautis šiuo nuostabiu kurortu, teikiant daugybę privalumų ir patogumų, kurie užtikrina nepamirštamas atostogas. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindines priežastis, kodėl verta pasirinkti naturcamp.lt Birštone. Gamtos grožis ir ramybė Birštonas yra žinomas dėl savo gražių kraštovaizdžių, žaliuojančių miškų ir gaivaus oro. Naturcamp.lt siūlo galimybę apsistoti pačioje gamtos širdyje. Miško nameliai vieta, kur galima mėgautis paukščių

Gera žinia specialybę užsienyje įgijusiems lietuviams – kvalifikacija bus pripažinta ir Lietuvoje

Nuo šiol užsienyje įgijus profesinę kvalifikaciją, ji bus pripažinta ir Lietuvoje. Į tėvynę norintiems grįžti lietuviams ar atvykstantiems užsieniečiams nebereikės dar kartą siekti užsienyje jau įgytų kompetencijų, kad galėtų sėkmingai įsidarbinti ar tęsti mokslus Lietuvos profesinio mokymo įstaigoje ar aukštojoje mokykloje. Iki šiol kiekvienas darbdavys ar mokymo įstaiga savarankiškai spręsdavo dėl konkrečios užsienyje įgytos profesinės kvalifikacijos pripažinimo. Vyriausybė patvirtino užsienyje įgyto išsilavinimo ir kvalifikacijų pripažinimo tvarkos aprašą. Nauja tvarka apims ne tik jau iki šiol galiojusį užsienyje įgyto aukštojo išsilavinimo,

Nepaprasti vasaros naktų debesys ir Joninių orai

Kaip informuoja Meteo.lt, būtent taip galima pavardinti naktimis švytinčius sidabriškuosius debesis (trumpinys – NLC). Jie yra unikalūs tuo, kad susiformuoja ne apatinėje (kaip įprasti mums debesys), o viršutinėje atmosferos dalyje (~80 km aukštyje). Tokius nepaprastus debesis galima išvysti tikrai ne kiekvieną vasaros naktį. Jie pasirodo tik keletui valandų pačiomis trumpiausiomis birželio-liepos naktimis. Dar rečiau šie debesys sužimba ypač ryškiai ir apima visą šiaurinį horizontą. NLC nakties danguje reikėtų laukti praėjus bent pusantros valandos po saulėlydžio arba anksti ryte, kol tebėra

Įvertintas Lietuvos penkiolikmečių kūrybiškumas

Lietuvos penkiolikmečiai pasižymi gerais kūrybinio mąstymo gebėjimais. Paskelbti tarptautinio penkiolikmečių tyrimo EBPO PISA 2022 rezultatai rodo, kad Lietuva yra 13-20 pozicijoje tarp 64 šalių. Lietuvos penkiolikmečių rezultatai aukštesni už 47 tyrime dalyvavusių šalių, žemesni – už 12 šalių. Lietuvos mokinių rezultatai statistiškai reikšmingai nesiskiria nuo EBPO šalių vidurkio (33 taškai) kartu su Vokietijos (33), Taivano (33), Ispanijos (33), Čekijos (33), Prancūzijos (32), Nyderlandų(32), Izraelio (32) rezultatais. Tyrime buvo vertinami penkiolikmečių mokinių kūrybinio mąstymo gebėjimai – tiriama, kaip mokiniams sekasi kurti

Taip pat skaitykite