Ramoškai su savo gamybos vynais svečiavosi Švedijoje

Vyndariai Tatjana ir Česlovas Ramoškai neseniai sugrįžo iš Švedijos, kur Malmės mieste vyko vyno ir delikatesų festivalis. Nors į festivalį suplūdo iš viso pasaulio, tačiau tik du dalyviai, vieni iš jų – mūsų kraštiečiai Tatjana ir Česlovas Ramoškai, buvo tikri vyndariai, kiti – vynų tiekėjai. Kitas parodoje dalyvavęs vyndarys – iš Švedijos. Jis per metus pagamina tik 500 butelių vyno.

Nuotraukos iš Ramoškų asmeninio albumo

Pirmieji Lietuvoje
Vyndariai Ramoškai iš Žagatpurvių kaimo pirmieji Lietuvoje įkūrė šeimos vyno ūkį, pavadintą Česlovo Ramoškos vyno ūkiu. Gamina tradicinius aviečių, aronijų, juodųjų serbentų, obuolių, svarainių vynus. Uogų ir vaisių užsiaugina ekologiniame savo ūkyje. Vyno gamybai uogos ir vaisiai skinami rankomis ir kruopščiai atrenkami, o vynas daromas pagal senąsias lietuvių tradicijas. Vyno gamybos receptui – per 100 metų.
Česlovo Ramoškos vyno ūkyje per metus pagaminama 13 tūkst. butelių vyno. Tatjana ir Česlovas nuolat vaikosi naujovių. Šiemet vyną pilsto į naujus butelius. „Pakeitėm vyno rūbą“, – sakė Tatjana Ramoškienė, rodydama grakščius vyno butelius. Ant vyno butelių puikuojasi ir naujos etiketės. Štai ant saldaus sodo vaisių ir uogų vyno „Tatjana“ etiketės įgudusia menininko ranka išraitytas pavadinimas, greta kurio brūkštelta grakšti moters figūra. Šis vynas pelnė Lietuvos tautinio paveldo produkto sertifikatą.
Malmėje – su Lietuvos vėliava
Vokiečiai garsėja alaus šventėmis, o štai švedai turi vyno festivalį. Į Malmės vyno ir delikatesų festivalį Ramoškai išvyko su savo gamybos vynais (išskyrus „Tatjanos“ vyną).
Festivalis vyko Malmės konferencijų ir kongresų rūmuose, visai greta vietos, kur vyko Eurovizijos konkursas.
Vyno ir delikatesų festivalio organizatorių prašymu Tatjana ir Česlovas pristatė ne tik savo gamybos produktus, bet ir visą šalį. Į festivalį atvyko su Lietuvos vėliava.
Prie lietuvių stendo viliojo ne vien Česlovo vyno ūkyje pagaminti vynai. Tatjana svečius sutiko vilkėdama lietuvių tautinį kostiumą. Jį pasipuošti festivalyje patikėjo viena vyresniųjų šokių kolektyvo „Juknaičiai“ šokėja.
„Nors festivalio organizatoriai ir ragino, bet tautinį kostiumą vilkėjau tik aš viena“, – šypsosi Tatjana. Prie Tatjanos ir Česlovo stendo plūstantys festivalio dalyviai – iš viso pasaulio susirinkę vyno gerbėjai ne tik vynus degustavo, bet ragavo vynininkų atsivežtų „Danutės šakočių“, sūrio „Džiugas“, saldainių „Rūta“. Skanaujant vyną ir prie jo tinkančius užkandžius mezgėsi pokalbiai apie Lietuvą. Kai kurie prisipažino pirmą kartą matantys Lietuvos vėliavą. Vyndariai Tatjana ir Česlovas Ramoškai susidomėjusiems mūsų šalimi išdalijo informacinių leidinių apie Lietuvą ir, žinoma, Šilutės kraštą. Netrūko patikinusių, kad būtinai atvažiuos, norėdami iš arti pamatyti Lietuvą ir aplankyti būtent Šilutę.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 55

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Ką valgyti netoleruojantiems fruktozės?

Užvalgius kai kurių vaisių atsiranda nemalonių pojūčių? Gali būti, kad jūsų organizmas netoleruoja fruktozės.  Fruktozė – natūralus vaisių cukrus, kurio yra meduje, vaisiuose, daržovėse ir uogose. Duomenys rodo, kad Europoje fruktozės netoleruoja maždaug 30 proc. gyventojų. Laimė, kad ne visuose vaisiuose, daržovėse ar uogose gausu fruktozės, todėl tiems, kurie jos netoleruoja – svarbu žinoti kiek ir ko valgyti.   „Yra dvi fruktozės netoleravimo formos: įgimtas arba įgytas fruktozės netoleravimas. Žmonėms, kurie netoleruoja fruktozės pavalgius tam tikrų produktų gali atsirasti nemalonių

Kur šiuo metu važiuoja „Google Street View“ automobilis?

„Google Street View“ automobiliai keliaus per daugelį šalies miestų. Pagrindinis pakartotinio važiavimo tikslas – atnaujinti Lietuvos miestų, kelių ir greitkelių vaizdus „Google“ žemėlapių platformoje. Google Street View“ dėka vartotojai turi galimybę virtualiai aplankyti daugumą Lietuvos miestų, istorinius paminklus, pilis, taip pat kurortus prie jūros ir nacionalinius parkus. „Google“ pastebi, kad infrastruktūra miestuose bei tarp jų laikui bėgant keičiasi, vystosi, todėl žemėlapyje matomus vaizdus svarbu reguliariai atnaujinti, o nauji vaizdai vartotojams padės dar geriau orientuotis įvairiose vietovėse. „Street View“ funkcija suteikia

Taip pat skaitykite