Rambyno Joninėse – Vydūno tradicijų tąsa

lietuvninkais.47.pag - CopyPaklaustas žmogus, ar vyks į Jonines ant Rambyno, nukirto, kad ten nevyks. Girdi, ten tiek būna girtų ir apkvaitusių, kad kumščiais mosuojama visais pašaliais…
Galbūt kažkada, gūdžiu sovietmečiu ar pirmaisiais Nepriklausomybės metais, tokių dalykų ir būta. Užtat šiandien kitaip. Šventės atidarymo proga prie kalno aukuro atžygiuoja iškilminga eisena, kaip M. Jankaus ir Vydūno laikais plaikstosi spalvingos vėliavos. Beje, Pagėgių savivaldybės seniūnijų vėliavas nešė tautiniais rūbais pasipuošę seniūnai – retas šių dienų reginys.

seniunai.47.pag
Ir šventės atidarymo mero kalba, ir sveikintojų politikų kalbos šįkart pasirodė gerokai santūresnės nei kažkada būdavo rinkimams artėjant. Aikštelėje priešais sceną žmonės rinkosi neskubėdami, tarsi žinodami, kad čia neišgirs popso dundesio, niekur nesimatė ratu leidžiamo išsipūtusio plastikinio dvilitrio alaus. Tiesa, alaus bokalą galėjai išlenkti, bet piktnaudžiaujančių nesimatė. Daugelis iš plastikinių indų girą gurkšnojo.
Scenoje vienas kitą keitė keturi chorai: du iš Pagėgių, po vieną iš Kretingos, Klaipėdos ir Šiaulių. Koncertą bendras choras pradėjo Mažosios Lietuvos himnu vadinama Jurgio Zauerveino giesme „Lietuvninkais mes esam gimę…“ Pagėgių jaunimo choro vadovė, dirigavusi savo kolektyvui, vėliau ėmė į rankas mikrofoną ir klausytojų ausis malonino nuostabiu balsu traukdama dainą.
Šeimomis ir po vieną susirinkusieji pakildavo nuo suolų priešais sceną ir eidavo pasižiūrėti, kaip kalvystės amatininkų šeima visokius geležinius rakandus kala. Greta lino marškinius pasikaišę du vyrai žvakes iš vaško liejo.
Ir Bendruomenių metų nepamiršta – jų atstovai, įžiebus aukštą Joninių laužą, visus vaišino sūriu ir kitokiais skanėstais. Vėliau vingiuotais Rambyno keleliais šventės dalyviai planavo keliauti į Martyno Jankaus sodybą, kur spektaklis laukė. O kur dar nakties koncertas su garsiąja Arina!..


Gaila, kad tik keletas žiūrovų stebėjo prieš šventės atidarymą folkloro kolektyvų ant Nemuno kranto, kalno papėdėje, surengtas Joninių apeigas, vainikėlių plukdymą. Pernai žiūrovų būrelis buvo nedidelis, bet keliskart disesnis už šiųmetį. Ar verta varginti iš tolokai – Šilutės, Klaipėdos rajono – atvykusius folklorininkus, jei nieko tai nesudomino. O gal vieta ar laikas tokioms prasmingoms apeigoms buvo netinkamas?

Astos Andrulienės ir
Petro Skutulo nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Moksleivius kviečia dalyvauti konkurse „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“

28-ąjį kartą skelbiamas konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“. Kviečiami dalyvauti 9–12 klasių ir gimnazijų 1–4 klasių mokiniai. Konkurso tikslas – puoselėti moksleivių pilietiškumą, skatinti juos domėtis dabarties krašto saugumu ir gynybos aktualijomis, Lietuvos valstybės ir Lietuvos kariuomenės istorija. Jaunimas turi galimybių susipažinti su šiuolaikine Lietuvos kariuomene ir visa krašto apsaugos sistema. Konkursą organizuoja Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenė, padeda Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Kauno technologijos universitetas. Trimis etapais vyksiančio konkurso premijų fondas – 1800 Eur, kurį

Policijai vos spėjus pagirti…

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Praėjusį savaitgalį reidų metu nesulaikius nė vieno neblaivaus vairuotojo, šią savaitę jų vėl yra. Kovo 18-20 d. Tauragės apskr. VPK aptarnaujamoje teritorijoje buvo stabdomos visos transporto priemonės ir tikrinamas vairuotojų blaivumas. Patikrinta 441 transporto priemonė (Tauragėje – 115, Šilalėje – 122, Pagėgių sav. – 94, Šilutėje – 74). Pažeidimų nenustatyta. Kovo 21-os vakare Saugose sustabdytas automobilis „Ford Focus“, kurį vairavo neblaivi (1,67 prom.) moteris, gim. 1992 m. Kovo 20 d. po pietų

Kviečia registruotis norinčius prekiauti šilutės miesto šventėje

2023 m. gegužės 27 d. vyks Šilutės miesto šventė. Organizatoriai kviečia tautodailininkus, liaudies meistrus, prekybininkus iki 2023 m. gegužės 19 d. registruotis norinčius prekiauti šventės metu. Registraciją tvarko Ramutė Girskienė, Šilutės seniūnijos žemėtvarkos inžinierė, tel. 8 441 62 124, 8 699 20 567, el. p. ramute.girskiene@silute.lt 2021-12-16 Šilutės r. savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T1-861 nustatytas naujas vietinės rinkliavos už leidimo prekiauti (teikti paslaugas) viešose vietose išdavimą dydis – 2,00 Eur/kv. m. Prieš atlikdami mokėjimą susisiekite su atsakingu darbuotoju ir pasitikslinkite galimus prekybos vietų dydžius. Rekvizitai:

Lietuvos bankas išleido monetą „Kartu su Ukraina“

Lietuvos bankas į apyvartą kovo 16 d. išleido proginę 2 eurų monetą „Kartu su Ukraina“. Didžioji už monetas gautų lėšų dalis (išskyrus nominalą ir pridėtinės vertės mokestį) bus skirta Ukrainai padėti. Kiekvieno, perkančio monetą, pagalba – 10 Eur, bendra monetos kaina – 14,52 Eur. Pagalbos lėšos bus pervestos į Ukrainos nacionalinio banko atidarytą sąskaitą humanitarinei pagalbai rinkti. Šią monetą – tiek numizmatinėje pakuotėje, tiek ritinėliais – galima nusipirkti Lietuvos banko el. parduotuvėje monetos.lb.lt ir Lietuvos banko kasose Vilniuje ir Kaune.

Taip pat skaitykite