Rajono politikai susidomėjo daugiabučių renovacija

Šilutės rajono savivaldybės Teritorijų ir kaimo reikalų komitetas surengė išvažiuojamąjį posėdį, tikslas – įvertinti Šilutės miesto daugiabučių renovacijos darbus. Šilumos tinklų bendrovės direktoriaus pavaduotojas, atsakingas už namų administravimą, Vygantas Kamarauskas rajono politikams parodė tris skirtingų atnaujinimo stadijų namus Šilutėje, atsakė į klausimus.

Lydimi Šilutės seniūno, vicemero Algirdo Balčyčio ir UAB „Šilutės šilumos tinklai“ direktoriaus pavaduotojo namų administracijai Vyganto Kamarausko Šilutės r. savivaldybės tarybos Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto nariai domėjosi, kaip vyksta daugiabučių namų renovavimo darbai.

 

Prieš išvyką V. Kamarauskas papasakojo apie šilumininkų bendrovės administruojamų daugiabučių namų renovacijos eigą. Jis sakė, kad šiuo metu dėl atšalusių ir subjurusių orų renovacijos darbai namų išorėje stabdomi ir bus pratęsti pavasarį.
Daugiausiai rūpesčių kelia atliekamų darbų kokybė, tačiau statybininkams sunkiai sekasi paslėpti broką, nes juos kontroliuoja tiek gyventojai, tiek techninės priežiūros specialistai.
Be Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto narių, šiame posėdyje dalyvavo nemenką statybininko patirtį turintis mero pavaduotojas Algirdas Balčytis bei Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus.
V. Kamarauskas sakė, kad šiuo metu liepos mėnesį pradėti namų išorės tvarkymo darbai dėl atšalusių orų stabdomi. Jie bus atnaujinti pavasarį, kai atšils. Pasak V. Kamarausko, renovuojant kiekvieną namą susiduriama su skirtingomis problemomis. Svarbiausia – siekti, kad statybininkai padarytų kaip reikiant. Tuo rūpinasi ir jis pats, ir techninės priežiūros specialistai.
Ko gero, vienintelė ir svarbiausia poveikio priemonė siekiant darbų kokybės – apmokėjimas tik gerai atlikus numatytus darbus. Anot V. Kamarausko, viename name teko priversti statybininkus tris kartus nuimti namo cokolį apšiltinančias medžiagas ir iš naujo ruošti pagrindą, ant kurio jos klijuojamos.

Gluosnių g. 7 namo bendrijos pirmininko pavaduotojas statybos reikalams Albertas Strukčinskas (viduryje) politikams sakė, kad renovuojant namą nuolat tenka derinti sprendimus su statybininkais.

Juknaičiuose susidurta su problemomis keičiant vamzdynus. Taip, kaip numatyta projekte, padaryti nepavyko, jį teko koreguoti. „Taisymų yra. Pinigų nemokame, kol nepataiso. Viskas priklauso nuo statybininkų“, – sakė renovuojamų namų administratorius. Renovuotiems namams suteikiama penkerių metų garantija matomoms konstrukcijoms ir 10 metų garantija – paslėptoms.
Išvažiuojamojo posėdžio dalyviai apžiūrėjo tris renovuojamus namus. Liepų g. 19, kur darbai jau baigiami, Gluosnių g. 7, kur įpusėjo ir Taikos g. 10, kur renovacija tik pradėta.
Tarybos nariai vaikštinėjo aplink namus ir patys bandė pamatyti, ką statybininkai daro negerai. Liepų gatvėje Algirdas Balčytis atkreipė dėmesį, kad prieš dedant dangą dar reikėtų išlyginti cokolį, Antanas Kubaitis suabejojo sienų tiesumu.
Lankantis prie renovuojamo namo Taikos gatvėje, į balkoną išėjo šio namo gyventoja ponia Rūta. Pasiteiravus, ar ji turi priekaištų, moteris sakė, kad renovaciją reikėjo pradėti anksčiau, o ne dirbti dabar, kai oras atšalo. Ji sakė, kad trūksta informacijos apie naudojamas medžiagas, jų savybes, kainą. Kai su šiais klausimais jai patarė kreiptis į techninės priežiūros specialistą, ponia Rūta numojo ranka: „Techninės priežiūros specialistą mačiau tik vieną kartą. Pasistaipė ir dingo…“

Taikos g.10 gyvenanti ponia Rūta turėjo pastabų atliekantiesiems renovacijos darbų techninę priežiūrą.

Tuo tarpu Gluosnių g.7, kur renovacijos darbai įpusėjo, kontrolės statybininkams netrūksta. Bendrijos pirmininkas Romanas Jusaitis turi net specialų padėjėją statybos reikalams. Šioje srityje jam talkina Albertas Strukčinskas. Paklaustas, kokių turi pastabų statybininkams, A. Strukčinskas sakė, kad su jais bendrauti tenka nuolat. „Namai seni, šleivi, kreivi. Tokius turbūt pigiau būtų nugriauti ir jų vietoje naujus pastatyti. Atvažiuoju kiekvieną dieną. Nuolat atsiranda ką derinti, aptarti. Tačiau sutariame ir visas iškilusias problemas išsprendžiame“, – sakė jis. Pats A. Strukčinskas šiuo metu gyvena kitame name, bet lygiai tokiame pat bute, kokie yra Gluosnių g.7. Jis sakė, kad, nors renovacija čia dar nebaigta, tačiau jau dabar renovuojamo namo gyventojai už šilumą moka 3 kartus mažiau, negu jis, gyvenantis neatnaujiname pastate.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite