Rajono politikai susidomėjo daugiabučių renovacija

Šilutės rajono savivaldybės Teritorijų ir kaimo reikalų komitetas surengė išvažiuojamąjį posėdį, tikslas – įvertinti Šilutės miesto daugiabučių renovacijos darbus. Šilumos tinklų bendrovės direktoriaus pavaduotojas, atsakingas už namų administravimą, Vygantas Kamarauskas rajono politikams parodė tris skirtingų atnaujinimo stadijų namus Šilutėje, atsakė į klausimus.

Lydimi Šilutės seniūno, vicemero Algirdo Balčyčio ir UAB „Šilutės šilumos tinklai“ direktoriaus pavaduotojo namų administracijai Vyganto Kamarausko Šilutės r. savivaldybės tarybos Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto nariai domėjosi, kaip vyksta daugiabučių namų renovavimo darbai.

 

Prieš išvyką V. Kamarauskas papasakojo apie šilumininkų bendrovės administruojamų daugiabučių namų renovacijos eigą. Jis sakė, kad šiuo metu dėl atšalusių ir subjurusių orų renovacijos darbai namų išorėje stabdomi ir bus pratęsti pavasarį.
Daugiausiai rūpesčių kelia atliekamų darbų kokybė, tačiau statybininkams sunkiai sekasi paslėpti broką, nes juos kontroliuoja tiek gyventojai, tiek techninės priežiūros specialistai.
Be Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto narių, šiame posėdyje dalyvavo nemenką statybininko patirtį turintis mero pavaduotojas Algirdas Balčytis bei Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus.
V. Kamarauskas sakė, kad šiuo metu liepos mėnesį pradėti namų išorės tvarkymo darbai dėl atšalusių orų stabdomi. Jie bus atnaujinti pavasarį, kai atšils. Pasak V. Kamarausko, renovuojant kiekvieną namą susiduriama su skirtingomis problemomis. Svarbiausia – siekti, kad statybininkai padarytų kaip reikiant. Tuo rūpinasi ir jis pats, ir techninės priežiūros specialistai.
Ko gero, vienintelė ir svarbiausia poveikio priemonė siekiant darbų kokybės – apmokėjimas tik gerai atlikus numatytus darbus. Anot V. Kamarausko, viename name teko priversti statybininkus tris kartus nuimti namo cokolį apšiltinančias medžiagas ir iš naujo ruošti pagrindą, ant kurio jos klijuojamos.

Gluosnių g. 7 namo bendrijos pirmininko pavaduotojas statybos reikalams Albertas Strukčinskas (viduryje) politikams sakė, kad renovuojant namą nuolat tenka derinti sprendimus su statybininkais.

Juknaičiuose susidurta su problemomis keičiant vamzdynus. Taip, kaip numatyta projekte, padaryti nepavyko, jį teko koreguoti. „Taisymų yra. Pinigų nemokame, kol nepataiso. Viskas priklauso nuo statybininkų“, – sakė renovuojamų namų administratorius. Renovuotiems namams suteikiama penkerių metų garantija matomoms konstrukcijoms ir 10 metų garantija – paslėptoms.
Išvažiuojamojo posėdžio dalyviai apžiūrėjo tris renovuojamus namus. Liepų g. 19, kur darbai jau baigiami, Gluosnių g. 7, kur įpusėjo ir Taikos g. 10, kur renovacija tik pradėta.
Tarybos nariai vaikštinėjo aplink namus ir patys bandė pamatyti, ką statybininkai daro negerai. Liepų gatvėje Algirdas Balčytis atkreipė dėmesį, kad prieš dedant dangą dar reikėtų išlyginti cokolį, Antanas Kubaitis suabejojo sienų tiesumu.
Lankantis prie renovuojamo namo Taikos gatvėje, į balkoną išėjo šio namo gyventoja ponia Rūta. Pasiteiravus, ar ji turi priekaištų, moteris sakė, kad renovaciją reikėjo pradėti anksčiau, o ne dirbti dabar, kai oras atšalo. Ji sakė, kad trūksta informacijos apie naudojamas medžiagas, jų savybes, kainą. Kai su šiais klausimais jai patarė kreiptis į techninės priežiūros specialistą, ponia Rūta numojo ranka: „Techninės priežiūros specialistą mačiau tik vieną kartą. Pasistaipė ir dingo…“

Taikos g.10 gyvenanti ponia Rūta turėjo pastabų atliekantiesiems renovacijos darbų techninę priežiūrą.

Tuo tarpu Gluosnių g.7, kur renovacijos darbai įpusėjo, kontrolės statybininkams netrūksta. Bendrijos pirmininkas Romanas Jusaitis turi net specialų padėjėją statybos reikalams. Šioje srityje jam talkina Albertas Strukčinskas. Paklaustas, kokių turi pastabų statybininkams, A. Strukčinskas sakė, kad su jais bendrauti tenka nuolat. „Namai seni, šleivi, kreivi. Tokius turbūt pigiau būtų nugriauti ir jų vietoje naujus pastatyti. Atvažiuoju kiekvieną dieną. Nuolat atsiranda ką derinti, aptarti. Tačiau sutariame ir visas iškilusias problemas išsprendžiame“, – sakė jis. Pats A. Strukčinskas šiuo metu gyvena kitame name, bet lygiai tokiame pat bute, kokie yra Gluosnių g.7. Jis sakė, kad, nors renovacija čia dar nebaigta, tačiau jau dabar renovuojamo namo gyventojai už šilumą moka 3 kartus mažiau, negu jis, gyvenantis neatnaujiname pastate.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ir šią savaitę sinoptikai žada lietaus, o šilumos – iki 25 laipsnių

Ši savaitė ir Šilutės krašte prasidėjo vis su lietumi, netrūko saulės ir vėjo. Tačiau karščių jau nebėra. Pirmadienį, rugpjūčio 2 d., itin drėgnus orus atnešęs ciklonas po truputį keliavo šiaurinių platumų link. Buvo ir lietaus, tačiau negausiai, o šilumos irgi netrūko. Rugpjūčio 3-ios, antradienio, naktį vietomis trumpas lietus, kai kur galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, pajūryje – šiaurės vakarų 7-12 m/s, pajūryje gūsiai 15-17 m/s. Žemiausia temperatūra 10-15, pajūryje 16-18 laipsnių. Dieną daug kur trumpas lietus, vietomis su perkūnija. Vėjas

Jau pradeda žydėti rykštenės: skinkite negailėdami

Pievos ir patvoriai jau geltonuoja – pradeda žydėti rykštenės. Jos mėgstamos dėl ryškios spalvos, be to, ilgai laikosi pamerktos. Aplinkosaugininkai ragina šį invazinį augalą skinti kad ir glėbiais – taip sumažinsime jo paplitimą. Tačiau įspėja nuvytusių žiedynų nemesti kur pakliuvo, tik į kompostavimo įrenginius ar žaliųjų atliekų aikšteles, kad nepaplistų sėklos. Į Lietuvos invazinių rūšių sąrašą šiuo metu įtrauktos trys rykštenių rūšys: kanadinė rykštenė, aukštoji rykštenė ir didžioji (vėlyvoji) rykštenė.Jos pradeda žydėti apie vasaros vidurį, o baigia rudenį. Visos jos

Pagerbkite tikrą Mokytoją – teikite kandidatūras „Metų mokytojo“ premijai gauti

Šilutės rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą įsteigti „Metų mokytojo“ nominaciją. Galbūt nėra svarbiausia dovana, piniginė premija. Svarbiausia, kad krašto bendruomenei suteikta proga iš geriausių mokytojų pasiūlyti kandidatūras ir švęsti, džiaugtis per iškilmes, kai bus pagerbiamas „Metų mokytojas“. Savivaldybė, kviesdama teikti kandidatūras, interneto svetainėje tikina neabejojanti, kad jūsų mokykloje yra tas išskirtinis – pilietiškas, inovatyvus, jaunąją kartą įkvėpti gebantis, kolegas motyvuojantis ir bendruomenę buriantis Mokytojas. Jei taip – kviečiame jį nominuoti, užpildant nustatytos formos rekomendaciją, kartu pateikiant kandidato sutikimą dėl asmens

Pratęsiamas išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminas nedidelių saulės elektrinių įsigijimui

Lietuvos Respublikos energetikos ministerija, siekdama užtikrinti sklandų išlaidų kompensavimo, nedidelių, iki 10 KW galios saulės elektrinių įsigijimui iš elektrinių parkų procesą, pratęsė išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminą dviem mėnesiams iki 2021 metų rugsėjo 30 d. Įgyvendinimo terminas pratęstas pareiškėjams 2020 m. liepos mėn. teikusiems paraiškas kompensacinei išmokai pagal priemonę „AIE namų ūkiams (įsigijimas iš elektrinių parkų)“ gauti. Sprendimas buvo priimtas, atsižvelgiant į gausų pateiktų paraiškų skaičių ir karantino metu sulėtėjusį reikalingų dokumentų tvarkymo procesą, neigiamą COVID-19 pandemijos poveikį elektrinių parkų

Taip pat skaitykite