Rajono politikai susidomėjo daugiabučių renovacija

Šilutės rajono savivaldybės Teritorijų ir kaimo reikalų komitetas surengė išvažiuojamąjį posėdį, tikslas – įvertinti Šilutės miesto daugiabučių renovacijos darbus. Šilumos tinklų bendrovės direktoriaus pavaduotojas, atsakingas už namų administravimą, Vygantas Kamarauskas rajono politikams parodė tris skirtingų atnaujinimo stadijų namus Šilutėje, atsakė į klausimus.

Lydimi Šilutės seniūno, vicemero Algirdo Balčyčio ir UAB „Šilutės šilumos tinklai“ direktoriaus pavaduotojo namų administracijai Vyganto Kamarausko Šilutės r. savivaldybės tarybos Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto nariai domėjosi, kaip vyksta daugiabučių namų renovavimo darbai.

 

Prieš išvyką V. Kamarauskas papasakojo apie šilumininkų bendrovės administruojamų daugiabučių namų renovacijos eigą. Jis sakė, kad šiuo metu dėl atšalusių ir subjurusių orų renovacijos darbai namų išorėje stabdomi ir bus pratęsti pavasarį.
Daugiausiai rūpesčių kelia atliekamų darbų kokybė, tačiau statybininkams sunkiai sekasi paslėpti broką, nes juos kontroliuoja tiek gyventojai, tiek techninės priežiūros specialistai.
Be Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto narių, šiame posėdyje dalyvavo nemenką statybininko patirtį turintis mero pavaduotojas Algirdas Balčytis bei Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus.
V. Kamarauskas sakė, kad šiuo metu liepos mėnesį pradėti namų išorės tvarkymo darbai dėl atšalusių orų stabdomi. Jie bus atnaujinti pavasarį, kai atšils. Pasak V. Kamarausko, renovuojant kiekvieną namą susiduriama su skirtingomis problemomis. Svarbiausia – siekti, kad statybininkai padarytų kaip reikiant. Tuo rūpinasi ir jis pats, ir techninės priežiūros specialistai.
Ko gero, vienintelė ir svarbiausia poveikio priemonė siekiant darbų kokybės – apmokėjimas tik gerai atlikus numatytus darbus. Anot V. Kamarausko, viename name teko priversti statybininkus tris kartus nuimti namo cokolį apšiltinančias medžiagas ir iš naujo ruošti pagrindą, ant kurio jos klijuojamos.

Gluosnių g. 7 namo bendrijos pirmininko pavaduotojas statybos reikalams Albertas Strukčinskas (viduryje) politikams sakė, kad renovuojant namą nuolat tenka derinti sprendimus su statybininkais.

Juknaičiuose susidurta su problemomis keičiant vamzdynus. Taip, kaip numatyta projekte, padaryti nepavyko, jį teko koreguoti. „Taisymų yra. Pinigų nemokame, kol nepataiso. Viskas priklauso nuo statybininkų“, – sakė renovuojamų namų administratorius. Renovuotiems namams suteikiama penkerių metų garantija matomoms konstrukcijoms ir 10 metų garantija – paslėptoms.
Išvažiuojamojo posėdžio dalyviai apžiūrėjo tris renovuojamus namus. Liepų g. 19, kur darbai jau baigiami, Gluosnių g. 7, kur įpusėjo ir Taikos g. 10, kur renovacija tik pradėta.
Tarybos nariai vaikštinėjo aplink namus ir patys bandė pamatyti, ką statybininkai daro negerai. Liepų gatvėje Algirdas Balčytis atkreipė dėmesį, kad prieš dedant dangą dar reikėtų išlyginti cokolį, Antanas Kubaitis suabejojo sienų tiesumu.
Lankantis prie renovuojamo namo Taikos gatvėje, į balkoną išėjo šio namo gyventoja ponia Rūta. Pasiteiravus, ar ji turi priekaištų, moteris sakė, kad renovaciją reikėjo pradėti anksčiau, o ne dirbti dabar, kai oras atšalo. Ji sakė, kad trūksta informacijos apie naudojamas medžiagas, jų savybes, kainą. Kai su šiais klausimais jai patarė kreiptis į techninės priežiūros specialistą, ponia Rūta numojo ranka: „Techninės priežiūros specialistą mačiau tik vieną kartą. Pasistaipė ir dingo…“

Taikos g.10 gyvenanti ponia Rūta turėjo pastabų atliekantiesiems renovacijos darbų techninę priežiūrą.

Tuo tarpu Gluosnių g.7, kur renovacijos darbai įpusėjo, kontrolės statybininkams netrūksta. Bendrijos pirmininkas Romanas Jusaitis turi net specialų padėjėją statybos reikalams. Šioje srityje jam talkina Albertas Strukčinskas. Paklaustas, kokių turi pastabų statybininkams, A. Strukčinskas sakė, kad su jais bendrauti tenka nuolat. „Namai seni, šleivi, kreivi. Tokius turbūt pigiau būtų nugriauti ir jų vietoje naujus pastatyti. Atvažiuoju kiekvieną dieną. Nuolat atsiranda ką derinti, aptarti. Tačiau sutariame ir visas iškilusias problemas išsprendžiame“, – sakė jis. Pats A. Strukčinskas šiuo metu gyvena kitame name, bet lygiai tokiame pat bute, kokie yra Gluosnių g.7. Jis sakė, kad, nors renovacija čia dar nebaigta, tačiau jau dabar renovuojamo namo gyventojai už šilumą moka 3 kartus mažiau, negu jis, gyvenantis neatnaujiname pastate.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Augintinių ženklinimo ABC: kam, kaip ir kodėl to reikia?

Bela, Luna, Simba, Pūkis, Pupa, Maja, Rikis, Tobis, Murkis, Puma, Nika, Arčis, Gučis – populiariausi kačių ir šunų, registruotų Gyvūnų augintinių registre, vardai. Jūsų augintinio vardas taip pat gali būti populiariausiųjų sąraše, jei paženklinsite ir registruosite jį Gyvūnų augintinių registre. Primename, kaip tai padaryti ir kodėl svarbu paženklinti savo augintinius. Gyvūno ženklinimas mikroschema – tai neskausminga ir daug laiko netrunkanti procedūra. Ją atlieka veterinaras arba ženklintojas, registruojantis kates, šunis ir šeškus ir turintis mokymo baigimo pažymėjimą bei teisę prisijungti prie

Vasario mėnesį policija tikrins

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja apie vasario mėnesio policijos prevencines priemones. Vasario 1-2 d. bus tikrinamas privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimas, vasario 5-7 d. – transporto priemonių, įskaitant dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumas, apsvaigimas nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų , vasario 9-11 d. ir vasario 27-28 d. – vairuotojų nesustojimas prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal Kelių eismo taisykles. Vasario 13-19 d. bus sustiprinta krovininių automobilių ir autobusų

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Taip pat skaitykite