Rajono politikai susidomėjo daugiabučių renovacija

Šilutės rajono savivaldybės Teritorijų ir kaimo reikalų komitetas surengė išvažiuojamąjį posėdį, tikslas – įvertinti Šilutės miesto daugiabučių renovacijos darbus. Šilumos tinklų bendrovės direktoriaus pavaduotojas, atsakingas už namų administravimą, Vygantas Kamarauskas rajono politikams parodė tris skirtingų atnaujinimo stadijų namus Šilutėje, atsakė į klausimus.

Lydimi Šilutės seniūno, vicemero Algirdo Balčyčio ir UAB „Šilutės šilumos tinklai“ direktoriaus pavaduotojo namų administracijai Vyganto Kamarausko Šilutės r. savivaldybės tarybos Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto nariai domėjosi, kaip vyksta daugiabučių namų renovavimo darbai.

 

Prieš išvyką V. Kamarauskas papasakojo apie šilumininkų bendrovės administruojamų daugiabučių namų renovacijos eigą. Jis sakė, kad šiuo metu dėl atšalusių ir subjurusių orų renovacijos darbai namų išorėje stabdomi ir bus pratęsti pavasarį.
Daugiausiai rūpesčių kelia atliekamų darbų kokybė, tačiau statybininkams sunkiai sekasi paslėpti broką, nes juos kontroliuoja tiek gyventojai, tiek techninės priežiūros specialistai.
Be Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto narių, šiame posėdyje dalyvavo nemenką statybininko patirtį turintis mero pavaduotojas Algirdas Balčytis bei Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus.
V. Kamarauskas sakė, kad šiuo metu liepos mėnesį pradėti namų išorės tvarkymo darbai dėl atšalusių orų stabdomi. Jie bus atnaujinti pavasarį, kai atšils. Pasak V. Kamarausko, renovuojant kiekvieną namą susiduriama su skirtingomis problemomis. Svarbiausia – siekti, kad statybininkai padarytų kaip reikiant. Tuo rūpinasi ir jis pats, ir techninės priežiūros specialistai.
Ko gero, vienintelė ir svarbiausia poveikio priemonė siekiant darbų kokybės – apmokėjimas tik gerai atlikus numatytus darbus. Anot V. Kamarausko, viename name teko priversti statybininkus tris kartus nuimti namo cokolį apšiltinančias medžiagas ir iš naujo ruošti pagrindą, ant kurio jos klijuojamos.

Gluosnių g. 7 namo bendrijos pirmininko pavaduotojas statybos reikalams Albertas Strukčinskas (viduryje) politikams sakė, kad renovuojant namą nuolat tenka derinti sprendimus su statybininkais.

Juknaičiuose susidurta su problemomis keičiant vamzdynus. Taip, kaip numatyta projekte, padaryti nepavyko, jį teko koreguoti. „Taisymų yra. Pinigų nemokame, kol nepataiso. Viskas priklauso nuo statybininkų“, – sakė renovuojamų namų administratorius. Renovuotiems namams suteikiama penkerių metų garantija matomoms konstrukcijoms ir 10 metų garantija – paslėptoms.
Išvažiuojamojo posėdžio dalyviai apžiūrėjo tris renovuojamus namus. Liepų g. 19, kur darbai jau baigiami, Gluosnių g. 7, kur įpusėjo ir Taikos g. 10, kur renovacija tik pradėta.
Tarybos nariai vaikštinėjo aplink namus ir patys bandė pamatyti, ką statybininkai daro negerai. Liepų gatvėje Algirdas Balčytis atkreipė dėmesį, kad prieš dedant dangą dar reikėtų išlyginti cokolį, Antanas Kubaitis suabejojo sienų tiesumu.
Lankantis prie renovuojamo namo Taikos gatvėje, į balkoną išėjo šio namo gyventoja ponia Rūta. Pasiteiravus, ar ji turi priekaištų, moteris sakė, kad renovaciją reikėjo pradėti anksčiau, o ne dirbti dabar, kai oras atšalo. Ji sakė, kad trūksta informacijos apie naudojamas medžiagas, jų savybes, kainą. Kai su šiais klausimais jai patarė kreiptis į techninės priežiūros specialistą, ponia Rūta numojo ranka: „Techninės priežiūros specialistą mačiau tik vieną kartą. Pasistaipė ir dingo…“

Taikos g.10 gyvenanti ponia Rūta turėjo pastabų atliekantiesiems renovacijos darbų techninę priežiūrą.

Tuo tarpu Gluosnių g.7, kur renovacijos darbai įpusėjo, kontrolės statybininkams netrūksta. Bendrijos pirmininkas Romanas Jusaitis turi net specialų padėjėją statybos reikalams. Šioje srityje jam talkina Albertas Strukčinskas. Paklaustas, kokių turi pastabų statybininkams, A. Strukčinskas sakė, kad su jais bendrauti tenka nuolat. „Namai seni, šleivi, kreivi. Tokius turbūt pigiau būtų nugriauti ir jų vietoje naujus pastatyti. Atvažiuoju kiekvieną dieną. Nuolat atsiranda ką derinti, aptarti. Tačiau sutariame ir visas iškilusias problemas išsprendžiame“, – sakė jis. Pats A. Strukčinskas šiuo metu gyvena kitame name, bet lygiai tokiame pat bute, kokie yra Gluosnių g.7. Jis sakė, kad, nors renovacija čia dar nebaigta, tačiau jau dabar renovuojamo namo gyventojai už šilumą moka 3 kartus mažiau, negu jis, gyvenantis neatnaujiname pastate.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite