Rajono politikai susidomėjo daugiabučių renovacija

Šilutės rajono savivaldybės Teritorijų ir kaimo reikalų komitetas surengė išvažiuojamąjį posėdį, tikslas – įvertinti Šilutės miesto daugiabučių renovacijos darbus. Šilumos tinklų bendrovės direktoriaus pavaduotojas, atsakingas už namų administravimą, Vygantas Kamarauskas rajono politikams parodė tris skirtingų atnaujinimo stadijų namus Šilutėje, atsakė į klausimus.

Lydimi Šilutės seniūno, vicemero Algirdo Balčyčio ir UAB „Šilutės šilumos tinklai“ direktoriaus pavaduotojo namų administracijai Vyganto Kamarausko Šilutės r. savivaldybės tarybos Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto nariai domėjosi, kaip vyksta daugiabučių namų renovavimo darbai.

 

Prieš išvyką V. Kamarauskas papasakojo apie šilumininkų bendrovės administruojamų daugiabučių namų renovacijos eigą. Jis sakė, kad šiuo metu dėl atšalusių ir subjurusių orų renovacijos darbai namų išorėje stabdomi ir bus pratęsti pavasarį.
Daugiausiai rūpesčių kelia atliekamų darbų kokybė, tačiau statybininkams sunkiai sekasi paslėpti broką, nes juos kontroliuoja tiek gyventojai, tiek techninės priežiūros specialistai.
Be Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto narių, šiame posėdyje dalyvavo nemenką statybininko patirtį turintis mero pavaduotojas Algirdas Balčytis bei Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus.
V. Kamarauskas sakė, kad šiuo metu liepos mėnesį pradėti namų išorės tvarkymo darbai dėl atšalusių orų stabdomi. Jie bus atnaujinti pavasarį, kai atšils. Pasak V. Kamarausko, renovuojant kiekvieną namą susiduriama su skirtingomis problemomis. Svarbiausia – siekti, kad statybininkai padarytų kaip reikiant. Tuo rūpinasi ir jis pats, ir techninės priežiūros specialistai.
Ko gero, vienintelė ir svarbiausia poveikio priemonė siekiant darbų kokybės – apmokėjimas tik gerai atlikus numatytus darbus. Anot V. Kamarausko, viename name teko priversti statybininkus tris kartus nuimti namo cokolį apšiltinančias medžiagas ir iš naujo ruošti pagrindą, ant kurio jos klijuojamos.

Gluosnių g. 7 namo bendrijos pirmininko pavaduotojas statybos reikalams Albertas Strukčinskas (viduryje) politikams sakė, kad renovuojant namą nuolat tenka derinti sprendimus su statybininkais.

Juknaičiuose susidurta su problemomis keičiant vamzdynus. Taip, kaip numatyta projekte, padaryti nepavyko, jį teko koreguoti. „Taisymų yra. Pinigų nemokame, kol nepataiso. Viskas priklauso nuo statybininkų“, – sakė renovuojamų namų administratorius. Renovuotiems namams suteikiama penkerių metų garantija matomoms konstrukcijoms ir 10 metų garantija – paslėptoms.
Išvažiuojamojo posėdžio dalyviai apžiūrėjo tris renovuojamus namus. Liepų g. 19, kur darbai jau baigiami, Gluosnių g. 7, kur įpusėjo ir Taikos g. 10, kur renovacija tik pradėta.
Tarybos nariai vaikštinėjo aplink namus ir patys bandė pamatyti, ką statybininkai daro negerai. Liepų gatvėje Algirdas Balčytis atkreipė dėmesį, kad prieš dedant dangą dar reikėtų išlyginti cokolį, Antanas Kubaitis suabejojo sienų tiesumu.
Lankantis prie renovuojamo namo Taikos gatvėje, į balkoną išėjo šio namo gyventoja ponia Rūta. Pasiteiravus, ar ji turi priekaištų, moteris sakė, kad renovaciją reikėjo pradėti anksčiau, o ne dirbti dabar, kai oras atšalo. Ji sakė, kad trūksta informacijos apie naudojamas medžiagas, jų savybes, kainą. Kai su šiais klausimais jai patarė kreiptis į techninės priežiūros specialistą, ponia Rūta numojo ranka: „Techninės priežiūros specialistą mačiau tik vieną kartą. Pasistaipė ir dingo…“

Taikos g.10 gyvenanti ponia Rūta turėjo pastabų atliekantiesiems renovacijos darbų techninę priežiūrą.

Tuo tarpu Gluosnių g.7, kur renovacijos darbai įpusėjo, kontrolės statybininkams netrūksta. Bendrijos pirmininkas Romanas Jusaitis turi net specialų padėjėją statybos reikalams. Šioje srityje jam talkina Albertas Strukčinskas. Paklaustas, kokių turi pastabų statybininkams, A. Strukčinskas sakė, kad su jais bendrauti tenka nuolat. „Namai seni, šleivi, kreivi. Tokius turbūt pigiau būtų nugriauti ir jų vietoje naujus pastatyti. Atvažiuoju kiekvieną dieną. Nuolat atsiranda ką derinti, aptarti. Tačiau sutariame ir visas iškilusias problemas išsprendžiame“, – sakė jis. Pats A. Strukčinskas šiuo metu gyvena kitame name, bet lygiai tokiame pat bute, kokie yra Gluosnių g.7. Jis sakė, kad, nors renovacija čia dar nebaigta, tačiau jau dabar renovuojamo namo gyventojai už šilumą moka 3 kartus mažiau, negu jis, gyvenantis neatnaujiname pastate.

Vaidotas VILKAS

Hits: 64

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Kintų mokykloje istorijos moko dr. Rubenas Bukavickas

Gera žinia Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu interneto svetainėje pasidžiaugė šios mokyklos vadovė Asta Gužauskienė. Istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas gavo mokslų daktaro laipsnį. Direktorė Asta Gužauskienė rašo: „Kad darbuotojai kelia kvalifikaciją mokymuose, kursuose, seminaruose, daugumai visuomenės tai yra žinoma ir gana įprasta. Bet priimti sprendimą studijuoti – iššūkis! Kintų mokykloje mėgstami iššūkiai – kasmet studijuoja vidutiniškai po penkis darbuotojus: vieni siekia profesijos ar papildomos profesijos, persikvalifikavimo, kiti – pedagogikos studijų ar net mokslinio laipsnio! Šiuo metu mokykloje dirba 47 darbuotojai,

COVID-19 Šilutės rajone: per parą nustatyti 5 nauji atvejai, sergančiųjų – 398, paskiepyti per 7 tūkst. gyventojų

Praėjusią parą, trečiadienį, Lietuvoje patvirtinta 1344 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 14 žmonių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Šilutės rajone – 5 nauji atvejai.  Balandžio 22 d. duomenimis, Šilutės rajone šiuo metu iš viso sergančiųjų koronavirusu – 398 asmenys, o mirusiųjų nuo COVID-19 – 63. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 2 797 Šilutės r. savivaldybės gyventojai. Iš jų pasveiko 2 253 asmenys. Žinoma, jog iš viso Šilutės r. savivaldybėje paskiepyti 7 056 asmenys. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 950

Balandžio 22-oji – Pasaulinė žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkūriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir

Taip pat skaitykite