Rajono pedagogai sutinka mokyti pradinukus kontaktiniu būdu, tačiau tėvai atsisako

Nuo šios savaitės Vyriausybės nutarimu 25 šalies savivaldybėse jų pasirinktose ugdymo įstaigose pradinukus gali būti pradėta mokyti mišriu būdu. Tokia galimybė buvo suteikta ir Šilutės rajono mokykloms, kurios vykdo ugdymą pagal pradinio ugdymo programą. Rajono pedagogai tam neprieštaravo, tačiau… nesutiko tėvai. Kodėl? 

Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė

Paaiškinsime, jog praėjusią savaitę šalies savivaldybės buvo pakviestos jungtis prie saugaus grįžimo į kontaktinį ugdymą modelio. Tokį norą išreiškė 25 savivaldybės ir 59 mokyklos. Šilutės r. savivaldybės šiame sąraše nėra.

„Buvo siūlymas, kad galima sugrįžti mokytis kontaktiniu būdu pradinėms klasėms, tačiau tam reikėjo tėvų sutikimo ir testų dėl COVID-19 kaupiniu metodu. Visoms miesto mokykloms, kitoms buvo išsiųstos informacinės skaidrės ir kiti dokumentai, kuriuose aiškiai ir konkrečiai paaiškinta, ko reikia, kad sugrįžtų vaikai į mokyklas”, – apie situaciją pasakojo Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė.

Tokia galimybė, anot vedėjos, pirmiausia buvo pristatyta pradinių klasių mokytojams, kurių dauguma kontaktiniam mokymui neprieštaravo. Vėliau buvo informuoti ir tėvai.

„Tėvai buvo informuojami telefonu, bendraujant vaizdo skambučiais. Buvo rengiamos apklausos. Deja, mums nepavyko. Daugelis tėvų nesutiko su privalomu testavimu”, – sakė D. Butvydienė.

Paaiškinsime, kad testavimas dėl COVID-19 kaupiniu metodu vykdomas dviem etapais. Pirmiausia, mokinių ir mokytojų namų ūkių testavimas, kai prieš sugrįžtant ištiriami mokiniai ir jų šeimos, pedagogai ir personalas, o jau sugrįžus į mokyklą antruoju etapu periodiškai kaupinių metodu testuojami kartą per savaitę tik mokiniai (be šeimos narių), pedagogai ir kiti su mokiniais kontaktus turintys darbuotojai.

„Mano vaiko nosį kas savaitę nedraskys… – dažniausiai tokią priežastį nurodė tėvai, kodėl nesutinka jungtis prie saugaus grįžimo į kontaktinį ugdymą. – buvo rodomi filmukai tėvams, kaip atliekami testai. Rodoma, kad testas visiškai nedrasko nosies. Vis dėlto tėvų sutikimo nesulaukėme. Tiesa, buvo ir neprieštaraujančių, dauguma Žibų pradinės mokyklos tėvų”,– sakė Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja.

Apie testavimą aiškina ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, skelbianti, kad ėminiai šiuo atveju imami ne iš nosiaryklės, o iš nosies gleivinės, taigi tyrimas nebūna skausmingas, mažiau nemalonus nei įprastas PGR testas.

D. Butvydienė pažymėjo, kad vienoje Žibų pradinės mokyklos klasėje iš 24 besimokančių vaikų, 14 jų tėvų tam galimybių nėra: „Mokytojui sudėtinga tuo pačiu metu mokyti vaikus ir klasėse, ir vesti pamoką nuotoliniu būdu. Tai dar nėra įmanoma dėl turimų tokių techninių galimybių, – sakė pašnekovė. – Jeigu nuotoliniu būdu mokytųsi 2-3 vaikai, tada dar būtų galima nusiųsti jiems užduotis, kad dirbtų savarankiškai, tačiau pusė klasės (šiuo atveju 10 vaikų) būtų neracionalu“.

Taigi, Šilutės r. savivaldybės mokyklos, kuriose ugdomi pradinių klasių mokiniai, vykdys kontaktinį ugdymą tik tuomet, kai tai bus leista Vyriausybės nutarimu.

Pradinių klasių mišrus ugdymas pasirinktose mokyklose galimas tik savivaldybėse, kurios pačios pareiškė norą išbandyti kontaktinį pradinių klasių mokinių ugdymą, tai yra – Akmenės rajono, Alytaus miesto, Birštono, Biržų rajono, Kauno miesto, Kazlų Rūdos, Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Mažeikių rajono, Pakruojo rajono, Palangos miesto, Panevėžio rajono, Plungės rajono, Radviliškio rajono, Raseinių rajono, Rietavo, Šakių rajono, Šalčininkų rajono, Šiaulių miesto, Širvintų rajono, Švenčionių rajono, Vilkaviškio rajono, Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono savivaldybėse.

Viktorija Skutulienė

 

 

 

Hits: 122

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite