Rajono pedagogai sutinka mokyti pradinukus kontaktiniu būdu, tačiau tėvai atsisako

Nuo šios savaitės Vyriausybės nutarimu 25 šalies savivaldybėse jų pasirinktose ugdymo įstaigose pradinukus gali būti pradėta mokyti mišriu būdu. Tokia galimybė buvo suteikta ir Šilutės rajono mokykloms, kurios vykdo ugdymą pagal pradinio ugdymo programą. Rajono pedagogai tam neprieštaravo, tačiau… nesutiko tėvai. Kodėl? 

Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė

Paaiškinsime, jog praėjusią savaitę šalies savivaldybės buvo pakviestos jungtis prie saugaus grįžimo į kontaktinį ugdymą modelio. Tokį norą išreiškė 25 savivaldybės ir 59 mokyklos. Šilutės r. savivaldybės šiame sąraše nėra.

„Buvo siūlymas, kad galima sugrįžti mokytis kontaktiniu būdu pradinėms klasėms, tačiau tam reikėjo tėvų sutikimo ir testų dėl COVID-19 kaupiniu metodu. Visoms miesto mokykloms, kitoms buvo išsiųstos informacinės skaidrės ir kiti dokumentai, kuriuose aiškiai ir konkrečiai paaiškinta, ko reikia, kad sugrįžtų vaikai į mokyklas”, – apie situaciją pasakojo Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė.

Tokia galimybė, anot vedėjos, pirmiausia buvo pristatyta pradinių klasių mokytojams, kurių dauguma kontaktiniam mokymui neprieštaravo. Vėliau buvo informuoti ir tėvai.

„Tėvai buvo informuojami telefonu, bendraujant vaizdo skambučiais. Buvo rengiamos apklausos. Deja, mums nepavyko. Daugelis tėvų nesutiko su privalomu testavimu”, – sakė D. Butvydienė.

Paaiškinsime, kad testavimas dėl COVID-19 kaupiniu metodu vykdomas dviem etapais. Pirmiausia, mokinių ir mokytojų namų ūkių testavimas, kai prieš sugrįžtant ištiriami mokiniai ir jų šeimos, pedagogai ir personalas, o jau sugrįžus į mokyklą antruoju etapu periodiškai kaupinių metodu testuojami kartą per savaitę tik mokiniai (be šeimos narių), pedagogai ir kiti su mokiniais kontaktus turintys darbuotojai.

„Mano vaiko nosį kas savaitę nedraskys… – dažniausiai tokią priežastį nurodė tėvai, kodėl nesutinka jungtis prie saugaus grįžimo į kontaktinį ugdymą. – buvo rodomi filmukai tėvams, kaip atliekami testai. Rodoma, kad testas visiškai nedrasko nosies. Vis dėlto tėvų sutikimo nesulaukėme. Tiesa, buvo ir neprieštaraujančių, dauguma Žibų pradinės mokyklos tėvų”,– sakė Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja.

Apie testavimą aiškina ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, skelbianti, kad ėminiai šiuo atveju imami ne iš nosiaryklės, o iš nosies gleivinės, taigi tyrimas nebūna skausmingas, mažiau nemalonus nei įprastas PGR testas.

D. Butvydienė pažymėjo, kad vienoje Žibų pradinės mokyklos klasėje iš 24 besimokančių vaikų, 14 jų tėvų tam galimybių nėra: „Mokytojui sudėtinga tuo pačiu metu mokyti vaikus ir klasėse, ir vesti pamoką nuotoliniu būdu. Tai dar nėra įmanoma dėl turimų tokių techninių galimybių, – sakė pašnekovė. – Jeigu nuotoliniu būdu mokytųsi 2-3 vaikai, tada dar būtų galima nusiųsti jiems užduotis, kad dirbtų savarankiškai, tačiau pusė klasės (šiuo atveju 10 vaikų) būtų neracionalu“.

Taigi, Šilutės r. savivaldybės mokyklos, kuriose ugdomi pradinių klasių mokiniai, vykdys kontaktinį ugdymą tik tuomet, kai tai bus leista Vyriausybės nutarimu.

Pradinių klasių mišrus ugdymas pasirinktose mokyklose galimas tik savivaldybėse, kurios pačios pareiškė norą išbandyti kontaktinį pradinių klasių mokinių ugdymą, tai yra – Akmenės rajono, Alytaus miesto, Birštono, Biržų rajono, Kauno miesto, Kazlų Rūdos, Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Mažeikių rajono, Pakruojo rajono, Palangos miesto, Panevėžio rajono, Plungės rajono, Radviliškio rajono, Raseinių rajono, Rietavo, Šakių rajono, Šalčininkų rajono, Šiaulių miesto, Širvintų rajono, Švenčionių rajono, Vilkaviškio rajono, Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono savivaldybėse.

Viktorija Skutulienė

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kepyklose – kūčiukų kepimo įkarštis. Krosnys bus užgesintos tik Kūčių vakarą

kūčiukų

30 sunkvežimių kūčiukų – tiek jų po Lietuvą pasklis vien iš kepyklos Panevėžyje, kur pastarosiomis savaitėmis krosnys negęsta net ir naktį. Išlaikyti lietuvišką kūčiukų kepimo tradiciją – itin atsakinga užduotis. Aukščiausios rūšies miltai ir aguonos, dėmesingai maišoma ir kildinama tešla, tiksliai formuojami mažieji „duonos kepaliukai“ ir jų kelionė į milžinišką krosnį. Kiekvienas kepėjų žingsnis yra gerai pamatuotas ir apskaičiuotas. „Per gana trumpą laikotarpį turime iškepti tiek kūčiukų, kad jų užtektų trims milijonams“, – sako kepyklą Panevėžyje valdančios bendrovės „AR Maistas“

Lumpėnų bibliotekai – 70. Istoriją kuriame kartu…

„2021 m. lapkričio 25 d. Pagėgių savivaldybės administracijos Lumpėnų seniūnijos laisvalaikio salėje atgimsta praeitis ir vėl ataidi iš glūdumos buvę metai“, – šiais žodžiais prasidėjo Pagėgių savivaldybės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos 7 klasės mokinio Elijaus Andriukaičio skaityta Lumpėnų bibliotekos istorijos apžvalga, prikėlusi 7-is dešimtmečius menančią bibliotekos praeitį. Istorijos vingiais Renginio metu pakeliauta istorijos vingiais – prisimintos čia dirbusios bibliotekininkės, pastatų, glaudusių Lumpėnų biblioteką, istorija, apžvelgta vykdyta veikla. Išsamios apžvalgos baigiamąjį žodį tarė šventinį jubiliejinį renginį vedusi Pagėgių sav. Vydūno viešosios

Kaip bendrauti su sudėtingais lankytojais?

Kasdien kultūros sferos specialistai neišvengiamai susiduria su sudėtingais lankytojais. Ar išties lankytojas visada būna teisus? Lapkričio 25 dieną įvykusių mokymų „Sudėtingi lankytojai: bendravimas ir aptarnavimas“ metu Šilutės rajono kultūros darbuotojai bei Palangos miesto, Kretingos, Klaipėdos rajonų bibliotekininkai sužinojo, kaip išlikti ramiu bendraujant ir nepatekti į konfliktinę situaciją. Mokymų lektorius, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto dėstytojas, verslo vadybos bei socialinės psichologijos profesionalas Juris Belte pateikė konfliktinių situacijų pavyzdžių ir apžvelgė bendravimo su lankytojais kultūros psichologinius aspektus. Dalyviai sužinojo apie

Sulaukėme žiemos: savaitgalį bus šalčio

Penktadienio rytą Šilutėje prireikė atidumo ir atsargumo: po vėjuoto ketvirtadienio, ypač jo vakaro, kai ir snyguriavo, iškritęs šlapias sniegas per naktį sušalo, tapo slidu. Sinoptikai praneša, kad savaitgalį taip pat sulauksime šalčio.  Penktadienio naktį slinkęs ciklonas didelę šalies dalį prausė lietumi, ūžavo smarkus vėjas, Šilutės krašte krito šlapias sniegas. Po tokio atlydžio ėmus plūsti šaltesniam orui pradėjo formuotis plikledis. Dieną irgi plūs vis šaltesnis oras, tad plikledis išsilaikys, prie ledo prišalęs sniegas vers elgtis atsargiau ir vairuotojus, ir pėsčiuosius. Temperatūra

Taip pat skaitykite