Rajono pedagogai sutinka mokyti pradinukus kontaktiniu būdu, tačiau tėvai atsisako

Nuo šios savaitės Vyriausybės nutarimu 25 šalies savivaldybėse jų pasirinktose ugdymo įstaigose pradinukus gali būti pradėta mokyti mišriu būdu. Tokia galimybė buvo suteikta ir Šilutės rajono mokykloms, kurios vykdo ugdymą pagal pradinio ugdymo programą. Rajono pedagogai tam neprieštaravo, tačiau… nesutiko tėvai. Kodėl? 

Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė

Paaiškinsime, jog praėjusią savaitę šalies savivaldybės buvo pakviestos jungtis prie saugaus grįžimo į kontaktinį ugdymą modelio. Tokį norą išreiškė 25 savivaldybės ir 59 mokyklos. Šilutės r. savivaldybės šiame sąraše nėra.

„Buvo siūlymas, kad galima sugrįžti mokytis kontaktiniu būdu pradinėms klasėms, tačiau tam reikėjo tėvų sutikimo ir testų dėl COVID-19 kaupiniu metodu. Visoms miesto mokykloms, kitoms buvo išsiųstos informacinės skaidrės ir kiti dokumentai, kuriuose aiškiai ir konkrečiai paaiškinta, ko reikia, kad sugrįžtų vaikai į mokyklas”, – apie situaciją pasakojo Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė.

Tokia galimybė, anot vedėjos, pirmiausia buvo pristatyta pradinių klasių mokytojams, kurių dauguma kontaktiniam mokymui neprieštaravo. Vėliau buvo informuoti ir tėvai.

„Tėvai buvo informuojami telefonu, bendraujant vaizdo skambučiais. Buvo rengiamos apklausos. Deja, mums nepavyko. Daugelis tėvų nesutiko su privalomu testavimu”, – sakė D. Butvydienė.

Paaiškinsime, kad testavimas dėl COVID-19 kaupiniu metodu vykdomas dviem etapais. Pirmiausia, mokinių ir mokytojų namų ūkių testavimas, kai prieš sugrįžtant ištiriami mokiniai ir jų šeimos, pedagogai ir personalas, o jau sugrįžus į mokyklą antruoju etapu periodiškai kaupinių metodu testuojami kartą per savaitę tik mokiniai (be šeimos narių), pedagogai ir kiti su mokiniais kontaktus turintys darbuotojai.

„Mano vaiko nosį kas savaitę nedraskys… – dažniausiai tokią priežastį nurodė tėvai, kodėl nesutinka jungtis prie saugaus grįžimo į kontaktinį ugdymą. – buvo rodomi filmukai tėvams, kaip atliekami testai. Rodoma, kad testas visiškai nedrasko nosies. Vis dėlto tėvų sutikimo nesulaukėme. Tiesa, buvo ir neprieštaraujančių, dauguma Žibų pradinės mokyklos tėvų”,– sakė Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja.

Apie testavimą aiškina ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, skelbianti, kad ėminiai šiuo atveju imami ne iš nosiaryklės, o iš nosies gleivinės, taigi tyrimas nebūna skausmingas, mažiau nemalonus nei įprastas PGR testas.

D. Butvydienė pažymėjo, kad vienoje Žibų pradinės mokyklos klasėje iš 24 besimokančių vaikų, 14 jų tėvų tam galimybių nėra: „Mokytojui sudėtinga tuo pačiu metu mokyti vaikus ir klasėse, ir vesti pamoką nuotoliniu būdu. Tai dar nėra įmanoma dėl turimų tokių techninių galimybių, – sakė pašnekovė. – Jeigu nuotoliniu būdu mokytųsi 2-3 vaikai, tada dar būtų galima nusiųsti jiems užduotis, kad dirbtų savarankiškai, tačiau pusė klasės (šiuo atveju 10 vaikų) būtų neracionalu“.

Taigi, Šilutės r. savivaldybės mokyklos, kuriose ugdomi pradinių klasių mokiniai, vykdys kontaktinį ugdymą tik tuomet, kai tai bus leista Vyriausybės nutarimu.

Pradinių klasių mišrus ugdymas pasirinktose mokyklose galimas tik savivaldybėse, kurios pačios pareiškė norą išbandyti kontaktinį pradinių klasių mokinių ugdymą, tai yra – Akmenės rajono, Alytaus miesto, Birštono, Biržų rajono, Kauno miesto, Kazlų Rūdos, Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Mažeikių rajono, Pakruojo rajono, Palangos miesto, Panevėžio rajono, Plungės rajono, Radviliškio rajono, Raseinių rajono, Rietavo, Šakių rajono, Šalčininkų rajono, Šiaulių miesto, Širvintų rajono, Švenčionių rajono, Vilkaviškio rajono, Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono savivaldybėse.

Viktorija Skutulienė

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Kviečiame teikti pasiūlymus Gyvūnų gerovės metams paminėti

Seimui 2022 m. paskelbus Gyvūnų gerovės metais, Aplinkos ministerija kviečia visuomenę, socialinius partnerius, verslą pasidalinti idėjomis, kaip juos paminėti. Pasiūlymų laukiame iki rugpjūčio 20 d. elektroniniu paštu info@am.lt. Atrinktos priemonės bus įtrauktos į Gyvūnų gerovės metų minėjimo programą. „Aš norėčiau, kad kiekvieni metai būtų gyvūnų gerovės, nes dėmesio šiai sričiai stokojama tiek iš valstybės, tiek iš piliečių. Juk, pripažinkim, kad dar požiūris į gyvį kaip į daiktą, nuosavybę, kažkokį madingą atributą, pelno nešėją labai gajus“, – pastebi aplinkos ministro patarėjas,

Prezidentas: sienų apsaugai – platesni karių įgaliojimai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį susitikęs su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku ir kariuomenės vadu gen. ltn. Valdemaru Rupšiu aptarė karių įsitraukimą ekstremaliosios situacijos metu. Šalies vadovas teigiamai įvertino susitikimo metu krašto apsaugos ministro A. Anušausko pristatytus Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo bei Karinės jėgos naudojimo statuto pakeitimus, nustatančius konkrečius įgaliojimus, kuriuos kariai įgytų ekstremaliųjų situacijų metu, ir šių įgaliojimų įgijimo sąlygas. „Įstatymų pakeitimai leis kariams efektyviai prisidėti tiek saugant Lietuvos Respublikos sienas, tiek, poreikiui esant,

Taip pat skaitykite