Rajono bendruomenės mokomos išnaudoti krašto išteklius

2015 m. sausio mėnesį Socialinės apsaugos ir darbo ministerija paskelbė nevyriausybinių organizacijų institucinio stiprinimo projektų konkursą. Pernai panašiame konkurse dalyvavo ir sėkmingai projektus įgyvendino net keturios mūsų rajono bendruomenės ir bendruomeninės organizacijos. Šiais metais kitaip į bendruomenių problemas nusprendė pažvelgti asociacija „Pamario delta“. Ji parengė paraišką ir gavo paramą projektui „Krašto ištekliai – bendruomenių labui“.

Apžiūrėję Platelių kraštą, išvykos dalyviai nusifotografavo.

 

Šio projekto tikslas buvo tobulinti Šilutės rajone veikiančių nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimo įgūdžius, skatinant jas tapti finansiškai nepriklausomomis. Tai gana sudėtingas uždavinys vienai organizacijai, taigi asociacija „Pamario delta“ į pagalbą pasikvietė Šilutės rajono bendruomenių sąjungą. Projekto tikslui pasiekti buvo numatytos trys veiklos.
Pirmoji veikla – mokymai, skirti bendradarbiavimo mechanizmams ir finansiniam savarankiškumui stiprinti. Bendruomenės buvo mokomos bendradarbiauti ir sėkmingai išnaudoti mūsų krašto gamtinį ir kultūrinį paveldą finansiniam savarankiškumui stiprinti.
Pirmoji mokymų dalis buvo teorinė, užsiėmimams vadovavo lektorė Birutė Servienė. Bendruomenės buvo supažindinamos su mūsų krašto turizmo ateities perspektyvomis, mokomos, kaip sukurti vietinio turizmo paslaugų paketus. Antroji mokymų dalis buvo praktinė – mokymų dalyviai aplankė keletą įvairiausiose Šilutės rajono vietose esančius turistų traukos objektus. Sertifikuota gidė Birutė Servienė supažindino su šiais objektais, mokė bendruomenes, kaip jos galėtų sukauptas žinias panaudoti savo bendruomenėse bei pritraukti turistų į savo gyvenvietes ir miestelius.
Rugpjūtį bendruomenės vyko pasisemti patirties į Platelius. Šis kraštas pasirinktas neatsitiktinai – Platelių miestelis, kaip ir Pamario kraštas, garsėja vandens turizmu. Išvykos metu buvo organizuoti du susitikimai: su Žemaitijos nacionalinio parko direkcija ir Platelių bendruomene. Iš šių dviejų organizacijų pasimokyta, kaip gamtos išteklius panaudoti turistams pritraukti. Šilutiškiai aplankė ne vieną turistų traukos objektą, susipažino su unikaliais ir interaktyviais Platelių muziejais. Grįžtant namo įvairių bendruomenių nariai svarstė, kaip galėtų įgytą patirtį panaudoti mūsų krašte.
Paskutinė projekte numatyta veikla – seminaras įvyko šį mėnesį. Jo metu bendruomenės pasidalijo projekto metu sukaupta patirtimi, užmezgė tvirtesnius ryšius su kitomis rajono bendruomenėmis, sukaupė didesnį žinių bagažą apie mūsų kraštą. Seminaro pabaigoje vyko aktyvi projekto dalyvių diskusija dalinantis idėjomis, kaip panaudoti krašto paveldą bendruomenių finansiniam savarankiškumui užtikrinti.
Asociacijos „Pamario delta“ pirmininkas Saulius Stankevičius sakė, kad projektas buvo sėkmingas ir tikrai reikalingas rajono bendruomenėms. Anot jo, daugelis projekte dalyvavusių bendruomenių jau kuria planus, kaip gauti pajamų iš turizmo. S. Stankevičius dėkoja bendruomenėms už dalyvavimą projekte, o Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai – už galimybę įgyvendinti tokį įdomų ir naudingą projektą.

Hits: 12

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite