Rajono bendruomenės mokomos išnaudoti krašto išteklius

2015 m. sausio mėnesį Socialinės apsaugos ir darbo ministerija paskelbė nevyriausybinių organizacijų institucinio stiprinimo projektų konkursą. Pernai panašiame konkurse dalyvavo ir sėkmingai projektus įgyvendino net keturios mūsų rajono bendruomenės ir bendruomeninės organizacijos. Šiais metais kitaip į bendruomenių problemas nusprendė pažvelgti asociacija „Pamario delta“. Ji parengė paraišką ir gavo paramą projektui „Krašto ištekliai – bendruomenių labui“.

Apžiūrėję Platelių kraštą, išvykos dalyviai nusifotografavo.

 

Šio projekto tikslas buvo tobulinti Šilutės rajone veikiančių nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimo įgūdžius, skatinant jas tapti finansiškai nepriklausomomis. Tai gana sudėtingas uždavinys vienai organizacijai, taigi asociacija „Pamario delta“ į pagalbą pasikvietė Šilutės rajono bendruomenių sąjungą. Projekto tikslui pasiekti buvo numatytos trys veiklos.
Pirmoji veikla – mokymai, skirti bendradarbiavimo mechanizmams ir finansiniam savarankiškumui stiprinti. Bendruomenės buvo mokomos bendradarbiauti ir sėkmingai išnaudoti mūsų krašto gamtinį ir kultūrinį paveldą finansiniam savarankiškumui stiprinti.
Pirmoji mokymų dalis buvo teorinė, užsiėmimams vadovavo lektorė Birutė Servienė. Bendruomenės buvo supažindinamos su mūsų krašto turizmo ateities perspektyvomis, mokomos, kaip sukurti vietinio turizmo paslaugų paketus. Antroji mokymų dalis buvo praktinė – mokymų dalyviai aplankė keletą įvairiausiose Šilutės rajono vietose esančius turistų traukos objektus. Sertifikuota gidė Birutė Servienė supažindino su šiais objektais, mokė bendruomenes, kaip jos galėtų sukauptas žinias panaudoti savo bendruomenėse bei pritraukti turistų į savo gyvenvietes ir miestelius.
Rugpjūtį bendruomenės vyko pasisemti patirties į Platelius. Šis kraštas pasirinktas neatsitiktinai – Platelių miestelis, kaip ir Pamario kraštas, garsėja vandens turizmu. Išvykos metu buvo organizuoti du susitikimai: su Žemaitijos nacionalinio parko direkcija ir Platelių bendruomene. Iš šių dviejų organizacijų pasimokyta, kaip gamtos išteklius panaudoti turistams pritraukti. Šilutiškiai aplankė ne vieną turistų traukos objektą, susipažino su unikaliais ir interaktyviais Platelių muziejais. Grįžtant namo įvairių bendruomenių nariai svarstė, kaip galėtų įgytą patirtį panaudoti mūsų krašte.
Paskutinė projekte numatyta veikla – seminaras įvyko šį mėnesį. Jo metu bendruomenės pasidalijo projekto metu sukaupta patirtimi, užmezgė tvirtesnius ryšius su kitomis rajono bendruomenėmis, sukaupė didesnį žinių bagažą apie mūsų kraštą. Seminaro pabaigoje vyko aktyvi projekto dalyvių diskusija dalinantis idėjomis, kaip panaudoti krašto paveldą bendruomenių finansiniam savarankiškumui užtikrinti.
Asociacijos „Pamario delta“ pirmininkas Saulius Stankevičius sakė, kad projektas buvo sėkmingas ir tikrai reikalingas rajono bendruomenėms. Anot jo, daugelis projekte dalyvavusių bendruomenių jau kuria planus, kaip gauti pajamų iš turizmo. S. Stankevičius dėkoja bendruomenėms už dalyvavimą projekte, o Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai – už galimybę įgyvendinti tokį įdomų ir naudingą projektą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Muziejų naktis Bitėnuose

Šeštadienį, gegužės 14 d., Bitėnus apgobė Tarptautinė muziejų naktis. Nepaisant žvarbos, Martyno Jankaus muziejuje susirinko nemažas būrys svečių. Jaukiai įsitaisę muziejaus edukacinio centro antrame aukšte, žiūrovai stebėjo paruoštą Martyno Jankaus muziejaus programą.   Vakaras prasidėjo grafikės Gražinos Didelytės spalvotų piešinių parodos pristatymu iš ciklo „Dainavo klodai“ ir „Brangiausios vietos“. Pristatyme dalyvavo menininkės kūrybinių teisių paveldėtojas, jos darbų skleidėjas ir atminimo puoselėtojas prof. Vygandas Čaplikas, kartu su parodos kuratore Vida Korn. Šioje parodoje eksponuojami menininkės darbai sukurti jai apsigyvenus Dzūkijoje, Rūdnelės

Įgyvendintas iš ES Socialinio fondo finansuojamas socialinės gerovės projektas      

Asociacija Šilutės Soroptimos klubas ir partneriai Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras bei Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šilutės Viltis“ įgyvendino Europos Socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Socialinę gerovę kuriame drauge“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0433. Projekto tikslas-ugdyti savipagalbos ir socialinius įgūdžius socialinę atskirtį patiriantiems Šilutės gyventojams, kartu ugdant bendruomeniškumą ir savanorystę.  Šiam tikslui pasiekti suorganizuoti 108 užsiėmimai asmenims su negalia, jų šeimų nariams, vyresnio amžiaus Šilutės miesto gyventojams. Įgyvendinant projektą vyko įvadinis seminaras, 5 bendrųjų įgūdžių mokymai, 61 seminaras-praktikumas, 40 lavinamųjų užsiėmimų,

Tarp piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojų – ir ketvirtokė iš Žemaičių Naumiesčio

Paskelbti piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: viena iš jų – Ugnė Barakauskaitė, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė. Paaiškėjo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos surengto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: Šakių „Varpo“ mokyklos penktos klasės mokinė Austėja Pužauskaitė, Alytaus r. Butrimonių gimnazijos septintos klasės mokinys Grantas Grudzinskas, Tauragės „Versmės“ gimnazijos pirmos gimnazinės klasės mokinė Kamilė Savickaitė, Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė Ugnė Barakauskaitė, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos aštuntokė Marija Šmakotinaitė ir Visagino edukacijų centro

Kas yra debesijos ekosistema ir ką turėtumėte apie ją žinoti?

Ko gero, daugelis verslininkų, jei patys nesinaudoja debesų kompiuterija (angl. cloud computing), arba kitaip debesija, tai bent yra apie ją girdėję. Šis IT sprendimas leidžia greitai prisitaikyti ir patenkinti nuolat kintančius įmonės poreikius. Debesų kompiuterija įgalina kurti naujoviškesnius ir dinamiškesnius darbo būdus, kurie skatina verslo augimą ir suteikia konkurencinį pranašumą. Taigi šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie tai, kas yra debesijos ekosistema, kaip ji veikia ir kokiais privalumais pasižymi. Debesijos ekosistema – kas tai? Debesijos ekosistema yra sudėtinga ir dinamiška tarpusavyje

Taip pat skaitykite