Rajono bendruomenės mokomos išnaudoti krašto išteklius

2015 m. sausio mėnesį Socialinės apsaugos ir darbo ministerija paskelbė nevyriausybinių organizacijų institucinio stiprinimo projektų konkursą. Pernai panašiame konkurse dalyvavo ir sėkmingai projektus įgyvendino net keturios mūsų rajono bendruomenės ir bendruomeninės organizacijos. Šiais metais kitaip į bendruomenių problemas nusprendė pažvelgti asociacija „Pamario delta“. Ji parengė paraišką ir gavo paramą projektui „Krašto ištekliai – bendruomenių labui“.

Apžiūrėję Platelių kraštą, išvykos dalyviai nusifotografavo.

 

Šio projekto tikslas buvo tobulinti Šilutės rajone veikiančių nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimo įgūdžius, skatinant jas tapti finansiškai nepriklausomomis. Tai gana sudėtingas uždavinys vienai organizacijai, taigi asociacija „Pamario delta“ į pagalbą pasikvietė Šilutės rajono bendruomenių sąjungą. Projekto tikslui pasiekti buvo numatytos trys veiklos.
Pirmoji veikla – mokymai, skirti bendradarbiavimo mechanizmams ir finansiniam savarankiškumui stiprinti. Bendruomenės buvo mokomos bendradarbiauti ir sėkmingai išnaudoti mūsų krašto gamtinį ir kultūrinį paveldą finansiniam savarankiškumui stiprinti.
Pirmoji mokymų dalis buvo teorinė, užsiėmimams vadovavo lektorė Birutė Servienė. Bendruomenės buvo supažindinamos su mūsų krašto turizmo ateities perspektyvomis, mokomos, kaip sukurti vietinio turizmo paslaugų paketus. Antroji mokymų dalis buvo praktinė – mokymų dalyviai aplankė keletą įvairiausiose Šilutės rajono vietose esančius turistų traukos objektus. Sertifikuota gidė Birutė Servienė supažindino su šiais objektais, mokė bendruomenes, kaip jos galėtų sukauptas žinias panaudoti savo bendruomenėse bei pritraukti turistų į savo gyvenvietes ir miestelius.
Rugpjūtį bendruomenės vyko pasisemti patirties į Platelius. Šis kraštas pasirinktas neatsitiktinai – Platelių miestelis, kaip ir Pamario kraštas, garsėja vandens turizmu. Išvykos metu buvo organizuoti du susitikimai: su Žemaitijos nacionalinio parko direkcija ir Platelių bendruomene. Iš šių dviejų organizacijų pasimokyta, kaip gamtos išteklius panaudoti turistams pritraukti. Šilutiškiai aplankė ne vieną turistų traukos objektą, susipažino su unikaliais ir interaktyviais Platelių muziejais. Grįžtant namo įvairių bendruomenių nariai svarstė, kaip galėtų įgytą patirtį panaudoti mūsų krašte.
Paskutinė projekte numatyta veikla – seminaras įvyko šį mėnesį. Jo metu bendruomenės pasidalijo projekto metu sukaupta patirtimi, užmezgė tvirtesnius ryšius su kitomis rajono bendruomenėmis, sukaupė didesnį žinių bagažą apie mūsų kraštą. Seminaro pabaigoje vyko aktyvi projekto dalyvių diskusija dalinantis idėjomis, kaip panaudoti krašto paveldą bendruomenių finansiniam savarankiškumui užtikrinti.
Asociacijos „Pamario delta“ pirmininkas Saulius Stankevičius sakė, kad projektas buvo sėkmingas ir tikrai reikalingas rajono bendruomenėms. Anot jo, daugelis projekte dalyvavusių bendruomenių jau kuria planus, kaip gauti pajamų iš turizmo. S. Stankevičius dėkoja bendruomenėms už dalyvavimą projekte, o Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai – už galimybę įgyvendinti tokį įdomų ir naudingą projektą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite