Rajono bendruomenės mokomos išnaudoti krašto išteklius

2015 m. sausio mėnesį Socialinės apsaugos ir darbo ministerija paskelbė nevyriausybinių organizacijų institucinio stiprinimo projektų konkursą. Pernai panašiame konkurse dalyvavo ir sėkmingai projektus įgyvendino net keturios mūsų rajono bendruomenės ir bendruomeninės organizacijos. Šiais metais kitaip į bendruomenių problemas nusprendė pažvelgti asociacija „Pamario delta“. Ji parengė paraišką ir gavo paramą projektui „Krašto ištekliai – bendruomenių labui“.

Apžiūrėję Platelių kraštą, išvykos dalyviai nusifotografavo.

 

Šio projekto tikslas buvo tobulinti Šilutės rajone veikiančių nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimo įgūdžius, skatinant jas tapti finansiškai nepriklausomomis. Tai gana sudėtingas uždavinys vienai organizacijai, taigi asociacija „Pamario delta“ į pagalbą pasikvietė Šilutės rajono bendruomenių sąjungą. Projekto tikslui pasiekti buvo numatytos trys veiklos.
Pirmoji veikla – mokymai, skirti bendradarbiavimo mechanizmams ir finansiniam savarankiškumui stiprinti. Bendruomenės buvo mokomos bendradarbiauti ir sėkmingai išnaudoti mūsų krašto gamtinį ir kultūrinį paveldą finansiniam savarankiškumui stiprinti.
Pirmoji mokymų dalis buvo teorinė, užsiėmimams vadovavo lektorė Birutė Servienė. Bendruomenės buvo supažindinamos su mūsų krašto turizmo ateities perspektyvomis, mokomos, kaip sukurti vietinio turizmo paslaugų paketus. Antroji mokymų dalis buvo praktinė – mokymų dalyviai aplankė keletą įvairiausiose Šilutės rajono vietose esančius turistų traukos objektus. Sertifikuota gidė Birutė Servienė supažindino su šiais objektais, mokė bendruomenes, kaip jos galėtų sukauptas žinias panaudoti savo bendruomenėse bei pritraukti turistų į savo gyvenvietes ir miestelius.
Rugpjūtį bendruomenės vyko pasisemti patirties į Platelius. Šis kraštas pasirinktas neatsitiktinai – Platelių miestelis, kaip ir Pamario kraštas, garsėja vandens turizmu. Išvykos metu buvo organizuoti du susitikimai: su Žemaitijos nacionalinio parko direkcija ir Platelių bendruomene. Iš šių dviejų organizacijų pasimokyta, kaip gamtos išteklius panaudoti turistams pritraukti. Šilutiškiai aplankė ne vieną turistų traukos objektą, susipažino su unikaliais ir interaktyviais Platelių muziejais. Grįžtant namo įvairių bendruomenių nariai svarstė, kaip galėtų įgytą patirtį panaudoti mūsų krašte.
Paskutinė projekte numatyta veikla – seminaras įvyko šį mėnesį. Jo metu bendruomenės pasidalijo projekto metu sukaupta patirtimi, užmezgė tvirtesnius ryšius su kitomis rajono bendruomenėmis, sukaupė didesnį žinių bagažą apie mūsų kraštą. Seminaro pabaigoje vyko aktyvi projekto dalyvių diskusija dalinantis idėjomis, kaip panaudoti krašto paveldą bendruomenių finansiniam savarankiškumui užtikrinti.
Asociacijos „Pamario delta“ pirmininkas Saulius Stankevičius sakė, kad projektas buvo sėkmingas ir tikrai reikalingas rajono bendruomenėms. Anot jo, daugelis projekte dalyvavusių bendruomenių jau kuria planus, kaip gauti pajamų iš turizmo. S. Stankevičius dėkoja bendruomenėms už dalyvavimą projekte, o Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai – už galimybę įgyvendinti tokį įdomų ir naudingą projektą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lengvųjų automobilių žibintų remontas

Šiuolaikiniuose automobiliuose yra daugybė žibintų ir šviesos šaltinių, kiekvienas iš jų atlieka tam tikrą funkciją. Tai gali būti signalizavimas kitiems eismo dalyviams apie planuojamą arba atliekamą veiksmą kelyje, aplinkos matomumo didinimas arba užtikrinimas, jog pati transporto priemonė yra matoma kitiems. Pastarąją funkciją atlieka dienos šviesos žibintai, kurie pagal kelių eismo taisykles privalo būti įjungti transporto priemonėse, nepriklausomai nuo paros laiko ar matomumo kelyje. Toks sprendimas yra priimtas, nes automobilis su įjungtais žibintais yra gerokai labiau pastebimas, nei važiuojantis be jų

„Mizon“ kosmetika – giliai maitinanti ir drėkinanti kosmetikos linija

Nuo pat pradžių Mizon prekės ženklas orientuojasi į tik natūralių ingredientų naudojimą. Pasitelkus inovatyvių technologijų pavyko sukurti visiškai saugią kosmetiką. Joje nėra parabenų, dažiklių, SLS ir kitų kenksmingų medžiagų, kurios gali dirginti odą ar sukelti alergines reakcijas. Tai ne visi šios kosmetikos privalumai. Visų Mizon produktų formulė labai lengva, bet kartu ir itin efektyvi. Galima naudoti visų tipų odai – normaliai, riebiai, jautriai, sausai, suglebusiai ir brandžiai. Prekės ženklas sukūrė specialią „10 žingsnių“ programą, kuri leidžia išnaudoti visas jo kosmetikos

5 patarimai, kad vaikelio laukimas praeitų sklandžiai

Jei šiek tiek nerimaujate dėl gimdymo, štai keletas naudingų patarimų. 1. Žinios Kiekviena moteris yra skirtinga. Mūsų kūnai yra skirtingi, mūsų kūdikiai yra skirtingi ir nebūna dviejų vienodų gimimų. Štai kodėl naudinga daugiau sužinoti apie gimdymą. Suprasdami daugiau apie savo galimybes ir kiekvieno iš jų privalumus ir trūkumus, galite jaustis labiau pasitikinti priimdama sprendimus dėl to, kaip norite pagimdyti. Taip pat galite pasikalbėti su savo akušere, jei kas nors jums ypač rūpi. Ji atsakys į visus jums rūpimus klausimus ir

Moteriškos rankinės. Rekomendacijos išskirtinėms progoms

Stilinga ir kokybiška rankinė yra itin svarbus daugelio moterų aksesuaras, kuris gali pagyvinti bendrą įvaizdį. Renkantis kasdieninę rankinę, dažnai išsikeliami keli kriterijai. Svarbiausia, kad ji būtų patogi, talpi, komfortabili ir lengvai pritaikoma prie bet kokios aprangos. Todėl dažnai pasirenkamos juodos, rudos, ar šviesių spalvų rankinės. O jeigu prireikia rankinės išskirtinei progai, pvz., gimtadienio šventei, vestuvėms, darbo vakarėliui, vakarienei mieste, ar kitokiai progai, reikalavimai gali būti šiek tiek kitokie. Tokiu atveju tampa svarbu, jog rankinė būtų kompaktiška, patogi dėvėti ir kurioje

Taip pat skaitykite