Pyragų diena – labdaringa šventė

Lapkričio 6-oji kalendoriuose raudonai nežymima, tačiau daugybė geros valios Lietuvos žmonių tąkart šventė Pyragų dieną. Į darbą skubėjo nešdamiesi savo keptų pyragų, jų pirkti siūlė kolegoms. Šie už burnoje tirpstančio pyrago gabalėlį iš piniginės traukė eurus. Surinktus pinigus paaukojo „Išsipildymo akcijai“.

Keturis vaikus auginančią gardamiškių šeimą aplankė būrys netikėtų svečių.

Kasmet, lapkritį
Kiekvienų metų lapkritį TV3 televizija ragina kepti pyragus, jų siūlyti savo darbovietėse, mokslo įstaigose už sutartą kainą parduoti kolegoms, o surinktas lėšas paaukoti „Išsipildymo akcijai“.
TV3 kartu su SEB banku jau ne pirmus metus organizuoja „Išsipildymo akciją“. Pyragų diena buvo puiki galimybė prisidėti prie kilnaus tikslo.
Kiek pyragų buvo prikepta Šilutės rajone, tikimės, dar kas nors praneš. Sulaukėme laiško iš Vainuto gimnazijos: Pyragų dieną mokiniai atsinešė savo keptų pyragų į gimnaziją. Mokymo įstaigos bendruomenė nesiragino mokėti už saldumyno gabalėlį.
„Pyragų dieną nustebino ne tik pyragų įvairovė, tačiau ir gera nuotaika bei plačios dalyvių šypsenos. Tai puikus renginys, skatinantis atsakingumą ir pagalbos jausmą, todėl tikimės, kad „Pyragų diena“ Vainuto gimnazijoje bus kasmet. Akcijos metu buvo surinkta 167,85 €, kurie paaukoti „Išsipildymo akcijai 2015“, – parašė „Pamariui“ gimnazistė Giedrė Keserauskaitė.
Pyragus kepė ir aukojo šilumininkai
Mūsų žiniomis, pyragus kepė ir paramos akcijoje dalyvavo ir UAB „Šilutės šilumos tinklai“.
Skanumynų prikepti koleges paakino Šilutės šilumos tinklų bendrovės pirkimų specialistė Gražina Mikalauskienė, jai pritarė kolegė Birutė Ačienė. Įkalbinėti kitų kolegių taip pat neteko.
Penktadienį 11 administracijos ir gamybos darbuotojų moterų į darbą atskubėjo su pyragais. Kai kurios buvo iškepusios net po kelis. Sunkiau būtų pasakyti, kokių pyragų nebuvo – skanauti pasiūlyta varškės, obuolių ir net mėsos pyragų. Beje, mėsos pyragas – firminis, daug kartų patobulintas Gražinos Mikalauskienės kepinys.
Pasmaližiauti pyragų pakviesti bendrovės darbuotojai mielai aukojo. Aukotojai, surinkę per 100 eurų, apie ketinimą juos atiduoti kuriai nors vaikų auginančiai rajono šeimai pranešė Šilutės r. socialinės paramos skyriui.

Šilumininkių pyragai.

Pas 4 vaikus auginančią šeimą
Po pietų Socialinės paramos skyriaus vedėjas A. Šimelionis su skyriaus darbuotojų keptais pyragais ir Šilutės šilumos tinklų bendrovės atstovėmis Birute Ačiene ir Dalia Mačiulaitiene išskubėjo į Gardamą pas šiemet trynukių susilaukusią Agnės ir Ramūno Rapalavičių šeimą.
Sausio pirmosiomis dienomis dukrelę iki tol auginusią šeimą aplankė jiems netikėta žinia: laukę dvynukų, susilaukė trynukių.
Trynukėms Olivijai, Patricijai ir Liucijai ką tik sukako 10 mėnesių. Mergaitės yra sveikos, ramios. Pasak jų mamos, valgo, kartu žaidžia, ramiai miega. Sulaukusioms 8 mėnesių prasikalė pirmieji dantukai, dabar kiekviena jų turi po penkis.
Gardamiškiai su keturiais vaikais šešiese gyvena aštuonbutyje name, vieno kambario bute.
Svečių būrį į aštuonbutį, kur gyvena gausi jaunoji šeima, palydėjo Gardamo seniūnijos socialinė darbuotoja Jūratė Mockienė. Visiems sugužėjus į vidų, trynukės neparodė jokio nepasitenkinimo, šypsojosi paimtos ant rankų, krykštavo, paguldytos atgal į lovelę nebenorėjo ten likti, prašėsi palepinamos.

Pyragų diena Vainuto gimnazijoje.

Jaunoji mama pripažino, kad visų trijų dukrelių lepinti ant rankų nepratina. Jai, keturių vaikų mamai, rūpesčių ir taip pakanka. Džiaugiasi, kad visais reikalais jai talkina vyras Ramūnas. „Auksinis vyras“, – apie sutuoktinį kalbėjo Agnė.
Jaunajai mamai Agnei artimiausia pagalbininkė yra netoliese gyvenanti anyta, išleidžianti šeimą net į tolimesnes keliones. Tvarkytis namuose talkina penkiametė dukrelė Emilija.
Nedideliame kambaryje išrikiuotos lovelės. Jas trynukėms padovanojo garbaus amžiaus švedė, baldus atvežė Švedijos humanitarinės pagalbos „Tikėjimas. Viltis. Meilė.“ atstovas Lietuvoje Tadas Girčius.
Šeima tikisi pagerinti gyvenimo sąlygas, įsigyti erdvesnį būstą, ūkininkauti. Nesulaukusi valdžios dėmesio, šeima nusprendė imti paskolą sodybai pirkti.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 63

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Kintų mokykloje istorijos moko dr. Rubenas Bukavickas

Gera žinia Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu interneto svetainėje pasidžiaugė šios mokyklos vadovė Asta Gužauskienė. Istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas gavo mokslų daktaro laipsnį. Direktorė Asta Gužauskienė rašo: „Kad darbuotojai kelia kvalifikaciją mokymuose, kursuose, seminaruose, daugumai visuomenės tai yra žinoma ir gana įprasta. Bet priimti sprendimą studijuoti – iššūkis! Kintų mokykloje mėgstami iššūkiai – kasmet studijuoja vidutiniškai po penkis darbuotojus: vieni siekia profesijos ar papildomos profesijos, persikvalifikavimo, kiti – pedagogikos studijų ar net mokslinio laipsnio! Šiuo metu mokykloje dirba 47 darbuotojai,

COVID-19 Šilutės rajone: per parą nustatyti 5 nauji atvejai, sergančiųjų – 398, paskiepyti per 7 tūkst. gyventojų

Praėjusią parą, trečiadienį, Lietuvoje patvirtinta 1344 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 14 žmonių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Šilutės rajone – 5 nauji atvejai.  Balandžio 22 d. duomenimis, Šilutės rajone šiuo metu iš viso sergančiųjų koronavirusu – 398 asmenys, o mirusiųjų nuo COVID-19 – 63. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 2 797 Šilutės r. savivaldybės gyventojai. Iš jų pasveiko 2 253 asmenys. Žinoma, jog iš viso Šilutės r. savivaldybėje paskiepyti 7 056 asmenys. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 950

Balandžio 22-oji – Pasaulinė žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkūriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir

Taip pat skaitykite