Pyragų diena – labdaringa šventė

Lapkričio 6-oji kalendoriuose raudonai nežymima, tačiau daugybė geros valios Lietuvos žmonių tąkart šventė Pyragų dieną. Į darbą skubėjo nešdamiesi savo keptų pyragų, jų pirkti siūlė kolegoms. Šie už burnoje tirpstančio pyrago gabalėlį iš piniginės traukė eurus. Surinktus pinigus paaukojo „Išsipildymo akcijai“.

Keturis vaikus auginančią gardamiškių šeimą aplankė būrys netikėtų svečių.

Kasmet, lapkritį
Kiekvienų metų lapkritį TV3 televizija ragina kepti pyragus, jų siūlyti savo darbovietėse, mokslo įstaigose už sutartą kainą parduoti kolegoms, o surinktas lėšas paaukoti „Išsipildymo akcijai“.
TV3 kartu su SEB banku jau ne pirmus metus organizuoja „Išsipildymo akciją“. Pyragų diena buvo puiki galimybė prisidėti prie kilnaus tikslo.
Kiek pyragų buvo prikepta Šilutės rajone, tikimės, dar kas nors praneš. Sulaukėme laiško iš Vainuto gimnazijos: Pyragų dieną mokiniai atsinešė savo keptų pyragų į gimnaziją. Mokymo įstaigos bendruomenė nesiragino mokėti už saldumyno gabalėlį.
„Pyragų dieną nustebino ne tik pyragų įvairovė, tačiau ir gera nuotaika bei plačios dalyvių šypsenos. Tai puikus renginys, skatinantis atsakingumą ir pagalbos jausmą, todėl tikimės, kad „Pyragų diena“ Vainuto gimnazijoje bus kasmet. Akcijos metu buvo surinkta 167,85 €, kurie paaukoti „Išsipildymo akcijai 2015“, – parašė „Pamariui“ gimnazistė Giedrė Keserauskaitė.
Pyragus kepė ir aukojo šilumininkai
Mūsų žiniomis, pyragus kepė ir paramos akcijoje dalyvavo ir UAB „Šilutės šilumos tinklai“.
Skanumynų prikepti koleges paakino Šilutės šilumos tinklų bendrovės pirkimų specialistė Gražina Mikalauskienė, jai pritarė kolegė Birutė Ačienė. Įkalbinėti kitų kolegių taip pat neteko.
Penktadienį 11 administracijos ir gamybos darbuotojų moterų į darbą atskubėjo su pyragais. Kai kurios buvo iškepusios net po kelis. Sunkiau būtų pasakyti, kokių pyragų nebuvo – skanauti pasiūlyta varškės, obuolių ir net mėsos pyragų. Beje, mėsos pyragas – firminis, daug kartų patobulintas Gražinos Mikalauskienės kepinys.
Pasmaližiauti pyragų pakviesti bendrovės darbuotojai mielai aukojo. Aukotojai, surinkę per 100 eurų, apie ketinimą juos atiduoti kuriai nors vaikų auginančiai rajono šeimai pranešė Šilutės r. socialinės paramos skyriui.

Šilumininkių pyragai.

Pas 4 vaikus auginančią šeimą
Po pietų Socialinės paramos skyriaus vedėjas A. Šimelionis su skyriaus darbuotojų keptais pyragais ir Šilutės šilumos tinklų bendrovės atstovėmis Birute Ačiene ir Dalia Mačiulaitiene išskubėjo į Gardamą pas šiemet trynukių susilaukusią Agnės ir Ramūno Rapalavičių šeimą.
Sausio pirmosiomis dienomis dukrelę iki tol auginusią šeimą aplankė jiems netikėta žinia: laukę dvynukų, susilaukė trynukių.
Trynukėms Olivijai, Patricijai ir Liucijai ką tik sukako 10 mėnesių. Mergaitės yra sveikos, ramios. Pasak jų mamos, valgo, kartu žaidžia, ramiai miega. Sulaukusioms 8 mėnesių prasikalė pirmieji dantukai, dabar kiekviena jų turi po penkis.
Gardamiškiai su keturiais vaikais šešiese gyvena aštuonbutyje name, vieno kambario bute.
Svečių būrį į aštuonbutį, kur gyvena gausi jaunoji šeima, palydėjo Gardamo seniūnijos socialinė darbuotoja Jūratė Mockienė. Visiems sugužėjus į vidų, trynukės neparodė jokio nepasitenkinimo, šypsojosi paimtos ant rankų, krykštavo, paguldytos atgal į lovelę nebenorėjo ten likti, prašėsi palepinamos.

Pyragų diena Vainuto gimnazijoje.

Jaunoji mama pripažino, kad visų trijų dukrelių lepinti ant rankų nepratina. Jai, keturių vaikų mamai, rūpesčių ir taip pakanka. Džiaugiasi, kad visais reikalais jai talkina vyras Ramūnas. „Auksinis vyras“, – apie sutuoktinį kalbėjo Agnė.
Jaunajai mamai Agnei artimiausia pagalbininkė yra netoliese gyvenanti anyta, išleidžianti šeimą net į tolimesnes keliones. Tvarkytis namuose talkina penkiametė dukrelė Emilija.
Nedideliame kambaryje išrikiuotos lovelės. Jas trynukėms padovanojo garbaus amžiaus švedė, baldus atvežė Švedijos humanitarinės pagalbos „Tikėjimas. Viltis. Meilė.“ atstovas Lietuvoje Tadas Girčius.
Šeima tikisi pagerinti gyvenimo sąlygas, įsigyti erdvesnį būstą, ūkininkauti. Nesulaukusi valdžios dėmesio, šeima nusprendė imti paskolą sodybai pirkti.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Rusniškis Saulius Bukantas – per plauką nuo „Auksinės Krivūlės“ riterio apdovanojimo

Šiandien, spalio 19 d., Vilniuje šešioliktą kartą šalies savivaldybėms bus teikiami svarbiausi metų apdovanojimai – „Auksinės Krivūlės“ statulėlės ir trims savivaldai nusipelniusiems asmenims – „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklai. Esame informavę, kad Šilutės r. savivaldybės taryba pasiūlė „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklu apdovanoti Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininką Saulių Bukantą. Iškilmių dieną paaiškėjo, kad apdovanoti šiuo ženklu buvo pasiūlyta 14 veiklių, aktyvių ir savo darbais išsiskyrusių asmenų. S. Bukanto kandidatūrą palaikė 7 Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos nariai, tad vos vienas balsas nulėmė,

Taip pat skaitykite