Pyragų diena – labdaringa šventė

Lapkričio 6-oji kalendoriuose raudonai nežymima, tačiau daugybė geros valios Lietuvos žmonių tąkart šventė Pyragų dieną. Į darbą skubėjo nešdamiesi savo keptų pyragų, jų pirkti siūlė kolegoms. Šie už burnoje tirpstančio pyrago gabalėlį iš piniginės traukė eurus. Surinktus pinigus paaukojo „Išsipildymo akcijai“.

Keturis vaikus auginančią gardamiškių šeimą aplankė būrys netikėtų svečių.

Kasmet, lapkritį
Kiekvienų metų lapkritį TV3 televizija ragina kepti pyragus, jų siūlyti savo darbovietėse, mokslo įstaigose už sutartą kainą parduoti kolegoms, o surinktas lėšas paaukoti „Išsipildymo akcijai“.
TV3 kartu su SEB banku jau ne pirmus metus organizuoja „Išsipildymo akciją“. Pyragų diena buvo puiki galimybė prisidėti prie kilnaus tikslo.
Kiek pyragų buvo prikepta Šilutės rajone, tikimės, dar kas nors praneš. Sulaukėme laiško iš Vainuto gimnazijos: Pyragų dieną mokiniai atsinešė savo keptų pyragų į gimnaziją. Mokymo įstaigos bendruomenė nesiragino mokėti už saldumyno gabalėlį.
„Pyragų dieną nustebino ne tik pyragų įvairovė, tačiau ir gera nuotaika bei plačios dalyvių šypsenos. Tai puikus renginys, skatinantis atsakingumą ir pagalbos jausmą, todėl tikimės, kad „Pyragų diena“ Vainuto gimnazijoje bus kasmet. Akcijos metu buvo surinkta 167,85 €, kurie paaukoti „Išsipildymo akcijai 2015“, – parašė „Pamariui“ gimnazistė Giedrė Keserauskaitė.
Pyragus kepė ir aukojo šilumininkai
Mūsų žiniomis, pyragus kepė ir paramos akcijoje dalyvavo ir UAB „Šilutės šilumos tinklai“.
Skanumynų prikepti koleges paakino Šilutės šilumos tinklų bendrovės pirkimų specialistė Gražina Mikalauskienė, jai pritarė kolegė Birutė Ačienė. Įkalbinėti kitų kolegių taip pat neteko.
Penktadienį 11 administracijos ir gamybos darbuotojų moterų į darbą atskubėjo su pyragais. Kai kurios buvo iškepusios net po kelis. Sunkiau būtų pasakyti, kokių pyragų nebuvo – skanauti pasiūlyta varškės, obuolių ir net mėsos pyragų. Beje, mėsos pyragas – firminis, daug kartų patobulintas Gražinos Mikalauskienės kepinys.
Pasmaližiauti pyragų pakviesti bendrovės darbuotojai mielai aukojo. Aukotojai, surinkę per 100 eurų, apie ketinimą juos atiduoti kuriai nors vaikų auginančiai rajono šeimai pranešė Šilutės r. socialinės paramos skyriui.

Šilumininkių pyragai.

Pas 4 vaikus auginančią šeimą
Po pietų Socialinės paramos skyriaus vedėjas A. Šimelionis su skyriaus darbuotojų keptais pyragais ir Šilutės šilumos tinklų bendrovės atstovėmis Birute Ačiene ir Dalia Mačiulaitiene išskubėjo į Gardamą pas šiemet trynukių susilaukusią Agnės ir Ramūno Rapalavičių šeimą.
Sausio pirmosiomis dienomis dukrelę iki tol auginusią šeimą aplankė jiems netikėta žinia: laukę dvynukų, susilaukė trynukių.
Trynukėms Olivijai, Patricijai ir Liucijai ką tik sukako 10 mėnesių. Mergaitės yra sveikos, ramios. Pasak jų mamos, valgo, kartu žaidžia, ramiai miega. Sulaukusioms 8 mėnesių prasikalė pirmieji dantukai, dabar kiekviena jų turi po penkis.
Gardamiškiai su keturiais vaikais šešiese gyvena aštuonbutyje name, vieno kambario bute.
Svečių būrį į aštuonbutį, kur gyvena gausi jaunoji šeima, palydėjo Gardamo seniūnijos socialinė darbuotoja Jūratė Mockienė. Visiems sugužėjus į vidų, trynukės neparodė jokio nepasitenkinimo, šypsojosi paimtos ant rankų, krykštavo, paguldytos atgal į lovelę nebenorėjo ten likti, prašėsi palepinamos.

Pyragų diena Vainuto gimnazijoje.

Jaunoji mama pripažino, kad visų trijų dukrelių lepinti ant rankų nepratina. Jai, keturių vaikų mamai, rūpesčių ir taip pakanka. Džiaugiasi, kad visais reikalais jai talkina vyras Ramūnas. „Auksinis vyras“, – apie sutuoktinį kalbėjo Agnė.
Jaunajai mamai Agnei artimiausia pagalbininkė yra netoliese gyvenanti anyta, išleidžianti šeimą net į tolimesnes keliones. Tvarkytis namuose talkina penkiametė dukrelė Emilija.
Nedideliame kambaryje išrikiuotos lovelės. Jas trynukėms padovanojo garbaus amžiaus švedė, baldus atvežė Švedijos humanitarinės pagalbos „Tikėjimas. Viltis. Meilė.“ atstovas Lietuvoje Tadas Girčius.
Šeima tikisi pagerinti gyvenimo sąlygas, įsigyti erdvesnį būstą, ūkininkauti. Nesulaukusi valdžios dėmesio, šeima nusprendė imti paskolą sodybai pirkti.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Darius Nicius

Saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarka vyksta pagal numatytą planą. Įsteigtos naujos Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos ir patvirtinti jų nuostatai, organizacinės struktūros ir šių direkcijų pareigybių sąrašai. Jau įvyko Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijų vadovų atrankos. Nauji vadovai Nuo 2022 m. liepos 1 d. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Adrija Gasiliauskienė, Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Paulius Čeponas, o Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai – Darius Nicius. „Nors spręstinų klausimų vis dar yra, bet

Konteinerių pervežimas. Ką reikia žinoti apie šią paslaugą?

Logistika mūsų ekonominiame gyvenime turi labai didelę reikšmę. Jeigu ne jos teikiamos paslaugos, negalėtų būti vystomi prekybiniai santykiai ne tik tarp atskirų įmonių, bet ir valstybių. Ypač daug šioje srityje pasitarnauja krovinių gabenimas konteineriais, kuris reikalauja išskirtinės atsakomybės už saugų prekių pristatymą i reikiamą vietą. Kada prireikia konteinerio kroviniams pervežti? Jūrinis konteineris, kaip labai patogi tara, yra naudojamas tada, kai reikia pergabenti didelius krovinių kiekius iš vieno sandėlio į kitą. Kadangi ne visada įmanoma prekes pervežti vien jūriniu transportu, nes

Iššūkis – aplankykite šią vasarą 35 parkus

Gegužės 24 d. paminėta Europos parkų diena. Šiais metais juos vienijanti organizacija „Europarc“ kviečia pasvarstyti, kas mes būtume be gamtos, nuo kurios priklauso mūsų fizinė ir dvasinė sveikata. Persijunk! Gamta mus aprūpina maistu ir oru, kuriuo kvėpuojame. Gaila, bet žmogaus ir gamtos ryšys šiandien yra praradęs pusiausvyrą. Todėl 2022 m. šūkis ragina: „Mes esame gamta – permąstyk, perkurk, persijunk“. Tai geriausia daryti būnant gamtoje – kviečiame lankyti Lietuvos parkus: ir tuos, kuriuose jau buvote ne kartą, ir tuos, kurių dar

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Taip pat skaitykite