Pyragų diena – labdaringa šventė

Lapkričio 6-oji kalendoriuose raudonai nežymima, tačiau daugybė geros valios Lietuvos žmonių tąkart šventė Pyragų dieną. Į darbą skubėjo nešdamiesi savo keptų pyragų, jų pirkti siūlė kolegoms. Šie už burnoje tirpstančio pyrago gabalėlį iš piniginės traukė eurus. Surinktus pinigus paaukojo „Išsipildymo akcijai“.

Keturis vaikus auginančią gardamiškių šeimą aplankė būrys netikėtų svečių.

Kasmet, lapkritį
Kiekvienų metų lapkritį TV3 televizija ragina kepti pyragus, jų siūlyti savo darbovietėse, mokslo įstaigose už sutartą kainą parduoti kolegoms, o surinktas lėšas paaukoti „Išsipildymo akcijai“.
TV3 kartu su SEB banku jau ne pirmus metus organizuoja „Išsipildymo akciją“. Pyragų diena buvo puiki galimybė prisidėti prie kilnaus tikslo.
Kiek pyragų buvo prikepta Šilutės rajone, tikimės, dar kas nors praneš. Sulaukėme laiško iš Vainuto gimnazijos: Pyragų dieną mokiniai atsinešė savo keptų pyragų į gimnaziją. Mokymo įstaigos bendruomenė nesiragino mokėti už saldumyno gabalėlį.
„Pyragų dieną nustebino ne tik pyragų įvairovė, tačiau ir gera nuotaika bei plačios dalyvių šypsenos. Tai puikus renginys, skatinantis atsakingumą ir pagalbos jausmą, todėl tikimės, kad „Pyragų diena“ Vainuto gimnazijoje bus kasmet. Akcijos metu buvo surinkta 167,85 €, kurie paaukoti „Išsipildymo akcijai 2015“, – parašė „Pamariui“ gimnazistė Giedrė Keserauskaitė.
Pyragus kepė ir aukojo šilumininkai
Mūsų žiniomis, pyragus kepė ir paramos akcijoje dalyvavo ir UAB „Šilutės šilumos tinklai“.
Skanumynų prikepti koleges paakino Šilutės šilumos tinklų bendrovės pirkimų specialistė Gražina Mikalauskienė, jai pritarė kolegė Birutė Ačienė. Įkalbinėti kitų kolegių taip pat neteko.
Penktadienį 11 administracijos ir gamybos darbuotojų moterų į darbą atskubėjo su pyragais. Kai kurios buvo iškepusios net po kelis. Sunkiau būtų pasakyti, kokių pyragų nebuvo – skanauti pasiūlyta varškės, obuolių ir net mėsos pyragų. Beje, mėsos pyragas – firminis, daug kartų patobulintas Gražinos Mikalauskienės kepinys.
Pasmaližiauti pyragų pakviesti bendrovės darbuotojai mielai aukojo. Aukotojai, surinkę per 100 eurų, apie ketinimą juos atiduoti kuriai nors vaikų auginančiai rajono šeimai pranešė Šilutės r. socialinės paramos skyriui.

Šilumininkių pyragai.

Pas 4 vaikus auginančią šeimą
Po pietų Socialinės paramos skyriaus vedėjas A. Šimelionis su skyriaus darbuotojų keptais pyragais ir Šilutės šilumos tinklų bendrovės atstovėmis Birute Ačiene ir Dalia Mačiulaitiene išskubėjo į Gardamą pas šiemet trynukių susilaukusią Agnės ir Ramūno Rapalavičių šeimą.
Sausio pirmosiomis dienomis dukrelę iki tol auginusią šeimą aplankė jiems netikėta žinia: laukę dvynukų, susilaukė trynukių.
Trynukėms Olivijai, Patricijai ir Liucijai ką tik sukako 10 mėnesių. Mergaitės yra sveikos, ramios. Pasak jų mamos, valgo, kartu žaidžia, ramiai miega. Sulaukusioms 8 mėnesių prasikalė pirmieji dantukai, dabar kiekviena jų turi po penkis.
Gardamiškiai su keturiais vaikais šešiese gyvena aštuonbutyje name, vieno kambario bute.
Svečių būrį į aštuonbutį, kur gyvena gausi jaunoji šeima, palydėjo Gardamo seniūnijos socialinė darbuotoja Jūratė Mockienė. Visiems sugužėjus į vidų, trynukės neparodė jokio nepasitenkinimo, šypsojosi paimtos ant rankų, krykštavo, paguldytos atgal į lovelę nebenorėjo ten likti, prašėsi palepinamos.

Pyragų diena Vainuto gimnazijoje.

Jaunoji mama pripažino, kad visų trijų dukrelių lepinti ant rankų nepratina. Jai, keturių vaikų mamai, rūpesčių ir taip pakanka. Džiaugiasi, kad visais reikalais jai talkina vyras Ramūnas. „Auksinis vyras“, – apie sutuoktinį kalbėjo Agnė.
Jaunajai mamai Agnei artimiausia pagalbininkė yra netoliese gyvenanti anyta, išleidžianti šeimą net į tolimesnes keliones. Tvarkytis namuose talkina penkiametė dukrelė Emilija.
Nedideliame kambaryje išrikiuotos lovelės. Jas trynukėms padovanojo garbaus amžiaus švedė, baldus atvežė Švedijos humanitarinės pagalbos „Tikėjimas. Viltis. Meilė.“ atstovas Lietuvoje Tadas Girčius.
Šeima tikisi pagerinti gyvenimo sąlygas, įsigyti erdvesnį būstą, ūkininkauti. Nesulaukusi valdžios dėmesio, šeima nusprendė imti paskolą sodybai pirkti.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Iš Šilutės kilęs Valdas Benkunskas sieks Vilniaus miesto mero posto

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) Vilniaus miesto mero rinkimuose kelia dabartinio sostinės mero pavaduotojo Valdo Benkunsko kandidatūrą.  Vilniaus miesto vicemeras V. Benkunskas 12 metų dirba Vilniaus miesto savivaldybėje, septynerius metus yra Vilniaus vicemeras. V. Benkunskas šiuo metu savivaldybėje yra atsakingas už sostinės šilumos ir energetikos ūkį. 37-erių metų politikas prie TS-LKD prisijungė 2008 metais, 2011 m. buvo išrinktas Tarybos nariu Vilniaus miesto savivaldybėje. 2015-2017 metais ir nuo 2019-ųjų buvo Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras, kuruoja energetikos, sporto ir sveikatingumo

Sukčių sėkmė nesibaigia. Šįkart apgautas vyras neteko 6328 eurų

Tauragės apskrities VPK skelbia rugsėjo 29-30 dienų įvykius Šilutės rajone. Sukčiai Rugsėjo 29 d.  vyras, gim. 1983 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamas galandimo stakles ir gaterį, į pardavėjo sąskaitą už juos pervedė pinigus, tačiau prekių negavo. Nuostolis 6328 Eur. Tiesą sakant, keistoka istorija… Kaip galima pirkti gaterį, pinigus iš anksto pervedant internetu… Juk čia ne koks porcelianinis puodukas. Ar galėjo pirkėjas pervesti solidžią sumą pinigų nematęs paties mechanizmo? O jeigu matė, tai tikriausiai žino, kur tas gateris yra?

Taip pat skaitykite