Pusė ministrų į darbą vyksta ne automobiliais. O kuo prastesni mes? 

Rugsėjo 22-oji – Diena be automobilio, baigiamasis Europos judumo savaitės akordas. Kai kuriems Vyriausybės nariams diena be automobilio yra kasdienybė. Du ministrai dažnai keliauja dviračiu, du – traukiniu, dar dviem patogiausias būdas – pėstute. Kiti, gyvenantys toli nuo miesto centro ar turintys nuvežti vaikus į ugdymo įstaigas, dažniau renkasi automobilį.

Susisiekimo ministras Marius Skuodis ir energetikos ministras Dainius Kreivys kas dieną į darbą eina pėsčiomis. Ir ne tik į darbą – jiedu visur, kur tik įmanoma, vaikšto.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė kasdien į Vilnių iš Kauno važiuoja traukiniu. Iš savo namų Kaune traukiniu dažnai keliauja ir aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Abu pabrėžia, kad tokia kelionė – tai ir galimybė atsidėti darbui. Simonas Gentvilas vis dažniau naudojasi ir elektromobilių bei paspirtukų dalijimosi platformomis, nes asmeninio automobilio nebeturi.

Du dviratininkai šioje Vyriausybėje – žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas ir ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, kurią galima dažnai pastebėti ir riedančią paspirtuku.

Kultūros ministro Simono Kairio kelionės taip pat tvarios – iš Kauno vienu automobiliu įprastai dar važiuoja du kultūros viceministrai. Šitaip lygiomis dalimis trims keleiviams padalintas automobilių emisijų kiekis sumažina kiekvieno keleivio ekologinį pėdsaką.

Kita pusė Ministrų kabineto narių, nors ir vairuoja automobilį, alternatyviai juda po darbo arba laisvalaikiu – kas vaikščioja, kas mina dviratį. Be to, dalis ministrų su Vyriausybės kanceliarija šiais metais nustojo naudotis paveldėtais prabangiais tarnybiniais automobiliais (naujausias atvejis – sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys atsisakė „BMW 520“).

Tarp visų ministrų ypač išsiskiria Kęstučio Navicko įpročiai – jis kasdien dviračiu į darbą ir namo nuvažiuoja net 28 km. 14 km atstumą nuo namų Kairėnuose iki ministerijos Gedimino prospekte jis įveikia per 40 minučių. Šiemet sezoną Kęstutis Navickas pradėjo kovo mėnesį. Pasak ministro, šaltis – niekis, didesnių nepatogumų kelia slidūs keliai ir tamsūs rytai. „Didžiausi kelionės dviračiu iššūkiai ten, kur nėra dviračių takų, kartais erzina ir kai kurių automobilių vairuotojų elgesys. O smagiausia, kad kiekvieną rytą prasilenki su tais pačiais dviratininkais, su kuriais dabar jau sveikinamės“, – sako K. Navickas.

Tarptautinė bendruomenė Dieną be automobilio rugsėjo 22-ąją pradėjo minėti nuo 2000-ųjų. Akcija skirta atkreipti visuomenės ir politikų dėmesį į automobilių daromą žalai aplinkai.


Taip pat SKAITYKITE:

Rytoj, rugsėjo 22 d., – Tarptautinė diena be automobilio

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vydūno viešojoje bibliotekoje ir filialuose – skaitmeninio raštingumo lavinimas

Pagėgių krašto bibliotekos nuolatos organizuoja mokymus, kurių metu ugdomos bei gilinamos gyventojų šiuolaikinių skaitmeninių technologijų panaudos žinios. Tokiu būdu įgyjami ir sėkmingai pritaikomi įgūdžiai. Jie labai praverčia norint efektyviai, įvairiapusiškai saugiai ir atsakingai naudotis internetu. Mokymai suaugusiems Ir šių metų lapkričio 15-18 d. Vydūno bibliotekoje vyko  pradedančiųjų skaitmeninio raštingumo mokymai suaugusiems „Viešosios paslaugos internetu kiekvienam“ bei „Tekstinio dokumento rengimas“. Dalyviai išklausė vyresniosios bibliotekininkės bibliografiniam-informaciniam darbui Astos Andrulienės dėstytą 8 val. kursą. Kadangi grupės dalyviai buvo dėmesingi ir žingeidūs, jie buvo

Orai: kalendorinę žiemą pradėsime savaitgalio šaltuku

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šią savaitę būsiančius šalčius. Paskutinės rudens trys dienos atneš orų permainų: žadami staigūs ir nemenki šalčiai. Taip baigsis lapkritis, paskutinis rudens mėnuo, jau pažėręs ir sniego, ir atnešęs šalčių. Ketvirtadienį prasideda kalendorinė žiema. Lapkričio 29 d., antradienį, naktį dangų dengs stori debesys, vietomis iškirsi negausūs krituliai, daugiausia sniegas. Kai kur bus slidu, gali susiformuoti silpna lijundra. Pūs nestiprus pietryčių, rytų vėjas. Vės nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Antradienio dieną kai kur kris

Kviečia balsuoti populiariausio 2022 m. Šilutės rajono sportininko rinkimuose

Šilutės rajono savivaldybės Sporto taryba trečius metus iš eilės rengia populiariausio Šilutės rajono sportininko rinkimus, kuriuose viską lemia tik visuomenės balsavimas. Laimėtojas bus apdovanotas 500 eurų piniginiu prizu. Šiais metais Šilutės r. savivaldybės administracijai pateiktos aštuonios kandidatūros. Balsuoti ir pareikšti savo nuomonę gyventojai gali iki 2022 m. gruodžio 8 d. 17.00 val. Pristatome kandidatus: Evelina Brazdeikytė. Klubo „Rusnės žirgai“ kolektyvo pasididžiavimas ir pavyzdys jauniesiems raiteliams. Pasak kolegų, Evelina neįmanomus dalykus paverčia įmanomais, o jos optimizmu užsikrečia visas kolektyvas. Sunkiu darbu

Dianos Nausėdienės padėka Pamario krašto ugdymo įstaigoms

Artėjant didžiosioms metų šventėms, pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos žmona, pakvietė kiekvieną savivaldybę dalyvauti akcijoje „Jaukūs namai“. Sukurti kalėdinius namelius, kuriais papuošta Prezidentūros kalėdinė eglė – simbolinis Lietuvos valstybės medis. Šilutės rajono savivaldybė sulaukė  D. Nausėdienės padėkos Šilutės rajono savivaldybės ugdymo įstaigoms už prisidėjimą prie šios gražios akcijos ir sukūrusiems visą namelių miestą!

Taip pat skaitykite