Prūsijos karalienės Luizės gimtadienį paminėjome Klaipėdoje

Šiais metais minimos Prūsijos karalienės Luizės 205-osios mirties metinės. Pagėgių savivaldybės kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Danutė Bardauskienė pateikė LR Kultūros tarybai projektą „Renginių ciklas „Prūsijos karalienė Luizė Mažojoje Lietuvoje“, skirtas Luizės 205-osioms mirties metinėms paminėti“.

Renginių ciklą sudarys 4 renginiai. Jie vyks būtent tose vietose, kur karalienė Luizė buvo apsistojusi, kur girdisi jos karališkų žingsnių aidas.
Renginių potemė – „Sugrįžimai“. Pirmas renginys įvyko Klaipėdoje, jį organizavo Klaipėdos moterų „Rotary“ klubas „Karalienė Luizė“.
Minėdamas savo veiklos antrąsias metines bei karalienės gimtadienį klubas kovo mėnesį supažindina visuomenę su garsios istorinės asmenybės gyvenimu ir veikla mūsų krašte.
1807-1808 m. karališkoji Prūsijos šeima apsigyveno nuošaliausiame Napoleono neužimtame Prūsijos mieste – Klaipėdoje, tapusiame laikinąja sostine, kurios plėtrą laimino ir karališkoji ranka. Čia buvo paskelbtas Spalio verdiktas apie baudžiavos panaikinimą Prūsijoje.
1808 m. lapkričio 19 d. išleisti „Miesto nuostatai“, pagal kuriuos pakeista miesto valdymo sistema, panaikinti varžymai apsigyventi mieste, išlaisvintas amatų verslas. Buvo įsteigta karo policija. 1807 m. gruodžio 7 d. karaliaus įsakymu pratęsta Liepų alėja, įrengti parapetai, gatvė buvo išpilta smėliu. Valdovų pora aplinkui save skleidė palaimą, jų darbai ir žygiai sulaukė ne tik klaipėdiečių pritarimo ir susižavėjimo.
Renginys prasidėjo ekskursija pėsčiomis po Klaipėdą, kur gyveno ir dirbo Karališkoji pora. Vėliau Pramogų banko senojoje salėje įvyko mini konferencija, kurioje pranešimą „Luizės paminklo atstatymas Tilžėje“ perskaitė karybos istorikas E. Kazlauskis.
Koncertinę programą parodė Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos moksleiviai. Dvaro šokių bei senovinių arijų pynę dovanojo Pagėgių kultūros centro vyresnio amžiaus žmonių tautinių šokių kolektyvas „Marguva“ (vad. G. Paliokienė), Pagėgių meno ir sporto mokyklos mokytoja R. Pilkionienė, koncertmeisterė E. Norkienė.
Klaipėdiečiai buvo sužavėti solidžia pagėgiškių programa. Užmezgėme naujus bendradarbiavimo ryšius. Su dabartine klubo prezidente Inga Česnakiene sutarėme ir negavus finansavimo tęsti numatytus darbus, įvairiais būdais garsinsime Prūsijos Karalienę – žvaigždę Luizę.

Danutė Bardauskienė

Hits: 17

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuo pirmadienio atsiveria daugiau parduotuvių, kino teatrai, leidžiami renginiai

Nuo pirmadienio Vyriausybės sprendimu veiklą gali atnaujinti parduotuvės, veikiančios prekybos centruose, kino teatrai, leidžiami renginiai. Prekybos centruose, kuriuose veiklą vykdo daugiau nei viena parduotuvė ar vienas prekybininkas ir prekybos plotas sudaro mažiau kaip 50 proc. viso prekybos centro ar kitos prekybos vietos prekybos ploto, vienu metu galinčių būti lankytojų skaičius apskaičiuojamas pagal bendrą prekybos centro, turgavietės ar kitos prekybos vietos prekybos plotą, kurio vienam lankytojui turi tekti ne mažiau kaip 50 kv. metrų arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip

Lietuvos valstybės skola dabar ir prieškariu 

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Lietuvių išeivijos instituto vyr. mokslo darbuotojas profesorius Juozas Skirius: Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus pastebėjo, kad šiuo metu valstybės skola išaugusi iki neįprasto lygio, tačiau esą nereikėtų tuo gąsdintis. Lietuvos banko duomenimis, 2020 m. pabaigoje valstybės skola siekė 24,8 mlrd. eurų arba beveik 51 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Pasak G. Šimkaus, Lietuvos skola nesiekia Mastrichto kriterijaus (60 proc. BVP) ir yra mažesnė nei kitose euro zonos valstybėse. Įdomu, kad 2019-aisiais mūsų šalies skola siekė

Paspirtukų vairuotojai patiria nuostolių

Elektrinis paspirtukas – puikus sprendimas, norint greitai ir saugiai nukeliauti netolimą atstumą. Vis dėlto tai yra transporto priemonė, todėl jai galioja Kelių eismo taisyklės. Draudikai pastebi, kad kasmet daugėja važiuojančiųjų paspirtukais sukeltų eismo įvykių.  Žala kasmet didėja  „Elektriniai paspirtukai, kuriems nereikalingas vairuotojo pažymėjimas, gali važiuoti iki 25 kilometrų per valandą greičiu, todėl jais paprasta aplenkti dviratininkus ir pėsčiuosius, tačiau vienas neatsargus manevras gali sukelti pavojingą situaciją. Su paspirtukais susijusias žalas fiksuojame jau keletą metų. 2019 metais tokių žalų buvo 140,

Dėl netinkamų padangų žalą gali tekti atlyginti patiems

Dygliuotas žiemines padangas pasikeisti į vasarines šiemet galima iki gegužės 10 d. Tuo tarpu su žieminėmis nedygliuotomis padangomis važinėti galima ir šiltuoju sezonu. Itin svarbu, kad padangos būtų tinkamos techninės būklės, todėl draudikai rekomenduoja patikrinti naudojamų padangų protektoriaus gylį, nusidėvėjimo tolygumą ir oro slėgį jose. Skirtingai nei žiemą, kai su vasarinėmis padangomis važinėti draudžiama, nedygliuotos žieminės padangos pavasarį ir vasarą yra leistinos. „Jei automobilio techninė būklė neatitinka reikalavimų ir dėl to įvyksta eismo įvykis – draudikas, išmokėjęs draudimo išmoką nukentėjusiam

Taip pat skaitykite