Prūsijos karalienės Luizės gimtadienį paminėjome Klaipėdoje

Šiais metais minimos Prūsijos karalienės Luizės 205-osios mirties metinės. Pagėgių savivaldybės kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Danutė Bardauskienė pateikė LR Kultūros tarybai projektą „Renginių ciklas „Prūsijos karalienė Luizė Mažojoje Lietuvoje“, skirtas Luizės 205-osioms mirties metinėms paminėti“.

Renginių ciklą sudarys 4 renginiai. Jie vyks būtent tose vietose, kur karalienė Luizė buvo apsistojusi, kur girdisi jos karališkų žingsnių aidas.
Renginių potemė – „Sugrįžimai“. Pirmas renginys įvyko Klaipėdoje, jį organizavo Klaipėdos moterų „Rotary“ klubas „Karalienė Luizė“.
Minėdamas savo veiklos antrąsias metines bei karalienės gimtadienį klubas kovo mėnesį supažindina visuomenę su garsios istorinės asmenybės gyvenimu ir veikla mūsų krašte.
1807-1808 m. karališkoji Prūsijos šeima apsigyveno nuošaliausiame Napoleono neužimtame Prūsijos mieste – Klaipėdoje, tapusiame laikinąja sostine, kurios plėtrą laimino ir karališkoji ranka. Čia buvo paskelbtas Spalio verdiktas apie baudžiavos panaikinimą Prūsijoje.
1808 m. lapkričio 19 d. išleisti „Miesto nuostatai“, pagal kuriuos pakeista miesto valdymo sistema, panaikinti varžymai apsigyventi mieste, išlaisvintas amatų verslas. Buvo įsteigta karo policija. 1807 m. gruodžio 7 d. karaliaus įsakymu pratęsta Liepų alėja, įrengti parapetai, gatvė buvo išpilta smėliu. Valdovų pora aplinkui save skleidė palaimą, jų darbai ir žygiai sulaukė ne tik klaipėdiečių pritarimo ir susižavėjimo.
Renginys prasidėjo ekskursija pėsčiomis po Klaipėdą, kur gyveno ir dirbo Karališkoji pora. Vėliau Pramogų banko senojoje salėje įvyko mini konferencija, kurioje pranešimą „Luizės paminklo atstatymas Tilžėje“ perskaitė karybos istorikas E. Kazlauskis.
Koncertinę programą parodė Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos moksleiviai. Dvaro šokių bei senovinių arijų pynę dovanojo Pagėgių kultūros centro vyresnio amžiaus žmonių tautinių šokių kolektyvas „Marguva“ (vad. G. Paliokienė), Pagėgių meno ir sporto mokyklos mokytoja R. Pilkionienė, koncertmeisterė E. Norkienė.
Klaipėdiečiai buvo sužavėti solidžia pagėgiškių programa. Užmezgėme naujus bendradarbiavimo ryšius. Su dabartine klubo prezidente Inga Česnakiene sutarėme ir negavus finansavimo tęsti numatytus darbus, įvairiais būdais garsinsime Prūsijos Karalienę – žvaigždę Luizę.

Danutė Bardauskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite