Prūsijos karalienės Luizės gimtadienį paminėjome Klaipėdoje

Šiais metais minimos Prūsijos karalienės Luizės 205-osios mirties metinės. Pagėgių savivaldybės kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Danutė Bardauskienė pateikė LR Kultūros tarybai projektą „Renginių ciklas „Prūsijos karalienė Luizė Mažojoje Lietuvoje“, skirtas Luizės 205-osioms mirties metinėms paminėti“.

Renginių ciklą sudarys 4 renginiai. Jie vyks būtent tose vietose, kur karalienė Luizė buvo apsistojusi, kur girdisi jos karališkų žingsnių aidas.
Renginių potemė – „Sugrįžimai“. Pirmas renginys įvyko Klaipėdoje, jį organizavo Klaipėdos moterų „Rotary“ klubas „Karalienė Luizė“.
Minėdamas savo veiklos antrąsias metines bei karalienės gimtadienį klubas kovo mėnesį supažindina visuomenę su garsios istorinės asmenybės gyvenimu ir veikla mūsų krašte.
1807-1808 m. karališkoji Prūsijos šeima apsigyveno nuošaliausiame Napoleono neužimtame Prūsijos mieste – Klaipėdoje, tapusiame laikinąja sostine, kurios plėtrą laimino ir karališkoji ranka. Čia buvo paskelbtas Spalio verdiktas apie baudžiavos panaikinimą Prūsijoje.
1808 m. lapkričio 19 d. išleisti „Miesto nuostatai“, pagal kuriuos pakeista miesto valdymo sistema, panaikinti varžymai apsigyventi mieste, išlaisvintas amatų verslas. Buvo įsteigta karo policija. 1807 m. gruodžio 7 d. karaliaus įsakymu pratęsta Liepų alėja, įrengti parapetai, gatvė buvo išpilta smėliu. Valdovų pora aplinkui save skleidė palaimą, jų darbai ir žygiai sulaukė ne tik klaipėdiečių pritarimo ir susižavėjimo.
Renginys prasidėjo ekskursija pėsčiomis po Klaipėdą, kur gyveno ir dirbo Karališkoji pora. Vėliau Pramogų banko senojoje salėje įvyko mini konferencija, kurioje pranešimą „Luizės paminklo atstatymas Tilžėje“ perskaitė karybos istorikas E. Kazlauskis.
Koncertinę programą parodė Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos moksleiviai. Dvaro šokių bei senovinių arijų pynę dovanojo Pagėgių kultūros centro vyresnio amžiaus žmonių tautinių šokių kolektyvas „Marguva“ (vad. G. Paliokienė), Pagėgių meno ir sporto mokyklos mokytoja R. Pilkionienė, koncertmeisterė E. Norkienė.
Klaipėdiečiai buvo sužavėti solidžia pagėgiškių programa. Užmezgėme naujus bendradarbiavimo ryšius. Su dabartine klubo prezidente Inga Česnakiene sutarėme ir negavus finansavimo tęsti numatytus darbus, įvairiais būdais garsinsime Prūsijos Karalienę – žvaigždę Luizę.

Danutė Bardauskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite