Provanso paieškos nuvedė į Venckus

Žodis Provansas mums asocijuojasi su Prancūzijos miestais Nica, Marseliu, Kanais, Avinjonu, ir, žinoma, levandomis. Žydintys laukai užburia akis, o kvapas įsimena ilgam. Negalėdami nuvykti į Prancūziją, džiaugiamės turėdami galimybę pasigrožėti šių nuostabių augalų vaizdais ir kvapais visai mūsų pašonėje – Venckų kaime, prie Žemaičių Naumiesčio.

Levandų sode mus, būrelį Šilutės moterų seklyčios narių, pasitiko šeimininkai Lina ir Mindaugas Vingiai. Pirmiausia pasivaikščiojome po levandų lauką, supantį didelę seną obelį, dar dosniai dalijančią derlių.

Kieme akys krypo į atskiruose didelio sodo kampeliuose įrengtas poilsio vieteles, su dominuojančia violetine – levandų – spalva. Ypač akis traukė ryškiai žydintys ir gausiai drugelių lankomi levandinų krūmai. Pirmosioms nuotraukoms ir pasirinkome juos.

Ir kaip neparagausi levandų arbatos su citrina!

Medumi pagardinta arbata labai skani ir gaivinanti. O ir patiekiama arbata labai gražiai – stiklinaitėje su rankenėle panardinta mažytė levandų šluotelė, citrinos griežinėlis, dailus medaus indelis ir šilauogės. Ilsėkis ir mėgaukis. Sėdėdamos pavėsyje pasiklausėme šeimininkės pasakojimo, kaip kilo idėja kurti levandų sodą, kas padėjo atlikti pirmuosius darbus, kokius aliejus spaudžia ir kokiems tikslams jie naudotini.

L. Vingienė pasidžiaugė, kad pasigrožėti levandomis ir dalyvauti jos siūlomuose pažintiniuose susitikimuose atvyksta žmonės ne tik iš Šilutės rajono, bet ir iš tolimesnių kampelių, daugiausiai iš Žemaitijos. Mūsų lankymosi dieną sodą aplankė atstovai iš LNK televizijos.

O mažytėje krautuvėlėje, kurioje taip pat dominuoja violetinė spalva, telpa daugybė įvairiausių prekių: rožių, obuolių, levandų aliejukai, žvakės, servetėlės, levandų puokštelės ir kt. Parduotuvėlę puošia šeimininkės rankomis dekupuoti baldai, įvairios margintos dėžutės, žvakidės, gėlės.

„Be akiai malonaus vaizdo, levandos gali būti naudingos žmogui. Yra žinoma, kad daugiau nei prieš šimtmetį buvo atrasta, jog jų eterinis aliejus gali numalšinti skausmą ir užkirsti kelią infekcijoms. Tiesa, minėtieji aliejai yra gaminami iš levandų žiedų. Tačiau panaudojami gali būti tiek levandų stiebai, tiek lapai. Visos augalo dalys yra labai kvapnios. Augalai naudojami muilams, patalpų kvepikliams, kūno priemonėms. Be jokios abejonės yra ir levandų kvepalų, kuriais jau XIV amžiuje kvepindavosi kilmingos europietės“, – rašoma Vikipedijoje. Ir mes nusipirkome levandų aliejaus buteliukų sau ir lauktuvių parvežėme.

Biruta Jakštytė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite