Provanso paieškos nuvedė į Venckus

Žodis Provansas mums asocijuojasi su Prancūzijos miestais Nica, Marseliu, Kanais, Avinjonu, ir, žinoma, levandomis. Žydintys laukai užburia akis, o kvapas įsimena ilgam. Negalėdami nuvykti į Prancūziją, džiaugiamės turėdami galimybę pasigrožėti šių nuostabių augalų vaizdais ir kvapais visai mūsų pašonėje – Venckų kaime, prie Žemaičių Naumiesčio.

Levandų sode mus, būrelį Šilutės moterų seklyčios narių, pasitiko šeimininkai Lina ir Mindaugas Vingiai. Pirmiausia pasivaikščiojome po levandų lauką, supantį didelę seną obelį, dar dosniai dalijančią derlių.

Kieme akys krypo į atskiruose didelio sodo kampeliuose įrengtas poilsio vieteles, su dominuojančia violetine – levandų – spalva. Ypač akis traukė ryškiai žydintys ir gausiai drugelių lankomi levandinų krūmai. Pirmosioms nuotraukoms ir pasirinkome juos.

Ir kaip neparagausi levandų arbatos su citrina!

Medumi pagardinta arbata labai skani ir gaivinanti. O ir patiekiama arbata labai gražiai – stiklinaitėje su rankenėle panardinta mažytė levandų šluotelė, citrinos griežinėlis, dailus medaus indelis ir šilauogės. Ilsėkis ir mėgaukis. Sėdėdamos pavėsyje pasiklausėme šeimininkės pasakojimo, kaip kilo idėja kurti levandų sodą, kas padėjo atlikti pirmuosius darbus, kokius aliejus spaudžia ir kokiems tikslams jie naudotini.

L. Vingienė pasidžiaugė, kad pasigrožėti levandomis ir dalyvauti jos siūlomuose pažintiniuose susitikimuose atvyksta žmonės ne tik iš Šilutės rajono, bet ir iš tolimesnių kampelių, daugiausiai iš Žemaitijos. Mūsų lankymosi dieną sodą aplankė atstovai iš LNK televizijos.

O mažytėje krautuvėlėje, kurioje taip pat dominuoja violetinė spalva, telpa daugybė įvairiausių prekių: rožių, obuolių, levandų aliejukai, žvakės, servetėlės, levandų puokštelės ir kt. Parduotuvėlę puošia šeimininkės rankomis dekupuoti baldai, įvairios margintos dėžutės, žvakidės, gėlės.

„Be akiai malonaus vaizdo, levandos gali būti naudingos žmogui. Yra žinoma, kad daugiau nei prieš šimtmetį buvo atrasta, jog jų eterinis aliejus gali numalšinti skausmą ir užkirsti kelią infekcijoms. Tiesa, minėtieji aliejai yra gaminami iš levandų žiedų. Tačiau panaudojami gali būti tiek levandų stiebai, tiek lapai. Visos augalo dalys yra labai kvapnios. Augalai naudojami muilams, patalpų kvepikliams, kūno priemonėms. Be jokios abejonės yra ir levandų kvepalų, kuriais jau XIV amžiuje kvepindavosi kilmingos europietės“, – rašoma Vikipedijoje. Ir mes nusipirkome levandų aliejaus buteliukų sau ir lauktuvių parvežėme.

Biruta Jakštytė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip išsirinkti dyzelinių automobilių servisą?

Šiandien daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be automobilių. Gyvenimas be jų būtų sunkus ir sugaištume daug laiko keliaudami iš vietos į vietą. Tačiau dyzelinis automobilis reikalauja daug priežiūros, o įvairūs gedimai nėra išimtis. Turbūt lengviausias būdas patikimai ir greitai pataisyti vieną ar kitą transporto priemonės gedimą yra kreiptis į remonto centrą. Savaime suprantama, kad kai kurias problemas galima išspręsti patiems, tačiau tikrai ne kiekvienas turi tokių gabumų. Išsirinkti autoservisą gali būti sunku, ypač jei planuojate naudotis šiomis paslaugomis pirmą kartą. Reikia

Piniginę perkeliame į telefoną. Kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“. „Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio

Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri. Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina? Akmuo – viskas Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir

Kviečia nauja paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“

Rugsėjo 21 d. Vilniaus universiteto biblioteka Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatys rankraščių ir senųjų spaudinių parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“. Renginio metu bus parodyti Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Šilutės miesto ir krašto praeitimi. Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“ veiks nuo 13 iki 16 val. Parodos atidarymo renginio pradžia – 15 val. Šis Šilutei skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos nuo 2015 metų tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto

Taip pat skaitykite