Proto mūšis „Rūkymo žala“ Šilutės žemės ūkio mokykloje

Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai lapkričio 18 d. dalyvavo proto mūšyje „Rūkymo žala“, kuris vyko Šilutės žemės ūkio mokykloje. Renginį vedė mokyklos biologijos mokytoja Vygantė Jukniuvienė.

[..]

[..]

Organizuotame proto mūšyje buvo pateikta gana įdomių ir netradicinių klausimų – norint į juos atsakyti renginio dalyviams teko panaudoti ne tik turimas žinias, bet pasitelkti ir kūrybiškumą. Beje, proto mūšio „Rūkymo žala“ dalyviai šiam renginiui turėjo galimybę ruoštis iš anksto. Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti mokinių sveikatos priežiūrą mokykloje, Zelma Bučinskienė kartu su biologijos mokytoja Vygante Jukniuviene ne tik ruošė klausimus proto mūšiui, bet ir parengė mokykloje stendą, kuriame taip pat informuojama apie rūkymo žalą žmogaus organizmui.
Renginio pradžioje biologijos mokytoja Vygantė Jukniuvienė pristatė renginio svarbą, kodėl jis organizuojamas, priminė dalyviams proto mūšio tikslą – pateikti daugiau žinių apie rūkymo žalą ir paskatinti rūkančiuosius atsisakyti šio įpročio.
Buvo pristatyta užduočių vertinimo komisija ir proto mūšio dalyviai – jėgas panoro išbandyti aštuonios mokinių komandos ir viena – mokytojų.
Proto mūšio dalyviams pateikta 17 klausimų – pavyzdžiui: „Kokias žinote tabako dūmuose esančias sudedamąsias dalis, pavojingas sveikatai?“, „Kodėl priklausomybę sukelianti medžiaga pavadinta nikotinu?“, „Kokią įtaką rūkymas nėštumo metu daro motinos ir vaiko sveikatai?“ ir kt.
Šilutės žemės ūkio mokyklos mokytoja Reda Jurgėlienė pristatė Tarptautinei nerūkymo dienai paminėti kurtas šukuosenas, kuriomis irgi bandyta atkreipti dėmesį į tabako neigiamą žalą žmogaus sveikatai.

[..]

[..]

Po proto mūšio, kol vertinimo komisija skaičiavo komandų surinktus balus, dalyviai klausėsi originaliausių ir kūrybiškiausių atsakymų į klausimus. Pavyzdžiui, į klausimą „Kas sieja šias datas: lapkričio trečią ketvirtadienį ir gegužės 31 dieną?“ viena komanda atsakė – „Lapkričio trečias ketvirtadienis yra nerūkymo diena, o gegužės 31-oji – diena, po kurios lieka 20 dienų iki Joninių“. Teisingas šio klausimo atsakymas buvo: „Lapkričio trečias ketvirtadienis – Tarptautinė nerūkymo diena, gegužės 31 d. – Pasaulinė diena be tabako“. Į klausimą „Ką turi bendro arklys ir nikotinas?“ reikėjo atsakyti: „Yra posakis: lašas nikotino ir arklį užmuša“. Komandų atsakymų buvo įvairiausių: „Yra arklių tepalas iš nikotino“, „Arklio išmatomis tręšia nikotino laukus“ ir kt.
Suskaičiavus balus, paaiškėjo, kad pirmą vietą laimėjo 14 tpvd grupė, II vietą – 14 le grupė, III vietą – 14 am grupė.
Šilutės žemės ūkio mokykla įsteigė piniginius prizus – priedą prie stipendijos: už I vietą 10 eurų, II – 7 eurus, III – 5 eurus. Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė sveikino proto mūšio dalyvius ir kiekvienam įteikė po biuro atminimo dovanėlę.
Biuro direktorė džiaugiasi, kad Šilutės žemės ūkio mokyklos bendruomenė glaudžiai ir nuoširdžiai bendradarbiauja sveikatingumo renginiuose.

Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip atrasti kokybišką sausą maistą šunims?

Šiuolaikinėje rinkoje gausu įvairių rūšių sauso šunų maisto. Tai sudaro pagrindą dvejoti, kaip rasti tą tinkamą. Tiesa, yra šeimininkų, kurie sauso maisto net neduoda savo augintiniams, tačiau anot specialistų, šuo turi gauti bent šiek tiek sauso maisto davinio. Kas tinka vienam, nereiškia, kad tiks kitam Reikia pripažinti faktą, kad šunys, kaip ir  žmonės yra skirtingi, todėl renkantis maistą, kiekvienas turi savo savitą skonį. Sausas maistas mylimiems šunims gali būti pagamintas iš įvairių maisto produktų: nuo elnienos iki daržovių, todėl atrasti

Nuo 2024 m. visuomeninius pastatus siūloma statyti iš medienos ir organinių medžiagų

Nuo 2024 m. visuomeninius pastatus siūloma statyti iš medienos ir organinių medžiagų, kurios sudarytų 50 proc. viso statinio statybos medžiagų. Tai nurodyta Aplinkos ministerijos darbo grupės dėl organinių ir medienos statybos medžiagų visuomeninių pastatų statybai pateiktoje ataskaitoje. Joje taip pat pažymėta galimybė tokius pastatus statyti aukštesnius, nei kad dabar numato teisės aktai. Balandžio mėnesį suformuotos darbo grupės ataskaitoje pateiktas veiksmų planas tikslui pasiekti – statyti statinius iš atsinaujinančių išteklių (organinių, medinių) konstrukcijų, kurios sudarytų 50 proc. statybinių medžiagų. Nors šiuo

Lietuvos paštas planuoja dvigubai išplėsti paštomatų tinklą

Lietuvos paštas paskelbė viešąjį konkursą, kuriuo planuoja įsigyti iki 280 naujų paštomatų. Įgyvendinant paštomatų plėtrą, ateinančiais metais bus įrengta 80 naujų LP EXPRESS paštomatų, o likusią įrangą planuojama įsigyti iki 2025 metų. „Jau kelis metus stebime tendenciją, kai siunčiamų daiktų kiekis auga, o laiškų – mažėja. Pandemijos laikotarpiu visuomenės apsipirkimo bei siuntimo įpročiai dar sparčiau keitėsi – stipriai augo siuntų segmentas. Klientai ypač pamėgo paštomatus kaip greitą, patogų ir aplinkai draugiškesnį siuntimo būdą. Prognozuojame, kad tokie siuntimo įpročiai išliks ir

Ligonių kasos vaiko sveikatos pažymėjimais ragina pasirūpinti iš anksto

Nors iki naujų mokslo metų pradžios dar geras mėnuo, ligonių kasos jau dabar primena tėvams apie būtinybę atlikti profilaktinę vaikų sveikatos patikrą. Vizito pas šeimos gydytojus raginama neatidėlioti, nes rudenį prie medikų kabinetų gali nutįsti pasitikrinti atėjusiųjų eilės. Kasmet profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis sudariusiose gydymo įstaigose mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės – jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos

Taip pat skaitykite