Proto mūšis „Rūkymo žala“ Šilutės žemės ūkio mokykloje

Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai lapkričio 18 d. dalyvavo proto mūšyje „Rūkymo žala“, kuris vyko Šilutės žemės ūkio mokykloje. Renginį vedė mokyklos biologijos mokytoja Vygantė Jukniuvienė.

[..]

[..]

Organizuotame proto mūšyje buvo pateikta gana įdomių ir netradicinių klausimų – norint į juos atsakyti renginio dalyviams teko panaudoti ne tik turimas žinias, bet pasitelkti ir kūrybiškumą. Beje, proto mūšio „Rūkymo žala“ dalyviai šiam renginiui turėjo galimybę ruoštis iš anksto. Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti mokinių sveikatos priežiūrą mokykloje, Zelma Bučinskienė kartu su biologijos mokytoja Vygante Jukniuviene ne tik ruošė klausimus proto mūšiui, bet ir parengė mokykloje stendą, kuriame taip pat informuojama apie rūkymo žalą žmogaus organizmui.
Renginio pradžioje biologijos mokytoja Vygantė Jukniuvienė pristatė renginio svarbą, kodėl jis organizuojamas, priminė dalyviams proto mūšio tikslą – pateikti daugiau žinių apie rūkymo žalą ir paskatinti rūkančiuosius atsisakyti šio įpročio.
Buvo pristatyta užduočių vertinimo komisija ir proto mūšio dalyviai – jėgas panoro išbandyti aštuonios mokinių komandos ir viena – mokytojų.
Proto mūšio dalyviams pateikta 17 klausimų – pavyzdžiui: „Kokias žinote tabako dūmuose esančias sudedamąsias dalis, pavojingas sveikatai?“, „Kodėl priklausomybę sukelianti medžiaga pavadinta nikotinu?“, „Kokią įtaką rūkymas nėštumo metu daro motinos ir vaiko sveikatai?“ ir kt.
Šilutės žemės ūkio mokyklos mokytoja Reda Jurgėlienė pristatė Tarptautinei nerūkymo dienai paminėti kurtas šukuosenas, kuriomis irgi bandyta atkreipti dėmesį į tabako neigiamą žalą žmogaus sveikatai.

[..]

[..]

Po proto mūšio, kol vertinimo komisija skaičiavo komandų surinktus balus, dalyviai klausėsi originaliausių ir kūrybiškiausių atsakymų į klausimus. Pavyzdžiui, į klausimą „Kas sieja šias datas: lapkričio trečią ketvirtadienį ir gegužės 31 dieną?“ viena komanda atsakė – „Lapkričio trečias ketvirtadienis yra nerūkymo diena, o gegužės 31-oji – diena, po kurios lieka 20 dienų iki Joninių“. Teisingas šio klausimo atsakymas buvo: „Lapkričio trečias ketvirtadienis – Tarptautinė nerūkymo diena, gegužės 31 d. – Pasaulinė diena be tabako“. Į klausimą „Ką turi bendro arklys ir nikotinas?“ reikėjo atsakyti: „Yra posakis: lašas nikotino ir arklį užmuša“. Komandų atsakymų buvo įvairiausių: „Yra arklių tepalas iš nikotino“, „Arklio išmatomis tręšia nikotino laukus“ ir kt.
Suskaičiavus balus, paaiškėjo, kad pirmą vietą laimėjo 14 tpvd grupė, II vietą – 14 le grupė, III vietą – 14 am grupė.
Šilutės žemės ūkio mokykla įsteigė piniginius prizus – priedą prie stipendijos: už I vietą 10 eurų, II – 7 eurus, III – 5 eurus. Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė sveikino proto mūšio dalyvius ir kiekvienam įteikė po biuro atminimo dovanėlę.
Biuro direktorė džiaugiasi, kad Šilutės žemės ūkio mokyklos bendruomenė glaudžiai ir nuoširdžiai bendradarbiauja sveikatingumo renginiuose.

Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite