Proto mūšis „Rūkymo žala“ Šilutės žemės ūkio mokykloje

Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai lapkričio 18 d. dalyvavo proto mūšyje „Rūkymo žala“, kuris vyko Šilutės žemės ūkio mokykloje. Renginį vedė mokyklos biologijos mokytoja Vygantė Jukniuvienė.

[..]

[..]

Organizuotame proto mūšyje buvo pateikta gana įdomių ir netradicinių klausimų – norint į juos atsakyti renginio dalyviams teko panaudoti ne tik turimas žinias, bet pasitelkti ir kūrybiškumą. Beje, proto mūšio „Rūkymo žala“ dalyviai šiam renginiui turėjo galimybę ruoštis iš anksto. Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti mokinių sveikatos priežiūrą mokykloje, Zelma Bučinskienė kartu su biologijos mokytoja Vygante Jukniuviene ne tik ruošė klausimus proto mūšiui, bet ir parengė mokykloje stendą, kuriame taip pat informuojama apie rūkymo žalą žmogaus organizmui.
Renginio pradžioje biologijos mokytoja Vygantė Jukniuvienė pristatė renginio svarbą, kodėl jis organizuojamas, priminė dalyviams proto mūšio tikslą – pateikti daugiau žinių apie rūkymo žalą ir paskatinti rūkančiuosius atsisakyti šio įpročio.
Buvo pristatyta užduočių vertinimo komisija ir proto mūšio dalyviai – jėgas panoro išbandyti aštuonios mokinių komandos ir viena – mokytojų.
Proto mūšio dalyviams pateikta 17 klausimų – pavyzdžiui: „Kokias žinote tabako dūmuose esančias sudedamąsias dalis, pavojingas sveikatai?“, „Kodėl priklausomybę sukelianti medžiaga pavadinta nikotinu?“, „Kokią įtaką rūkymas nėštumo metu daro motinos ir vaiko sveikatai?“ ir kt.
Šilutės žemės ūkio mokyklos mokytoja Reda Jurgėlienė pristatė Tarptautinei nerūkymo dienai paminėti kurtas šukuosenas, kuriomis irgi bandyta atkreipti dėmesį į tabako neigiamą žalą žmogaus sveikatai.

[..]

[..]

Po proto mūšio, kol vertinimo komisija skaičiavo komandų surinktus balus, dalyviai klausėsi originaliausių ir kūrybiškiausių atsakymų į klausimus. Pavyzdžiui, į klausimą „Kas sieja šias datas: lapkričio trečią ketvirtadienį ir gegužės 31 dieną?“ viena komanda atsakė – „Lapkričio trečias ketvirtadienis yra nerūkymo diena, o gegužės 31-oji – diena, po kurios lieka 20 dienų iki Joninių“. Teisingas šio klausimo atsakymas buvo: „Lapkričio trečias ketvirtadienis – Tarptautinė nerūkymo diena, gegužės 31 d. – Pasaulinė diena be tabako“. Į klausimą „Ką turi bendro arklys ir nikotinas?“ reikėjo atsakyti: „Yra posakis: lašas nikotino ir arklį užmuša“. Komandų atsakymų buvo įvairiausių: „Yra arklių tepalas iš nikotino“, „Arklio išmatomis tręšia nikotino laukus“ ir kt.
Suskaičiavus balus, paaiškėjo, kad pirmą vietą laimėjo 14 tpvd grupė, II vietą – 14 le grupė, III vietą – 14 am grupė.
Šilutės žemės ūkio mokykla įsteigė piniginius prizus – priedą prie stipendijos: už I vietą 10 eurų, II – 7 eurus, III – 5 eurus. Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė sveikino proto mūšio dalyvius ir kiekvienam įteikė po biuro atminimo dovanėlę.
Biuro direktorė džiaugiasi, kad Šilutės žemės ūkio mokyklos bendruomenė glaudžiai ir nuoširdžiai bendradarbiauja sveikatingumo renginiuose.

Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite