Proto mūšis „Rūkymo žala“ Šilutės žemės ūkio mokykloje

Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai lapkričio 18 d. dalyvavo proto mūšyje „Rūkymo žala“, kuris vyko Šilutės žemės ūkio mokykloje. Renginį vedė mokyklos biologijos mokytoja Vygantė Jukniuvienė.

[..]

[..]

Organizuotame proto mūšyje buvo pateikta gana įdomių ir netradicinių klausimų – norint į juos atsakyti renginio dalyviams teko panaudoti ne tik turimas žinias, bet pasitelkti ir kūrybiškumą. Beje, proto mūšio „Rūkymo žala“ dalyviai šiam renginiui turėjo galimybę ruoštis iš anksto. Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti mokinių sveikatos priežiūrą mokykloje, Zelma Bučinskienė kartu su biologijos mokytoja Vygante Jukniuviene ne tik ruošė klausimus proto mūšiui, bet ir parengė mokykloje stendą, kuriame taip pat informuojama apie rūkymo žalą žmogaus organizmui.
Renginio pradžioje biologijos mokytoja Vygantė Jukniuvienė pristatė renginio svarbą, kodėl jis organizuojamas, priminė dalyviams proto mūšio tikslą – pateikti daugiau žinių apie rūkymo žalą ir paskatinti rūkančiuosius atsisakyti šio įpročio.
Buvo pristatyta užduočių vertinimo komisija ir proto mūšio dalyviai – jėgas panoro išbandyti aštuonios mokinių komandos ir viena – mokytojų.
Proto mūšio dalyviams pateikta 17 klausimų – pavyzdžiui: „Kokias žinote tabako dūmuose esančias sudedamąsias dalis, pavojingas sveikatai?“, „Kodėl priklausomybę sukelianti medžiaga pavadinta nikotinu?“, „Kokią įtaką rūkymas nėštumo metu daro motinos ir vaiko sveikatai?“ ir kt.
Šilutės žemės ūkio mokyklos mokytoja Reda Jurgėlienė pristatė Tarptautinei nerūkymo dienai paminėti kurtas šukuosenas, kuriomis irgi bandyta atkreipti dėmesį į tabako neigiamą žalą žmogaus sveikatai.

[..]

[..]

Po proto mūšio, kol vertinimo komisija skaičiavo komandų surinktus balus, dalyviai klausėsi originaliausių ir kūrybiškiausių atsakymų į klausimus. Pavyzdžiui, į klausimą „Kas sieja šias datas: lapkričio trečią ketvirtadienį ir gegužės 31 dieną?“ viena komanda atsakė – „Lapkričio trečias ketvirtadienis yra nerūkymo diena, o gegužės 31-oji – diena, po kurios lieka 20 dienų iki Joninių“. Teisingas šio klausimo atsakymas buvo: „Lapkričio trečias ketvirtadienis – Tarptautinė nerūkymo diena, gegužės 31 d. – Pasaulinė diena be tabako“. Į klausimą „Ką turi bendro arklys ir nikotinas?“ reikėjo atsakyti: „Yra posakis: lašas nikotino ir arklį užmuša“. Komandų atsakymų buvo įvairiausių: „Yra arklių tepalas iš nikotino“, „Arklio išmatomis tręšia nikotino laukus“ ir kt.
Suskaičiavus balus, paaiškėjo, kad pirmą vietą laimėjo 14 tpvd grupė, II vietą – 14 le grupė, III vietą – 14 am grupė.
Šilutės žemės ūkio mokykla įsteigė piniginius prizus – priedą prie stipendijos: už I vietą 10 eurų, II – 7 eurus, III – 5 eurus. Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė sveikino proto mūšio dalyvius ir kiekvienam įteikė po biuro atminimo dovanėlę.
Biuro direktorė džiaugiasi, kad Šilutės žemės ūkio mokyklos bendruomenė glaudžiai ir nuoširdžiai bendradarbiauja sveikatingumo renginiuose.

Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro informacija

Hits: 88

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Renginių, skirtų emocinei sveikatai, ciklas

MO muziejus drauge su kitų kultūros įstaigų atstovais ne kartą akcentavo meno ir kultūros svarbą. Muziejų ir galerijų lankymas gerina žmonių emocinę sveikatą, mažina stresą bei suteikia laimės. Tą patvirtina Pasaulio sveikatos organizacijos atlikti tyrimai. „Apie muziejų ir vizualiųjų menų teigiamą poveikį visuomenei ne kartą kalbėjome, kai muziejus buvo uždarytas karantino metu. Įsitikinome, kad nepaisant mokslinių įrodymų, galbūt tuo nėra pasitikima, nesistengiama sistemiškiau išnaudoti. Todėl norime tęsti šią temą ir analizuoti, kaip geriau išnaudoti muziejus – vietas, kuriose auga gerovės

Baudos už žolės deginimą

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, daugiausia  gaisrų atvirosiose teritorijose kyla balandžio mėnesį. Praėjusių metų  balandį  ugniagesiams juos teko gesinti 815 kartų. Šiais metais žolė Lietuvoje jau liepsnojo  360  kartų. Daugiausia tokių gaisrų šiemet kilo Vilniaus (179), Kauno (43) ir Šiaulių (26)  apskrityse.  Šiemet išdegė per 100 ha, praėjusiais metais per tą patį laiką ugnis nusiaubė 575 ha (kilo 918 gaisrų).    Dabar šalyje  vyksta akcija „Nedegink žolės“, jos metu gyventojams platinama informacija apie daromą žalą deginant sausą žolę ir už

Atvelykiui – apie žibučių miškelį Pagryniuose

Pagryniuose, Šilutės priemiestyje,  reto grožio vieta: 7 arų ploto privatus miškelis išvien mėlynuoja žibuoklių žiedais. Kiek jų čia žydi, sunku ir suskaičiuoti. Vešlūs krūmeliai kelia po dešimtis žiedų. Šį pavasarį mėlynasis miškelis ypač gražus. Dabar – pats žibučių žydėjimas. O padėkos už šį sukurtą grožį nusipelno Žaliosios gatvės sodybos šeimininkai – garsūs Pamario krašto bitininkai Onutė ir Pranas Petrošiai. Sukurti tokį žibuoklyną – ne vienerių metų darbas. Onutė Petrošienė pasakojo, kad pirmosios žibutės čia buvo pasodintos gal prieš 10 metų.

Dovana F. Bajoraičio viešajai bibliotekai – stalo žaidimas „Kelionė koklių motyvais“

Rudenį trys klaipėdiečiai – meno projektų koordinatorė Žana Jegorova, Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotoja dr. Raimonda Nabažaitė, ir tapytojas Rodionas Petrovas (Rodion Petroff) sukūrė pažintinį stalo žaidimą „Kelionė koklių motyvais“, kuris yra glaudžiai susijęs su Klaipėdoskrašto  istorija. Jame vaizduojami kokliai priklauso Mažosios Lietuvos istorijos muziejui. Šis žaidimas kviečia prisiliesti prie krosnių istorijos (tai artima ir Šilutės kraštui). Žaidėjai žaisdami artimiau prisilies prie archeologijos ir jos ypatumų, daugiau sužinos apie Europos istoriją, mieste vyravusią prekybą, garsių menininkų kūrybą,

Taip pat skaitykite