Proto mūšis „Rūkymo žala“ Šilutės žemės ūkio mokykloje

Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai lapkričio 18 d. dalyvavo proto mūšyje „Rūkymo žala“, kuris vyko Šilutės žemės ūkio mokykloje. Renginį vedė mokyklos biologijos mokytoja Vygantė Jukniuvienė.

[..]

[..]

Organizuotame proto mūšyje buvo pateikta gana įdomių ir netradicinių klausimų – norint į juos atsakyti renginio dalyviams teko panaudoti ne tik turimas žinias, bet pasitelkti ir kūrybiškumą. Beje, proto mūšio „Rūkymo žala“ dalyviai šiam renginiui turėjo galimybę ruoštis iš anksto. Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti mokinių sveikatos priežiūrą mokykloje, Zelma Bučinskienė kartu su biologijos mokytoja Vygante Jukniuviene ne tik ruošė klausimus proto mūšiui, bet ir parengė mokykloje stendą, kuriame taip pat informuojama apie rūkymo žalą žmogaus organizmui.
Renginio pradžioje biologijos mokytoja Vygantė Jukniuvienė pristatė renginio svarbą, kodėl jis organizuojamas, priminė dalyviams proto mūšio tikslą – pateikti daugiau žinių apie rūkymo žalą ir paskatinti rūkančiuosius atsisakyti šio įpročio.
Buvo pristatyta užduočių vertinimo komisija ir proto mūšio dalyviai – jėgas panoro išbandyti aštuonios mokinių komandos ir viena – mokytojų.
Proto mūšio dalyviams pateikta 17 klausimų – pavyzdžiui: „Kokias žinote tabako dūmuose esančias sudedamąsias dalis, pavojingas sveikatai?“, „Kodėl priklausomybę sukelianti medžiaga pavadinta nikotinu?“, „Kokią įtaką rūkymas nėštumo metu daro motinos ir vaiko sveikatai?“ ir kt.
Šilutės žemės ūkio mokyklos mokytoja Reda Jurgėlienė pristatė Tarptautinei nerūkymo dienai paminėti kurtas šukuosenas, kuriomis irgi bandyta atkreipti dėmesį į tabako neigiamą žalą žmogaus sveikatai.

[..]

[..]

Po proto mūšio, kol vertinimo komisija skaičiavo komandų surinktus balus, dalyviai klausėsi originaliausių ir kūrybiškiausių atsakymų į klausimus. Pavyzdžiui, į klausimą „Kas sieja šias datas: lapkričio trečią ketvirtadienį ir gegužės 31 dieną?“ viena komanda atsakė – „Lapkričio trečias ketvirtadienis yra nerūkymo diena, o gegužės 31-oji – diena, po kurios lieka 20 dienų iki Joninių“. Teisingas šio klausimo atsakymas buvo: „Lapkričio trečias ketvirtadienis – Tarptautinė nerūkymo diena, gegužės 31 d. – Pasaulinė diena be tabako“. Į klausimą „Ką turi bendro arklys ir nikotinas?“ reikėjo atsakyti: „Yra posakis: lašas nikotino ir arklį užmuša“. Komandų atsakymų buvo įvairiausių: „Yra arklių tepalas iš nikotino“, „Arklio išmatomis tręšia nikotino laukus“ ir kt.
Suskaičiavus balus, paaiškėjo, kad pirmą vietą laimėjo 14 tpvd grupė, II vietą – 14 le grupė, III vietą – 14 am grupė.
Šilutės žemės ūkio mokykla įsteigė piniginius prizus – priedą prie stipendijos: už I vietą 10 eurų, II – 7 eurus, III – 5 eurus. Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė sveikino proto mūšio dalyvius ir kiekvienam įteikė po biuro atminimo dovanėlę.
Biuro direktorė džiaugiasi, kad Šilutės žemės ūkio mokyklos bendruomenė glaudžiai ir nuoširdžiai bendradarbiauja sveikatingumo renginiuose.

Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Ar pabrangs ugdymas Šilutės meno mokykloje?

Šilutės meno mokykla kreipėsi į Savivaldybę prašydama padidinti mokesčius už mokinių ugdymą šioje įstaigoje. Jau perengtas sprendimo projektas. Jį svarstys kitą savaitę Tarybos komitetuose, o galutinį žodį tars Savivaldybės taryba spalio pabaigoje vyksiančiame posėdyje.   Svarstoma, kad  meno mokyklos dailės, muzikos bei šokio skyriuose nuo lapkričio 1 d. galiotų tokio dydžio mokesčiai:   besimokantiems pagal dailės arba muzikos ankstyvojo ugdymo programą – 16 Eur;   besimokantiems dailės ir šokio skyriuose pagal pradinio arba pagrindinio ugdymo programas – 16 Eur;  

Taip pat skaitykite