Programėlės sodininkams: atpažinkite, auginkite ir prižiūrėkite augalus išmaniai

Nesvarbu, ar esate įgudęs sodininkas, ar tik žengiate pirmuosius žingsnius augindamas augalus ant namų palangės, praturtinti žinias gali padėti išmanios telefono programėlės. Inovatyvūs įrankiai leis lengviau pasirūpinti augalais, juos atpažinti, planuoti savo sodą ir dalintis rekomendacijomis su bendraminčiais. 

Arnoldo Lukošiaus, „Tele2 Inovacijų biuro“ eksperto teigimu, išmanios programėlės veikia lyg sodo pagalbininkės, kurios leidžia daug įgūdžių neturintiems žmonėms lengviau pasirūpinti augalais, primena apie jų laistymą ir duoda patarimų apie teisingą jų priežiūrą.

Atpažinimui – „LeafSnap“. Dirbtinį intelektą naudojanti programėlė gali atpažinti 90 proc. visų žinomų augalų ir medžių. Aplikacija identifikuoja įvairius lapus, žiedus, vaisius, sėklas ir žievę – beveik viską, ką sutiksite savo sode.

Nufotografavus arba įkėlus augalo nuotrauką į programėlę, ji pasakys, kas tai, kaip jį auginti, kiek šviesos ir vandens jam reikia. Atpažinę augalą, galite kurti kolekciją ir išsaugoti ją išmaniajame telefone.

Dar viena išmani ir itin populiari augalų atpažinimo programėlė – „PlantSnap: Identify Plants“. Tai savotiška sodininkų enciklopedija, kuri atpažįsta daugiau nei 600 tūkst. augalų rūšių: gėlių, kaktusų, sukulentų ir grybų. Aplikacija taip pat moko, kaip auginti ir prižiūrėti augalus – čia pateikiama daugybė patarimų ir rekomendacijų.

Planavimui – „Planter“. Ši programėlė padeda planuoti sodą – pasirinkę reikiamą sklypo dydį, pridėkite norimų augalų ar daržovių ir gaukite reikiamą informaciją, kaip ir kur sodinti. Aplikacijos technologijos suteikia visus reikiamus duomenis apie tai, kokiu gyliu reikia pasėti sėklas, kiek laiko reikia derliui nuimti ir koks vandens kiekis reikalingas augalams. Įrankis informuoja apie dažniausias augalų ligas, reikiamus atstumus tarp sodinukų ir leidžia sudaryti asmeninį sodininkystės grafiką, kuris primins apie svarbiausius sodo darbus.

Priežiūrai – „Gardenize: Plant Care & Diary“. Šis paprastas įrankis, padedantis pasirūpinti sodu, ne tik pateikia naudingų rekomendacijų, bet ir leidžia vienoje vietoje kaupti užrašus bei augalų nuotraukas. Čia galėsite dokumentuoti augalų augimą, stebėti dirvožemio būklę ir saulės šviesos trukmę. Aplikacijoje esančios technologijos leidžia nustatyti priminimus apie sodo darbus ir užtikrina naujienų srautą, kuriame galima rasti visą sodininkystei reikalingą informaciją. Programėlė suteikia galimybę bendrauti su didele sodininkų bendruomene ir dalintis patarimais, naujovėmis ar savo sodo vaizdais.

Patarimams – „Planta“. Programėlė pateikia sodininkystės patarimus ir priminimus apie jų priežiūrą, pagal tai, koks yra augalas, kurioje pasaulio vietoje ir kokiomis sąlygomis jis auga. Pranešimai primins apie tai, kada laikas laistyti, tręšti, purkšti, valyti ir persodinti, tad tikrai nieko nepamiršite.

Aplikacijoje taip pat veikia šviesos matuoklio įrankis, kuris leidžia išsiaiškinti, koks apšvietimas yra skirtingose jūsų erdvių ar sodo vietose. Čia galima vesti ir augalų žurnalą, kuriame matysite, kaip auga jūsų augalai ir kaip tobulėja sodininkystės įgūdžiai. Naudingų patarimų gausu ir „Garden Tags“ aplikacijoje – čia galima rasti ne tik įkvėpimo, naudingos informacijos, kaip kovoti su piktžolėmis, bet ir dalintis rekomendacijomis. Programėlės įrankiai leidžia vesti augalų žurnalą su savo nuotraukomis bei gauti atsakymus į beveik visus sodininkystės klausimus tiesiai iš ekspertų.

Įkvėpimui – „MyGarden“. Ši aplikacija puikiai tiks ieškantiems idėjų savo sodui. Čia rasite virtualią sodo planavimo lentą, kurioje galėsite suprojektuoti savo svajonių erdvę arba naudotis pateikiamais šablonais. Susikūrus savo asmeninį profilį čia galėsite bendrauti su kitais vartotojais, dalintis savo idėjomis ir patarimais. Programėlėje veskite savo sodo darbų kalendorių, bendraukite su kitais vartotojais ir semkitės žinių iš gausios augalų duomenų bazės.

Idėjų pritrūkusiems augalų mėgėjams puikiai tiks ir „Candide – For plant lovers“ aplikacija. Didžiulė bendraminčių bendruomenė čia dalinasi savo žiniomis ir patarimais, programėlėje esantys įrankiai leidžia atpažinti naujus įrankius, užduoti klausimus ir net susirasti naujų draugų. Ši aplikacija užtikrina vaizdo pamokas, skirtas praplėsti sodininkystės įgūdžiams, bei garso ekskursijas su sodininkų komentarais.

Visos minėtosios programėlės veikia anglų kalba.

Asta Buitkutė, „Tele2“ atstovė ryšiams su visuomene

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite