Programėlės sodininkams: atpažinkite, auginkite ir prižiūrėkite augalus išmaniai

Nesvarbu, ar esate įgudęs sodininkas, ar tik žengiate pirmuosius žingsnius augindamas augalus ant namų palangės, praturtinti žinias gali padėti išmanios telefono programėlės. Inovatyvūs įrankiai leis lengviau pasirūpinti augalais, juos atpažinti, planuoti savo sodą ir dalintis rekomendacijomis su bendraminčiais. 

Arnoldo Lukošiaus, „Tele2 Inovacijų biuro“ eksperto teigimu, išmanios programėlės veikia lyg sodo pagalbininkės, kurios leidžia daug įgūdžių neturintiems žmonėms lengviau pasirūpinti augalais, primena apie jų laistymą ir duoda patarimų apie teisingą jų priežiūrą.

Atpažinimui – „LeafSnap“. Dirbtinį intelektą naudojanti programėlė gali atpažinti 90 proc. visų žinomų augalų ir medžių. Aplikacija identifikuoja įvairius lapus, žiedus, vaisius, sėklas ir žievę – beveik viską, ką sutiksite savo sode.

Nufotografavus arba įkėlus augalo nuotrauką į programėlę, ji pasakys, kas tai, kaip jį auginti, kiek šviesos ir vandens jam reikia. Atpažinę augalą, galite kurti kolekciją ir išsaugoti ją išmaniajame telefone.

Dar viena išmani ir itin populiari augalų atpažinimo programėlė – „PlantSnap: Identify Plants“. Tai savotiška sodininkų enciklopedija, kuri atpažįsta daugiau nei 600 tūkst. augalų rūšių: gėlių, kaktusų, sukulentų ir grybų. Aplikacija taip pat moko, kaip auginti ir prižiūrėti augalus – čia pateikiama daugybė patarimų ir rekomendacijų.

Planavimui – „Planter“. Ši programėlė padeda planuoti sodą – pasirinkę reikiamą sklypo dydį, pridėkite norimų augalų ar daržovių ir gaukite reikiamą informaciją, kaip ir kur sodinti. Aplikacijos technologijos suteikia visus reikiamus duomenis apie tai, kokiu gyliu reikia pasėti sėklas, kiek laiko reikia derliui nuimti ir koks vandens kiekis reikalingas augalams. Įrankis informuoja apie dažniausias augalų ligas, reikiamus atstumus tarp sodinukų ir leidžia sudaryti asmeninį sodininkystės grafiką, kuris primins apie svarbiausius sodo darbus.

Priežiūrai – „Gardenize: Plant Care & Diary“. Šis paprastas įrankis, padedantis pasirūpinti sodu, ne tik pateikia naudingų rekomendacijų, bet ir leidžia vienoje vietoje kaupti užrašus bei augalų nuotraukas. Čia galėsite dokumentuoti augalų augimą, stebėti dirvožemio būklę ir saulės šviesos trukmę. Aplikacijoje esančios technologijos leidžia nustatyti priminimus apie sodo darbus ir užtikrina naujienų srautą, kuriame galima rasti visą sodininkystei reikalingą informaciją. Programėlė suteikia galimybę bendrauti su didele sodininkų bendruomene ir dalintis patarimais, naujovėmis ar savo sodo vaizdais.

Patarimams – „Planta“. Programėlė pateikia sodininkystės patarimus ir priminimus apie jų priežiūrą, pagal tai, koks yra augalas, kurioje pasaulio vietoje ir kokiomis sąlygomis jis auga. Pranešimai primins apie tai, kada laikas laistyti, tręšti, purkšti, valyti ir persodinti, tad tikrai nieko nepamiršite.

Aplikacijoje taip pat veikia šviesos matuoklio įrankis, kuris leidžia išsiaiškinti, koks apšvietimas yra skirtingose jūsų erdvių ar sodo vietose. Čia galima vesti ir augalų žurnalą, kuriame matysite, kaip auga jūsų augalai ir kaip tobulėja sodininkystės įgūdžiai. Naudingų patarimų gausu ir „Garden Tags“ aplikacijoje – čia galima rasti ne tik įkvėpimo, naudingos informacijos, kaip kovoti su piktžolėmis, bet ir dalintis rekomendacijomis. Programėlės įrankiai leidžia vesti augalų žurnalą su savo nuotraukomis bei gauti atsakymus į beveik visus sodininkystės klausimus tiesiai iš ekspertų.

Įkvėpimui – „MyGarden“. Ši aplikacija puikiai tiks ieškantiems idėjų savo sodui. Čia rasite virtualią sodo planavimo lentą, kurioje galėsite suprojektuoti savo svajonių erdvę arba naudotis pateikiamais šablonais. Susikūrus savo asmeninį profilį čia galėsite bendrauti su kitais vartotojais, dalintis savo idėjomis ir patarimais. Programėlėje veskite savo sodo darbų kalendorių, bendraukite su kitais vartotojais ir semkitės žinių iš gausios augalų duomenų bazės.

Idėjų pritrūkusiems augalų mėgėjams puikiai tiks ir „Candide – For plant lovers“ aplikacija. Didžiulė bendraminčių bendruomenė čia dalinasi savo žiniomis ir patarimais, programėlėje esantys įrankiai leidžia atpažinti naujus įrankius, užduoti klausimus ir net susirasti naujų draugų. Ši aplikacija užtikrina vaizdo pamokas, skirtas praplėsti sodininkystės įgūdžiams, bei garso ekskursijas su sodininkų komentarais.

Visos minėtosios programėlės veikia anglų kalba.

Asta Buitkutė, „Tele2“ atstovė ryšiams su visuomene

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kultūros darbuotojai mokėsi idėjas paversti realybe

Kultūros bendruomenė nuolatos susiduria su naujų idėjų paieškos iššūkiais (ypač projektų rašymo laikotarpiu), nes kartais atrodo, kad viskas jau buvo sugalvota ir sukurta. Tačiau kas iš tiesų yra gera idėja, ko reikia, kad ją pavyktų paversti sėkminga realybe? Šito Šilutės rajono kultūros darbuotojai kartu su Klaipėdos r. savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos bibliotekininkais gegužės 8–9 d. mokėsi vykusiuose mokymuose „Kūrybinis procesas: nuo idėjos iki paraiškos“. Dviejų dienų mokymus vedė kompetentingų ir profesionalių kūrybinės asociacijos „Žuvies akis“ lektorių Godos Giedraitytės ir

Įvyko tradicinės sportinių šokių varžybos „Pamario pora 2024“

Jau 27-eri metai Šilutės sportinių šokių klubas „Lūgnė“, kartu su Lietuvos sportinių šokių federacija (LSŠF) Šilutėje organizuoja Lietuvos sportinių šokių reitingo varžybas „Pamario pora“. Į Pamario kraštą atvyksta varžytis sportinių šokių šokėjai iš įvairių Lietuvos miestų bei užsienio. Šiais metais šokėjus vertino Lietuvos bei tarptautinės kategorijos sportinių šokių vertintojai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos. Varžybose dalyvavo daug talentingų šokėjų iš įvairių Lietuvos miestų ir Liepojos (Latvija). Ne vienoje rungtyje sėkmė lydėjo šilutiškius. Šios varžybos yra net ik gera proga

Projekto „Metai su knyga 2‘‘ ambasadorius Juozas Ališauskas – Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje lankėsi jau antrus metus besitęsiančio respublikinio projekto „Metai su knyga 2“ paauglių skaitymo ambasadorius, aktorius, pedagogas, slemeris Juozas Ališauskas. Džiugu, jog šio skaitymo skatinimui skirto projekto ambasadoriai kasmet susitinka su įvairaus amžiaus Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos lankytojais ir supažindina su savo kūryba. Projekto organizatoriai: Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos, Ąžuolyno biblioteka ir Lietuvos audiosensorinė biblioteka drauge su Lietuvos savivaldybių viešosiomis bibliotekomis. Kūrybiniame improvizacijų kupiname susitikime su kūrėju Juozu Ališausku dalyvavo Pagėgių Algimanto

Europos tamsiąją medunešę bitę siūloma įrašyti į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą

Lietuvos raudonosios knygos komisija siūlo įrašyti Europos tamsiąją medunešę bitę (Apis mellifera mellifera) į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, vadinamą Lietuvos raudonąja knyga. Į šį sąrašą siūloma įrašyti tik gamtoje (uoksuose ar drevėse) gyvenančias šios bičių rūšies šeimas. Laikomų ir veisiamų nelaisvėje (aviliuose) Europos tamsiųjų medunešių bičių populiacijų dalis į jį nebūtų įtraukta. Netaikant šiam vietinės bitės porūšiui teisinių apsaugos priemonių, nustatytų Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, negalima užtikrinti, kad šio porūšio laukinės populiacijos nebus prarastos.

Taip pat skaitykite