Programėlės sodininkams: atpažinkite, auginkite ir prižiūrėkite augalus išmaniai

Nesvarbu, ar esate įgudęs sodininkas, ar tik žengiate pirmuosius žingsnius augindamas augalus ant namų palangės, praturtinti žinias gali padėti išmanios telefono programėlės. Inovatyvūs įrankiai leis lengviau pasirūpinti augalais, juos atpažinti, planuoti savo sodą ir dalintis rekomendacijomis su bendraminčiais. 

Arnoldo Lukošiaus, „Tele2 Inovacijų biuro“ eksperto teigimu, išmanios programėlės veikia lyg sodo pagalbininkės, kurios leidžia daug įgūdžių neturintiems žmonėms lengviau pasirūpinti augalais, primena apie jų laistymą ir duoda patarimų apie teisingą jų priežiūrą.

Atpažinimui – „LeafSnap“. Dirbtinį intelektą naudojanti programėlė gali atpažinti 90 proc. visų žinomų augalų ir medžių. Aplikacija identifikuoja įvairius lapus, žiedus, vaisius, sėklas ir žievę – beveik viską, ką sutiksite savo sode.

Nufotografavus arba įkėlus augalo nuotrauką į programėlę, ji pasakys, kas tai, kaip jį auginti, kiek šviesos ir vandens jam reikia. Atpažinę augalą, galite kurti kolekciją ir išsaugoti ją išmaniajame telefone.

Dar viena išmani ir itin populiari augalų atpažinimo programėlė – „PlantSnap: Identify Plants“. Tai savotiška sodininkų enciklopedija, kuri atpažįsta daugiau nei 600 tūkst. augalų rūšių: gėlių, kaktusų, sukulentų ir grybų. Aplikacija taip pat moko, kaip auginti ir prižiūrėti augalus – čia pateikiama daugybė patarimų ir rekomendacijų.

Planavimui – „Planter“. Ši programėlė padeda planuoti sodą – pasirinkę reikiamą sklypo dydį, pridėkite norimų augalų ar daržovių ir gaukite reikiamą informaciją, kaip ir kur sodinti. Aplikacijos technologijos suteikia visus reikiamus duomenis apie tai, kokiu gyliu reikia pasėti sėklas, kiek laiko reikia derliui nuimti ir koks vandens kiekis reikalingas augalams. Įrankis informuoja apie dažniausias augalų ligas, reikiamus atstumus tarp sodinukų ir leidžia sudaryti asmeninį sodininkystės grafiką, kuris primins apie svarbiausius sodo darbus.

Priežiūrai – „Gardenize: Plant Care & Diary“. Šis paprastas įrankis, padedantis pasirūpinti sodu, ne tik pateikia naudingų rekomendacijų, bet ir leidžia vienoje vietoje kaupti užrašus bei augalų nuotraukas. Čia galėsite dokumentuoti augalų augimą, stebėti dirvožemio būklę ir saulės šviesos trukmę. Aplikacijoje esančios technologijos leidžia nustatyti priminimus apie sodo darbus ir užtikrina naujienų srautą, kuriame galima rasti visą sodininkystei reikalingą informaciją. Programėlė suteikia galimybę bendrauti su didele sodininkų bendruomene ir dalintis patarimais, naujovėmis ar savo sodo vaizdais.

Patarimams – „Planta“. Programėlė pateikia sodininkystės patarimus ir priminimus apie jų priežiūrą, pagal tai, koks yra augalas, kurioje pasaulio vietoje ir kokiomis sąlygomis jis auga. Pranešimai primins apie tai, kada laikas laistyti, tręšti, purkšti, valyti ir persodinti, tad tikrai nieko nepamiršite.

Aplikacijoje taip pat veikia šviesos matuoklio įrankis, kuris leidžia išsiaiškinti, koks apšvietimas yra skirtingose jūsų erdvių ar sodo vietose. Čia galima vesti ir augalų žurnalą, kuriame matysite, kaip auga jūsų augalai ir kaip tobulėja sodininkystės įgūdžiai. Naudingų patarimų gausu ir „Garden Tags“ aplikacijoje – čia galima rasti ne tik įkvėpimo, naudingos informacijos, kaip kovoti su piktžolėmis, bet ir dalintis rekomendacijomis. Programėlės įrankiai leidžia vesti augalų žurnalą su savo nuotraukomis bei gauti atsakymus į beveik visus sodininkystės klausimus tiesiai iš ekspertų.

Įkvėpimui – „MyGarden“. Ši aplikacija puikiai tiks ieškantiems idėjų savo sodui. Čia rasite virtualią sodo planavimo lentą, kurioje galėsite suprojektuoti savo svajonių erdvę arba naudotis pateikiamais šablonais. Susikūrus savo asmeninį profilį čia galėsite bendrauti su kitais vartotojais, dalintis savo idėjomis ir patarimais. Programėlėje veskite savo sodo darbų kalendorių, bendraukite su kitais vartotojais ir semkitės žinių iš gausios augalų duomenų bazės.

Idėjų pritrūkusiems augalų mėgėjams puikiai tiks ir „Candide – For plant lovers“ aplikacija. Didžiulė bendraminčių bendruomenė čia dalinasi savo žiniomis ir patarimais, programėlėje esantys įrankiai leidžia atpažinti naujus įrankius, užduoti klausimus ir net susirasti naujų draugų. Ši aplikacija užtikrina vaizdo pamokas, skirtas praplėsti sodininkystės įgūdžiams, bei garso ekskursijas su sodininkų komentarais.

Visos minėtosios programėlės veikia anglų kalba.

Asta Buitkutė, „Tele2“ atstovė ryšiams su visuomene

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite