Programėlės sodininkams: atpažinkite, auginkite ir prižiūrėkite augalus išmaniai

Nesvarbu, ar esate įgudęs sodininkas, ar tik žengiate pirmuosius žingsnius augindamas augalus ant namų palangės, praturtinti žinias gali padėti išmanios telefono programėlės. Inovatyvūs įrankiai leis lengviau pasirūpinti augalais, juos atpažinti, planuoti savo sodą ir dalintis rekomendacijomis su bendraminčiais. 

Arnoldo Lukošiaus, „Tele2 Inovacijų biuro“ eksperto teigimu, išmanios programėlės veikia lyg sodo pagalbininkės, kurios leidžia daug įgūdžių neturintiems žmonėms lengviau pasirūpinti augalais, primena apie jų laistymą ir duoda patarimų apie teisingą jų priežiūrą.

Atpažinimui – „LeafSnap“. Dirbtinį intelektą naudojanti programėlė gali atpažinti 90 proc. visų žinomų augalų ir medžių. Aplikacija identifikuoja įvairius lapus, žiedus, vaisius, sėklas ir žievę – beveik viską, ką sutiksite savo sode.

Nufotografavus arba įkėlus augalo nuotrauką į programėlę, ji pasakys, kas tai, kaip jį auginti, kiek šviesos ir vandens jam reikia. Atpažinę augalą, galite kurti kolekciją ir išsaugoti ją išmaniajame telefone.

Dar viena išmani ir itin populiari augalų atpažinimo programėlė – „PlantSnap: Identify Plants“. Tai savotiška sodininkų enciklopedija, kuri atpažįsta daugiau nei 600 tūkst. augalų rūšių: gėlių, kaktusų, sukulentų ir grybų. Aplikacija taip pat moko, kaip auginti ir prižiūrėti augalus – čia pateikiama daugybė patarimų ir rekomendacijų.

Planavimui – „Planter“. Ši programėlė padeda planuoti sodą – pasirinkę reikiamą sklypo dydį, pridėkite norimų augalų ar daržovių ir gaukite reikiamą informaciją, kaip ir kur sodinti. Aplikacijos technologijos suteikia visus reikiamus duomenis apie tai, kokiu gyliu reikia pasėti sėklas, kiek laiko reikia derliui nuimti ir koks vandens kiekis reikalingas augalams. Įrankis informuoja apie dažniausias augalų ligas, reikiamus atstumus tarp sodinukų ir leidžia sudaryti asmeninį sodininkystės grafiką, kuris primins apie svarbiausius sodo darbus.

Priežiūrai – „Gardenize: Plant Care & Diary“. Šis paprastas įrankis, padedantis pasirūpinti sodu, ne tik pateikia naudingų rekomendacijų, bet ir leidžia vienoje vietoje kaupti užrašus bei augalų nuotraukas. Čia galėsite dokumentuoti augalų augimą, stebėti dirvožemio būklę ir saulės šviesos trukmę. Aplikacijoje esančios technologijos leidžia nustatyti priminimus apie sodo darbus ir užtikrina naujienų srautą, kuriame galima rasti visą sodininkystei reikalingą informaciją. Programėlė suteikia galimybę bendrauti su didele sodininkų bendruomene ir dalintis patarimais, naujovėmis ar savo sodo vaizdais.

Patarimams – „Planta“. Programėlė pateikia sodininkystės patarimus ir priminimus apie jų priežiūrą, pagal tai, koks yra augalas, kurioje pasaulio vietoje ir kokiomis sąlygomis jis auga. Pranešimai primins apie tai, kada laikas laistyti, tręšti, purkšti, valyti ir persodinti, tad tikrai nieko nepamiršite.

Aplikacijoje taip pat veikia šviesos matuoklio įrankis, kuris leidžia išsiaiškinti, koks apšvietimas yra skirtingose jūsų erdvių ar sodo vietose. Čia galima vesti ir augalų žurnalą, kuriame matysite, kaip auga jūsų augalai ir kaip tobulėja sodininkystės įgūdžiai. Naudingų patarimų gausu ir „Garden Tags“ aplikacijoje – čia galima rasti ne tik įkvėpimo, naudingos informacijos, kaip kovoti su piktžolėmis, bet ir dalintis rekomendacijomis. Programėlės įrankiai leidžia vesti augalų žurnalą su savo nuotraukomis bei gauti atsakymus į beveik visus sodininkystės klausimus tiesiai iš ekspertų.

Įkvėpimui – „MyGarden“. Ši aplikacija puikiai tiks ieškantiems idėjų savo sodui. Čia rasite virtualią sodo planavimo lentą, kurioje galėsite suprojektuoti savo svajonių erdvę arba naudotis pateikiamais šablonais. Susikūrus savo asmeninį profilį čia galėsite bendrauti su kitais vartotojais, dalintis savo idėjomis ir patarimais. Programėlėje veskite savo sodo darbų kalendorių, bendraukite su kitais vartotojais ir semkitės žinių iš gausios augalų duomenų bazės.

Idėjų pritrūkusiems augalų mėgėjams puikiai tiks ir „Candide – For plant lovers“ aplikacija. Didžiulė bendraminčių bendruomenė čia dalinasi savo žiniomis ir patarimais, programėlėje esantys įrankiai leidžia atpažinti naujus įrankius, užduoti klausimus ir net susirasti naujų draugų. Ši aplikacija užtikrina vaizdo pamokas, skirtas praplėsti sodininkystės įgūdžiams, bei garso ekskursijas su sodininkų komentarais.

Visos minėtosios programėlės veikia anglų kalba.

Asta Buitkutė, „Tele2“ atstovė ryšiams su visuomene

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Fanfarinis pučiamųjų instrumentų orkestras ,,Pamarys“ Palangoje laimėjo antrą vietą

Šilutės meno mokyklos fanfarinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Pamarys“ Palangoje įvykusiame XXIII Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionate B kategorijoje laimėjo antrą vietą. Šioje kategorijoje varžėsi Vilniaus Karoliniškių, Kauno 1-os, Šiaulių „Dainavos“, Jurbarko „Šventės“, Tauragės „Tauro“ Pasvalio rajono „T Brass“, Grigiškių, Platelių meno ir muzikos mokyklų orkestrai. Daugelis „Pamario“ orkestrų jaunųjų muzikantų pirmą kartą turėjo galimybę koncertuoti Palangos koncertų salėje. Visą dieną vykęs renginys, sukvietęs į vieną vietą 26  geriausius Lietuvos orkestrus, jauniesiems „Pamario“ pūtikams buvo neįkainuojama galimybė pasiklausyti kitų orkestrų, pasidalinti

Sukčiai vis išradingesni, sukčiavimas vis tobulesnis. Kaip saugotis?

Tauragės apskrities VPK praneša, kad į Šilutės rajono policiją kovo 19 d. pagalbos kreipėsi nuo sukčių nukentėjęs vyras, gim. 1997 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamą žemės ūkio techniką – sėjamąją, į pardavėjo sąskaitą pervedė pinigus, tačiau prekės negavo. Nuostolis 450 eurų.   Pateikiame Lietuvos policijos informaciją apie vis tobulėjantį sukčiavimą ir patarimus gyventojams. Prieš keletą metų populiarus buvo telefoninis sukčiavimas, kurio pagrindinis instrumentas buvo įtaigus telefoninis pokalbis, dabar sukčiai uzurpavo elektroninę erdvę. Būtent dėl jų daugėjimo, didėja ir

Ramučiuose degė gyvenamasis namas

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša, kad kovo 27 d., pirmadienį, liepsnojo namas Tvenkinio g., Ramučių k. Pranešimas gautas ryte, pusę devynių. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, atvira liepsna degė namo stogas. Pastatas – mūrinis, dviejų aukštų, antro aukšto  perdanga medinė, stogas dengtas šiferiu. Tai – individualus gyvenamasis namas. Gaisro metu nudegė 80 kvadratinių metrų stogo. Išdegė antras aukštas, nuo karščio sutrūkinėjo langų stiklai, sudegė didelė dalis medinės perdangos. Name buvo įrengtas dūmų detektorius. Pareigūnai įspėja gyventojus saugotis priešgaisrinės tarnybos darbuotojais apsimetusių

Savivalda skęsta klaustukų verpetuose

Balandžio 27 d. į pirmąjį posėdį turėtų rinktis naujos sudėties Šilutės rajono savivaldybės taryba. Kovo 19 d. antrajame rinkimų ture tiesiogiai išrinkto mero Vytauto Laurinaičio pasiteiravome, kokių permainų tikėtis Šilutės rajono valdžioje? Pavardžių neišgirdome. Kiek bus mero pavaduotojų? V. Laurinaitis atsakė, kad Šilutės r. savivaldybėje priklausytų dvi vicemerų pareigybės, gal tiek ir bus, gal nebus… „Dar labai neaiškios funkcijos, Vidaus reikalų ministerija iki balandžio pabaigos žada pateikti paaiškinimus. Iki spalio 1 d. ši ministerija turėjo parengi kelias dešimtis teisės aktų

Taip pat skaitykite