Pro atvertas duris kvepia namine duona

Kintų pagrindinės mokyklos – daugiafunkcio centro durys plačiai atvertos moksleiviams, po pamokų neskubantiems namo, norintiems paruošti pamokas, pabendrauti, pažaisti, pasportuoti, pažiūrėti filmą ar užsiimti kuria nors kita mėgstama veikla. Centre veiklos netrūksta ir Kintų bendruomenės mažiesiems ar jaunimui, ir vyresnio amžiaus žmonėms, senjorams.

Naminė duona labiausiai tinka prie karštos arbatos.

Kintų pagrindinės mokyklos – daugiafunkcio centro duris pravėrėme ketvirtadienį. Buvo gerokai po pamokų, tačiau lankytojų netrūko.Vieni čia užsuko trumpindami laiką, kol atvyks autobusas, kiti ruošė pamokas ar užsiėmė kitkuo.
Centro veikla įvairi: vyksta ir priešmokyklinis ugdymas, ir mokyklos neformaliojo ugdymo užsiėmimai. Aktų salėje į repeticijas renkasi teatro, folkloro, meninio skaitymo būrelio, mokyklos šokių kolektyvo „Deima“, suaugusiųjų, porinių, tautinių, pramoginių šokių grupių „Kintai“, moterų grupės „Kanarėlės“ nariai, siūloma ir aerobika, vyksta mokyklos tėvų susirinkimai. Aktų salė – puiki erdvė koncertams, spektakliams, bendruomenės susirinkimams. Artimiausiu metu čia planuojamos savęs pažinimo paskaitos, kurias skaitys psichologas.
Stalo tenisas, šokiai
Kaip ir kasdien, netrūko mėgėjų prie stalo teniso. Daug laiko čia praleidžia ir puikiai stalo tenisą žaidžia Gintarė Šmitaitė, Pranas Ablingis, Benas Banelis, Lukas Bagdonas. Šią sporto šaką mėgsta ir kintiškės sesės Austėja ir Augustė Jakutytės. Ypač daug veiklos turi septintokė Augustė – ji lanko aerobiką, tautinius šokius.
Nuo mažų dienų šokis patiko dabar jau vienuoliktokei Brigitai Karpauskaitei. Šokiu ją „užkrėtė“ mama ir šokių mokytoja, dabar Kintų pagrindinės mokyklos direktorė Asta Gužauskienė. Nors Brigitai labiau patinka sportiniai šokiai, tačiau ji lanko ir tautinius. Vienuoliktokė ne tik pati šoka, bet šokio elementų moko ir mažuosius daugiafunkcio centro lankytojus: pirmokus, antrokus, trečiokus.
„Šokių pamokas pradedame nuo ritmo pajautimo“, – sako Brigita. Savo ateitį planuojanti sieti su sportiniais šokiais ir choreografija mergina džiaugiasi, kad turi galimybę ir pati šokti Kintuose, ir šokio pagrindų mokyti vaikučius.

Skyriaus ir laisvalaikio salės vadovė Ilona Papievienė rodė vaikų piešinius, kurie labai išmoningi ir iškalbingi.

Vienuoliktokai ruošėsi pamokai
Konferencijų salėje tądiena ruoštasi artėjančiai Mokytojų dienai. Šilutės pirmosios gimnazijos Kintų skyriaus vienuoliktokai nusprendė padaryti siurprizą savo mokytojams ir juos pakviesti į Teatro pamoką. 25 mokytojai trumpam turėjo tapti mokiniais, o 10 vienuoliktokų – mokytojais. Pamokai vienuoliktokai ruošėsi atsakingai, netrūko jaudulio – juk pamokoje sėdės ne viskuo tikintys pradžiamoksliai, bet daug ko matę ir patyrę pedagogai.
Paruoštos užduotys turėjo padėti mokytojams labiau pažinti save. Pavyzdžiui, klausimas: kuo jie norėtų būti, jei reikėtų būti daiktu. Kita užduotis – mintyse pasakoti viską, ką jie veikia prabudę ryte. „Mokytojams bus netikėta, kai pasakojimą mintyse netikėtai paprašysime tęsti garsiai“, – aiškino savo sumanymą vienuoliktokai.
Ateina ir su kūdikiais
Antrame aukšte įkurta laisvalaikio salė. Čia vyksta ugdomoji veikla, vaikai ruošia pamokas. Su laisvalaikio salės lankytojais dirbanti Ilona Papievienė džiaugiasi kūrybingais vaikais – jie mielai piešia, lanksto, lipdo, karpo, siuva. Laisvalaikio salės lentynose puikuojasi vaikų pasiūtos skudurinės „Onutės“, darbeliai iš plastilino, karpinių. Klevo lapų karpiniais papuošti ir centro langai.

Stalo tenisas – Kintuose mėgstamas užsiėmimas.

Prie laisvalaikio salės įkurtoje žaislotekoje buriasi jaunųjų mamyčių klubas. Dabar jų yra septynios. Klubas atviras, kviečia jungtis ir kitas mamytes, norinčias kelioms valandoms pakeisti namų aplinką. Kol mamos bendrauja, dalijasi savo džiaugsmais ar rūpesčiais, jų mažyliai užsimiršta tarp žaislų. Praėjusią savaitę sulaukta jauniausios, vieno mėnesio lankytojos Elijos Jonauskytės. Jos mama Dovilė mažylės nepaleido iš rankų, o dvejų su puse metų Elijos brolis Ignas mielai leido laiką su draugais.
Mamyčių klubas sumanė parengti stendą su fotografijomis apie vaikystę – čia būtų užfiksuotos jų vaikučių gyvenimo akimirkos.
Mažojoje salėje renkasi filmų mėgėjai. Čia demonstruojami animaciniai ir meniniai filmai, kuriuos, atsižvelgdamas į pageidavimus, parenka inžinierius Vitalijus Šturma.
Kvepia namine duona
Viena iš mokinių mėgstamų vietų – virtuvėlė, kur kasdien geriama arbata, šildomos picos, kepami pyragai, net naminė duona. Virtuvėlė laukia ir vyresnio amžiaus žmonių. Pasak Kintų pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotojos ugdymui daugiafunkcio centro funkcijoms I. Papievienės, šalti rudens vakarai gali tapti šiltu pasibuvimu vyresniems kintiškiams, norintiems pasidalyti virtuvės paslaptimis, paragauti pačių pasigamintų patiekalų.

Vienuoliktokai ruošėsi Teatro pamokai.

Sportuojantiems
Populiarumu išsiskiria treniruoklių salė. Aktyviausi jos lankytojai Benas Banelis, Andrius Sadauskas, Tadas Cirtautas, Šarūnas Kasparavičius, Vaidas Morkūnas, Andrius Šimonis ir daug kitų.
Treniruoklių salėje sutiktas Ignas Būdvytis sakė, kad sportas jam svarbu. Gyventi sveikai, sportuoti jį paskatino vyresnieji broliai, profesionalių patarimų jam negaili treniruoklių salės vadovas, treneris Laimondas Taroza. Ignas neatmeta galimybės savo ateitį susieti su sportu.
Kūno dizainas rūpi ir merginoms, vyresnio amžiaus žmonėms, kurie ateina pasimankštinti į treniruoklių salę.
Daugiafunkcis centras atviras Kintų bendruomenei, bendradarbiauti pasiruošęs ir su kitais daugiafunkciais centrais, pavyzdžiui, Inkakliuose, Šilalės rajone. Artimiausiu metu laukiama atvykstant teatro mėgėjų iš Tauragės, Rusnės.

Laima PUTRIUVIENĖ

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tvarus garderobas: kaip jį susikurti kiekvienam?

Žodis „tvarumas“ jums vis dar asocijuojasi su vėjo jėgainėmis ar elektriniais automobiliais? Be reikalo. Aplinkos tausojimu galima užsiimti ir vaikščiojant po prekybos centrą bei ieškant naujų marškinėlių ar renkantis suknelę. To savo klientus moko socialinio verslo įmonės įkūrėja, Copie prekės ženklo steigėja ir draugiško aplinkai garderobo kūrėja Gerūta Navickaitė. Ji pataria, kaip elgtis kuo atsakingiau ir padaryti kuo mažesnį poveikį aplinkai, kurioje gyvename. Mada – tvarumo ir ekologijos problema Norint pagaminti vienerius džinsus pramonininkai sunaudoja apie 8000 litrų vandens nuo

Šią savaitę sugrįš ir 29 laipsnių karščiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šios savaitės orus: po lietaus sugrįžta šiluma ir net karščiai. Sinoptikai prognozavo, kad šiandien, pirmadienį, tankesnių debesų kaupėsi vakarinėje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje, čia ir palijo. Temperatūra įdienojus pakils iki 19-22, šalies pietryčiuose 23-24 laipsnių. Rugpjūčio 9 d., antradienį, naktį debesys sklaidysis, bet kai kur šiaurės vakariniuose rajonuose trumpai palis. Paryčiais vietomis matomumą mažins nusidriekęs rūkas. Temperatūra kris iki 9-14, pajūryje bus 15-16 laipsnių. Antradienio dieną debesų vis dar bus nemažai, vietomis iš jų sulauksime

Vagystė Rusnėje: nuostoliai siekia 6,5 tūkstančio

Policija informuoja apie rugpjūčio 5-8 d. užfiksuotus įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugpjūčio 4-5 d. Ilgbrastės k., Švėkšnos sen.,  iš moteriai, gim. 1951 m., priklausančio garažo buvo pavogta žoliapjovė, benzininis pjūklas, grąžtas, akumuliatoriaus krautuvas ir du akumuliatoriniai suktuvai. Nuostolis 1000 eurų. Rugpjūčio 6 d. naktį Ramučių k., Gardamo sen., neblaivus (2,16 prom.) vyras, gim. 1996 m., vairuodamas automobilį BM, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė jo, ir atsitrenkė griovyje į pakelės medį. Vairuotojas ir neblaivus (1,97 prom.) keleivis, gim. 1996 m.,

NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape Lietuvos himnas nesuskambo

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi visą savaitgalį trukęs ralio kroso festivalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato dalyviai  Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių (NEZ) ralio kroso čempionato dalyviai. Priešingai nei šeštadienį, sekmadienio lenktynėse lietuviai liko varžovų iš Latvijos ir Estijos šešėlyje. Sekmadienį prie starto antrame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape stojo beveik keturios dešimtys dalyvių, kurie varžėsi penkiose klasėse. „NEZ Touring Car“ įskaitoje susigrūmė du estai, suomis ir latvis. Po dramatiško finalo

Taip pat skaitykite