Pro atvertas duris kvepia namine duona

Kintų pagrindinės mokyklos – daugiafunkcio centro durys plačiai atvertos moksleiviams, po pamokų neskubantiems namo, norintiems paruošti pamokas, pabendrauti, pažaisti, pasportuoti, pažiūrėti filmą ar užsiimti kuria nors kita mėgstama veikla. Centre veiklos netrūksta ir Kintų bendruomenės mažiesiems ar jaunimui, ir vyresnio amžiaus žmonėms, senjorams.

Naminė duona labiausiai tinka prie karštos arbatos.

Kintų pagrindinės mokyklos – daugiafunkcio centro duris pravėrėme ketvirtadienį. Buvo gerokai po pamokų, tačiau lankytojų netrūko.Vieni čia užsuko trumpindami laiką, kol atvyks autobusas, kiti ruošė pamokas ar užsiėmė kitkuo.
Centro veikla įvairi: vyksta ir priešmokyklinis ugdymas, ir mokyklos neformaliojo ugdymo užsiėmimai. Aktų salėje į repeticijas renkasi teatro, folkloro, meninio skaitymo būrelio, mokyklos šokių kolektyvo „Deima“, suaugusiųjų, porinių, tautinių, pramoginių šokių grupių „Kintai“, moterų grupės „Kanarėlės“ nariai, siūloma ir aerobika, vyksta mokyklos tėvų susirinkimai. Aktų salė – puiki erdvė koncertams, spektakliams, bendruomenės susirinkimams. Artimiausiu metu čia planuojamos savęs pažinimo paskaitos, kurias skaitys psichologas.
Stalo tenisas, šokiai
Kaip ir kasdien, netrūko mėgėjų prie stalo teniso. Daug laiko čia praleidžia ir puikiai stalo tenisą žaidžia Gintarė Šmitaitė, Pranas Ablingis, Benas Banelis, Lukas Bagdonas. Šią sporto šaką mėgsta ir kintiškės sesės Austėja ir Augustė Jakutytės. Ypač daug veiklos turi septintokė Augustė – ji lanko aerobiką, tautinius šokius.
Nuo mažų dienų šokis patiko dabar jau vienuoliktokei Brigitai Karpauskaitei. Šokiu ją „užkrėtė“ mama ir šokių mokytoja, dabar Kintų pagrindinės mokyklos direktorė Asta Gužauskienė. Nors Brigitai labiau patinka sportiniai šokiai, tačiau ji lanko ir tautinius. Vienuoliktokė ne tik pati šoka, bet šokio elementų moko ir mažuosius daugiafunkcio centro lankytojus: pirmokus, antrokus, trečiokus.
„Šokių pamokas pradedame nuo ritmo pajautimo“, – sako Brigita. Savo ateitį planuojanti sieti su sportiniais šokiais ir choreografija mergina džiaugiasi, kad turi galimybę ir pati šokti Kintuose, ir šokio pagrindų mokyti vaikučius.

Skyriaus ir laisvalaikio salės vadovė Ilona Papievienė rodė vaikų piešinius, kurie labai išmoningi ir iškalbingi.

Vienuoliktokai ruošėsi pamokai
Konferencijų salėje tądiena ruoštasi artėjančiai Mokytojų dienai. Šilutės pirmosios gimnazijos Kintų skyriaus vienuoliktokai nusprendė padaryti siurprizą savo mokytojams ir juos pakviesti į Teatro pamoką. 25 mokytojai trumpam turėjo tapti mokiniais, o 10 vienuoliktokų – mokytojais. Pamokai vienuoliktokai ruošėsi atsakingai, netrūko jaudulio – juk pamokoje sėdės ne viskuo tikintys pradžiamoksliai, bet daug ko matę ir patyrę pedagogai.
Paruoštos užduotys turėjo padėti mokytojams labiau pažinti save. Pavyzdžiui, klausimas: kuo jie norėtų būti, jei reikėtų būti daiktu. Kita užduotis – mintyse pasakoti viską, ką jie veikia prabudę ryte. „Mokytojams bus netikėta, kai pasakojimą mintyse netikėtai paprašysime tęsti garsiai“, – aiškino savo sumanymą vienuoliktokai.
Ateina ir su kūdikiais
Antrame aukšte įkurta laisvalaikio salė. Čia vyksta ugdomoji veikla, vaikai ruošia pamokas. Su laisvalaikio salės lankytojais dirbanti Ilona Papievienė džiaugiasi kūrybingais vaikais – jie mielai piešia, lanksto, lipdo, karpo, siuva. Laisvalaikio salės lentynose puikuojasi vaikų pasiūtos skudurinės „Onutės“, darbeliai iš plastilino, karpinių. Klevo lapų karpiniais papuošti ir centro langai.

Stalo tenisas – Kintuose mėgstamas užsiėmimas.

Prie laisvalaikio salės įkurtoje žaislotekoje buriasi jaunųjų mamyčių klubas. Dabar jų yra septynios. Klubas atviras, kviečia jungtis ir kitas mamytes, norinčias kelioms valandoms pakeisti namų aplinką. Kol mamos bendrauja, dalijasi savo džiaugsmais ar rūpesčiais, jų mažyliai užsimiršta tarp žaislų. Praėjusią savaitę sulaukta jauniausios, vieno mėnesio lankytojos Elijos Jonauskytės. Jos mama Dovilė mažylės nepaleido iš rankų, o dvejų su puse metų Elijos brolis Ignas mielai leido laiką su draugais.
Mamyčių klubas sumanė parengti stendą su fotografijomis apie vaikystę – čia būtų užfiksuotos jų vaikučių gyvenimo akimirkos.
Mažojoje salėje renkasi filmų mėgėjai. Čia demonstruojami animaciniai ir meniniai filmai, kuriuos, atsižvelgdamas į pageidavimus, parenka inžinierius Vitalijus Šturma.
Kvepia namine duona
Viena iš mokinių mėgstamų vietų – virtuvėlė, kur kasdien geriama arbata, šildomos picos, kepami pyragai, net naminė duona. Virtuvėlė laukia ir vyresnio amžiaus žmonių. Pasak Kintų pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotojos ugdymui daugiafunkcio centro funkcijoms I. Papievienės, šalti rudens vakarai gali tapti šiltu pasibuvimu vyresniems kintiškiams, norintiems pasidalyti virtuvės paslaptimis, paragauti pačių pasigamintų patiekalų.

Vienuoliktokai ruošėsi Teatro pamokai.

Sportuojantiems
Populiarumu išsiskiria treniruoklių salė. Aktyviausi jos lankytojai Benas Banelis, Andrius Sadauskas, Tadas Cirtautas, Šarūnas Kasparavičius, Vaidas Morkūnas, Andrius Šimonis ir daug kitų.
Treniruoklių salėje sutiktas Ignas Būdvytis sakė, kad sportas jam svarbu. Gyventi sveikai, sportuoti jį paskatino vyresnieji broliai, profesionalių patarimų jam negaili treniruoklių salės vadovas, treneris Laimondas Taroza. Ignas neatmeta galimybės savo ateitį susieti su sportu.
Kūno dizainas rūpi ir merginoms, vyresnio amžiaus žmonėms, kurie ateina pasimankštinti į treniruoklių salę.
Daugiafunkcis centras atviras Kintų bendruomenei, bendradarbiauti pasiruošęs ir su kitais daugiafunkciais centrais, pavyzdžiui, Inkakliuose, Šilalės rajone. Artimiausiu metu laukiama atvykstant teatro mėgėjų iš Tauragės, Rusnės.

Laima PUTRIUVIENĖ

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuviškos sraigės įtiko ir prancūzų gurmanams

Lemtingas lietuviško verslo sprendimas buvo sraiges ne auginti, o supirkti ir perdirbti. Šaldytus maisto produktus iš sraigių mėsos prieš aštuonerius metus gaminti pradėjusi bendrovė „Darvėja“ aktyviai tyrinėjo Lietuvos ir užsienio rinkas, dalyvavo tarptautinėse parodose. Verslas nusprendė investuoti į sraigių mėsos perdirbimo technologijas ir modernią įrangą. Apie šaldytų sraigių mėsos produktų gamybą, žiūrėkite reportaže: Ši įmonė šiandien skina nuoseklaus darbo ir išplėtotų partnerysčių vaisius – aukštos kokybės lietuviška produkcija pasaulyje tampa vis populiaresnė. Be to, ir pirkėjai Lietuvoje atranda greitai paruošiamus

Provanso paieškos nuvedė į Venckus

Žodis Provansas mums asocijuojasi su Prancūzijos miestais Nica, Marseliu, Kanais, Avinjonu, ir, žinoma, levandomis. Žydintys laukai užburia akis, o kvapas įsimena ilgam. Negalėdami nuvykti į Prancūziją, džiaugiamės turėdami galimybę pasigrožėti šių nuostabių augalų vaizdais ir kvapais visai mūsų pašonėje – Venckų kaime, prie Žemaičių Naumiesčio. Levandų sode mus, būrelį Šilutės moterų seklyčios narių, pasitiko šeimininkai Lina ir Mindaugas Vingiai. Pirmiausia pasivaikščiojome po levandų lauką, supantį didelę seną obelį, dar dosniai dalijančią derlių. Kieme akys krypo į atskiruose didelio sodo kampeliuose

Zigmantas Balčytis išrinktas Lietuvos regionų partijos pirmininko pavaduotoju

Liepos 29 d. istorinėje vietovėje, pirmojoje Lietuvos sostinėje Kernavėje, įvyko neeilinis LR Seimo Lietuvos regionų frakcijos seniūno Jono Pinskaus vadovaujamos partijos suvažiavimas. Ši partija, anot J. Pinskaus,  įgauna naują kryptį – tampa Lietuvos regionų partija su nauja programa, įstatais, o svarbiausia – unikaliu, novatorišku, šalies regionus ir juose gyvenančius žmones, jų tikėjimą geresne dabartimi ir ateitimi atspindinčiu identitetu. Šio neeilinio suvažiavimo metu partijos pirmininko pavaduotoju buvo patvirtintas naujas partijos narys, Seimo narys, Seimo audito komiteto pirmininkas, sukaupęs didžiulę patirtį būdamas

Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba įvertino UAB „Šilutės šilumos tinklų“ finansinį pajėgumą

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), vykdydama energetikos įmonių veiklos priežiūrą bei siekdama, kad vartotojai gautų nepertraukiamas bei kokybiškas paslaugas, atliko šilumos sektoriuje veikiančių ūkio subjektų finansinio pajėgumo vertinimą. VERT konstatavo, kad 43 šilumos tiekimo įmonių 2020 metų pabaigos finansinis pajėgumas vertinamas kaip pakankamas. Šiame sąraše ir Šilutės rajono savivaldybės uždaroji akcinė bendrovė „Šilutės šilumos tinklai“. UAB „Ukmergės šiluma“ finansinis pajėgumas vertinamas kaip  nepakankamas, nes ūkio subjekto bendrasis finansinio pajėgumo  rodiklis ataskaitiniais metais turi būti didesnis. Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos inf.

Taip pat skaitykite