Pro atvertas duris kvepia namine duona

Kintų pagrindinės mokyklos – daugiafunkcio centro durys plačiai atvertos moksleiviams, po pamokų neskubantiems namo, norintiems paruošti pamokas, pabendrauti, pažaisti, pasportuoti, pažiūrėti filmą ar užsiimti kuria nors kita mėgstama veikla. Centre veiklos netrūksta ir Kintų bendruomenės mažiesiems ar jaunimui, ir vyresnio amžiaus žmonėms, senjorams.

Naminė duona labiausiai tinka prie karštos arbatos.

Kintų pagrindinės mokyklos – daugiafunkcio centro duris pravėrėme ketvirtadienį. Buvo gerokai po pamokų, tačiau lankytojų netrūko.Vieni čia užsuko trumpindami laiką, kol atvyks autobusas, kiti ruošė pamokas ar užsiėmė kitkuo.
Centro veikla įvairi: vyksta ir priešmokyklinis ugdymas, ir mokyklos neformaliojo ugdymo užsiėmimai. Aktų salėje į repeticijas renkasi teatro, folkloro, meninio skaitymo būrelio, mokyklos šokių kolektyvo „Deima“, suaugusiųjų, porinių, tautinių, pramoginių šokių grupių „Kintai“, moterų grupės „Kanarėlės“ nariai, siūloma ir aerobika, vyksta mokyklos tėvų susirinkimai. Aktų salė – puiki erdvė koncertams, spektakliams, bendruomenės susirinkimams. Artimiausiu metu čia planuojamos savęs pažinimo paskaitos, kurias skaitys psichologas.
Stalo tenisas, šokiai
Kaip ir kasdien, netrūko mėgėjų prie stalo teniso. Daug laiko čia praleidžia ir puikiai stalo tenisą žaidžia Gintarė Šmitaitė, Pranas Ablingis, Benas Banelis, Lukas Bagdonas. Šią sporto šaką mėgsta ir kintiškės sesės Austėja ir Augustė Jakutytės. Ypač daug veiklos turi septintokė Augustė – ji lanko aerobiką, tautinius šokius.
Nuo mažų dienų šokis patiko dabar jau vienuoliktokei Brigitai Karpauskaitei. Šokiu ją „užkrėtė“ mama ir šokių mokytoja, dabar Kintų pagrindinės mokyklos direktorė Asta Gužauskienė. Nors Brigitai labiau patinka sportiniai šokiai, tačiau ji lanko ir tautinius. Vienuoliktokė ne tik pati šoka, bet šokio elementų moko ir mažuosius daugiafunkcio centro lankytojus: pirmokus, antrokus, trečiokus.
„Šokių pamokas pradedame nuo ritmo pajautimo“, – sako Brigita. Savo ateitį planuojanti sieti su sportiniais šokiais ir choreografija mergina džiaugiasi, kad turi galimybę ir pati šokti Kintuose, ir šokio pagrindų mokyti vaikučius.

Skyriaus ir laisvalaikio salės vadovė Ilona Papievienė rodė vaikų piešinius, kurie labai išmoningi ir iškalbingi.

Vienuoliktokai ruošėsi pamokai
Konferencijų salėje tądiena ruoštasi artėjančiai Mokytojų dienai. Šilutės pirmosios gimnazijos Kintų skyriaus vienuoliktokai nusprendė padaryti siurprizą savo mokytojams ir juos pakviesti į Teatro pamoką. 25 mokytojai trumpam turėjo tapti mokiniais, o 10 vienuoliktokų – mokytojais. Pamokai vienuoliktokai ruošėsi atsakingai, netrūko jaudulio – juk pamokoje sėdės ne viskuo tikintys pradžiamoksliai, bet daug ko matę ir patyrę pedagogai.
Paruoštos užduotys turėjo padėti mokytojams labiau pažinti save. Pavyzdžiui, klausimas: kuo jie norėtų būti, jei reikėtų būti daiktu. Kita užduotis – mintyse pasakoti viską, ką jie veikia prabudę ryte. „Mokytojams bus netikėta, kai pasakojimą mintyse netikėtai paprašysime tęsti garsiai“, – aiškino savo sumanymą vienuoliktokai.
Ateina ir su kūdikiais
Antrame aukšte įkurta laisvalaikio salė. Čia vyksta ugdomoji veikla, vaikai ruošia pamokas. Su laisvalaikio salės lankytojais dirbanti Ilona Papievienė džiaugiasi kūrybingais vaikais – jie mielai piešia, lanksto, lipdo, karpo, siuva. Laisvalaikio salės lentynose puikuojasi vaikų pasiūtos skudurinės „Onutės“, darbeliai iš plastilino, karpinių. Klevo lapų karpiniais papuošti ir centro langai.

Stalo tenisas – Kintuose mėgstamas užsiėmimas.

Prie laisvalaikio salės įkurtoje žaislotekoje buriasi jaunųjų mamyčių klubas. Dabar jų yra septynios. Klubas atviras, kviečia jungtis ir kitas mamytes, norinčias kelioms valandoms pakeisti namų aplinką. Kol mamos bendrauja, dalijasi savo džiaugsmais ar rūpesčiais, jų mažyliai užsimiršta tarp žaislų. Praėjusią savaitę sulaukta jauniausios, vieno mėnesio lankytojos Elijos Jonauskytės. Jos mama Dovilė mažylės nepaleido iš rankų, o dvejų su puse metų Elijos brolis Ignas mielai leido laiką su draugais.
Mamyčių klubas sumanė parengti stendą su fotografijomis apie vaikystę – čia būtų užfiksuotos jų vaikučių gyvenimo akimirkos.
Mažojoje salėje renkasi filmų mėgėjai. Čia demonstruojami animaciniai ir meniniai filmai, kuriuos, atsižvelgdamas į pageidavimus, parenka inžinierius Vitalijus Šturma.
Kvepia namine duona
Viena iš mokinių mėgstamų vietų – virtuvėlė, kur kasdien geriama arbata, šildomos picos, kepami pyragai, net naminė duona. Virtuvėlė laukia ir vyresnio amžiaus žmonių. Pasak Kintų pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotojos ugdymui daugiafunkcio centro funkcijoms I. Papievienės, šalti rudens vakarai gali tapti šiltu pasibuvimu vyresniems kintiškiams, norintiems pasidalyti virtuvės paslaptimis, paragauti pačių pasigamintų patiekalų.

Vienuoliktokai ruošėsi Teatro pamokai.

Sportuojantiems
Populiarumu išsiskiria treniruoklių salė. Aktyviausi jos lankytojai Benas Banelis, Andrius Sadauskas, Tadas Cirtautas, Šarūnas Kasparavičius, Vaidas Morkūnas, Andrius Šimonis ir daug kitų.
Treniruoklių salėje sutiktas Ignas Būdvytis sakė, kad sportas jam svarbu. Gyventi sveikai, sportuoti jį paskatino vyresnieji broliai, profesionalių patarimų jam negaili treniruoklių salės vadovas, treneris Laimondas Taroza. Ignas neatmeta galimybės savo ateitį susieti su sportu.
Kūno dizainas rūpi ir merginoms, vyresnio amžiaus žmonėms, kurie ateina pasimankštinti į treniruoklių salę.
Daugiafunkcis centras atviras Kintų bendruomenei, bendradarbiauti pasiruošęs ir su kitais daugiafunkciais centrais, pavyzdžiui, Inkakliuose, Šilalės rajone. Artimiausiu metu laukiama atvykstant teatro mėgėjų iš Tauragės, Rusnės.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 84

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Taip pat skaitykite