Pro atvertas duris kvepia namine duona

Kintų pagrindinės mokyklos – daugiafunkcio centro durys plačiai atvertos moksleiviams, po pamokų neskubantiems namo, norintiems paruošti pamokas, pabendrauti, pažaisti, pasportuoti, pažiūrėti filmą ar užsiimti kuria nors kita mėgstama veikla. Centre veiklos netrūksta ir Kintų bendruomenės mažiesiems ar jaunimui, ir vyresnio amžiaus žmonėms, senjorams.

Naminė duona labiausiai tinka prie karštos arbatos.

Kintų pagrindinės mokyklos – daugiafunkcio centro duris pravėrėme ketvirtadienį. Buvo gerokai po pamokų, tačiau lankytojų netrūko.Vieni čia užsuko trumpindami laiką, kol atvyks autobusas, kiti ruošė pamokas ar užsiėmė kitkuo.
Centro veikla įvairi: vyksta ir priešmokyklinis ugdymas, ir mokyklos neformaliojo ugdymo užsiėmimai. Aktų salėje į repeticijas renkasi teatro, folkloro, meninio skaitymo būrelio, mokyklos šokių kolektyvo „Deima“, suaugusiųjų, porinių, tautinių, pramoginių šokių grupių „Kintai“, moterų grupės „Kanarėlės“ nariai, siūloma ir aerobika, vyksta mokyklos tėvų susirinkimai. Aktų salė – puiki erdvė koncertams, spektakliams, bendruomenės susirinkimams. Artimiausiu metu čia planuojamos savęs pažinimo paskaitos, kurias skaitys psichologas.
Stalo tenisas, šokiai
Kaip ir kasdien, netrūko mėgėjų prie stalo teniso. Daug laiko čia praleidžia ir puikiai stalo tenisą žaidžia Gintarė Šmitaitė, Pranas Ablingis, Benas Banelis, Lukas Bagdonas. Šią sporto šaką mėgsta ir kintiškės sesės Austėja ir Augustė Jakutytės. Ypač daug veiklos turi septintokė Augustė – ji lanko aerobiką, tautinius šokius.
Nuo mažų dienų šokis patiko dabar jau vienuoliktokei Brigitai Karpauskaitei. Šokiu ją „užkrėtė“ mama ir šokių mokytoja, dabar Kintų pagrindinės mokyklos direktorė Asta Gužauskienė. Nors Brigitai labiau patinka sportiniai šokiai, tačiau ji lanko ir tautinius. Vienuoliktokė ne tik pati šoka, bet šokio elementų moko ir mažuosius daugiafunkcio centro lankytojus: pirmokus, antrokus, trečiokus.
„Šokių pamokas pradedame nuo ritmo pajautimo“, – sako Brigita. Savo ateitį planuojanti sieti su sportiniais šokiais ir choreografija mergina džiaugiasi, kad turi galimybę ir pati šokti Kintuose, ir šokio pagrindų mokyti vaikučius.

Skyriaus ir laisvalaikio salės vadovė Ilona Papievienė rodė vaikų piešinius, kurie labai išmoningi ir iškalbingi.

Vienuoliktokai ruošėsi pamokai
Konferencijų salėje tądiena ruoštasi artėjančiai Mokytojų dienai. Šilutės pirmosios gimnazijos Kintų skyriaus vienuoliktokai nusprendė padaryti siurprizą savo mokytojams ir juos pakviesti į Teatro pamoką. 25 mokytojai trumpam turėjo tapti mokiniais, o 10 vienuoliktokų – mokytojais. Pamokai vienuoliktokai ruošėsi atsakingai, netrūko jaudulio – juk pamokoje sėdės ne viskuo tikintys pradžiamoksliai, bet daug ko matę ir patyrę pedagogai.
Paruoštos užduotys turėjo padėti mokytojams labiau pažinti save. Pavyzdžiui, klausimas: kuo jie norėtų būti, jei reikėtų būti daiktu. Kita užduotis – mintyse pasakoti viską, ką jie veikia prabudę ryte. „Mokytojams bus netikėta, kai pasakojimą mintyse netikėtai paprašysime tęsti garsiai“, – aiškino savo sumanymą vienuoliktokai.
Ateina ir su kūdikiais
Antrame aukšte įkurta laisvalaikio salė. Čia vyksta ugdomoji veikla, vaikai ruošia pamokas. Su laisvalaikio salės lankytojais dirbanti Ilona Papievienė džiaugiasi kūrybingais vaikais – jie mielai piešia, lanksto, lipdo, karpo, siuva. Laisvalaikio salės lentynose puikuojasi vaikų pasiūtos skudurinės „Onutės“, darbeliai iš plastilino, karpinių. Klevo lapų karpiniais papuošti ir centro langai.

Stalo tenisas – Kintuose mėgstamas užsiėmimas.

Prie laisvalaikio salės įkurtoje žaislotekoje buriasi jaunųjų mamyčių klubas. Dabar jų yra septynios. Klubas atviras, kviečia jungtis ir kitas mamytes, norinčias kelioms valandoms pakeisti namų aplinką. Kol mamos bendrauja, dalijasi savo džiaugsmais ar rūpesčiais, jų mažyliai užsimiršta tarp žaislų. Praėjusią savaitę sulaukta jauniausios, vieno mėnesio lankytojos Elijos Jonauskytės. Jos mama Dovilė mažylės nepaleido iš rankų, o dvejų su puse metų Elijos brolis Ignas mielai leido laiką su draugais.
Mamyčių klubas sumanė parengti stendą su fotografijomis apie vaikystę – čia būtų užfiksuotos jų vaikučių gyvenimo akimirkos.
Mažojoje salėje renkasi filmų mėgėjai. Čia demonstruojami animaciniai ir meniniai filmai, kuriuos, atsižvelgdamas į pageidavimus, parenka inžinierius Vitalijus Šturma.
Kvepia namine duona
Viena iš mokinių mėgstamų vietų – virtuvėlė, kur kasdien geriama arbata, šildomos picos, kepami pyragai, net naminė duona. Virtuvėlė laukia ir vyresnio amžiaus žmonių. Pasak Kintų pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotojos ugdymui daugiafunkcio centro funkcijoms I. Papievienės, šalti rudens vakarai gali tapti šiltu pasibuvimu vyresniems kintiškiams, norintiems pasidalyti virtuvės paslaptimis, paragauti pačių pasigamintų patiekalų.

Vienuoliktokai ruošėsi Teatro pamokai.

Sportuojantiems
Populiarumu išsiskiria treniruoklių salė. Aktyviausi jos lankytojai Benas Banelis, Andrius Sadauskas, Tadas Cirtautas, Šarūnas Kasparavičius, Vaidas Morkūnas, Andrius Šimonis ir daug kitų.
Treniruoklių salėje sutiktas Ignas Būdvytis sakė, kad sportas jam svarbu. Gyventi sveikai, sportuoti jį paskatino vyresnieji broliai, profesionalių patarimų jam negaili treniruoklių salės vadovas, treneris Laimondas Taroza. Ignas neatmeta galimybės savo ateitį susieti su sportu.
Kūno dizainas rūpi ir merginoms, vyresnio amžiaus žmonėms, kurie ateina pasimankštinti į treniruoklių salę.
Daugiafunkcis centras atviras Kintų bendruomenei, bendradarbiauti pasiruošęs ir su kitais daugiafunkciais centrais, pavyzdžiui, Inkakliuose, Šilalės rajone. Artimiausiu metu laukiama atvykstant teatro mėgėjų iš Tauragės, Rusnės.

Laima PUTRIUVIENĖ

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Jono Jakštaičio knyga vaikams apie tai, kaip „Kiškis žolę pjovė“ 

Rudens nuspalvintą gražią spalio popietę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka kvietė vaikus į naujausios tauragiškio poeto Jono Jakštaičio-Šapelio knygos „Kiškis žolę pjovė“ pristatymą. Susitikti su knygos autoriumi susirinko  Algimanto Mackaus gimnazijos ir Stoniškių pagrindinės mokyklos 3-4 kl. mokiniai su mokytojomis Dalia Kuisiene, Gražina Noreikaite, Laima Kuizinaite, Janeta Vidraite-Maroziene, Sandvina Birvydiene bei Rūta Jankevičiene. Tauragiškis, renginių vedėjas, šios knygos redaktorius Eugenijus Šaltis, apie autorių pasakojo, kad jis – kūrybiškas žmogus, pastebintis įvairias natūralioje gamtoje esančias detales, kurios ir atsispindi jo eilėraščių

Taip pat skaitykite