Pro atvertas duris kvepia namine duona

Kintų pagrindinės mokyklos – daugiafunkcio centro durys plačiai atvertos moksleiviams, po pamokų neskubantiems namo, norintiems paruošti pamokas, pabendrauti, pažaisti, pasportuoti, pažiūrėti filmą ar užsiimti kuria nors kita mėgstama veikla. Centre veiklos netrūksta ir Kintų bendruomenės mažiesiems ar jaunimui, ir vyresnio amžiaus žmonėms, senjorams.

Naminė duona labiausiai tinka prie karštos arbatos.

Kintų pagrindinės mokyklos – daugiafunkcio centro duris pravėrėme ketvirtadienį. Buvo gerokai po pamokų, tačiau lankytojų netrūko.Vieni čia užsuko trumpindami laiką, kol atvyks autobusas, kiti ruošė pamokas ar užsiėmė kitkuo.
Centro veikla įvairi: vyksta ir priešmokyklinis ugdymas, ir mokyklos neformaliojo ugdymo užsiėmimai. Aktų salėje į repeticijas renkasi teatro, folkloro, meninio skaitymo būrelio, mokyklos šokių kolektyvo „Deima“, suaugusiųjų, porinių, tautinių, pramoginių šokių grupių „Kintai“, moterų grupės „Kanarėlės“ nariai, siūloma ir aerobika, vyksta mokyklos tėvų susirinkimai. Aktų salė – puiki erdvė koncertams, spektakliams, bendruomenės susirinkimams. Artimiausiu metu čia planuojamos savęs pažinimo paskaitos, kurias skaitys psichologas.
Stalo tenisas, šokiai
Kaip ir kasdien, netrūko mėgėjų prie stalo teniso. Daug laiko čia praleidžia ir puikiai stalo tenisą žaidžia Gintarė Šmitaitė, Pranas Ablingis, Benas Banelis, Lukas Bagdonas. Šią sporto šaką mėgsta ir kintiškės sesės Austėja ir Augustė Jakutytės. Ypač daug veiklos turi septintokė Augustė – ji lanko aerobiką, tautinius šokius.
Nuo mažų dienų šokis patiko dabar jau vienuoliktokei Brigitai Karpauskaitei. Šokiu ją „užkrėtė“ mama ir šokių mokytoja, dabar Kintų pagrindinės mokyklos direktorė Asta Gužauskienė. Nors Brigitai labiau patinka sportiniai šokiai, tačiau ji lanko ir tautinius. Vienuoliktokė ne tik pati šoka, bet šokio elementų moko ir mažuosius daugiafunkcio centro lankytojus: pirmokus, antrokus, trečiokus.
„Šokių pamokas pradedame nuo ritmo pajautimo“, – sako Brigita. Savo ateitį planuojanti sieti su sportiniais šokiais ir choreografija mergina džiaugiasi, kad turi galimybę ir pati šokti Kintuose, ir šokio pagrindų mokyti vaikučius.

Skyriaus ir laisvalaikio salės vadovė Ilona Papievienė rodė vaikų piešinius, kurie labai išmoningi ir iškalbingi.

Vienuoliktokai ruošėsi pamokai
Konferencijų salėje tądiena ruoštasi artėjančiai Mokytojų dienai. Šilutės pirmosios gimnazijos Kintų skyriaus vienuoliktokai nusprendė padaryti siurprizą savo mokytojams ir juos pakviesti į Teatro pamoką. 25 mokytojai trumpam turėjo tapti mokiniais, o 10 vienuoliktokų – mokytojais. Pamokai vienuoliktokai ruošėsi atsakingai, netrūko jaudulio – juk pamokoje sėdės ne viskuo tikintys pradžiamoksliai, bet daug ko matę ir patyrę pedagogai.
Paruoštos užduotys turėjo padėti mokytojams labiau pažinti save. Pavyzdžiui, klausimas: kuo jie norėtų būti, jei reikėtų būti daiktu. Kita užduotis – mintyse pasakoti viską, ką jie veikia prabudę ryte. „Mokytojams bus netikėta, kai pasakojimą mintyse netikėtai paprašysime tęsti garsiai“, – aiškino savo sumanymą vienuoliktokai.
Ateina ir su kūdikiais
Antrame aukšte įkurta laisvalaikio salė. Čia vyksta ugdomoji veikla, vaikai ruošia pamokas. Su laisvalaikio salės lankytojais dirbanti Ilona Papievienė džiaugiasi kūrybingais vaikais – jie mielai piešia, lanksto, lipdo, karpo, siuva. Laisvalaikio salės lentynose puikuojasi vaikų pasiūtos skudurinės „Onutės“, darbeliai iš plastilino, karpinių. Klevo lapų karpiniais papuošti ir centro langai.

Stalo tenisas – Kintuose mėgstamas užsiėmimas.

Prie laisvalaikio salės įkurtoje žaislotekoje buriasi jaunųjų mamyčių klubas. Dabar jų yra septynios. Klubas atviras, kviečia jungtis ir kitas mamytes, norinčias kelioms valandoms pakeisti namų aplinką. Kol mamos bendrauja, dalijasi savo džiaugsmais ar rūpesčiais, jų mažyliai užsimiršta tarp žaislų. Praėjusią savaitę sulaukta jauniausios, vieno mėnesio lankytojos Elijos Jonauskytės. Jos mama Dovilė mažylės nepaleido iš rankų, o dvejų su puse metų Elijos brolis Ignas mielai leido laiką su draugais.
Mamyčių klubas sumanė parengti stendą su fotografijomis apie vaikystę – čia būtų užfiksuotos jų vaikučių gyvenimo akimirkos.
Mažojoje salėje renkasi filmų mėgėjai. Čia demonstruojami animaciniai ir meniniai filmai, kuriuos, atsižvelgdamas į pageidavimus, parenka inžinierius Vitalijus Šturma.
Kvepia namine duona
Viena iš mokinių mėgstamų vietų – virtuvėlė, kur kasdien geriama arbata, šildomos picos, kepami pyragai, net naminė duona. Virtuvėlė laukia ir vyresnio amžiaus žmonių. Pasak Kintų pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotojos ugdymui daugiafunkcio centro funkcijoms I. Papievienės, šalti rudens vakarai gali tapti šiltu pasibuvimu vyresniems kintiškiams, norintiems pasidalyti virtuvės paslaptimis, paragauti pačių pasigamintų patiekalų.

Vienuoliktokai ruošėsi Teatro pamokai.

Sportuojantiems
Populiarumu išsiskiria treniruoklių salė. Aktyviausi jos lankytojai Benas Banelis, Andrius Sadauskas, Tadas Cirtautas, Šarūnas Kasparavičius, Vaidas Morkūnas, Andrius Šimonis ir daug kitų.
Treniruoklių salėje sutiktas Ignas Būdvytis sakė, kad sportas jam svarbu. Gyventi sveikai, sportuoti jį paskatino vyresnieji broliai, profesionalių patarimų jam negaili treniruoklių salės vadovas, treneris Laimondas Taroza. Ignas neatmeta galimybės savo ateitį susieti su sportu.
Kūno dizainas rūpi ir merginoms, vyresnio amžiaus žmonėms, kurie ateina pasimankštinti į treniruoklių salę.
Daugiafunkcis centras atviras Kintų bendruomenei, bendradarbiauti pasiruošęs ir su kitais daugiafunkciais centrais, pavyzdžiui, Inkakliuose, Šilalės rajone. Artimiausiu metu laukiama atvykstant teatro mėgėjų iš Tauragės, Rusnės.

Laima PUTRIUVIENĖ

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Fanfarinis pučiamųjų instrumentų orkestras ,,Pamarys“ Palangoje laimėjo antrą vietą

Šilutės meno mokyklos fanfarinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Pamarys“ Palangoje įvykusiame XXIII Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionate B kategorijoje laimėjo antrą vietą. Šioje kategorijoje varžėsi Vilniaus Karoliniškių, Kauno 1-os, Šiaulių „Dainavos“, Jurbarko „Šventės“, Tauragės „Tauro“ Pasvalio rajono „T Brass“, Grigiškių, Platelių meno ir muzikos mokyklų orkestrai. Daugelis „Pamario“ orkestrų jaunųjų muzikantų pirmą kartą turėjo galimybę koncertuoti Palangos koncertų salėje. Visą dieną vykęs renginys, sukvietęs į vieną vietą 26  geriausius Lietuvos orkestrus, jauniesiems „Pamario“ pūtikams buvo neįkainuojama galimybė pasiklausyti kitų orkestrų, pasidalinti

Sukčiai vis išradingesni, sukčiavimas vis tobulesnis. Kaip saugotis?

Tauragės apskrities VPK praneša, kad į Šilutės rajono policiją kovo 19 d. pagalbos kreipėsi nuo sukčių nukentėjęs vyras, gim. 1997 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamą žemės ūkio techniką – sėjamąją, į pardavėjo sąskaitą pervedė pinigus, tačiau prekės negavo. Nuostolis 450 eurų.   Pateikiame Lietuvos policijos informaciją apie vis tobulėjantį sukčiavimą ir patarimus gyventojams. Prieš keletą metų populiarus buvo telefoninis sukčiavimas, kurio pagrindinis instrumentas buvo įtaigus telefoninis pokalbis, dabar sukčiai uzurpavo elektroninę erdvę. Būtent dėl jų daugėjimo, didėja ir

Ramučiuose degė gyvenamasis namas

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša, kad kovo 27 d., pirmadienį, liepsnojo namas Tvenkinio g., Ramučių k. Pranešimas gautas ryte, pusę devynių. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, atvira liepsna degė namo stogas. Pastatas – mūrinis, dviejų aukštų, antro aukšto  perdanga medinė, stogas dengtas šiferiu. Tai – individualus gyvenamasis namas. Gaisro metu nudegė 80 kvadratinių metrų stogo. Išdegė antras aukštas, nuo karščio sutrūkinėjo langų stiklai, sudegė didelė dalis medinės perdangos. Name buvo įrengtas dūmų detektorius. Pareigūnai įspėja gyventojus saugotis priešgaisrinės tarnybos darbuotojais apsimetusių

Savivalda skęsta klaustukų verpetuose

Balandžio 27 d. į pirmąjį posėdį turėtų rinktis naujos sudėties Šilutės rajono savivaldybės taryba. Kovo 19 d. antrajame rinkimų ture tiesiogiai išrinkto mero Vytauto Laurinaičio pasiteiravome, kokių permainų tikėtis Šilutės rajono valdžioje? Pavardžių neišgirdome. Kiek bus mero pavaduotojų? V. Laurinaitis atsakė, kad Šilutės r. savivaldybėje priklausytų dvi vicemerų pareigybės, gal tiek ir bus, gal nebus… „Dar labai neaiškios funkcijos, Vidaus reikalų ministerija iki balandžio pabaigos žada pateikti paaiškinimus. Iki spalio 1 d. ši ministerija turėjo parengi kelias dešimtis teisės aktų

Taip pat skaitykite