Prisnigo net Sacharos dykumoje…

Sausį socialiniuose tinkluose pasirodė nuotraukų, kuriose matoma sniegu užklota Sacharos dykuma… Tai verčia stebėtis. kadangi Sachara yra sausiausia pasaulio dykuma, kurioje temperatūra pakyla net iki 50°C.

watchers.news

Karščiausios vietos ženėje

Drauge su Mirties slėniu Kalifornijoje ir kai kuriais miestais, įsikūrusiais arti pusiaujo, pvz., Dallol, Etiopijoje, ir Vadi Halfa, Sudane, tai yra vienos iš karščiausių vietų visoje Žemėje.

Ši milžiniška dykuma yra išplitusi per 11 valstybių: Alžyrą, Čadą, Egiptą, Libiją, Malį, Mauritaniją, Maroką, Nigerį, Vakarų Sacharą, Sudaną ir Tunisą.

Smėlio kopos čia siekia iki 180 metrų aukščio, o vandens regione visuomet trūksta.

Tad, kas nutinka, kad tokioje vietoje iškrenta sniegas?

Sausio mėnesį  fotografas Karim Bouchetata paskelbė nuotraukų, kuriose matomas sniegas ir ledas netoli Ain Sefra miesto šiaurės Vakarų Alžyre.

Ties Vartais į dykumą – temperatūra nukrito iki -2°C

Per paskutiniuosius 40 metų šis regionas su sniegu susidūrė vos kelis kartus. Keli anksčiau fiksuoti sniego atvejai Ain Sefra regione buvo 1979, 2017, 2018 ir 2021 metais.

Ain Sefra yra Atlaso kalnuose, 1000 metrų aukštyje virš jūros lygio ir yra vadinami „vartais į dykumą“. Ši vieta yra Alžyro Naama provincijoje netoli Maroko sienos.

Tuo metu, kai buvo įamžintos šios nuotraukos, temperatūra čia nukrito iki -2°C.

Ar sniegą Sacharoje sukelia klimato kaita?

Sniegas dykumoje yra labai retas dėl to, kad paprastai ten ore nėra pakankamai vandens jam susiformuoti, net jei nakties metu gali smarkiai atšalti.

Klimato krizė yra nenuspėjama, o drauge su kylančia temperatūra jai sukeliant chaosą daugybėje Afrikos šalių, čia ji gali atnešti ir tokių šaltesnių orų. Klimato kaita sukelia ne tik karščio bangas, bet ir anomalius šaltus orus.

Vienas mokslinis tyrimas žurnale „Journal Science“ skelbia, kad ekstremalių šaltų orų įvykiai gali būti siejami su Arkties šiltėjimu.

Tikėtinos šalčio bangos

Nors jis buvo atliktas JAV, prognozuojama, kad dėl globalaus šiltėjimo šalčio bangos visame pasaulyje gali tapti labiau tikėtinos. Anot Pasaulio ekonomikos forumo, tyrimo rezultatai „išryškina dar vieną priežastį greitai sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas, skatinančias globalų šiltėjimą“.

watchers.news

Svarbu paminėti, kad žmonių sukelta klimato kaita lemia Sacharos dykumos augimą. Šiuo metu ji yra maždaug 10 proc. didesnė, nei ji buvo prieš maždaug šimtmetį.

JAV geologijos tarnybos (USGS) duomenimis, dykumos yra apibrėžiamos kaip vietos Žemėje, kuriose per metus iškrenta mažiau nei 25 centimetrai kritulių. Taigi, jei Sachara ir toliau didės, aplinkinėse šalyse išaugs sausrų tikimybė.

Gismeteo.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kas yra Bonsai? Paaiškiname

bonsai

Bonsai – iš japonų kalbos pažodžiui reiškia sodinti padėkle. Kiti verčia taip – medelis ant lėkštutės. Esmė lyg ir ta pati. Visagalė Wikipedia teigia, jog tai tradicinis japoniškas medelių auginimo ir puoselėjimo menas. Mums, mažai išmanantiems šiuos aspektus, bonsas yra tiesiog gražus ir egzotiškas mažas medelis vazonėlyje. Galbūt teisingiausia būtų pasakyti, jog bonsas yra iš tiesų  gražus miniatiūrinis medelis, kuriam sukurti naudojami sodininkystės metodai, asitelkiant menines priemones, kad būtų išaugintos miniatiūrinės gamtoje augančių medžių kopijos. Bonsų kūrimo procesas apima tam

Kaip išsirinkti termosą?

termosas

Ieškant idealiojo termoso, svarbu atsižvelgti į keletą esminių aspektų, kad pasirinktas produktas atitiktų asmeninius poreikius ir lūkesčius. Nors rinkoje egzistuoja daugybė variantų, nuo paprastų iki geriausių termosų, raktas į sėkmingą pasirinkimą slypi ne vien prekės ženklo populiarume, bet ir tam tikruose praktiškuose patarimuose. Štai keletas svarbių aspektų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį renkantis termosą. Talpa Vienas pirmųjų svarstymų turėtų būti apie termoso talpą. Apibrėžkite savo poreikius: ar dažniausiai termosą naudosite trumpoms išvykoms, ar ilgoms kelionėms? Jeigu mėgstate ilgus pasivaikščiojimus gamtoje

Ką BŪTINA žinoti turintiems vaikų ir gyvenantiems užsienyje?

Gyvenimas užsienyje su vaikais gali būti įkvepiantis ir kartu iššūkių kupinas nuotykis. Šis straipsnis skirtas padėti tėvams, kurie planuoja arba jau gyvena užsienyje, suprasti pagrindinius aspektus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį, norint užtikrinti šeimos gerovę. 1. Teisiniai reikalavimai ir dokumentacija Pirmas ir svarbiausias žingsnis – išsiaiškinti ir įgyvendinti visus teisinius reikalavimus, susijusius su gyvenimu užsienyje: Vizos ir leidimai. Priklausomai nuo šalies, gali prireikti įvairių vizų ar leidimų gyventi su šeima. Įsitikinkite, kad jūsų ir jūsų vaikų dokumentai yra tvarkingi ir

Gyventojai kviečiami įsitraukti į pašto ženklų kūrimą – tereikia pasiūlyti temą

Nors popierinių laiškų ir atvirlaiškių kasmet išsiunčiama vis mažiau, susidomėjimas pašto ženklais vis dar išlieka gana didelis ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje. Lietuvos paštas primena, kad prisidėti prie šių ženklų kūrimo gali kiekvienas – tereikia pasiūlyti dėmesio vertą temą. O jeigu jai pritars pašto mokos ženklų leidybos komisija, tema bus įamžinta ir lietuviškame pašto ženkle. Pasak Lietuvos pašto filatelijos projektų vadovės Aušrutės Varnienės, šiuo metu galima siūlyti temas 2025, 2026 ir 2027 metais pasirodysiantiems pašto ženklams. Tai padaryti galima iki

Taip pat skaitykite