Prisnigo net Sacharos dykumoje…

Sausį socialiniuose tinkluose pasirodė nuotraukų, kuriose matoma sniegu užklota Sacharos dykuma… Tai verčia stebėtis. kadangi Sachara yra sausiausia pasaulio dykuma, kurioje temperatūra pakyla net iki 50°C.

watchers.news

Karščiausios vietos ženėje

Drauge su Mirties slėniu Kalifornijoje ir kai kuriais miestais, įsikūrusiais arti pusiaujo, pvz., Dallol, Etiopijoje, ir Vadi Halfa, Sudane, tai yra vienos iš karščiausių vietų visoje Žemėje.

Ši milžiniška dykuma yra išplitusi per 11 valstybių: Alžyrą, Čadą, Egiptą, Libiją, Malį, Mauritaniją, Maroką, Nigerį, Vakarų Sacharą, Sudaną ir Tunisą.

Smėlio kopos čia siekia iki 180 metrų aukščio, o vandens regione visuomet trūksta.

Tad, kas nutinka, kad tokioje vietoje iškrenta sniegas?

Sausio mėnesį  fotografas Karim Bouchetata paskelbė nuotraukų, kuriose matomas sniegas ir ledas netoli Ain Sefra miesto šiaurės Vakarų Alžyre.

Ties Vartais į dykumą – temperatūra nukrito iki -2°C

Per paskutiniuosius 40 metų šis regionas su sniegu susidūrė vos kelis kartus. Keli anksčiau fiksuoti sniego atvejai Ain Sefra regione buvo 1979, 2017, 2018 ir 2021 metais.

Ain Sefra yra Atlaso kalnuose, 1000 metrų aukštyje virš jūros lygio ir yra vadinami „vartais į dykumą“. Ši vieta yra Alžyro Naama provincijoje netoli Maroko sienos.

Tuo metu, kai buvo įamžintos šios nuotraukos, temperatūra čia nukrito iki -2°C.

Ar sniegą Sacharoje sukelia klimato kaita?

Sniegas dykumoje yra labai retas dėl to, kad paprastai ten ore nėra pakankamai vandens jam susiformuoti, net jei nakties metu gali smarkiai atšalti.

Klimato krizė yra nenuspėjama, o drauge su kylančia temperatūra jai sukeliant chaosą daugybėje Afrikos šalių, čia ji gali atnešti ir tokių šaltesnių orų. Klimato kaita sukelia ne tik karščio bangas, bet ir anomalius šaltus orus.

Vienas mokslinis tyrimas žurnale „Journal Science“ skelbia, kad ekstremalių šaltų orų įvykiai gali būti siejami su Arkties šiltėjimu.

Tikėtinos šalčio bangos

Nors jis buvo atliktas JAV, prognozuojama, kad dėl globalaus šiltėjimo šalčio bangos visame pasaulyje gali tapti labiau tikėtinos. Anot Pasaulio ekonomikos forumo, tyrimo rezultatai „išryškina dar vieną priežastį greitai sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas, skatinančias globalų šiltėjimą“.

watchers.news

Svarbu paminėti, kad žmonių sukelta klimato kaita lemia Sacharos dykumos augimą. Šiuo metu ji yra maždaug 10 proc. didesnė, nei ji buvo prieš maždaug šimtmetį.

JAV geologijos tarnybos (USGS) duomenimis, dykumos yra apibrėžiamos kaip vietos Žemėje, kuriose per metus iškrenta mažiau nei 25 centimetrai kritulių. Taigi, jei Sachara ir toliau didės, aplinkinėse šalyse išaugs sausrų tikimybė.

Gismeteo.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Šiuolaikinių miško namelių privalumai ir patogumai atostogoms

Birštonas, esantis šalia Nemuno upės vingio, yra viena iš populiariausių atostogų vietų Lietuvoje, garsėjanti savo natūralia grožiu ir gydomosiomis mineralinių šaltinių savybėmis. Naturcamp.lt Birštone siūlo unikalią galimybę mėgautis šiuo nuostabiu kurortu, teikiant daugybę privalumų ir patogumų, kurie užtikrina nepamirštamas atostogas. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindines priežastis, kodėl verta pasirinkti naturcamp.lt Birštone. Gamtos grožis ir ramybė Birštonas yra žinomas dėl savo gražių kraštovaizdžių, žaliuojančių miškų ir gaivaus oro. Naturcamp.lt siūlo galimybę apsistoti pačioje gamtos širdyje. Miško nameliai vieta, kur galima mėgautis paukščių

Gera žinia specialybę užsienyje įgijusiems lietuviams – kvalifikacija bus pripažinta ir Lietuvoje

Nuo šiol užsienyje įgijus profesinę kvalifikaciją, ji bus pripažinta ir Lietuvoje. Į tėvynę norintiems grįžti lietuviams ar atvykstantiems užsieniečiams nebereikės dar kartą siekti užsienyje jau įgytų kompetencijų, kad galėtų sėkmingai įsidarbinti ar tęsti mokslus Lietuvos profesinio mokymo įstaigoje ar aukštojoje mokykloje. Iki šiol kiekvienas darbdavys ar mokymo įstaiga savarankiškai spręsdavo dėl konkrečios užsienyje įgytos profesinės kvalifikacijos pripažinimo. Vyriausybė patvirtino užsienyje įgyto išsilavinimo ir kvalifikacijų pripažinimo tvarkos aprašą. Nauja tvarka apims ne tik jau iki šiol galiojusį užsienyje įgyto aukštojo išsilavinimo,

Nepaprasti vasaros naktų debesys ir Joninių orai

Kaip informuoja Meteo.lt, būtent taip galima pavardinti naktimis švytinčius sidabriškuosius debesis (trumpinys – NLC). Jie yra unikalūs tuo, kad susiformuoja ne apatinėje (kaip įprasti mums debesys), o viršutinėje atmosferos dalyje (~80 km aukštyje). Tokius nepaprastus debesis galima išvysti tikrai ne kiekvieną vasaros naktį. Jie pasirodo tik keletui valandų pačiomis trumpiausiomis birželio-liepos naktimis. Dar rečiau šie debesys sužimba ypač ryškiai ir apima visą šiaurinį horizontą. NLC nakties danguje reikėtų laukti praėjus bent pusantros valandos po saulėlydžio arba anksti ryte, kol tebėra

Įvertintas Lietuvos penkiolikmečių kūrybiškumas

Lietuvos penkiolikmečiai pasižymi gerais kūrybinio mąstymo gebėjimais. Paskelbti tarptautinio penkiolikmečių tyrimo EBPO PISA 2022 rezultatai rodo, kad Lietuva yra 13-20 pozicijoje tarp 64 šalių. Lietuvos penkiolikmečių rezultatai aukštesni už 47 tyrime dalyvavusių šalių, žemesni – už 12 šalių. Lietuvos mokinių rezultatai statistiškai reikšmingai nesiskiria nuo EBPO šalių vidurkio (33 taškai) kartu su Vokietijos (33), Taivano (33), Ispanijos (33), Čekijos (33), Prancūzijos (32), Nyderlandų(32), Izraelio (32) rezultatais. Tyrime buvo vertinami penkiolikmečių mokinių kūrybinio mąstymo gebėjimai – tiriama, kaip mokiniams sekasi kurti

Taip pat skaitykite