Prisnigo net Sacharos dykumoje…

Sausį socialiniuose tinkluose pasirodė nuotraukų, kuriose matoma sniegu užklota Sacharos dykuma… Tai verčia stebėtis. kadangi Sachara yra sausiausia pasaulio dykuma, kurioje temperatūra pakyla net iki 50°C.

watchers.news

Karščiausios vietos ženėje

Drauge su Mirties slėniu Kalifornijoje ir kai kuriais miestais, įsikūrusiais arti pusiaujo, pvz., Dallol, Etiopijoje, ir Vadi Halfa, Sudane, tai yra vienos iš karščiausių vietų visoje Žemėje.

Ši milžiniška dykuma yra išplitusi per 11 valstybių: Alžyrą, Čadą, Egiptą, Libiją, Malį, Mauritaniją, Maroką, Nigerį, Vakarų Sacharą, Sudaną ir Tunisą.

Smėlio kopos čia siekia iki 180 metrų aukščio, o vandens regione visuomet trūksta.

Tad, kas nutinka, kad tokioje vietoje iškrenta sniegas?

Sausio mėnesį  fotografas Karim Bouchetata paskelbė nuotraukų, kuriose matomas sniegas ir ledas netoli Ain Sefra miesto šiaurės Vakarų Alžyre.

Ties Vartais į dykumą – temperatūra nukrito iki -2°C

Per paskutiniuosius 40 metų šis regionas su sniegu susidūrė vos kelis kartus. Keli anksčiau fiksuoti sniego atvejai Ain Sefra regione buvo 1979, 2017, 2018 ir 2021 metais.

Ain Sefra yra Atlaso kalnuose, 1000 metrų aukštyje virš jūros lygio ir yra vadinami „vartais į dykumą“. Ši vieta yra Alžyro Naama provincijoje netoli Maroko sienos.

Tuo metu, kai buvo įamžintos šios nuotraukos, temperatūra čia nukrito iki -2°C.

Ar sniegą Sacharoje sukelia klimato kaita?

Sniegas dykumoje yra labai retas dėl to, kad paprastai ten ore nėra pakankamai vandens jam susiformuoti, net jei nakties metu gali smarkiai atšalti.

Klimato krizė yra nenuspėjama, o drauge su kylančia temperatūra jai sukeliant chaosą daugybėje Afrikos šalių, čia ji gali atnešti ir tokių šaltesnių orų. Klimato kaita sukelia ne tik karščio bangas, bet ir anomalius šaltus orus.

Vienas mokslinis tyrimas žurnale „Journal Science“ skelbia, kad ekstremalių šaltų orų įvykiai gali būti siejami su Arkties šiltėjimu.

Tikėtinos šalčio bangos

Nors jis buvo atliktas JAV, prognozuojama, kad dėl globalaus šiltėjimo šalčio bangos visame pasaulyje gali tapti labiau tikėtinos. Anot Pasaulio ekonomikos forumo, tyrimo rezultatai „išryškina dar vieną priežastį greitai sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas, skatinančias globalų šiltėjimą“.

watchers.news

Svarbu paminėti, kad žmonių sukelta klimato kaita lemia Sacharos dykumos augimą. Šiuo metu ji yra maždaug 10 proc. didesnė, nei ji buvo prieš maždaug šimtmetį.

JAV geologijos tarnybos (USGS) duomenimis, dykumos yra apibrėžiamos kaip vietos Žemėje, kuriose per metus iškrenta mažiau nei 25 centimetrai kritulių. Taigi, jei Sachara ir toliau didės, aplinkinėse šalyse išaugs sausrų tikimybė.

Gismeteo.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ar verta rinktis aliuminio langus?

Rinkdamiesi naujus langus susiduriame su gausybe variantų. Vienas iš populiariausių – aliuminio langai. Ar tai tikrai geras pasirinkimas? Norėdami tai išsiaiškinti, prieš priimdami teisingą sprendimą, turite įvertinti šių langų privalumus ir trūkumus. Aliuminio profilio langai pasižymi puikiomis savybėmis, tokiomis kaip ilgaamžiškumas Jei pasirinksite kokybiškus langus ir juos montuos patyrę meistrai, kokybė jus džiugins ilgai. Tokie langai nekeičia savo išvaizdos ir eksploatacinių savybių daugelį metų. Taip pat verta paminėti, kad juos labai lengva prižiūrėti, lengva valyti. Taip yra dėl specialios dangos,

Plaukimas baidarėmis su vaikais: saugios kelionės patarimai

Ramus plaukimas baidarėmis su šeima – tai patogus laisvalaikis gamtoje ir neišdildomas įspūdis. Pamirškite kasdienius rūpesčius, susikraukite lagaminus ir leiskitės į kelionę baidarėmis! Tiesa, jei nuspręsite plaukti su vaikais, jums gali kilti daug klausimų. Vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų: ar tikrai saugu vaikus pasiimti plaukti baidarėmis? Keliautojų dažnai klausiama, kokiu maršrutu pasirinkti ir kokių papildomų saugumo priemonių reikėtų imtis? Pateikiame trumpą atmintinę, kaip plaukimą baidarėmis su vaikais paversti malonia, saugia ir įsimintina jūsų šeimos pramoga. Plaukdami laikykitės svarbių saugos taisyklių

Prognozuojami karščiai, lietus su griaustiniu ir vėju, galima kruša

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad birželio 27 d., pirmadienis, po karšto ilgojo savaitgalio pokyčių dar neatneš – šalyje išsilaikys sausi, saulėti ir karšti orai.  5-10 m/s pietinis, rytinis vėjas gaivins menkai. Aukščiausia temperatūra pavėsyje šiandien sieks 28–33 laipsnius karščio, atokaitoje bus dar karščiau, todėl įdienojus geriau lauke nebūti. Įprasta, kad tvyrant tokiam karčiui medikai pataria vengti aktyvaus judėjimo ir su tuo susijusių darbų. Birželio 28 d., antradienį, orai ims keistis. Naktį lietaus dar nenumatoma. Bus ramu, tvanku ir labai šilta,

Birželio 29-ąją – Pasieniečių diena

Tai profesinė Lietuvos beveik pusketvirto tūkstančio Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) tarnautojų ir darbuotojų šventė. Šia proga vyks šventiniai renginiai ir Šilutėje. Programa Šilutėje: 11 val. Šv. mišios Šv. Kryžiaus katalikų bažnyčioje (Katalikų Bažnyčios g. 1); 12 val. VSAT vėliavų būrių maršas – paradas nuo bažnyčios Turgaus ir Lietuvininkų gatvėmis iki Šilutės senojo turgaus aikštės; 12.30 val. iškilmės aikštėje, pasieniečių rikiuotė, apdovanojimai; 13 val. Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro koncertas; 13.30 val. parodomoji pasieniečių kinologų su šunimis programa; 14

Taip pat skaitykite