PRICER.LT prekių palyginimas: „Pilos“ prieš „Ryto“ varškės sūrelį su razinomis. Ar nusipelnėme mokėti daugiau?

Norisi kažko skanaus, saldaus, bet nesinori permokėti?

Panagrinėsime klasikinius desertus, varškės sūrelius – Lidl Pilos ir Pieno Žvaigždžių Rytas.

Kainos

Kainas lyginsim mažiausias neakcines:

Pilos varškės sūrelis su razinomis 100 g – 0,79 Eur

Rytas varškės sūrelis su razinomis 100 g – 0,88 Eur

Jei lyginsime su įprasta kaina – skirtumas 0,09 Eur, už kilogramą – 0,9 Eur. Už „Rytą“ tenka mokėti 11 proc. brangiau nei „Pilos“.

Sudėtys

Žiūrime sudėtis – ar labai skiriasi? Esminiai sudėties skirtumai – tai, kad Pilos naudojami pasukų milteliai, tai nėra blogai, ir razinų deklaruojama 7%, vietoje 6% Ryto sūrelyje.

Maistingumo deklaracija 100 g. Daugiausiai kalorijų turi Rytas – 201 kcal, Pilos – 193. Riebalų abu turi vienodai: Rytas – 8 g, Pilos – 8 g. Tačiau sočiųjų riebalų rūgščių daugiau yra Pilos 4,5 g, Rytas – 4,4 g. Angliavandenių daugiau turi Rytas – 19,7 g, Pilos – 16,5. Cukraus taip pat daugiau Ryte – 18 g, Pilos – 15,7 g. Baltymų yra daugiau Pilos – 13,8 g, o Ryte – 12,6 g. Druskos daugiau Pilos – 0,12 g, o Ryte – 0,08 g, bet abiem atvejais tai ne pridėtinė druska, o natūraliai produkte esantis natris.

Sudėtis yra lygiavertė, bet Pilos yra daugiau razinų.

Išvaizda, kvapas, skonis

Tikrinam skonį. Išpakuojam, uostom, pjaustom, valgom.

Pilos struktūra grūdėta, todėl jis atrodo tamsesnis, Rytas kiek šviesesnis. Kvapas abiejų pieniškas, vanilinis. Abu gaminiai gana drėgni. Pjovimo metu matomas ir jaučiamas Pilos grūdėtumas, Rytas yra labiau pasto pavidalo. Ragaujam. Pilos  jaučiasi varškės grūdėtumas, o Rytas labiau pastos, kremo pavidalo, nes masė labiau pertrinta. Pilos labiau jaučiasi vanilė ir jis kiek mažiau saldus, tai patvirtina ir sudėtis – mažiau cukraus. Kad Pilos jaustųsi daugiau razinų, kaip nurodyta sudėtyje, nepasakytume, tačiau jos atrodo stambesnės.

Vertinimas

Pilos geresnė sudėtis – daugiau razinų, mažiau cukraus, geresnė energetinė vertė, valgant produktas atrodo natūralesnis nei Rytas. Dar vienas svarbus ypatumas – kainų skirtumas. Jeigu kas dieną suvartojate po sūrelį, pasirinkę tinklo prekės ženklą per metus sutaupysite beveik 33 Eur. Visai neblogas sutaupymas. 

Papildoma informacija:

Išsami informacija apie visą atliktą kainų tyrimą ir kainų tyrimo metodologiją pateikiama https://pricer.lt/posts/538-epizodas-47-pricerlt-prekiu-palyginimas-pilos-pries-rytas-varskes-sureli-su-rainomis-ar-nusipelneme-moketi-daugiau

pr2023/103

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nepasiturintiems šalies gyventojams – maisto produktai ir higienos priemonės

Birželio mėnesį nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks šiais metais jau trečioji parama maisto produktais. Paramą gaus kiek daugiau nei 205 tūkst. sunkiau besiverčiančių žmonių. Parama nepasiturintiems gyventojams šiemet dar bus dalijama ir rugpjūčio, spalio bei gruodžio mėnesiais. Kartu su birželio ir gruodžio mėnesių maisto produktais gyventojai sulauks ir paramos higienos priemonėmis. „Maisto dalijimas yra viena iš valstybės teikiamos paramos formų, kuri padeda nepasiturintiems ar sunkumų patiriantiems žmonėms. Valstybės teikiama parama visada pasiekia tuos, kam pagalbos reikia labiausiai“, – sako socialinės apsaugos

Kuo svarbūs mineraliniai papildai galvijams?

Mineralinės medžiagos karvių organizme užtikrina fiziologines reakcijas ir apykaitos procesus. Šios medžiagos  dalyvauja įvairiose biocheminėse reakcijose, įeina į kai kurių fermentų sudėtį. Jos įtakoja gyvulių produktyvumą, augimo intensyvumą bei reprodukcines funkcijas. Pagrindinis mikroelementų šaltinis atrajotojams – augalinės kilmės pašarai Mikroelementų kiekį pašaruose ir gyvulio organizme lemia daug veiksnių: dirvožemis, aplinkos sąlygos, pašarų ruošimo ir konservavimo būdas, antagonistiniai mineraliniai elementai, skirtingų pašarų santykis racione. Cheminiai elementai, būtini organizmui egzistuoti, vadinami biogeniniais elementais. Atsižvelgiant į keletą kriterijų, jie skirstomi į makro- ir

Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia. Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų. Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą. Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų):

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Taip pat skaitykite