Prezidentė kritikuoja, pagėgiškiai skolinasi

Kovo 27 d. Seime perskaitytame metiniame pranešime Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kritikavo 9 savivaldybes: „Tačiau investicijos visiškai aplenkia Rietavo, Šilalės, Marijampolės, Pagėgių (…) savivaldybes“. Prezidentė teigė: „Gyvybiškai svarbus yra skaidrių investicijų skatinimas ir pritraukimas į visus šalies regionus“.

Tądien posėdžiavusi Pagėgių savivaldybės taryba pritarė sprendimui imti trumpalaikę 570 tūkst. Lt paskolą iš valstybės biudžeto darbo užmokesčiui ir socialinio draudimo išmokoms mokėti. Ar šis sutapimas vertas dėmesio?
Pagėgių savivaldybės kontrolieriaus Dainiaus Kinderio pateiktoje išvadoje dėl skolinimosi pagrįstumo nurodoma, kad šių metų vasario 28 d. negrąžintos paskolos viršijo 6,8 milijono Lt, o tai reiškia, kad skolinimosi iš bankų limitas išnaudotas, tegalima skolintis prisidėti prie europinių ar kitokių tarptautinių projektų įgyvendinimo. Todėl likusi viena galimybė – kreiptis į Finansų ministeriją ir prašyti trumpalaikės paskolos iš valstybės biudžeto, nes tokios paskolos neįskaitomos į skolinimosi limitą. Tačiau šių metų pradžioje Pagėgių savivaldybė jau buvo negrąžinusi valstybės biudžetui beveik 892 tūkst. Lt trumpalaikių paskolų, kurios paprastai grąžinamos iki metų, kada gaunamos, pabaigos. To 2013 m. nepavyko padaryti. Pagėgių savivaldybė naudojosi vienintelio Ūkio banko, veikusio Pagėgiuose, paslaugomis. Šiam bankui žlugus, prarado daug lėšų.
Šiais metais planuojama gauti beveik 29 mln. Lt pajamų. Iki kovo 21 d. planuota gauti per 7 milijonus Lt, tačiau faktiškai surinkta tik 5,9 mln. Lt. Negauta per milijoną Lt planuotųjų pajamų. Vasario 28 d. duomenimis, Pagėgių savivaldybės kreditoriniai įsiskolinimai (be paskolų) viršijo 2,5 milijono Lt.
Todėl Savivaldybė, siekdama išmokėti atlyginimus ir socialinio draudimo išmokas, tam skirtų pasiskolintus 570 tūkst. Lt, iš šios sumos per 435 tūkst. Lt tektų atlyginimams mokėti. Už šią trumpalaikę paskolą tektų mokėti ir palūkanas. Kontrolieriaus išvadoje nurodyta, kad ši trumpalaikė paskola būtina apyvartos lėšų trūkumui dengti. Tačiau yra ir pora pastebėjimų. Iki metų pabaigos, kai privalu šią trumpalaikę paskolą grąžinti, nesitikima geresnio mokesčių surinkimo bei sutaupyti biudžeto lėšų, pernai nesugebėta grąžinti beveik 892 tūkst. Lt tais metais gautos trumpalaikės paskolos. D. Kinderis abejoja, kad Savivaldybės finansinė būklė šių metų pabaigoje būtų geresnė už dabartinę.
Atsižvelgęs į tai, kad būtina mokėti atlyginimus ir socialinio draudimo įmokas, jog nėra laisvų lėšų likučio einamosioms būtiniausioms reikmėms, o nustatyti skolinimosi limitai apyvartinių lėšų trūkumui padengti neleidžia Savivaldybei savarankiškai skolintis ne iš valstybės biudžeto, Savivaldybės kontrolierius išvadoje sutiko, kad skolintis iš valstybės biudžeto dar galima.
Taryba nusprendė iš valstybės biudžeto imti trumpalaikę 570 tūkst. Lt paskolą.

„Pamario“ inf.

Paskolos internetu, greitieji kreditai, asmeniniai finansai Paskolos-internetu.eu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Daugiausia bičių laikoma Aukštaitijoje

Įvairiose pasaulio šalyse skambinama pavojaus varpais dėl masiškai nykstančių bičių, tačiau, panašu, kad Lietuvai tai negresia. Lietuvos statistikos departamentas skelbia, kad mūsų šalyje kasmet auga ne tik bičių šeimų skaičius, bet ir surenkamo medaus kiekis. Skaičiuojama, kad pernai, 2021-aisiais, darbštuolės bitelės prinešė 7 894 tonas medaus. 2020-aisiais šis skaičius siekė 6 033 tonas. Surenkamo medaus kiekis, palyginti su 2011 m., išaugo 4,4 karto –prikopinėta 1 797 tonos medaus. Bičių šeimų skaičius taip pat augo. Šių metų pradžioje visoje Lietuvoje buvo

Savaitgalį Vilkyčius užplūs Lietuvos automobilių kroso čempionato dalyviai

Jau artėjantį sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse ir vėl bus galima išgirsti variklių griausmą. Praėjus vos kiek daugiau nei dviem savaitėms po čia įvykusio Europos automobilių kroso čempionato etapo dabar prie starto stos mūsų šalies autokroso elitas. Čia vyks antrasis Lietuvos automobilių kroso A ir B lygos čempionatų etapas. Vilkyčių trasa Lietuvos autokroso lenktynininkams – puikiai pažįstama, o kai kurie mūsų šalies sportininkai čia paskutinį sykį varžėsi dar birželio 10-12 dienomis. Tąsyk šiame automobilių sporto komplekse buvo surengtos aukščiausios kategorijos

Informuoja policija: Švėkšnoje suskaldyti 7 kapų paminklai

Šilutės rajono policijos komisariate tiriami šie pastarųjų dienų įvykiai rajone. Tai – ir ilgojo Joninių savaitgalio įvykiai, taip pat pranešama apie pastaruoju metu gautus pranešimus. Birželio 27-os rytą  Švėkšnos kapinėse pastebėti septyni suskaldyti kapų paminklai. Nuostolis apie 15 000 eurų. Birželio 23 d. po pietų  Stadiono g., Šilutėje, automobilis BMW 528xi, kurį vairavo vyras, gim. 1956 m., nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio automobilio „Toyota Celica“, kurį vairavo vyras, gim. 1998 m., ir su juo susidūrė. Eismo įvykio metu nukentėjo automobilio „Toyota

Pokyčiai rajono piniginėje

Birželio 30 d. planuojamas Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis. Numatyta vėl tikslinti šių metų biudžetą: pajamas, išlaidas, kam skirtas lėšas švietimo, kultūros ir kitos įstaigos gali panaudoti. Kas keisis? Švietimas Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu skirta lėšų savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklų tinklo stiprinimo iniciatyvoms skatinti: Šilutės r. savivaldybei tenka beveik 31,8 tūkst. Eur dotacija. Ta pati ministerija skyrė  beveik 6 000 Eur išlaidoms, susijusioms su suaugusių asmenų, atvykusių į Lietuvą iš Ukrainos dėl Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje, lietuvių kalbos

Taip pat skaitykite