Prezidentė kritikuoja, pagėgiškiai skolinasi

Kovo 27 d. Seime perskaitytame metiniame pranešime Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kritikavo 9 savivaldybes: „Tačiau investicijos visiškai aplenkia Rietavo, Šilalės, Marijampolės, Pagėgių (…) savivaldybes“. Prezidentė teigė: „Gyvybiškai svarbus yra skaidrių investicijų skatinimas ir pritraukimas į visus šalies regionus“.

Tądien posėdžiavusi Pagėgių savivaldybės taryba pritarė sprendimui imti trumpalaikę 570 tūkst. Lt paskolą iš valstybės biudžeto darbo užmokesčiui ir socialinio draudimo išmokoms mokėti. Ar šis sutapimas vertas dėmesio?
Pagėgių savivaldybės kontrolieriaus Dainiaus Kinderio pateiktoje išvadoje dėl skolinimosi pagrįstumo nurodoma, kad šių metų vasario 28 d. negrąžintos paskolos viršijo 6,8 milijono Lt, o tai reiškia, kad skolinimosi iš bankų limitas išnaudotas, tegalima skolintis prisidėti prie europinių ar kitokių tarptautinių projektų įgyvendinimo. Todėl likusi viena galimybė – kreiptis į Finansų ministeriją ir prašyti trumpalaikės paskolos iš valstybės biudžeto, nes tokios paskolos neįskaitomos į skolinimosi limitą. Tačiau šių metų pradžioje Pagėgių savivaldybė jau buvo negrąžinusi valstybės biudžetui beveik 892 tūkst. Lt trumpalaikių paskolų, kurios paprastai grąžinamos iki metų, kada gaunamos, pabaigos. To 2013 m. nepavyko padaryti. Pagėgių savivaldybė naudojosi vienintelio Ūkio banko, veikusio Pagėgiuose, paslaugomis. Šiam bankui žlugus, prarado daug lėšų.
Šiais metais planuojama gauti beveik 29 mln. Lt pajamų. Iki kovo 21 d. planuota gauti per 7 milijonus Lt, tačiau faktiškai surinkta tik 5,9 mln. Lt. Negauta per milijoną Lt planuotųjų pajamų. Vasario 28 d. duomenimis, Pagėgių savivaldybės kreditoriniai įsiskolinimai (be paskolų) viršijo 2,5 milijono Lt.
Todėl Savivaldybė, siekdama išmokėti atlyginimus ir socialinio draudimo išmokas, tam skirtų pasiskolintus 570 tūkst. Lt, iš šios sumos per 435 tūkst. Lt tektų atlyginimams mokėti. Už šią trumpalaikę paskolą tektų mokėti ir palūkanas. Kontrolieriaus išvadoje nurodyta, kad ši trumpalaikė paskola būtina apyvartos lėšų trūkumui dengti. Tačiau yra ir pora pastebėjimų. Iki metų pabaigos, kai privalu šią trumpalaikę paskolą grąžinti, nesitikima geresnio mokesčių surinkimo bei sutaupyti biudžeto lėšų, pernai nesugebėta grąžinti beveik 892 tūkst. Lt tais metais gautos trumpalaikės paskolos. D. Kinderis abejoja, kad Savivaldybės finansinė būklė šių metų pabaigoje būtų geresnė už dabartinę.
Atsižvelgęs į tai, kad būtina mokėti atlyginimus ir socialinio draudimo įmokas, jog nėra laisvų lėšų likučio einamosioms būtiniausioms reikmėms, o nustatyti skolinimosi limitai apyvartinių lėšų trūkumui padengti neleidžia Savivaldybei savarankiškai skolintis ne iš valstybės biudžeto, Savivaldybės kontrolierius išvadoje sutiko, kad skolintis iš valstybės biudžeto dar galima.
Taryba nusprendė iš valstybės biudžeto imti trumpalaikę 570 tūkst. Lt paskolą.

„Pamario“ inf.

Hits: 18

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Seku seku pasaką…

Ar skaitymas tik laiko gaišimas? Žinoma ne! Skaitymo garsiai nauda vaikui yra didesnė, nei įsivaizduojame. Tiek mūsų skaitymas vaikams, tiek knygų sklaidymas su iliustracijomis skatina vaikų smalsumą, lavina vaizduotę, ugdo domėjimąsi įvairiomis situacijomis bei plečia žodyną. Skaitydami padedame vaikui suprasti, kad skaitymas supažindins jį su naujais žmonėmis, nuneš į kitus pasaulius ir leis keliauti laiku. Dirbdama su vaikais stengiuosi, kad nei viena vaiko  diena nepraeitų neatsivertus knygą. Dauguma vaikų turi savo „mylimiausias“ knygeles, kuriuose lygiuojasi į savo pasirinktus pasakų personažus.

Policija – apie pirmąjį šių metų ketvirtį

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas skelbia pirmojo šių metų ketvirčio nusikalstamumo ir avaringumo apžvalgą. Šiam komisariatui priklauso ir Šilutės rajono, ir Pagėgių savivaldybės policijos komisariatai (apžvalgoje duomenys pagal rajonus nėra išskaidyti). Tauragės aps. VPK per 2021 m. I ketvirtį užregistravo 5358 pranešimus apie įvykius, iš kurių buvo užregistruotos 306, o ištirtos 243 nusikalstamos veikos. 2020 m. tuo pačiu laikotarpiu užregistruotos 426, o ištirta 221 nusikalstama veika. Pastebima, kad šių metų pirmą ketvirtį nusikalstamų veikų sumažėjo 28,2 proc. (daugiausiai sumažėjo vagysčių).

Ar neparsinešei erkių?

Šiltesnėmis pavasario dienomis daugiau žmonių mėgaujasi laisvu laiku gamtoje. „Eurovaistinės“ specialistai nedvejodami pritaria – laikas lauke tikrai naudingas mūsų sveikatai, tačiau svarbu prisiminti, pasitikrinti, ar  iš gamtos neparsinešame erkių. Dauguma žmonių žino, kad sugrįžus iš miško ar parko reikia pasitikrinti, ar mums neįsisiurbė erkė, tačiau dvejojama, kada tai padaryti – jau namuose ar tik susiruošus grįžti. Vaistininkė Karolina Kudzinskienė sako, kad tiek pati, tiek savo klientams visada pataria vos išėjus iš miško ar parko apžiūrėti, ar ant kūno neropoja erkės,

Pareigūnų padėka sąžiningam naumiestiškiui

Vakar pareigūnų padėkos žodžių sulaukė  Žemaičių Naumiesčio gyventojas Valdas Venckus. Vyras apie kapinėse rastą vyrišką rankinę nedelsdamas informavo policijos pareigūnus. Pasirodo, rastoje rankinėje buvo nemaža pinigų suma, įvairių dokumentų. V. Venckus pasakojo, kad ir pats buvo atsidūręs panašioje situacijoje. Atgauti savo pamestą piniginę jam, buvo maloni staigmena. Tauragės aps. VPK Šilutės r. PK viršininkas Remigijus Rudminas pasidžiaugė, kad Šilutės rajone yra sąžiningų piliečių. Tikime, kad tokiais kilniais poelgiais paseks ir V. Venckaus šeimos atžalos. Lina Banienė, Komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė

Taip pat skaitykite