Prezidentė kritikuoja, pagėgiškiai skolinasi

Kovo 27 d. Seime perskaitytame metiniame pranešime Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kritikavo 9 savivaldybes: „Tačiau investicijos visiškai aplenkia Rietavo, Šilalės, Marijampolės, Pagėgių (…) savivaldybes“. Prezidentė teigė: „Gyvybiškai svarbus yra skaidrių investicijų skatinimas ir pritraukimas į visus šalies regionus“.

Tądien posėdžiavusi Pagėgių savivaldybės taryba pritarė sprendimui imti trumpalaikę 570 tūkst. Lt paskolą iš valstybės biudžeto darbo užmokesčiui ir socialinio draudimo išmokoms mokėti. Ar šis sutapimas vertas dėmesio?
Pagėgių savivaldybės kontrolieriaus Dainiaus Kinderio pateiktoje išvadoje dėl skolinimosi pagrįstumo nurodoma, kad šių metų vasario 28 d. negrąžintos paskolos viršijo 6,8 milijono Lt, o tai reiškia, kad skolinimosi iš bankų limitas išnaudotas, tegalima skolintis prisidėti prie europinių ar kitokių tarptautinių projektų įgyvendinimo. Todėl likusi viena galimybė – kreiptis į Finansų ministeriją ir prašyti trumpalaikės paskolos iš valstybės biudžeto, nes tokios paskolos neįskaitomos į skolinimosi limitą. Tačiau šių metų pradžioje Pagėgių savivaldybė jau buvo negrąžinusi valstybės biudžetui beveik 892 tūkst. Lt trumpalaikių paskolų, kurios paprastai grąžinamos iki metų, kada gaunamos, pabaigos. To 2013 m. nepavyko padaryti. Pagėgių savivaldybė naudojosi vienintelio Ūkio banko, veikusio Pagėgiuose, paslaugomis. Šiam bankui žlugus, prarado daug lėšų.
Šiais metais planuojama gauti beveik 29 mln. Lt pajamų. Iki kovo 21 d. planuota gauti per 7 milijonus Lt, tačiau faktiškai surinkta tik 5,9 mln. Lt. Negauta per milijoną Lt planuotųjų pajamų. Vasario 28 d. duomenimis, Pagėgių savivaldybės kreditoriniai įsiskolinimai (be paskolų) viršijo 2,5 milijono Lt.
Todėl Savivaldybė, siekdama išmokėti atlyginimus ir socialinio draudimo išmokas, tam skirtų pasiskolintus 570 tūkst. Lt, iš šios sumos per 435 tūkst. Lt tektų atlyginimams mokėti. Už šią trumpalaikę paskolą tektų mokėti ir palūkanas. Kontrolieriaus išvadoje nurodyta, kad ši trumpalaikė paskola būtina apyvartos lėšų trūkumui dengti. Tačiau yra ir pora pastebėjimų. Iki metų pabaigos, kai privalu šią trumpalaikę paskolą grąžinti, nesitikima geresnio mokesčių surinkimo bei sutaupyti biudžeto lėšų, pernai nesugebėta grąžinti beveik 892 tūkst. Lt tais metais gautos trumpalaikės paskolos. D. Kinderis abejoja, kad Savivaldybės finansinė būklė šių metų pabaigoje būtų geresnė už dabartinę.
Atsižvelgęs į tai, kad būtina mokėti atlyginimus ir socialinio draudimo įmokas, jog nėra laisvų lėšų likučio einamosioms būtiniausioms reikmėms, o nustatyti skolinimosi limitai apyvartinių lėšų trūkumui padengti neleidžia Savivaldybei savarankiškai skolintis ne iš valstybės biudžeto, Savivaldybės kontrolierius išvadoje sutiko, kad skolintis iš valstybės biudžeto dar galima.
Taryba nusprendė iš valstybės biudžeto imti trumpalaikę 570 tūkst. Lt paskolą.

„Pamario“ inf.

Paskolos internetu, greitieji kreditai, asmeniniai finansai Paskolos-internetu.eu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apie saulę ir vandenis. Ieškoti išeities paskatino brangstanti elektra

Praėjusių metų elektros kainos svyravimai rinkoje privertė ne vieną atsakingo verslo subjektą ieškoti išeičių. Įvertinusi energetikos kainų kilimo tendencijas, UAB „Šilutės vandenys“ administracija ėmė svarstyti, kas gi bus artimiausioje ateityje. Išvada aiški, kad jų sunaudojamas elektros kiekis, o jie sunaudoja apie 2 mln. kilovatvalandžių per metus, pabrangs maždaug trigubai… Tokiu atveju turės brangti ir gyventojams bei įmonėms tiekiamas vanduo. Kitu atveju „Šilutės vandenų“ lauktų nemenki finansiniai sunkumai. Bendrovės administracija, jausdama atsakomybę dėl nepalankios situacijos, kreipėsi į savo steigėją – Šilutės

Avarijoje žuvo vyras

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasaris prasidėjo skaudžiais įvykiais. Vasario 7 d. rytą šalia Sakūčių k., Kintų sen., apsemtuose laukuose pastebėtas nuo kelio nuvažiavęs ir apvirtęs automobilis „Audi A4“, kurio viduje rastas mirusio vyro, gim. 1974 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Vasario 7 d. naktį Švėkšnoje sustabdytas automobilis „Mitsubishi Carisma“, kurį vairavo neblaivus (2,29 prom.) ir teisės vairuoti neturintis vyras, gim. 1997 m. Vasario 8 d. naktį namuose Pašyšių k.,

Receptas Picos dienai artėjant: visą būrį pamaitinsite už 15 Eur

pica

Ketvirtadienį, vasario 9-ąją, minėsime Tarptautinę picos dieną. Tądien daugelis jos gerbėjų būtent ją užsisakys kavinėje ar į namus. Tačiau sostinės picerijose maža pica gali kainuoti ir 10 eurų, taigi, norint pamaitinti visą šeimą ar draugų kompaniją susidaro nemenka suma. Norintys sutaupyti gali ją išsikepti namuose –  skaičiuojama, kad ruošiant didesnį kiekį, naminė pica su kumpiu žmogui kainuoja apie 3 eurus. Picą kepti namuose – paprasta ir taupu Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad pica yra vienas populiariausių patiekalų,

Išmaniųjų elektros skaitiklių keitimas. Ką būtina žinoti?

išmanusis-skaitiklis

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpročius, gyventojams gali kilti klausimų dėl skaitiklių keitimo proceso, tikslumo ir suvartotos energijos fiksavimo. Skaitikliai sertifikuoti „Visi išmanieji elektros skaitikliai yra sertifikuoti pagal Europos Sąjungos direktyvose nustatytus standartus ir turi praeiti kokybės patikrą, o atkeliavę į Lietuvą yra dar kartą tikrinami išorinėje nepriklausomoje kokybės laboratorijoje, todėl vartotojai gali

Taip pat skaitykite