Prezidentė kritikuoja, pagėgiškiai skolinasi

Kovo 27 d. Seime perskaitytame metiniame pranešime Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kritikavo 9 savivaldybes: „Tačiau investicijos visiškai aplenkia Rietavo, Šilalės, Marijampolės, Pagėgių (…) savivaldybes“. Prezidentė teigė: „Gyvybiškai svarbus yra skaidrių investicijų skatinimas ir pritraukimas į visus šalies regionus“.

Tądien posėdžiavusi Pagėgių savivaldybės taryba pritarė sprendimui imti trumpalaikę 570 tūkst. Lt paskolą iš valstybės biudžeto darbo užmokesčiui ir socialinio draudimo išmokoms mokėti. Ar šis sutapimas vertas dėmesio?
Pagėgių savivaldybės kontrolieriaus Dainiaus Kinderio pateiktoje išvadoje dėl skolinimosi pagrįstumo nurodoma, kad šių metų vasario 28 d. negrąžintos paskolos viršijo 6,8 milijono Lt, o tai reiškia, kad skolinimosi iš bankų limitas išnaudotas, tegalima skolintis prisidėti prie europinių ar kitokių tarptautinių projektų įgyvendinimo. Todėl likusi viena galimybė – kreiptis į Finansų ministeriją ir prašyti trumpalaikės paskolos iš valstybės biudžeto, nes tokios paskolos neįskaitomos į skolinimosi limitą. Tačiau šių metų pradžioje Pagėgių savivaldybė jau buvo negrąžinusi valstybės biudžetui beveik 892 tūkst. Lt trumpalaikių paskolų, kurios paprastai grąžinamos iki metų, kada gaunamos, pabaigos. To 2013 m. nepavyko padaryti. Pagėgių savivaldybė naudojosi vienintelio Ūkio banko, veikusio Pagėgiuose, paslaugomis. Šiam bankui žlugus, prarado daug lėšų.
Šiais metais planuojama gauti beveik 29 mln. Lt pajamų. Iki kovo 21 d. planuota gauti per 7 milijonus Lt, tačiau faktiškai surinkta tik 5,9 mln. Lt. Negauta per milijoną Lt planuotųjų pajamų. Vasario 28 d. duomenimis, Pagėgių savivaldybės kreditoriniai įsiskolinimai (be paskolų) viršijo 2,5 milijono Lt.
Todėl Savivaldybė, siekdama išmokėti atlyginimus ir socialinio draudimo išmokas, tam skirtų pasiskolintus 570 tūkst. Lt, iš šios sumos per 435 tūkst. Lt tektų atlyginimams mokėti. Už šią trumpalaikę paskolą tektų mokėti ir palūkanas. Kontrolieriaus išvadoje nurodyta, kad ši trumpalaikė paskola būtina apyvartos lėšų trūkumui dengti. Tačiau yra ir pora pastebėjimų. Iki metų pabaigos, kai privalu šią trumpalaikę paskolą grąžinti, nesitikima geresnio mokesčių surinkimo bei sutaupyti biudžeto lėšų, pernai nesugebėta grąžinti beveik 892 tūkst. Lt tais metais gautos trumpalaikės paskolos. D. Kinderis abejoja, kad Savivaldybės finansinė būklė šių metų pabaigoje būtų geresnė už dabartinę.
Atsižvelgęs į tai, kad būtina mokėti atlyginimus ir socialinio draudimo įmokas, jog nėra laisvų lėšų likučio einamosioms būtiniausioms reikmėms, o nustatyti skolinimosi limitai apyvartinių lėšų trūkumui padengti neleidžia Savivaldybei savarankiškai skolintis ne iš valstybės biudžeto, Savivaldybės kontrolierius išvadoje sutiko, kad skolintis iš valstybės biudžeto dar galima.
Taryba nusprendė iš valstybės biudžeto imti trumpalaikę 570 tūkst. Lt paskolą.

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ir šią savaitę sinoptikai žada lietaus, o šilumos – iki 25 laipsnių

Ši savaitė ir Šilutės krašte prasidėjo vis su lietumi, netrūko saulės ir vėjo. Tačiau karščių jau nebėra. Pirmadienį, rugpjūčio 2 d., itin drėgnus orus atnešęs ciklonas po truputį keliavo šiaurinių platumų link. Buvo ir lietaus, tačiau negausiai, o šilumos irgi netrūko. Rugpjūčio 3-ios, antradienio, naktį vietomis trumpas lietus, kai kur galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, pajūryje – šiaurės vakarų 7-12 m/s, pajūryje gūsiai 15-17 m/s. Žemiausia temperatūra 10-15, pajūryje 16-18 laipsnių. Dieną daug kur trumpas lietus, vietomis su perkūnija. Vėjas

Jau pradeda žydėti rykštenės: skinkite negailėdami

Pievos ir patvoriai jau geltonuoja – pradeda žydėti rykštenės. Jos mėgstamos dėl ryškios spalvos, be to, ilgai laikosi pamerktos. Aplinkosaugininkai ragina šį invazinį augalą skinti kad ir glėbiais – taip sumažinsime jo paplitimą. Tačiau įspėja nuvytusių žiedynų nemesti kur pakliuvo, tik į kompostavimo įrenginius ar žaliųjų atliekų aikšteles, kad nepaplistų sėklos. Į Lietuvos invazinių rūšių sąrašą šiuo metu įtrauktos trys rykštenių rūšys: kanadinė rykštenė, aukštoji rykštenė ir didžioji (vėlyvoji) rykštenė.Jos pradeda žydėti apie vasaros vidurį, o baigia rudenį. Visos jos

Pagerbkite tikrą Mokytoją – teikite kandidatūras „Metų mokytojo“ premijai gauti

Šilutės rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą įsteigti „Metų mokytojo“ nominaciją. Galbūt nėra svarbiausia dovana, piniginė premija. Svarbiausia, kad krašto bendruomenei suteikta proga iš geriausių mokytojų pasiūlyti kandidatūras ir švęsti, džiaugtis per iškilmes, kai bus pagerbiamas „Metų mokytojas“. Savivaldybė, kviesdama teikti kandidatūras, interneto svetainėje tikina neabejojanti, kad jūsų mokykloje yra tas išskirtinis – pilietiškas, inovatyvus, jaunąją kartą įkvėpti gebantis, kolegas motyvuojantis ir bendruomenę buriantis Mokytojas. Jei taip – kviečiame jį nominuoti, užpildant nustatytos formos rekomendaciją, kartu pateikiant kandidato sutikimą dėl asmens

Pratęsiamas išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminas nedidelių saulės elektrinių įsigijimui

Lietuvos Respublikos energetikos ministerija, siekdama užtikrinti sklandų išlaidų kompensavimo, nedidelių, iki 10 KW galios saulės elektrinių įsigijimui iš elektrinių parkų procesą, pratęsė išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminą dviem mėnesiams iki 2021 metų rugsėjo 30 d. Įgyvendinimo terminas pratęstas pareiškėjams 2020 m. liepos mėn. teikusiems paraiškas kompensacinei išmokai pagal priemonę „AIE namų ūkiams (įsigijimas iš elektrinių parkų)“ gauti. Sprendimas buvo priimtas, atsižvelgiant į gausų pateiktų paraiškų skaičių ir karantino metu sulėtėjusį reikalingų dokumentų tvarkymo procesą, neigiamą COVID-19 pandemijos poveikį elektrinių parkų

Taip pat skaitykite