Prezidentė kritikuoja, pagėgiškiai skolinasi

Kovo 27 d. Seime perskaitytame metiniame pranešime Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kritikavo 9 savivaldybes: „Tačiau investicijos visiškai aplenkia Rietavo, Šilalės, Marijampolės, Pagėgių (…) savivaldybes“. Prezidentė teigė: „Gyvybiškai svarbus yra skaidrių investicijų skatinimas ir pritraukimas į visus šalies regionus“.

Tądien posėdžiavusi Pagėgių savivaldybės taryba pritarė sprendimui imti trumpalaikę 570 tūkst. Lt paskolą iš valstybės biudžeto darbo užmokesčiui ir socialinio draudimo išmokoms mokėti. Ar šis sutapimas vertas dėmesio?
Pagėgių savivaldybės kontrolieriaus Dainiaus Kinderio pateiktoje išvadoje dėl skolinimosi pagrįstumo nurodoma, kad šių metų vasario 28 d. negrąžintos paskolos viršijo 6,8 milijono Lt, o tai reiškia, kad skolinimosi iš bankų limitas išnaudotas, tegalima skolintis prisidėti prie europinių ar kitokių tarptautinių projektų įgyvendinimo. Todėl likusi viena galimybė – kreiptis į Finansų ministeriją ir prašyti trumpalaikės paskolos iš valstybės biudžeto, nes tokios paskolos neįskaitomos į skolinimosi limitą. Tačiau šių metų pradžioje Pagėgių savivaldybė jau buvo negrąžinusi valstybės biudžetui beveik 892 tūkst. Lt trumpalaikių paskolų, kurios paprastai grąžinamos iki metų, kada gaunamos, pabaigos. To 2013 m. nepavyko padaryti. Pagėgių savivaldybė naudojosi vienintelio Ūkio banko, veikusio Pagėgiuose, paslaugomis. Šiam bankui žlugus, prarado daug lėšų.
Šiais metais planuojama gauti beveik 29 mln. Lt pajamų. Iki kovo 21 d. planuota gauti per 7 milijonus Lt, tačiau faktiškai surinkta tik 5,9 mln. Lt. Negauta per milijoną Lt planuotųjų pajamų. Vasario 28 d. duomenimis, Pagėgių savivaldybės kreditoriniai įsiskolinimai (be paskolų) viršijo 2,5 milijono Lt.
Todėl Savivaldybė, siekdama išmokėti atlyginimus ir socialinio draudimo išmokas, tam skirtų pasiskolintus 570 tūkst. Lt, iš šios sumos per 435 tūkst. Lt tektų atlyginimams mokėti. Už šią trumpalaikę paskolą tektų mokėti ir palūkanas. Kontrolieriaus išvadoje nurodyta, kad ši trumpalaikė paskola būtina apyvartos lėšų trūkumui dengti. Tačiau yra ir pora pastebėjimų. Iki metų pabaigos, kai privalu šią trumpalaikę paskolą grąžinti, nesitikima geresnio mokesčių surinkimo bei sutaupyti biudžeto lėšų, pernai nesugebėta grąžinti beveik 892 tūkst. Lt tais metais gautos trumpalaikės paskolos. D. Kinderis abejoja, kad Savivaldybės finansinė būklė šių metų pabaigoje būtų geresnė už dabartinę.
Atsižvelgęs į tai, kad būtina mokėti atlyginimus ir socialinio draudimo įmokas, jog nėra laisvų lėšų likučio einamosioms būtiniausioms reikmėms, o nustatyti skolinimosi limitai apyvartinių lėšų trūkumui padengti neleidžia Savivaldybei savarankiškai skolintis ne iš valstybės biudžeto, Savivaldybės kontrolierius išvadoje sutiko, kad skolintis iš valstybės biudžeto dar galima.
Taryba nusprendė iš valstybės biudžeto imti trumpalaikę 570 tūkst. Lt paskolą.

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite