Prezidentas Gitanas Nausėda: Baltijos šalims reikia daugiau NATO sąjungininkų pajėgų, oro ir priešraketinės gynybos

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda kovo 29 d.  kartu su Latvijos ir Estijos Prezidentais dalyvavo Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ekspertų grupės – Atlanto tarybos – organizuojamoje Baltijos šalių vadovų diskusijoje.

Lietuvos, Latvijos ir Estijos Prezidentai nuotoliniu būdu vykusioje diskusijoje kalbėjo apie Baltijos regiono saugumą Rusijos karo prieš Ukrainą akivaizdoje, augantį gynybos poreikį NATO rytiniame flange, NATO ir ES veiksmus užtikrinant sąjungininkų saugumą pasikeitusioje geopolitinėje aplinkoje, paramos Ukrainai stiprinimą bei tęstinumo užtikrinimą.

„Atgrasymo politikos laikas baigėsi…“

Atlanto tarybos organizuotoje diskusijoje Lietuvos Prezidentas akcentavo, kad Rusijos karo Ukrainoje kontekste NATO turėtų skirti ypatingą dėmesį Baltijos šalių saugumo užtikrinimui. Pasak šalies vadovo, Lietuva yra įsprausta tarp militarizuoto Kaliningrado regiono ir Baltarusijos, kurią jau galime vadinti Rusijos karine provincija, todėl mūsų valstybės gynybos klausimas, įskaitant oro gynybą, ypač svarbus.

„Atgrasymo politikos laikas baigėsi – turime pereiti prie priešakinės gynybos. Dabartinėje situacijoje NATO privalo imtis tolesnių ryžtingų veiksmų stiprinant rytinio flango saugumą: užtikrinti atitinkamą pajėgų buvimą ir, kas ypač svarbu, oro ir priešraketinę gynybą Baltijos šalyse. Tai yra būtina, kad mūsų žmonės jaustųsi saugūs“, – sakė Prezidentas.

Lietuvos vadovas taip pat kalbėjo apie sąjungininkų pajėgų didinimo poreikį Lietuvoje ir kitose Baltijos valstybėse siekiant geriau apsaugoti NATO erdvę, esančią iš abiejų Suvalkų koridoriaus pusių. Prezidentas pabrėžė, kad NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės nuolatinis dislokavimas Lietuvoje yra svarbus saugumo garantas ir turi būti didinamas, tačiau ne mažiau reikšmingas ir JAV pajėgų stiprinimas šalyje.

Svarbu NATO ir ES bendradarbiavimas

Valstybės vadovas taip pat akcentavo, kad, V. Putinui tęsiant karą Ukrainoje, sankcijos Rusijai turi būti griežtinamos. Prezidentas pabrėžė, kad primygtinai ragina ES partnerius nustoti pirkti rusiškas dujas ir naftą, nes būtent iš šio pajamų šaltinio Kremlius finansuoja savo brutalius nusikaltimus Ukrainoje.

Dabartinėje saugumo padėtyje, pasak Lietuvos vadovo, svarbus yra NATO ir ES bendradarbiavimas, taip pat – transatlantinių ryšių stiprinimas. Prezidento teigimu, tai yra galimybė transatlantinį bendradarbiavimą pakelti į naują lygį ir jį smarkiai išplėsti – nuo saugumo iki ekonomikos ir energetikos.

Lietuvos, Latvijos ir Estijos Prezidentų diskusijoje taip pat buvo aptarti paramos ir humanitarinės pagalbos Ukrainai klausimai, Rusijos karo Ukrainoje pasekmės regionui ir visai Europai. Diskusija surengta Baltijos valstybių įstojimo į NATO 18-ųjų metinių proga.

Prezidento komunikacijos grupė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutė: mero komandoje – socialdemokratė Vaidutė Armonienė

Šilutės rajono savivaldybės mero patarėjos pareigas jau eina socialdemokratė Vaidutė Armonienė. Ji – antroji mero patarėja, anksčiau dirbusi Edita Šukytė ir po savivaldos rinkimų liko šiose pareigose. Šilutės rajono savivaldybės taryba patvirtino, kad tiesiogiai išrinktas meras Vytautas Laurinaitis savo komandoje gali turėti du vicemerus, du patarėjus, savivaldybės administracijos direktorių. Mero valia, ką jis pasirenka į šią komandą. Kol kas merui sekėsi: į vicemerus pasiūlė Socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus pirmininką Tomą Budrikį, savivaldybės Taryba pritarė. Savivaldybės administracijos direktoriumi paskyrė Andrių Jurkų,

Orai vės, šalnų vis bus, žadama ir lietaus

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie artėjančio savaitgalio orus. Birželio 2 d., penktadienį, naktį daug kur trumpai palis (vyraus nedidelis lietus). Vėjas pūs iš šiaurės, 8-13 m/s, pajūryje gūsiai 15 m/s. Temperatūra bus 2-7, vietomis – 8-10 laipsnių šilumos, dirvos paviršiuje kai kur, didesnė tikimybė šiaurės vakaruose, šalnos, bus nuo 0 iki 2 laipsnių šalčio.  Dieną vietomis trumpas, daugiausia nedidelis lietus. Vėjas šiaurės, šiaurės vakarų, 9-14 m/s, kai kur gūsiai 15-17 m/s. Temperatūra  bus 12-17 laipsnių šilumos. Birželio 3 d., šeštadienį,

Žinios iš policijos

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Gegužės 30 d. prieš pietus Pagrynių k., Šilutės sen., neblaiviai (2,42 prom.) moteriai, gim. 1972 m., sukėlė fizinį skausmą vyras, gim. 1989 m. Birželio 1 d. popietę Traksėdžių k., Šilutės sen., moteris, gim. 1954 m., sukėlė fizinį skausmą vyrui, gim. 1953 m. Įtariamoji buvo sulaikyta. Gegužės 21 d. naktį Traksėdžių k., Šilutės sen., moteris, gim. 1996 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviam (4,69 prom.) vyrui, gim. 1987 m. Gegužės 31 d.

Taip pat skaitykite