Prasmingos dienos stovykloje

Vainuto gimnazijos stovykloje ,,Gera būti kartu“ atostogavo 17 mokinių. Šioje stovykloje jau 18-ti metai dirba Aldona Juknienė, o šiemet prisijungė mokytoja Asta Merkelienė. Pirma diena prasidėjo gimnazijos direktorės Laimos Barakauskienės ir pavaduotojos Astos Mauricienės sveikinimu bei palinkėjimu gražių ir prasmingų dienų.

Atvykus į Dreverną mus pasitiko kapitonas Hubertas su reisine valtimi „Dreverna“. Plaukiant mariomis stovyklautojai buvo mokomi surišti jūrinį ir laivo tvirtinimo mazgus, pamatė, kaip pakeliamos ir nuleidžiamos burės. J. Gižo etnografinėje sodyboje muziejaus vadovė Laura Martinkienė supažindino su ekspozicija. Vaikai nemažai sužinojo apie vėtrunges, jas spalvino, kiekvienas pasigamino po žuvelę.

Antrą stovyklos dieną Bitėnuose stovyklautojus pasitiko Pagėgių pasienio rinktinės vyresnioji specialistė Dovilė Jankauskienė. Mokiniai sužinojo apie pasieniečių profesiją, pamatė pasienio ženklus, matavosi liemenes ir šalmą. Daugiausiai teigiamų emocijų stovyklautojai patyrė klausydamiesi kinologo Giedriaus ir stebėdami belgų aviganio Nemo pasirodymą.

Kitą stovyklos dieną Švėkšnos amatų centre keramikos studijos mokytojas Vytautas Bliūdžius stovyklautojus supažindino su molio savybėmis, parodė įvairių molinių dirbinių. Visi noriai pasigamino po puoduką ar vazelę ir paliko išdeginti krosnyje.

Ketvirtoji diena prabėgo Pagramančio regioniniame parke. Lankytojų centro administratorė Rita Krompalcienė surengė edukaciją „Piemenėlių duona“. Stovyklautojai sužinojo, iš ko buvo kepama duonelė, ir patys ant žarijų išsikepė po duonelę, kurią čia pat ir suvalgė, užsigerdami kvapnia žolelių arbata. Pasistiprinus duonele, vaikams buvo parodytos atodangos, 20 metrų aukščio piliakalnis, papasakota jį juosiančio upelio istorija, aplankyta partizanų žeminė.

Paskutinė stovyklos diena vyko Vainuto bendruomenės namuose. Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro etnografė–vadybininkė Nijolė Stanelienė mokė, kaip reikia „austi“ paveikslą iš gamtinės medžiagos, o l. e. direktorės pareigas Audrė Šalkauskienė rišo apyrankes makrame būdu.

Atsisveikinimo metu vaikai rašė: 0132Liūdna, kad jau baigėsi stovykla“, „Labai norėčiau dalyvauti ir kitais metais“, „Patiko kiekviena veikla“. Tai gražiausi padėkos žodžiai.

Aldona Juknienė ir Asta Merkelienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Įamžinama seserų elzbietiečių veikla Švėkšnoje

2023 m. Šilutės Hugo Šojaus muziejaus Švėkšnos ekspozicija įgyvendina projektą „Šv. Jokūbo festivalis Švėkšnoje: seserų elzbietiečių veikla Švėkšnoje“. Projekto tikslas – įamžinti vienuolės Antaninos Žemgulytės-Bonitos bei seserų elzbietiečių veiklą Lietuvoje ir Švėkšnoje. Po Pirmo pasaulinio karo nepriklausomoje Lietuvoje susiklostė palankios sąlygos augti vienuolijoms. 1918–1940 m. Lietuvoje naujai įsikūrė 11 ordinų ir kongregacijų vienuoliai: vargdienių seserys, kazimierietės, kryžietės, elzbietietės, pranciškonės, jėzuitai, kapucinai, dominikonai, saleziečiai, pranciškietės ir salezietės. 1924 m. į Lietuvą iš Karaliaučiaus, kur buvo įsikūręs kongregacijos provincijos centras su noviciatu,

Kaip tinkamai laikyti nusipirktą pieną

Pienas – vienas perkamiausių lietuvių maisto produktų. Kad jis išlaikytų savo skonį ir maistines savybes iki pat galiojimo laiko pabaigos, jį parsinešę namo turėtume laikytis tam tikrų taisyklių. Dalis iš jų, ko gero, yra žinomos daugeliui, tačiau kai kurios gali nustebinti. Apie tai, kokių klaidų vengti nusipirkus pieno, pasakoja prekės ženklą „Dvaro“ valdančios bendrovės „Pieno žvaigždės“ vyriausioji technologė Dalia Mickeliūnienė. Pienas turi būti laikomas šaldytuve. Tad įsipylę pieno, visuomet stenkitės kuo greičiau jį padėti atgal į šaldytuvą. Taip pat visuomet

Gydymo įstaigos gaus daugiau lėšų už suteiktas paslaugas, medikai – didesnius atlyginimus

Siekiant sudaryti sąlygas gydymo įstaigoms nuo 2024 m. sausio 1 d. didinti medikų darbo užmokestį ne mažiau kaip 10 proc., sveikatos apsaugos ministro įsakymu padidintos asmens sveikatos priežiūros paslaugų bazinės kainos. Tai leis gydymo įstaigoms gauti papildomų lėšų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) ir skirti jas darbuotojų darbo užmokesčiui didinti. Pagal padidintus įkainius būtų atsiskaitoma už asmens sveikatos priežiūros paslaugas, suteiktas nuo šių metų lapkričio 1 d. „Laikomės įsipareigojimų reguliariai didinti medicinos darbuotojų atlygius – tai daroma peržiūrint įkainius

Su patyčiomis mokyklose vaikai kovoja pasitelkę piešinius

Patyčios tarp mokyklinio amžiaus vaikų yra viena opiausių problemų. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, patyčias patiria vidutiniškai 42 proc. berniukų ir 37 proc. mergaičių 40-yje labiausiai išsivysčiusių šalių. Pasipriešinti patyčioms nusiteikę ir Lietuvos vaikai, pasitelkę tam kūrybingas idėjas. „Su patyčiomis susidurti gali ne tik vaikai ar paaugliai, bet ir suaugusieji. Tačiau, jei suaugusieji gali apsiginti, labai dažnai vaikai jaučiasi bejėgiai prieš juos emociškai, o kartais net fiziškai žalojantį elgesį. Galime pasidžiaugti, kad patyčios mokyklose nebėra tabu – ši problema ne

Taip pat skaitykite