Prasmingos dienos stovykloje

Vainuto gimnazijos stovykloje ,,Gera būti kartu“ atostogavo 17 mokinių. Šioje stovykloje jau 18-ti metai dirba Aldona Juknienė, o šiemet prisijungė mokytoja Asta Merkelienė. Pirma diena prasidėjo gimnazijos direktorės Laimos Barakauskienės ir pavaduotojos Astos Mauricienės sveikinimu bei palinkėjimu gražių ir prasmingų dienų.

Atvykus į Dreverną mus pasitiko kapitonas Hubertas su reisine valtimi „Dreverna“. Plaukiant mariomis stovyklautojai buvo mokomi surišti jūrinį ir laivo tvirtinimo mazgus, pamatė, kaip pakeliamos ir nuleidžiamos burės. J. Gižo etnografinėje sodyboje muziejaus vadovė Laura Martinkienė supažindino su ekspozicija. Vaikai nemažai sužinojo apie vėtrunges, jas spalvino, kiekvienas pasigamino po žuvelę.

Antrą stovyklos dieną Bitėnuose stovyklautojus pasitiko Pagėgių pasienio rinktinės vyresnioji specialistė Dovilė Jankauskienė. Mokiniai sužinojo apie pasieniečių profesiją, pamatė pasienio ženklus, matavosi liemenes ir šalmą. Daugiausiai teigiamų emocijų stovyklautojai patyrė klausydamiesi kinologo Giedriaus ir stebėdami belgų aviganio Nemo pasirodymą.

Kitą stovyklos dieną Švėkšnos amatų centre keramikos studijos mokytojas Vytautas Bliūdžius stovyklautojus supažindino su molio savybėmis, parodė įvairių molinių dirbinių. Visi noriai pasigamino po puoduką ar vazelę ir paliko išdeginti krosnyje.

Ketvirtoji diena prabėgo Pagramančio regioniniame parke. Lankytojų centro administratorė Rita Krompalcienė surengė edukaciją „Piemenėlių duona“. Stovyklautojai sužinojo, iš ko buvo kepama duonelė, ir patys ant žarijų išsikepė po duonelę, kurią čia pat ir suvalgė, užsigerdami kvapnia žolelių arbata. Pasistiprinus duonele, vaikams buvo parodytos atodangos, 20 metrų aukščio piliakalnis, papasakota jį juosiančio upelio istorija, aplankyta partizanų žeminė.

Paskutinė stovyklos diena vyko Vainuto bendruomenės namuose. Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro etnografė–vadybininkė Nijolė Stanelienė mokė, kaip reikia „austi“ paveikslą iš gamtinės medžiagos, o l. e. direktorės pareigas Audrė Šalkauskienė rišo apyrankes makrame būdu.

Atsisveikinimo metu vaikai rašė: 0132Liūdna, kad jau baigėsi stovykla“, „Labai norėčiau dalyvauti ir kitais metais“, „Patiko kiekviena veikla“. Tai gražiausi padėkos žodžiai.

Aldona Juknienė ir Asta Merkelienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Ar pabrangs ugdymas Šilutės meno mokykloje?

Šilutės meno mokykla kreipėsi į Savivaldybę prašydama padidinti mokesčius už mokinių ugdymą šioje įstaigoje. Jau perengtas sprendimo projektas. Jį svarstys kitą savaitę Tarybos komitetuose, o galutinį žodį tars Savivaldybės taryba spalio pabaigoje vyksiančiame posėdyje.   Svarstoma, kad  meno mokyklos dailės, muzikos bei šokio skyriuose nuo lapkričio 1 d. galiotų tokio dydžio mokesčiai:   besimokantiems pagal dailės arba muzikos ankstyvojo ugdymo programą – 16 Eur;   besimokantiems dailės ir šokio skyriuose pagal pradinio arba pagrindinio ugdymo programas – 16 Eur;  

Taip pat skaitykite