Prasmingos dienos stovykloje

Vainuto gimnazijos stovykloje ,,Gera būti kartu“ atostogavo 17 mokinių. Šioje stovykloje jau 18-ti metai dirba Aldona Juknienė, o šiemet prisijungė mokytoja Asta Merkelienė. Pirma diena prasidėjo gimnazijos direktorės Laimos Barakauskienės ir pavaduotojos Astos Mauricienės sveikinimu bei palinkėjimu gražių ir prasmingų dienų.

Atvykus į Dreverną mus pasitiko kapitonas Hubertas su reisine valtimi „Dreverna“. Plaukiant mariomis stovyklautojai buvo mokomi surišti jūrinį ir laivo tvirtinimo mazgus, pamatė, kaip pakeliamos ir nuleidžiamos burės. J. Gižo etnografinėje sodyboje muziejaus vadovė Laura Martinkienė supažindino su ekspozicija. Vaikai nemažai sužinojo apie vėtrunges, jas spalvino, kiekvienas pasigamino po žuvelę.

Antrą stovyklos dieną Bitėnuose stovyklautojus pasitiko Pagėgių pasienio rinktinės vyresnioji specialistė Dovilė Jankauskienė. Mokiniai sužinojo apie pasieniečių profesiją, pamatė pasienio ženklus, matavosi liemenes ir šalmą. Daugiausiai teigiamų emocijų stovyklautojai patyrė klausydamiesi kinologo Giedriaus ir stebėdami belgų aviganio Nemo pasirodymą.

Kitą stovyklos dieną Švėkšnos amatų centre keramikos studijos mokytojas Vytautas Bliūdžius stovyklautojus supažindino su molio savybėmis, parodė įvairių molinių dirbinių. Visi noriai pasigamino po puoduką ar vazelę ir paliko išdeginti krosnyje.

Ketvirtoji diena prabėgo Pagramančio regioniniame parke. Lankytojų centro administratorė Rita Krompalcienė surengė edukaciją „Piemenėlių duona“. Stovyklautojai sužinojo, iš ko buvo kepama duonelė, ir patys ant žarijų išsikepė po duonelę, kurią čia pat ir suvalgė, užsigerdami kvapnia žolelių arbata. Pasistiprinus duonele, vaikams buvo parodytos atodangos, 20 metrų aukščio piliakalnis, papasakota jį juosiančio upelio istorija, aplankyta partizanų žeminė.

Paskutinė stovyklos diena vyko Vainuto bendruomenės namuose. Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro etnografė–vadybininkė Nijolė Stanelienė mokė, kaip reikia „austi“ paveikslą iš gamtinės medžiagos, o l. e. direktorės pareigas Audrė Šalkauskienė rišo apyrankes makrame būdu.

Atsisveikinimo metu vaikai rašė: 0132Liūdna, kad jau baigėsi stovykla“, „Labai norėčiau dalyvauti ir kitais metais“, „Patiko kiekviena veikla“. Tai gražiausi padėkos žodžiai.

Aldona Juknienė ir Asta Merkelienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Liudo Dovydėno premijai pasiūlytas ir šilutiškis Dovydas Pancerovas

Šilutėje užaugęs, gimnaziją baigęs Dovydas Pancerovas spėjo išgarsėti kaip žurnalistas, tačiau yra išleidęs ir knygų. Žymaus XX amžiaus rašytojo Liudo Dovydėno premijai, kuria apdovanojamas geriausio naujo lietuviško romano autorius, šiemet pristatyti penki kandidatai: Rugilė Audenienė už romaną „Vojago“ (Aukso žuvys, 2020) – pasiūlė leidykla „Aukso žuvys“; Liutauras Degėsys už romaną „Lengva nebus“ (LRS leidykla, 2020) – pasiūlė Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka; Rimantas Kmita už romaną „Remyga“ (Tyto alba, 2020) – pasiūlė leidykla „Tyto alba“; Dovydas Pancerovas už romaną

Dėmesio centre – mirtingumas, o ne ekonomika

Liepą Šilutės rajone sulaukta 40 naujagimių, mirė 63 žmonės, sutuokta 60 porų, iširo 11 šeimų. Tokią informaciją paskelbė Savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris. Jo duomenimis, šiemet per 7 mėnesius rajone sulaukta 208 naujagimių, mirė 443 žmonės, sutuokta 141 pora, buvo 81 ištuoka. Iširus 81 šeimai, su motinomis gyventi liko 78 vaikai, nė vieno – su tėvu. Statistikos departamento duomenimis, pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvos ekonomikos rezultatai yra geri, tačiau mažas gimstamumas ir didelis gyventojų mirštamumas jau kelia rūpesčių: per pirmąjį pusmetį

Akcija „Saugaus eismo stotelės“ – apie saugų mūsų visų eismą keliuose

Valstybės įmonės Lietuvos automobilių kelių direkcijos organizuojamos saugaus eismo stotelės pradeda kelionę po Lietuvos miestus ir miestelius. Š. m. rugpjūčio 2 – rugsėjo 3 dienomis Lietuvos miestuose ir miesteliuose veiks 102 saugaus eismo stotelės, kuriose Kelių direkcijos saugaus eismo specialistai konsultuos lankytojus saugaus eismo temomis. Didžiausias dėmesys bus skirtas labiausiai pažeidžiamiems eismo dalyviams – pėstiesiems, dviračių, paprastų ir elektrinių paspirtukų vairuotojams. Žinoma, kad atsakymus į juos dominančius klausimus išgirs ir kitų transporto priemonių vairuotojai, keleiviai. Rugpjūčio 9 d. nuo 10

Nuo rugpjūčio 2 d. parvykusiems iš Italijos ir Prancūzijos reikės izoliuotis

COVID-19 paveiktų šalių sąraše Italijai ir Prancūzijai atsidūrus raudonoje zonoje, nuo pirmadienio iš jų atvykstantys asmenys, nepaskiepyti nuo COVID-19 ligos ir nesirgę šia liga per paskutinį pusmetį, turės prieš kelionę atlikti tyrimą ir atvykus į Lietuvą izoliuotis. Nauji reikalavimai atvykstantiems iš Austrijos, Estijos, Islandijos, Norvegijos ir Taso salos – vykstantiems iš šių šalių reikės išsitirti prieš kelionę ir jau atvykus į Lietuvą, nes šios šalys pateko į geltoną zoną. Žalios zonos valstybių sąrašą, iš kur atvykstant reikalaujama atsivežti neigiamą COVID-19

Taip pat skaitykite