Prasmingos dienos stovykloje

Vainuto gimnazijos stovykloje ,,Gera būti kartu“ atostogavo 17 mokinių. Šioje stovykloje jau 18-ti metai dirba Aldona Juknienė, o šiemet prisijungė mokytoja Asta Merkelienė. Pirma diena prasidėjo gimnazijos direktorės Laimos Barakauskienės ir pavaduotojos Astos Mauricienės sveikinimu bei palinkėjimu gražių ir prasmingų dienų.

Atvykus į Dreverną mus pasitiko kapitonas Hubertas su reisine valtimi „Dreverna“. Plaukiant mariomis stovyklautojai buvo mokomi surišti jūrinį ir laivo tvirtinimo mazgus, pamatė, kaip pakeliamos ir nuleidžiamos burės. J. Gižo etnografinėje sodyboje muziejaus vadovė Laura Martinkienė supažindino su ekspozicija. Vaikai nemažai sužinojo apie vėtrunges, jas spalvino, kiekvienas pasigamino po žuvelę.

Antrą stovyklos dieną Bitėnuose stovyklautojus pasitiko Pagėgių pasienio rinktinės vyresnioji specialistė Dovilė Jankauskienė. Mokiniai sužinojo apie pasieniečių profesiją, pamatė pasienio ženklus, matavosi liemenes ir šalmą. Daugiausiai teigiamų emocijų stovyklautojai patyrė klausydamiesi kinologo Giedriaus ir stebėdami belgų aviganio Nemo pasirodymą.

Kitą stovyklos dieną Švėkšnos amatų centre keramikos studijos mokytojas Vytautas Bliūdžius stovyklautojus supažindino su molio savybėmis, parodė įvairių molinių dirbinių. Visi noriai pasigamino po puoduką ar vazelę ir paliko išdeginti krosnyje.

Ketvirtoji diena prabėgo Pagramančio regioniniame parke. Lankytojų centro administratorė Rita Krompalcienė surengė edukaciją „Piemenėlių duona“. Stovyklautojai sužinojo, iš ko buvo kepama duonelė, ir patys ant žarijų išsikepė po duonelę, kurią čia pat ir suvalgė, užsigerdami kvapnia žolelių arbata. Pasistiprinus duonele, vaikams buvo parodytos atodangos, 20 metrų aukščio piliakalnis, papasakota jį juosiančio upelio istorija, aplankyta partizanų žeminė.

Paskutinė stovyklos diena vyko Vainuto bendruomenės namuose. Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro etnografė–vadybininkė Nijolė Stanelienė mokė, kaip reikia „austi“ paveikslą iš gamtinės medžiagos, o l. e. direktorės pareigas Audrė Šalkauskienė rišo apyrankes makrame būdu.

Atsisveikinimo metu vaikai rašė: 0132Liūdna, kad jau baigėsi stovykla“, „Labai norėčiau dalyvauti ir kitais metais“, „Patiko kiekviena veikla“. Tai gražiausi padėkos žodžiai.

Aldona Juknienė ir Asta Merkelienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sukčiai iš moters išviliojo beveik 37 tūkstančius eurų

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone, kuriuos tiria policijos pareigūnai. Sukčiavimo būdu iš moters, gim. 1952 m., buvo išviliota nemaža suma pinigų – 36 926 eurai. Rugpjūčio 12-16 d. Oželių k., Švėkšnos sen., iš miško technikos „John Deere 11“degalų bako pavogtas dyzelinis kuras. Nuostolis 210 eurų. Rugpjūčio 16 d. po pietų Uostadvario k., Rusnės sen., į griovį nuvažiavo automobilis „Nissan Almera“, kurį vairavo neblaivi (1,86 prom.) moteris, gim. 1964 m. Rugpjūčio 16 d. vakare bute Kintuose kilus konfliktui,

COVID-19: kodėl Šilutėje skiepija pasibaigusio galiojimo vakcina?

Paskambinusi moteris papasakojo, kad rugpjūčio 12 d., penktadienį, nuvyko į Šilutės pirminės sveikatos centrą skiepytis nuo COVID-19. Buvo užsiregistravusi prieš savaitę. Iš to paties buteliuko jau buvo paskiepyta žmonių, bet moterį sudomino vakcinos galiojimo laikas. Pasirodo, birželį jis jau pasibaigė, o skiepija dar ir rugpjūčio beveik vidury. Moteris skiepytis atsisakė. Situaciją aiškinomės su Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro direktore Lina Stanišauskiene. Įstaigos vadovė sakė, jog vakcinas parsiveža iš Klaipėdos, kartu yra gautas Sveikatos apsaugos ministro įsakymas, kad vakcina, kurios galiojimo

Karštą dieną atgaivins didelis ąsotis su šaltu vandeniu ir žiupsnelis vaizduotės

Termometro stulpeliams vasarą pasiekus aukščiausią tašką, labiausiai džiugina šviežias ir gaivus gėrimas. Malonaus skonio gėrimų labai nesunku paruošti ir namuose.   Prekybos tinklo „Iki“ atstovė Vilma Juodkazienė teigia, kad karštą dieną atsigaivinti ir atkurti skysčių pusiausvyrą organizme geriausiai padeda geriamasis vanduo. Tačiau norint, kad vanduo nepabostų, vertėtų jį paskaninti įvairiais gaiviais priedais. „Gali būti, kad daugeliui ne visada pavyksta įveikti rekomenduojamą vandens dienos normą, o tai ypač svarbu per karščius. Vis dėlto su žaisminga gėrimo versija privalomos 8 stiklinės, kurios

Perkate būstą nesusituokę. Ką būtina žinoti?

Bendrą gyvenimą pradedančių porų sprendimą įsigyti ar nuomotis būstą dažnai nulemia jų šeiminė padėtis. Vienos didžiausių Lietuvoje nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ duomenimis, susituokusieji būstus įsigyja 4 kartus dažniau nei gyvenantys neregistruotoje santuokoje. Kas atbaido poras nuo būsto įsigijimo ir į ką atkreipti dėmesį perkant NT nesusituokus, atsako ekspertė.   „Didesnę dalį perkančių būstą sudaro susituokusios arba bent susižadėjusios poros, kurios jaučiasi pakankamai drąsiai kartu pradėti ieškoti bendrų namų. Tačiau populiarėjant gyvenimui oficialiai neįregistravus poros santykių, vis dažniau sulaukiame

Taip pat skaitykite