Potvynis semia kelią į Rusnę

Sausio 8 d., šeštadienis. Šiųmečio potvynio ilgai laukti neteko. Gruodį gerokai pasnigus, sausį beveik visas sniegas nutirpo ir upėmis upeliais iš aukštupio suplūdo į Nemuno deltą.

Virš kai kurių panemunės žvyrkelių jau telkšo net 80 cm vandens sluoksnis (Lietuvos automobilių kelių direkcijos duomenys – žemiau). Tokiais keliais nebepravažiuosi.

O kaip kelias į Rusnę?

Estakada tarnauja puikiai. Tvanui iki naujojo tilto apačios dar likę ištisi metrai, tačiau… Dviejose vietose jau semia atnaujintą ir, regis, paaukštintą plentą, vedantį iš Šilutės estakados link. Kol kas per naująjį asfaltą plūsta 10, o kai kur net ir arti 20 centimetrų potvynio srovė.

Iš kur šis vanduo?

Nežinantiems vietiniai paaiškins, kad tai iš krantų išsiveržusio Nemuno vandenys, keletą kilometrų nuo savo vagos atitekėję ant Rusnės plento per Žalgirių miškus ir Nemuno lankas.

Trumpam stabtelėjus nufotografuoti per vandenį riedančius automobilius, kitas tą patį darantis žmogus paporino, kad jis žinąs, kodėl taip atsitiko. Pats dalyvavęs prieš porą metų rekonstruojant šį kelią.

„Sakėm, kad reikia dar pusmetriu paaukštinti. Tik kauniečiai nepatikėjo, kad tiek galėtų vanduo sukilti. Ir pralaidų per mažai teįrengė vandeniui pratekėti. Jeigu spusteltų  bent 15 laipsnių šaltukas, šiam keliui amen – sulaužys asfaltą ir išplaus…“

Duok Dieve, kad tokie atsitiktinio „eksperto“ žodžiai nepasitvirtintų… Nepaklausiau net ano žmogaus vardo, mat ir užlietu keliu mašinos į Rusnę, keldamos tvano vandens purslus rieda beveik nenutrūkstamu srautu.

Matėme tarp automobilių ir porą dviratininkų. Kadangi pėsčiųjų ir dviratininkų juosta kairėje kelio pusėje apsemta, jie mynė pedalus važiuojamąja kelio juosta. Gal jiems labai reikėjo į Rusnę? Labiau panašu, kad pramogavo…

Petras Skutulas, autoriaus nuotr.

 

Lietuvos automobilių kelių direkcija praneša

Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti kelių ruožai, kuriuose eismas draudžiamas:

kelyje Nr. 4212  Plaškiai–Lazdėnai–Panemunė nuo 3,10 iki 3,52 km vandens gylis 80 cm.

kelyje Nr. 4212  Plaškiai–Lazdėnai–Panemunė nuo 3,52 iki 4,50 km vandens gylis 50 cm.

kelyje Nr. 4212  Plaškiai–Lazdėnai–Panemunė nuo 13,65 iki 14,75 km vandens gylis 40 cm.

kelyje Nr. 4213  Rusnė–Galzdonai–Plaškiai nuo 0,80 iki 6,00 km vandens gylis 60 cm.

kelyje Nr. 4213  Rusnė–Galzdonai–Plaškiai nuo 12,80 iki 15,00 km vandens gylis 50 cm.

kelyje Nr. 4213  Rusnė–Galzdonai–Plaškiai nuo 19,80 iki 20,80 km vandens gylis 30 cm.

kelyje Nr. 4215  Juknaičiai–Sausgalviai–Tatamiškiai nuo 7,20 iki 8,50 km vandens gylis 60 cm.

kelyje Nr. 4216  Užliekniai–Paleičiai nuo 4,60 iki 4,77 km vandens gylis 60 cm.

kelyje Nr. 4216  Užliekniai–Paleičiai nuo 4,77 iki 5,77 km vandens gylis 60 cm.

kelyje Nr. 4228  Povilai–Minija nuo 0,90 iki 0,95 km vandens gylis 15 cm.

kelyje Nr. 4229  Vilkiškiai–Bitėnai–Panemunė nuo 14,80 iki 17,70 km vandens gylis 80 cm.

kelyje Nr. 4229  Vilkiškiai–Bitėnai–Panemunė nuo 23,30 iki 23,40 km vandens gylis 50 cm.

kelyje Nr. 4231  Rukai–Šilgaliai–Nausėdai nuo 1,85 iki 6,69 km vandens gylis 60 cm.

kelyje Nr. 4237  Sausgalviai–Žalgiriai nuo 0,50 iki 2,70 km vandens gylis 60 cm.

kelyje Nr. 4246  Plaškiai–Lazdėnai nuo 0,00 iki 1,50 km vandens gylis 40 cm.

kelyje Nr. 4270  Žemaitkiemis–Vabalai nuo 4,20 iki 7,20 km vandens gylis 30 cm.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Sutikta Birutės Morkevičienės knyga „Saulės taku“

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje kovo 28-osios pavakarę įvyko susitikimas su Šilutės trečiojo amžiaus universiteto literatų sambūrio „Vėdrynas“ literate, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos nare Birute Morkevičiene, pristatyta jos nauja knyga „Saulės taku“. Šilutėje gyvenanti literatė yra išleidusi keturias autorines knygas, devynių knygų redaktorė,  penkių – bendraautorė. B. Morkevičienė publikuoja straipsnius rajono spaudoje, eilėraščius – laikraštyje „Gintaro gimtinė“. Renka medžiagą ir teikia rajono laikraščio „Šilokarčema“ literatų sambūrio „Vėdrynas“ pasiūlytam priedui „Žodžio šviesoje“. Susitikimo metu autorės poeziją skaitė Šilutės pirmosios gimnazijos moksleiviai.

Momentiniai mokėjimai bus vykdomi ir Velykų laikotarpiu

Lietuvos bankas primena, kad šventiniu laikotarpiu dėl momentinių mokėjimų teikiamų galimybių didžioji dauguma mokėjimo paslaugomis besinaudojančių klientų galės pervesti pinigus į sąskaitą kitame banke ar elektroninių pinigų įstaigoje (EPĮ) per kelias sekundes. Įprastus pavedimus atliekantys klientai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jie nebus vykdomi Didįjį penktadienį, šventinį savaitgalį ir antrąją šv. Velykų dieną, t. y. kovo 29-balandžio 1 dienomis. Momentiniai mokėjimai gavėjams kitose finansų įstaigose bus atliekami kaip įprastai – 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Juos

Lankantiems gražiausias Lietuvos vietas – nuostabius vaizdus atveriantys apžvalgos bokštai

Lietuvoje – daugiau nei 30 kvapą gniaužiančias panoramas atveriančių apžvalgos bokštų, kurie kartu su kitais gamtoje esančiais turistiniais objektais nuolat patenka tarp populiariausių keliautojų pasirinkimų, rodo kasmet atliekami vietinio turizmo tyrimai. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ kartu su turizmo informacijos centrais ir Valstybine saugomų teritorijų tarnyba parengė rekomenduojamų aplankyti apžvalgos bokštų, apžvalgos ratų, platformų, bokštelių ir kitų statinių sąrašą. Pasiryžę įkopti į visus 36, pasieksite daugiau nei 600 m aukštį, prilygstantį dviem Eifelio bokštams, pastatytiems vienas ant kito.

Netrukus žengsime į vasaros laiką − kodėl šis metas itin pavojingas vairuotojams?

Įvairūs tyrimai ir gyventojų apklausos rodo, kad du kartus per metus persukinėti laikrodžio rodykles iš žiemos į vasaros laiką ir atvirkščiai daugeliui žmonių nėra priimtina. Apie laiko sukiojimo poveikį žmogaus sveikatai kalbama nuolat, nes tai turi poveikio mūsų fizinei ir psichinei savijautai, išauga kritinių ligų rizika, mažėja darbingumas. Tačiau yra dar viena priežastis, dėl kurios laiko pasukimas dukart metuose tampa mirtinai pavojingu gyvybei. Artūro Juodeikio, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktoriaus, komentaras Laiko keitimas paveikia ne tik žmogaus sveikatą ir savijautą,

Taip pat skaitykite