Potvynis pamaryje slūgsta

potvynis

Vandens ant kelio į Rusnę jau beveik nebeliko. Simono Skutulo nuotr.

Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus civilinės saugos specialistas Rimantas Zimantas sausio 11 d., antradienį, patvirtino, kad Pamaryje potvynis slūgsta.

Vanduo slūgsta

Šiandien, sausio 11-ąją, ant kelio Šilutė-Rusnė tik vienoje gal 100 metrų atkarpoje dar yra keli centimetrai vandens. Visas kitas kelias neapsemtas. Rusnės gyventojai be didesnių rūpesčių susisiekia su Šilute, nesutrikdytas verslas.

„Estakados nauda akivaizdi. Jeigu jos nebūtų, toje vietoje vanduo būtų tiek kelią apsėmęs, kad jau nuo gruodžio vidurio, ko gero, būtų tekę kelti automobilius, jie negalėtų pervažiuoti. Pastaruoju metu, kai potvynis įsismarkavo, nebūtų galimas ir automobilių kėlimas“, – sakė R. Zimantas.

Jis pasidžiaugė gamtos dovana – po sunkaus sausio pirmojo savaitgalio pagaliau potvynis gana stipriai nuslūgo. Mažiau vandens plūsta iš Nemuno aukštupio, matyt, šąla, daugėja ledų. Per pastarąją parą keliais centimetrais nuslūgo vandens lygis ir Atmatos upėje.

Sudėtingaiausia Žalgiriuose

Ypač sunkų metą išgyvenančiame Žalgirių kaime, Šilutės sen., yra 18 sodybų, čia gyvenamąją vietą deklaravę 53 žmonės. Pora šeimų panoro laikinai pagyventi kitur: ugniagesiai gelbėtojai padėjo jiems išvykti. Viena šeima gyvena bute Rusnėje, kita įsikūrė pas giminaičius.

R. Zimantas informavo, kad vakar, sausio 10 d., šio kaimo gyventojams nugabenta vandens. Išdalinta 16 porų ilgaaulių guminių batų, dar 9 poras pristatys.

„Su seniūnais sutarta, kad skambintų gyventojams, klaustų, kokios pagalbos reikia. Rajone potvynio vanduo yra apsėmęs 36 tūkstančius hektarų. Tai Šilutės, Kintų, Saugų, Usėnų, Juknaičių seniūnijose, yra apsemtų vietų ir Rusnės seniūnijoje. Negauta signalų dėl ligos, sutrikusios sveikatos ar kitų nelaimių. Maisto produktų irgi neprašo“, – pasakojo R. Zimantas.

Šis potvynis ne tik labai stiprus. Kadangi vis pašaldavo, kaupiasi ledo sluoksniai. Virš upių yra ir stipraus ledo, ir tekančio vandens srovių. Anot R. Zimanto, ledu bus išsigelbėję kiškiai, stirnos ir kiti miško bei laukų žvėreliai.

Atmata vis dar sukaustyta ledo

potvynis

Ledai Atmatoje ties Rusne.

Atmatos upė, kuria į marias turėtų ištekėti potvynio vanduo, sukaustyta ledų. Jeigu dar vis šals, potvynio vandenims vis mažiau liks kelio. Anot R. Zimanto, ir dėl šios priežasties Nemunu atitekėjęs vanduo taip stipriai liejosi į miškus ir pievas.

Kita vertus, visos mūsų krašto upės labai užneštos, jas būtina valyti, kitaip potvyniai bus vis baisesni. Apie upių valymo programos būtinybę Savivaldybės vadovai kalbėjo ir nuotoliniame pasitarime su vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite.

Parengus programą, reikia numatyti ir būtinų lėšų jai įgyvendinti. Tai Vyriausybės galvos skausmas.

Stasė Skutulienė 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Savaitgalio orai: šeštadienis bus lietaus  

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugpjūčio 5 d., penktadienį, dangų dengs menkas debesų sluoksnis. Nelis. Pūs vidutinio stiprumo pietų, pietryčių krypties vėjas. Bus karšta diena. Įdienojus oras kais iki 27-32 laipsnių karščio. Rugpjūčio 6 d., šeštadienį, naktis be lietaus, tik paryčiais vakarinį šalies pakraštį pasieks vėsesni orai. Vakariniuose rajonuose ims slinkti trumpalaikės liūtys, gali sugriaudėti perkūnija. Pietų, pietvakarių vėjas keis kryptį į vakarų, šiaurės vakarų, bus nestiprus. Debesų daugės, tačiau oras neskubės vėsti ir saulei tekant termometrai rodys nuo 15

Liepą Šilutės rajone – 70 santuokų

Santuokų skaičiumi liepos mėnuo išskirtinis 2022 metais. Taip pat ir tuo, kad iš 70 santuokų net 37 – bažnytinės, o dvi – užsienyje. Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad liepą rajone įregistruota: 52 naujagimiai, 55 mirtys, 70 santuokų ir 6 ištuokos. Liepą sulaukta 25 berniukų ir 27 mergaičių, 28 naujagimiai gimė Šilutės mieste, 24 – seniūnijose, 23 sulaukta užsienyje, jie tik įtraukti į sąrašus. Viena šeima susilaukė dvynių. 17 naujagimių pripažinta tėvystė, nes poros nėra įregistravusios santuokos. Populiarūs

Kada reikia siuntimo pas gydytoją, o kada ne?

Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms siuntimus gauti PSDF lėšomis apmokamų paslaugų išduoda šeimos gydytojai arba gydytojai specialistai. Siuntimai išduodami, jei gydytojui dėl paciento sveikatos būklės reikia pasikonsultuoti su kitu gydytoju, atlikti tyrimus, tikslinti gydymą, gydyti ligoninėje. Siuntimas galioja 60 dienų ir

Kataraktą galima įveikti

Akies lęšiukas savo funkcijas atlieka gerai tik tada, kai jis yra skaidrus, tačiau yra tokių akių ligų, kurios trukdo lęšiukui tinkamai funkcionuoti. Viena iš jų – katarakta. Katarakta (akies lęšiuko sudrumstėjimas) – viena dažniausių regėjimo netekimo priežasčių. Šią ligą gali sukelti nemažai veiksnių, tačiau pagrindinis susirgimo rizikos faktorius yra amžius. Sulėtėjus medžiagų apykaitai, akies lęšiukas pradeda drumstėti. Tai natūralūs senatviniai organizmo pokyčiai. Tačiau jei lęšiuko skaidrumas ima trukdyti įprastiniai veiklai, reiktų nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jaunesniems žmonėms katarakta gali būti

Taip pat skaitykite