Populiarėja išmanus pašto korespondencijos siuntimo būdas

Vis daugiau šalies verslo įmonių ir organizacijų pašto paslaugomis savo biuruose naudojasi savarankiškai. Per elektroninę Lietuvos pašto savitarnos sistemą (e. savitarną) šiemet jau išsiųsta beveik pusė milijono siuntų.

e-savitarna„Verslo klientai aktyviai naudojasi inovatyvia elektronine Lietuvos pašto savitarnos sistema, per kurią galima nepakilus nuo darbo stalo paruošti išsiųsti norimas pašto korespondencijos siuntas ar siuntinius. Naudodamasis elektroniniais įrankiais nuo šiol kiekvienas gali savarankiškai, negaišdamas laiko pašte apdoroti siunčiamas pašto siuntas ir be eilės pristatyti į paštą arba dar paprasčiau – atiduoti įmonę aptarnaujančiam laiškininkui. Išsiųsti laišką su dokumentais ar didesnį pašto siuntinį dar niekada nebuvo taip patogu, greita ir paprasta“, – pažymėjo Lietuvos pašto Strategijos ir plėtros departamento vadovas Mikas Jovaišas.

Šiuo metu prie e. savitarnos sistemos jau yra prisijungę per 5,3 tūkst. verslo įmonių ir organizacijų. Skaičiuojama, kad šįmet Lietuvos pašto verslo klientai naudodamiesi e. savitarnos sistema yra išsiuntę 450 tūkst. pašto siuntų. Kas mėnesį vidutiniškai apie 15–20 proc. išauga pašto siuntų, pateiktų per elektroninę Lietuvos pašto savitarnos sistemą, skaičius.

Savitarnos veikimo principas toks: klientas prisijungia prie elektroninės Lietuvos pašto sistemos, suveda reikiamus siuntos ir jos gavėjo duomenis, suformuoja siuntimo užsakymą ir ant siunčiamos siuntos užklijuoja atsispausdintą specialų lipduką. Tokią savarankiškai parengtą siuntą belieka atiduoti įmonę aptarnaujančiam pašto darbuotojui arba pristatyti į paštą. E. savitarnoje parengtos siuntos pašte priimamos be eilės.

„Informacinių technologijų amžiuje, kai vis daugiau viešųjų paslaugų perkeliama į virtualiąją erdvę, e. savitarna yra lankstesnis, patogesnis ir laiko sąnaudų atžvilgiu ekonomiškesnis siuntimo būdas. Atsižvelgdami į klientų poreikius, ir toliau tobuliname šią elektroninę paslaugą, kad jį tenkintų naudotojų lūkesčius. Jau greitu metu e. savitarnos sistemoje bus įdiegti nauji funkciniai įrankiai, skirti dar patogesniam savarankiškam siuntų apdorojimui“, – teigė M. Jovaišas.

Elektroninėje Lietuvos pašto savitarnoje galima sekti siunčiamų registruotųjų siuntų kelią, eliminuojama adresavimo klaidos tikimybė: suvesti adresai yra tikrinami, siuntoms Lietuvoje priskiriami pašto kodai, o į užsienį siunčiamoms siuntoms parenkami būtini užpildyti muitinės dokumentai ir nurodoma, kaip teisingai šiuos pildyti.

2016-10-25

Hits: 137

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite