Populiarėja išmanus pašto korespondencijos siuntimo būdas

Vis daugiau šalies verslo įmonių ir organizacijų pašto paslaugomis savo biuruose naudojasi savarankiškai. Per elektroninę Lietuvos pašto savitarnos sistemą (e. savitarną) šiemet jau išsiųsta beveik pusė milijono siuntų.

e-savitarna„Verslo klientai aktyviai naudojasi inovatyvia elektronine Lietuvos pašto savitarnos sistema, per kurią galima nepakilus nuo darbo stalo paruošti išsiųsti norimas pašto korespondencijos siuntas ar siuntinius. Naudodamasis elektroniniais įrankiais nuo šiol kiekvienas gali savarankiškai, negaišdamas laiko pašte apdoroti siunčiamas pašto siuntas ir be eilės pristatyti į paštą arba dar paprasčiau – atiduoti įmonę aptarnaujančiam laiškininkui. Išsiųsti laišką su dokumentais ar didesnį pašto siuntinį dar niekada nebuvo taip patogu, greita ir paprasta“, – pažymėjo Lietuvos pašto Strategijos ir plėtros departamento vadovas Mikas Jovaišas.

Šiuo metu prie e. savitarnos sistemos jau yra prisijungę per 5,3 tūkst. verslo įmonių ir organizacijų. Skaičiuojama, kad šįmet Lietuvos pašto verslo klientai naudodamiesi e. savitarnos sistema yra išsiuntę 450 tūkst. pašto siuntų. Kas mėnesį vidutiniškai apie 15–20 proc. išauga pašto siuntų, pateiktų per elektroninę Lietuvos pašto savitarnos sistemą, skaičius.

Savitarnos veikimo principas toks: klientas prisijungia prie elektroninės Lietuvos pašto sistemos, suveda reikiamus siuntos ir jos gavėjo duomenis, suformuoja siuntimo užsakymą ir ant siunčiamos siuntos užklijuoja atsispausdintą specialų lipduką. Tokią savarankiškai parengtą siuntą belieka atiduoti įmonę aptarnaujančiam pašto darbuotojui arba pristatyti į paštą. E. savitarnoje parengtos siuntos pašte priimamos be eilės.

„Informacinių technologijų amžiuje, kai vis daugiau viešųjų paslaugų perkeliama į virtualiąją erdvę, e. savitarna yra lankstesnis, patogesnis ir laiko sąnaudų atžvilgiu ekonomiškesnis siuntimo būdas. Atsižvelgdami į klientų poreikius, ir toliau tobuliname šią elektroninę paslaugą, kad jį tenkintų naudotojų lūkesčius. Jau greitu metu e. savitarnos sistemoje bus įdiegti nauji funkciniai įrankiai, skirti dar patogesniam savarankiškam siuntų apdorojimui“, – teigė M. Jovaišas.

Elektroninėje Lietuvos pašto savitarnoje galima sekti siunčiamų registruotųjų siuntų kelią, eliminuojama adresavimo klaidos tikimybė: suvesti adresai yra tikrinami, siuntoms Lietuvoje priskiriami pašto kodai, o į užsienį siunčiamoms siuntoms parenkami būtini užpildyti muitinės dokumentai ir nurodoma, kaip teisingai šiuos pildyti.

2016-10-25

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Muziejų naktis Bitėnuose

Šeštadienį, gegužės 14 d., Bitėnus apgobė Tarptautinė muziejų naktis. Nepaisant žvarbos, Martyno Jankaus muziejuje susirinko nemažas būrys svečių. Jaukiai įsitaisę muziejaus edukacinio centro antrame aukšte, žiūrovai stebėjo paruoštą Martyno Jankaus muziejaus programą.   Vakaras prasidėjo grafikės Gražinos Didelytės spalvotų piešinių parodos pristatymu iš ciklo „Dainavo klodai“ ir „Brangiausios vietos“. Pristatyme dalyvavo menininkės kūrybinių teisių paveldėtojas, jos darbų skleidėjas ir atminimo puoselėtojas prof. Vygandas Čaplikas, kartu su parodos kuratore Vida Korn. Šioje parodoje eksponuojami menininkės darbai sukurti jai apsigyvenus Dzūkijoje, Rūdnelės

Įgyvendintas iš ES Socialinio fondo finansuojamas socialinės gerovės projektas      

Asociacija Šilutės Soroptimos klubas ir partneriai Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras bei Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šilutės Viltis“ įgyvendino Europos Socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Socialinę gerovę kuriame drauge“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0433. Projekto tikslas-ugdyti savipagalbos ir socialinius įgūdžius socialinę atskirtį patiriantiems Šilutės gyventojams, kartu ugdant bendruomeniškumą ir savanorystę.  Šiam tikslui pasiekti suorganizuoti 108 užsiėmimai asmenims su negalia, jų šeimų nariams, vyresnio amžiaus Šilutės miesto gyventojams. Įgyvendinant projektą vyko įvadinis seminaras, 5 bendrųjų įgūdžių mokymai, 61 seminaras-praktikumas, 40 lavinamųjų užsiėmimų,

Tarp piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojų – ir ketvirtokė iš Žemaičių Naumiesčio

Paskelbti piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: viena iš jų – Ugnė Barakauskaitė, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė. Paaiškėjo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos surengto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: Šakių „Varpo“ mokyklos penktos klasės mokinė Austėja Pužauskaitė, Alytaus r. Butrimonių gimnazijos septintos klasės mokinys Grantas Grudzinskas, Tauragės „Versmės“ gimnazijos pirmos gimnazinės klasės mokinė Kamilė Savickaitė, Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė Ugnė Barakauskaitė, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos aštuntokė Marija Šmakotinaitė ir Visagino edukacijų centro

Kas yra debesijos ekosistema ir ką turėtumėte apie ją žinoti?

Ko gero, daugelis verslininkų, jei patys nesinaudoja debesų kompiuterija (angl. cloud computing), arba kitaip debesija, tai bent yra apie ją girdėję. Šis IT sprendimas leidžia greitai prisitaikyti ir patenkinti nuolat kintančius įmonės poreikius. Debesų kompiuterija įgalina kurti naujoviškesnius ir dinamiškesnius darbo būdus, kurie skatina verslo augimą ir suteikia konkurencinį pranašumą. Taigi šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie tai, kas yra debesijos ekosistema, kaip ji veikia ir kokiais privalumais pasižymi. Debesijos ekosistema – kas tai? Debesijos ekosistema yra sudėtinga ir dinamiška tarpusavyje

Taip pat skaitykite