Politikai tokie nekalbūs…

Šiandien, balandžio 20 d., suplanuotas paskutinis dabartinės Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis. Iki naujos sudėties Tarybos pirmojo posėdžio liko savaitė, jis planuojamas balandžio 27 d., tad lyg ir metas pasidomėti, kas susibūrė į valdančiąją daugumą, kas jau matuojasi vadovų kėdes…

Telefonas kantrus. Suk ir suk, nieko blogo neišgirsi. O štai su vietos politikais kitaip: tai per rinkimus jie buvo labai šnekūs, net sveikinosi susitikę, dar ir kokį lankstinuką įteikė… Dabar kitaip: anot telefonu atsiliepusios mero Vytauto Laurinaičio sekretorės, mero diena suskirstyta minutėmis, daug susitikimų, pasitarimų…

Telefonu neatsiliepė ir Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, laikinai einanti direktoriaus pareigas, Daiva Žebelienė.

Į antrą skambutį atsiliepė savivaldybės Tarybos ir mero sekretoriato vadovas Andrius Jurkus. Jis Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidatų sąraše dalyvavo rinkimuose, kai šio sąrašo lyderį V. Laurinaitį tiesiogiai išrinko meru, A. Jurkui teko teisė darbuotis savivaldybės Taryboje. Ši sąjunga 25 narių taryboje gavo 10 mandatų. Kaip žinoma, A. Jurkus, eidamas dabartines pareigas, negali būti ir savivaldybės Tarybos narys. „Dalyvausiu pirmajame posėdyje, duosiu priesaiką, o po to gal ir bus pokyčių. Jeigu pasiūlys pareigas, svarstysiu“, – paaiškino A. Jurkus.

Jeigu A. Jurkus dėl naujų pareigų atsisakys Tarybos nario mandato, vietoj jo į savivaldybės Tarybą ateitų Edvinas Marozas, UAB „Naumiesčio autoservisas“ direktorius, gimęs 1988 m. Klaipėdoje, turintis spec. vidurinį išsilavinimą.

Kaip esame informavę, iš 25 savivaldybės Tarybos narių, išrinktų kovo 5 d. vykusiuose rinkimuose, tik 5 – naujokai: A. Jurkus ir jo kolega Darijus Pundžius, socialdemokratai Kęstutis Vaičiūnas ir Vidmantas Gečas, Regionų partijos atstovas Domantas Kairys. Visi kiti yra dabartiniai Tarybos nariai. 10 mandatų gavo Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, 6 – socialdemokratai, 4 – konservatoriai, po 2 – partija „Laisvė ir teisingumas“ ir Regionų partija, 1 – Liberalų sąjūdis.

Jau buvo paviešinta, kad Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, socialdemokratai ir partija „Laisvė ir teisingumas“, Taryboje turintys 18 mandatų, pasiruošę dirbti kartu. Tuokart nuotraukoje šypsojosi V. Laurinaitis, T. Budrikis ir D. Žebelienė, paminėtų partijų pirmininkai.

Socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus pirmininkas Tomas Budrikis tepasakė, kad vyksta derybos. Penktadienį, balandžio 21 d., suplanuotas skyriaus susirinkimas: bus renkamas pirmininkas, skyriaus taryba… „Esu pasiūlytas į skyriaus pirmininkus, bus rinkimai, bus ir rezultatai, bus naujos sudėties skyriaus taryba, kuri ir spręs, kaip į savivaldybės Tarybą išrinktieji atstovai turės elgtis, būti valdančiojoje daugumoje ar nebūti“, – paaiškino T. Budrikis.

Iš A. Jurkaus pavyko sužinoti, kad dėl koalicijos tariamasi, bet dokumentas dar be parašų. Laiko esą iki balandžio 27 d. dar yra. Pirmajame posėdyje turėtų būti apsispręsta, kas ir kokiame komitete dirbs, būsią pasiūlytos ir dviejų vicemerų kandidatūros. Jokių pavardžių A. Jurkus nepaminėjo, patarė klausti mero. Priminus, kad dėl užimtumo jis nepasiekiamas, maloniai pažadėjo perduoti mano linkėjimų… Gal ir perdavė, tačiau pasikalbėti su meru taip ir nepavyko.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nepasiturintiems šalies gyventojams – maisto produktai ir higienos priemonės

Birželio mėnesį nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks šiais metais jau trečioji parama maisto produktais. Paramą gaus kiek daugiau nei 205 tūkst. sunkiau besiverčiančių žmonių. Parama nepasiturintiems gyventojams šiemet dar bus dalijama ir rugpjūčio, spalio bei gruodžio mėnesiais. Kartu su birželio ir gruodžio mėnesių maisto produktais gyventojai sulauks ir paramos higienos priemonėmis. „Maisto dalijimas yra viena iš valstybės teikiamos paramos formų, kuri padeda nepasiturintiems ar sunkumų patiriantiems žmonėms. Valstybės teikiama parama visada pasiekia tuos, kam pagalbos reikia labiausiai“, – sako socialinės apsaugos

Kuo svarbūs mineraliniai papildai galvijams?

Mineralinės medžiagos karvių organizme užtikrina fiziologines reakcijas ir apykaitos procesus. Šios medžiagos  dalyvauja įvairiose biocheminėse reakcijose, įeina į kai kurių fermentų sudėtį. Jos įtakoja gyvulių produktyvumą, augimo intensyvumą bei reprodukcines funkcijas. Pagrindinis mikroelementų šaltinis atrajotojams – augalinės kilmės pašarai Mikroelementų kiekį pašaruose ir gyvulio organizme lemia daug veiksnių: dirvožemis, aplinkos sąlygos, pašarų ruošimo ir konservavimo būdas, antagonistiniai mineraliniai elementai, skirtingų pašarų santykis racione. Cheminiai elementai, būtini organizmui egzistuoti, vadinami biogeniniais elementais. Atsižvelgiant į keletą kriterijų, jie skirstomi į makro- ir

Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia. Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų. Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą. Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų):

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Taip pat skaitykite