Policijos pareigūnai negaili pastangų eismo saugumui užtikrinti

Prasidėjus mokslo metams vairuotojai turėtų būti kur kas atidesni, mat kasdien per pėsčiųjų perėjas pražingsniuoja šimtai moksleivių, rytais eismas tapo daug intensyvesnis. Apie eismo saugumą Šilutės mieste bei jam užtikrinti taikomas priemones kalbiname Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato viršininką Sigitą MIKUTAVIČIŲ.

Šilutės policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius ragina eismo dalyvius neprarasti budrumo keliuose.

– Dėl ko dažniausiai pasitaiko nelaimių prasidėjus naujiems mokslo metams?
– Daugiausiai jų kyla dėl padidėjusio eismo intensyvumo. Neretai jas lemia eismo dalyvių išsiblaškymas, neatidumas. Labai svarbu rytinio piko metu mieste pasirinkti saugų greitį. Turbūt pavojingiausias laikas – nuo 7 val. iki maždaug 9.30 val.
Dažnai pasitaiko, kad vaikai į perėjas išeina nesižvalgydami, į važiuojamąją dalį išbėga netikėtai. Vairuotojai ypač turi būti atidūs posūkiuose, kelio vingiuose bei kitose situacijose, kuriose važiuojant sumažėja matomumas. Policijos pareigūnai nuo rugsėjo 1 d. iki 12 d. rytais stovėjo ir stovės prie pėsčiųjų perėjų, kuriomis vaikai keliauja į mokyklas ir padės moksleiviams saugiai kirsti gatves.
Belieka pasidžiaugti, kad prasidėjus šiems mokslo metams dar neturime nė vienos nelaimės, kad būtų nukentėję moksleivių, išskyrus atvejį, kai susidūrė du automobiliai, viename iš kurių sėdėjo 5 moksleivės. Avarija įvyko ne prie mokyklos, tad prasidėję mokslo metais įtakos tam neturėjo.
Džiugu, kad neįvyko skaudesnių nelaimių, kurių tikrai pasitaiko mokslo metų pradžioje. Tikėtina, jog pasiteisina mūsų pareigūnų budėjimai prie pėsčiųjų perėjų, galbūt tėvai tinkamai pasirūpino savo vaikais ir jiems paaiškino apie keliuose tykančius pavojus, o gal net ir patys vairuotojai atidžiau vairavo. Visa tai davė tikrai teigiamą rezultatą siekiant išvengti nelaimių.
– Kaip vertinate eismo intensyvumą Šilutės mieste?
– Dėl eismo intensyvumo Šilutės mieste turime problemų. Ypač H. Šojaus gatvėje, kur rytais susidaro transporto spūsčių dėl čia esančių vaikų ugdymo įstaigų. Daug tėvų automobiliais atveža vaikus į „Raudonkepuraitės“ darželį, mašinas palikdami važiuojamojoje gatvės dalyje, eismą stabdo gatvėje sustoję dideli Šilutės autobusų parko autobusai.
Dėl autobusų jau kreipėmės ir į parką, ir į Savivaldybę, kad būtų įrengta autobusų stotelė su įvažiavimu. Ją įrengus, sumažėtų eismo intensyvumas, saugiau būtų išlaipinami keleiviai.
Dar viena problematiška vieta – Žalgirio ir Lietuvininkų gatvių sankryža. Yra minčių kreiptis į Šilutės rajono savivaldybės Saugaus eismo komisiją dėl ženklo pastatymo, kuris tam tikromis valandomis draustų iš Lietuvininkų gatvės sukti į kairę – į Žalgirio gatvę.
Norėtųsi paskatinti žmones, į darbą atvažiuojančius iš Pagrynių, rinktis kitus maršrutus, galbūt pasukti Eglių gatve, kur veikia šviesoforas, Liepu ar net Darbininkų gatves. Vairuotojai turėtų išbandyti įvairius maršrutus ir pasirinkti tinkamiausią.
Žinoma, jei yra galimybių, vairuotojai galėtų į darbą išvykti keliomis minutėmis anksčiau, kad nepakliūtų į rytines spūstis. Policijos kontaktai visiems prieinami, tad jei gyventojai turi kokių pasiūlymų dėl eismo intensyvumo mažinimo, gali kreiptis į mus arba tiesiai į Šilutės r. savivaldybės Saugaus eismo komisiją.
– Kokių prevencinių priemonių imatės moksleivių saugumui užtikrinti?
– Tam yra numatytas visas priemonių kompleksas. Su mokyklų vadovais aptarėme eismo saugumo situaciją prie mokyklų, domėjomės problemomis, kurių mokiniai patiria prie mokyklų. Ateinančias kelias savaites mokinukams bus skaitomos paskaitos apie saugų eismą.
Ir toliau planuojame organizuoti policijos pareigūnų budėjimą prie perėjų Lietuvininkų, Cintjoniškių, H. Šojaus ir kitose gatvėse, kur vaikai keliauja į mokyklas. Žinoma, mokinių saugumas neapsiriboja vien saugiu eismu, todėl daug dėmesio skirsime ir viešajai tvarkai palaikyti.
– Dviratininkams važiuojant keliu dabar yra privaloma dėvėti liemenes arba važiuoti su įjungtais šviesos žibintais, o pėstieji, einantys keliu, turi turėti atšvaistus.
Ar paiso minėtieji eismo dalyviai šių reikalavimų?
– Vis dar pasitaiko atvejų, kai šių reikalavimų nepaisoma. Atkreipčiau dėmesį į tai, kad rajone situacija yra geresnė nei Šilutės mieste. Kaimuose žmonės turbūt yra įpratę segėti atšvaitus ar važiuodami dviračiais dėvėti šviesą atspindinčias liemenes. Žinoma, įsigaliojus minėtiems reikalavimams, vis dar pasitaikydavo pažeidėjų, bet pradžioje policijos pareigūnai į tai žiūrėjo atlaidžiau ir apsiribodavo įspėjimais. Artėjant metui, kai anksčiau ims temti ir tamsiau bus rytais, griežtai kontroliuosime šiuos reikalus.
Žinome, kad kelyje nepastebėti dviratininkai ar pėstieji gali būti partrenkti ir tokie incidentai gali baigtis žmogaus mirtimi. Mirtinai sužaloję žmogų didelį stresą patiria ir vairuotojai, tad labai svarbu, kad dviratininkai ir pėstieji būtų matomi keliuose. Šviesos, liemenės bei atšvaitai gali padėti išvengti tragedijų, tad nepaisantieji šių reikalavimų bus griežtai baudžiami.
Vykdydami prevencines akcijas nuolatos dalijame atšvaitus – paskaičiavome, kad jų išdalyta gerokai daugiau negu Šilutės rajone gyvena žmonių. Pastebėjau, kad vaikai dažniau segasi gautus atšvaitus, o suaugusius žmones ne visada pavyksta įtikinti, kad paprasčiausias atšvaitas jiems gali išgelbėti gyvybę.
Greitu metu imsimės spręsti problemą dėl šiuo metu remontuojamo pėsčiųjų ir dviratininkų tako į Pagrynius, mat į Žemės ūkio mokyklą moksleiviai šiuo metu eina važiuojamąja kelio dalimi. Ieškosime kompromiso, kaip užtikrinti tiek pėsčiųjų, tiek dviratininkų, keliaujančiu šiuo maršrutu, saugumą.
– Jūsų manymu, ar tėvai pakankamai dėmesio skiria, kad jų vaikai saugiai elgtųsi keliuose ir gatvėse?
– Manau, kad tėvai rūpinasi savo vaikais, nemažai jų savo atžalas palydi iki mokyklos. Apie tai liudija ir statistiniai skaičiai. Džiugu, kad tėvai skiria pakankamai dėmesio vaikams pasakodami apie keliuose tykančius pavojus. Prie to prisideda ir mūsų pareigūnai, rengiantys įvairias prevencines akcijas mokyklose, pedagogai.
– Šiuo metu tarp vairuotojų itin populiarūs vaizdo registratoriai. Ar gaunate filmuotos medžiagos su užfiksuotais pažeidimais?
– Tokios medžiagos esame gavę ne vieną kartą. Kur kas daugiau sulaukiame fotonuotraukų. Vaizdo registratorius naudoja ir keliuose patruliuojantis pareigūnai tiek skiriamaisiais ženklais paženklintuose, tiek neženklintuose tarnybiniuose automobiliuose.
Daugelis yra prieš vaizdo registratorius, bet, mano manymu, visos priemonės, kurios yra skirtos eismo saugumui gerinti, o ne kitiems interesams, yra pateisinamos. Visi turi elgtis pagal įstatymą ir numatytas taisykles, nesvarbu ar tai pareigūnai, kariškiai, mokytojai ar kiti. Apie pažeidimus ar netinkamą elgesį gavę informaciją, kartais ir anoniminę, visada reaguojame ir taikome reikiamas priemones.
Gali būti, kad greitu laiku ir Šilutėje turėsime vaizdo stebėjimo kameras, kas dar labiau palengvins mūsų darbą.
– Šilutės rajonas nemažas. Kaip pavyksta paskirstyti policijos pajėgas, siekiant užtikrinti saugų eismą?
– Rajonas yra išskirtinis. Vietinės pajėgos daugiau orientuotos į viešosios tvarko palaikymą bei reagavimą į įvykius. Tuo tarpu apskrities pajėgos siekia užtikrinti eismo saugumą rajone, transporto judėjimą bei vis dar problematišką neblaivių vairuotojų kontrolę.
Aktyviai didiname skiriamaisiais ženklais nepažymėtų tarnybinių automobilių pajėgas. Ypač ši taktika pasitvirtino kelyje Šilutė – Klaipėda, kur nubaudėme šimtus greičio mėgėjų. Ateityje darysime didelio masto reidus, kai bus blokuojami keliai ir tikrinami visi vairuotojai iš eilės. Bus bandoma patikrinti kuo daugiau automobilių vienu metu, užtveriant pagrindinius kelius, patikrinimai bus organizuojami po didesnių švenčių. Nors šis metodas sukelia eismo nepatogumų, jis yra pasiteisinęs ir naudojamas visame pasaulyje.
Kalbant apie pareigybių skaičių komisariate – trūkumas yra. Bet šiuo metu stengiamės itin atidžiai atsirinkti pareigūnus tiek dėl sveikatos būklės, tiek dėl jų asmeninių savybių. Norime į sistemą priimti žmones, kurie ateityje kitiems būtų sektinas pavyzdys. Galbūt dėl to pareigybių komplektavimas užtruks ilgiau, bet vėliau neteks gailėtis dėl netinkamų pareigūnų poelgių. Belieka pasidžiaugti, kad kolektyvas jaunėja.
– Ačiū už pokalbį.

Kalbėjosi
Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

NIKO Kintuose koncertavo vienuoliktą kartą

Šią vasarą muzikos rajone netrūksta: trankiai nuskambėjo miestelių šventės, vyko tradiciniai renginiai – „Muzikuojanti Rusnės sala“ ir Rusnės festivalis. Artėja Žolinė. Tačiau ilgiausiai besitęsiantis Kintų muzikos festivalis kiekvienais metais turi ką pasiūlyti ir pačiam išrankiausiam žiūrovui. Gražų sekmadienio vakarą į Kintų didžiąją bažnyčią rinkosi kamerinės muzikos gerbėjai iš viso rajono ir ne tik pasižiūrėti ir pasiklausyti NIKO koncerto. Šio kamerinio orkestro muzika Kintuose skambėjo jau vienuoliktą kartą. Naujų idėjų kamerinis orkestras (Niko) – tai styginių instrumentų ansamblis, kurį 2006 metais

Kaip išsirinkti kompiuterį kiekvieno mokinio ir studento poreikiams?

Nešiojamasis kompiuteris jau seniai tapo neatsiejama dažno moksleivio ir studento akademinio gyvenimo dalimi. Tačiau jaunuoliai kompiuterius naudoja ne tik mokslams. Įrenginių aktyviai ieškoma kūrybiniam darbui bei laisvalaikiui. „Senukų“ ekspertai išskiria svarbiausius nešiojamųjų kompiuterių parametrus skirtingų poreikių turintiems jaunuoliams, ir aptaria priedus, palengvinsiančius darbą. Kas svarbu mokslų reikmėms? Nors nuslūgus pandemijai mokiniai grįžo atgal į mokymosi įstaigas, dalis mokyklinės veiklos tikriausiai taip ir liks virtualioje erdvėje. Prekybos tinklo duomenimis, šiuo metu klientai aktyviai ruošiasi naujiems mokslo metams ir ieško kompiuterių tiek

Lietuvos bankas išleidžia naujas monetas, skirtas pasakai apie Zuikį Puikį

Lietuvos bankas išleidžia kolekcines monetas, skirtas pasakai „Zuikis Puikis” (eiliuotos pasakos autorius – Eduardas Mieželaitis). Išleidžiamos dviejų nominalų monetos – 5 eurų sidabro ir 1,50 euro vario ir nikelio lydinio. Monetų reverse akyliausieji gali surasti visą lietuvių kalbos abėcėlę. Mokslo metų pradžios proga „Zuikis Puikis“ – antroji pasaka, kuri įamžinta monetų serijoje „Mano pasakos”. Seriją 2021 m. pradėjo monetos, skirtos pasakai „Eglė – žalčių karalienė”. „Žaismingai, bet kartu ir pamokančiai Zuikio Puikio istorijai skirtas monetas išleidžiame artėjant naujųjų mokslo metų

Brangstantis pragyvenimas didina skurstančiųjų gretas

Lietuvoje infliacija ir toliau auga, nors jos tempai nėra tokie spartūs. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, liepą, palyginti su šių metų birželiu, buvo fiksuojamas 1,2 proc. kainų augimas. Metinė infliacija liepą pasiekė 21,6 proc. Per metus pabrango praktiškai viskas: vartojimo prekių kainos padidėjo 25,6 proc., paslaugų – 12,3 proc. Pramogų, pietų restoranuose ar atostogų sumenkus pajamoms galima atsisakyti, tačiau maistas ir būsto išlaikymas – tos kategorijos, kur taupymo galimybės ribotos. Statistikos departamento skaičiavimais, būsto išlaikymas – vanduo, elektra, dujos bei kitas

Taip pat skaitykite