Policijos pareigūnai negaili pastangų eismo saugumui užtikrinti

Prasidėjus mokslo metams vairuotojai turėtų būti kur kas atidesni, mat kasdien per pėsčiųjų perėjas pražingsniuoja šimtai moksleivių, rytais eismas tapo daug intensyvesnis. Apie eismo saugumą Šilutės mieste bei jam užtikrinti taikomas priemones kalbiname Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato viršininką Sigitą MIKUTAVIČIŲ.

Šilutės policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius ragina eismo dalyvius neprarasti budrumo keliuose.

– Dėl ko dažniausiai pasitaiko nelaimių prasidėjus naujiems mokslo metams?
– Daugiausiai jų kyla dėl padidėjusio eismo intensyvumo. Neretai jas lemia eismo dalyvių išsiblaškymas, neatidumas. Labai svarbu rytinio piko metu mieste pasirinkti saugų greitį. Turbūt pavojingiausias laikas – nuo 7 val. iki maždaug 9.30 val.
Dažnai pasitaiko, kad vaikai į perėjas išeina nesižvalgydami, į važiuojamąją dalį išbėga netikėtai. Vairuotojai ypač turi būti atidūs posūkiuose, kelio vingiuose bei kitose situacijose, kuriose važiuojant sumažėja matomumas. Policijos pareigūnai nuo rugsėjo 1 d. iki 12 d. rytais stovėjo ir stovės prie pėsčiųjų perėjų, kuriomis vaikai keliauja į mokyklas ir padės moksleiviams saugiai kirsti gatves.
Belieka pasidžiaugti, kad prasidėjus šiems mokslo metams dar neturime nė vienos nelaimės, kad būtų nukentėję moksleivių, išskyrus atvejį, kai susidūrė du automobiliai, viename iš kurių sėdėjo 5 moksleivės. Avarija įvyko ne prie mokyklos, tad prasidėję mokslo metais įtakos tam neturėjo.
Džiugu, kad neįvyko skaudesnių nelaimių, kurių tikrai pasitaiko mokslo metų pradžioje. Tikėtina, jog pasiteisina mūsų pareigūnų budėjimai prie pėsčiųjų perėjų, galbūt tėvai tinkamai pasirūpino savo vaikais ir jiems paaiškino apie keliuose tykančius pavojus, o gal net ir patys vairuotojai atidžiau vairavo. Visa tai davė tikrai teigiamą rezultatą siekiant išvengti nelaimių.
– Kaip vertinate eismo intensyvumą Šilutės mieste?
– Dėl eismo intensyvumo Šilutės mieste turime problemų. Ypač H. Šojaus gatvėje, kur rytais susidaro transporto spūsčių dėl čia esančių vaikų ugdymo įstaigų. Daug tėvų automobiliais atveža vaikus į „Raudonkepuraitės“ darželį, mašinas palikdami važiuojamojoje gatvės dalyje, eismą stabdo gatvėje sustoję dideli Šilutės autobusų parko autobusai.
Dėl autobusų jau kreipėmės ir į parką, ir į Savivaldybę, kad būtų įrengta autobusų stotelė su įvažiavimu. Ją įrengus, sumažėtų eismo intensyvumas, saugiau būtų išlaipinami keleiviai.
Dar viena problematiška vieta – Žalgirio ir Lietuvininkų gatvių sankryža. Yra minčių kreiptis į Šilutės rajono savivaldybės Saugaus eismo komisiją dėl ženklo pastatymo, kuris tam tikromis valandomis draustų iš Lietuvininkų gatvės sukti į kairę – į Žalgirio gatvę.
Norėtųsi paskatinti žmones, į darbą atvažiuojančius iš Pagrynių, rinktis kitus maršrutus, galbūt pasukti Eglių gatve, kur veikia šviesoforas, Liepu ar net Darbininkų gatves. Vairuotojai turėtų išbandyti įvairius maršrutus ir pasirinkti tinkamiausią.
Žinoma, jei yra galimybių, vairuotojai galėtų į darbą išvykti keliomis minutėmis anksčiau, kad nepakliūtų į rytines spūstis. Policijos kontaktai visiems prieinami, tad jei gyventojai turi kokių pasiūlymų dėl eismo intensyvumo mažinimo, gali kreiptis į mus arba tiesiai į Šilutės r. savivaldybės Saugaus eismo komisiją.
– Kokių prevencinių priemonių imatės moksleivių saugumui užtikrinti?
– Tam yra numatytas visas priemonių kompleksas. Su mokyklų vadovais aptarėme eismo saugumo situaciją prie mokyklų, domėjomės problemomis, kurių mokiniai patiria prie mokyklų. Ateinančias kelias savaites mokinukams bus skaitomos paskaitos apie saugų eismą.
Ir toliau planuojame organizuoti policijos pareigūnų budėjimą prie perėjų Lietuvininkų, Cintjoniškių, H. Šojaus ir kitose gatvėse, kur vaikai keliauja į mokyklas. Žinoma, mokinių saugumas neapsiriboja vien saugiu eismu, todėl daug dėmesio skirsime ir viešajai tvarkai palaikyti.
– Dviratininkams važiuojant keliu dabar yra privaloma dėvėti liemenes arba važiuoti su įjungtais šviesos žibintais, o pėstieji, einantys keliu, turi turėti atšvaistus.
Ar paiso minėtieji eismo dalyviai šių reikalavimų?
– Vis dar pasitaiko atvejų, kai šių reikalavimų nepaisoma. Atkreipčiau dėmesį į tai, kad rajone situacija yra geresnė nei Šilutės mieste. Kaimuose žmonės turbūt yra įpratę segėti atšvaitus ar važiuodami dviračiais dėvėti šviesą atspindinčias liemenes. Žinoma, įsigaliojus minėtiems reikalavimams, vis dar pasitaikydavo pažeidėjų, bet pradžioje policijos pareigūnai į tai žiūrėjo atlaidžiau ir apsiribodavo įspėjimais. Artėjant metui, kai anksčiau ims temti ir tamsiau bus rytais, griežtai kontroliuosime šiuos reikalus.
Žinome, kad kelyje nepastebėti dviratininkai ar pėstieji gali būti partrenkti ir tokie incidentai gali baigtis žmogaus mirtimi. Mirtinai sužaloję žmogų didelį stresą patiria ir vairuotojai, tad labai svarbu, kad dviratininkai ir pėstieji būtų matomi keliuose. Šviesos, liemenės bei atšvaitai gali padėti išvengti tragedijų, tad nepaisantieji šių reikalavimų bus griežtai baudžiami.
Vykdydami prevencines akcijas nuolatos dalijame atšvaitus – paskaičiavome, kad jų išdalyta gerokai daugiau negu Šilutės rajone gyvena žmonių. Pastebėjau, kad vaikai dažniau segasi gautus atšvaitus, o suaugusius žmones ne visada pavyksta įtikinti, kad paprasčiausias atšvaitas jiems gali išgelbėti gyvybę.
Greitu metu imsimės spręsti problemą dėl šiuo metu remontuojamo pėsčiųjų ir dviratininkų tako į Pagrynius, mat į Žemės ūkio mokyklą moksleiviai šiuo metu eina važiuojamąja kelio dalimi. Ieškosime kompromiso, kaip užtikrinti tiek pėsčiųjų, tiek dviratininkų, keliaujančiu šiuo maršrutu, saugumą.
– Jūsų manymu, ar tėvai pakankamai dėmesio skiria, kad jų vaikai saugiai elgtųsi keliuose ir gatvėse?
– Manau, kad tėvai rūpinasi savo vaikais, nemažai jų savo atžalas palydi iki mokyklos. Apie tai liudija ir statistiniai skaičiai. Džiugu, kad tėvai skiria pakankamai dėmesio vaikams pasakodami apie keliuose tykančius pavojus. Prie to prisideda ir mūsų pareigūnai, rengiantys įvairias prevencines akcijas mokyklose, pedagogai.
– Šiuo metu tarp vairuotojų itin populiarūs vaizdo registratoriai. Ar gaunate filmuotos medžiagos su užfiksuotais pažeidimais?
– Tokios medžiagos esame gavę ne vieną kartą. Kur kas daugiau sulaukiame fotonuotraukų. Vaizdo registratorius naudoja ir keliuose patruliuojantis pareigūnai tiek skiriamaisiais ženklais paženklintuose, tiek neženklintuose tarnybiniuose automobiliuose.
Daugelis yra prieš vaizdo registratorius, bet, mano manymu, visos priemonės, kurios yra skirtos eismo saugumui gerinti, o ne kitiems interesams, yra pateisinamos. Visi turi elgtis pagal įstatymą ir numatytas taisykles, nesvarbu ar tai pareigūnai, kariškiai, mokytojai ar kiti. Apie pažeidimus ar netinkamą elgesį gavę informaciją, kartais ir anoniminę, visada reaguojame ir taikome reikiamas priemones.
Gali būti, kad greitu laiku ir Šilutėje turėsime vaizdo stebėjimo kameras, kas dar labiau palengvins mūsų darbą.
– Šilutės rajonas nemažas. Kaip pavyksta paskirstyti policijos pajėgas, siekiant užtikrinti saugų eismą?
– Rajonas yra išskirtinis. Vietinės pajėgos daugiau orientuotos į viešosios tvarko palaikymą bei reagavimą į įvykius. Tuo tarpu apskrities pajėgos siekia užtikrinti eismo saugumą rajone, transporto judėjimą bei vis dar problematišką neblaivių vairuotojų kontrolę.
Aktyviai didiname skiriamaisiais ženklais nepažymėtų tarnybinių automobilių pajėgas. Ypač ši taktika pasitvirtino kelyje Šilutė – Klaipėda, kur nubaudėme šimtus greičio mėgėjų. Ateityje darysime didelio masto reidus, kai bus blokuojami keliai ir tikrinami visi vairuotojai iš eilės. Bus bandoma patikrinti kuo daugiau automobilių vienu metu, užtveriant pagrindinius kelius, patikrinimai bus organizuojami po didesnių švenčių. Nors šis metodas sukelia eismo nepatogumų, jis yra pasiteisinęs ir naudojamas visame pasaulyje.
Kalbant apie pareigybių skaičių komisariate – trūkumas yra. Bet šiuo metu stengiamės itin atidžiai atsirinkti pareigūnus tiek dėl sveikatos būklės, tiek dėl jų asmeninių savybių. Norime į sistemą priimti žmones, kurie ateityje kitiems būtų sektinas pavyzdys. Galbūt dėl to pareigybių komplektavimas užtruks ilgiau, bet vėliau neteks gailėtis dėl netinkamų pareigūnų poelgių. Belieka pasidžiaugti, kad kolektyvas jaunėja.
– Ačiū už pokalbį.

Kalbėjosi
Simonas SKUTULAS

Hits: 27

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite