Policijos dieną moksleiviai iš arčiau susipažino su pareigūnų darbu

Tavo pašaukimas ginti ir saugoti? Taip manantieji turėjo puikią galimybę susipažinti iš arčiau su policijos pareigūnu darbu. Policijos dienos proga Šilutės Pamario pagrindinėje mokykloje lankėsi Tauragės apskrities VPK Šilutės r. policijos komisariato pareigūnai. Vyresniųjų klasių mokiniamspapasakota apie šią profesiją, parodytasavigynos veiksmų, specialiosios policininko priemonės.

Kartu su moksleiviu ValduŽvynakiupareigūnas demonstravo savigynos veiksmus.

Specialiosios priemonės
Šilutės PK Prevencijos poskyrio viršininkas Audrius Lukošius kartu su šio poskyrio vyr. specialiste Jūrate Kaktiene moksleiviams pasakojo apie pareigūno profesiją, jų turimas specialiąsias priemones, koks turėtų būti policininkas. Anot policijos atstovų, juo tapti gali ne visi. Policininkas turėtų būti tvirtas ne tik kūnu, bet ir dvasia, sugebėti apginti kitus ir pats apsiginti.
A. Lukošius yra ne tik policijos pareigūnas, bet ir kovinės savigynos, fizinio lavinimo instruktorius. Policijos pareigūnas pademonstravo ir papasakojo, kokias priemones privalo su savimi turėti ir mokėti jomis naudotis policininkas: „Pareigūnai eidami į darbą su savimi turi turėti radijo stotį, kad galėtų bendrauti su kolega, o prireikus, išsikviesti pagalbą. Privalo turėti ir antrankius…“ pareigūnas pademonstravo ir kitokius, kiek neįprastus antrankius – su pritvirtinta ilga grandine. Tokie gali būti naudojami teisme, kad nusikaltėlis nepradėtų siautėti. Anot pareigūno, tokie antrankiai labai praverčia ir vykstant į įvykio vietą.
Policininkai demonstravo dar vieną, moksleiviams neblogai žinomą, priemonę, jų vadinamą „bananu“. Pasak pareigūnų, tai yra paprasčiausiaguminė lazda. Ji yra 75 cm ilgio, naudojama nusikaltėliui tramdyti arba apsiginti. Prevencijos poskyrio vyr. specialistė J. Kaktienė pridūrė, kad guminė lazda naudojama tik, jei žmogus priešinasi, suduoti ja galima tik į tam tikras žmogaus kūno vietas–per didžiuosius raumenis, tai yra, į nugarą, sėdmenis, šlaunis, blauzdas, kad nebūtų sužalota žmogaus.

Pareigūnas Audrius Lukošius demonstravo antrankius su ilga grandine.

Supažindino ir su ginkluote
Renginyje pareigūnai mokiniams rodė ir papasakojo apie jų savo turimą ginkluotę. Policininkai naudoja trijų rūšių pistoletus. Ginklas kiekvienam pareigūnui priskiriamas asmeniškai, tik tuo ginklu jis ir gali naudotis. „Taip yra todėl, kad pareigūnas priprastų prie savo ginklo. Pareigūnai su asmeniniu ginklu mokosi šaudyti, todėl tik prie jo pripratęs ir su juo treniravęsis geba gerai šaudyti ir pataikyti“, – apieginklus pasakojo pareigūnas A. Lukošius.
Nemažą įspūdį moksleiviams paliko ginklas, kurio niekur neįmanoma nusipirkti, nes jį gamina vienintelė firma JAV. Tai tazeris, kuris parduodamas ir naudojamas tik policijos, kariuomenės ir saugumo pareigūnams. Šiuo ginklu žmogaus užmušti neįmanoma, jis efektyviai naudojamas sulaikant nusikaltėlius.
„Kai iš tazerio išauna jame esančios dvi strėlytės, jo skleidžiamas dažnis paveikia žmogaus nervų sistemą ir žmogus nebegali savęs valdyti…“– pasakojoA. Lukošius. Vienas toks šūvis trunka ne mažiau 5 sekundžių. Per šias 5 sekundes beveik 100 kartų susitraukia žmogaus raumenys. Prietaisu rekomenduojama taikyti žmogui tik į krutinę ar nugarą. Paregūnas pasakojo, jog tazerį naudoti galima tik tada, kai policijos pareigūnas pats yra išbandęs šį ginklą ant savęs. Mat ypač svarbu, jog pareigūnas žinotų šio ginklo daromą poveikį.
Pareigūnai pastebi, kad susidomėjimas policininko darbu vis didėja – visdaugiau jaunuolių stoja mokytis į policijos mokyklą. Pastaruoju metu šį darbą renkasi ir nemažai moterų. Pasak pareigūnų, Šilutės policijos komisariate šiuo metu moterų yra daugiau nei vyrų. Vis dėlto, anot pareigūnės J. Kaktienės, šis dabas tinka ne kiekvienai moteriai. Jeigu moteris yra jautri, vargu ar ji galėtų tinkamai reaguoti pavojingose situacijose, baimė taip pat galėtų trukdyti tinkamai atlikti policininko darbą. „Aš pasirinkau šį darbą, nes jis man patinka. Pareigūno profesija sustiprina žmogų, sustiprinoir mane“, – prisipažinojau aštuonerius metus policijoje tarnaujanti pareigūnė. Prieš tai ji dirbo mokytoja.
Šiame renginyje labiausiai policininko profesija domėjosi Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos mokiniai. Daugelį sudomino policijos padėjėjo darbas. Tai savanoriavimas, kuriuo galima užsiimti jau nuo keturiolikos metų. Policijos padėjėjai bendrauja su policijos pareigūnais, labiau susipažįsta su šiuo darbu: pasakoja kitiems, kaip teisingai pereiti gatvę, pamoko vaikus, kad negalima į namus įsileisti svetimų žmonių, dalyvauja įvairiose akcijose.
Nemažai buvo susidomėjusiųir merginų. Štai dešimtokės Salvijos Briedytės pareigūno darbas nė kiek negąsdintų. Ji pati sakė, kad pareigūno darbas ją domina senai, todėl pradėti nuo policijos padėjėjo būtų gera pradžia. Salvija atviravo, kad šiuo metu ji svarsto ne vien apie šią profesiją.
M. Jankaus pagrindinės mokyklos aštuntoką Valdą Žvynakį irgi sudomino savanorioveikla, tačiau vaikinas dar tvirtai nežino, ar tikrai juo taps.

Viktorija ŠIMKUTĖ

Moksleivius domino ir savigyna, ir policininkų naudojamos specialiosios priemonės.

Hits: 124

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite