Policijos dieną moksleiviai iš arčiau susipažino su pareigūnų darbu

Tavo pašaukimas ginti ir saugoti? Taip manantieji turėjo puikią galimybę susipažinti iš arčiau su policijos pareigūnu darbu. Policijos dienos proga Šilutės Pamario pagrindinėje mokykloje lankėsi Tauragės apskrities VPK Šilutės r. policijos komisariato pareigūnai. Vyresniųjų klasių mokiniamspapasakota apie šią profesiją, parodytasavigynos veiksmų, specialiosios policininko priemonės.

Kartu su moksleiviu ValduŽvynakiupareigūnas demonstravo savigynos veiksmus.

Specialiosios priemonės
Šilutės PK Prevencijos poskyrio viršininkas Audrius Lukošius kartu su šio poskyrio vyr. specialiste Jūrate Kaktiene moksleiviams pasakojo apie pareigūno profesiją, jų turimas specialiąsias priemones, koks turėtų būti policininkas. Anot policijos atstovų, juo tapti gali ne visi. Policininkas turėtų būti tvirtas ne tik kūnu, bet ir dvasia, sugebėti apginti kitus ir pats apsiginti.
A. Lukošius yra ne tik policijos pareigūnas, bet ir kovinės savigynos, fizinio lavinimo instruktorius. Policijos pareigūnas pademonstravo ir papasakojo, kokias priemones privalo su savimi turėti ir mokėti jomis naudotis policininkas: „Pareigūnai eidami į darbą su savimi turi turėti radijo stotį, kad galėtų bendrauti su kolega, o prireikus, išsikviesti pagalbą. Privalo turėti ir antrankius…“ pareigūnas pademonstravo ir kitokius, kiek neįprastus antrankius – su pritvirtinta ilga grandine. Tokie gali būti naudojami teisme, kad nusikaltėlis nepradėtų siautėti. Anot pareigūno, tokie antrankiai labai praverčia ir vykstant į įvykio vietą.
Policininkai demonstravo dar vieną, moksleiviams neblogai žinomą, priemonę, jų vadinamą „bananu“. Pasak pareigūnų, tai yra paprasčiausiaguminė lazda. Ji yra 75 cm ilgio, naudojama nusikaltėliui tramdyti arba apsiginti. Prevencijos poskyrio vyr. specialistė J. Kaktienė pridūrė, kad guminė lazda naudojama tik, jei žmogus priešinasi, suduoti ja galima tik į tam tikras žmogaus kūno vietas–per didžiuosius raumenis, tai yra, į nugarą, sėdmenis, šlaunis, blauzdas, kad nebūtų sužalota žmogaus.

Pareigūnas Audrius Lukošius demonstravo antrankius su ilga grandine.

Supažindino ir su ginkluote
Renginyje pareigūnai mokiniams rodė ir papasakojo apie jų savo turimą ginkluotę. Policininkai naudoja trijų rūšių pistoletus. Ginklas kiekvienam pareigūnui priskiriamas asmeniškai, tik tuo ginklu jis ir gali naudotis. „Taip yra todėl, kad pareigūnas priprastų prie savo ginklo. Pareigūnai su asmeniniu ginklu mokosi šaudyti, todėl tik prie jo pripratęs ir su juo treniravęsis geba gerai šaudyti ir pataikyti“, – apieginklus pasakojo pareigūnas A. Lukošius.
Nemažą įspūdį moksleiviams paliko ginklas, kurio niekur neįmanoma nusipirkti, nes jį gamina vienintelė firma JAV. Tai tazeris, kuris parduodamas ir naudojamas tik policijos, kariuomenės ir saugumo pareigūnams. Šiuo ginklu žmogaus užmušti neįmanoma, jis efektyviai naudojamas sulaikant nusikaltėlius.
„Kai iš tazerio išauna jame esančios dvi strėlytės, jo skleidžiamas dažnis paveikia žmogaus nervų sistemą ir žmogus nebegali savęs valdyti…“– pasakojoA. Lukošius. Vienas toks šūvis trunka ne mažiau 5 sekundžių. Per šias 5 sekundes beveik 100 kartų susitraukia žmogaus raumenys. Prietaisu rekomenduojama taikyti žmogui tik į krutinę ar nugarą. Paregūnas pasakojo, jog tazerį naudoti galima tik tada, kai policijos pareigūnas pats yra išbandęs šį ginklą ant savęs. Mat ypač svarbu, jog pareigūnas žinotų šio ginklo daromą poveikį.
Pareigūnai pastebi, kad susidomėjimas policininko darbu vis didėja – visdaugiau jaunuolių stoja mokytis į policijos mokyklą. Pastaruoju metu šį darbą renkasi ir nemažai moterų. Pasak pareigūnų, Šilutės policijos komisariate šiuo metu moterų yra daugiau nei vyrų. Vis dėlto, anot pareigūnės J. Kaktienės, šis dabas tinka ne kiekvienai moteriai. Jeigu moteris yra jautri, vargu ar ji galėtų tinkamai reaguoti pavojingose situacijose, baimė taip pat galėtų trukdyti tinkamai atlikti policininko darbą. „Aš pasirinkau šį darbą, nes jis man patinka. Pareigūno profesija sustiprina žmogų, sustiprinoir mane“, – prisipažinojau aštuonerius metus policijoje tarnaujanti pareigūnė. Prieš tai ji dirbo mokytoja.
Šiame renginyje labiausiai policininko profesija domėjosi Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos mokiniai. Daugelį sudomino policijos padėjėjo darbas. Tai savanoriavimas, kuriuo galima užsiimti jau nuo keturiolikos metų. Policijos padėjėjai bendrauja su policijos pareigūnais, labiau susipažįsta su šiuo darbu: pasakoja kitiems, kaip teisingai pereiti gatvę, pamoko vaikus, kad negalima į namus įsileisti svetimų žmonių, dalyvauja įvairiose akcijose.
Nemažai buvo susidomėjusiųir merginų. Štai dešimtokės Salvijos Briedytės pareigūno darbas nė kiek negąsdintų. Ji pati sakė, kad pareigūno darbas ją domina senai, todėl pradėti nuo policijos padėjėjo būtų gera pradžia. Salvija atviravo, kad šiuo metu ji svarsto ne vien apie šią profesiją.
M. Jankaus pagrindinės mokyklos aštuntoką Valdą Žvynakį irgi sudomino savanorioveikla, tačiau vaikinas dar tvirtai nežino, ar tikrai juo taps.

Viktorija ŠIMKUTĖ

Moksleivius domino ir savigyna, ir policininkų naudojamos specialiosios priemonės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Nacionaliniame miškasodyje „Kad giria žaliuotų“ jau dalyvavo Šilutės krašto medžiotojai

miškasodis

Pagrindinis Nacionalinio miškasodžio renginys šiemet vyks balandžio 20 d. Planuojama pasodinti net 100 simbolinių girių visoje Lietuvoje. Šilutės rajono medžiotojų klubų atstovai, pakviesti Šilutės rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkės Nijolės Endrikaitienės,  miškininkams talkino anksčiau.   Iš įvairių medžiotojų klubų susirinkę pora dešimčių medžiotojų ir jų šeimų narių trečiadienį Kintų girininkijos Rūdynų miške atsodino vieno hektaro iškirstą plotą. Darbas vyko sklandžiai, mat talkininkams vadovavo, beje, ir pats sodino šių miškų girininkas Tomas Lukošius. Pasak jo, medžiotojai tądien iš viso pasodino

Ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Balandžio 17 d. vakare, po 20 val., Sakūčių k., Kintų sen., ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas. Ginklas paimtas. Surinkta medžiaga. Balandžio 17 d. vėlų vakarą buitinio konflikto metu Šilutėje neblaivi (2,00 prom.) moteris, gim. 1967 m., sukėlė fizinį skausmą vyrui, gim. 1981 m. Įtariamoji sulaikyta. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 18 d. rytą Šilutės r. PK gautas pranešimas, jog balandžio 17 d. apie 14 val. Šyšgirių k., Kintų sen., pievoje pastebėta, kad

Aukcione laimėjo autokroso trasą

Registrų centras skelbia, kad tarp e. aukcionų laimikių – buvusios kareivinės ir autokroso trasa… Šių metų pradžia elektroninių aukcionų entuziastams nepašykštėjo patrauklių pasiūlymų – Registrų centro administruojamame elektroninių varžytynių ir aukcionų portale naujus savininkus surado buvusios kareivinės, autokroso trasa ir kiti įdomūs objektai. Be to, džiaugtis gali ir didelio pirkėjų susidomėjimo sulaukusių aukcionų organizatoriai, kuriems už parduodamą turtą pavyko gauti keliskart didesnę pinigų sumą. „E. varžytynių ir aukcionų portalas yra patogus įrankis įmonėms ir institucijoms realizuoti savo turimą turtą didžiausią

Seimas įteisino galimybę laikinai naudotis laisva valstybine žeme

Ketvirtadienį Seimas priėmė Žemės bei Vietos savivaldos įstatymų pataisas ir įteisino galimybę valstybinės žemės patikėtiniams išduoti sutikimus laikinai naudotis laisvos valstybinės žemės fondo žemės plotais. Savivaldybės ir Nacionalinė žemės tarnyba plotus, kuriuose nesuformuoti žemės sklypai ir kurie iki 2023 m. gruodžio 31 d. pagal Nacionalinės žemės tarnybos išduotame leidime laikinai naudotis valstybine žeme žemės ūkio veiklai vykdyti nurodytas sąlygas, buvo naudojami žemės ūkio veiklai vykdyti, galės būti perduoti laikinai naudotis ne ilgiau kaip iki 2026 m. gruodžio 31 d. Aplinkos

Taip pat skaitykite