Policijos dieną moksleiviai iš arčiau susipažino su pareigūnų darbu

Tavo pašaukimas ginti ir saugoti? Taip manantieji turėjo puikią galimybę susipažinti iš arčiau su policijos pareigūnu darbu. Policijos dienos proga Šilutės Pamario pagrindinėje mokykloje lankėsi Tauragės apskrities VPK Šilutės r. policijos komisariato pareigūnai. Vyresniųjų klasių mokiniamspapasakota apie šią profesiją, parodytasavigynos veiksmų, specialiosios policininko priemonės.

Kartu su moksleiviu ValduŽvynakiupareigūnas demonstravo savigynos veiksmus.

Specialiosios priemonės
Šilutės PK Prevencijos poskyrio viršininkas Audrius Lukošius kartu su šio poskyrio vyr. specialiste Jūrate Kaktiene moksleiviams pasakojo apie pareigūno profesiją, jų turimas specialiąsias priemones, koks turėtų būti policininkas. Anot policijos atstovų, juo tapti gali ne visi. Policininkas turėtų būti tvirtas ne tik kūnu, bet ir dvasia, sugebėti apginti kitus ir pats apsiginti.
A. Lukošius yra ne tik policijos pareigūnas, bet ir kovinės savigynos, fizinio lavinimo instruktorius. Policijos pareigūnas pademonstravo ir papasakojo, kokias priemones privalo su savimi turėti ir mokėti jomis naudotis policininkas: „Pareigūnai eidami į darbą su savimi turi turėti radijo stotį, kad galėtų bendrauti su kolega, o prireikus, išsikviesti pagalbą. Privalo turėti ir antrankius…“ pareigūnas pademonstravo ir kitokius, kiek neįprastus antrankius – su pritvirtinta ilga grandine. Tokie gali būti naudojami teisme, kad nusikaltėlis nepradėtų siautėti. Anot pareigūno, tokie antrankiai labai praverčia ir vykstant į įvykio vietą.
Policininkai demonstravo dar vieną, moksleiviams neblogai žinomą, priemonę, jų vadinamą „bananu“. Pasak pareigūnų, tai yra paprasčiausiaguminė lazda. Ji yra 75 cm ilgio, naudojama nusikaltėliui tramdyti arba apsiginti. Prevencijos poskyrio vyr. specialistė J. Kaktienė pridūrė, kad guminė lazda naudojama tik, jei žmogus priešinasi, suduoti ja galima tik į tam tikras žmogaus kūno vietas–per didžiuosius raumenis, tai yra, į nugarą, sėdmenis, šlaunis, blauzdas, kad nebūtų sužalota žmogaus.

Pareigūnas Audrius Lukošius demonstravo antrankius su ilga grandine.

Supažindino ir su ginkluote
Renginyje pareigūnai mokiniams rodė ir papasakojo apie jų savo turimą ginkluotę. Policininkai naudoja trijų rūšių pistoletus. Ginklas kiekvienam pareigūnui priskiriamas asmeniškai, tik tuo ginklu jis ir gali naudotis. „Taip yra todėl, kad pareigūnas priprastų prie savo ginklo. Pareigūnai su asmeniniu ginklu mokosi šaudyti, todėl tik prie jo pripratęs ir su juo treniravęsis geba gerai šaudyti ir pataikyti“, – apieginklus pasakojo pareigūnas A. Lukošius.
Nemažą įspūdį moksleiviams paliko ginklas, kurio niekur neįmanoma nusipirkti, nes jį gamina vienintelė firma JAV. Tai tazeris, kuris parduodamas ir naudojamas tik policijos, kariuomenės ir saugumo pareigūnams. Šiuo ginklu žmogaus užmušti neįmanoma, jis efektyviai naudojamas sulaikant nusikaltėlius.
„Kai iš tazerio išauna jame esančios dvi strėlytės, jo skleidžiamas dažnis paveikia žmogaus nervų sistemą ir žmogus nebegali savęs valdyti…“– pasakojoA. Lukošius. Vienas toks šūvis trunka ne mažiau 5 sekundžių. Per šias 5 sekundes beveik 100 kartų susitraukia žmogaus raumenys. Prietaisu rekomenduojama taikyti žmogui tik į krutinę ar nugarą. Paregūnas pasakojo, jog tazerį naudoti galima tik tada, kai policijos pareigūnas pats yra išbandęs šį ginklą ant savęs. Mat ypač svarbu, jog pareigūnas žinotų šio ginklo daromą poveikį.
Pareigūnai pastebi, kad susidomėjimas policininko darbu vis didėja – visdaugiau jaunuolių stoja mokytis į policijos mokyklą. Pastaruoju metu šį darbą renkasi ir nemažai moterų. Pasak pareigūnų, Šilutės policijos komisariate šiuo metu moterų yra daugiau nei vyrų. Vis dėlto, anot pareigūnės J. Kaktienės, šis dabas tinka ne kiekvienai moteriai. Jeigu moteris yra jautri, vargu ar ji galėtų tinkamai reaguoti pavojingose situacijose, baimė taip pat galėtų trukdyti tinkamai atlikti policininko darbą. „Aš pasirinkau šį darbą, nes jis man patinka. Pareigūno profesija sustiprina žmogų, sustiprinoir mane“, – prisipažinojau aštuonerius metus policijoje tarnaujanti pareigūnė. Prieš tai ji dirbo mokytoja.
Šiame renginyje labiausiai policininko profesija domėjosi Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos mokiniai. Daugelį sudomino policijos padėjėjo darbas. Tai savanoriavimas, kuriuo galima užsiimti jau nuo keturiolikos metų. Policijos padėjėjai bendrauja su policijos pareigūnais, labiau susipažįsta su šiuo darbu: pasakoja kitiems, kaip teisingai pereiti gatvę, pamoko vaikus, kad negalima į namus įsileisti svetimų žmonių, dalyvauja įvairiose akcijose.
Nemažai buvo susidomėjusiųir merginų. Štai dešimtokės Salvijos Briedytės pareigūno darbas nė kiek negąsdintų. Ji pati sakė, kad pareigūno darbas ją domina senai, todėl pradėti nuo policijos padėjėjo būtų gera pradžia. Salvija atviravo, kad šiuo metu ji svarsto ne vien apie šią profesiją.
M. Jankaus pagrindinės mokyklos aštuntoką Valdą Žvynakį irgi sudomino savanorioveikla, tačiau vaikinas dar tvirtai nežino, ar tikrai juo taps.

Viktorija ŠIMKUTĖ

Moksleivius domino ir savigyna, ir policininkų naudojamos specialiosios priemonės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite