Policijos dieną moksleiviai iš arčiau susipažino su pareigūnų darbu

Tavo pašaukimas ginti ir saugoti? Taip manantieji turėjo puikią galimybę susipažinti iš arčiau su policijos pareigūnu darbu. Policijos dienos proga Šilutės Pamario pagrindinėje mokykloje lankėsi Tauragės apskrities VPK Šilutės r. policijos komisariato pareigūnai. Vyresniųjų klasių mokiniamspapasakota apie šią profesiją, parodytasavigynos veiksmų, specialiosios policininko priemonės.

Kartu su moksleiviu ValduŽvynakiupareigūnas demonstravo savigynos veiksmus.

Specialiosios priemonės
Šilutės PK Prevencijos poskyrio viršininkas Audrius Lukošius kartu su šio poskyrio vyr. specialiste Jūrate Kaktiene moksleiviams pasakojo apie pareigūno profesiją, jų turimas specialiąsias priemones, koks turėtų būti policininkas. Anot policijos atstovų, juo tapti gali ne visi. Policininkas turėtų būti tvirtas ne tik kūnu, bet ir dvasia, sugebėti apginti kitus ir pats apsiginti.
A. Lukošius yra ne tik policijos pareigūnas, bet ir kovinės savigynos, fizinio lavinimo instruktorius. Policijos pareigūnas pademonstravo ir papasakojo, kokias priemones privalo su savimi turėti ir mokėti jomis naudotis policininkas: „Pareigūnai eidami į darbą su savimi turi turėti radijo stotį, kad galėtų bendrauti su kolega, o prireikus, išsikviesti pagalbą. Privalo turėti ir antrankius…“ pareigūnas pademonstravo ir kitokius, kiek neįprastus antrankius – su pritvirtinta ilga grandine. Tokie gali būti naudojami teisme, kad nusikaltėlis nepradėtų siautėti. Anot pareigūno, tokie antrankiai labai praverčia ir vykstant į įvykio vietą.
Policininkai demonstravo dar vieną, moksleiviams neblogai žinomą, priemonę, jų vadinamą „bananu“. Pasak pareigūnų, tai yra paprasčiausiaguminė lazda. Ji yra 75 cm ilgio, naudojama nusikaltėliui tramdyti arba apsiginti. Prevencijos poskyrio vyr. specialistė J. Kaktienė pridūrė, kad guminė lazda naudojama tik, jei žmogus priešinasi, suduoti ja galima tik į tam tikras žmogaus kūno vietas–per didžiuosius raumenis, tai yra, į nugarą, sėdmenis, šlaunis, blauzdas, kad nebūtų sužalota žmogaus.

Pareigūnas Audrius Lukošius demonstravo antrankius su ilga grandine.

Supažindino ir su ginkluote
Renginyje pareigūnai mokiniams rodė ir papasakojo apie jų savo turimą ginkluotę. Policininkai naudoja trijų rūšių pistoletus. Ginklas kiekvienam pareigūnui priskiriamas asmeniškai, tik tuo ginklu jis ir gali naudotis. „Taip yra todėl, kad pareigūnas priprastų prie savo ginklo. Pareigūnai su asmeniniu ginklu mokosi šaudyti, todėl tik prie jo pripratęs ir su juo treniravęsis geba gerai šaudyti ir pataikyti“, – apieginklus pasakojo pareigūnas A. Lukošius.
Nemažą įspūdį moksleiviams paliko ginklas, kurio niekur neįmanoma nusipirkti, nes jį gamina vienintelė firma JAV. Tai tazeris, kuris parduodamas ir naudojamas tik policijos, kariuomenės ir saugumo pareigūnams. Šiuo ginklu žmogaus užmušti neįmanoma, jis efektyviai naudojamas sulaikant nusikaltėlius.
„Kai iš tazerio išauna jame esančios dvi strėlytės, jo skleidžiamas dažnis paveikia žmogaus nervų sistemą ir žmogus nebegali savęs valdyti…“– pasakojoA. Lukošius. Vienas toks šūvis trunka ne mažiau 5 sekundžių. Per šias 5 sekundes beveik 100 kartų susitraukia žmogaus raumenys. Prietaisu rekomenduojama taikyti žmogui tik į krutinę ar nugarą. Paregūnas pasakojo, jog tazerį naudoti galima tik tada, kai policijos pareigūnas pats yra išbandęs šį ginklą ant savęs. Mat ypač svarbu, jog pareigūnas žinotų šio ginklo daromą poveikį.
Pareigūnai pastebi, kad susidomėjimas policininko darbu vis didėja – visdaugiau jaunuolių stoja mokytis į policijos mokyklą. Pastaruoju metu šį darbą renkasi ir nemažai moterų. Pasak pareigūnų, Šilutės policijos komisariate šiuo metu moterų yra daugiau nei vyrų. Vis dėlto, anot pareigūnės J. Kaktienės, šis dabas tinka ne kiekvienai moteriai. Jeigu moteris yra jautri, vargu ar ji galėtų tinkamai reaguoti pavojingose situacijose, baimė taip pat galėtų trukdyti tinkamai atlikti policininko darbą. „Aš pasirinkau šį darbą, nes jis man patinka. Pareigūno profesija sustiprina žmogų, sustiprinoir mane“, – prisipažinojau aštuonerius metus policijoje tarnaujanti pareigūnė. Prieš tai ji dirbo mokytoja.
Šiame renginyje labiausiai policininko profesija domėjosi Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos mokiniai. Daugelį sudomino policijos padėjėjo darbas. Tai savanoriavimas, kuriuo galima užsiimti jau nuo keturiolikos metų. Policijos padėjėjai bendrauja su policijos pareigūnais, labiau susipažįsta su šiuo darbu: pasakoja kitiems, kaip teisingai pereiti gatvę, pamoko vaikus, kad negalima į namus įsileisti svetimų žmonių, dalyvauja įvairiose akcijose.
Nemažai buvo susidomėjusiųir merginų. Štai dešimtokės Salvijos Briedytės pareigūno darbas nė kiek negąsdintų. Ji pati sakė, kad pareigūno darbas ją domina senai, todėl pradėti nuo policijos padėjėjo būtų gera pradžia. Salvija atviravo, kad šiuo metu ji svarsto ne vien apie šią profesiją.
M. Jankaus pagrindinės mokyklos aštuntoką Valdą Žvynakį irgi sudomino savanorioveikla, tačiau vaikinas dar tvirtai nežino, ar tikrai juo taps.

Viktorija ŠIMKUTĖ

Moksleivius domino ir savigyna, ir policininkų naudojamos specialiosios priemonės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite