Plaškių kaimas pasitiko knygą apie savo praeitį

Kažkada gausiai lietuvininkų gyventame Plaškių kaime prie Nemuno intako Gėgės šiandien bėra 123 registruoti gyventojai, keliolika sodybų, nebeveikianti praėjusio amžiaus pradžioje pašventinta bažnyčia, o uždarytos mokyklos pastate veikia bendruomenės namai. Užtat net dviem autobusiukais iš Plaškių vaikus veža į kitas mokyklas.

Plaškių kaimo bendruomenės pirmininkė, kultūros darbuotoja Danutė Bardauskienė su savo buvusiu mokytoju Broniumi Bagdonu iš Stoniškių, pagal kurio rankraštį parengta knyga „Kaimas rašo savo istoriją. PLAŠKIAI“.
Petro Skutulo nuotr.

Šeštadienį šiame Stoniškių seniūnijos kaime buvo didelė šventė – leidinio „Kaimas rašo savo istoriją. PLAŠKIAI“ sutiktuvės. Akmenimis grįstu keliu į Plaškius važiavo ir buvę šio kaimo gyventojai, ir Pagėgių savivaldybės, Stoniškių seniūnijos atstovai, istorijos ir kultūros puoselėtojai.
Plaškių kaimo bendruomenės pirmininkė Danutė Bardauskienė dirba Pagėgių kultūros centro direktoriaus pavaduotoja. Į ją ir į jos buvusį mokytoją iš Stoniškių Bronių Bagdoną šįkart krypo visų žvilgsniai, jiems dėkota daug kartų, mat knyga apie Plaškius parengta pagal B. Bagdono rankraščius, o sumanymą leidinį išleisti puoselėjo ir įgyvendino D. Bardauskienė, parengusi projektą, kurį finansavo vietos veiklos grupė „Pagėgių kraštas“.
Muzikos ansamblis iš Kauno „Ainiai“ skardžiabalsiais ragais kviečia prie užvertų bažnyčios durų. Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos direktorius Vaclovas Navickas su žmona Dalia, du garsūs Pagėgių krašto lituanistai, skelbia šventės pradžią. Kaimo tyloje skamba daina apie Lietuvą, kurią traukia skardžiabalsė solistė Jovita Pavlovaitė, kilusi iš Pagėgių. Ant kapų šalia bažnyčios padedama žvakelių. Gėge laivelis atplukdo knygnešę su trimis vaikais. Nuo buvusios turgaus aikštės pusės prie buvusios mokyklos pastato atrieda didinga dvikinkė karieta, iš jos išlipa B. Bagdonas ir Stoniškių seniūnas Ričardas Bartkevičius.

Atvertusio šią naują knygą skaitytojo laukia 80 puslapių istorija apie lietuvininkų, pievininkų didelį kaimą prie Gėgės upės – Plaškius, apie kuriuos Bronius Bagdonas sueiliavo: „Turgaus grindinį smėliu užpustė. / Uosto sijos supuvo seniai. / Gėgės upė lelijom užžėlė – / Nebeplauko čia kuršių laivai…“

Bendruomenės namuose susirinkusiems pristatoma nauja knyga apie šlovingą ir sudėtingą Plaškių praeitį. Po to šventė persikelia į aikštę, kur pastatyta scena, kur aidi muzika, sukasi šokėjų poros, skamba dainos. Ir, žinoma, prisiminimai, padėkos tiems, kurie padėjo šią šventę surengti.
Plačiau apie Plaškių kaimą ir naująją knygą bei šventę – kitame „Pamario“ numeryje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite