Planų daug, o kaip bus – pamatysim…

Antradienį Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis surengė spaudos konferenciją. Anot mero, vadovai, kurie atstovauja visoms valdančiosios daugumos partijoms, nori ne pasiteisinti, bet pateikti informacijos, atvirai ir aiškiai atsakyti į klausimus. Valdžios vyrai buvo pasiruošę ir pristatė kelias svarbias temas.

Spaudos konferencijoje (iš kairės) – Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis ir meras Vytautas Laurinaitis.

Spaudos konferencijoje (iš kairės) – Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis ir meras Vytautas Laurinaitis.

Rusnei – bokštą!
Meras Vytautas Laurinaitis pranešė, kad Rusnės bendruomenė, Regioninio parko atstovai jau sutarė: apžvalgos bokštą reikėtų statyti Atmatos upės žiočių teritorijoje, Uostadvaryje, netoli švyturio. Tačiau darbai, ko gero, vyks etapais, nes reikia išasfaltuoti kelią, įrengti pažintinį taką, be to, bokšto statyba – tai dideli pinigai. Laukiama atvykstant aplinkos ministro. Ilgai sugaišta renkant vietą. Panašu, kad dėl statybos konkretumų gali tekti derėtis jau su kitu ministru.
Ryšių su partneriais užsienyje nauda
Meras informavo, kad išvykos į užsienio valstybes, kur Savivaldybė turi partnerių, skirtos atgaivinti, atnaujinti ir sukonkretinti bendradarbiavimą, bus vykdoma nemažai bendrų investicinių projektų. Latviai bus partneriais projekte aprūpinant vidaus įranga šiemet numatomą tvarkyti Šilutės kultūros ir pramogų centrą, padės keičiant Šilutės stadiono dangą, kad šia vieta galėtų naudotis bendruomenė. Lenkai laukia Šilutės komandos futbolo turnyre, jie atvyks į Švėkšnos miestelio šventę, yra ryšių su Lenkijos mokyklomis. Su švedais aptarti du projektai, į kuriuos įsijungtų danų, lenkų atstovai, ir Šilutės H. Šojaus muziejus būtų aprūpintas naujausiomis moderniomis technologijomis. Į Turkiją šiemet vyks Švėkšnos šokėjų kolektyvas, turkai pageidautų gydytojų mainų, bendrauti su verslininkais, dalyvauti Žuvienės virimo čempionate Šilutėje. Yra ir kitų ryšių, tačiau, pavyzdžiui, su Slavsku, Rusijos Federacija, bendraujama mažiau, nors kartu pavykę įgyvendinti vieną nuotekų ir vandentiekos projektą.
Mieste daugės eismo žiedų?
Administracijos direktorius Sigitas Šeputis pranešė, kad pernai gyventojams išdalinus 5000 komplektų konteinerių buitinėms atliekoms rūšiuoti sumažėjo priduodamų atliekų, 200 tūkst. Eur sumažėjo skolos už šią paslaugą. Klaipėdos apskrities atliekų tvarkymo centre (KRATC) Šilutės, Kretingos ir kai kurios kitos savivaldybės turi mažai akcijų ir įtakos sprendimams. Išrūšiuotas atliekas vežti deginti galima tik suderinus su KRAC. Jeigu šis centras neleidžia, jo galingos nuomonės savivaldybės neįveikia.
Pernai į rajono kelius investuota per 2 milijonus Eur, iš šios sumos 586 tūkst. Eur teko kelių priežiūrai: valymui, greideriavimui, žvyravimui, didesnė dalis – Šilutei: Dariaus ir Girėno dabar tvarkomai gatvei, Kęstučio, Cintjoniškių gatvėms.
Direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis priminė, kad su Automobilių kelių direkcija sutarta inventorizuoti kelius rajone, galbūt kai kuriuos vietinės reikšmės perims direkcija, kai kuriuos saviškius atiduos tvarkyti Savivaldybei.
Administracijos vadovai priminė, kad yra minčių Šilutėje turėti daugiau apvažiavimo žiedų. Jo reikėtų Ramučių, Cintjoniškių ir Pramonės gatvių sankirtoje, taip pat M. Jankaus, Tilžės ir Lietuvininkų, nes, anot S. Šepučio, pastarąją padengus sniegu, nesimato dangos juostų ir eismas tampa labai pavojingas. Eismas žiedu būtų reikalingas ir Gluosnių, Cintjoniškių gatvių sankirtoje, kur dabar veikia šviesoforas. V. Pozingis sakė, kad į Šilutę įvažiuoti nėra nė vieno gero kelio – nuo Juknaičių, nuo Žemaičių Naumiesčio, nuo Klaipėdos. Planuojama nuo Šilutės aplinkkelio žiedo Žemaičių Naumiesčio link daryti pėsčiųjų ir dviratininkų taką su apšvietimu, to paties reikėtų Saugų link.
Deja, saugesnio ir patogesnio kelio į Rusnę dar teks palaukti, nes ruošiama poveikio aplinkai studija, čia planuojama estakada, tad kelias, pėsčiųjų ir dviratininkų takas turėtų įsikomponuoti į bendrą darbą. Yra 5 estakados eskizai, yra aplinkkelio Klaipėdos link iki Veiviržo upės Vilkyčiuose projektas, tačiau tik tiek.
Tiesa tokia: nuo Klaipėdos, Kauno, Šilalės į Šilutę įvažiuojama per geležinkelio pervažas. Klaipėdos gatvei būtinas pėsčiųjų ir dviratininkų takas, tuomet atsipūstų ir Traksėdžių gyventojai, o per geležinkelio pervažą Traksėdžiuose norima viaduko. Galbūt norai dideli, tačiau viskam reikia ruoštis.
Renovacija
Devyni daugiabučiai Šilutėje jau renovuoti, aštuoni tvarkomi, 7 namų gyventojai to pageidauja, rajono Taryba spręs, ar pritarti. Dar kelis namus tvarkė „Šilutės būsto“ bendrovė, ji užsiėmė dešimties daugiabučių renovacija. S. Šepučio nuomone, būtų tikslinga tvarkyti miestą kvartalais – štai Laisvės alėjoje yra daugiausia renovuotų namų, tad reikia tvarkyti kiemus, automobilių aikšteles, kiemų apšvietimą ir kita. Tik Laivės g. 5 namas, buvęs bendrabutis, vis lieka nuošaly, nes nėra lėšų prisidėti. Po vieną namą renovuoti prašo Kintų, Juknaičių, Degučių gyventojai. S. Šeputis pasidžiaugė, kad renovacija rūpinęsi Šilutės šilumos tinklai, „Šilutės būstas“ nuveikė daug ir dabar rajonas šioje srityje nėra atsilikėlis.
Didėja išlaidos transportui? S. Šeputis aiškino, kad į šias išlaidas įtraukta ir seniūnijoms nupirktų traktorių nuoma, nes senoji technika visiškai susidėvėjusi: „Daugelis iš čia esančiųjų esame jaunesni už tuos traktorius“.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite