Planų daug, o kaip bus – pamatysim…

Antradienį Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis surengė spaudos konferenciją. Anot mero, vadovai, kurie atstovauja visoms valdančiosios daugumos partijoms, nori ne pasiteisinti, bet pateikti informacijos, atvirai ir aiškiai atsakyti į klausimus. Valdžios vyrai buvo pasiruošę ir pristatė kelias svarbias temas.

Spaudos konferencijoje (iš kairės) – Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis ir meras Vytautas Laurinaitis.

Spaudos konferencijoje (iš kairės) – Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis ir meras Vytautas Laurinaitis.

Rusnei – bokštą!
Meras Vytautas Laurinaitis pranešė, kad Rusnės bendruomenė, Regioninio parko atstovai jau sutarė: apžvalgos bokštą reikėtų statyti Atmatos upės žiočių teritorijoje, Uostadvaryje, netoli švyturio. Tačiau darbai, ko gero, vyks etapais, nes reikia išasfaltuoti kelią, įrengti pažintinį taką, be to, bokšto statyba – tai dideli pinigai. Laukiama atvykstant aplinkos ministro. Ilgai sugaišta renkant vietą. Panašu, kad dėl statybos konkretumų gali tekti derėtis jau su kitu ministru.
Ryšių su partneriais užsienyje nauda
Meras informavo, kad išvykos į užsienio valstybes, kur Savivaldybė turi partnerių, skirtos atgaivinti, atnaujinti ir sukonkretinti bendradarbiavimą, bus vykdoma nemažai bendrų investicinių projektų. Latviai bus partneriais projekte aprūpinant vidaus įranga šiemet numatomą tvarkyti Šilutės kultūros ir pramogų centrą, padės keičiant Šilutės stadiono dangą, kad šia vieta galėtų naudotis bendruomenė. Lenkai laukia Šilutės komandos futbolo turnyre, jie atvyks į Švėkšnos miestelio šventę, yra ryšių su Lenkijos mokyklomis. Su švedais aptarti du projektai, į kuriuos įsijungtų danų, lenkų atstovai, ir Šilutės H. Šojaus muziejus būtų aprūpintas naujausiomis moderniomis technologijomis. Į Turkiją šiemet vyks Švėkšnos šokėjų kolektyvas, turkai pageidautų gydytojų mainų, bendrauti su verslininkais, dalyvauti Žuvienės virimo čempionate Šilutėje. Yra ir kitų ryšių, tačiau, pavyzdžiui, su Slavsku, Rusijos Federacija, bendraujama mažiau, nors kartu pavykę įgyvendinti vieną nuotekų ir vandentiekos projektą.
Mieste daugės eismo žiedų?
Administracijos direktorius Sigitas Šeputis pranešė, kad pernai gyventojams išdalinus 5000 komplektų konteinerių buitinėms atliekoms rūšiuoti sumažėjo priduodamų atliekų, 200 tūkst. Eur sumažėjo skolos už šią paslaugą. Klaipėdos apskrities atliekų tvarkymo centre (KRATC) Šilutės, Kretingos ir kai kurios kitos savivaldybės turi mažai akcijų ir įtakos sprendimams. Išrūšiuotas atliekas vežti deginti galima tik suderinus su KRAC. Jeigu šis centras neleidžia, jo galingos nuomonės savivaldybės neįveikia.
Pernai į rajono kelius investuota per 2 milijonus Eur, iš šios sumos 586 tūkst. Eur teko kelių priežiūrai: valymui, greideriavimui, žvyravimui, didesnė dalis – Šilutei: Dariaus ir Girėno dabar tvarkomai gatvei, Kęstučio, Cintjoniškių gatvėms.
Direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis priminė, kad su Automobilių kelių direkcija sutarta inventorizuoti kelius rajone, galbūt kai kuriuos vietinės reikšmės perims direkcija, kai kuriuos saviškius atiduos tvarkyti Savivaldybei.
Administracijos vadovai priminė, kad yra minčių Šilutėje turėti daugiau apvažiavimo žiedų. Jo reikėtų Ramučių, Cintjoniškių ir Pramonės gatvių sankirtoje, taip pat M. Jankaus, Tilžės ir Lietuvininkų, nes, anot S. Šepučio, pastarąją padengus sniegu, nesimato dangos juostų ir eismas tampa labai pavojingas. Eismas žiedu būtų reikalingas ir Gluosnių, Cintjoniškių gatvių sankirtoje, kur dabar veikia šviesoforas. V. Pozingis sakė, kad į Šilutę įvažiuoti nėra nė vieno gero kelio – nuo Juknaičių, nuo Žemaičių Naumiesčio, nuo Klaipėdos. Planuojama nuo Šilutės aplinkkelio žiedo Žemaičių Naumiesčio link daryti pėsčiųjų ir dviratininkų taką su apšvietimu, to paties reikėtų Saugų link.
Deja, saugesnio ir patogesnio kelio į Rusnę dar teks palaukti, nes ruošiama poveikio aplinkai studija, čia planuojama estakada, tad kelias, pėsčiųjų ir dviratininkų takas turėtų įsikomponuoti į bendrą darbą. Yra 5 estakados eskizai, yra aplinkkelio Klaipėdos link iki Veiviržo upės Vilkyčiuose projektas, tačiau tik tiek.
Tiesa tokia: nuo Klaipėdos, Kauno, Šilalės į Šilutę įvažiuojama per geležinkelio pervažas. Klaipėdos gatvei būtinas pėsčiųjų ir dviratininkų takas, tuomet atsipūstų ir Traksėdžių gyventojai, o per geležinkelio pervažą Traksėdžiuose norima viaduko. Galbūt norai dideli, tačiau viskam reikia ruoštis.
Renovacija
Devyni daugiabučiai Šilutėje jau renovuoti, aštuoni tvarkomi, 7 namų gyventojai to pageidauja, rajono Taryba spręs, ar pritarti. Dar kelis namus tvarkė „Šilutės būsto“ bendrovė, ji užsiėmė dešimties daugiabučių renovacija. S. Šepučio nuomone, būtų tikslinga tvarkyti miestą kvartalais – štai Laisvės alėjoje yra daugiausia renovuotų namų, tad reikia tvarkyti kiemus, automobilių aikšteles, kiemų apšvietimą ir kita. Tik Laivės g. 5 namas, buvęs bendrabutis, vis lieka nuošaly, nes nėra lėšų prisidėti. Po vieną namą renovuoti prašo Kintų, Juknaičių, Degučių gyventojai. S. Šeputis pasidžiaugė, kad renovacija rūpinęsi Šilutės šilumos tinklai, „Šilutės būstas“ nuveikė daug ir dabar rajonas šioje srityje nėra atsilikėlis.
Didėja išlaidos transportui? S. Šeputis aiškino, kad į šias išlaidas įtraukta ir seniūnijoms nupirktų traktorių nuoma, nes senoji technika visiškai susidėvėjusi: „Daugelis iš čia esančiųjų esame jaunesni už tuos traktorius“.

Stasė SKUTULIENĖ

Hits: 26

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite