Planų daug, o kaip bus – pamatysim…

Antradienį Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis surengė spaudos konferenciją. Anot mero, vadovai, kurie atstovauja visoms valdančiosios daugumos partijoms, nori ne pasiteisinti, bet pateikti informacijos, atvirai ir aiškiai atsakyti į klausimus. Valdžios vyrai buvo pasiruošę ir pristatė kelias svarbias temas.

Spaudos konferencijoje (iš kairės) – Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis ir meras Vytautas Laurinaitis.

Spaudos konferencijoje (iš kairės) – Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis ir meras Vytautas Laurinaitis.

Rusnei – bokštą!
Meras Vytautas Laurinaitis pranešė, kad Rusnės bendruomenė, Regioninio parko atstovai jau sutarė: apžvalgos bokštą reikėtų statyti Atmatos upės žiočių teritorijoje, Uostadvaryje, netoli švyturio. Tačiau darbai, ko gero, vyks etapais, nes reikia išasfaltuoti kelią, įrengti pažintinį taką, be to, bokšto statyba – tai dideli pinigai. Laukiama atvykstant aplinkos ministro. Ilgai sugaišta renkant vietą. Panašu, kad dėl statybos konkretumų gali tekti derėtis jau su kitu ministru.
Ryšių su partneriais užsienyje nauda
Meras informavo, kad išvykos į užsienio valstybes, kur Savivaldybė turi partnerių, skirtos atgaivinti, atnaujinti ir sukonkretinti bendradarbiavimą, bus vykdoma nemažai bendrų investicinių projektų. Latviai bus partneriais projekte aprūpinant vidaus įranga šiemet numatomą tvarkyti Šilutės kultūros ir pramogų centrą, padės keičiant Šilutės stadiono dangą, kad šia vieta galėtų naudotis bendruomenė. Lenkai laukia Šilutės komandos futbolo turnyre, jie atvyks į Švėkšnos miestelio šventę, yra ryšių su Lenkijos mokyklomis. Su švedais aptarti du projektai, į kuriuos įsijungtų danų, lenkų atstovai, ir Šilutės H. Šojaus muziejus būtų aprūpintas naujausiomis moderniomis technologijomis. Į Turkiją šiemet vyks Švėkšnos šokėjų kolektyvas, turkai pageidautų gydytojų mainų, bendrauti su verslininkais, dalyvauti Žuvienės virimo čempionate Šilutėje. Yra ir kitų ryšių, tačiau, pavyzdžiui, su Slavsku, Rusijos Federacija, bendraujama mažiau, nors kartu pavykę įgyvendinti vieną nuotekų ir vandentiekos projektą.
Mieste daugės eismo žiedų?
Administracijos direktorius Sigitas Šeputis pranešė, kad pernai gyventojams išdalinus 5000 komplektų konteinerių buitinėms atliekoms rūšiuoti sumažėjo priduodamų atliekų, 200 tūkst. Eur sumažėjo skolos už šią paslaugą. Klaipėdos apskrities atliekų tvarkymo centre (KRATC) Šilutės, Kretingos ir kai kurios kitos savivaldybės turi mažai akcijų ir įtakos sprendimams. Išrūšiuotas atliekas vežti deginti galima tik suderinus su KRAC. Jeigu šis centras neleidžia, jo galingos nuomonės savivaldybės neįveikia.
Pernai į rajono kelius investuota per 2 milijonus Eur, iš šios sumos 586 tūkst. Eur teko kelių priežiūrai: valymui, greideriavimui, žvyravimui, didesnė dalis – Šilutei: Dariaus ir Girėno dabar tvarkomai gatvei, Kęstučio, Cintjoniškių gatvėms.
Direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis priminė, kad su Automobilių kelių direkcija sutarta inventorizuoti kelius rajone, galbūt kai kuriuos vietinės reikšmės perims direkcija, kai kuriuos saviškius atiduos tvarkyti Savivaldybei.
Administracijos vadovai priminė, kad yra minčių Šilutėje turėti daugiau apvažiavimo žiedų. Jo reikėtų Ramučių, Cintjoniškių ir Pramonės gatvių sankirtoje, taip pat M. Jankaus, Tilžės ir Lietuvininkų, nes, anot S. Šepučio, pastarąją padengus sniegu, nesimato dangos juostų ir eismas tampa labai pavojingas. Eismas žiedu būtų reikalingas ir Gluosnių, Cintjoniškių gatvių sankirtoje, kur dabar veikia šviesoforas. V. Pozingis sakė, kad į Šilutę įvažiuoti nėra nė vieno gero kelio – nuo Juknaičių, nuo Žemaičių Naumiesčio, nuo Klaipėdos. Planuojama nuo Šilutės aplinkkelio žiedo Žemaičių Naumiesčio link daryti pėsčiųjų ir dviratininkų taką su apšvietimu, to paties reikėtų Saugų link.
Deja, saugesnio ir patogesnio kelio į Rusnę dar teks palaukti, nes ruošiama poveikio aplinkai studija, čia planuojama estakada, tad kelias, pėsčiųjų ir dviratininkų takas turėtų įsikomponuoti į bendrą darbą. Yra 5 estakados eskizai, yra aplinkkelio Klaipėdos link iki Veiviržo upės Vilkyčiuose projektas, tačiau tik tiek.
Tiesa tokia: nuo Klaipėdos, Kauno, Šilalės į Šilutę įvažiuojama per geležinkelio pervažas. Klaipėdos gatvei būtinas pėsčiųjų ir dviratininkų takas, tuomet atsipūstų ir Traksėdžių gyventojai, o per geležinkelio pervažą Traksėdžiuose norima viaduko. Galbūt norai dideli, tačiau viskam reikia ruoštis.
Renovacija
Devyni daugiabučiai Šilutėje jau renovuoti, aštuoni tvarkomi, 7 namų gyventojai to pageidauja, rajono Taryba spręs, ar pritarti. Dar kelis namus tvarkė „Šilutės būsto“ bendrovė, ji užsiėmė dešimties daugiabučių renovacija. S. Šepučio nuomone, būtų tikslinga tvarkyti miestą kvartalais – štai Laisvės alėjoje yra daugiausia renovuotų namų, tad reikia tvarkyti kiemus, automobilių aikšteles, kiemų apšvietimą ir kita. Tik Laivės g. 5 namas, buvęs bendrabutis, vis lieka nuošaly, nes nėra lėšų prisidėti. Po vieną namą renovuoti prašo Kintų, Juknaičių, Degučių gyventojai. S. Šeputis pasidžiaugė, kad renovacija rūpinęsi Šilutės šilumos tinklai, „Šilutės būstas“ nuveikė daug ir dabar rajonas šioje srityje nėra atsilikėlis.
Didėja išlaidos transportui? S. Šeputis aiškino, kad į šias išlaidas įtraukta ir seniūnijoms nupirktų traktorių nuoma, nes senoji technika visiškai susidėvėjusi: „Daugelis iš čia esančiųjų esame jaunesni už tuos traktorius“.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite