Pirmasis sniegas – didžiausi netikėtumai vairuotojams 

Žiema būna kasmet, tačiau pasirodžius pirmajam sniegui atrodo, kad apsnigo netikėtai…  Pasak „Lietuvos draudimo“ specialistų, tą dieną nelaimingų įvykių skaičius keliuose šokteli dvigubai.

Vairuotojai, kurie jau pasirūpino žieminėmis padangomis mano, kad su jomis slidžiuoju laikotarpiu galima važiuoti lygiai taip pat, kaip važiuoja vasarą, kai keliai būna sausi. Ekspertų teigimu, tokia vairuotojų nuostata nėra teisinga.

„Labai svarbu įvertinti situaciją tinkamai ir suprasti, kad žiemos sezonu visiškai pasikeičia stabdymo bei greitėjimo laikas. Jis yra kur kas ilgesnis ir sudėtingesnis. Todėl žiemos laikotarpiu itin svarbu laikytis saugaus atstumo, nes būtent jo nesilaikymas tampa pagrindine problema“, – teigia „Lietuvos draudimo“ Operacijų departamento vadovas Artūras Juodeikis.

Ekspertas rekomenduoja žiemos sezonu laikytis mažiausiai dvigubai didesnio atstumo nuo kitų automobilių nei vasaros sezonu. Taip pat svarbu įvertinti savo automobilio stabdymo galimybes, nes kiekviena transporto priemonė reaguoja skirtingai. Būtina nusimatyti daugiau laiko kelionei, kad nereikėtų skubėti ir pavyktų išvengti avarijų.

Daug pasitikėjimo, tačiau…

Galima sakyti, kad žmonės nėra prisitaikę prie tokios aplinkos ir staigaus pokyčio, tačiau draudimo ekspertas pastebi vis tas pačias esmines nelaimes, kurios nutinka iškritus pirmajam sniegui.

„Panašu, kad žmonės tiesiog labai pasitiki savo vairavimo įgūdžiais, tačiau juk jie pasimiršta per laiką nuo paskutinės žiemos ir sniego. Net jei ir vairuojama ta pati transporto priemonė kaip pernai, eismo sąlygos reikalauja daugiau atidumo. Dar daugiau dėmesio reikėtų skirti naujam automobiliui ir stebėjimui, kaip greitai su juo pavyksta sustabdyti ar pagreitėti“, – dėmesį atkreipia A. Juodeikis.

Saugus greitis, atstumas, posūkių manevrai

„Lietuvos draudimo“ ekspertas vardija keletą nelaimių, kurios yra esminės ir besikartojančios kasmet, vos iškritus pirmajam sniegui.

„Žmonės nepasirenka saugaus greičio, todėl atsitrenkia į priekyje stovintį ar važiuojantį automobilį. Tokių įvykių turime labai daug. Ženkliai daugėja ir nelaimingų įvykių parkuojantis ar jau išsukant iš parkavimo aikštelės kiemuose, prekybos centrų aikštelėse, kurios yra lauke“, – pažymi A. Juodeikis.

Ekspertas taip pat išskiria posūkius į kairę, kai tiek sukantys į šią pusę, tiek važiuojantys tiesiai vairuotojai neįvertina stabdymo galimybės, nes ratų sukibimas su danga yra net kelis kartus prastesnis, lyginant su vasaros danga. Pasukimo ir stabdymo laikas tampa daug ilgesnis.

Anot draudiko, dar vienas svarbus aspektas yra išvažiavimas iš šalutinių kelių į pagrindinius. Judant iš šalutinio į pagrindinį kelią prasisuka ratai ir išsukimo laikas tampa ilgesnis, nei būdavo vasarą.

Svarbus kiekvieno eismo dalyvio saugumas

Artūras Juodeikis pažymi, kad šalutiniai keliai yra svarbūs ir pagrindiniu keliu važiuojantiems vairuotojams – jie taip pat turėtų pristabdyti ir pasisaugoti, išlaikyti dėmesį.

„Nepaisant to, kad vairuotojas važiuoja pagrindiniu keliu ir avarijos atveju neliktų kaltas, vis tiek turi saugotis kitų eismo dalyvių, blaiviai įvertinti situaciją, pristabdyti ir žvalgytis, nes pasekmės gali būti itin skaudžios.

Taip pat svarbūs ir kiti eismo dalyviai – galbūt dviratininkų žiemą yra mažiau, tačiau jų būna. Gali iš tamsos išlįsti pėsčiasis, paslysti, nugriūti, nespėti pereiti pėsčiųjų perėjos. Situacijų nutinka įvairiausių ir visos jos išties skaudžios“, – išlaikyti budrumą skatina A. Juodeikis.

Rolanda Lipnevičiūtė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Parama verslo plėtrai Šilutės rajone

Šilutės rajono vietos veiklos grupė (VVG) planuoja skelbti kvietimą teikti paraiškas pagal priemonę „Parama ne žemės ūkio verslui kaimo vietovėse plėtoti“ bei gauti finansavimą naujų darbo vietų kūrimo išlaidoms. Parama teikiama įvairiai ekonominei ne žemės ūkio veiklai, apimančiai produktų gamybą, apdorojimą, perdirbimą, įvairių paslaugų teikimą. Galimi pareiškėjai: Šilutės rajone registruotas privatus juridinis arba fizinis asmuo, vykdantis veiklą ilgiau nei 1 m. Juridinio asmens – metinės pardavimo pajamos ataskaitiniais metais (2021 m.) turi būti ne mažesnės kaip 12 vidutinių darbo užmokesčių,

Odinių baldų derinimas: kokiame interjere jie tinka labiausiai?

Tikriausiai nėra nieko malonesnio, nei po sunkios darbo dienos prigulti ant odinio fotelio ar sofos. Nesvarbu, ar norite tiesiog pailsėti, ar ruošiatės žiūrėti mėgstamą laidą, ar pasimėgauti įdomia knyga – tai gali būti tobula akimirka. Patogūs ir stilingi baldai yra aukščiausias komforto elementas. Taigi, kaip reikėtų derinti odinius baldus? Štai keletas naudingų patarimų.   Klasikinės spalvos ir ne tik Iš odos pagaminti baldai yra nepavaldūs laikui ir tinka beveik bet kokio stiliaus interjere. Žinoma, jie visuomet patraukliai atrodys prie klasikinių

Chirurgai paneigia 3 mitus apie abdominoplastiką

Tiek dėl genetikos, tiek dėl drastiško svorio netekimo, gimdymo ar kitų kūno pokyčių, būna, pilvo oda praranda elastingumą ir nesugrįžta į buvusią padėtį. Tokiais atvejais atkurti plokščią pilvą sportu ar subalansuota mityba – sunku ar net visai neįmanoma. Tokiu atveju rekomenduojama abdominoplastika. Tai operacija, kurios metu stangrinama sukritusi oda, suglebę pilvo raumenys ir, pacientui pageidaujant, koreguojamas riebalų perteklius. Šiame straipsnyje specialistai paneigia tris populiariausius mitus apie pilvo plastiką. 1. Ši procedūra skirta tik moterims Pilvo plastika dažniausiai atliekama moterims vien

Kokie orai bus pirmąjį kalendorinės žiemos savaitgalį?

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad pirmasis kalendorinės žiemos savaitgalis nebus labai šaltas, tačiau sniego žadama. Gruodžio 2 d., penktadienį, dangus  bus debesuotas, trumpų pragiedrulių gali būti nebent šiaurės rytiniuose rajonuose. Gausaus sniego nebus, vėjas irgi menkas. Aukščiausia temperatūra visoje šalyje išliks neigiama: 1-6 laipsniai šalčio. Gruodžio 3 d., šeštadienį, naktį bus debesuota, nesnigs, tačiau keliuose vietomis bus slidu. Temperatūra bus 3-8 laipsniai šalčio. Šeštadienio dieną debesys bus tankūs, pragiedrulių nelaukiama. Jau po vidurdienio pietiniame šalies pakraštyje pradės snyguriuoti, iki vakaro turėtų

Taip pat skaitykite