Pirmasis sniegas – didžiausi netikėtumai vairuotojams 

Žiema būna kasmet, tačiau pasirodžius pirmajam sniegui atrodo, kad apsnigo netikėtai…  Pasak „Lietuvos draudimo“ specialistų, tą dieną nelaimingų įvykių skaičius keliuose šokteli dvigubai.

Vairuotojai, kurie jau pasirūpino žieminėmis padangomis mano, kad su jomis slidžiuoju laikotarpiu galima važiuoti lygiai taip pat, kaip važiuoja vasarą, kai keliai būna sausi. Ekspertų teigimu, tokia vairuotojų nuostata nėra teisinga.

„Labai svarbu įvertinti situaciją tinkamai ir suprasti, kad žiemos sezonu visiškai pasikeičia stabdymo bei greitėjimo laikas. Jis yra kur kas ilgesnis ir sudėtingesnis. Todėl žiemos laikotarpiu itin svarbu laikytis saugaus atstumo, nes būtent jo nesilaikymas tampa pagrindine problema“, – teigia „Lietuvos draudimo“ Operacijų departamento vadovas Artūras Juodeikis.

Ekspertas rekomenduoja žiemos sezonu laikytis mažiausiai dvigubai didesnio atstumo nuo kitų automobilių nei vasaros sezonu. Taip pat svarbu įvertinti savo automobilio stabdymo galimybes, nes kiekviena transporto priemonė reaguoja skirtingai. Būtina nusimatyti daugiau laiko kelionei, kad nereikėtų skubėti ir pavyktų išvengti avarijų.

Daug pasitikėjimo, tačiau…

Galima sakyti, kad žmonės nėra prisitaikę prie tokios aplinkos ir staigaus pokyčio, tačiau draudimo ekspertas pastebi vis tas pačias esmines nelaimes, kurios nutinka iškritus pirmajam sniegui.

„Panašu, kad žmonės tiesiog labai pasitiki savo vairavimo įgūdžiais, tačiau juk jie pasimiršta per laiką nuo paskutinės žiemos ir sniego. Net jei ir vairuojama ta pati transporto priemonė kaip pernai, eismo sąlygos reikalauja daugiau atidumo. Dar daugiau dėmesio reikėtų skirti naujam automobiliui ir stebėjimui, kaip greitai su juo pavyksta sustabdyti ar pagreitėti“, – dėmesį atkreipia A. Juodeikis.

Saugus greitis, atstumas, posūkių manevrai

„Lietuvos draudimo“ ekspertas vardija keletą nelaimių, kurios yra esminės ir besikartojančios kasmet, vos iškritus pirmajam sniegui.

„Žmonės nepasirenka saugaus greičio, todėl atsitrenkia į priekyje stovintį ar važiuojantį automobilį. Tokių įvykių turime labai daug. Ženkliai daugėja ir nelaimingų įvykių parkuojantis ar jau išsukant iš parkavimo aikštelės kiemuose, prekybos centrų aikštelėse, kurios yra lauke“, – pažymi A. Juodeikis.

Ekspertas taip pat išskiria posūkius į kairę, kai tiek sukantys į šią pusę, tiek važiuojantys tiesiai vairuotojai neįvertina stabdymo galimybės, nes ratų sukibimas su danga yra net kelis kartus prastesnis, lyginant su vasaros danga. Pasukimo ir stabdymo laikas tampa daug ilgesnis.

Anot draudiko, dar vienas svarbus aspektas yra išvažiavimas iš šalutinių kelių į pagrindinius. Judant iš šalutinio į pagrindinį kelią prasisuka ratai ir išsukimo laikas tampa ilgesnis, nei būdavo vasarą.

Svarbus kiekvieno eismo dalyvio saugumas

Artūras Juodeikis pažymi, kad šalutiniai keliai yra svarbūs ir pagrindiniu keliu važiuojantiems vairuotojams – jie taip pat turėtų pristabdyti ir pasisaugoti, išlaikyti dėmesį.

„Nepaisant to, kad vairuotojas važiuoja pagrindiniu keliu ir avarijos atveju neliktų kaltas, vis tiek turi saugotis kitų eismo dalyvių, blaiviai įvertinti situaciją, pristabdyti ir žvalgytis, nes pasekmės gali būti itin skaudžios.

Taip pat svarbūs ir kiti eismo dalyviai – galbūt dviratininkų žiemą yra mažiau, tačiau jų būna. Gali iš tamsos išlįsti pėsčiasis, paslysti, nugriūti, nespėti pereiti pėsčiųjų perėjos. Situacijų nutinka įvairiausių ir visos jos išties skaudžios“, – išlaikyti budrumą skatina A. Juodeikis.

Rolanda Lipnevičiūtė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miškų savininkus kviečia apžiūrėti savo miškus

Šių metų sausis tik įpusėjo, o Lietuvoje jau du kartus siautė stiprūs vėjai. Jie laužė ir vertė medžius miškuose, parkuose, pakelėse, gyvenvietėse. Sprendžiant iš gaunamų pranešimų, labiausiai nukentėjo Vakarų Lietuvoje, Dzūkijoje ir Panevėžio regione esantys miškai. Valstybinė miškų tarnyba kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir vėjo pažeistus medžius sutvarkyti iki pavasarinio atšilimo. Valstybinės miškų tarnybos miško sanitarinės apsaugos specialistai pažymi, kad 2021 metų vasarą šalies miškai kentėjo nuo labai karštų orų. Labiausiai nusilpo eglės, todėl pernai eglynuose gausėjo žievėgraužių

Šilutėje veikianti įmonė „Klasmann-Deilmann“ dalį gamybos žada perkelti į Latviją

Portalas 15min.lt praneša, kad problemos su Kinija kai kuriuos Lietuvos verslininkus skatina keisti savo planus. Keli jau pranešė iškeliantys dalį gamybos iš Lietuvos. Tai planuoja daryti ir durpių substratus gaminanti Šilutėje įsikūrusi „Klasmann-Deilmann“. Kinija nuo gruodžio pradžios aktyviai blokuoja Lietuvos įmonių eksportą – Kinijos muitinės duomenimis, gruodį į Kiniją pateko prekių iš Lietuvos tik už 3 mln. eurų, kai rugsėjį šis skaičius siekė 44 mln. eurų. Be to, Kinija spaudžia ir tarptautines bendroves nenaudoti Lietuvoje gaminamų komponentų. Vietoj Lietuvos pasirinkusio

Dviem iš trijų lietuvių trūksta vitamino D. Kaip jo gauti su maistu? 

Pastebimai pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti įvairių ligų grėsmę – tokį poveikį gali turėti pakankamas vitamino D kiekis organizme. Jis padeda užtikrinti tinkamas smegenų funkcijas, sustiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo vėžio, įvairių infekcijų, širdies ir kraujagyslių ligų. Viena produktų grupė – ypatinga Šeimos gydytojas V. Morozovas akcentuoja vitamino D svarbą žmogaus organizmui. Anot mediko, šis elementas stiprina sveikatą bei imunitetą, padeda išvengti onkologinių bei širdies ir kraujagyslių ligų, pagerina gyvenimo kokybę. Tiesa, pažymi pašnekovas, kad pilnai atsiskleistų visa vitamino D

Minime Ievos Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines

Sausio 23 d. minimos Ievos Simonaitytės 125-osios gimimo metinės. Šiuos metus Seimas paskelbė I. Simonaitytės metais. Šia proga pateikiame ištraukų iš Domo Kauno parengtos knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“. Leidinyje, skirtame įprasminti šios Mažosios Lietuvos metraštininkės atmintį, publikuojami penkiasdešimt septynių žmonių, pažinojusių arba artimai besibičiuliavusių su rašytoja, sakytiniai liudijimai. Jie užrašyti 1978–1983 metais. Tikrasis vardas Evė Ieva Simonaitytė (1897–1978) – išskirtinio likimo asmenybė. Pavainikė, benamės duktė. Būdama penkerių, jau žinojo lemtį: aš esu Etmės Evė. Nuo

Taip pat skaitykite