Pirmasis sniegas – didžiausi netikėtumai vairuotojams 

Žiema būna kasmet, tačiau pasirodžius pirmajam sniegui atrodo, kad apsnigo netikėtai…  Pasak „Lietuvos draudimo“ specialistų, tą dieną nelaimingų įvykių skaičius keliuose šokteli dvigubai.

Vairuotojai, kurie jau pasirūpino žieminėmis padangomis mano, kad su jomis slidžiuoju laikotarpiu galima važiuoti lygiai taip pat, kaip važiuoja vasarą, kai keliai būna sausi. Ekspertų teigimu, tokia vairuotojų nuostata nėra teisinga.

„Labai svarbu įvertinti situaciją tinkamai ir suprasti, kad žiemos sezonu visiškai pasikeičia stabdymo bei greitėjimo laikas. Jis yra kur kas ilgesnis ir sudėtingesnis. Todėl žiemos laikotarpiu itin svarbu laikytis saugaus atstumo, nes būtent jo nesilaikymas tampa pagrindine problema“, – teigia „Lietuvos draudimo“ Operacijų departamento vadovas Artūras Juodeikis.

Ekspertas rekomenduoja žiemos sezonu laikytis mažiausiai dvigubai didesnio atstumo nuo kitų automobilių nei vasaros sezonu. Taip pat svarbu įvertinti savo automobilio stabdymo galimybes, nes kiekviena transporto priemonė reaguoja skirtingai. Būtina nusimatyti daugiau laiko kelionei, kad nereikėtų skubėti ir pavyktų išvengti avarijų.

Daug pasitikėjimo, tačiau…

Galima sakyti, kad žmonės nėra prisitaikę prie tokios aplinkos ir staigaus pokyčio, tačiau draudimo ekspertas pastebi vis tas pačias esmines nelaimes, kurios nutinka iškritus pirmajam sniegui.

„Panašu, kad žmonės tiesiog labai pasitiki savo vairavimo įgūdžiais, tačiau juk jie pasimiršta per laiką nuo paskutinės žiemos ir sniego. Net jei ir vairuojama ta pati transporto priemonė kaip pernai, eismo sąlygos reikalauja daugiau atidumo. Dar daugiau dėmesio reikėtų skirti naujam automobiliui ir stebėjimui, kaip greitai su juo pavyksta sustabdyti ar pagreitėti“, – dėmesį atkreipia A. Juodeikis.

Saugus greitis, atstumas, posūkių manevrai

„Lietuvos draudimo“ ekspertas vardija keletą nelaimių, kurios yra esminės ir besikartojančios kasmet, vos iškritus pirmajam sniegui.

„Žmonės nepasirenka saugaus greičio, todėl atsitrenkia į priekyje stovintį ar važiuojantį automobilį. Tokių įvykių turime labai daug. Ženkliai daugėja ir nelaimingų įvykių parkuojantis ar jau išsukant iš parkavimo aikštelės kiemuose, prekybos centrų aikštelėse, kurios yra lauke“, – pažymi A. Juodeikis.

Ekspertas taip pat išskiria posūkius į kairę, kai tiek sukantys į šią pusę, tiek važiuojantys tiesiai vairuotojai neįvertina stabdymo galimybės, nes ratų sukibimas su danga yra net kelis kartus prastesnis, lyginant su vasaros danga. Pasukimo ir stabdymo laikas tampa daug ilgesnis.

Anot draudiko, dar vienas svarbus aspektas yra išvažiavimas iš šalutinių kelių į pagrindinius. Judant iš šalutinio į pagrindinį kelią prasisuka ratai ir išsukimo laikas tampa ilgesnis, nei būdavo vasarą.

Svarbus kiekvieno eismo dalyvio saugumas

Artūras Juodeikis pažymi, kad šalutiniai keliai yra svarbūs ir pagrindiniu keliu važiuojantiems vairuotojams – jie taip pat turėtų pristabdyti ir pasisaugoti, išlaikyti dėmesį.

„Nepaisant to, kad vairuotojas važiuoja pagrindiniu keliu ir avarijos atveju neliktų kaltas, vis tiek turi saugotis kitų eismo dalyvių, blaiviai įvertinti situaciją, pristabdyti ir žvalgytis, nes pasekmės gali būti itin skaudžios.

Taip pat svarbūs ir kiti eismo dalyviai – galbūt dviratininkų žiemą yra mažiau, tačiau jų būna. Gali iš tamsos išlįsti pėsčiasis, paslysti, nugriūti, nespėti pereiti pėsčiųjų perėjos. Situacijų nutinka įvairiausių ir visos jos išties skaudžios“, – išlaikyti budrumą skatina A. Juodeikis.

Rolanda Lipnevičiūtė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Savaitgalio orai: šeštadienis bus lietaus  

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugpjūčio 5 d., penktadienį, dangų dengs menkas debesų sluoksnis. Nelis. Pūs vidutinio stiprumo pietų, pietryčių krypties vėjas. Bus karšta diena. Įdienojus oras kais iki 27-32 laipsnių karščio. Rugpjūčio 6 d., šeštadienį, naktis be lietaus, tik paryčiais vakarinį šalies pakraštį pasieks vėsesni orai. Vakariniuose rajonuose ims slinkti trumpalaikės liūtys, gali sugriaudėti perkūnija. Pietų, pietvakarių vėjas keis kryptį į vakarų, šiaurės vakarų, bus nestiprus. Debesų daugės, tačiau oras neskubės vėsti ir saulei tekant termometrai rodys nuo 15

Liepą Šilutės rajone – 70 santuokų

Santuokų skaičiumi liepos mėnuo išskirtinis 2022 metais. Taip pat ir tuo, kad iš 70 santuokų net 37 – bažnytinės, o dvi – užsienyje. Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad liepą rajone įregistruota: 52 naujagimiai, 55 mirtys, 70 santuokų ir 6 ištuokos. Liepą sulaukta 25 berniukų ir 27 mergaičių, 28 naujagimiai gimė Šilutės mieste, 24 – seniūnijose, 23 sulaukta užsienyje, jie tik įtraukti į sąrašus. Viena šeima susilaukė dvynių. 17 naujagimių pripažinta tėvystė, nes poros nėra įregistravusios santuokos. Populiarūs

Kada reikia siuntimo pas gydytoją, o kada ne?

Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms siuntimus gauti PSDF lėšomis apmokamų paslaugų išduoda šeimos gydytojai arba gydytojai specialistai. Siuntimai išduodami, jei gydytojui dėl paciento sveikatos būklės reikia pasikonsultuoti su kitu gydytoju, atlikti tyrimus, tikslinti gydymą, gydyti ligoninėje. Siuntimas galioja 60 dienų ir

Kataraktą galima įveikti

Akies lęšiukas savo funkcijas atlieka gerai tik tada, kai jis yra skaidrus, tačiau yra tokių akių ligų, kurios trukdo lęšiukui tinkamai funkcionuoti. Viena iš jų – katarakta. Katarakta (akies lęšiuko sudrumstėjimas) – viena dažniausių regėjimo netekimo priežasčių. Šią ligą gali sukelti nemažai veiksnių, tačiau pagrindinis susirgimo rizikos faktorius yra amžius. Sulėtėjus medžiagų apykaitai, akies lęšiukas pradeda drumstėti. Tai natūralūs senatviniai organizmo pokyčiai. Tačiau jei lęšiuko skaidrumas ima trukdyti įprastiniai veiklai, reiktų nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jaunesniems žmonėms katarakta gali būti

Taip pat skaitykite