Piktupėnuose rinkosi į Ūkininkų sąjungą susibūrę Pagėgių krašto ūkininkai

Pagėgių krašto ūkininkai penktadienį po darbų susirinko Piktupėnų bendruomenės laisvalaikio salėje. Čia vyko Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) Pagėgių krašto ūkininkų skyriaus 2014 m. rezultatų aptarimo šventė.

Krašto ūkininkai vos tilpo Piktupėnų bendruomenės laisvalaikio salėje.

 

Parama ūkiams
LŪS Pagėgių krašto ūkininkų skyriaus pirmininkas Romaldas Mančas pirmiausiai pasidžiaugė renginio dalyvių gausa. Jis priminė, kad kadaise Pagėgių krašte buvo du Ūkininkų sąjungos skyriai, kurie laikui bėgant suiro.
Dabartinis Pagėgių skyrius buvo atkurtas tik 2013 m. su 38 nariais. Šiuo metu Pagėgių skyrius vienija 110 narių, tikimasi, kad ateityje šis skaičius tik didės, mat Pagėgiuose yra įregistruota 1160 ūkių. Pagėgių savivaldybės teritorijoje yra per 32 tūkst. ha dirbamos žemės, 30 proc. plotų valdo Ūkininkų sąjungos Pagėgių skyriaus nariai.
„Ūkininkams praėjusieji metai buvo sunkūs. Panašu, kad ir šie bus ne ką lengvesni. Į diskusiją, ką daryti, kad geriau gyventumėm, nesivelsiu, bet norėčiau palinkėti ūkininkams būti vieningiems. Susivienijimas padėtų kovoti dėl geresnių produkcijos pirkimo kainų, nes šiuo metu situacija tokia, kad produktų kainos parduotuvėse maksimaliai didelės, o pirkimo kainos – juokingai mažos. Vyriausybė ant lėkštutės nepadės ir nieko neatneš, už save turime patys kovoti. Susivieniję į sąjungą, kartu galime nuveikti didelius darbus ir pasiekti gerų rezultatų“, – kalbėjo R. Mančas.
VVG „Pagėgių kraštas“ administracijos vadovas Sigitas Stonys ragino susirinkusius ūkininkus domėtis ir mėginti pasinaudoti finansine parama. Pasak jo, Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programoje numatyta paramos lėšų ne vien visuomeniniams projektams, bet ir smulkiesiems ūkininkams, šeimų ūkiams, kaime gyvenantiems fiziniams asmenims, bendruomenėms. Prioritetas bus teikiamas projektams, kuriuos įgyvendinus atsiras naujų darbo vietų.
S. Stonys ragino ūkininkus susimąstyti, kad perdirbtą ar iš dalies paruoštą produkciją jie galėtų parduoti kur kas brangiau, tad vertėtų svarstyti apie tam reikalingos įrangos įsigijimą.

LŪS Pagėgių krašto ūkininkų skyriaus pirmininkas Romaldas Mančas pasveikino sėkmingai ūkininkaujančias moteris.

Pagerbė ūkininkes
Į Pagėgių krašto ūkininkų šventę pirmą kartą atvyko Lietuvos ūkininkų sąjungos vicepirmininkas Raimundas Jovarauskas. Jis R. Mančui perdavė pirmininko Jono Talmanto padėką už pastangas ir ryžtą vienijant ūkininkus ir atkuriant Pagėgių savivaldybės ūkininkų sąjungos veiklą. Į renginį taip pat atvyko ir kaimyninių savivaldybių ūkininkų skyrių pirmininkai: Algirdas Taroza iš Šilalės, Kęstutis Andrijauskas iš Šilutės, Regina Rimkienė iš Tauragės.
Oficialių apdovanojimų metu itin originaliai buvo pasveikintos LŪS Pagėgių krašto ūkininkų skyriaus narės – ūkininkaujančios moterys. Remigijus Kelneris apie kiekvieną iš jų sukūrė net po trumpą vaizdo įrašą, kuriuos renginio dalyviams ir pademonstravo.
Gėlėmis ir padėkos raštais apdovanotos Ona Dargužienė, Danutė Knapkienė, Laima Aleksandravičienė, Vida Jakaitė, Anastazija Kubilienė, Alina Nausėdienė.
LŪS Pagėgių skyrius rezultatų aptarimo šventę organizavo antrą kartą. Pirmajame susitikime buvo apie 90 dalyvių, o šiemet jų susirinko dvigubai daugiau.
R. Mančas džiaugėsi pavykusiu renginiu ir aktyviais skyriaus nariais. Šie metai paskelbti ūkininkų jungimosi metais, tad ateityje Ūkininkų sąjungos narių turėtų dar pagausėti.

Simonas SKUTULAS

6 komentarai

 • Puiku

  Kaip gražu: ima ir susirenka kaimų ūkininkai, pilna salė, koks būrys. Ir nuotaika gera, ir pasikalba, dar koks koncertukas. Labai gerbiu R. Mančą ir tai, ka šis žmogus kuria savam kaime. Mačiau ir labai stebėjausi. Tam reikia didelio atsidavimo.

 • silutiskis

  puikus žmogus, gerai suprantantis skalūnų atėjimo grėsmes. Sėkmės Jam.

 • Ūkininkė

  Prastai suorganizuotas renginys.Labai šalta,mažai vietos,o apie maistą trūksta žodžių.Kaip paršeliams pateikta.

 • Na jo šišen,

  čia tose fotkėse man daug kas nesuprantama. žmonių apsėsti stalai, o lėkštikės ir čėrkikės sausos. negi tie lietuviai ūkinikai, ypač iš memerlederio krašto taip pradėjo taip taupyti, kad per metinius susibėgimus negali, o gal valdžia neleidžia, jiems pasivaišinti savais susinėštais friūštikeis ar črkike stipresnio naminio viraliuko.

 • Kristina

  Na as ten buti nebuvau,bet labai dziaugiuosi kad liko ivetintas mano mamos sunkus darbas!!Dekoju sventes organizatoriams ir labai didziuojosi savo mama!!

 • nustebus to ūkininkei

  gal ir trūko sklandaus organizavimo,bet nereikia norėti, antri meti vyksta, iš klaidų mokomės. Kad susirinkę apie dvi valandas prie tuščių stalų sėdėjom-minusas šeimininkėm. O visumoj, viskas gerai, pasirodo,per maža jau Piktupėnų salė, reiks ieškotis didesnės. O komentatorei ūkininkei, jei maistas nepatiko, norėčiau pamatyti kokiuose restoranuose ana valgo ir namie ką ant stalo patiekia kai svečiai susirenka. Turėtume padėkoti organizatoriams už mums suorganizuotą renginį, o ne ieškoti priekabių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite