Piktupėnuose rinkosi į Ūkininkų sąjungą susibūrę Pagėgių krašto ūkininkai

Pagėgių krašto ūkininkai penktadienį po darbų susirinko Piktupėnų bendruomenės laisvalaikio salėje. Čia vyko Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) Pagėgių krašto ūkininkų skyriaus 2014 m. rezultatų aptarimo šventė.

Krašto ūkininkai vos tilpo Piktupėnų bendruomenės laisvalaikio salėje.

 

Parama ūkiams
LŪS Pagėgių krašto ūkininkų skyriaus pirmininkas Romaldas Mančas pirmiausiai pasidžiaugė renginio dalyvių gausa. Jis priminė, kad kadaise Pagėgių krašte buvo du Ūkininkų sąjungos skyriai, kurie laikui bėgant suiro.
Dabartinis Pagėgių skyrius buvo atkurtas tik 2013 m. su 38 nariais. Šiuo metu Pagėgių skyrius vienija 110 narių, tikimasi, kad ateityje šis skaičius tik didės, mat Pagėgiuose yra įregistruota 1160 ūkių. Pagėgių savivaldybės teritorijoje yra per 32 tūkst. ha dirbamos žemės, 30 proc. plotų valdo Ūkininkų sąjungos Pagėgių skyriaus nariai.
„Ūkininkams praėjusieji metai buvo sunkūs. Panašu, kad ir šie bus ne ką lengvesni. Į diskusiją, ką daryti, kad geriau gyventumėm, nesivelsiu, bet norėčiau palinkėti ūkininkams būti vieningiems. Susivienijimas padėtų kovoti dėl geresnių produkcijos pirkimo kainų, nes šiuo metu situacija tokia, kad produktų kainos parduotuvėse maksimaliai didelės, o pirkimo kainos – juokingai mažos. Vyriausybė ant lėkštutės nepadės ir nieko neatneš, už save turime patys kovoti. Susivieniję į sąjungą, kartu galime nuveikti didelius darbus ir pasiekti gerų rezultatų“, – kalbėjo R. Mančas.
VVG „Pagėgių kraštas“ administracijos vadovas Sigitas Stonys ragino susirinkusius ūkininkus domėtis ir mėginti pasinaudoti finansine parama. Pasak jo, Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programoje numatyta paramos lėšų ne vien visuomeniniams projektams, bet ir smulkiesiems ūkininkams, šeimų ūkiams, kaime gyvenantiems fiziniams asmenims, bendruomenėms. Prioritetas bus teikiamas projektams, kuriuos įgyvendinus atsiras naujų darbo vietų.
S. Stonys ragino ūkininkus susimąstyti, kad perdirbtą ar iš dalies paruoštą produkciją jie galėtų parduoti kur kas brangiau, tad vertėtų svarstyti apie tam reikalingos įrangos įsigijimą.

LŪS Pagėgių krašto ūkininkų skyriaus pirmininkas Romaldas Mančas pasveikino sėkmingai ūkininkaujančias moteris.

Pagerbė ūkininkes
Į Pagėgių krašto ūkininkų šventę pirmą kartą atvyko Lietuvos ūkininkų sąjungos vicepirmininkas Raimundas Jovarauskas. Jis R. Mančui perdavė pirmininko Jono Talmanto padėką už pastangas ir ryžtą vienijant ūkininkus ir atkuriant Pagėgių savivaldybės ūkininkų sąjungos veiklą. Į renginį taip pat atvyko ir kaimyninių savivaldybių ūkininkų skyrių pirmininkai: Algirdas Taroza iš Šilalės, Kęstutis Andrijauskas iš Šilutės, Regina Rimkienė iš Tauragės.
Oficialių apdovanojimų metu itin originaliai buvo pasveikintos LŪS Pagėgių krašto ūkininkų skyriaus narės – ūkininkaujančios moterys. Remigijus Kelneris apie kiekvieną iš jų sukūrė net po trumpą vaizdo įrašą, kuriuos renginio dalyviams ir pademonstravo.
Gėlėmis ir padėkos raštais apdovanotos Ona Dargužienė, Danutė Knapkienė, Laima Aleksandravičienė, Vida Jakaitė, Anastazija Kubilienė, Alina Nausėdienė.
LŪS Pagėgių skyrius rezultatų aptarimo šventę organizavo antrą kartą. Pirmajame susitikime buvo apie 90 dalyvių, o šiemet jų susirinko dvigubai daugiau.
R. Mančas džiaugėsi pavykusiu renginiu ir aktyviais skyriaus nariais. Šie metai paskelbti ūkininkų jungimosi metais, tad ateityje Ūkininkų sąjungos narių turėtų dar pagausėti.

Simonas SKUTULAS

6 komentarai

 • Puiku

  Kaip gražu: ima ir susirenka kaimų ūkininkai, pilna salė, koks būrys. Ir nuotaika gera, ir pasikalba, dar koks koncertukas. Labai gerbiu R. Mančą ir tai, ka šis žmogus kuria savam kaime. Mačiau ir labai stebėjausi. Tam reikia didelio atsidavimo.

 • silutiskis

  puikus žmogus, gerai suprantantis skalūnų atėjimo grėsmes. Sėkmės Jam.

 • Ūkininkė

  Prastai suorganizuotas renginys.Labai šalta,mažai vietos,o apie maistą trūksta žodžių.Kaip paršeliams pateikta.

 • Na jo šišen,

  čia tose fotkėse man daug kas nesuprantama. žmonių apsėsti stalai, o lėkštikės ir čėrkikės sausos. negi tie lietuviai ūkinikai, ypač iš memerlederio krašto taip pradėjo taip taupyti, kad per metinius susibėgimus negali, o gal valdžia neleidžia, jiems pasivaišinti savais susinėštais friūštikeis ar črkike stipresnio naminio viraliuko.

 • Kristina

  Na as ten buti nebuvau,bet labai dziaugiuosi kad liko ivetintas mano mamos sunkus darbas!!Dekoju sventes organizatoriams ir labai didziuojosi savo mama!!

 • nustebus to ūkininkei

  gal ir trūko sklandaus organizavimo,bet nereikia norėti, antri meti vyksta, iš klaidų mokomės. Kad susirinkę apie dvi valandas prie tuščių stalų sėdėjom-minusas šeimininkėm. O visumoj, viskas gerai, pasirodo,per maža jau Piktupėnų salė, reiks ieškotis didesnės. O komentatorei ūkininkei, jei maistas nepatiko, norėčiau pamatyti kokiuose restoranuose ana valgo ir namie ką ant stalo patiekia kai svečiai susirenka. Turėtume padėkoti organizatoriams už mums suorganizuotą renginį, o ne ieškoti priekabių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Odontologija pagražina šypseną. Procedūros, kurių rezultatus pajusite iškart

  Žmonės dažnai būna nepatenkinti savo dantų išvaizda, kartais tai net gali įvaryti kompleksą… Tačiau susigrąžinti gražią šypseną šiandien lengviau, nei daugelis manote. Kartais pakanka tik vieno apsilankymo pas gydytoją, kad pagerėtų dantų forma ir spalva. Naudodamiesi naujausiomis technologijomis ir gydymo metodais, dauguma odontologų gali ištaisyti įvairius dantų defektus ir sukurti tobulą holivudinę šypseną… Profesionali burnos higiena – pirmas žingsnis gražios šypsenos link  Profesionali burnos higiena yra būtina procedūra kiekvienam pacientui, norinčiam išlaikyti burnos ir dantų sveikatą. Burnos higienos procese

Ar bus Atmatos ir Minijos upėse naujų slipų?

Šią savaitę Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetų posėdžiuose svarstys, ar pritarti projektui „Vandens transporto priemonių nuleidimo vietų įrengimas Šilutės rajono savivaldybės teritorijoje“. Pritarimas prilygtų sutikimui prisidėti prie projekto finansavimo iš Savivaldybės biudžeto ne mažiau kaip 30 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų bei užtikrinti netinkamų finansuoti, tačiau šiam projektui įgyvendinti būtinų išlaidų padengimą ir tinkamų finansuoti išlaidų dalį, kurių nepadengia projektui skiriama parama. Projektas svarbus Šilutės kraštui: valčių, įvairių kitų vandens transporto priemonių vis daugėja, o joms nuleisti į

Gyventojų aptarnavimo tvarka Šilutės rajono savivaldybės administracijoje

Įstaigos lankytojai aptarnaujami ir paslaugos teikiamos: asmenys prioriteto tvarka aptarnaujami Šilutės rajono savivaldybės administracijos darbo valandomis susisiekus su administracinę paslaugą teikiančiais darbuotojais ir tarnautojais (toliau – darbuotojai) www.silute.lt svetainėje nurodytais kontaktais arba vykdant registraciją atvykus į Savivaldybę per „vieno langelio“ darbuotoją; ribojant vienu metu aptarnaujamų asmenų skaičių, lankytojui rezervuojamas konkretus atvykimo laikas ir po vieną aptarnaujami Šilutės rajono savivaldybės administracijos veiklos, socialinės rūpybos, teisės ir civilinės metrikacijos klausimais lankytojų priėmimo vietoje (centriniame vestibiulyje), arba seniūnijose pagal jų buveinės adresą. Esant būtinybei, darbuotojo

Kaip išsirinkti dyzelinių automobilių servisą?

Šiandien daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be automobilių. Gyvenimas be jų būtų sunkus ir sugaištume daug laiko keliaudami iš vietos į vietą. Tačiau dyzelinis automobilis reikalauja daug priežiūros, o įvairūs gedimai nėra išimtis. Turbūt lengviausias būdas patikimai ir greitai pataisyti vieną ar kitą transporto priemonės gedimą yra kreiptis į remonto centrą. Savaime suprantama, kad kai kurias problemas galima išspręsti patiems, tačiau tikrai ne kiekvienas turi tokių gabumų. Išsirinkti autoservisą gali būti sunku, ypač jei planuojate naudotis šiomis paslaugomis pirmą kartą. Reikia

Taip pat skaitykite