Piktupėnuose rinkosi į Ūkininkų sąjungą susibūrę Pagėgių krašto ūkininkai

Pagėgių krašto ūkininkai penktadienį po darbų susirinko Piktupėnų bendruomenės laisvalaikio salėje. Čia vyko Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) Pagėgių krašto ūkininkų skyriaus 2014 m. rezultatų aptarimo šventė.

Krašto ūkininkai vos tilpo Piktupėnų bendruomenės laisvalaikio salėje.

 

Parama ūkiams
LŪS Pagėgių krašto ūkininkų skyriaus pirmininkas Romaldas Mančas pirmiausiai pasidžiaugė renginio dalyvių gausa. Jis priminė, kad kadaise Pagėgių krašte buvo du Ūkininkų sąjungos skyriai, kurie laikui bėgant suiro.
Dabartinis Pagėgių skyrius buvo atkurtas tik 2013 m. su 38 nariais. Šiuo metu Pagėgių skyrius vienija 110 narių, tikimasi, kad ateityje šis skaičius tik didės, mat Pagėgiuose yra įregistruota 1160 ūkių. Pagėgių savivaldybės teritorijoje yra per 32 tūkst. ha dirbamos žemės, 30 proc. plotų valdo Ūkininkų sąjungos Pagėgių skyriaus nariai.
„Ūkininkams praėjusieji metai buvo sunkūs. Panašu, kad ir šie bus ne ką lengvesni. Į diskusiją, ką daryti, kad geriau gyventumėm, nesivelsiu, bet norėčiau palinkėti ūkininkams būti vieningiems. Susivienijimas padėtų kovoti dėl geresnių produkcijos pirkimo kainų, nes šiuo metu situacija tokia, kad produktų kainos parduotuvėse maksimaliai didelės, o pirkimo kainos – juokingai mažos. Vyriausybė ant lėkštutės nepadės ir nieko neatneš, už save turime patys kovoti. Susivieniję į sąjungą, kartu galime nuveikti didelius darbus ir pasiekti gerų rezultatų“, – kalbėjo R. Mančas.
VVG „Pagėgių kraštas“ administracijos vadovas Sigitas Stonys ragino susirinkusius ūkininkus domėtis ir mėginti pasinaudoti finansine parama. Pasak jo, Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programoje numatyta paramos lėšų ne vien visuomeniniams projektams, bet ir smulkiesiems ūkininkams, šeimų ūkiams, kaime gyvenantiems fiziniams asmenims, bendruomenėms. Prioritetas bus teikiamas projektams, kuriuos įgyvendinus atsiras naujų darbo vietų.
S. Stonys ragino ūkininkus susimąstyti, kad perdirbtą ar iš dalies paruoštą produkciją jie galėtų parduoti kur kas brangiau, tad vertėtų svarstyti apie tam reikalingos įrangos įsigijimą.

LŪS Pagėgių krašto ūkininkų skyriaus pirmininkas Romaldas Mančas pasveikino sėkmingai ūkininkaujančias moteris.

Pagerbė ūkininkes
Į Pagėgių krašto ūkininkų šventę pirmą kartą atvyko Lietuvos ūkininkų sąjungos vicepirmininkas Raimundas Jovarauskas. Jis R. Mančui perdavė pirmininko Jono Talmanto padėką už pastangas ir ryžtą vienijant ūkininkus ir atkuriant Pagėgių savivaldybės ūkininkų sąjungos veiklą. Į renginį taip pat atvyko ir kaimyninių savivaldybių ūkininkų skyrių pirmininkai: Algirdas Taroza iš Šilalės, Kęstutis Andrijauskas iš Šilutės, Regina Rimkienė iš Tauragės.
Oficialių apdovanojimų metu itin originaliai buvo pasveikintos LŪS Pagėgių krašto ūkininkų skyriaus narės – ūkininkaujančios moterys. Remigijus Kelneris apie kiekvieną iš jų sukūrė net po trumpą vaizdo įrašą, kuriuos renginio dalyviams ir pademonstravo.
Gėlėmis ir padėkos raštais apdovanotos Ona Dargužienė, Danutė Knapkienė, Laima Aleksandravičienė, Vida Jakaitė, Anastazija Kubilienė, Alina Nausėdienė.
LŪS Pagėgių skyrius rezultatų aptarimo šventę organizavo antrą kartą. Pirmajame susitikime buvo apie 90 dalyvių, o šiemet jų susirinko dvigubai daugiau.
R. Mančas džiaugėsi pavykusiu renginiu ir aktyviais skyriaus nariais. Šie metai paskelbti ūkininkų jungimosi metais, tad ateityje Ūkininkų sąjungos narių turėtų dar pagausėti.

Simonas SKUTULAS

6 komentarai

 • Puiku

  Kaip gražu: ima ir susirenka kaimų ūkininkai, pilna salė, koks būrys. Ir nuotaika gera, ir pasikalba, dar koks koncertukas. Labai gerbiu R. Mančą ir tai, ka šis žmogus kuria savam kaime. Mačiau ir labai stebėjausi. Tam reikia didelio atsidavimo.

 • silutiskis

  puikus žmogus, gerai suprantantis skalūnų atėjimo grėsmes. Sėkmės Jam.

 • Ūkininkė

  Prastai suorganizuotas renginys.Labai šalta,mažai vietos,o apie maistą trūksta žodžių.Kaip paršeliams pateikta.

 • Na jo šišen,

  čia tose fotkėse man daug kas nesuprantama. žmonių apsėsti stalai, o lėkštikės ir čėrkikės sausos. negi tie lietuviai ūkinikai, ypač iš memerlederio krašto taip pradėjo taip taupyti, kad per metinius susibėgimus negali, o gal valdžia neleidžia, jiems pasivaišinti savais susinėštais friūštikeis ar črkike stipresnio naminio viraliuko.

 • Kristina

  Na as ten buti nebuvau,bet labai dziaugiuosi kad liko ivetintas mano mamos sunkus darbas!!Dekoju sventes organizatoriams ir labai didziuojosi savo mama!!

 • nustebus to ūkininkei

  gal ir trūko sklandaus organizavimo,bet nereikia norėti, antri meti vyksta, iš klaidų mokomės. Kad susirinkę apie dvi valandas prie tuščių stalų sėdėjom-minusas šeimininkėm. O visumoj, viskas gerai, pasirodo,per maža jau Piktupėnų salė, reiks ieškotis didesnės. O komentatorei ūkininkei, jei maistas nepatiko, norėčiau pamatyti kokiuose restoranuose ana valgo ir namie ką ant stalo patiekia kai svečiai susirenka. Turėtume padėkoti organizatoriams už mums suorganizuotą renginį, o ne ieškoti priekabių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ką verta žinoti apie betoninius gyvenamųjų namų elementus?

Betoninių namų statyba suteikia namų savininkams daug privalumų, įskaitant energijos vartojimo efektyvumą, ilgaamžiškumą ir neprideda nereikalingos priežiūros. Be to, betoniniai namai sukuria saugią, patogią ir sveiką aplinką, taip pat teigiamai prisideda prie aplinkos. Daugelis šių privalumų suteikia namų savininkams ilgalaikių finansinių santaupų. Betoniniai blokai prieš izoliuotas betonines formas Dvi sienų sistemos, dažniausiai naudojamos betoniniams namams statyti, yra betoniniai blokai ir izoliuotos betoninės formos (ICF). Abu metodai suteikia daug betoninio namo statybos pranašumų. Tačiau, skirtingai nei ICF sienos, betono blokeliai turi

Lietuvos banko sukauptas meno kūrinių lobynas – viename albume

LB-menas

Lietuvos bankas, pernai paminėjęs 100 metų sukaktį, šia proga parengė ir išleido albumą „Lietuvos banko dailės rinkinys“. Jame pirmą kartą koncentruotai pristatomi centriniame banke tarpukariu ir po 1990 m. sukaupti dailės kūriniai – paveikslai, keramikos dirbiniai, skulptūros, vitražai. Dailės kūrinių rinkinys – ne tik puošybai „Visuomenei pristatome šiek tiek mažiau žinomą, bet vieną įdomiausių Lietuvos banko veiklos sričių, kurios pradžia siejama su Lietuvos banko rūmų, esančių K. Donelaičio ir Maironio gatvių sankirtoje, Kaune, atsiradimu. Pirmojo Lietuvos banko valdytojo Vlado Jurgučio

Policija: išpjovė 1000 eurų vertės medžių

Tauragės apskrities VPK informuoja apie savaitgalio įvykius Šilutės rajone ir skelbia kitas žinias, į kurias gyventojai turėtų atkreipti dėmesį. Sausio 28 d. rytą vyras, gim. 1986 m., pastebėjo, kad sklype Labatmedžio k., Švėkšnos sen., išpjauti medžiai. Nuostolis 1000 eurų. Sausio 29 d.  Žemaitkiemio k. neblaivus (1,57 prom.) vyras, gim. 1999 m., vairavo automobilį „VW Passat“. Sausio 28 d. naktį Lietuvininkų gatvėje, Šilutėje,  nenustatyti asmenys užpuolė neblaivius vyrus (gim. 1981 m. ir gim. 1990 m.) ir vieną iš jų sužalojo. Sausio

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Taip pat skaitykite